wAALwijkse en LAnqstRAAtse couRAnt VLIJMEN Goed bezochte jaarvergadering van de K.A.B. pasen PEERLESS Uit do Langstraat OVERHEMD Nieuwkuijk Zitting Adviesbureau op 3e vrijdag van de maand een nieuwe fietst en nafuurlyR een GESTAGE STIJGING AANTAL LEERLINGEN Nijverheidsschool voor Waalwijk en omgeving eerstesteenlegging Hoendervangers Haarsteeg BOGAERTS' BRILLEN Optica Bogaerts VRIJDAG 13 APRIL 1962 84e JAARGANG No. 28 De tcho vAn het Zuióen ^Sfkse Stoomdrukkerij ^aalwiJKse Antoon Tielen Redacteur: JAN TIELEN Lunger 50798 Jjhladverschijnt 2 x per week 1 nrro Abonnement: 22 cent per week per kwartaal ƒ2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestreat 205, Waaldijk TeL 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" 15 april zal op de Vliedberg om „ïuur de eerste steenlegging plaats vin- van de Parochiekerk „de Goddelijke rfjL en Nieuwkuijk is een I dorp. de Vliedberg, verrezen, waar At 500 gezinnen wonen. Thans wordt ■"5L nog de H. Mis opgedragen in Tafé zaaltje, doch wij hopen, mede dank hiidrage, met Kerstmis 1962 de kerk ITtafiSiik te kunnen nemen. Veel is j Ipbeurd. doch zeer veel is nog nodig, fit ons toch niet in de steek! Maak van- nog uw bijdrage over, als U verh.n- L, ben aanwezig te zijn. II kont zelf uw steen metselen op het i Lerk Deze stenen zijn verkrijgbaar te- betaling van f 2.50 per stuk. Bij de S, steenlegging wordt een koker inge- ld Hierin bevindt zich een document ïroo alle namen zijn vermeld van hen e door daadwerkelijke steun de bouw van i. v«k mogelijk maakten. "Bent U verhinderd dan kunt U door JL op onderstaande giro-rekening toch «Teentje bijdragen. Wij zullen dan voor rtrmelding van uw naam op het document "Giro^nr294151 ten name van Pastoor I H. Kamp, Vlijmen. Giro nr. 471956 ten name van de voor- «tter M J. Goeman, Vlijmen. BlItr 3 Het Actie-comité. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag 15 april zal de eerste wedvlucht houden worden vanuit Vilvoorde Belgie, Land 102 km, inkorven zaterdagmiddag 2 uur tot half 4; wacht niet allen tot calf vier, want dan moet alles klaar zijn; houd! hier vooral rekening mee. VERGADERING VISCLUB DE HUT Zondag maandvergadering Visclub De Hui in café H. Boom-v. d. Wiel. Zeer be- Imgnjke agenda. Alle leden worden zeker «rwacht. WIELRENNEN Ronde van Vlijmen Zondag 15 april zal de jaarlijkse wieler ronde van Vlijmen plaats vinden op het al en bekende parcours. Fines tegenover hotel Prinsen. 100 Amateurs en onafhankelijken lulknom 3 uur van start gaan en alle man nen met klinkende namen, want ruim 250 imateurs en onafhankelijken hadden inge schreven uit alle delen van het land. Het actieve bestuur van de Zwaluw heeft meng geselecteerd en de beste 100 uitge- rocht om aan de ronde van Vlijmen deel te nemen. Voor Vlijmen is vertegenwoordigd B. v. d. Ven, die dit seizoen in de wegwed strijden te België reeds goede successen be taalde en hij zal zeker in eigen plaats al les in het werk stellen de bloemen in Vlij men te houden. Dan Fried Libregts, die na ongeveer twee jaar de fiets weer opzocht; hij heeft reeds enkele zondagen deelgeno men aan wedstrijden om zich wat los te rijden, om zondag in Vlijmen te laten zien dat hij het nog niet verleerd is en ook zal trachten een zo goed mogelijk succes te be talen. Dan Wim van Heijst uit Haarsteeg, die de naam van Groot Vlijmen hoog kan houden en die ook al mooie successen be haald heeft dit seizoen. Verder Leliard uit Heivoort, Nic. Walraven Den Bosch, P. v. Steenvoord, B. Boom met zijn prachtig succes in de ronde van Tunis. N. Snijders, «innaar van vele ronden; dit seizoen bracht hij de ronde van den Dungen op zijn naam. Dan Cees van Nespen, winnaar ronde van Twente. Ad Rusen, militair kampioen, de voltallige Drie Hoefijzersploeg, C. v. Don- jen uit de Made, Snipvangers en zo kan men doorgaan, allen in staat de ronde te «innen. Nieuwelingen ook het neusje van de zalm, Solderden af moeten schrijven, daarom de taten uit Nederland aan de start, ook het Sd van de Zwaluw Hairewasser uit Den Dungen, die zondag in Den Bosch zijn vier de overwinning behaalde en zondag in Vlij men alles zal geven om de bloemen te be- hilen; velen uit de omgeving, Dongen, Ma de enz. Ook de moeite waard deze nieuwe lingen aan het werk te zien, start 13.45 u. Dan de aspiranten, deze starten om 1 u. en voor Vlijmen start als favoriet Nicols. 0® het clubkampioenschap was hij goede derde we zijn benieuwd wat hij zondag zal presteren. Ook de beste aspiranten gaan rtn start en als voorwedstrijd mag men de- te wedstrijd niet missen. U bent verzekerd van een spannende strijd. i én 11 1 VOETBAL WSC - Vlijmense Boys Zondag 15 april spelen de Vlijmense Boys een uitwedstrijd tegen WSC uit Waalwijk, een ploeg dje me( j,aar vertoond spel zeker "°8er geklasseerd had moeten staan en die tondag zeker voor de Boys een sterke tegen- stander zal zijn, daar Vlijmen thans de twee- de plaats op de ranglijst inneemt en deze wk wil behouden. Zal het zondag in Waalwijk een spannen- -e wedstrijd worden, want WSC kan de *0 ook nog best gebruiken en zal zeker ™r best doen om revanche te nemen van "ederlaag in Vlijmen geleden. Dus Boys, zondag opgepast. Vanaf de eerste tot de ■Mte minuut volhouden, dan is succes mo- Supporters, zondag allen in Waal- present om uw favorieten aan te moe- %n. Boys succes. VOLLEYBALCLUB EVER READY De Vlijmense Volleybalclub Ever Ready •?«lde uit tegen het sterke Sarto uit Til- en liet weer een6 zien waartoe zij in staat zijn indien men volledig uit kan ko men. Met 3-0 ging Sarto glansrijk ten on der, met setstanden 10-15, 9 15 en 14 - 16. Met deze winst zet Ever Ready haar sterke eindsprint voort. Ever Ready 2 - Entre Nous 0-2 Ever Ready 2 die zich in de eerste klasse een goede plaats op de ranglijst veroverde, heeft tegen Entre Nous uit Os de kans voor een kampioenschap verloren laten gaan; nu is het verschil te groot, maar een 2e of 3e plaats zou ook nog niet zo slecht zijn. Ever Ready, denkt daar eens aan. Succes! LAAT U ADVISEREN BIJ DE AANKOOP VAN EEN de nieuwe BEL - O - FAST COTTANOVA, TRICOT-NYLON hebb enwij in onze collectie Ons advies - Uw voordeel HERENMODE Fil.-houdster M. v. d. Brand-Hens Grotestraat 155 Waalwijk OPENING NIEUWE WINKEL Op 14 april zal de heer v. d. Weyenberg op De Akker 49 een nieuwe winkel openen in huishoudelijke artikelen, wasmachines en haarden en kachels. Deze winkel is tevens weer een verfraaiing voor het centrum van Vlijmen. CAFÉ DE WITTE Het café De Witte met zijn prachtige concertzaal heeft een nieuwe eigenaar ge kregen, de heer Mari Berkelmans, die wil trachten dit prachtige café rendabel te ma ken en dit temeer omdat het hier de zaak betreft voorheen van zijn grootvader afkom stig. Berkelmans, die veel voor het vereni- gingesleven in Vlijmen heeft gedaan, vooral voor Vlijmens carnaval, zal hierin zeker sla gen en de zaak voor eenieder aantrekkelijk maken. Binnenkort zal de opening plaats vinden. UITVOERING IN HET PATRONAAT In het Patronaat werd door verschillende Parochiële verenigingen van Vlijmen een uitvoering gegeven. Opgevoerd werd Elcker- lyc, een stuk uit de middeleeuwse morali teit. De belangstelling was matig, wat jam mer genoemd mag worden, toen de Z.E. heer Pastoor W. van Sinnen in een inlei ding vooraf dieper inging op dit religieuze spel. De ruim 30 medewerkenden zijn er in geslaagd het prachtig stuk goed uit te beelden, waar vooral de costumering veel toe bijdroeg. Een bijzonder woord van lof komt toch zeker toe aan de heer T. v. d. Wiel, die de hoofdrol Elckerlyc, op voor treffelijke wijze vertolkte. De decors, be lichting en muzikale omluistering droegen veel bij aan dit hoogstaand stuk alles was tot in de puntjes verzorgd, evenals de regie door kapelaan Odekerk, die alle eer voor zijn grote opoffering heeft verdiend en een extra compliment toekomt. Dit was zeker te merken aan de belangstellenden voor het gulle applaus na afloop. Ook dit liet pas toor van Sinnen in zijn dankwoord tot uiting komen, toen hij spelers en regisseur hartelijk dankte. VOETBAL Margriet 2 - Vlijmense Boys 2 Zondag spelen de Vlijmense Boys 2 even eens een uitwedstrijd en wel tegen Margriet 2; een goed elftal, waar de Boys zeker voor op moeten passen, wil zij zich in de kop groep handhaven. Dus Boys, zondag eens extra aangepakt en probeer de puntjes mee naar Vlijmen te brengen. Vlijmense Boys 3 - OVH 2 Deze wedstrijd die al vele malen is af gelast zal zondag mogelijk doorgang vinden. Als de Boys haar tegenstander niet onder schat kunnen de puntjes in Vlijmen blijven. Vlijmense Boys 5 - Haarsteeg 4 Dit wordt een spannende derby, waarbij de puntjes mogelijk broederlijk worden ge deeld, want het krachtsverschil is niet groot. Boys, allen succes. RIK-CONCOURS. De alhier gehouden rik-avonden ten bate van de nieuw te bouwen kerk op de Vlied berg zijn een groot succes geworden. Het was er bijzonder gezellig. Dank zij de royale medewerking van de plaatselijke middenstand konden over vele fraaie prij zen worden beschikt en als gevolg van de grote deelneming werd er een aanzienlijk bedrag voor de nieuwe kerk bijeengespeeld. JAARVERGADERING PAARDENVERZEKERING De paardenverzekering van Nieuwkuijk hield in café De Ster haar algemene jaar vergadering. Na opening door de voorzitter de heer G. van Êggelen, gaf de secretaris de heer L. de Goey, het jaarverslag over 1961. Het bezit bedroeg per 1 maart 1961 f 4717.69; de totale inkomsten waren f 2367.62. De uitgaven f 856.95. Batig 6aldo f 1510.-. Het totale bezit per 1 apr. was f 6228.36. De aftredende bestuursleden Jac. Moster- mans en G. van Eggelen werden herkozen. Het premiegeld werd, vastgesteld op 1 en lYl procent van de geschatte waarde. De uitkering werd bepaald op 90 pet. COLLECTE De alhier gehouden collecte Vastenactie heeft f 230. - opgebracht. Viering Koninginnedag en Zilveren Huwelijks-jubileum. Door het Oranje-comité alhier werd de zer dagen het voorlopige programma be kend gemaakt voor de viering van de ver jaardag van H.M. Kopingin Juliana cn de viering van het Zilveren Huwelijksfeest van het Koninklijk Paar. Deze feestdag, die dit jaar een geheel apart karakter zal dragen, zal voor het grootste gedeelte door de schooljeugd in be slag worden genomen. Het zal echter zo zijn, zo staat tenminste in de circulaire te lezen die huis aan huis is bezorgd, dat de jeugd deze feestdag voor de ouderen het genieten dubbel en dwars waard kan maken. Men wil hoofdzakelijk het accent leggen op een grote optocht voor kinderen en ook voor volwassenen en het comité doet dan ook een vurig beroep op allen om zich te belasten met het in elkaar zetten van groepen en praalwagens. Er kan gemakkelijk zo'n optocht komen, zo wordt gezegd, als alle handige vaders, moeders, jongemannen en jongedames, vooral de kin deren willen helpen er iets moois van te maken. Het onderwijzend personeel zal zo veel mogelijk medewerking verlenen en zijn de diverse voorstellingen op wagens of voor groepen al in de diverse klassen besproken. Er wordt gerekend op ongeveer drie wa gens of groepen per klas, met voorstellin gen uit vaderlandse geschiedenis, aardrijks kunde, politiek enz. Voor de drie laagste klassen worden sprookjesvoorstellingen uit gewerkt. Het voorlopige programma ziet er dan als volgt uit 9 uur Plechtige H. Mis van dankbaarheid. 10 uur Oriëntatierit voor klas 4, 5 en 6. Filmvoorstelling voor klas 1, 2 en 3 en kleuterschool. 11.30 uur Ballonnenwedstrijd. Voor de schoolvrije jeugd worden des morgens wedstrijden georganiseerd in hoog- en ver-springen en hindernislopen. De ver zorging hiervan is in handen van de sport club van de RKJB. 14 uur Optocht door het dorp voorafge gaan door de Kon. Harmonie St. Cecilia. Aangezien er, zoals wij in het vorig num mer reeds hebben bericht, nog een bijzon dere voetbalwedstrijd zal worden gespeeld, kunnen de tijden nog enigszins gewijzigd worden. Des avonds is er dan in diverse café's nog gelegenheid om te dansen. VOETBALPROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. Nu Zwaluw VFC uit Vught uit de 4 te spelen competitiewedstrijden nog 1 punt no dig heeft om het kampioenschap te behalen, is de spanning in deze 4e klasse, waarin ook Haarsteeg uitkomt, voor een groot deel ver dwenen. De Haarsteegse voetballers zulen de komende weken toch nog enkele wed strijden moeten spelen, die vooral voor de tegenstanders van het allergrootste belang zijn. Haarsteeg moet n.l. nog uit tegen DSC, Linge Boys en TGG al deze ploegen verkeren nog in degradatiegevaar en zul len daarom zeer zeker alles in het werk stellen om tot een overwinning te komen. Haarsteeg zal echter graag op de twee de plaats willen eindigen, maar daarvoor is nodig dat deze wedstrijden worden gewon nen en die mogelijkheid zit er zeker in. Voor komende zondag staat reeds een uitwedstrijd op het programma en wel te gen DSC te Kerkdriel. De thuiswedstrijd won Haarsteeg op overtuigende wijze en gezien het krachtsverschil mag wel worden aangenomen dat de punten ook nu mee naar huis worden genomen. De eerste winst, die het bestuur tijdens de jaarvergadering van de Katholieke Arbeiders Bond mocht boeken was een niet teleurstel lende opkomst van haar leden. Overigens werden er zo links en rechts nogal enkele klachten gehoord betreffende slechte en geringe belangstelling die er over het algemeen bestaat voor de plaatse lijke activiteiten die er geregeld worden gehouden. Vooral de katholieke jeugd laat zich op dit gebied niet van haar beste zijde zien. De grote vraag die er tijdens deze vergadering naar voren werd gebracht hield dan ook in, wat kan er het beste gedaan wor den om de jeugd die belangstelling bij te brengen die er nodig is voor een goed floreren van de te houden activiteiten. De verga dering kon hieromtrent niet tot een definitieve oplossing komen, maar gedacht werd om in de komende wintermaanden nu en dan eens gespreksavonden te organiseren of om een forum aan te trekken in de hoop dat dit afdoende zou werken. Uit het jaarverslag van de katho lieke arbeidersverenigingen bleek weer eens hoeveel moeite de organi satie zich getroost, om het begrip K.A.B. met zijn geestrijke inhoud, le vendig te houden. De trotse uitschieter hierbij werd gevormd door de viering van het zes tig-jarig jubileum in oktober van het vorig jaar. Als hoogtepunt van de feestbijeenkomst op zondag 22 okto ber mag genoemd worden de pau selijke onderscheiding die aan Nic. van Gorcum ten deel viel, als erken ning van het Kerkelijk gezag voor het werk van de Katholieke Arbeiders organisatie in het algemeen en de persoonlijke verdiensten voor deze or ganisatie van Nic. van Gorcum. Kenmerkend voor de vele goede doeleinden die de K.A.B. nastreeft is het ieder jaar weer terugkerend St. Nicolaasfeest, waarvoor door de be staande afdelingen de nodige con tanten bijeen gebracht worden, al blijkt uit het financieel jaaroverzicht dat ook hierin enkele afdelingen wel wat actiever mogen optreden, wat be treft hun financiële steun. In het jaaroverzicht werden tevens de aan de organisatie ontvallen leden herdacht. Het zijn de heren Th. Trim- bach, A. v. d. Pennen en A. Kooien. Voor hun zielerust werd in de betref fende parochiekerk een H. Mis op gedragen. Adviesbureau Het adviesbureau is in 1961 weer uitermate actief geweest. In to taal werd aan 51 gevallen advies ge geven of doorgegeven aan het advies bureau in Tilburg. Verder moesten verschillende gevallen betreffende ontslag en andere vakbondskwesties naar de betrokken vakbonden verwe zen worden. Op de zitting van het adviesbureau te Waalwijk werden in 1961 77 gevallen behandeld, waar van 60 uit Waalwijk. Uit bovenver melde cijfers blijkt wel, van hoe groot belang het plaatselijk adviesbureau en de plaatselijke contactman voor de le den in het afgelopen jaar is geweest. Helaas moet door dit bureau nog bij herhaling geconstateerd worden, dat leden, wanneer zij een kwestie hebben, eerst bij anderen advies gaan inwinnen alvorens zij zich, teleurge steld overigens, tot het adviesbureau wenden. Door het bestuur van de K.A.B. werd bekend gemaakt dat het advies bureau dat gevestigd is in de Sta tionsstraat te Waalwijk niet meer zit ting zal houden op de VIERDE vrij dag van de maand maar op de DER DE en wel van 6 tot 7.30 uur. Het Kanunnink van Schaikfonds kan ook in 1961 weer een gunstig jaar erkennen. In totaal kon aan het hoofdbestuur een bedrag van f 1136,50 worden afgedragen. Dat betekende wel een financiële vooruit gang, maar nadrukkelijk werd er hierbij op gewezen, dat het aantal FA. A. A. FARO Grotestraat 15, Waalwijk MULDERS' RIJWIELHANDEL St. Crispijnstraat 71, Waalwijk FA. C. A. VAN DER SCHANS Heistraat 190, Capelle thermometers die her en der zijn ge plaatst is teruggelopen. Batige saldi In het jaarverslag van Herwonnen Levenskracht wordt melding gemaakt van een gunstig jaar. De speldjesdag die 't afgelopen jaar door deze af deling werd gehouden mocht op een groot succes uitlopen. Ook het Goede Week offer boekte een vooruitgang; er gingen in enkele dagen 1700 lo ten de deur uit. Eveneens een op gaande trent viel er te bespeuren in de donateursactie. Ook de zieken werden in 1961 weer rijkelijk be dacht. Herwonnen Levenskracht kan het jaar 1961 afsluiten met een batig saldo van f 201.66. Het kassaldo van de ziekenkas geeft voor 1962 een bedrag van f 760.15. De Centrale Volksbank kon buiten het bedrag aan rentebijschrijving een vooruitgang vaststellen va nf 8827,62. Op 1 ja nuari is deze Volksbank in de paro chie St. Clemens met een sub-agent schap gestart. onheilspellende feiten aan het licht. De K.A.B. kon met een financieel totaal van f 3955,66 aantonen een gezonde standsorganisatie hier ter plaatse te zijn. Bij de behandeling van de inkom sten onder de rubriek Jubileumcomi té werd meegedeeld dat aan het in het verslag opgenomen bedrag van f 890 nog eens f 226 kon worden toegevoegd. De heer van Heeswijk sprak nog maals zijn dank uit aan het adres van de leden van het comité voor hun werk en aan de heer van Seters voor zijn taak als contactman. Bijzonder sympathiek betitelde de heer van Heeswijk de gulle bijdragen die men van de zijde der werkgevers mocht ontvangen, evenals van de vele be gunstigers. V De op de begroting voor 1962 voorkomende post Bestuursvergoe- dingen, ontlokte aan enkele van de leden de opmerking of deze vergoe dingen niet omhoog konden worden gebracht. Het bestuur kwam uitein delijk met het voorstel de grote van deze verhoging in beraad te mogen houden. Een verzoek ingediend door de bond van bejaarden en gepensioneer den om een financiële steun van 100 gulden, welk verzoek bij monde van de heer van Gorcum was ingediend, werd met algemene stemmen goedge keurd. Door het aftreden van de heer Bruurmijn, secretaris en de heer Ver hoeven als commissaris, was er een dubbele vacature ontstaan, waarin moest worden voorzien. Tot een alge hele voorziening evenwel is het niet Een sieraad voor het gelaat en een weldaad voor de ogen Zorgt dat U er (óók) een van ons draagt zo'n mooie sterke bril. BRILLENSPECIALIST Grotestraat 220 Tel. 3560 Waalwijk «•-». HOUDT BOGAERTS VOOR OGEN De leverancier voor alle Ziekenfondsen Bij het jaaroverzicht van de Ge zinszorg, zag de voorzitter de heer C. A. van Mosselveld, zich nog eens genoodzaakt te wijzen op het grote belang van dit fonds. Op 31 decem ber waren bij dit fonds 177 K.A.B.- gezinnen en 63 niet-leden aangeslo ten. Aan premie werd door het K. A. B.-fonds afgedragen een bedrag van f 4229,15. In totaal werden er 531 verzorgingsdagen verzorgd. Ook de K.A.V. ontplooide zich in 1961 als een actieve vereniging. Ver schillende activiteiten werden door de vrouwelijke leden in het afgelopen jaar ontplooid. Hoogtepunt hierin, was wel de kinderbedevaart die vah 28 april tot 5 mei plaats vond naar Lourdes en waarbij een kind van de plaatselijke K.A.V. kon worden uit gezonden. Van de K.A.V. afdeling Baardwijk kon geen jaarverslag wor den uitgebracht omdat hiervan niets was binnengekomen. De R.K. Toneelvereniging D.V. S.V. toonde ook in 1961 weer haai bestaansrecht aan door het opvoeren van enkele prachtige toneelstukken. Bond van Bejaarden Het financieel verslag van 1961 uitgebracht door de penningmeester de heer J. van Huiten, bracht geen gekomen, omdat zich niemand als kandidaat had gesteld. Door het be stuur was inmiddels de heer J. van Vliet aangezocht zitting te willen ne men in het K.A.B.-bestuur. De heer J. C. M. Westerburger werd aangesteld als secretaris. Blijft het bestuur van de K.A.B. dus zitten met een vacature, die zal moeten wor den weggenomen door een kandidaat uit de parochie St. Clemens. Aan de scheidende secretaris werd door de voorzitter als dankbetuiging voor het vele en accurate werk een kist sigaren aangeboden. De heer Verhoeven mocht een fles met geestrijk vocht in ontvangst ne men. Door het aftreden van een der le den van de kascontrole-commissie moest hierin worden voorzien door een nieuw lid. Hiervoor stelde zich de heer J. Klerkx ter beschikking. Ook aan het verzoek van de heer van Seters om zich op te geven voor het ophalen van de opbrengsten van de thermometers, werd door enkele gehoor gegeven. Het tekort van vier werd door een gelijk aantal nieuwe krachten aangevuld. Tot slot dankte de heer van Seters nogmaals voor het huldebetoon dat hem ten deel was gevallen, tijdens de jaarvergadering van St. Willibrordus. Ook in 1961 heeft het aantal leer lingen van de Nijverheidsschool voor Waalwijk en omstreken weer een kleine stijging mogen ondergaan. Be droeg het aantal leerlingen op 1 ja nuari 1961 in totaal 947, op 31 de cember was dit aantal gestegen tot 984. Hiervan zaten 594 leerlingen op de dagschool, terwijl de part time cursussen aan de dagschool 124 leer lingen noteerden. De avondschool tel de 227 leerlingen en de O.B.A.O.- cursus 39 leerlingen. Nadat het vorig jaar het nieuwe gebouw officieel in gebruik genomen is, had men dit jaar weinig te kam pen met een tekort aan ruimte. De dependance - het gebouw van de voormalige openbare lagere school te Heusden, blijkt nog steeds goed te voldoen voor het geven van de part time lessen aan de metaalbewerkers in de scheepsbouw. Speciaal door de uitbreiding van 't aantal klassen van 't algemeen le leerjaar van 9 tot 10, benevens door

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 13