WAALWIJK Gemeenteraad Sprang-Capelle DR. MOLLERCOLLEGE stiksters of stikkers en plaksters AWll III ÏMUFMa ABONNEERT U OP DIT BLAD R.K. Ulo-school Pius X officieel geopend Verdonk's schoenmakerij 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 FEBR. 1962 3 regrafenis van de hoofd- man van HET ST. AMBRO- Verkeerssituatie Dick Flemmingstraat- Raadhuisstraat zal worden verbeterd. BONTMANTELS Kees van de Ven DAMESHAKJES klaar terwijl U wacht Slijterij M. van Gogh Potgieterstraat 20 Aanmelding nieuwe leerlingen Gymnasium, H.B.S. en M.M.S. Jaarlijkse houtverkoping Firma TROKA maximaal f 400 per jaar een belas tingvrije premie van 20 zodra de besparing 5 jaren onaangetast heeft uitgestaan. Als spaarvormen komen in aan merking Het sparen op een bijzondere spaarrekening bij de traditionele spaarinstellingen, het sparen in ef fecten, betaling van bepaalde levens verzekeringspremies, schuldaflossin gen op hypothecaire leningen. Ten aanzien van de voorgestelde regeling vraagt de staatssecretaris in het bijzonder het gevoelen van de S.E.R. ten aanzien van ten eerste de vraag of de inkomensgrens op f 15.000. - dan wel op een lager be drag moet worden vastgesteld en ten tweede de verhouding tot de spaar regelingen, waarop de wet van 28 ok tober 1961 van toepassing is - vrij stelling van fiscale en sociale lasten t.a.v. bedrijfs- en ambtenarenspaar- regelingen - in het bijzonder de vraag of het wenselijk is dat over een en hetzelfde spaarbedrag spaarpremie kan worden toegekend ingevolge meer dan één spaarregeling. SIUSGILDE TE BAARDWIJK Op donderdag 22 febr. 1962 vervulde het St., Ambrosiusgilde de droeve plicht om haar hoofd man ten grave te dragen. Voor afgegaan door vendeliers en tam boers met omfloerste trommen trok de droeve stoet ter kerke. Op het kerkplein werden de gil- debroeders links en rechts opge steld om in eerbiedige houding de lijkstoet te laten passeren. In de Kerk hielden de gildebroeders de erewacht bij de baar en ver gezelden na de requiem-mis de overleden Hoofdman naar zijn laatste rustplaats. Aan het graf brachten de vendeliers en tam boers een laatste groet aan de overledene. Meer dan 53 jaren is de heer Wouther Pullens did van het gilde geweest en ruim 30 ja ren Hoofdman. Toen hij in de dertiger jaren de Hoofdmanstaak van zijn oom, de heer Hendrik Pullens, overnam, was dit zeer zeker geen gemakkelijke taak, die veel beleid en de uiterste ver antwoordelijkheid vereiste. Ge zien de bloeitijd die het gilde heeft doorgemaakt, blijkt wel dat de verscheiden Hoofdman deze zware taak succesvol heeft vol bracht. Moge de arbeid die hij aan het gilde besteed heeft, hem bij zijn leven reeds voldoening hebben geschonken. Wij als gil debroeders zullen hetgeen hij voor het gilde heeft gedaan, met dankbaarheid blijven gedenken. Niemand van de Jeden had kunnen vermoeden dat hun Hoofdman, die j.l. zondag nog de vergadering leidde ên op de hem eigen rustige manier een wel komstwoord tot hen richtte, zo gauw uit hun midden zou wor den weggerukt. Ruim dertig ja ren heeft hij deze taak verricht en zijn beste krachten aan het gilde besteed. Ondanks zijn slo pende ziekte was hij toch steeds bereid voor het gilde al zijn krachten in te zetten. Nu is hij heengegaan, een leegte achterla tend die moeilijk door een ander is aan te vullen. Wij als gilde- broeders zullen hem dan' ook steeds dankbaar zijn en zijn ge dachtenis zal bij de gildebroeders in hoge ere blijven. Dat hij ruste in vrede. STICHTING HERVORMD VERENIGINGSLEVEN De het vorig jaar geformeerde stichting, die ten doel heeft een Jeugd- en Verenigingsgebouw te stichten, heeft de beschikking ge kregen over een terrein aan de 2e 2einc. Het jligt in de bedoeling niet alleen voor de kinderen een mo dern en aantrekkelijk „home" te maken, maar ook voor de oude ren zelf gelegenheid te geven meer contact te hebhen. Vooral voor die van buiten komen zal 't daardoor aantrekkelijker zijn naar Waalwijk te komen en in de gemeenschap te worden opgeno men. De stichting meent hier door de maatschappelijke en geestelijke opbouw der gemeen schap te bevorderen. Zij hoopt zo spoedig mogelijk met de voorbereidende maatrege len gereed te zijn, om dit ideaal weldra tot werkelijkheid te bren gen. SCHAKEN Wanneer een schaakspeler bij het begin van de partij, in de opening dus, een of meer pionnen offert, spreekt men van gambiet. Deze naam is ontleend aan het Italiaans, waar „dare il gambetto" betekent „beentje lichten". Met het incasseren van de gambietpionnen verliest de verdedi ger tijd, zodat de gambietspeler een voorsprong in de ontwikkeling van zijn stukken krijgt, wat hij zal trach ten om te zetten in koningsaanval. Aanvankelijk had men veel succes met het gambietspel. De meeste spe lers maakten vroeger de fout de ver overde pionnen kost wat kost te be houden, kregen daardoor een grote achterstand in ontwikkeling en liepen spoedig mat. Theoretische onderzoekingen van tegenwoordig berusten in 't algemeen op 't principe de gambietpion tijdig terug te geven, teneinde een gelijk waardige stelling op te bouwen. De oude gambieten, zoals Koningsgam biet (1 e4, e5 2 f4), speelt men tegen woordig in meestertournooien wei nig, omdat iedereen zijn lesje wel kent. Tal, Spasski, Fischer c.s. spe len liever een z.g. solide opening en dwalen dan af naar een variant, waarin zij een kansrijk pionoffer kunnen brengen, dat theoretisch nog onvoldoende onderzocht is. Een modern gambiet, waarvan de waarde en weerlegging nog lang niet vast staan, is het Blacmar-Diemer- Gambiet. De beginzetten zijn 1 d4, d5 2 e4, de4 3. Pc 3. Voor de gevorderde schaker, die behoorlijk kan combineren, is dit het ideale gambiet. Het zit vol verbor gen matwendingen en damevangsten. Over dit gabiet is een boek ver schenen, met de romantische titel „Vom Ersten Zug an auf MattI", door E. J. Diemer (uitg. W. ten Ha ve, A'dam). De auteur heeft 25 (I) jaar deze speelwijze in de practijk onderzocht. Zijn opvatting over par tij-opzet en partij-spel wijken totaal af van de officiëële theorie. Vanaf de eerste zet krijgt men de meest verwik kelde en spannendste stellingen op het bord. Zowel wit als zwart moeten meteen zelfstandig denken en zwaar combineren. Geen rustig theoretisch variant je; nee, meteen er op los! J. H. Donner heeft over dit boek geschreven: „Het ideale boek voor de combinatie-speler." Aan dit boek ontlenen wij de vol gende „Glanzleistung". Wit Dr. Rijder - Zwart N.N. I.d4, d5 2.e4, de4; 3.Pc3, Pf6 4. f3, ef35.Df3:, Dd4: (het z.g. klas sieke dubbele pion-offer). 6.Le3, Dg 4 7.Df2, Db4 (met de dreiging Pg4, met ruil van de aanvalsloper). 8.0-0-, Pg4 (op Lg4 9.Pb5!, Pa6 10. Db7Tb8; Db8:l Pb8: 12.Pc7: Mat) 9. Pd5!... (het eerste Blacmarwonder, aldus Diemer). 9... Da5 (er dreigde Pc7 mat). Wit speelt en wint! De op lossing is zowel betoverend als een voudig. Een miniatuur. lO.Del en zwart moet direct opgeven. De raad van Sprang-Capelle had \°°J' de 23 agendapunten die voor raadsvergadering van vrijdag 23 «bruari stonden genoteerd, slechts wn .lalf uur nodig, daar de meeste Pinten met een hamerslag van de fitter werden afgewerkt. Zo werd door de raad goedkeuring ge acht aan de wijziging van de alge mene politie-verordening, waardoor Jet voortaan in 4e toekomst verbo- en zal zijn binnen een strook van u meter, ter weerszijde van 'n hoog- spannmgsleiding, gemeten vanuit 't nsrt van die leiding, gebouwen, ge- immerten of opgaand hout te heb- ii« i Wel deze strook als op- Haats te gebruiken. Hierdoor zal t dus ook verboden zijn binnen !i0eH!de afstand hooimijten en togelyke te plaatsen. na?0lc i voor de toekomst aan eige- aren of gebruikers van woonwa- j* s verboden, deze wagens binnen gemeente te doen verblijven. J~?. raad hechtte vervolgens haar ^keuring aan de verhoging van u krediet met 7500 voor de ver- van de Oudestraat, i.v.m. portrekking van het trottoir, zodat J il iet is komen te staan op een ««aibedrag van ƒ64.500. Eveneens werd het krediet voor doortrekking van de Burgemeester Meijerstraat verhoogd tot een totaal van 7935. Zonder enige discussie of stem ming hechtte de raad goedkeuring aan het voorstel van b. en w. om over te gaan tot verkoop van een perceel grond te Vrijhoeve-Capelle, groot 2484 m2 en een perceel grond te Capelle, groot 494 ms. Naar aanleiding van het voorstel tot verkeersverbetering van de bocht RaadhuisstraatDick Flemmingstr., wilde de heer Kuysten weten of de nieuwe weg die aldaar is geprojec teerd, wel lang genoeg is voor wa gens met aanhang, wanneer deze in dit weggedeelte moeten stoppen om voorrang te verlenen aan het ove rige verkeer. Misschien was het plaatsen van verkeerslichten aldaar, zo meende de heer Kuysten, een ef fectief afdoende oplossing. De voorzitter vond het onnodig om door het plaatsen van stoplich ten het verkeer onnodig op te hou den, zeker niet daar hij er van over tuigd was dat genoemd weggedeelte lang genoeg zou zijn voor vracht wagens met aanhang. Als nieuw bestuurslid van de Ge meentelijke Instelling voor Maat schappelijke Zorg werd met 7 stem men voor de heer W. J. Pruijssers gekozen. De heer A. B. Wagemakers behaalde 6 stemmen voor. Ook de wijziging van de gemeen tebegroting voor het dienstjaar 1962, waarin enkele veranderingen betref fende de gewone dienst en de kapi- taaldienst stonden aangegeven, werd zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Punt 8 van de agenda, het garan deren van 'n geldlening, moest van de agenda worden afgevoerd, door dat enkele stukken die hierop be trekking hadden, nog niet uit Eind hoven waren aangekomen. In tegenwoordigheid van geeste lijke en wereldlijke autoriteiten en vele genodigden, heeft zaterdagmor. gen de officiële inzegening en ope- ning plaats gehad van de nieuwe Ulo-school Pius X aan de Vossen- bergselaan. Een belangrijke dag voor de gemeenschap van Loon op Zand en Kaatsheuvel, omdat de ingebruik neming van deze school het einde betekent van een periode van zich behelpen en aanpassen. Nadat pas toor P. van de Spijker 's morgens om half tien in de parochiekerk van St. Jan eerst een H. Mis tot intentie van de nieuwe school had opgedra gen, welke o.a. door het schoolbe stuur, onderwijzend personeel en leerlingen werd bijgewoond, ver richtte hij vervolgens de plechtige inzegening van het gebouw, dat daarop door burgemeester Mr. R. J. Th. van der Heijden officieel werd geopend. Onder de talrijke aanwe zigen bij deze plechtigheid, welke in de ruime hal van het gebouw plaats vond, bevonden zich o.a. de inspec teur van het lager onderwijs, dhr. Warnars, de bisschoppelijk inspec teur, rector Schreuder, het gemeen tebestuur en het eerste hoofd van de Ulo-school, de heer Veeken, die de verre reis vanaf Velsen hiervoor had gemaakt. Nadat pastoor van de Spijker zijn zegenende rondgang door het ge bouw had verricht, opende hij als voorzitter van het schoolbestuur de rij van sprekers als volgt: In het bonte mozaïek van het on derwijs in Nederland is het uitge breid lager onderwijs, het ULO, een steentje dat nooit precies op z'n plaats gelegen heeft. In opzet een verlengstuk van het lager onder wijs, zoals duidelijk werd vastgelegd in de wet van 1878, groeide het als gevolg van de behoefte aan uitge breidere vorming van arbeiders en middenstand uit tot een schooltype, dat zich op sommige plaatsen ont wikkelde tot een ware concurrent van de H.B.S. (aldus indertijd het rapport van de Staatscommissie Woltjer). Nochtans bleek het ULO in de ogen van het publiek te groot. Aan de kleinerende houding, vaak ten opzichte van bezitters van het ULO-diploma aangenomen, probeert het rapport van het Katholiek So ciaal Kerkelijk Instituut, dat een paar jaar geleden werd uitgegeven, een eind te maken. Op goede gron den, want een studie van enige ja ren, die onder meer werd gemaakt bij 28 Brabantse en 16 Haagse klei ne, middelgrote en grote bedrijven en instellingen, heeft aangetoond dat het uitgebreid lager onderwijs wel degelijk een eigen functie vervult. De ULO-school is als geen andere de school voor het volk, aldus het rapport. Zij wordt bevolkt door leer lingen uit alle milieus, om precies te zijn: In Brabant door een vierde gedeelte kinderen van hoofdarbei ders, een zelfde gedeelte kinderen van zelfstandige middenstanders, 'n derde gedeelte kinderen van hand arbeiders, terwijl de rest gevormd werd door boeren jeugd. Wel werd daarbij vastgesteld dat het ULO op het platteland een belangrijker plaats inneemt dan in de steden, waar het middelbaar onderwijs ster ker is ontwikkeld. Op grond van genoemde Kaski- enquête in Den Haag, kwam men tot de conclusie dat het ULO een zeer belangrijke functie vervult als voor opleiding voor verder dagonderwijs, (M.T.S. en U.T.S.), en dat degenen voor wie het ULO eindonderwijs is, in grote meerderheid hun bestem ming vinden op kantoren. Het be drijfsleven trekt op grote schaal en voor de meest uiteenlopende func ties bezitters van het ULO-diploma aan, en deze onderscheiden zich in het algemeen zodanig, dat een even tuele opheffing van het ULO, ver nietigend voor het bedrijfsleven wordt genoemd. Vóór alles waar deren b.v. de grootbedrijven het ULO om de algemeen vormende basis, en ten dele althans, de be roeps-oriëntatie die de leerlingen krijgen. Het Kaski-rapport gaat de vernieuwing van het ULO niet uit de weg. Het gaat zelfs uitvoerig in op de plaats, die het huidige ULO dient in te nemen in het toekom stige onderwijsbestel. Duidelijk blijft echter uitkomen, dat het ULO een onvervangbare plaats in het Nederlands onderwijs heeft vero verd. Het steentje, misschien is het beter van steen te spreken, gezien de 200.000 ULO-leerlingen tegen woordig in Nederland, moge dan nooit precies op z'n plaats hebben gelegen, in het geheel van het mo zaïek zal het nooit weggedacht kun nen worden. Vervolgens gaf spreker een over zicht van de situatie op onderwijs gebied ter plaatse, toen hij in 1954 als pastoor te Kaatsheuvel kwam. Er waren toen in de gemeente 2015 katholieke kinderen op de lagere scholen. Terzelfdertijd volgden 99 leerlingen elders uitgebreid lager onderwijs, waarvan 31 op interna ten, 42 te Waalwijk, 21 te Tilburg en 5 te Dongen. Het studeren aan H.B.S., Gymnasium en M.M.S. was miniem. In de stellige overtuiging dat een ULO-school ter plaatse het aantal leerlingen aanzienlijk zou doen toenemen en dit onderwijs een reeds jaren gevoelde behoefte was ter plaatse, werden plannen be sproken met de heer Ubachs, inspec teur L.O., bisschoppelijk hoofdin specteur drs. v. Gerwen en mgr. Mutsaers, bisschop van 's-Bosch, die de plannen goedgunstig gezind wa ren. Ook de hoofden van naburige ULO-scholen vormden geen obsta kel toen deze van de plannen op de hoogte werden gesteld. Zo volgde dan het eerste schrijven aan 't Cen traal Bureau van Onderwijs en Op voeding te Den Haag en aan de bis schop te 's-Hertogenbosch, waarop 9 mei 1955 en 17 mei 1955 gunstige antwoorden werden ontvangen. Na aansluiting bij de Commissie van Beroep te 's-Bosch, richtte men zich tot de gemeenteraad, die alle mede werking toezegde. Daarop volgde de benoeming van de heer Veeken, toen hoofd van de ULO te Volendam, tot hoofd van de te stichten ULO, en deze vormde met de heer J. Custers het onder wijzersteam, dat in september 1955 op het toneel van het patronaatsge bouw in een bovenzaaltje startte met 54 leerlingen, 45 in de eerste en 9 in de tweede klas. Pastoor v. d. Spijker stelde er prijs op openlijk te getuigen dat het met deze twee pioniers van de ULO-school te Kaatsheuvel 'n zeer gelukkige keu ze had gedaan, een keuze die tot op heden de naklank heeft dat onze ULO een school is met prima leer krachten, prima geest, goede tucht, met een zeer gemakkelijk en volg zaam soort leerlingen en met prima resultaten bij de eindexamens. Dank zij de vlotte medewerking van inspecteur Ubachs, gemeente bestuur en gemeenteraad, kwam in oktober 1956 een vierklassige hou ten noodschool, waarin later met bij- gebruik van een lokaal in het pa tronaat en de laatste tijd van een paar lokalen in de ontruimde huis houdschool het onderwijs tot aan februari 1962 heeft gedraaid echter niet zonder narigheden, na delen en offers, die in stilte werden aanvaard. In april 1957 werd men op de ur- gentielijst geplaatst voor een per manent schoolgebouw, echter maar van vijf lokalen. Na bezwaarschrift aan de minister en gesteund door de heer Warnars, ontving men, terwijl de bouw van de 5-klassige school reeds aanbestedingsklaar was, goed. keuring voor de bouw van een 9- klassige school, echter zonder gym nastieklokaal. Architecten-bureau Geenen en Oskam maakte het ont werp, dat door de firma Naber te Tilburg werd uitgevoerd. Het school bestuur, aldus spreker, had behoefte vandaag openlijk burgemeester, wet houders, gemeenteraad, secretaris en ambtenaren te danken voor de cou lante en sympathieke medewerking bij de totstandkoming van dit nieu we schoolgebouw. Ook inspecteur Warnars, die zo'n waardevolle bij drage had geleverd en die tijdens de bouw op verzoek van het school bestuur de controle op de werk zaamheden op de hem eigen, des kundige wijze heeft willen verzor gen. Verder dankte hij de buurtpas- toors en de hoofden van de scholen in de gemeente voor hun medewer king. Tenslotte was het spreker een behoefte, mede namens de leraren, te verklaren dat nog nimmer enige nadelige invloed van het gemengd karakter dezer school jongens en meisjes tezamen was geconsta teerd. Integendeel, de elkaar opvoe dende en opbouwende waarde van de gemengde school is een openba ring gebleken. Momenteel telt deze ruim 200 leerlingen. „Moge de H. Pius X, aan wie wij onze school hebben toegewijd, een beschermer en stimulans zijn voor de ons toevertrouwde leerlingen, om door taaie volharding zich hier op school te bekwamen voor 'n mooie levenstaak", aldus besloot pastoor v. d. Spijker z'n toespraak, waarop hij de burgemeester verzocht de of ficiële opening te verrichten. Burgemeester mr. R. J. Th. v. d. Heijden was met het gemeentebe stuur verheugd toen tot de stichting van deze school kon worden over gegaan. Hij bracht in herinnering hoe ruim 20 jaar geleden door het gemeentebestuur getracht was uit gebreid lager onderwijs in de sfeer van het bijzonder onderwijs ter plaatse te krijgen en hoe al deze po gingen schipbreuk hadden geleden, omdat hiervoor in deze gemeente geen bestaansmogelijkheid zou zijn. Hij wenste het schoolbestuur gaarne van harte geluk met dit riante ge bouw. Met genoegen had hij gecon stateerd dat het aarzelende begin gevolgd was door 'n gestadige groei, hetgeen hij vooral meende te moe ten toeschrijven aan het werk van en waarvoor de eer dus toekwam aan het eerste hoofd, de heer Vee ken, en diens opvolger dhr. Veld kamp, alsmede de andere leerkrach ten. Het vertrouwen uitsprekend dat deze school een zegen zal zijn voor de gemeente, verklaarde mr. v. d. Heijden het gebouw officieel voor geopend. Inspecteur Warnars wees op de mening van de hoofden van scholen: „Was ik met een gemengde school maar eerder begonnen", waar de geest beter is en de wedijver groter. Hij begreep overigens dat een ge mengde school voor Kaatsheuvel 'n moeilijk begin was, hetgeen overi gens elk jaar bij de intrede van de nieuwelingen het geval is. In dit verband merkte hij op, of het in de toekomst mogelijk zou zijn 'n vrou welijke leerkracht aan te trekken. Hij hoopte dat de heer Veldkamp met z'n medewerkers er in zou sla gen op de ingeslagen weg voort te gaan en wenste het bestuur 'n goede toekomst met dit gebouw, waarvoor hij, wat betreft het gymnastieklo kaal, jammer genoeg nog geen vreugdevolle mededeling kon doen. Paul Capetti was de tolk van de leerlingen, die in een keurige toe spraak nog eens teruggreep op het verleden en het ongerief in de vrij oncomfortabele huisvestingen be sprak. Desondanks werden echter ieder jaar weer prachtige resultaten op de examens geboekt. De accomo- datie van dit nieuwe gebouw zal alle tekortkomingen van het oude spoedig doen vergeten. Hij dankte allen die aan de totstandkoming hadden bijgedragen en onderstreep te dit door een mooie sierplant aan te bieden. Met de wens dat door al len in dit schoolgebouw hard en intens gewerkt en gestudeerd zou worden, zodat zo mogelijk nog be tere resultaten zouden worden be reikt, besloot hij z'n toespraak. De heer Th. Veldkamp, hoofd der school, besloot dit officiële gedeelte met een dankwoord tot allen die aan de verwezenlijking van deze school hadden bijgedragen, terwijl hij gaarne collega v. d. Biggelaar dankte voor diens medewerking bij de voorbereiding van deze belang rijke dag. Hierop nodigde hij de aanwezigen uit van het interieur kennis te nemen. TILBURG Nieuwlandstraat 3 Tel. 04250 - 26617 In suède uw kleur Allóén Hoekeinde 12 WAALWIJK Vanaf heden is 2e Zeine 35 a, Waalwijk overgeplaatst naar De heropening zal plaats vinden op vrijdag 2 maart a.s. om 4 uur. Beleefd aanbevelend, Slijterij M. VAN GOGH. R.K. LYCEUM WAALWIJK Voor de cursus 19621963 kunnen vanaf heden, schrif telijk of mondeling nieuwe leerlingen worden aange meld voor de afdelingen Gymnasium en H.B.S. zowel voor jongens als voor meisjes. Het toelatingsexamen wordt gehouden op maandag 4 en dinsdag 5 juni. Tijdige aanmelding zeer gewenst. Dr. Ir. H. van Laarhoven Rector Dr. Mollercollege. Burgem. Moonenlaan 5 Tel.: 2863 (b.g.g. tel.: 3158). ten verzoeke van N.V. NOORD-BRABAND te Waalwijk Notaris M. F. M. van Gurp te Waalwijk zal op VASTENAVOND MAANDAG, 5 maart 1962 PUBLIEK VERKOPEN ongeveer 130 kavels hout,waaronder douglas, fijnspar, grove den en loofhout, voor opleggers, daksparren, stut- hout en verder gerief, gelegen in en nabij Plantloon en v. Heystbosch. De verkoop wordt gehouden in het café „Galgenwiel" te Waalwijk en vangt aan om 10 uur precies. Bezichtiging vooraf is gewenst, waarvoor zich te melden bij de heer A. van Bavel, Plantloon 52 te Kaatsheuvel op zaterdag 3 maart 1962 en maandag 5 maart 1962 (voor 10 uur). Betaling der kooppenningen uiterlijk 1 oktober 1962 bij genoemde Notaris te Waalwijk, Stationsstraat 129. In ons eerstdaags te openen nieuwe atelier vragen wij ter opleiding in de suède-kledingindustrie. Prettige werkkring Goed loon. Goede sociale voorzieningen. Putstraat 49, WAALWIJK Telef. 2493 r BRETONSE KOEKEN 1 Ze zijn verrukkelijk; 12 grote Bre tonse koeken in cellophaan zakje, voor slechts 65 ct. per zakje. Natuurlijk bij Uw Smarius-Broodverkoper

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 3