WAALWIJK K M 149.75 M s. s. c. kom héél anders voor de dag dan vorig jaar België-Nederland 3-1 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 APRIL 1962 Capelle Wit Zwart Vrijh.-Capelle Drunen Seolto 15 16 Rbda 15 15 Vrederust 15 14 Kogelvangers 15 14 HNG 17 14 Good Luck 2 15 7 Sprang 2 14 6 Waalwijk OUDERAVOND R.K. JEUGD- CENTRALE PAR. ST. CLEMENS ^rSSer^aTnSS&racai Het dappere Nederlandse elf tal, dat in zijn ietwat eigenaardi ge samenstelling moest trachten revanche te nemen voor de in de laatste wedstrijd tegen België ge leden 4-0 nederlaag, is daar wel iswaar niet in geslaagd, doch door zeer goede tegenstand en 't zich tot het uiterste geven heeft het meer gedaan dan waartoe ve len het in staat hadden geacht. De Belgen waren beter, maar daarom juist was het een zeer goede prestatie van ons elftal dat liet tot zeer kort voor het einde nog een goede kans had op een gelijk spel. Want nadat de rust met een 2-1 voorsprong voor Bel gië was ingegaan, behield Neder land in de tweede helft volop zijn kansen en met een beetje geluk of met een minder goede doel man tegenover zich, zou ons elf tal er waarschijnlijk in geslaagd zijn een gelijk spel uit het vuur te slepen. Pas 9 minuten voor tijd kon België zijn derde doel punt scoren en eerst op dat mo ment en geen minuut eerder mochten de Rode Duivels zeker van hun overwinning zijn. Was deze wedstrijd voor ons elftal al bijzonder moeilijk, de weersomstandigheden maakten, dat het allemaal nog veel lastiger werd, want de plensbuien die kort voor 3 uur vielen, hadden 'l veld bijzonder glibberig gemaakt. Daarom ook was het van Neder land een prestatie, dat het er in slaagde vooral het eerste kwar tier, waarvoor men misschien ge vreesd had, goed door te komen. Aanvallend kon onze ploeg in die beginperiode niet zoveel laten zien, omdat de meeste ballen op het gladde veld te hard doorslip ten, maar onze verdediging waar in de teruggekeerde Kuys en Brusselers zich goed weerden, en waarin Pronk en Muller van meet af aan zeer serk speelden, sloot goed, zodat debutant La- garde geen extra angsten voor de natte bal behoefde te hebben. Want ondanks het lichte over wicht, waarmede de Belgen start ten, lukte door de natte bal en 't natte veld ook bij hen niet zo veel, zodat men eerder van een onderling terrein verkennen letterlijk zowel als figuurlijk mocht spreken. Zo werd het voor de onzen zelfs een bemoedigend begin, waaraan de vooral in het begin van de strijd beslist in ons nadeel fluitende Italiaanse arbi ter Campanati geen afbreuk kon doen. Het was zelfs zó, dat het eerste schot uit de strijd van een Nederlandse voet afkomstig was en het was debutant Petersen die niet eens een vaste plaats in het eerste elftal van Ajax heeft die hiervoor na 1U minuten zorgde, al had doelman Nicolay daar dan ook geen enkele moeite mee. Meer zorg moest Nicolay besteden aan de kogel, die Brus selers even later op hem loste. Dat Brusselers daartoe in staat bleek, was het bewijs, dat Neder land niet alleen onbevangen speelde, doch ook bepaald niet meer het accent uitsluitend op de verdediging legde. Nederland blééf zelfs even aanvallen, want nadat de hard werkende Prins met een acroba tische omhaal de Belgische ver dediging had ontredderd, kon Ni colay een doelpunt alleen maar voorkomen door zich voor de voeten van de aanstormende Pel tersen te werpen. De Nederlandse voorhoede had er in deze periode wel zin in en een prachtige, snel le combinatie tussen v. d. Linden en Swart bracht Groot zelfs dicht bij doel in scoringspositie, maar zijn kopbal was niet hard genoeg om Nicolay te verontrusten. De ze momenten loonden in ieder geval duidelijk aan, dat de verde diging der Belgen voor de onzen niet onneembaar was. Wel on neembaar was echter het heilig dom van Nicolay, die zich na een kwartier met ware doodsverach ting voor de voeten van Henk Groot wierp om deze van de kans ontstaan uit een fraaie pass van Prins, te beroven. denveld een vrije trap mocht ne men. Deze werd voor 't doel ge bracht, waar de rechtsbinnen klaar stond om met een hooghal keeper v. d. Mast te verslaan. Maar NEO kwam terug en we dachten de Jong nog te zien sco ren, maar hij werd gehaakt, wat, de scheidsrechter ontging en ook dit kansje op de gelijkmaker liep op niets uit. Met nog een hard schot van de Jong was tegen het einde wel al 't kruit, verschoten en konden de mannen van Good Luck zich hiermee bovenaan handhaven. Al met al een goede wedstrijd, die door NEO met iets meer oplettendheid royaal ge wonnen had moeten worden. Er waren 501) toeschouwers. Wit ZwartVelocitas KMA 31 Een spannende wedstrijd: Ve locitas bood hardnekkig tegen stand. De IvMA-ers namen de lei ding toen een schot van een van hun voorwaartsen via de voet van A. v. Raamsdonk in het doel belandde. Wit Zwart viel sterk aan. De Velocitanen hielden stand. Het werd 1-1 toen Pruijssers de bal naar Le Sage speelde; snel pas seerde hij de Bredase achterhoe de en centerde raak. Opnieuw kwam Wit Zwart terug. A. van Helden lanceerde een boomhal, die de lat trof. Wat later besloot rechtsbinnen Pruijssers een aan val met een keihard schot tegen de lat. Le Sage kwam alleen voor de keeper, maar hij schoot recht •in diens handen. Na de rust was Wit Zwart we derom het meest in de aanval. De achterhoede van de KMA-ers gaf echter de Capcllenaren geen kans. Een paar keer bouwden de gas ten gevaarlijke aanvallen op; zij hadden geen resultaat. Eerst tegen hel einde van de wedstrijd zette Wit Zwart door. Toen de bal uit een vrije trap van Le Sage van de Bredase keeper terug kwam was daar centervoor A. v. Helden, die de score op 2-1 bracht. Bij een mooie aanval maakte daarna een van de KMA- ers hands. De strafschop werd door A. Rozenbrand fraai benut 3—1.' Aalburg—SSC 4—2 Het le elftal was j.l. zaterdag op bezoek bij Aalburg. Deze plbeg heeft nog een goede kans om kampioen te worden. Ze zijn daarom ook niet van plan om deze kans onbenut te laten. Was het vorige week NEO dat terug werd gewezen, nu was het SSC dat het loodje moest leggen, hoe wel gezegd moet worden dat aAl- burg in deze wedstrijden toch niet onfortuinlijk aan enkele doelpunten is gekomen. Zaterdag gingen ze flink van start met de wind in de rug, zodat de SSC-ers al gauw met de rug tegen de muur stonden. Door ongeoor loofd aanvallen kwam Aalburg binnen 10 minuten aan een 10 voorsprong. Door een misver stand in de SSC achterhoede, waarbij de bal in het doel draai de, was het na 30 minuten reeds 3-0. Gesteund door de wind druk te de thuisclub goed en stevig door en kon haar voorsprong tot 30 opvoeren. Toch kon SSC de achterstand hierna nog voor de thee terugbrengen tot 3-1 uit een hoekschop, die door v. Zeist in gekopt werd. Direct na rust mist van Peer grandioos en de rappe Mandema- kers maakt er 4-1 van. SSC geeft zich niet gewonnen en weet Aal burg zwaar in de verdediging te drukken. Hierdoor maakt een der achterspelcrs hands en J. v. Beek maakt geen fout bij deze straf schop, 4-2 dus. Even later komt M. v. d. Schans alleen voor doel, maar schiet jammerlijk naast. Dan komt v. Zeist nog even los met een hard schot op doel, dat afstuit op de vuisten van doel man Wijgers. Met SSC in de aan val fluit de scheidsrechter voor de laatste maal en heeft Aalburg toch wel verdiend gewonnen, daar 't technisch de betere ploeg was. SSC 2 speelde gelijk tegen Olympia uit Dongen, stand 0-ü. RKDVC—VLIJMENSE BOYS 0—2 Met een stormachtige wind over de lengte van het veld, had de thuis club in de eerste helft de wind in de rug, waardoor de bal te hard werd gespeeld, zodat vele ballen uit en achter gingen. Diverse schoten, zoals we die in de vorige wedstrijd zagen, waren er gisteren niet bij, want dan zou de wedstrijd wel an ders zijn verlopen. Het was in de eerste helft wel DVC die de toon aangaf, maar er niet toe kwamen een goed schot te lossen. Ook Vlij men kwam maar een paar maal tot een goede aanval. Het was een eer ste helft zonder mooi voetbal en zonder doelpunten. Na de thee kregen we een ander spelbeeld te zien. Het waren de Boys, die, gesteund door de wind, geregeld voor het DVC-doel zaten en meer schoten losten dan de DVC- ers voor de rust, wat dan ook tot uiting kwam in de 15e minuut toen uit een corner de bal in het doel werd gewerkt; 01. Even kwam de thuisclub terug en kreeg T. van de Wiel een mooie kans geboden, maar door over schieten ging deze ver loren. DVC probeerde het wel, maar het ging niet, mede ook door het te doorzichtige spel, waar de tegenpar tij zich regelmatig naar kon opstel len. Het was in de 35e minuut dat de DVC-doelman op de rand van de 16-meter lijn de bal naar voren di rigeerde en door de stopper van de Boys op de voet werd genomen en deze retour zond, voor de doelman op de grond tikte en buiten diens ibereik in het doel belandde; 0—2. Hiermee was het lot beslist en ging de wedstrijd uit als een nachtkaars. Dit is dan, tot nog toe, de eerste nederlaag op eigen terrein in deze competitie. BRABANTS ZATERDAGVOETBAL The Gunners heeft zaterdag in de le klas de leiding overgeno men van ONI. De Bredanaars kwamen overigens in Willemstad tegen Kogelvangers niet verder dan een gelijk spel 1-1. ONI verloor op eigen terrein de belangrijke ontmoeting tegen SVV met 6-3. Het is thans neder laag op nederlaag voor de 's Gra- venmoerders, die lang een grote voorsprong hebben gehad op hun concurrenten. SVV staat door deze overwinning nu bijzonder sterk in de strijd om het kampi oenschap. Good Luck 2 liep hard van sta pel tegen HNS; de Veerse reser ves klopten de Capellenaren met 2-1. Sprang 2 staat nu op de laat ste plaats. De stand: The Gunners 17 23 SVV 16 22 ONI 17 22 \Y ilO 14 2U In de 2e klas hield SSC 2 het sterke Olympia in bedwang. Het resultaat van deze belangrijke ontmoeting was een gelijk spel U. Het meeste profijt van deze uitslag had Wit Zwart, dat zelt een hardnekkig tegenstand bie dend Velocitas KMa eerst in het laatste kwartier van de wedstrijd op de knieën kon krijgen 31. VVN 2 presteerde het met 1-1 gelijk te spelen in Breda tegen The Gunners 2, maar Dinteloord 2 was in de Baroniestad niet op gewassen tegen PTT, dat met 4-1 zegevierde. De ontmoeting Good Luck 3 SSC 3 werd afgelast. Zeer vele ouders hadden ge volg gegeven aan de uitnodiging van de parochiële juegdcentraie en hebben vrijdagavond in het Gemeenschapshuis hun jongens en meisjes op het toneel in actie kunnen zien in verschillende vormen van sport, spel, zang en dans, zoals die in de diverse jeugdclubs beoefend worden. De zaal was geheel bezet, toen de voorzitter der r.k. Jcugdcen- trale, de heer Walboomers, een kort woord ter begroeting en in leiding tot de aanwezigen richtte. Allereerst vierde het gemengd kinderkoor onder leiding van de heer v. Boxtel enkele leuke lied jes uit, die enthousiast en zeer verdienstelijk werden gezongen. Nadat de welpengroep hun spelletje hadden vertoond, kwa men een jongens- en een meisjes- groep van „Kunst en Kracht" enkele vrije-, evenwichtsbalk- en springoefeningen demonstreren, die veel bijval oogstten. De verkenners voerden daarna een leuke en spectaculaire scène „De Stierenvechters" op, waar mee ze een groot lachsucces had den. De balletgroep had bij haar optreden de medewerking van 'n balletgroep uit Waalwijk, die in deze edele kunst al behoorlijk vorderingen bleek te hebben ge maakt. Hun optreden vormde 'n goede stimulans voor de Baard- wijkse danseresjes, die nog niet op dit peil bleken te staan om met toewijding en enthousiasme de balletoefeningen te volgen. Na de pauze (de jonge garde was inmiddels naar huis) richtte de bekende spreker inr. Hans Ve- lu een behartenswaardig woord tot de ouders. Hij bleek een heel wat opti mistischer kijk op deze nieuwe tijd en op de jeugd van vandaag te hebben dan de meeste ouders. Hij achtte deze tijd en de toe komstperspectieven veel mooier en boeiender en levensechter dan 't verleden. Maar deze tijd schept geheel andere verhoudingen en vraagt een volkomen veranderde instelling en een groot aanpas singsvermogen. Vele oude gebruiken, tradities en opvattingen inzake geloofsbe leving, verkering, huwelijk en gezin passen niet meer in de hui dige samenleving. Al wat zich over de gehele wereld afspeelt, komt via pers, radio en televisie in onze huiskamers en brengt 'n gehele omwenteling in het den ken en dc leefwijze. De jeugd kan en wil ook niet meer worden op gevoed zoals onze ouders 't eens deden. Vader moet niet meer de houding van politieagent aanne men, maar proberen de opvattin gen van zijn kinderen te begrij pen, met hen praten en een ver trouwelijke sfeer trachten te scheppen. Het zijn geen Braban ders of Nederlanders, zelfs geen Europeanen meer, maar wereld burgers. Als zodanig moeten on ze kinderen ook gevormd worden. Een van de vele problemen van deze nieuwe tijd vormt 'n juiste vrije tijdsbesteding, die een te genwicht moet vormen tegen de inspanningen van geest bij studie en hoofdarbeid en bij monotone, eenzijdige handenarbeid aan de lopende band. Mei de aanleg van sportvel den, het bouwen van schouw burgen, het subsidiëren van cul turele-, sport- en jeugdverenigin gen wil de overheid zoveel mo gelijk gelegenheid scheppen dc vele vrije tijd actief te benutten. Het passief verdoen van z'n vrije uren aan radio en televisie acht te spr. niet de juiste weg. Beoe fening van sport en spel en hob by in de diverse jeugdclubs wa ren z.i. een veel betere vrije tijds besteding en vormden ook een goede hulp bij een degelijke en gezonde opvoeding. Spreker spoorde daarom ieder die in de gelegenheid was om ac tief als jeugdleider of bestuurder in de jeugdclubs op te treden, aan, zich beschikbaar te stellen voor dit goede doel, want meer nog dan aan financiële steun heeft de jeugdbeweging behoefte aan actieve medewerking. Spr. besloot zijn toespraak met de ouders nogmaals op te wek ken een open oog en oor te heb ben voor deze nieuwe tijd en ver trouwen te stellen in hun kinde ren. Met een dankwoord van kape laan Kooien werd deze ouder avond besloten. BROEDER ROMUALDUS RECIPIEERDE Honderden hebben zondagmid dag van 12 tot 2 uur de gelegen heid te baat genomen, broeder Romualdus met zijn zilveren ju bileum te feliciteren. Onder de belangstellenden waren vooral veel ouders van leerlingen, die van broeder Romualdus les heb- zen gekregen of nog krijgen. Na mens het gemeentebestuur was secretaris Vlaar aanwezig, die de jubilaris enkele hartelijke woor den van geluk toesprak. Ook deken v. d. Hurk, en de wethou ders Smolders en van Heeswijk gaven van hun belangstelling blijk. Verschillende verenigingen lieten zich zondagmiddag niet onbetuigd; onder hen zagen wij een deputatie van Waal wij ks Be lang, D.V.S.V. en O.O.G. Voor aanstaande figuren uit de onder wijswereld waren deze middag naar de Terp aan de Irenestraat gekomen, om zodoende blijk te Seven van hun sympathie voor eze in Waalwijk en Omstreken graag geziene broeder. Velen lie ten dan ook hun belangstelling en gelukwensen vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waar dering. Zoals bekend, zal maandag avond. vanavond dus, dit bijzon dere feit voor dc oud-leerlingen van broeder Romualdus gevierd worden. Zij hebben zich door middel van een comité moeiten noch kosten gespaard, om deze dag voor de jubilaris onvergete lijk le doen maken. Tijdens deze avond zal ook het cadeau van dc oud-leerlingen worden aangebo den. Oud-leerlingen waren ook aanwezig tijdens de receptie van zondagmiddag, gedurende welke de jeugddrumband van Waalwijk een muzikale gelukwens kwam aanbieden. Maandagmorgen hebben leer lingen van de St. Petrusschool aan de Grotestraat broeder Ro mualdus een enthousiaste hulde gebracht; 's middags was voor hen 'n feestprogramma ingelast. TONEELAVOND O.O.G. „OSCAR" WERD ONVERDEELD SUCCES Gelukkig hadden zondagavond, in vergelijking met zaterdagavond, heel wat meer toneelliefhebbers de moeite genomen naar de Gecroonde Leersse te komen, waar de toneel groep O.O.G. het blijspel „Oscar" van Claude Magnier voor het voet licht bracht. Claude Magnier is er de man niet naar om veel zware problemen naar voren te schuiven. Problemen maakt hij genoeg, meer dan genoeg zelfs, maar steeds zijn zij zodanig van aard, dat zij eerder tot een gul lachen, dan tot naden ken stemmen. Magnier heeft boven dien niet zo erg veel nodig om van een toneelstuk een dol geval te ma ken; met enkele koffers weet hij al zo te goochelen, dat de behoefte naar nog meer dwaze dingen al spoedig is gesleten. Maar niet alleen de schrijver kan de toeschouwers een genoeglijke avorii bezorgen, de spelers van het stuk moeten hier ten volle aan mee werken. O.O.G. heeft zich op een uitstekende manier gekweten van haar taak en wist vooral hierdoor te bereiken dat de bezoekers van deze avond met een volle glimlach nog om de mond naar huis toe gingen. C. Rombouts (Christian Martin) mag er iets meer op letten duidelij ker te articuleren, waardoor zijn rol voor het publiek beter verstaanbaar wordt. Bernadette (T. Duo wist op een uitstekende nSlS ""a^c dienstmeid te creëren np /-'ï f' waar deze avond alles 0mV:^ iflïWE SI was Bertrand Barnier, KaTEÏ speeld door B. v. d. Veld spel was voortreffelijk er/i2* lc •/•iterc bijzonder uit door een vlotteï? SI king. Voor de zware mi H S van der Velden deze beide1''K^rdc meer de domme gans mogen waarmee zij dan ook meer 7n, overeengekomen met het port/ haar vader van haar schil Germaine, de vrouw van - (J. Somers-v. d. Waarden) 2^ «ader haar boze momenten" onv^ ;>opbelüttf, lijk. Ook de vier overige s5? W b,ettrCi] Jacqueline Bouillote (R \v urk, (lit ^al Damen), Philippe (C. IJpelaan?' ^ieden- hl car (J. Hesselberth) en wi m vooratg Bouillote (M. Meyers-v Qew V l,ar0 aan wie niet zo'n grote rol w- 5 huilden. Nog bedacht, voldeden allen bij// rzoek ingt goed. Het deftige en stijlvolle d r bet hoi was verzorgd door de Fa. Bevr* «nsten hel Zn. Amsterdam, terwijl het if - lair bereidwillig was afgestaan de fa. Jansen, Waalwijk. De v was in handen van de heren C iu kers en T. v. d. Heijden. K.A.V. VERGADERT Interessante lezing Woensdag 4 april zullen de van de Waalwijkse K.A.V wee' zaal v. Helvoirt bijeen kornenV maal om te luisteren naar een 1 'i' van moderator Stevens, die 'n i1 ding zal houden over de (L/ Week-plechtigheden. Deze lezine-' worden verlucht met prachtig kleurde dia's van bovengenoaS plechtigheden in de parochies- van St. Jan. Na deze lezing zaU bate van moderator Stevens 'n loting worden gehouden, waart prachtige prijzen zijn verbond? Tijdens deze avond, die zal aanve gen om half acht, kan men ook/ nemen aan een interessante q/ WEES MODIEUSi In een zomer-1962-mantel. Die vindt U In de nieuwe voorjaarskollektle van VINKE. Een voorbeeld uit die veelzijdige VINKE-mantel-kollektie: dubbel modieus: èn kamgaren-tweed èn pled depoule met originele Chanel- zakken en een bijzonder elegante mouw- Inzet die een prachtige ruglijn geeft In nieuwe kleurencombinaties. Maten: 38 tot en met 44 iVINKE Een bijpassende hoed vindt U zéker In onze hoedenafdeling waar U zulk een ruime keuze heeft. UTRECHT - EINDHOVEN - ARNHEM - DEN BOSCH

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 6