De Echo van het Zuiden DRUNEN Huldiging van Jubilarissen VLIJMEN it de Langstraat KON. HARMONIE „SOPHIA'S VERENIGING" Nieuwkuijk PROT. LAGERE SCHOOL IN DRUNEN GEGUND Haarsteeg Elshout Capelle Waspik Laatste berichten MAANDAG 26 FEBRUARI 1962 84e JAARGANG No. 16 GEMEENTERAAD DRUNEN Openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen op vrijdag 2 maart a.s. om half 8 ten gemeente huize. Agenda: 1 Vaststelling notulen raadsverga- dering van 9 februari 1962. 2 Ingekomen stukken. 3' Voorstel van b. en w. om gunstig te beschikken op een verzoek van het bestuur der r.k. Kleuterschool te Drunen tot het verlenen van medewerking bij de aanschaffing van meubilair. 4 Voorstel tot wijziging van de ver- goeding voor het personeel van de vrijwillige brandweer. 5 Voorstel tot toekenning van een voorschot aan de Kleuterscholen voor het jaar 1962. 6 Voorstel tot herziening van de grondprijzen in de uitbreidings gebieden. 7. Voorstel tot verkoop van bouw- terreinen. 8 Voorstel tot voorlopige goedkeu- ring van het onteigeningsplan Noulanden". 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor: a. uitbreiding meubilair kantine kampeercentrum b. bouw van een kleine garage t.b.v. de directeur van 't Kam peercentrum. 10. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling en het be drag der voorschotten voor de bijzondere lagere scholen voor het jaar 1962. 11. Voorstel tot vaststelling van de gemeentebegroting en de be- drijfsbegrotingen voor het jaar 1962, alsmede goedkeuring van de begroting 1962 voor de ge meentelijke instelling van Maat schappelijke Zorg. Gemeentebegroting a.s. vrijdag in behandeling. Investering in 1962 2Yz miljoen. Optrekking van het verzorgings niveau vindt voortgang. A.s. vrijdag zal naast de behande ling van enkele andere punten, zo als herziening (lees verhoging) van de grondprijzen, ook in behandeling komen de gemeentebegroting voor 1962. Uit de nota van aanbieding van deze begroting blijkt, dat de inves teringen in Drunen in 1962 bijna 2bk miljoen zullen zijn. Hiermee kan dan op 1 januari 1963 het totaal ge- investeerde bedrag in Drunen zijn opgetrokken tot 11 Vz miljoen, waar van pl.m. 4^ miljoen in de onren dabele sector. Het gemeentelijk beleid, n.l. het optrekken van 't verzorgingsniveau (indertijd door het E.T.I.-rapport ook aangewezen), is de oorzaak van de steeds grotere investeringen die noodzakelijk zijn. Het investerings plan voor het komende jaar heeft een bedrag van 2.523.000.In de rendabele sector is een bedrag uit getrokken van 670.000.voor de bouw van 49 woningwetwoningen, ƒ500.000 voor het bouwrijp maken van grond (plan „Noulanden") en ƒ22.000.voor verbouwing aan het gemeentelijk kampeercentrum. In de onrendabele sector is dit f 85.000 voor aanleg sportpark, 18.000. voor de bouw verenigingsgebouw Prot. Christelijke gemeente, 172.500 voor onderwijs, 65.000voor ver betering bestaande straten, 30.000 voor machines en werktuigen, ƒ33.000.— voor nieuwe motorspuit Brandweer en 20.000.voor aan leg brandputten. De meeste posten op de begroting vertonen tegenover 1961 een behoorlijke stijging. Sala rissen en sociale lasten zijn f 7.800 hoger. Subsidies: W.G.K. 3.560. T.B.C.-bestrijding 1.500.Kosten gemeentereiniging 12.200.hoger, de kapitaalslasten voor bijzonder lager onderwijs 17.450.hoger, voor B.L.O. 7.000.voor kleuter onderwijs ƒ25.000.terwijl ook de subsidies voor gezinszotg 3.590. hoger zijn geraamd. De Kerkdrielse aannemersfirma J. Goesten en Zn. is met 164.300.- de laagste inschrijver voor de vijf- klassige Prot. Christelijke lagere school; de bouw van deze is aan ge noemde firma gegund. De school zal worden gebouwd aan de Prins Hendrikstraat in het uitbreidings plan „Noulanden", naar ontwerp van architect Verhagen uit Drunen. De Prot. Christelijke lagere school in Drunen heeft de eerste jaren be hoefte aan drie lokalen; het reste rende deel zal worden geleend aan de gemengde r.k. lagere school. Tot hoofd van deze r.k. lagere school werd enkele weken geleden be noemd de heer M. Vossen uit Lage Zwaluwe. De bouw van deze Prot. Christel. Lagere school in Drunen is moge lijk, omdat voor de bouw van een r-k. jongensschool in Elshout nog steeds een vergunning liep. Het aantal leerlingen in Elshout loopt echter steeds verder terug, zodat in_ dertijd besloten werd in Elshout de r.k. jongens- en meisjesschool sa- tten te voegen tot een gemengde r-k. school. In 1960 gaf de raad reeds een krediet voor de bouw van de r-k. jongensschool in Elshout, groot 185.000.-:welk krediet nu kan worden besteed voor de bouw van de Prot. Christelijke Lagere school. Dank zij de bemoeiingen van de In specteur voor het lager onderwijs, 5 Sj. van Huiten 73 6 N. de Hart 72 Heren B 1 K. v. d. Wiel 75* 2 H. Kuijpers 687 3 W. van Dal 64» 4 B. van Spijk 61° 5 B. van Dal 59° T.T.V.D. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN Onder grote belangstelling hield T.T.V.D. haar jaarlijkse clubkam pioenschappen. De uitslagen waren: Dames: 1. J. de Bijl; 2. B. Wijkmans; 3. S. Velthuijsen. Heren: 1. H. v. Logten; 2. G. v. d. Wiel'; 3. A. Pulles. Junioren: 1. T. v. Hoven; 2. P. van Veltho- ven; 3. B. Melis. kon de rijksgoedkeuring, welke be stemd was voor Elshout, ingezet worden voor Drunen. Op de begro ting voor 1962 is een bedrag van 70.000uitgetrokken voor de ver bouwing van de r.k. meisjesschool (lees r.k. gemengde school), welke in 1962 zal moeten plaats vinden. Een en ander is het resultaat van een uitgebracht rapport door de af deling Onderwijs ter gemeente-se cretarie. Reeds meermalen is door de raad op de noodzakelijkheid van een dergelijk rapport gewezen, ter wijl ook inspectie en schoolbesturen op het nut van een dergelijk rapport hebben gewezen. Aan de hand van 'n prognose zijn plannen opgesteld, waarvan bovengenoemden er reeds enkelen zijn. Het resultaat van het onderzoek is o.a. ook de verplaat sing van twee klassen van de r.k. kleuterschool naar uitbreidingsplan oost. Het is de bedoeling dat deze in oost zal uitgroeien tot een vijf- klassige zelfstandige kleuterschool. Ook voor Elshout is de bouw van een twee-klassige kleuterschool in voorbereiding. Ook 't Nijverheidsonderwijs heeft in Drunen bijzondere aandacht. In 1961 werd een stichting in 't leven geroepen voor de oprichting van een lagere technische school. In '62 wordt ook de goedkeuring verwacht voor de bouw van een r.k. Huis houdschool. De bouw van deze school zal geschieden aan de School straat. Burgemeester Stieger wees in zijn nieuwjaarsrede ook reeds op *de onhoudbare toestand. De huisves tiging van deze school is zo slecht, dat zij een belemmering geeft voor het geven van het onderwijs. Het leerlingental is echter nog steeds groeiende en in september hoopt men zelfs te starten met een dag cursus Mater Amabilis. De bouw van de r.k. Huishoud school te Drunen is een urgenter geval geworden. HEROPENING CAFÉ AERTS Vrijdagavond heropende de heer Jo Aerts zijn geheel vernieuwde, verfraaide en gemoderniseerde café aan de Eindstraat te Drunen. De be langstelling bij deze officiële ope ning, welke geschiedde door burge meester Stieger, was zeer groot. Er kwamen zeer vele gelukwensen binnen, terwijl vele met bloemen of geschenken vergezeld gingen, v Burgemeester Stieger wees op de eigen plaats en taak, welke gelegen heden als hij thans mocht openen, in de gemeenschap vervulde. Hij sprak de hoop uit dat de heer Aerts in zijn opzet zou mogen slagen en noemde dit café een passende bijdrage en uitbreiding van de bestaande gele genheden in Drunen. De belangstelling op de feest- en balavond, die zaterdag j.l. ter ge degenheid van deze opening werd gehouden, was eveneens zeer groot. ACTIE 10 x 10 De actie 10 x 10 is in Drunen in volle gang. Bij diverse verenigingen wordt aan de actie 10 x 10 gedacht, zodat bij het plaatselijk comité op geregelde tijden kleine en grotere bedragen binnen komen. Op de vo rige week gehouden contactavond RKDVC en SHJ werd ook weer 40 gulden bijeengebracht. De jeugd is deze week gestart met een actie om voor een kleine vergoeding huis aan huis werkjes op te knappen. Dit heeft niets te maken met de be faamde heitje - karweitje-actie, al is het wel dezelfde methode. In het kader van de 10 x 10 actie staan in Drunen en Elshout nog andere ac tiviteiten op het programma. OLIEBOLLEN-ACTIE De Welpen en Verkenners zullen met Vastenavond de jaarlijkse olie bollen-actie houden voor hun jeugd beweging. CARNAVAL Carnaval Drunen belooft dit jaar een prima feest te worden. Dit is de vijfde carnaval in Drunen dat Prins Dwerg de eerste de scepter zwaait. De groepen, die de namen dragen van Tokavus, Troubadours en de Uitslovers, zullen met deze carnaval in Drunen optreden. Zondagmiddag met de intocht van de Prins is er de grote Carnavals-optocht en maan dagmiddag is er het kindercarnaval. Prins Dwerg met zijn Raad van Elf en zijn hofkapel zal drie dagen in Drunen gaan regeren. Zoals bekend, doet hij dat met zwier. Het belooft weer een carnaval te worden vol leut, plezier en zotternij. Het officiële programma volgt nog .deze week. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN S. H. J. De uitslagen van de gehouden wed strijden voor de clubkampioenschap pen van S.H.J., afd. senioren, zijn als volgt: Dames A 1 M. Verdijk 95_ 2 L. van Drunen 847 3 S. de Munnik 84* 4 G. van Oers 79' 5 B. van der Krabben 737 6 R. van der Wiel 73" 7 Th. van der Krabben 69' Dames B 1 R. van Oers 70* 2 T. van Leest 57 3 A. Klerkx 543 Heren A 1 Jos v. d. Wiel 89' 2 A. van Lieshout 84° 3 R. de Wit 74 4 M. de Hout 73* GROOT POPULAIR CONCERT Op zondag 25 febr. werd in de concert zaal de Witte te Vlijmen een groot concert gegeven door Vlijmens Mannenkoor, Dames koor en Gemengd Koor en de solisten Nel Dupont Waalwijk, sopraan, Jan Mathijsen Schijndel, tenor en Henk van Kessel Vlij men, bariton; verdere medewerkenden: Til- burgs Salonorkest (25 leden); piano-bege leiding Frans Wilmont. Algehele leiding Louis Sars, beiden uit Waalwijk. Om half 8 opende de voorzitter de heer J. Vorstenbosch, en richtte eerst het woord tot de cre-voorzitter, de heer en mevr. van Buul. Spreker deelde mede dat hij veel voor Vlijmens Mannenkoor heeft gedaan; een kleine hulde hebt U reeds gehad met uw 60- jarig huwelijksfeest, maar de wens van mevr. van Buul hopen wij hiermede te vervullen, een prachtige vaas met bloemen, waar bei den zeer blij mee waren en in stilte 'werd hiervoor dank gebracht. Hierna zong het Mannenkoor enkele num mers, waarna Jan Mathijsen, tenor, zong: O Madchen, mein Miidchen. Hierna zong Nel Dupon, sopraan: Vilalied; beiden oogst ten veel bijval. Wat de solisten betreft, het prachtige geluid en de goede uitspraak van Nel Dupont was hier te roemen. Het dameskoor oogstte veel bijval, maar het Vlijmens Gemengd Koor met solo Nel Dupont (80 medewerkenden) was wel het nummer van de avond, met Osterchor uit Cavaleria Rusticana van P. Mascagni. Er was voor dit concert veel belangstel ling en het werd een hoogstaande avond, vooral door de medewerking van het Til- burgs salonorkest. Ook Frans Wilmont, pi anobegeleiding kreeg veel bijval. Alles bijeen een geslaagde avond voor Mannenkoor en verdere medewerkenden, maar zeker voor directeur Sars uit Waal wijk, die de algehele leiding zeker was toe vertrouwd. VIERING CARNAVAL Verbod maskeren. Loco-burgemeester J. Vorstenbosch maakt de volgende punten bekend met de op han den zijnde carnavalsdagen. Elke vereniging en eenieder wordt er op attent gemaakt dat het verboden is maskers te dragen met de carnavalsdagen. Vergunning tot het rondtrekken en tot het optreden van carnavalsgroepen wordt ver leend voor de maandag en dinsdag, 5 en 6 maart 1962.Maar de aanvangsuren moeten aan de groepscommandant der Rijkspolitie bekend zijn. De ouders worden er aan herinnerd dat kinderen beneden 16 jaar zonder geleide van een meerderjarig persoon niet in café's aanwezig mogen zijn. Er wordt een dringend verzoek aan de ouders gericht hieraan me de te werken, evenals aan de vergunning houders. HULDIGING VLIJMENS OUDSTE CARNAVALVIERDER. Piet van Oijen, de Vlijmense oudste car- navalvierder is zondag 5 febr. 80 jaar ge worden. Dit was reeds veel omschreven, maar dat hij zo bedacht werd op zijn 80ste verjaardag had niemand kunnen denken. Zeer veel gelukwensen, en bloemen en fruitmanden enz. sierden zijn huiskamer, maar ook nog een dagelijkse nuttiging, want lange tijd geleden maakte Piet bekend, dat hij dagelijks een haring nuttigde; ook aan haring ontbrak het niet. Maar de grootste verrassing bracht wel de Raad van Elf en Prips en gevolg. Deze overhandigden Piet van Oijen en dekram, aangekocht op de Brusselse tentoonstelling met diploma, als volgt Uitgereikt aan Piet van Oijen, de oudste carnavalsgek, bijbehorende bij de 6-jarige kampioen Hase den Zesde, stamboek nr. 1882 KN 1962, aangeboden door de Car navalsvereniging Knotwilgendam dd 25-2- 1962. De keurmeester Marie den Voon. Prins Hupino den Elfde. Piet was zeer vereerd, want nu het voor jaar aanbreekt, behoeft hij niet meer met een mandje op stap. Alles redt nu zichzelf. Ook werd in café Piet Engel nog gehul digd mevr. Bruurmijn, die ook op 25-2-'62 jarig is en de oudste vrouwelijke carnavals- vierster is; zij doet nog steeds met de groe pen en wagens mee; een mooi bloemstuk was wel op zijn plaats. RECLAME VLIJMENS WINKELIERS. Zaterdagmiddag vloog een vliegtuig met reclame over Groot-Vlijmen; een tweede vliegtuig volgde en gooide de reclamebrief jes opstuurde; deze ontvangt hiervoor de uit- pen bij om deze te bemachtigen; een 30-tal prachtige prijzen werden verdient en nu zal nog worden uitgemaakt wie de meeste brief jes opstuure; deze ontvangt hiervoor de uit geloofde step. BILJARTEN Biljartprogramma en uitslagen van de Vlij mense Biljartclubs van het District 's-Bosch. Klasse C Libre: NAO - 't Zwaantje 4-4; OBK - Excelsior 2-6; Poedelvrees - H. v. Brabant 4 - 4; klasse D 2 libre: OBK 2 - Overband 6-2; klasse E 1 libre: Poedel vrees 2 - W v Vught 2 6-2; klasse E 2: Excelsior 2 - Poiedelvrees 3 8-0; Schotse Roos 3 - OBK 3 0-8. Programma voor deze week: Klasse C Libre: NAO - Limburgia; OBK - 't Zwaantje; Poedelvrees EBBC. Klasse E 1: DVK 4-NAO 2; Poedel- Klasse E 1: DVJ 4-NAO 2; Poedel vrees 2 - Paternoster 3. Klasse E 2 Tivoli 2 - Poedelvrees 3; VOG 3-OBK 3. PROGRAMMA CARNAVAL De laatste loodjes wegen het zwaarst en dit geldt ook en niet in geringe mate voor de werkzaamheden die de raad van elf thans heeft voor de a.s. carnavalsdagen wederom goed en zot te doen verlopen. De kinderen van Nieuwkuijk en Vliedberg zijn reeds we ken volop in actie en de optocht belooft de moeite waard te worden. Ook de groepsleiders zijn met hun leden druk bezig met repeteren, zodat het op maandag- en dinsdagavond aardig zal zijn de diverse groepen op faire wijze te zien en horen bekampen. Voldoende winstoverschot om de kinder optocht te financieren en bovendien de 400 deelnemers behoorlijk te kunnen tractercn, heeft de raad van elf nog niet bij elkaar. Daarom zal er deze week nog een verkoop van sinaasappelen plaats vinden. Het programma ziet er als volgt uit Zondag 4 maart om 1 uur inhalen van Prins Carnaval bij café M. de Gouw. Hier aan aansluitend grote kinderoptocht door Nieuwkuijk en Vliedberg. Aan deze kinder optocht nemen behalve de groepen der kin deren 25 praalwagens deel. Dan officiële ontvangst van de Prins door 't gemeente bestuur op het oude raadhuis. Na afloop van deze plechtigheden zullen de diverse kindergroepen ieder op hun beurt een nummer ten beste geven in het patro- naa. WINTERUITVOERING. De gemengde zangvereniging Sempre Animato gaf op 24 en 25 febr. in café De Ster een grote winteruitvoering onder lei ding van de directeur de heer F. Wilmont uit Waalwijk werden de zangnummers zeer verdienstelijk ten gehore gebracht en oogst ten bij het talrijke publiek telkens luide bij val. Door de toneelclub uit deze vereniging werd hierna onder regie van de heer A. v. Steensel opgevoerd het toneelspel in 3 be drijven: Melodie uit het verleden. Gewoontegetrouw heeft Sempre Anima to door opvoering van bovengenoemd pro gramma aan vele bezoekers een avond ge bracht waarvan zij ten volle hebben kunnen genieten. BILJARTEN. De in café M. Reuser gevestigde biljart club DVK speelde op een avond in de af gelopen week een competitiewedstrijd tegen De Kleine Hut 2 uit Vught. De thuisclub deed geen half werk en won verdiend met 8-0. De uitslag luidt als volgt DVK - De Kleine Hut Th Boelen 100-A Hoedemakers 90 100 86 H Willems 80 - J Goris 70 80 - 37 A v Helvoirt 70 - M den Otter 70 70 - 48 A Goesten 70-W Baks 60 70-52 Hoogste serie A. Hoedemakers 10 car. Hoogste gem. Th Boelen 3,70. Ook DES uit café W v d Loo speelde in eigen huis een competitiewedstrijd tegen 't sterke St. Joris uit Vught en won met 5-3 en hier werd de gedetailleerde uitslag als volgt DES - St. Joris K v d Loo 350 - S Berkelmans 300 350 - 300 kader Jo v Bokhoven 170-W Berkelmans 120 135- 120 libre A Treuren 150-W v Abeelen 120 150-86 A v Bladel 85 - J Verhagen 120 85 - 70 Een uitzonderlijke prestatie leverde hier de kopman van DES, Kees v d Loo. Toen Berkelmans de 300 car reeds binnen had stond v d Loo er nog 230 achter. In de na- stoot slaagde hij er met subliem spel in die 230 car. in één beurt bij elkaar te stoten en zodoende nog gelijk kwam te staan en voor z'n club de zege uit het vuur sleepte. CARNAVAL Carnaval zal ook voor Elshout niet onge merkt voorbij gaan en zoals het er nu bij staat zal er voor groot en klein volop te genieten zijn. Zondagmiddag zal de jeugd het feest der zotheid openen met een gecos- tumeerde optocht, die begeleid zal worden door de muziek van de steeds populairder wordende carnavalsgroep: Den Bèr is las. Voor deze optocht, waarvoor bij de jeugd grote belangstelling bestaat, gezien het aan tal groepen dat reeds heeft ingeschreven en die allen al even geheimzinnig doen als de ouderen, zijn prachtige prijzen beschikbaar gesteld en bovendien krijgt elk kind een tractatie. Half 2 opstellen der stoet bij de school. Het groeplopen dat de laatste jaren erg opgang heeft gemaakt zal ook deze keer weer de hoofdschotel zijn voor de ouderen. Maandagavond zullen 6 groepen en dinsdag 7 groepen elkaar proberen de loef af te steken. In alle toonaarden zal de dorpspo litiek worden bezongen en gehekeld. In het parochiehuis en in café van Oyen, Klerks en van Oorschot zal een jury aanwezig zijn om de groepen te waarderen, op tekst, voor dracht, uitbeelding, costumering enz. Het totaal van deze punten bepaalt de volgorde van de behaalde prijs. Iedere avond om half 12 zal de uitslag bekend gemaakt wor den, terwijl zaterdag 10 mrt in café Klerks de uitreiking der prijzen zal plaats hebben. OUDERAVOND In de zaal van het parochiehuis zal dins dagavond 27 febr. een ouderavond gehou den worden, welke verzorgd wordt door de leden van hetKMG, de welpen en verken ners van de St. Jansgroep. Behalve voor- drachtjes, dansjes enz. en tijdens een verlo ting, zal de heer de Waal uit Waalwijk een spreekbeurt houden over het onderwerp: Jeugdbeweging in deze tijd. Aanvang half 8. TAFELTENNIS Voor de competitie van de NTTB speel den Smashers I tegen Atoom 3 uit Eindho ven. Uitslag 4-6. Het tweede team verloor eveneens van NVR uit Kaatsheuvel. Het eerste junioren wist in Vught te winnen van JCV 2 met 6-4. Het damesteam wist van Ruyterslag 1 uit Berlicum te winnen met 10-0. JEUGDORKEST KUNST NA ARBEID Zoals reeds is gemeld geeft het jeugd orkest van Kunst na Arbeid op dinsdag 27 febr. a.s. 'n uitvoering in de zaal van mevr Cové-v. d. Haart, onder leiding van zijn di recteur de heer Stolk. Naast de uitvoering van een aantal muzieknummers, worden ook enkele soli ten beste gegeven, terwijl deze uitvoering ook zal worden opgeluisterd met accordeonmuziek van Annemieke Kraak Om 4 uur opende de voorzitter de feestelijke bijeenkomst. Op deze 98ste statiedag was het hem een ge noegen om alle leden van harte welkom te heten. Dan bracht hij nog dank voor de toewijding en opoffe ring, waardoor in Arnhem zulk een grote prestatie werd geleverd. Op onze feestvreugde drukte wel een downstemming, daar ons mede. lid M. v. Leeuwen deze week werd voorzien van de Sacramenten der stervende. De voorzitter stelde daar om voor geen openbaar feestver- toon, en de muzikale wandeling door het dorp te laten vervallen uit pië teit voor dit medelid. De statiedag kon niet meer worden uitgesteld, daar alles reeds was besteld. Vervolgens werd overgegaan tot huldiging van het 60-jarig lid, de heer J. IJpelaar. De voorzitter schet ste in korte woorden de verdiensten van de jubilaris als iemand die al tijd op de bres heeft gestaan voor de vereniging, een volbloed muzi kant. De laatste jaren zorgt hij op voortreffelijke wijze voor de inning van de contributie der leden. De voorzitter overhandigde hem een gecaligrafeerde oorkonde en hoopte dat hij nog vele jaren in goede ge zondheid de vereniging mag dienen. De jubilaris dankte de voorzitter voor de mooie woorden tot hem ge richt. Daar de vereniging pas een nieuw instrumentarium heeft aan geschaft, overhandigde de jubilaris een couvert van zijn persoon en de gehele familie voor het instrumen tenfonds. Hierna richtte de voorzitter zich tot de vijf 40-jarige jubilarissen. Het waren de heren Jos Dankers, onder directeur, J. Biemans, M. Brands, J. de Kort en M. Verspeek. Voor elk van hen had de voorzitter 'n apart woord, speciaal voor de heer Jos Dankers, die de directeur moet ver vangen bij diens afwezigheid. Op sublieme wijze kwijt u zich van deze taak. De aparte partij-repetities on der uw leiding voor het top-con- cours, hebben zeer zeker tot de be haalde prestatie in Arnhem bijge dragen. Ook deze 40-jarigen werden allen een oorkonde aangeboden. De tam bour maitre, de heer C. v. d. Hoven, was 25 jaar lid. Hij werd ten toon gesteld aan de jongeren voor zijn belangeloze repetities aan de drum band; alles heeft hij voor de vereni ging over. Ook hij mocht een oor konde in ontvangst nemen. De beschermvrouwe liet zich ook niet onbetuigd en elke jubilaris mocht van haar een klein aanden ken ontvangen. De ere-voorzitter fe liciteerde ook alle jubilarissen. Bij een jubilé hoort een hartversterker, dat hij hierbij aanbood. De heer M. v. Esch wenste ook alle jubilarissen proficiat. Hij stelde de jubilarissen ten toon om hun doorzettingsvermogen, waarmee zij de vereniging hebben opgebouwd tot wat deze nu is: Landskampioen van de Kon. Ned. Federatie. Vervolgens werd gelegenheid ge geven de jubilarissen persoonlijk de hand te drukken. Het officiële ge deelte van deze middag werd beslo ten met het spelen van enkele pit tige marsen. Om 7 uur zaten allen #an een ge zamenlijke maaltijd aan. Tijdens de ze maaltijd werd bij monde van de heer Moonen aan de voorzitter een schilderstuk aangeboden, voorstel lende het borstbeeld van Jhr. v. d. Pol, vervaardigd door mevr. Philip, se, het enigst vrouwelijk lid van de harmonie. De vice-voorzitter, de heer Bae- ten, richtte woorden van dank aan de voorzitter, de heer v. d. Heuvel, die reeds 45 jaar voorzitter van de vereniging is en daardoor de har monie een stuk van zijn levenswerk geworden is. Het was een zeer grote voldoening voor u dat wij het zover hebben kunnen brengen om op het laatst gehouden topconcours in Arn hem als nummer 1 uit de strijd te tnogen komen. De voorzitter dankte voor de wel gekozen woorden tot hem gericht en ook voor het schilderstuk dat hem was aangeboden. Om half 9 vond de vertoning plaats van de film, die de voorzitter aangeboden was door „Sophia's Ver eniging" bij zijn gouden huwelijks feest. Het was een zeer leuke kleu renfilm, die nu reeds zijn waarde had doordat op deze film een per soon voorkwam die binnen enkele maanden tijd reeds aan onze dorps gemeenschap was ontvallen. De weleerw. heer Eug. van den Heuvel dankte de vereniging voor het mooie cadeau aan zijn ouders geschonken. In een geestige toe spraak sprak hij verder over de eensgezinde samenwerking in de „Sophia". Hij hoopte dat deze sa menwerking bestendigd zou blijven, wat zeer zeker tot grote resultaten zal voeren. Verder werd nog een film ver toond over Loon op Zand, dat bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Na afloop van de film bleef er een gezellige stemming heersen, die tot laat in de avond voortduurde. Zondagavond gaf de Tilburgse To neelvereniging D.O.T.O. een toneel uitvoering ter gelegenheid van de statiedag. Opgevoerd werd het to neelspel in 4 bedrijven van J. de Beer „Nachtoperatie". De zaal was veel te klein om alle aanwezigen een behoorlijke plaats te bieden. De verwachtingen van D.O.T.O. waren zeer hoog gespan nen. Hun verwachtingen zijn zelfs nog overtroffen, wat telkens 't ap plaus bewees. Het was een zeer ge slaagde uitvoering. Voorts zullen enkele tambours een drietal marsen ten gehore brengen. Wij mogen de muziekliefhebbers wel in overweging geven naar deze uitvoering te gaan, want ondanks de jeugdige leeftijd van de muzikanten, mo gen wij wel schrijven dat men een goed pro gramma weet te brengen. De aanvang is 8 uur en de entreeprijs bedraagt slechts 50 ct. FEESTAVOND H.N.C. De v.v. HNC hield j.l. vrijdagavond haar feestavond in de zaal van de heer P. Pruijs- sers. Op deze feestavond waren ook de do nateurs uitgenodigd en men had in grote ge tale gevolg gegeven aan de ontvangen uit nodiging. De zaal was dan ook tot in alle hoeken bezet. De voorzitter der vereniging, de heer Stein, sprak een kort openings woord, waarbij hij ook speciaal welkom heette het cabaretgezelschap van de heer van den Bosch uit Tilburg, hetwelk deze feestavond zou verzorgen. De aanwezigen hebben volop kunnen genieten van muziek en de sketches die dit gezelschap ten beste gaf. Het was een genotvolle avond en een ieder keerde na afloop hoogst voldaan huis waarts. P.V. NOOIT GEDACHT De Postduivenvereniging Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. van Tilborg aan de Hogevaart, zal op a.s. vrijdagavond haar le denvergadering houden. De leden worden ei op attent gemaakt dat ze derbyringen on dertekend kunnen inleveren. Trouwe op komst gewenst. UITVOERING PLATTELANDSMEISJES In de zaal van de heer H. van Veen ga ven de plattelandsmeisjes haar jaarlijkse uit voering. Er was veel belangstelling. De pre sidente mej. A. den Engelse, uitte haar vol doening over de belangstelling en sympathie die er in Sprang-Capelle en omgeving is voor het werk van de plattelandsmeisjes als afdeling van de jongerenorganisatie van de N.-Brab. Mij. van Landbouw. Op hartelijke wijze heette zij allen welkom, inzonderheid mej. P. J. Rijken, die steeds de huishoud school beschikbaar stelt voor het houden van vergaderingen etc. en de heer R. Hoiting uit Zevenbergen, die voor de jongerenorgani satie veel werk verricht achter de schermen. Voor de pauze werd een kluchtig één- aktertje opgevoerd van René Bosch, dat aardig werd vertolkt door de dames N. Ro- zenbrand en C. Kuijsten en de heren F. Min- naard, A. Elsman en M. van Riel. Zuster Poppeij van Gerard Bon, het stuk dat na de pauze onder regie van Piet Ram- steijn voor het voetlicht werd gebracht, droeg eveneens een amusant karakter. Deze nogal moeilijke komedie van het zeemans leven werd heel verdienstelijk gespeeld door de dames H. Kuijsten, J. de Bie en R. Qui- rijns en de heren A. v. Pas Jaczn., C Ver hagen, P Pruijssers, A. Versteeg en A. van den Berg. Mej. den Engelse bracht aan het slot dank aan allen die aan het welslagen van deze uitvoering meewerkten. Zij deed die dank aan regisseur, spelers, speelsters en de werkers achter de coulissen, vergezeld gaan van een rokertje en een versnapering. KLANKRIJK CONCERT door de Waspikse Harmonie en de Har monie St. Cecillia uit Schijndel. Zaterdagavond getuigde een talrijk pu bliek in de zaal van hotel J. v. d. Schoot graag en langdurig van haar enthousiasme voor een alleszins te waarderen artistieke prestatie door 2 harmonie gezelschappen ge leverd. De Kon. Harm. Volksvlijt en Volks vermaak en de Harm. St. Cecilia uit Schijn del concerteerden hier in het kader van de uitwisselingsconcerten welke beide korpsen in onderlinge samenwerking op hun pro gramma hebben genomen. Bij de gasten van deze avond, evenals bij Volksvlijt o.l.v. Chr. Kuijten, viel niet alleen klankschoonheid, maar tevens een niet geringe mate van raf finement te bewonderen. Dirigent Kuijten beschikt hier over prachtig materiaal, waar van hij ook productief en muzikaal gebruik weet te maken. Dit bleek vooral in pro grammastukken als Woodland pictures van P. Fletcher, King Orry van Haydn-Wood en Spartacus van Scassola. Voor de pauze brachten de gastheren van deze avond vaak gracieus samenspel en milde orkestklank, o.a. De Highroad Impressions van P. Schef- fer, Peter Scmoll van Van Weber en Tan- crèle van Rossini ten gehore. Het was een plezierig slot toen de vader van de dirigent de heer P. Kuijten op verzoek van St. Ce cilia het podium beklom om zijn composi tie Waspikse feestmars als toegift door het korps uit Schijndel uitgevoerd, te dirigeren. In de Tweede Kamer hebben alle partijen, behalve de V.V.D.-minister Toxopeus, gevraagd de besprekingen met de ambtenaren over de salaris, sen te hervatten. De minister heeft dit geweigerd omdat hij er geen heil in zag. De zitting is toen geschorst om de partijen gelegenheid te geven zich te beraden. Soekarno heeft nogmaals uit drukkelijk verklaard dat hij alleen met Nederland onderhandelt op ba sis van overdracht van Nieuw-Gui- nea. In april zal de Amerikaan Slay- ton, 37 jaar, driemaal om de aarde draaien. De ruimtevaarder Glenn is vrij dag van het onderzoeks-eiland naar Cape Canaverael teruggekeerd en heeft daar voor het eerst zijn fami lie ontmoet. Daarna kwam president Kennedy, die hem hartelijk geluk wenste en hem de hoogste onder scheiding opspelde. De duizenden en nog eens duizenden die aanwezig waren, hebben hem een grootse ova tie gebracht. Glenn was zeer onder de indruk. Het aantal geborgen doden in Hamburg is 293. In Turkije hebben enige leger eenheden, vooral 'n cadettenschool, de macht in handen willen nemen. De opzt is niet geslaagd en 75 offi cieren zijn gevangen genomen en de cadetten naar huis gestuurd. Koningin Juliana, Prins Bern- hard en de drie oudste prinsessen zullen in mei in Athene het huwe lijk bijwonen van prinses Sophia van Griekenland met Juan Don Carlos van Spanje. Soekarno heeft algemene mobi lisatie der burgerbevolking gelast. Prof. Duynstede heeft bedankt als lid van de K.V.P.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5