wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt BINNEN- EN BUITENLAND frits w van deR ven FILMJOURNAAL Schoenen voor Sjoukje Luxor Musis Sacrum stoomdrukkerij L-iffijKse Antoon Tielen VRIJDAG 6 APRIL 1Ö62 S4« JAARGANG No. 26 JAN tielen ■mrner 50798 ^^erschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: Groteetraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Telegram-adres „Echo" Pe heer Jan Rombouts nam afscheid bij van Haren's Schoenfabriek N.V. Rustig en bescheiden, onop vallend,'heeft de heer Joh. Rom bouts afscheid genomen van Van Haren's Schoenfabriek N.VAt- >chcid van de fabriek, afscheid van de schoenen, afscheid van ziin auto, waarmee hij 30 jaar lang onafgebroken de gereed ge komen schoenen wegbracht naai de winkels over 't hele land ver spreid. 3 maart, de dag waarop de heer Rombous nog voor een laatste maal een blik wierp op iiin brik", die hem door al die 'jaren heen trouw bracht waar lij zijn moest. Het zijn hele getal len waarmee deze gepensioneer dechauffeur begint te goochelen, wanneer hij het beeft over afge legde afstanden. Wanneer deze kilometers aan el kaar gelijmd zouden worden, dan kan daarmee ruim de wereld worden omspannen en dan blij ven er nog restantgetallen staan, waarvan men schrikt. Dit is ei genlijk niet zo verwonderlijk, 30 jaar dag in dag uit achter het stuur, van Waalwijk naar Rot terdam, Amsterdam, Maastricht, enz. enz. Er zijn weinig plaatsen waar de heer Rombouts in deze 30 jaren niet is geweest. Er wa ren dagen, maanden, jaren, dat alles goed ging, maar met het uit breken van de tweede wereldoor log werd dat iets anders. De rit ten werden gevaarlijk, iedere dag opnieuw liep men het risico be schoten Ie worden door vliegtui gen, liep men gevaar dat men de wagen af moest geven aan de be zetens. Het ging lange tijd goed, maar op een kwade dag was ook de heer Rombouts zijn wagen kwijt eu er bleef hem niets over dan maar vanuit Rotterdam naar huis te liften. De na-oorlogse ja ren brachten weer rust, brachten ook betere en betrouwbare wa gens, betere wegen en een betere service-dienst, zodat de schoenen vlotter op de plaats van bestenv ming konden zijn. Een rit naar Amsterdam duurde niet meer 3 uur, maar kon met de helft wor den verkort. Binnen anderhalf uur na 't inladen van de schoen- producten op de fabriek waren zij in Amsterdam op de plaats van bestemming. De grote ver dienste van Joh. Rombouts hier bij is, dat hij al deze ritten zonder- ernstige ongelukken heelt weten te volbrengen. Daarom is dit plaatsje in de krant goed aan hem besteed en omdat zijn werk in direct verband stond met de schoenindustrie, kreeg hij een plaatsje onder de rubriek „Op de voet gevolgd". Voor geen geld krijgt men Joh. Rombouts nog in een wagen, hij besteedt zijn jaren van rust aan fietstochtjes en aan het verzoreen van zijn tuin en zijn konijnen. „Het is mooi ge weest" vindt hij en hij heeft ge lijk. lamsvel, terwijl de bovenkant is gemaakt van behaard zeehonden vel. Dit soort schoeisel is eigen lijk afkomstig uit de Scandinavi sche landen, zoals Noorwegen, Zweden en Lapland, waar het in heems is. Steeds meer kwamen (leze laarsjes in de zuidelijke lan den in de mode en steeg de vraag naar dit soort schoeisel, ook al is de prijs nogal aan de hoge kant, was is te verklaren uit het feit, dat ze met de hand moeten worden gemaakt, waardoor het dus geen massaprodukt kan war den. Bovendien is het materiaal waarvan ze gemaakt worden bui tengewoon kostbaar. Dit speci aal artikel van Bergmans N.V. biedt voor de wintermaanden, in liet bijzonder voor de mensen die naar de wintersport gaan, veel gemakken. Ze zijn uitermate soepel en warm en voldoen op dit gebied buitengewoon goed. De produktie van dit artikel is vrij klein, zodat de totale afleve ring van de fabriek per seizoen beslist niet hoger ligt dan 500 paar. Zo kan Sjoukje Dijkstra naast de vele cadeaus die zij van andere belangstellenden mocht ontvangen, eveneens vol trots haar after-ski en seating bootees laten zien, afkomstig van Jac. Bergmans Holland N.V. Onder de talloos vele geschen ken die Sjoukje Dijkstra onmid dellijk na het behalen van haar wereldtitel tijdens de kampioen schappen in Praag, hetzij per soonlijk, hetzij thuis gestuurd, mocht ontvangen, bevindt zich ook een geschenk van een Waal- wijkse schoenfabrikant. Eigen lijk is het niets bijzonders dat'n schoenfabrikant uit Waal wijk op het idee gekomen is om haar ook een nrodukt uit deze tak van de Nederlandse indus trieën aan te bieden. Want steeds staan de Langstraatse schoenfa brikanten, hetzij gezamenlijk, hetzij individueel' klaar, om bij bijzondere gelegenheden te tonen dat zij hart hebben voor de be langen die stad en streek aan gaan. Reeds eerder mocht dit daad werkelijk bewezen worden. Vo rig jaar de Efteling: de miljoen ste bezoeker werd bedacht door de Langstraatse schoenfabrikan- len. Europese kampioenschap pen driebanden, eveneens in Kaatsheuvel. Raymond Ccule- mans, de Europese kampioen en de andere spelers in dit toernooi ontvingen ieder een produkt van de Nederlandse schoenindustrie. De dames van deze grote biljart- - fenomenen waren reeds eerder bedacht tijdens een excursie op een schoenfabriek in Kaatsheu vel. En nu was Sjoukje Dijkstra aan de beurt, want toen de heer Bergmans vol spanning de ver richtingen volgde van deze schaatsster en de uitlatingen van Sjoukje vernam, dat zij nog al eens last had van koude voe ten vooi' en na het schaatsen, kwam hij op het idee om haar 'n paar after-ski schoenen te schen ken. Deze after-ski en seating bootees blijken bijzonder in de smaak te vallen. Jac. Bergmans Holland N.V. is vorig jaar win ter met deze productie begonnen. Deze laarsjes worden met de hand vervaardigd en zijn gevoerd met Dc-e „After Ski Seating Bootees van zeehondenvel met lams- vacht gevoerd, werden door Jac. Bergmans Holland N.V. Schoe n-Mode Atelier te Waalwijk geoffreerd aan Sjoukje Dykstra Hls blijk van bewondering voor haar geweldige prestaties in Ge- Dev'e en Praag. O CS De vrouw in de schaduw. Een spannend huwelijksdrama met in de hoofdrollen Susan Hayward, John Gavin en Vera Miles. Paul Saxon, wier vrouw verslaafd is aan de drank, wordt verliefd op Rae Smith. Rae ontdekt echter na verloop van tijd dat Paul getrouwd is, en gaat dan van hem heen. Dooi een toeval ontmoeten zij elkaar weer in Rome, waar de Saxon's op vacan- tie zijn. Als de Saxon's naar Parijs ver trekken gaat Rae mee, en Paul laat voor haar een boerderij tot woonhuis inrichten. Bij een auto-ongeluk wordt Liz Saxon op slag gedood en Paul is dodelijk gewond. Door de telefoon verklaart hij Rae nogmaals zijn liefde en sterft. De beide kinderen van Paul gaan dan naar Rae en zeggen: „Wij komen hier, omdat we niemand meer hebben, en we dachten, dat u het niet erg zou vinden als we u af en toe eens op kwamen zoeken". Toegang 14 jaar. Gevaarlijke verhoudingen Recours en Grave) Mario di Donati (Raf Vallone) is de oorlog beu en deserteert. Onder een valse naam keert hij terug naar Parijs, waar hij Germaine (Emmanu- ele Riva) leert kennen. Vijftien jaar na Zijn desertie ontdekt Germaine zijn ware verleden en besluit met hem te breken. Mario ziet maar één middel om de breuk te herstellen en hij geeft zich aan bij de politie. Na het proces is hij zo verlangend Germaine weer te ontmoeten, dat hij ontvlucht door een politieman neer te slaan. Als hij ten slotte Germaine ontmoet, wordt hij door een der politiemannen die Ger maine gevolgd hadden, neergescho ten. Germaine gaat diepbedroefd naar huis, en als ze binnenkomt hoort ze Mario's stem op een gramofoon- plaat Toegang 18 jaar. Het mysterie van de man die verdween („On n' enterre pas le dimanche") Als het lichaam van de letterkun dige Courtales, die sedert 8 maanden wordt vermist, gevonden is in het Bois de Boulogne, stelt men een po litioneel onderzoek in. Eén ding staat vast Courtales is 8 maanden geleden vermoord. Maar wie is de da der? De vriend van Courtales, Phi lippe, wordt ondervraagt. Als deze dan vertelt hoe hij Courtales heeft le ren kennen, vergeet hij één ding te zeggen, nl. dat hij door de vrouw van Courtales verleid werd. Tijdens de ondervraging komen er voortdurend telefoontjes binnen uit de kraamvrou wenkliniek, en Philippe meent te be grijpen, dat mevr. Courtales, door de schok van de ontdekking van het li chaam van haar man, vroegtijdig langs operatieve weg een kind ter wereld moet brengen. Als het kind gekleurd is zal de po litie begrijpen dat het zijn kind is, en hem van de moord op Courtales be schuldigen. Dan komt het laatste telefoontje: het kind is blank. Maar Philippe raakt de kluts kwijt en doet een onvoorzichtige uitlating. Het spel is gespeeld en Philippe wordt gearresteerd. Toegang 18 jaar. MODEHUIS Markt 17 fs-Hertogenbosch Tel. 37073 Het vlees en de boze geesten. Het sinistere verhaal van twee moordenaars voor de wetenschap. Dr. Knox, beroemd chirurg en ge leerde in het Edinburgh van 1828 heeft voor zijn proefnemingen mensenlichamen nodig. Als de twee schurken Burke en Hare hem een li chaam brengen dat een natuurlijke dood gestorven is, besluiten zij van wege de goede opbrengst hun omzet te vergroten. De heren Burke en Ha re plegen in koelen bloede diverse moorden om daarna de lijken tegen betaling bij Dr. Knox af te leveren. Eind goed al goed alles komt aan het licht en de schurken worden be recht. Dr. Knox bekend aan zijn nicht dat hij gefaald heeft als mens tegen over de mensheid en dat zijn medi sche idealen hem dat vergeten. Toegang 18 jaar. hadden doen De Cobra-afgod. Op een eiland in de Stille Zuid zee wordt de cobra als afgod aange beden. Op een naburig eiland wordt op de dag van haar huwelijk Tollea ontvoerd. Zij is de opvolgster van de koningin van slangen-eiland, maar zij weet daar zelf echter niets van. Ramu de verloofde van Tollea gaat samen met een vriend naar slan gen-eiland om haar te zoeken. Na veel verwikkelingen wordt de twee ling-zuster van Tollea door een on gelukkige val gedood. Als Ramu naar zijn eiland terug keert gaat Tollea mee; zij wil wel terugkeren, maar dan met Ramu als haar echtgenoot. Toegang 14 jaar. EXTRA TROEPEN OVER ENKELE WEKEN NAAR NIEUW-GUINEA Het zenden van militaire ver sterkingen vanuit Nederland naar Nieuw-Guinea zal niet op zeer korte termijn kunnen ge schieden. Volgens hel ministerie van Defensie zijn met de noodza kelijke voorbereidingen zeker nog enige weken gemoeid. Tegen de tijd, dat de troepen verplaatsingen beginnen, zal dit openbaar worden gemaakt zo verzekerde een woordvoerder van Defensie. „Alles zal in alle open heid geschieden". 2 JAAR DIENEN IN NIEUW-GUINEA Minister Visser heeft thans in derdaad besloten dat dienstplich tigen van de landmacht die thans in N.-Guinea werkelijke dienst doen, in totaal 24 maanden onder de wapenen zullen zijn. Dit geldt ook voor dienstplichtigen van de luchtmacht, dienende in Nieuw- Guinea, wier diensttijd tot nog toe korter was dan 24 maanden. Met dit besluit zijn de verschil len in de duur der eerste oefe ning tussen de drie krijgsmacht onderdelen, die in Nieuw-Guinea werkelijke dienst doen, opgehe ven. De maatregel is niet van toe passing op kader en specialisten van de landmacht, die vóór aug. I960 en evenmin op de overige dienstplichtigen der landmacht, die vóór oktober 1960 hun eerste oefening ziin begonnen. Even min geldt de maatregel voor de dienstplichtigen der luchtmacht, die hun eerste oefening hebben aangevangen vóór oktober 1960. LUCHTBRUG CURACAO-BIAK Tachtig mariniers zijn maan dagavond met een DC-8 van Cu rasao naar Nieuw-Guinea ver trokken. Ook dit toestel vliegt over Lima en Tahiti. In een pe riode van een week zijn nu drie honderd mariniers en 250 solda ten van de landmacht uit Neder land naar Nieuw-Guinea overge bracht via Curasao. Twee DC-2- toestellen van de KLM onderhou den 'n luchtbrug tussen Caracao en Nieuw-Guinea. De Nederlandse onderzeeboten „Dolfijn" en „Zeeleeuw" bevin den zich thans in de wateren van Zuid-Californië, eveneens op weg naar Nieuw-Guinea. Ze varen via Victoria, Brits Columbia. De 2 onderzeeboten zijn het vierde en vijfde Nederlandse oorlogsschip dat in een maand tijd deze route heeft gevolgd. BEESTACHTIGE OAS-1NVAL IN HOSPITAAL Zieken in bed afgemaakt Een bende OAS-ers heeft dins dagochtend vroeg een barbaarse overval gepleegd op een zieken huis in Bouzareah, een huiten- wijk van Algiers, waar een groot aantal tbc-lijders wordt ver pleegd. Na eerst het gebouw van buitenaf gemitrailleerd te heb ben, drongen zij het hospitaal binnen. In verschillende kamers en zalen maakten zij weerloze pa tiënten met machinegeweren af. Tien doden en zes gewonden lie ten zij achter, toen zij, tien minu ten nadat de eerste schoten ge vallen waren, verdwenen in de auto's waarmee zij gekomen wa ren. Zij waren nog maar nauwe lijks uit 't zicht verdwenen, toen een zware kneedbom ontplofte, die zij in het kantoor van de di recteur hadden achtergelaten. Hef staat vast, dat de slacht offers van de beestachtige moord partij geen betrekkingen onder hielden met de FLN. Zij zijn al leen wegens het feit dat zij Alge rijnen waren door de OAS-gang- sters vermoord. Militairen uit 'n kazerne dicht hij het hospitaal waren elders in actie. ONBEGRIJPELIJKE TOESTAND IN ALGERIJE De wapenstilstand tussen Frank rijk en Algerije is afgekondigd, de interim-regering heeft haar functie aanvaard, het Franse le ger heeft blijk gegeven achter z'n regering te staan en toch kan de OAS maar doorgaan met de af schuwelijkste moorden te begaan (zie hierboven de moord op zie ken in een ziekenhuis), met het roven van IV2 miljoen francs en het doden van Franse militairen en vreedzame moslimse burgers. Hier moet toch iets niet kloppen. De vroegere opstandelingen zien hun broeders dagelijks vermoor den, de voornaamste gebouwen vernietigen, het verkeer stilleg- fen. Zo komt de vraag, waarom unnen de FLN-mannen, die 7 jaren de Fransen konden bedrei gen en hun doel bereiken, nu niet hetzelfde doen tegen dc OAS- mannen en de Franse militairen helpen, die moordenaars-rovers benden uit te roeien en honder den broeders en hun gezinnen van een marteldood te verlossen. De heren laten zich blijkbaar liever in Cairo, Tunis en Marok ko door Nasser c.s. bejubelen, dan hun moslimbroeders te hulp te komen en aan de terreur mede een einde te maken. De ïcho vAn het Zuióen

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 9