„L'beure des damesin bet teken van het voorjaar woens BELEVENISSEN VAN SMIDJE VERHOLEN Reg prijzen STASSAR BRILLEN BETERE BRILLEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 MAART 1962 DEN B0S( TILBURG HELMOh Nieuwe bad- en strandmode oogstte veel succes Streep grote mode Veel nappa Koperen kettinkjes Cape-lijn Exclusieve Dames- en Heren, kleding Betaling vanaf 5.- per week Uitsluitend thuisbezoek COUTURE DE FLORENCE DE JEUGD VAN TONY werkgei copyright avan ALLEEN GELDIG WOENSDAG 28 MRT. GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELHUI g rgeme Bad- of douchelaken, gestreept of effen, in rose, bleu of groen. Zware kwaliteit dub bele badstof met In geweven jacquard n 90 dessins. 75 x 150 3 Stevige jongens- of meisjessandaal, met dubbele grove crèpe- zolen. In bruin of brons groen.Mat. 22-23 50 24-27 5.50, T" 28-31 6.25, 32-36 6.95. Moderne, zwart-witte Pepita rok, In origi nele Gaml-stof, geheel gevoerd. In glad model of met 4 plooien. Maten A f\7S 34 t/m 48 IU Stofvrije en hygiëni sche schuimplastic matras, overtrokken met solide damast. Blijvende veerkracht. 2-persoons 62.50 1-persoons I? so Zeer elastische step- in, naar 2 zijden rek baar. Ook voor zwaar dere figuren. Voor )a- ponmaten yf 75 40 t/m 48 T" Afgepaste plastic gor dijnen, voorzien van lasgaten voor ringen. 120 x 195 cm. Voor badkamer, douchecel, kinderkamer ^50 etc. 3 Superwitte muur verfpasta, veegvast. Voor het verven van Uw binnenmuren en plafonds. Verpakt in handige plastic ^J5Q emmer i 5 kg. 3 Zachte plastic blokken voor in de babybox. Zeer hygiënisch. In leuke frisse kleuren. 8 stuks in A 55 plastic zak Effen zijden carré in een prachtige kwali teit rhodia. Handge- rold. In 13 verschillen de mode- 60 tinten Am Closetborstel-garni tuur, rubber borstel en onbreekbare plastic houder Organdi, voor wlegbekleding en com muniejurkjes. 90 cm. breed. In flock en plumetls, per meter 2.70. 4 70 In geweven ruitjes, per meter I Royale boodschaptas, in ruitstof met treksluitlng en voorritsvak. H90 Prima afgewerkt met blank leder 3 Melkbekers, in 6 verschillende pastel tinten. Per 6 stuks verpakt ^*50 in plastic koker 3 Rundvlees in pikante saus. Heerlijk voor goulash-haché en bij rijst. QQc Per blik 70 Vogeleitjes, een kleurige sortering zeer voordelige Paaseitjes. Pc 200 gram 3 3 Slaap "ière. compi, 'amphoude^ plaat en Groot - Klein model Men kon zich donderdagavond tijdens de voorjaarsshow L heu- re des Dames, gehouden in de grote garderobe-foyer van de Stadsschouwburg in Tilburg, reeds heerlijk in het hartje van de zomer wanen, want behalve de gebruikelijke japonnen, man tels, deux- en trois pièces, werd tijdens deze voorjaarsshow by een behaaglijke temperatuur een uitgebreide collectie bad- en strandkleding getoond. Er bestond voor deze uitermate gevari eerde show, die de laatste snufjes op modegebied presenteerde, veel belangstelling. Schokkende gebeurtenissen hebben zich overigens in het modebeeld niet voorgedaan. Hier en (laar n enkele verandering, 'n nieuwe kleur of een nieuwe stof, aat waren de meest kenmerkende accentjes die er tijdens deze show vielen te bespeuren. De firma Hamers van Hooff bleek alles op alles gezet te heb ben, om wat betreft bad- en strandkleding zo uitgebreid en zo goed mogelijk naar voren te ko men. Ook in dit soort van kle ding ziet men lichtelijk het mo debeeld doorschemeren. Bepaald kenmerkend voor de komende zomer zijn de in de rug laag uit gesneden badpakken, terwijl de moderne vrouw, die dit jaar van de watersport wil gaan genieten, het meest „modieus gekleed" zal zijn in een gestreept strand- of badpakje, daarmee de richtlijnen volgende, zoals die vanuit Italië en Frankrijk worden aangege ven. Dat wil njet zeggen, dat al leen gestreept vlot en modieus zou staan want tijdens deze show bleek al overduidelijk, dat er ook voor dit jaar weer een uitgebrei de collectie badkleding te ver krijgen zal zijn, waarbij men een keus kan maken uit allerlei kleu ren en modelletjes, zoals Boulog- na, Nocturne, Scarlet, deze laat ste afkomstig van het nieuwe huis Linda Lou, uit Zweden, en Lc Soleil van Heinzchnann. Vooral Heinzelmann heeft een grote voorkeur voor strepen, die zowel recht als diagonaal zijn verwerkt. Tweka Intercontinental bracht tijdens deze show iets aparts in de vorm van een badpak, dat is vervaardigd van een vezel, af komstig uit Amerika. Deze vezel toont de grote eigenaardigheid, dat zij doorzichtig is, d.w.z. zo lang men het badpak los in de hand heeft; eenmaal aangescho ten, blijkt van deze doorzichtig heid totaal niets meer. Het grote voordeel van deze badpakken is, dat zij bijzonder licht dragen. De ze badpakkenshow werd gecom pleteerd door de daar bij passen de badmutsen (en parasols) van de firma van Eijsden. Na deze uitgebreide bad- en strandmodeshow was het de beurt aan de mantels en japon nen. Hiertoe werd voor de eerste keer als gast op deze show mede werking verleend door 't beken de Zuid-Nederlandse Couturehuis „Maison Laura Bakens" uit Hel mond. Het zou te veel worden, moesten wij alles opnoemen wat er tijdens deze show viel te be wonderen. Toch willen wij niet nalaten zo hier en daar 'n greep te doen, om zodoende een beeld te geven van wat er zoal werd getoond. Dora van de Ven had tijdens deze avond, die volgde op de mid dagshow, het fijnste van het fijn ste uitgezocht om daarmee de gunst van de dames te winnen. Zij toonde een uitgebreide collec tie suède of nappa mantels en costuums, waarbij enkele nieu we kleuren voor suède werden geïntroduceerd. Bijzonder chique was de nappa mantel, wit van kleur met een marine garnering; daaronder werd een marinejasje gedragen met een witte rok. Naast deze nappa en suède kle ding bracht Dora v. d. Ven, als vanzelfsprekend, voortreffelijke staaltjes van bontverwerking, hetzij in mantels, hetzij in stola's. Bont was er te zien in verschil lende soorten, waaronder ook de beroemde (maar duur!) Ocelot vellen vielen te bewonderen. Natuurlijk was door de gaste van deze avond „Maison Laura Bakens" alles in het werk gesteld om voor de eerste keer in deze show zo goed mogelijk naar vo ren te komen. Zij is daar o.i. bui tengewoon goed in geslaagd, ook al was het dan wel even wennen, na wat Modehuis Teulings ons in de voorafgaande shows wist te brengen. Naast de zuiver zijden ensem bles waren er eveneens veel Franse importmodellen te zien. Franse import ook op het gebied van jurken met de daarbij pas sende mantels. Gelukkig had men ook rekening gehouden met ons Nederlands wisselvallig klimaat, zodat het niet steeds zijde of ka toen was wat de klok sloeg. Buitengewoon veel succes be haalde de wit wollen mantel met 4 zakjes, waaronder een beeldige groene jurk werd gedragen. Wanneer er dames zijn die be slist de mode willen bijhouden, dan moet enzij zeker niet nalaten de vlotte sportieve mantel, die 't afgelopen jaar nog zo in trek was voorlopig in de kast op te bergen om zich daarna te voorzien van een mantel met de iets gerende lijn (redinggote). Bijzonder aan trekkelijk daarbij blijken de vier zakjes te zijn, die op deze man tels zijn bevestigd. Het mode beeld voor de zomer 1962 geeft aan dat uw mantel rijkelijk voor zien moet zijn van koperen ket tinkjes, die kunnen fungeren als sluiting of zuiver als sieraad. De mode wordt nog steeds voorge schreven in Parijs, behalve wat de kleuren betreft, want hierbij gaat Italië een steeds grotere rol spelen. I)e afdeling regenmantels en regenpakjes werd door de firma Gimbrèrc voor haar rekening ge nomen. Bijzonder groot en aan trekkelijk was do collectie die tij dens deze „L'heure des Dames" door de firma Gimbrère naar vo ren werd gebracht. Ook hier na tuurlijk weer enkele modellen die exclusief genoemd mochten wor den en die dan ook door het aan wezige publiek met een dankbaar applaus werden onthaald. Bijzon der goed deed het de tweed zo mermantel in cape-lijn, waarbij als speciaal kenmerk mag wor den opgemerkt de lage ceintuur, waardoor de vele plooien bij el kaar werden gehouden. Daar naast bracht deze firma de Itali- aanse tweed met fijne strepen. De meeste regenmantels, ver vaardigd van nylon en wasbaar, hadden een zacht pastelkleurtje en waren juist daardoor zeer aantrekkelijk. Zowel de bij de re genmantels als bij de deux- of trois pièces gedragen hoedjes waren afkomstig van Libelle. De mode voor de hoedjes luidt: bol vormig met een omgeslagen rand. Ook het model a la Kennedy is nog zeer in trek. Voor hoofdbedekking bracht de firma van Eijsden, die 'n bui tengewoon goede naam heeft voor wat betreft parfumerie en schoonheidspreDaraten, 'n hoofd doek-shawl, die dezelfde dag nog uit Parijs was gearriveerd. Mcsco Exquis nam zoals altijd de afdeling schoenen voor haar rekening. 'Het modebeeld in de schoenenwercld wordt voor deze zomer gekenmerkt door de lage uitsnijdingen zowel langszij als achter in de hiel en de bandjes, die op allerlei manieren kunnen worden bevestigd. Bijna drie uur hebben de aan wezigen kunnen genieten van het vele wat er aan kleding, in de ruimste zin van het woord, werd getoond. Een dankbaar applaus aan het eind van de avond maak te duidelijk dat deze show weer zeer in de smaak was gevallen. Dames-afdeling Voorjaarsmantels, Mantelk» tuums, Luxe Nappa en mantels, Zomerjaponnen, er enz. Heren-afdeling Italiaapse kostuums, Zomer- demies, Regenjassen, Sport- combinaties, enz. enz. Kinderkleding zonder vooruitbetaling, fo. informaties. Tel. inl. na 6 uur 721775, ook na 6 uur, met collecte Even bericht aan p/a J. Anneveldt Karei du JardinstraatW AMSTERDAM S.v.p. opgaaf maten en desr- 27). Toen smidje Verholen de buiten deur had opengedaan, schrok hij zo ontzettend, dat hij bijna ach terover sloeg en zijn gang indui- kelde. Wie was dat dan daar aan de deur, zul je vragen. Wel, het was Jeroen van Peuteren in le vende lijve, die daar stond. Het zelfde zware lichaam, dezelfde tas, hetzelfde zwarte pak, dezelf de hoed, kortom, het was werke lijk Jeroen van Peuteren. Het enige verschil met de droom-Je- roen was, dat deze Jeroen vrien delijk trachtte te lachen. Dit bleef echter bij een schuchtere poging, want Jeroen had nu eenmaal zijn gezicht niet mee. „Jeroen van P... Peuteren, hen j... jij het?" sta melde smidje Verholen ontdaan. „Inderdaad", grijnsde van Peute ren. joviaal groetend. „M'n naam is Jeroen van Peuteren. Ik ben deurwaarder bij het gerecht en ik moet u tot mijn spijt medede len, dat ik enkele vorderingen op ii heb, dewelke ik zal moeten in nen volgens, door en ten gevolge van een rechterlijke beslissing. Mag ik misschien even binnen komen?" Smidje Verholen hoef de niets te zeggen, want Jeroen was al uit zichzelf doorgelopen en stond nu in de kamer. „Ik eh... ah... he... hebt u de sn... snotaap onder de vl... vloer ook bij u?" vroeg Verholen. „Haha- ha!" lachte deurwaarder Jeroen. „Mijnheer is een olijkerd! Snot aap onder de vloer! Hahaha! Mijnheer weet zeker nog wel wat meer leuks, hé? Ik mag graag luisteren naar leukigheidjes van mijn klanten. Haha! Wat 'n guit is die mijnheer! Komaan, zeg eens op, weet mijnheer misschien ook al waarom ik hier kom?" Smidje Verholen besloot het er maar op te wagen. „Jawel, dat weet ik zei hij. „U doet uw naam alle eer aan. U komt om geld los te peuteren, l'a el fduizend tweehonderd en it gulden van me hebben." lachte van Peuteren. „Welk' alleraardigste kwinkslag! Peuteren komt om geld I# peuteren! Haha! MaaruheK lijk, hoor. Leg die elfduizend dentjes benevens het kleine? dat dan nog overschiet, s gauw in mijn handje." Sr Verholen antwoordde niet, dacht ingespannen na. jonge, hoe raak ik die mar.- kwijt? vroeg hij zich af. ik...?" FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" ROMAN door A. v. ENGELEN 33). Een teken met de bel en de mensen drommen samen bij de jurytent om te luisteren naar het openingswoord. Nadat alle heiligen hun kroon tje hebben gekregen en de nodige bedankjes zijn gebracht aan de milde gevers van geldprijzen en giften in natura zoals krentemik- ken, worsten, taarten, drank, wordt de jury in het krijt geroe pen en kunnen de wedstrijden 'n aanvang nemen. De eerste groep deelnemers, jongens van de hoogste klas stelt zich op. Het kwajonggebroed wordt met roepen en schreeu wen van de baan verwijderd, de laatste instructies worden gege ven, een fluitsignaal en... weg zijn ze. Dicht is de rij van toeschou- fers, van wie de halzen zich rek ken, om toch maar niets te mis sen van de spannende race. Men dringt en wringt om een goede plaats met uitzicht op de baan. Luide aanmoedigingen tot de favorieten, als die komen aange stoven met zwaaiende armen en met wijde streken van hun stijve benen. De draai moet worden ge nomen, de vaart mindert bij het opzij uitschieten van de scherpe ijzers, die het splinterend ijs tot fijne sneeuw verstuiven. „Op zij, op zij" en de veldwachter pro beert de opdringende mensen achteruit te krijgen. Voor niet weinigen wordt de bocht noodlottig. Hun evenwicht verliezend, bonzen zij op 't harde ijs en vloeren daarna in 't voort- schuiven verschillende toeschou wers aan het einde van de baan, waar het een geharrewar wordt van benen in de lucht, maar de meer fortuinlijken versnellen de vaart al weer voor de volgende ronde... De pechvogels slaan hun kle ren af en verdwijnen met mis troostige gezichten, onder de me delijdende blikken van de men sen, die nog een troostwoord hebben. Vier, vijf series van liefheb bers zijn te verrijden. De span ning verslapt geen ogenblik. De organisatie klopt prima en geen wanklank wordt gehoord. Daarna zullen de groepswin naars van de groteren elkaar nog te bekampen hebben, uit welke strijd tevens de kampioen van 't jaar zal te voorschijn komen. Deze kamp vooral belooft span nend te worden zowel voor pu bliek als voor deelnemers. Jonge boer en burger zullen el- kaars krachten meten en de win naar zal in bezit komen van een prachtige wisselbeker, geschon ken door burgemeester Bloemers. Het wordt naar alle schijn een strijd op leven en dood. Als de ploeg zich opstelt heeft iedereen zijn favoriet nog iets toe te roe pen en aanwijzingen te geven. Hij is immers alles, de anderen niets. De kanshebbers worden reeds aangewezen, ja, weddingschap pen afgesloten en intussen moet de wedstrijd nog worden verre den! Kees van Berkel wordt alge meen als de kampioen gedood verfd. Het startsein valt. Hard en enerverend wordt de kamp. Twee ronden geven een nek aan nek race te zien, waarbij de deelne mers zich tot het uiterste geven. Maar in de derde ronde doet de vermoeidheid zich gelden, het kluwen ontwart zich tot 'n lange sliert waarvan tenslotte de staart moet lossen als zijnde volkomen kansloos. In de kopgroep bevindt zich Kees van Berkel als de favo riet. Weliswaar nog als nummer drie, maar wellicht heeft hij zijn krachten gespaard voor de eind spurt. En ja, een vijftig meter voor de finish maakt hij zich los en gaat vrij gemakkelijk over de koplopers heen. Nu is het maar een kwestie van aanhouden. Zijn voorsprong wordt al veiliger, nog een laatste krachtsinspanning en daar gaat de bel. De schaatsen kressen dwars en Kees van Ber kel wordt door zijn vrienden in wijdgeopende armen opgevangen en als kampioen op de schouders gehesen. Hij straalt van voldoe ning, temeer waar hij door de knapste meisjes van het dorp wordt toegelachen! Aan de kraam tracteert hij z'n vrienden en vriendinnen en no digt hen allen uit op de prijsuit reiking 's avonds in de clubher- berg, om dan samen de drie fles sen cognac soldaat te maken die door de royale kastelein voor de winnaar zijn uitgeloofd. „Koom, joongens, we gaon er vast enen op vatten" en zingend en hossend trekt de stoet af. Een enkele jaloerse mededinger vertelt nog tegen iedereen die het horen wil, dat er gekonkeld is en dat Tony van Berkel zijn broer de eerste prijs maar heeft cadeau gedaan! Intussen wordt door de jury, op uitdrukkelijk advies van dezelfde Tony, de eerste en twee de prijs omgewisseld en zal Kees straks tot zijn ontnuchtering geen cognac, maar 'n theeservies bekomen De meeste mensen verlaten de baan, de een na de ander gaat de warme kachel opzoeken, want nu de zon al lager zinkt, begint de wind toch echt onbehaaglijk te worden. Het water, dat door de druk van de vele honderden men sen op de baan was gekomen, is reeds bedekt met ijskristallen: grillige naalden als zeker voor teken dat het vannacht een aar dig korstje bakken zal. De wind staat dwars over de baan en er behoort werkelijk moed toe om te blijven! Maar Tony van Berkel verlangt er naar om zelf ook nog 'n baan tje te trekken, met Marietje! Na de jury de nodige aan# gegeven te hebben in veit met de prijsuitreiking om' uur, bindt hij vlug de schi; onder... Marietje is vandaag wsl waarloosd moeten worden, toch is zij daarover niet stoord, integendeel, zij heerlijk haar Tony zo inhej! delpunt van de belangstel- zien. Nu is het dan haar beurt Hun armen schakelen b weldra krullen de cirkels» halen over het ijs! Zij rijden beiden een k lijke schaats en zijn gehee kaar ingesteld. Was er paartje dat zo spontaan m opging? Marietje is nnj' een half jaar terug van w school, maar hij heeft zh- niet kunnen houden aan maning van pastoor, om verkering nog een jaap te wachten! a Veel schaatsliefhebbers niet meer op de baan, b° een twintigtal en ook trekken successievelijk Nooi 1500.000 ir 1900. De g treft ver h' vooral als boortecijfei Dezt concentrate 1900 woonc gemeenten to 1960 woe bevolking i meenten. L pijlsnel voi vraagstuk der provin< de orde. Een dustrie hie! kingsaanw; ren 1950-1 werkgelege tale werkg Brabant ui nieuwe art der dan 1/ dustriële a aantal zal tot 50.000, binnen afz dustriële o zijn. VERRUIM Deze gef ren op de gadering, c Casino te den. De h burgemeesl zitter van vond 't, m in zicht, d bantse ho: kenschetse en wonen ven aan c creatieve vinciaal bi gram, aldi stelt norm bestuur aa zijn volle heeft te 1; vullend he dit particu kend is. 1 heeft prin ming van alle krachi deren met volking oi werkgeleg schaffen. 1 gebieden i naar een centratie Voor de w gemeester dat de his ke centra behouden ontwikkel: mogelijkhi Daarnaast activeren de plaatse de steden Het daart behoeft t sociaal- niveau. Spreken bieden, m sen te mo, nog veel, te verzorg dat grote toenemen< bieden me komen. Het op aan de S kende pla nieuwe W in zekere van het fractie in men: dal planning een vollee ciale taak logie prin meentebe: telfjke ui drukking gionaal v welijks t den, is aa een steed kende be gm, zoal. gemeente niet meer lectoren bjke aarc PLATTE] Spreke: meende Provincie gesloten spoorweg wegen, d staat is o seerd en bant te %ondei te onder, de hoge Program sterking

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 4