wAAlwi]kse en UnqstRAAtse couRAnt INNEN- en buitenland Nationaal Museum voor de schoen- en lederindustrie genoot in 1961 de volle belangstelling Weïvei'zoitfd De Frans-Algerijnse overeenkomst itatTnf"gVan h6t "planvan HET ENGELANDSPIEL' GEDACHTEN VAN EEN BOUWPASTOOR VRIJDAG 23 MAART 1962 84e JAARGANG No. 23 fóSse Stoomdrukkerij fjalffiJKse Antoon Tielen ttofdredacteur: JAN TIELEN Nummer 50798 J blad verschijnt 2 x per week gericht 1878^ Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo' mït MS vorig nummer hebben meegedeeld dat president E Rulle in 'n ontroerende rede Df So en televisie zondag- °°L had meegedeeld dat de Rnstilstand tussen Frankrijk Algerijnse opstandelingen 'Aercfkt "en maandag om 12 Szou worden afgekondigd. Dit Kok gebeurd en dit bericht n? t vreugde in Frankrijk en Gehele wereld ontvangen. Op tienblik dat vyij dit schrijven alles ook in Algerije vrij rus- maar we zullen de verdere V,\pt dingen moeten afwach- KP Wat houdt deze overeen- f m«t nu eigenlijk in? We zullen 2t voornaamste hier laten vol- e dan heeft men een begrip an'de moeilijke onderhandelin- Voleens een van ranse ol fici- zifdc gepubliceerde medede- L z,in de voornaamste punten 5 dc Frans-Algerijnse overeen- omsten de volgende: De zelfbeschikking zul tot uit rukking worden gebracht door L algemene en rechtstreekse stemming in Algerije een bepaal de tijd na een staken van het vu ren en de instelling van 'n voor- Je bestuur. Er zal gekozen •unnen worden lussen handha- !in« van de huidige status van /rans departement, onafhanke- ijkheid door verbreking van de landen met Frankrijk en onaf- wnkelijkheid in samenwerking met Frankrijk. De duur van de overgangsperi ode wordt niet precies aangege- en ook niet de samenstelling het voorlopig bestuur. Wel worden voorzienmaatregelen oor een terugkeer naar persoon- iikheid en openbare vrijheid na iét staken van het vuren, zoals amnestie, vrijlating van strijders n politieke gevangenen en in- tclling van een „openbaar tribu- aal". In de overgangsperiode zal e Franse soevereiniteit worden itgeoefend door een hoge com missaris met gezag over de Fran se troepen, terwijl een voorlopig bestuur van twaalf leden zal op reden en tezamen met de ho le commissaris voorbereidingen oor de zelfbeschikking zal tref fen, Het bestuur zal over een or dedienst beschikken. (Generaal Biiotta heeft geweigerd hoge commissaris te worden, omdat de Franse regering niet in vol doende mate rekening wil hou den met zijn wensen aangaande verplaatsing van generaals). Het referendum zal door com missies worden gecontroleerd. h geval de Algerijnen samen werking met Frankrijk verkie- zullen de Franse burgers 3 ir de tijd krijgen om te beslis- -J of zij Algerijn willen worden met behoud van de Franse natio naliteit, ofwel als vreemdeling in Algerije willen blijven. Zij kun nen ook naar Frankrijk terug- laan. waar zij van speciale wets- Kpalingen kunnen profiteren. De Europeanen die in een „ge codeerd Algerije" de Algerijn se nationaliteit verkiezen worden eigendomsrechten gegarandeerd, toorts zullen het gebruik van de Franse taal in het openbare le ien, vrijheid van eredienst, hu welijks- en erfrecht, jjolitieke rechten, toegang tot openbare nineties en in 't algemeen waar- wrgen tegen elke discriminatie worden gegarandeerd. Verder [331 lOlii kirden hun speciale waarborgen ian vertegenwoordiging in de de Momenten en betreffende rechtspraak gegeven. Aan de Fransen die de status ian vreemdeling kiezen, worden v eneens eerbiediging van bezit ten en verkregen recht, gelijk en van burgerrechten, het gc- r7van het Frans, vrijheid van gisten onderwijs gegaran- Jtat de economie betreft, zal e -geassocieerd Algerije" in de 'Jevan de frank blijven. .Frankrijk zal zijn hulp aan sonje voortzetten in de vorm lerder zijn voorzieningen ge- 'ó'en voor culturele en techni- samenwerking, j at de Sahara betreft, worden riil' li?,11 rechten van Frank- JJ3e'reffende de oliewinning ?rc^- za' worden sa- Francewer t bij de exploitatie en %ulnaatu?ha,),)ijen krijgen m:„ eursr,echten voor de explo- ratle van olie. Elitaire voorzieningen lifl^njk zal nog vijftien jaar lp. ^•schikken over de basis van k met mogelijkheid ernieuwing. Verder zal het M-, èvaar z'n proefinstallaties aanara kunnen houden, zal het faciliteiten behouden op ver scheidene vliegvelden en zal het nog drie jaar strijdkrachten in Algerije kunnen houden. De Fransen hebben inmiddels de door hen gevangen gehouden vice-premier van de voorlopige Algerijnse regering, lien Bella, vrijgelaten. Ben Bella is zondag avond van het Parijse vliegveld Orly uit Frankrijk vertrokken. Via Zwitserland is hij naar Ma rokko gereisd. WEER BERAAD OVER VER STERKINGEN VOOR NIEUW-GUINEA Dc regering voelt zich genood zaakt om op korte termijn op nieuw dc kwestie van de verster king der strijdkrachten op N.- Guinea te hespreken. Aanleiding daartoe is dc nieuwe openlijke bedreiging met agressie van pre- sident Soekarno. Dat blijkt uit 'n regeringscommuniqué dat maan dagmiddag in Den Haag is gepu bliceerd. Een datum voor het wellicht beslissende kabinets beraad is nog niet vastgesteld. Dc regering wil kennelijk nog even dc eerste indrukken afwach ten van het geheime vooroverleg met Indonesië, dat dinsdag in de huurt van Washington begon. Voorlopig wordt er daarom re kening mee gehouden, dat de kwestie van de versterkingen tij dens de gewone kabinetszitting van vrijdag ter sprake zal komen. Minister Luns keert volgens zijn agenda pas donderdagavond van Europees overleg in Luxemburg en Brussel terug in Den Haag. Ook de ministers De Pous (Eco nomische Zaken) en Zijlstra (Financiën) hebben deze week „Brusselse" verplichtingen. In noodgevallen kunnen deliewinds- lieden overigens in enkele uren •in Den Haag terug zijn. Mr. Luns wordt regelmatig op de hoogte gehouden van de tussentijdse rapjjorten over het vooroverleg in Amerika. KONINGIN FELICITEERT SJOUKJE Onder de bijna honderd tele grammen, die nu al sinds de tele visie-uitzending van het wereld kampioenschap kunstriiden in de woning van dc familie Dijkstra in Amstelveen zijn binnenge stroomd, bevindt zich er een van H. M. de Koningin aan de nieuwe wereldkampioene. Dc inhoud van deze felicitatie luidt: „Hartelijk gelukgewenst met het schitteren de succes", w. g. Juliana. Voorts zijn er telegrammen ge komen van de zeilhroers Bart en Henk Kraan, voetbalverenigin gen, de Schlittschuh Club „Da- vos", een bepaardencentrum in Emmien, een psychiatrische in richting in Voorburg, kortom 't gphele Nederlandse volk en ook vele buitenlanders geven blijk van hun vreugde over het succes van Sjoukje. Behalve telegrammen en hon derden telefonische gelukwensen is maandag ook een stroom van kleine 'geschenken begonnen. Daaronder zijn treffende staal tjes van de vreugd, die dit kam pioenschap van Sjoukje in de Nederlandse huiskamers teweeg heeft gebracht. Zo heeft een 90- jarige grijsaard een zelfgeknoopt boodschappennet gestuurd en 'n 84-jarige dame een zelf gemaakte Spaanse pop. Van dit alles was Sjoukje, die 11a zaterdagavond nog geen telefonisch contact met „thuis" heeft gehad, onwetend. Het was een verrassing voor de kampioene, die dinsdagavond op Schiphol en in Amstedveen werd ingehaald. Maandagavond was men reeds begonnen met de ver siering van de voorgevel van het huis van de Dijkstra's. MILITAIR GEZAG IN ARGENTINIË President Frondizi van Argen tinië heeft vijf provincies, waar onder Buenos Aires, onder mili tair gezag gesteld. I11 deze pro vincies hadden bij de verkiezin gen de aanhangers van Peron zo'n meerderheid, dat het gou verneurschap in hun handen zou komen. De stap van president Frondizi, genomen onder zware druk van de militaire leiders, is een poging om de overweldigen de stembuszege van de Peronis ten in te dammen. In feite heeft Frondizi de uitslag van de ver kiezingen hiermee naast zich neergelegd. 10 NIEUWE KARDINALEN DOOR PAUS GECREËERD Z. H. Paus Johannes heeft 1.1. maandag tien nieuwe kardinalen gecreëerd. Het college van kardi nalen telt nu 87 leden uit 32 lan den. Dertig van de kardinalen zijn Italianen. De nieuwe kardinalen zijn: Gi ovanni Panico, apostolisch nun tius in Portugal (Italiaan), 11de- brando Antoniutti, apostolisch nuntius in Spanje (Italiaan), Ef- rem Forni, apostolisch nuntius in Belgiz (Italiaan), Gabricle Acacio Coussa, pro-secretaris van de congregatie voor de Oos terse kerken (Syriër), Juan Lan- dazuri Ricketts, aartsbisschop van Lima (Peruviaan), Raul Sil- va Henriquez, aartsbisschop van Santiago (Chileen), Leo Josef Suenens, aartsbisschop van Me- chelen (Belg), Jose da Costa Nu- nes, vice-camerlengo van dc kerk (Portugees), don Anselmo Alba- reda, prefect van de Vaticaanse bibliotheek (Spanjaard) en Mi chael Browne, algemeen overste van de Dominicanen (Ier). Z. H. toonde zich zeer bezorgd over de vele beproevingen die in deze tijden over de wereld komen en maande aan tot vurig gebed. Een vluchtige blik in het jaaroverzicht van het Nationaal Museum voor de schoen- en lederindustrie, geeft al onmiddellijk een duide lijke indruk, hoezeer dit museum in het afgelopen jaar weer in de belangstelling heeft mogen staan van de Waalwijkse-, maar vooral ook van de niet-Waalwijkse museumbezoekers. Want merkwaar dig, ook hier schijnt de stelregel geheel op te gaan „een profeet wordt in eigen stad niet geëerd". Eigenlijk is dat in dit geval toch wel erg onbegrijpelijk, vooral, omdat dit schoenmuseum, zoals het in de volksmond wordt genoemd, toch zijn onderdak heeft gekre gen in het centrum van de schoen- en lederindustrie, dus wat dat betreft speciaal gunstig. Maar ook dit jaar is weer bewezen, dat het museum onder de vele bezoekers, zowel uit binnen- als buiten land, die het mocht trekken, in verhouding weinig Waalwijkers telt. Radio en T.V. Groot en succesvol waren de reac ties, die er kwamen onmiddellijk na de radio- of T.V.-uitzendingen, die er drie hebben plaats gehad. Op 19 januari werd in het kader „Avrodite" een vraaggesprek uitgezonden tussen Ageeth Scherphuis en de directeur, de heer A. Hendriks, over het Mu seum en de schoen. Op 19 maart toonde de N.C.R.V., sectie televisie, haar belangstelling en werd de direc teur uitgenodigd een interview toe te staan met Tanje Koen over het on derwerp „Voet en Schoen". Onge veer twee maanden later was de heer Hendriks nogmaals de gast bij de N.C.R.V., ditmaal voor de radio, en wel in het programma „Jeugdland". Vijfentwintig minuten heeft men toen wetenswaardigheden kpnnen horen over streek, schoen en leer. Naast de belangstelling van radio en televisie, liet zich ook de pers niet onbetuigd. Meerdere dagbladen uit het gehele land zonden redacteuren naar 't Mu seum in de Grotestraat, waarna een artikel over schoen en leer vrijwel direct volgde. Stijgend ook is het aantal verzoe ken dat voortspruit uit onderwijskrin gen. Meestal vragen zij om inlichtin gen of gegevens over het ontstaan en de ontwikkeling van de schoen, de industrie die daarmee verband houdt en het leer. Deze vraag komt voorna melijk van jonge onderwijzers of on derwijzeressen buiten het vakonder wijs, die deze gegevens verwerken in scripties, nodig voor het examen of ter voorbereiding van hun lessen. Vooral over laatst genoemd feit uit de directeur zijn directe vreugde, om dat hieruit blijkt, dat behalve het vak onderwijs, ook andere takken van on derwijs belangstelling tonen voor de schoen en het leer. Financiële toestand niet rooskleurig Ook in 1961 heeft het museum een aanzienlijke uitbreiding in haar collectie moge ondergaan. In het af gelopen jaar werd het museumbezit verrijkt door zowel schenking als aan koop van, of met verschillende exem plaren historische of exotische schoe nen, lederwerk en gereedschap, ter wijl daarnaast de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort een zestal schoenen ter determinering zond. Een buitengewo ne sympathieke geste, die dan ook bijzonder dankbaar werd aanvaard, kwam van het Nederlands Oudheid kundig genootschap te Amsterdam. Door dit genootschap werd het muse um in het genot van bruikleen gesteld van een 18e eeuws vitrine met schoe nen en poppen, alsmede van een schilderij, waarop deze schoenen zijn afgebeeld door Marie Regteren Alte- na, een der Amsterdamse joffers. Naast deze nieuwe aanwinsten, die op zich al een voldoende stimulans vormen om het museum te gaan be zoeken, stimuleert het bestuur en de directie in deze richting door, zoals afgelopen jaar is gebeurd, het lande lijk verspreiden van een folder. Daar naast werden in enkele toeristenbla den advertenties geplaatst, om ook zodoende dit Waalwijks museum on der de aandacht van de Nederlandse bevolking te brengen. Dat aankoop en het in bruikleen hebben van verschillende beziens waardigheden geldt kost is een zaak die vanzelfsprekend is. Vooral hier door is de financiële kwestie een punt van grote zorg. Toch zal, wil het mu seum in trek blijven of meer in trek komen, de noodzakelijke aankoop van verschillende stukken doorgang moe ten blijven vinden. Door de niet al te rooskleurige financiële toestand is men nog steeds niet kunnen overgaan tot de reconstructie van een 19e eeuws schoenmakershuisje en een handwerklooierij. Ondanks deze min der zonnige zijde van het schoenen museum in de Grotestraat, ziet het bestuur en directie nog alle reden tot optimisme, hetgeen voornamelijk wordt veroorzaakt door de stijgende belangstelling welke het museum van alle zijden geniet. Zij meent zelf, dat dit niet het gevolg is van de gemaakte reclame, maar wel van de indruk, die he museum heeft gemaakt op de be zoekers, die deze indruk weer op hun beurt doorgaven aan familie en be kenden, waardoor een spontane groei kon ontstaan. (id. HOOGTEPUNT EN EINDE VAN HET ENGLANDSPIEL Na het eerste succes van de Duitsers (ze hadden nu alle mid delen 0111 de Engelsen om de tuin te leiden) brak er voor hen een drukke tijd aan. Telkens kwam er van de overkant bericht, dat een agent op weg was en dat de illegaliteit hem moest ontvangen. Dat ontvangen ging als volgt in z'n werk. De gedaalde agent werd on de grond verwelkomd door 'n Nederlandse politieman. Deze hielp de agent uit zijn zware uit rusting en haalde hem over om zijn wapens af te geven onder 't motto, dat het in bezet gebied '11 gevaarlijke bezigheid was om wapens bij zich te hebben. Ver volgens werden de uitrusting en wapens op vakkundige wijze be graven, zogenaamd om eventuele sporen van de aankomst weg te werken. De agent kreeg na al de ze voorzorgsmaatregelen natuur lijk de indruk, dat hij met vol bloed illegalen te doen had, te meer omdat men hem met zijn schuilnaam aansprak. Het ont vangstcomité ontfermde zich nu veraer over de man. Per auto werd hij overgebracht naar Haa ren (N.-Br.). Hier aangekomen, werd hij natuurlijk uit de droom geholpen en kwam hij tot de ont dekking, dat er een „misver stand" was. Giskes en zijn helpers kwamen nu voor problemen te staan. De Engelsen, die dachten dat alles 111 „Bouwpastoor-zijn" is een verantwoordelijke taak; want hij moet een echte „kerk" bouwen. Dit betekent dat de kerk in haar uiterlijke vorm het heilig karakter van het volk Gods dat daar samenkomt en dat het uitbeeldt, moet weerspie gelen. Maar het betekent ook, dat de kerk in haar interieur uitdrukking moet zijn van het volk Gods als „Kerk", als gemeenschap. Als het volk Gods in de kerk bijeen komt, dan is daar geen ongeordende massa bijeen, maar een gemeenschap. Wie tot het volk Gods behoren, zijn daar dan niet als enkelingen, maar als gemeenschap, als samen-het-volk- Gods-vormend. Er bestaat tussen hen een gebondenheid, een eenheid die haar fundament heeft in het doopsel „Gij allen immers die gedoopt zijt in Christus, hebt u met Christus bekleed; allen zijt gij één in Christus Jesus" (Gal. 3, 27.28). Het is er heel anders als in een concertzaal, schouwburg of bioscoop, waar de aanwezigen zonder innerlijke verbon denheid een voorstelling bijwonen. Daarom moet het interieur van een kerk gemeenschap-vormend zijn; het moet de gemeenschap van het volk Gods tot uitdrukking brengen en deze gemeenschap ondersteunen. In deze zin missen helaas vele van onze oudere kerken het gemeenschaps karakter. Dit is des te droeviger omdat zij gebouwd zijn in grote offerzin. Zij zijn vaak te groot om het volk Gods als één geheel in zich te kunnen opnemen. Door haar indeling zijn grote groepen zo ver verwijderd van het centrale gebeuren dat het voor hen moeilijk is zich één gemeenschap te voelen met de anderen. Door pilaren en andere hindernissen is het haar onmogelijk om de gemeenschap die het volk Gods daar toch ook is, te bevorderen. De moderne stijl en bouwtechniek geeft de bouwpastoor de mogelijkheid, maar ook de verantwoordelijkheid, om - in samenwerking met de Ar- chitekt - aan zijn kerk dat gemeenschapskarakter te geven. P. STEVENS pr. Bouwpastoor Waalwijk Giro 362716 volgens plan verliep, omdat zij dc (valse) berichten van behouden aankomst kregen, gaven elke groep die compleet was, een code voor doorzending van bbrichten. Bovendien kreeg de groep n her kenningsteken. Elke groep moest zelfstandig de verbinding met Londen onderhouden. Zo gebeur de het, dat de enverige Giskes op een bepaald moment werk had aan twintig verbindingen. Deze lijnen moesten alle door mensen van de contra-spionage worden bediend. Om de zaak maar wat te vereenvoudigen, liet men toen maar van tijd tot tijd enige groe pen verdwijnen. Dat ging heel gemakkelijk. Er werd eenvoudig aan Londen verteld, dat die en die groepen waren geliquideerd. iMaar ondanks dat zijn er toch tijden geweest, dat er veertien verbindingen lange tijd constant in bedrijf waren. Dat de Duise spionage spins voor de meest verrassende feiten kwam ie staan, laat zich begrij pen. Men moest namelijk de schijn ophouden, dat er een per fect samenspel was tussen Lon den en Nederland. Maar wat te doen als Londen aan de agenten opdracht gaf 0111 sabotage te ple gen aan schepen, spoorlijnen en gebouwen? Gewoon improvise ren en er op hopen, dat de En gelsen niets zouden bemerken. Op welke manier er met de En gelsen werd gespeeld, blijkt uit het volgende voorval. Op zekere dag kwam er uit Londen de op dracht 0111 een aantal Duitse rijn aken in de buurt van Gorkum te vernietigen. De Duitsers lieten 'n waardeloze aak zinken en begon nen met veel militair vertoon aan het opruimingswerk, zodat ver kenningsvliegtuigen de indruk konden krijgen dat de actie was gelukt. De opdracht 0111 de haven van Maastricht te vernielen, le verde meer kopzorgen. Men be sloot 0111 de Engelsen te vertellen dat deze vernieling een ernstige stagnatie in de kolenvoorziening van de burgerbevolking zou be tekenen. Daarop trok Londen de opdracht in. Maar er waren ook moeilijkheden, welke niet zo ge makkelijk waren op te lossen. Zo werd er gevraagd 0111 eens ie mand naar Engeland te sturen, die op de hoogte was met de toe standen in bezet gebied en die bovendien militaire inlichtingen zou kunnen verstrekken. Er werd besloten om voor de schijn ie mand te sturen, die natuurlijk niets afwist van het Funkspiel. Men vond een Nederlands mili tair, die, denkende dat hij door dc illegaliteit werd uitgezonden, vol goede moed de tocht naar de overkant ondernam. Hij kwam inderdaad in Londen aan, maar heeft uiteraard niets over 't spi- onage-complol kunnen vertellen. Bij een andere gelegenheid werd alles voorbereid voor het vertrek naar Engeland. Op het laatste moment liet men toen de SD zo genaamd ingrijpen en dit werd aan de Engelsen meegedeeld. In de zomer van 1943 werd weer eens door Londen voorge steld om een afgezant te sturen. Giskes stelde hierop voor om de (pseudo) afgezant eerst naar Pa rijs te laten gaan en hem daar te laten afhalen voor de verdere tocht naar Engeland. Er werd toen een zekere dr. Bodens, een ambtenaar van de Abwehrstelle, aangewezen. Hij werd voorzien van de nodige valse papieren en ging oj) weg naar Parijs in gezel schap van een z.g. „passeur". Op een klein kamertje in een groe zelig huis in een van de Parijse achterbuurten had de ontmoe ting plaats met de andere Enge landvaarders. De.mannen raak ten in 'n diepgaand gesprek over dc zaken, welke hen samen brachten. De Duitser kon zijn oren niet geloven, toen hij de Engelsen zo zorgeloos over allerlei zaken hoorde praten. Hij liet hen rustig hun gang gaan en toen 't gesprek was afgelopen, had dr. Bodens 'n schat van gegevens verzameld. Er werd besloten om de volgende dag naar een afgesproken plaats te gaan. Hier zou een vliegtuig klaar staan om de groep mee te nemen naar Londen. De volgende dag werd er op de bewuste plek tevergeefs gewacht op de Neder landse agent. Tenslotte vertrok 't vliegtuig zonder hem. Het was maar goed dat de inzittenden niet wisten wat er was gebeurd. De vermiste agent, alias dr. Bodens, was zo snel mogelijk naar Neder- POEDER ZALF - OLIE - ZEEP land teruggekeerd met een aantal inlichtingen, waarmee de Duit sers bijzonder in hun schik wa ren. Er moest nu echter wel een verklaring worden gegeven van het feit, dat dc koerier uit Neder land niet was aangekomen. Er ging een telegram naar Londen met de mededeling, dat de agent argwaan had gekregen en naar zijn basis was teruggekeerd. Het is onbegrijpelijk dat dc Engelsen dit smoesje zonder meer als zoe te koek accepteerden en zelfs vroegen om 'n nieuwe reis klaar te maken. Giskes was in zijn nop jes. Prompt stelde hij zijn tegen spelers voor om weer via Parijs 'n poging tot oversteken te doen. Dat was in orde. Dr. Bodens ging weer naar Pa rijs en ontmoette zijn nieuwe tochtgenoten in een klein café. Tijdens een geanimeerd gesprek kwam er plotseling een patrouil le Duitsers binnen. Alle bezoe kers moesten hun legitimatiebe wijzen laten zien en natuurlijk ook de groep van Bodens. Tot hun grote verbazing en ontstelte nis werd Bodens gearresteerd, zogenaamd omdat zijn papieren niet in orde waren. De andere agenten waren er van overtuigd, dal ook zij wel zouden worden gepakt, maar de Duitsers verlie ten met hun „arrestant" het café en lieten de bezoekers verder op adem komen. Enkele straten ver der werd Bodens vrijgelaten en in het bezit van waardevolle in lichtingen ging deze weer op weg naar zijn chef. De Duitsers be grepen wel, dat ze nu iets moes ten doen om de zaak niet al te De ïcho vAn het Zuióen kdd. elc( iin T" tlGULLl U, Y LI Uil - 111 li' ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦f <4 A/M«

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 1