w/AAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt einde van verbeten strijd Wethouder Smolders stelt zich niet meer beschikbaar voor wethouderschap Gemeenteraad Heusden Aanbieding gemeente- en bedrijfs- begrotingen 1962 1 November 1954: begin van een bloedig drama STASSAR BRILLEN BETERE BRILLEN geweiS. nt De GaUlIC WGrd CernklJaHr Va*n ,1960 werd *c~ Raad zal in bijzondere raadsvergadering afscheid nemen RIOOL- EN STRAATBELASTING WORDT VERHOOGD e tcho MAANDAG 26 FEBRUARI 1962 84e JAARGANG No. 16 VAn het Zuióen aaiwükse Stoomdrukkerij dfdredacteur: pjnummer Antoon Tielen JAN TIELEN 50798 blad verschijnt 2 x per week icht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 De verbeten strijd in Algerië, Hi,> volgens onofficiële Franse ramingen tussen 200.000 en •f,i) ()0() doden zou hebben gekost (ongeveer 180.000 Algerijnen en r" Europeanen), doch waar- het ze- wer- in'volgens opstandelingenleiders zeker 'een miljoen Algerijnen ge dood zouden zijn, is begonnen in de vroege ochtenduren van de le november 1954, toen door Alge rijnse opstandelingen over w gehele land tussen zestig en ventig aanslagen gepleegd UTegen het einde van dit jaar had Frankrijk in Algerië een troepenmacht van 75.000 man op de been, en toen begon de oorlog in alle ernst. In het vojgende jaar riep de Franse regering in het moederland dienstplichtigen op om de troepen in Algerië te ver sterken. Een der zwaarste dagen van dat jaar was de 20e augustus, toen in oostelijk Algerië honderd Europeanen door opstandelingen werden gedood. De nu ruim zeven jaren duren- i de strijd werd door verschillende hoogtepunten gekenmerkt. Zo onderschepten op 22 okto- her 1956 Franse vliegtuigen een 1 vliegtuig, waarin zich o.m. de op standelingenleider Mohammed Ben Bella bevond, die op weg was naar een „vredesconferentie" in Tunis. Ben Bella bleef in de daar opvolgende jaren in Frankrijk gevangen, dan wel onder toezicht der Franse regering. In 1957 pleegden Europese ex tremisten, zij het zonder succes, een aanslag op de Franse bevel hebber in Algerië, generaal Sa- lan, die zij van een te zachtzinnig optreden jegens de opstandelin gen beschuldigden. „Tempo" wordt verhoogd In april 1958 maakten de op standelingenleiders bekend, het „tempo" van de oorlogvoering te zullen verhogen. Op 13 mei d.o.v. bestormden Fransen in Algiers 't voornaamste regeringsgebouw en werd een comité voor dc openba re veiligheid ingesteld, bestaande uit officieren van het leger en aanhangers van generaal De Gaulle. Op 1 juni, hij het ineen storten van de vierde republiek, nam generaal De Gaulle de macht in handen. Op 19 september van hetzelfde jaar vormden de leiders van de opstand in Cairo de „voorlopige regering van de Algerijnse repu bliek Na de totstandkoming van de vijlde republiek, kondigde De Gaulle 't „plan-constantine" aan, oen plan voor de economische en sociale ontwikkeling van Algerië, op 2d oktober gevolgd door een aanbod aan de Algerijnse natio nalisten van een „vrede der dap peren Voorlopige Algerijnse regering In september 1959 aanvaard- SSiAï A1k'erijnse opstandelin- Tr 1 beginsel van on- wS ie- ngen °P ,)asis van zclf- ^'kking. In november wees voorlopige Algerijnse rege- neprri -!n frankrijk, «eïnter- 9 °bslandelingenleiders, on- riphn 'e ®ella, als onderhan- door"n a-jn' hetf?een evenwel ,°P 24 januari 1960 voltrok zich eim nc?den-0Pstand" in Al- Ei Waarb,1-1 26 doden en 139 ge- wpipn Vle en- In de komende deni rVerden verschillende lei- gearL lgUrin van deze opstand gebrachf6 e° naar Pariis over" had» in Melun, 'n er „L 1Jeenko.mst plaats tussen re"ermüW00rdigers der Franse een r? enL van de opstandelin- eehior iC besprekingen raakten In .sP°?di£ een impasse. generate6?1 1960 werd aan zjjn u a Sajan, die inmiddels van voLrfte ljke en militaire be- bliif in A^n w.as beroofd, het ver- "«f n Algerië verboden. gen on A l°or tal van betogin- stakingen in Algerië, in verband met de berechting van de leiders van de „barricaden- opstand" in Parijs. V an 9 tot 12 december bracht De Gaulle een tweede bezoek aan Algerië, dat gepaard ging met he vige botsingen tussen Fransen en Algerijnen met als gevolg meer dan honderd doden en enkele honderden gewonden. Begin januari van het volgend jaar werd l)e Gaulle's Algerijnse politiek door een volksstemming goedgekeurd. Staatsgreep van Salan Ruim drie maanden later, op 21 april, maakten de generaals Salan, Challe, Jouhaux en Zeiler zich door een staatsgreep van de macht in Algerië meester. Deze militaire opstand stortte vijf da gen later echter ineen, waarna Challe en Zeiler zich gevangen gaven. Op de 8e mei deed De Gaulle voor de tweede maal een aanbod tot onderhandelen aan de op standelingenleiders. Hieruit vloeiden de onderhan delingen voort, die in mei en ju ni in Evian werden gehouden doch geen resultaten opleverden' Zij werden gevolgd door de con ferentie in Lugrin. die op 20 juni begon, doch negen dagen later werd afgebroken. Op 27 augustus werd de pre mier der „voorlopige regering", Fcrbat Abbas, vervangen door Ben Khedda. In november gingen de in F rank rijk geïnterneerde Algerijn se opstandelingenleiders in hon gerstaking, hetgeen tot interven tic van Marokkaanse zijde leid de. O.A.S. begint terreuracties In januari van dit jaar leefde het terrorisme in Algerië op, ter wijl zich over het moederland 'n golf van aanslagen met kneed- bommen uitstortte, waarvoor in de eerste plaats de inmiddels in het leven geroepen organisatie van het geheime leger, de OAS, onder leiding van de voortvluch tige ex-generaal Salan, verant woordelijk was. In dezelfde maand had voort durend overleg plaats tussen de Algerijnse opstandelingenleiders en de Marokkaanse regering, ter wijl geruchten opdoemden' over geheim overleg met de Franse regering. Op 5 februari verklaarde pre sident De Gaulle in een radiorede dat „de vrede nabij" is. De elfde van deze maand be gonnen tenslotte in het grootste geheim, op Frans gebied nabij de Zwitserse grens, de laatste on derhandelingen van de Franse en Algerijnse regeringen, die, zoals gemeld, uiteindelijk lot overeen stemming hebben geleid. In een persoonlijke mededeling heeft donderdagavond wethouder Smolders tijdens de raadsvergadering aan de raad, de fractieleden van de K.V.P. en het bestuur van de K.V.P. bekendgemaakt, dat hij, gezien zijn hoge leeftijd, na rijpe overweging het besluit heeft genomen, zich niet meer beschikbaar te stellen voor de volgende zittingspériode van de raad. In antwoord hierop stelde de voorzitter de raad voor, binnenkort in een bijzondere raadsvergadering bijeen te komen om uitgebreid aandacht te schenken aan het 35-jarig wethouderschap van de heer Smolders, dat hij gedurende al deze jaren met zoveel trouw en toewijding heeft vervuld. Reeds eerder was dit feit, wegens huiselijke omstandigheden alle stilte herdacht. m Controle is noodzakelijk Overigens was het voorstel van b. en w. om te komen tot een beschik baarstelling van een krediet, dat voor 80 zou voorzien in de schade, op gelopen aan de verwarmingsappara tuur van de St. Bemadetteschool, die zich middels haar bestuur tot de raad had gewend met 't verzoek, om over eenkomstig de bepalingen van artikel 72 der Lagere Onderwijswet 1920, medewerking te willen verlenen voor herstel van de centrale verwarmings installatie in haar schoolgebouw, voor enkele raadsleden gerede aanleiding met enkele vragen en voorstellen voor de dag te komen. Het was de heer Meijs, die zich in eerste instantie tot de voorzitter wendde, om de mogelijkheid van een eventuele verzekering tegen dergelij ke ongevallen te bekijken, terwijl hij in tweede instantie voorstelde om een afdoend alarmsysteem aan te bren gen, die het in ongerede geraken van de verwarmingsapparatuur onmiddel lijk zou signaleren. De heer Mombers suggereerde, dat het vooraf aftappen van een dergelij ke verwarming zeker een afdoend middel zou zijn tegen het opnieuw in ongerede geraken. Wanneer men voor de wintervacantie deze methode zou toepassen, zou, aldus de heer Mom bers, iedere controle achterwege kun nen blijven. De heer Brouwer informeerde hoe het was gegaan met het onderbrengen van de leerlingen van deze school, daar hij meende, dat het niet doenlijk en verantwoord was, om tijdens de winterdagen in een onverwarmde school les te geven. In antwoord op deze vragen en suggesties, deelde de voorzitter mee, dat wanneer een regelmatige con trole plaats had, het geen enkele zin zou hebben zich tegen een dergelijk ongeval te verzekeren. De voorzitter wees erop, dat, wanneer een inten sieve controle zou hebben plaats ge had, men zou hebben kunnen voorko men, dat, tengevolge van het door slaan van een zekering in de elektri sche installatie van de oliestookin richting gedurende de Kerstdagen, alle verwarmingslichamen en -leidin gen in dat gebouw, met uitzondering van de ketelhuis-installatie en de ex pansieleidingen met - vat geheel be vroren. De voorzitter benadrukte dat de schoolbesturen zelf de verantwoor ding dragen en zelf de nodige zorg dienen te besteden aan 'n intensieve controle, zoals dat ook bij de ge meentegebouwen gebeurd, waar re gelmatig, ook op zaterdag en zondag, op vastgestelde tijden wordt gecontro leerd. Een aantal van deze gebouwen zijn voorzien van een alarminstallatie, die automatisch de heer De Koning waarschuwt, of bij afwezigheid zijn directe assistent. In schoolgebouwen, aldus de voorzitter, heeft de gemeen te geen zorg, geen toegang en geen zeggingschap, het ligt dus op de weg van het schoolbestuur om een derge lijke maatregel te nemen. In antwoord op de vraag van de heer Brouwer, stelde de voorzitter, dat onmiddellijk nadat het gebeuren was geconstateerd een samenspraak is gehouden, zodat men direct daarop kon overgaan tot de vernieuwingen. De inspecteur van het L.O. heeft de te treffen noodzoorzieningen beke ken. Tot slot merkte de voorzitter nog op dat de St. Bemadetteschool niet de enige school is geweest, die met dit mankement werd geconfronteerd, in Eindhoven waren het er niet min der dan drie. Hamer stukken Aan het voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanleg van een zandbak en de bouw van een bergruimte t.b.v. de r.k. kleuterschool in de St. Antoniusparochie, werd zon der verdere discussie door de raad zijn goedkeuring gegeven, evenals aan een drietal voorstellen tot vast stellen van bedragen voor vergoeding voor een drietal takken van onder wijs. Aan het bestuur van de Pastoor van Haarenschool werd voor de bouw van een bijzondere school voor ge woon lager onderwijs een oppervlak te van 2610 m- grond overgedragen. Vervolgens werden door de raad en kele stroken grond en een pand aan de Stationsstraat aangekocht. Goedkeuring werd verleend aan de voorgestelde waarborging voor beta ling, rente en aflossing van een geld lening aan te gaan door de Stichting ,,St. Antoniushof". Tot slot werd overgegaan tot vast stelling van een verordening op de heffing en invordering van straat- aanlegbelasting voor de Ambrosius- weg en de Groenewoudstraat en tot intrekking der verordening op de heffing en invordering van een baat belasting voor verschillende straten. Als toegevoegd punt op de agen da stond vermeld het toekennen van een krediet om te komen tot vernieu- ming van de centrale cokes-verwar- mingsinstallatie van het stadhuis, aan welke werkzaamheden, gezien het spoedeisende karakter, reeds de eerste hand werd gelegd. De inge- bruik zijnde installatie, die geheel is versleden en waarbij reparatie niet meer mogelijk blijkt te zijn, zal wor den vervangen door oliestook. De raad der gemeente Heusden kwam dinsdag 20 februari j.l. in openbare verga dering bijeen. Wethouder A. Verschuur, die deze ver gadering wegens ziekte van burgemeester A. van Delft presideerde, deelde mede dat de ziekte van de burgemeester niet alarme rend was, daar het een normale vaderlandse ziekte betrof, de griep. Met kennisgeving waren verder afwezig de heren A. Rijke, wethouder, en Schipper. De nieuwjaarsrede welke zoals gebruike lijk door de burgemeester bij de eerste ver gadering in het nieuwe jaar wordt uitge sproken, kwam thans te vervallen. De heer Verschuur beperkte zich tot het geven van een overzicht van de loop der bevolking over het jaar 1961. Het aantal inwoners bedroeg per 1 ja nuari 1961 m. vr. totaal 1789 1897 3686 in 1961 vermeerderd door geboorten 56 40 96 door vestiging 113 144 257 1958 2081 4039 verminderd door overlijden en vertrek 143 121 264 inwonertal per 31-12-'61 1815 1960 3775 Punt 2. De notulen van de vorige ver gadering werden zonder- op- of aanmerkin gen accoord bevonden. Punt 3. Bij de ingekomen 6tukken wa ren de gebruikelijke goedkeuringen van Ged. Staten op reeds eerder genomen raads besluiten, rapporten van kasopneming, enz. Verder was er een schrijven van de heer van Herpt betreffende de plannen van we gen en waterlopen in het ruilverkavclings- gebicd Heusden - Vlijmen. Naar de mening van de heer van Herpt komen er op deze plannen wegen en waterlopen voor welke bij enige verandering beter aan hunne bestem ming zullen voldoen. Op verzoek van de heer van Herpt werd tijdens deze vergadering aan de hand van een kaart een toelichting gegeven over de diverse wegen en waterlopen. Met het door trekken van een bepaalde weg zou vooral het toerisme zeer gebaat zijn. Een aanslui ting van de ene waterloop aan de andere zou een betere bevloeiing bewerkstelligen. Het vestigen van een bepaalde industrie zou hiermede ook beïnvloed worden. De heer Buys had graag gezien dat de aan te leggen wegen iets breder gemaakt werden, de mogelijkheid had hiervoor open gestaan. Thans echter zijn deze wegen reeds aanbesteed; toch hoopte spreker dat B. en W. stappen zouden ondernemen om deze wegen breder te laten uitvoeren. De voorzitter zei, dat naar aanleiding van het schrijven van dc heer van Herpt con tact is opgenomen met het bureau ruilver kaveling. Hierbij is komen vast te staan dat met het doortrekken van een bepaalde weg geen enkel agrarisch, dus ruilverkavclings- belang is gediend. De kosten van door trekking van deze weg plus de bijkomende kosten, kunstwerken e.d., zouden dus geheel ten laste van de gemeente komen. Burgemeester en wethouders waren van oordeel dat ook geen enkel gemeentebelang met het doortrekken van bedoelde weg is gediend. Op verzoek van de heer van Herpt zal contact worden opgenomen met de gemeen ten Vlijmen en Drunen of daar belangstel ling bestaat voor het doortrekken van be doelde weg. Punt 4. Verkoop van een perceeltje ge meentegrond te Hcdikhuizen. De heer de Gouw merkte op dat de af metingen van dit perceeltje thans kleiner zijn aangegeven dan enkele jaren geleden. De voorzitter zei dat indertijd de afme tingen waren bepaald aan de hand van een kaart. Thans is dit perceeltje plaatselijk door een landmeter opgemeten, hetwelk enig verschil aangaf met de afmetingen op de kaart. Besloten werd dit perceeltje te ver kopen voor dezelfde prijs waarvoor de 3 andere perceeltjes zijn verkocht. Punt 5. Op voorstel van Burgemeester en wethouders werd de beslissing inzake het plan tot wijziging van het wederopbouwplan verdaagd voor 3 maanden. Punt 6. Verder werd op verzoek van B. en VV. een krediet beschikbaar gesteld ad f 1550. - zijnde de bijdrage van de ge meente Heusden in het vervangen van het bovengrondse laagspanningsnet door een ka bel in dat gedeelte van de Hoeven dat tot de gemeente Heusden behoort. Punt 7. Voorstel van Burgemeester en \Vethouders tot het verlenen van een bij drage aan het R.K. Kerkbestuur in de kos ten van de aanleg van een kerkplein. De heer van Herpt merkte op dat de ge meente bevoegd was dit werk voor 100 te subsidiëren. Op enkele andere plaatsen was dit ook reeds gebeurd. Ged. Staten zouden zeer welwillend staan tegenover deze raadsbesluiten. De lieer de Gouw zag hierin ook een mooie parkecrmogelijkheid. De heer Vroome merkte op dat het weg gedeelte voor de kerk reeds eerder in de vergadering besproken is om daar de straat te verbreden. Volgens spreker zou men dit thans kunnen combineren. De voorzitter zei dat een wegverbreding bij de kerk niet juist wordt geacht. Volgens een rapport van de C.T.D. zou deze weg dan gaan werken als een trechter, daar ver derop geen verbreding mogelijk is, waar door dc verkeersveiligheid er op zou achter uitgaan. Volgens dit rapport waren er ook nog technische kwesties aan verbonden, zo als bijv. het straatprofiel, dit zou ook geheel veranderd moeten worden, waarmee men weer in het gedrang zou komen met de ri- oolkolken. De heer de Vroome wilde er verder geen aanmerking op maken, gezien de C.T.D. hierover advies gaf. Besloten werd dit agendapunt aan te hou den tot een volgende vergadering. Dan zal er beslist worden of men dit werk met 50, dan wel met 100 zal subsidiëëren. Punt 8. Met het voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging van het ambtenaren reglement, het betrof hier de ziektekosten vergoeding, ging de raad accoord. Punt 9. Verder verklaarde de raad zich accoord met het voorstel van Burg. en Wet houders tot voorlopige vaststelling van de uitgaven voor diverse scholen. Punt 10. Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging van de salarisverordening. Het betrof hier de beloning van arbei ders die belast zijn met zware, vuile of ge vaarlijke arbeid en een vergoeding voor die arbeiders voor gebruik in dienst van een eigen rijwiel. De heer van Herpt merkte op dat alle arbeiders zijn georganiseerd bij de een of andere organisatie. Deze organisaties, aldus spreker, werken zo perfect, dat het niet raadzaam is tegen deze organisaties in te werken.. Besloten werd deze wijziging aan te brengen. Punt 11. Inzake het voorstel van Burg. en Weth. tot beschikbaarstelling van een krediet van f 915.- voor aankoop van een perzisch kleed ten behoeve van de raad' zaal, zei mevr. Schepers dat het kleed dat thans de tafel sierde naar haar smaak niet paste bij de omgeving. Spreekster vroeg of het niet wenselijk zou zijn geweest de vrou wenorganisatie in te schakelen tot het ver vaardigen van een smyrnakleed in de pas sende kleuren. De andere leden van de raad konden zich met het kleed verenigen, zodat het gevraag de krediet werd verleend. Punt 12. De raad ging verder accoord met het voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de bouwverorde ning. Punt 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven van opdracht voor het maken van een bcstckklaar bouwplan voor 14 woningwetwoningen en het aanvra gen van steun en voorschotten uit 's Rijks kas voor de bouw van die woningen. De voorzitter deelde mede dat hetzelfde type woningen gebouwd zou worden als reeds eerder gebouwd en dat deze woningen geplaatst zouden worden aan de zijde van de te bouwen kleuterschool. De opdracht hiervoor zouden B. en W. willen verstrek ken aan dc architecten Mens uit Vught en van Gerven alhier. Dc raad verklaarde zich hiermede ac coord. Punt 14. Besloten werd bij inschrijving Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Telegram-adres „Echo" te verkopen de oude muziektent op de Vis markt alhier. De heer van der Pol zou graag zien dat op de plaats waar de oude muziektent thans nog staat, groen geplant zou worden ter verfraaiing van de stad. Punt 15. In verband met het nadelig slot van f 20.000.- op de gemeentebegro ting 1962, werd op voorstel van Burg. en Wethouders de verordening straat -en ri oolbelasting gewijzigd. Vanaf 1 jan. 1962 zal voor de straatbelasting voortaan een ta rief worden berekend van 5 voor onge bouwde en 10 voor gebouwde eigendom men. Tot op heden waren deze percentages resp. 3 en 6 De rioolbelasting zal wor den opgevoerd tot een gemiddelde van f 25 per aansluitbaar perceel. De heer van der Pol informeerde of het niet mogelijk is om nog via andere wegen gelden beschikbaar te krijgen. De uitvoering van het rioleringsplan brengt enorme lasten mee. Een klein rekensommetje, zei spreker, dat met de uitvoering van het riolerings plan een uitgaaf gemoeid is dat neerkomt op f 20.000 per aansluitbaar pand. Spreker zou graag zien dat B. en W. zo spoedig mogelijk met becijfering aantoonden wat dit voor de toekomst gaat betekenen, dit vooral in verband met toekomstige andere noodzakelijk uit te voeren werken. Dc voorzitter zei de zorgen van de heer van der Pol te delen en zei toe dit geval in het college van B. en W. te bespreken. De heer van der Pol drong aan op een uitvoerig prae-advie6 hierover ook omtrent de aansluitingen van de woningen op de nieuwe riolering, daar dit weer een hele moeilijkheid op zichzelf is. De aansluitingen van de huizen op de oude riolering liggen n.l. bijna allemaal in de achtertuinen thans moet een aansluiting gemaakt worden aan de straatzijde. Besloten werd de betreffende verordenin gen te wijzigen conform het voorstel van B. en W. Punt 16. Vaststelling gemeente- en be- drijfsbegrotingen 1962. Als rapporteur van de commissie van on derzoek bracht de heer A. Buys hierover verslag uit. De voorzitter verwijst vervolgens naar het antwoord op dit rapport, welk antwoord bij dc raadsleden heeft gecirculeerd. De heer Buys had nog enkele opmerkin gen op de beantwoording van het rapport door B. en W. Het betrof het aantrekken van nieuwe industrieën, de plannen voor 'n jachthaven voor 500 boten en de gecombi neerde functie Burgemeester - Secretaris De heer Vroome zei dat de commissie wenste dat er vrouwelijke krachten zouden worden aangetrokken om de bestaande va catures te vervullen. B. en W. zeggen in hun antwoord, dat zij eerst nog willen proberen mannelijke krachten aan te trekken. Verder had de commissie te kennen ge geven, zei de heer Vroome, dat zij bij d- rioleringswerken toezicht wenste van de C T. D.; in het antwoord van B. en W. wordt gezegd dat met de maker van het plan hier over overlegd zal worden. Wij willen toe zicht van de C.T.D., aldus spreker, daar hoeft de maker van het plan niet in te be slissen. De heer van Herpt betreurt het ten zeer ste dat er geen gemeente-opzichter is. Het is normaal dat er dagelijks toezicht kan wor den gesteld. De heer Buys vond dat dagelijks toezicht van groot belang i9 i.v.m. de uitvoering van het rioleringsplan. De voorzitter zal deze kwestie met de heer van Loenen, directeur der C.T.D., bespre ken. De heer de Vroome had verder aanmer king op de beantwoording van B. en W. wat betreft de jachthaven; deze beantwoor ding was z.i. uiterst vaag. Spr. zou graag zwart op wit gezien hebben, dat er plannen in voorbereiding waren voor de jachthaven voor 500 boten in het antwoord van B. en W. wordt echter geen aantal genoemd. De voorzitter kon de heer Vroome echter geruststellen; er was inderdaad een plan in voorbereiding voor een haven voor 500 boten. Ook was er naar de mening van de heer De Vroome geen afdoend antwoord gege ven wat betreft de functie Burgemeester- Secretaris. De voorzitter zei dat er bijtijds stappen zullen worden ondernomen om in de toe komst deze functies gescheiden te krijgen. De heer van Herpt kwam op de bres voor de harmonie te Herpt. Door deze harmonie was getracht om te komen tot aanschaffing van uniformen. Het geld dat zij na veel moeite bijeen hadden gebracht, moesten zij echter benutten om deze vereniging staan de te houden, gezien de slechte financiële toestand waarin deze vereniging verkeert. Jaarlijks moet ongeveer f 1500 bijeen ge schraapt worden om deze vereniging in het leven te houden. Spreker vroeg of het niet mogelijk zou zijn het financiële leven van deze vereniging dragelijk te maken. De voorzitter zei dat met het huidige subsidiebeleid het niet mogelijk is deze ver eniging meer te geven steunen dan tot op heden is gedaan. Spreker adviseerde door particulier initiatief, b.v. door bazars e.d. gelden bijeen te krijgen. Nadat nog diverse punten naar voren wa ren gebracht, werden de gemeente- en be- drijfsbegrotingen vastgesteld. Punt 17. Benoeming leden Gemeente lijke Instelling Maatschappelijke Zorg. De heer De Gouw vond het jammer dat in de vacature van de heer Geurtz geen candidaat gesteld was uit het kerkdorp He- dikhuizen. Na stemming werden herkozen de heren J. Branderhorst en A. J. Buys en in de va cature Geurtz werd benoemd de heer J. Luijben Luttelherpt. Rondvraag. De heer van Herpt dankte de voorzitter voor de prettige wijze waarop deze de vergadering heeft geleid. Mevr. Schepers informeerde of reeds stappen waren ondernomen om de water overlast in het uitbreidingsplan Oudheus- den te verhelpen. De voorzitter zei dat opdracht hiertoe was verstrekt. Hierna sloot de voorzitter de vergadering.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 1