watAlwijkse en LangstR^atse coimnt WASPIK DRUNEN Uit de Langstraat VLAGGEN Sprang-Capelle rgemeester van Erp ontsloot jeuwe woningen in nieuwe straat STASSAR BRILLEN BETERE BRILLEN Nieuwkuijk V**%» Elshout Vlijmen - VLAGGENSTOKKEN - STOKHOUDERS Sprang Haarsteeg Capelle BUITENLAND DINSDAG 24 APRIL 1962 84e JAARGANG No. 31 e rcho van het Zuióen ft* stoomdrukkerij tfP* Antooi HN« An toon Tielen JAN TIELEN verschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Grotestraat 205, Waalwijk TeL 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" De woonwijk achter de Julia- ystraat in het uitbreidingsplan Waspik-Dorp heeft een belang de uitbreiding ondergaan, lie frijk niet alleen omdat ter ■laalse een nieuwe straat is ver ben, waarlangs een tiental wer- iflijk' riante woningen zijn ge- lU\vd. maar vooral ook omdat -et geheel hier zo'n frisse, zo'n plezierige indruk maakt. Voor de nieuwe bewoners is er n bijzonder aantrekkelijk lecf- Üimaat geschapen, waartoe op Je eerste" plaats de keurige af- ierking der huizen bijdraagt. Voorts springt meteen de plant- wnering met name die aan de rridzijde van deze nieuwe wo- lingen in het oog, een smaakvol !an naar een ontwerp van de ftr Th. van den Hoven, het hoofd van de technische dienst tozer gemeente. Met de 20 wo ningen van de Margrietlaan en iellarijkelaan vormt de nieuwe uawinst een belangrijke bijdra ge in de oplossing van het wo- iingprobleem in Waspik. fitbreiding stagneerde Alvorens burgemeester Van de sleutel in het slot prikte, «veerde hij de totstandkoming san dit gedeelte van het uitbrei- dingsplan en de moeilükheden kraan verbonden. Deze grond, aldus de burgemeester, was vol gas het plan van 1052 niet voor kbouwing bestemd. Het ontbrak as toen echter aan de nodige zodat wij hier een uitweg rcchten waar enkele weilanden in eigendom van de gemeente wa ren, Gelukkig konden wij de hierdoor gedupeerde gebruikers or ruil een compensatie aan bieden. Grote moeilijkheden voorzagen wij echter om dit ge bied vol te kunnen bouwen. Wo ningwetwoningen kregen we kaast geen toegewezen en voor de prenüebouw was weinig be langstelling. We waren er dan gelukkig mee dat „Aldo" het avontuur hier aandurfde om 20 wningen voor de verkoop neer lezetten, een avontuur dat, zoals ier bleek, voor de maatschap pij weinig risico inhield, omdat aa het gereed komen van de hui- *n de vraag groter bleek dan 't aanbod. Drechtstad actief 'n zijn toespraak, onder meer gericht tot de heer Th. Bleeker, directeur van de bouwmaat- wapüij Drechtstad, Dordrecht, w aannemer, de heer Van Loon Jt Zevenbergen, het hoofd van de technische dienst, de heer Th. van den Hoven, de heer P. van den Elshout, waarnemend secre taris, en de nieuwe eigenaars, de heer en mevrouw Feijneman, zei burgemeester Van Erp nog: „Ik hoop dat onze gemeente bij de N.V. Drechtstad een vooraan staande plaats blijft innemen en ik dank de directie voor het ver trouwen dat zij in het gemeenet- bestuur en de ambtenaren stelt." Gezien de plannen welke ge- oneinde bouwonderneming hier ter plaatse nog denkt te verwe zenlijken, behoeven we aan die vooraanstaande plaats niet te twijfelen. Nu immers de serie in de Margrietlaan opgeleverd gaat worden, naderen ook in de Schoolstraat nog een ezstal mid denstandswoningen hun voltooi ing, eveneens gebouwd door Drechtstad en aangenomen door Van Loon. Uit hetgeen de heer Bleeker in zijn toespraak bij de ze openingsplechtigheden nog uitliet, distilleren we voorts dat aan zijn N.V. nog voor vier bun galows premie is toegekend, ter wijl nog voor 20 woningen de premie is aangevraagd. Boven dien heeft de heer Bleeker nog enkele plannen in de Schoolstr. in petto. Het is hier, zo sprak de heer Bleeker o.m., een mooie ge meente, prettig om te werken. De geest is hier goed, men wil er vooruit komen. Ik hoop dan ook in Waspik nog heel wat tot stand te brengen. Zowel burge meester Van Erp als de heer Bleeker wensten de heer en me vrouw Feijneman een gelukkig leven toe in hun prachtige nieu we woning. Ruim, comfortabel Do nieuwe woningen werden ontworpen door het architecten- burau A. v. Hult enuit Waalwijk. Achter de fraai gecomponeerde voorgevel bevindt zich een rui me hal, een gezellige doorzonka mer met een vloeroppervlakte van 23,48 m2, een royale woon keuken van 10,71 m2 met daar aan verbonden een berging van 8,82 m2. Op de verdieping zijn naast douche en vliering 4 slaap kamers, resp. van 7 m2, 12,81 m2 4,63 m2 en 9,93 m2. De bouwkos ten bedragen ruim 22.000. waarop een premie en toeslag is toegekend van ruim 4.000. Langs deze ruime woningen, waaraan de aannemers niet al leen met vakkennis, maar ken nelijk ook met plezier hebben gewerkt, legde de firma P. C. van Leijden uit Dongen een nieuwe straat aan. Met plantsoenering en verlichting was hiermee een bedrag van 42.000.gemoeid. gen. Na de H. Mis van half acht is er in de zaal van H. van Delft een gezamenlijk ontbijt. Daarna zal het woord worden gevoerd door de nieuwe geestelijk adviseur kapelaan Peeters en door kapelaan Jansen uit Waalwijk, aalmoezenier voor het be drijf sapostolaat in de Langstraat. Deze bijeenkomst zal in ieder geval geëindigd zijn om half elf. Deze sociale zondag is tevens het besluit van het winterprogramma van de K.A.B., afd. Drunen, die dit seizoen verschillende gespreksavonden hield alsmede een bijzonder geslaagd St. Jozef feest. DE BEJAARDEN IN DRUNEN HEBBEN EEN EIGEN TEHUIS Het gebouw ,,'t Jonge Hert" werd enige tijd geleden aan de Bejaarden- bond, afdeling Drunen, door de fa. Lips beschikbaar gesteld. De Dru- nense bejaarden en gepensioneer den zullen er straks dagelijks te recht kunnen om een kaartje te leg gen of een partijtje biljart te spe len. A.s. zaterdagmiddag zal burge meester Stieger 't sociëteitsgebouw voor de bejaarden officieel openen. TENNISSEIZOEN GEOPEND De banen van de Lawn-tennisclub „de Klinkaert" werden zaterdag j.l. weer opengesteld. Na een vrij lange rustperiode, waarbij de banen weer een goede beurt hebben gekregen, kon zaterdag weer worden gestart. De belangstelling voof de tennis sport is in Drunen vrij groot; dit blijkt vooral uit het grote aantal leden (pl.m. 70) die de tennisclub „de Klinkaert" telt. Het eerste team van de club zal dit seizoen ander maal uitkomen in de landelijke com petitie en dit seizoen in de derde klasse. Verder zal er dit seizoen ook een onderlinge competitie worden gehouden en zal er aandacht wor den besteed aan de beginnelingen en de jeugd, terwijl er ook plannen bestaan voor het houden van een invitatie-tournooi. Een en ander werd besloten op een gehouden be- stuurs- en algemene vergadering. Ook in het bestuur van de club kwam enige wijziging. Voorzitter werd de heer H. v. Thiel, Bosseweg 34; secretaris de heer J. F. M. Smit, Wilhelminastraat 12; penningmees teres mevr. C. W. Goedee-v. Mou- rik Jr., de la Courtstraat 28, Vlij men; wedstrijdleider en baancom missaris de heer A. Vernooy. SCHOOLVERKEERSEXAMEN Voor het schoolverkeersexamen 1962 slaagden van de jongensschool te Elshout Jan Muskens, Fr. Bekkers, W. v. Gurp, K. v. Weert, J. v. d. Sanden, P. Verhaak, P. Klijn, W. Muskens, L. de Kort, L. Boe len, H. v. Delft, H. v. d. Aa, W. Valk, Ad. Klijn, H. Doremans, L. Rombouts, Fr. Zuidweg, H. Klerkx, W. v. Sluisveld, M. v. Mook, J. v. d. Wiel, W. v. Logten en Th. v. Delft. Van de meisjesschool: A. Knippels, J. Klerks, P. v. Stiphout, H. v. Venrooy, R. v. Wezel, J. Jehoel, C. v. d. Hoven, M. de Kruyf, A. Klerks, A. Jehoel, M. Klijn en L. v. Sluisveld, zodat alle deelnemende jon gens en meisjes geslaagd zijn. AUTOCROSS Onder auspiciën van de kerkelijke fan fare Eendracht maakt Macht zal op zondag 13 mei een amerikaanse autocross gehou den worden. Dit sportevenement dat nog nimmer in de Langstraat vertoond is zal ongetwijfeld vele op sensatie beluste be zoekers trekken. KERMIS In tegenstelling tot het jarenlange ge bruik zal de Elshoutse kermis niet op de laatste zondag in april maar van zaterdag 5 tot en met dinsdag 8 mei gehouden worden. Verschillende attracties alsmede kramerijen hebben voor een standplaats ingeschreven en zoals andere jaren zal ook dit jaar weer de eerste Langstraatse kermis veel bezoe kers trekken. leg van pater Norbertus gaat het Misoffer voor de aandachtige kijkers opnieuw bete kenis krijgen en wordt het onttrokken aan de sleur, die het voor veel katholieken he laas is. Alleen al in dit opzicht verdient het streven van pater Norbertus en fotograaf Ton Feycn om het Misoffer opnieuw cen traal te stellen in de katholieke geloofsbe leving alle aandacht en waardering. SINAASAPPELACTIE De met Pasen alhier gehouden sinaasap pelactie ten bate van de jeugdverenigingen K.M.G., Welpen en Verkenners is een groot succes geworden. NATIONAAL COMITÉ Op initiatief van de burgemeester is er een comité opgericht met het doel de actie van het Nationaal comité voor het zilveren huwelijksfeest van Koningin en Prins der Nederlanden zo krachtig mogelijk te on dersteunen. Het comité is als volgt samen gesteld: A. v. d. Meerendonk, Vlijmen, G. v. d. Heijden, Haarsteeg, H. Loonen, Nieuwkuyk en J. Brands, Nieuwkuyk-Vlied- berg. TWEE NIEUWE LERAREN AAN VLIJMENS ULO Met ingang van 1 september 1962 zijn aan de R.K. Gemengde ULO op de Vlied berg te Vlijmen twee nieuwe leraren be noemd. Het zijn de heren W. H. G. V. v. d. Heijden (momenteel Ieraar aan een la gere school te Utrecht en A. W. L. v. Buul (momenteel leraar aan de ULO in Poel dijk). Momenteel zijn er twee eerste en twee tweede klassen. Wanneer er weer een nieuwe lichting tot dc school wordt toege laten zal men zeker met plaatsruimte te kampen hebben, want in het gebouw dat medio 1961 in gebruik werd genomen zijn maar vier klaslokalen. KRUISBOOGSPORT Zaterdag 28 april zal op de binnenbanen van het Kruisbooggezelschap Rozenjacht de laatste wedstrijd worden gehouden om het kampioenschap van groot Vlijmen, zowel kampioen koning, corps en persoonlijk. Er is grote strijd te verwachten. STEUNACTIE VLIJMENS MANNENKOOR Leden van Vlijmens Mannenkoor zullen dezer dagen aan de inwoners van de Vlied berg en in Vlijmen een pot bloemen aan bieden voor de luttele prijs van f 1.-. Een en ander met het doel de vereniging finan cieel wat op te frissen. UITSLAG LIBRE KAMPIOENSCHAP HOOFDKLASSE BILJARTEN De uitslag van het librc kampioenschap te Vlijmen gehouden in café Ant Peeynen- borg-Boom is als volgt: pnt. car. brt. gem. 1. A. Treuren, Haarsteeg, kampioen te treden is zeer groot, maar velen moeten worden teleurgesteld omdat er nu eenmaal geen geschikte zaalruimte is om allen te kunnen herbergen. Gezamenlijk wil men nu trachten om hierin verbetering te brengen. Allereerst is men enige tijd geleden overgegaan tot het instellen van een comité dat als overkoepe lend orgaan contact opneemt met diverse instanties om steun voor dit plan te verkrij gen. Maar de diverse leiders en leidsters wilden ook persoonlijk bijdragen om dit plan verwezenlijkt te zien en hieruit ont stond dan het idee om tot het houden van een fancy-fair te komen. Van alle zijden werd veel medewerking ondervonden en eindelijk was men zo ver dat deze groots opgezette actie door kon gaan. Zaterdag middag om vijf uur gingen de deuren open en het was echt dc moeite waard om te zien wat hier door eigen krachten was ge presteerd. Een keur van attracties stond er in de grote zaal opgesteld en vanzelfspre kend met als hoofdschotel het rad van avon tuur. De opening werd verricht door de voorzitter van het comité de heer M. Pul les, die dit deed door het eerste lot van het rad van avontuur te kopen. In zijn hoeda nigheid richtte hij zich hierna met een kor te toespraak tot de aanwezige leden van de beide gilden. Hij dankte hen allereerst voor het gedurfde initiatief om tot het organise ren van zo'n fancy-fair over te gaan, schets te vervolgens 't grote belang van dc jeugd beweging en sprak de hoop uit dat deze actie ook volledig zou slagen. Haarstecgs inwoners hebben de jeugd in deze dagen niet in dc steek gelaten maar zijn in grote getale opgekomen om deze fancy-fair niet alleen met esn bezoek te vereren, maar tevens ook om door deelna me aan de diverse attracties een gooi te doen naar de vele en prachtige prijzen waarmede dan geldelijke steun werd ver leend. Er heerste tijdens de openingsuren een grote bedrijvigheid en wij geloven vei lig te kunnen aannemen dat deze fancy-fair in alle opzichten volkomen geslaagd mag heten. KORFBAL Voor de competitie van de NTTB speelde op 2e Paasdag het eerste en tweede twaalf tal van dc r.k. dameskorfbalclub Concor dia alhier ieder een wedstrijd en wel tegen Blauw Geel 1 en 2 uit Vcghel. Om 12 uur gingen dc dames van start en er ontwikkelde zich al direct een span nende strijd. Geleidelijk werd de thuisclub sterker en tenslotte was het Carla Buys die ds stand op 1 - 0 bracht. In de tweede helft brachten dc bezoeksters de stand op 1-1. Maar in de slotfase was het weer alles Haarsteeg wat de klok sloeg en Gonny v. Oyen bracht de stand op 3-1. Bij de junioren was het Ali Pulles die uitstekend werk verrichtte en de bal twee maal achtereen door de mand wist te wer pen. 2 - 0.. In dc tweede helft wist dezelfde speelster de voorsprong tot 3-0 op te voe ren, zodat ook de junioren op overtuigende wijze wisten te winnen. in alle maten Stationsstraat 51a Waalwijk h.s. RAADSVERGADERING AGENDA de openbare vergadering van de raad «P vrijdag 27 april 1962 om 7.30 uur. Vaststelling notulen van 9 febr. en 2 maart 1962. Ingekomen stukken. Voorstel tot het verlenen van mede- Wrking aan de verbetering van de be- staande R.K. Jongensschool te Drunen. oorstel tot verkoop van bouwterreinen, oorstel tot aankoop van een perceel grond. Voorstel tot verhoging van de subsidie .aan het Wit Gele Kruis over 1961. 1 oorstel tot het verlenen van een sub- ,®>6i-v.m. de viering van het huwelijks jubileum van het Koninklijk Paar. 8. Voorstel tot wijziging van do begroting 1962. 9. Voorstel tot het nemen van een besluit waarbij: a. een uitbreiding van het leerplan van de R.K. Huishoudschool met Mater Ama- biliscursussen en de instandhouding daar van wordt nodig geoordeeld; b. de stichting en instandhouding van een opleiding voorbereidend uitgebreid tech nisch onderwijs (VUTO) in part-time verband door de Stichting Technisch Onderwijs voor Drunen, Heusden en om geving wordt nodig geoordeeld. SOCIALE ZONDAGMORGEN De K.A.B., afdeling Drunen, houdt a.s. zondag een sociale zondagmor- FILM OVER HET H. MISOFFER De weleerw. pater Norbertus van de ab dij „Mariënkroon" alhier heeft in samen werking met de fotograaf Ton Feyen een film vervaardigd over het H. Misoffer. Deze film is gemaakt in opdracht van de Waal- wijkse Stichting Gezinszorg en was aan vankelijk bedoeld voor intern gebruik. Toen echter bleek, dat de belangstelling voor de bijzonder instructieve beeldenserie (die door pater Norbertus eenvoudig en duide lijk van commentaar wordt voorzien) ver heugend groot was, werd besloten film en lezing ook te houden voor andere instellin gen en verenigingen. In de film wordt het kruis centraal gesteld. Het Misoffer immers is de onbloedige vernieuwing van het Kruis offer van Christus. Dit offer mondt uit in de Verrijzenis. Bij zijn illustraties grijpt Ton Feyen telkens terug op gebeurtenissen uit het dagelijkse leven, waardoor de zin van het H. Misoffer voor iedereen duidelijk wordt. De kijker ziet de mensheid in haar drang naar aards geluk, dat slechts zelden wordt bevredigd. Twee derde van de mens heid immers leeft in behoeftige omstandig heden; een ander deel leeft onder constante oorlogsdreiging. Deze toestanden worden treffend uitgebeeld. In de beelden over de H. Mis worden de verschillende handelin gen en gebeden van de priester telkens ver geleken met het dagelijks leven. De altaar- kus met de liefdekus; het Dominus vobis- cum met een begroeting; de „collecte" met een vraag naar geld of goederen; het epis tel met een brief; het evangelie met een spreekbeurt; het credo met een manifesto- tie. Ook de offermis wordt vergeleken met gebeurtenissen uit het leven van alledag. Hierdoor en dank zij de verhelderende uit- 14 1750 182 2. J. v. Engelen, Vlijmen 10 1601 154 3. P. v. d. Loo, Haarsteeg 8 1592 167 4. J. v. Bokhoven, Vlijmen 6 1570 171 5. J. Bergmans, Vught 6 1435 6. J. Rutten, 's-Bosch 4 1521 7. J. Suiskcns, Vught 4 1361 8. W. Pouwels, 's-Bosch 4 1327 198 9.61 89 10.40 70 9.53 67 9.18 61 179 8.25 68 192 200 7.92 55 6.80 63 6.70 33 DAMVERENIGING DVS 91 De Vlijmense damver. DVS speelde voor de competitie tegen ODI uit Uden en ver loor met 5 - 15. De uitslagen waren: 1-1 1-1 0-2 0-2 0-2 0-2 0-2 1-1 0-2 2-0 Diepstraten - H. Verstegen J. v. Engelen - P. Bressers L. v. Overdijk - A. v. d. Akker J. v. d. Lee - W. Goossens G. v. Heertum - A. v. Boxtel Th. v. Overdijk - G. v. d. Burg P. v. Engelen - J. Egelmeer J. v. Beijnen-M. v. Lieshout H. Brok-B. Even J. Wijkmans - H. v. d. Berg WEDVLUCHT DE REISDUIF Zondag 22 april hield de PV De Reis duif een wedvlucht vanuit Vilvoorde, Bel gië, afstand 102 km., los 8 uur. Uitslag: Jo v. d. Heuvel 1 12 15 16; P. Diepstraten 2 7 13 18 19; G. v. d. Wiel 3 21; Jos Kuys 8 22 23; Th. v. Overdijk 9 10; B. v. Esdonk 11 14; L. de Laat 17; C. v. Vugt 20. WEDVLUCHT DE ZWALUW Maandag 2e Paasdag hield de PV De Zwaluw een wedvlucht vanuit Zundert, waaraan verbonden een eierenvlucht per serie. Er waren 33 series van 4 duiven. Uitslag: M. v. Dal 1 3; H. Mommersteeg 2; A. L. v. Heivoort 4 9; M. Libregts 5; Joh. v. d. Broek 6; J. Oosterwaal 7; C. v. Heivoort 8 10; H. Pelders 11; J. v. Enge len 12; J. de Vaan 13 15; J. v. d. Dungen 14 21; P. Stupers 16; K. Kivit 17; J. v. d. Wiel 18; Sj. v. d. Wiel 19; H. Zeeuwen 20; A. de Vaan 22. OPENING FANCY-FAIR Zoals in het nummer van vrijdag j.l. al is bericht, organiseerde het Katholiek Meis- jesgilde in samenwerking met het jongens- gilde Jong Nederland op zaterdag 20, zon dag 21 en maandag 22 april in de grote zaal van café J. v. Oyen een groots opge zette fancy-fair met het doel gelden bijeen te krijgen om de bouw van een geschikt jeugdhuis mogelijk te maken. De animo van de Haarsteegse jeugd om tot de gilden toe GESLAAGD Voor het 9 april j.l. te Rotterdam ge houden examen machineschrijven, volgens het blind-10 vingersysteem slaagde onze plaatsgenote Hannie Verhagen. Geslaagde genoot haar opleiding aan de Eerste Sprangse Steno-Typcschool, lerares H. Tim- mermans-de Bak, Oosteind 59, Sprang. PLATTELANDSVROUWEN VERGADERDEN De afd. Sprang-Capelle van de bond van Ned. Plattelandsvrouwen, kwam j.l. woens dagavond in vergadering bijeen, onder lei ding van mevr. Winkelman. De presidente sprak een kort welkomstwoord en heette in het bijzonder welkom dc spreekster van deze avond mevr. Mijnlief met haar assis tenten. U bent, aldus de presidente, onze redster in de nood. Want degene die eerst deze avond bij ons een inleiding zou houden is wegens ziekte verhinderd hier aanwezig te zijn. U zult ons hedenavond voeren naar het land van licht en zon nl. Spanje. Slechts weinigen kennen dit land en wij allen zijn vol belangstelling wat u aan de hand van de te vertonen dia's zult vertellen over dit land. Nadat het door mevr. Minnaard gedich te Brabants bondslied gezongen was, ver kreeg mevr. van Prooijen het woord tot het lezen der notulen der vorige ledenvergade ring. De presidente deelde vervolgens mede dat opgaven tot bijwoning van de voorjaars vergadering te Steenbergen nog tot en met woensdag 25 april a.s. kunnen worden in gezonden en wel bij mevr. v. d. Heide. Op 9 mei a.s. wordt te Utrecht de algemene voorjaarsvergadering gehouden. Ook naar deze vergadering kunnen de leden gaan. Eveneens zijn de strookjes van de show nog niet ingeleverd. Hierop drong de presidente aan, daar het jammer zou zijn indien deze show geen doorgang zou vinden. Verder werd erop aangedrongen stro- en andere bloemen te zaaien voor de feestvergadering in november. Voorts deelde de presidente mede, dat de club „beter bewegen" aan het eind van de lessen is gekomen. Het bleek verder, dat de handwerkclub een groot suc ces is geworden en dat de navolgende prij zen konden worden uitgereikt: le prijs aan de dames mevr. voor de Poorte en Rempt- Vos; 2e prijs aan de dames mevr. de Jong- Minnaard, mevr. v. d. Hoven en mevr. Vos en 3e prijs aan de dames mevr. Kieboom en mej. Oerlemans. Besloten werd voorts deze zomer een reis te maken naar Doorn. Men hoopt dan een knopenfabriek te bezoeken en het sprookje van de 3e dinsdag in sep tember in miniatuur te Apeldoorn. T.z.t. zal men de datum vaststellen. Aangifte voor deze reis kunnen gedaan worden bij mevr. v. d. Heide. De presidente gaf hierna het woord aan mevr. Mijnlief tot het houden van haar le zing over Spanje. Haar lezing begon bij de hoofdstad Madrid. Tegenstellingen en toe standen, zoals hier onbekend zijn, heersen daar nog. De bouwstijl is anders. Men kan zien hoe de Moorse overheersing op alles zijn stempel heeft gezet. Dit is niet alleen te zien aan de bouwwerken maar ook in de levenswijze. Het land van Franco, aldus spr., is één bloemen- en zonneland met nauwe straten om de zon te weren. Arme lijk wegens gebrek aan vruchtbare gronden en wegens de hitte weinig aktïviteit. Als men siësta houdt van 12 tot half vier, moet men vroeg met het werk beginnen en ook langer doorwerken dan in ons land. Het is verder heel gewoon om te 10 of 11 uur pas te dineren. Het avond- en nachtleven is dus heel anders dan elders in Europa. Vele gebouwen zijn van staatswege gerestaureerd en gebouwd op moderne grondslag. De Moorse stijl is groots en wordt nog veel gezien. In Tanger, de vrijhaven, hloeit het toerisme. Ook elders in het land wordt aan toerisme veel verdiend. De universiteits stad heeft gebouwen waar duizenden jon gelui kunnen studeren in allerlei takken van de maatschappij. De diplomatenschool b.v. is een eivorming gebouw. Franco eert de doden, die aan zijn kant gevallen zijn, door er een beroemd mausoleum voor te hebben gebouwd. Aldus voerde mevr. Mijnlief de plattelandsvrouwen door Spanje. Via ver toonde dia's heeft men de zeden, gewoon ten, gebouwen en klederdrachten bekeken. Doch de beste herinnering aan dit land, al dus mevr. Mijnlief, krijgt men door het zelf te gaan bezoeken. Mcvr.Winkelman dankte mevr. Mijnlief zeer hartelijk voor haar le zing en bood haar namens de afd. Sprang- Capelle van de bond van plattelandsvrou wen een boekenbon aan, waarna zij de ver gadering met een kort dankwoord 6loot. OOIEVAARS TERUGGEKEERD De lente is werkelijk teruggekeerd. Op het ooievaarsnest bij de heer L. Cové zijn nl. de ooievaars weer gekomen. Ook het nest naast de fabriek van de fa. Buizer is een ooievaar gekomen. Het wachten is nu op de tweede ooievaar. ONGEVALLEN Mevr. P. had het ongeluk bij het koffie malen tussen de electrische mixer te gera ken waardoor zij ernstig verwond werd aan haar linkerhand. Dr. Gerlach moest de ont stane wond met 5 krammen hechten. Bij het spelen kwam het 12-jarig doch tertje van de heer K. dusdanig in het glas te vallen, dat zij een ernstige verwonding opliep aan haar rcchterhiel. Dr. Gerlach moest ook in dit geval geneeskundige hulp verlenen. OPBRENGST COLLECTE De gehouden inzameling voor het ge schenk aan H.M. de Koningin en Prins Bemhard heeft in de gemeente Sprang-Ca pelle opgebracht f 1584,95. „DARA" VERGING DOOR SABOTAGE Tydbom moet oorzaak zjjn Na een officieel onderzoek is in Londen donderdag bekend ge maakt dat de rainp met dc En gelse lijnboot „Dara" in dc Per zische Golf in april 1961 veroor zaakt moet zijn door een met op zet geplaatste bom. Het is „bijna zeker" dat deze bom, van het soort dat in anti-tankmijnen ge bruikt wordt, door onbekenden geplaatst is, maar het is niet uit gemaakt wie dat gedaan heeft, zo werd bekend gemaakt. De „Dara" was met 819 passa giers en bemanningsleden onder weg naar Bombay, toen de ont- plotling een zich zeer snel uit breidende brand veroorzaakte, waarbij 236 mensen het leven verloren. De „Dara" was geheel zeewaar dig en had voldoende reddingss- boten voor 921 personen nan boord. Als een der oorzaken van de ontstane verwarring wordt ge noemd het feit dat de meeste passagiers niet konden lezen en dat de andere zich niet de moei te getroost hadden zich van dc maatregelen voor noodgevallen op de hoogte te stellen. Veel red dingsboten konden niet uitgezet worden omdat zij boven elkaar hingen. Aanbevolen wordt apar te davits en strijkplaatsen voor iedere boot aan te brengen.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 1