|)e Ech o van het Zuiden VLIJMEN Uit de Langstraat H. van Herwijnen KAATSHEUVEL jHoedetda# f&scke.nk.a.n. Stassar - Waalwijk GEDACHTEN VAN EEN BOUWPASTOOR Hoe „Jimmy Joy" over de schoenenbeurs in Utrecht denkt vK,jDAG 11 MEI 1962 84e JAARGANG No. 36 Elshout koningschieten Haarsteeg Heusden Rokken t waaronder cirkel en plissé KINDERBLOUSES en VESTJES i DAMESBLOUSES TRUITJES Nergens grotere keus Stationsstraat 78 WAALWIJK VAKCENTRALEN TEGEN HUURVERHOGING De besturen van de KAB, het NVV en het CNV zijn onder de huidige omstandigheden tegen huurverhoging. Zij vinden, dat eerst de stijging van de houw- en stichtingskosten tot staan moet worden gebracht. Pas als dit is gebeurd, zou kunnen worden be keken in hoeverre nog huurver hogingen noodzakelijk zijn. Nu de huren verhogen is volgens de va keent ral en liet paard achter de wagen spannen. In 'n communiqué merken zij op, dat niet alleen de laatste tijd de bouwkosten zijn gestegen, ook over een langere periode bezien is een zeer belangrijk deel van de huurverhogingen door stijging van de bouwkosten teniet ge daan. In het communiqué wordt bet tenslotte frappant genoemd, dat bet rendabele huurpeil van de nieuwbouw en bet huurpeil van vergelijkbare vooroorlogse woningen van 1954 tot 1961 aan zienlijk verder uiteengelopen zijn ondanks algemene huurverho gingen van in totaal 57 procent. De Kerk is niet meer de allesbeheersende faktor in het leven; zij heeft boven dien haar semi-maatschap- pclijkc functie op de meeste plaatsen verloren. Uit deze feiten concludeer de ik, dat daarom het kerk gebouw niet het uiterlijk moet hebben van een burcht, al ol niet nog voorzien van een huizenhoge toren. Daaruit volgt echter niet, dat 't kerkgebouw dan maar zo onopvallend mogelijk ge plaatst moet worden in het stadsbeeld; volgens sommi gen moet het zelfs geheel opgenomen worden in de huizenmassa's, b.v. door het onder te brengen in 't sous- terrain van een flat, zodat niemand naar buiten het nog erkennen kan als een kerkruimte. Deze gevolgtrekking gaat te ver: zij miskent het karak ter van het kerkgebouw. Want evenals de Kerk de kerkgemeenschap een te ken is en blijft van Gods liefde voor de mensheid, zo moet ook bet kerkgebouw zijn tekenkarakter bewaren; het kerkgebouw is het zicht bare teken en de tastbare X. uitdrukking van de liejfde Gods die de Kerk is en pre dikt. Onze kerken moeten tekenen blijven, zij moeten in stad en dorp blijven ge tuigen van Gods alomvat tende liefde. Voor ieder die zien wil, getuigt de kerk van God die zich heenbuigt over de men sen en zelfs onder hen wil zijn de gelovige vindt vreugde in zijn kerk, omdat hij vreugde vindt in God. Wie zwak is en dreigt af te dwalen, wordt door de kerk die hij in z'n straat ontmoet, telkens herinnerd aan de tijd toen hij nog volop geloven kon. En al zou voor de onge lovige de kerk misschien wel eens een ergernis iets wat hij liever verwijderd zag kunnen zijn, hij zal toch aan de Kerk bet reent moeten ge ven om te getuigen, te getui gen nl. van Gods liefde, ook door bet stenen gebouw. Hoe heerlijk moet het voor een Bouwpastoor en Archi- tekt zijn om onder de men sen een zichtbaar teken van Gods liefde op te richten. P. STEVENS pr. Bouwpastoor Waalwijk Giro 362716 BUITENLAND EUROMARKT INVESTEERDE 158 MILJARD GULDEN De Euromarkt heeft goed ge boerd, vindt het jaarverslag 1961 van de Europese Investerings bank, het financiële orgaan van de Europese Economische Ge meenschap. In tegenstelling met sommige meer gereserveerde ge luiden in andere jaarrapporten, kijkt dat van de Investerings bank tevreden terug op 1961. Het dinsdag gepubliceerde verslag becijfert liet bruto nationaal pro- dukt van dc Euromarkt op 720 miljard gulden. Dat betekent een stijging van 5 percent vergeleken met het voorgaande jaar. Europa ligt nog een heel stuk achter op de Verenigde Staten, wier totaalcijfers twee en 'n half maal zo hoog komen, maar het haalt geleidelijk zijn achterstand in. Ook de Europese investerin gen bereikten in 1961 respectabe le hoogten en de Investerings bank schat de bruto investerin gen op 158 miljard. Met aftrek van 65 miljard afschrijvingen blijft de netto investering in de Euromarkt nog altijd ruim 93 miljard gulden. RUSSEN NU AFKERIG VAN BOTSING Indonesië heeft de nieuwe overeenkomst met de Sovjetunie voor aankoop van wapens en mi litaire uitrusting getekend, maar over de omvang van de aankopen is niets bekend gemaakt. Groiny- ko, de Russische minister van buitenlandse zaken, wilde niet zeggen of de wapens voldoende zullen zijn om Nieuw-Guinea te veroveren. Op de vraag of het akkoord meer of minder inhield dan de wapenovereenkomst van vorig jaar, was Gromyko's ant woord: „Het is juist genoeg". Westelijke diplomaten gaven volgens Reuter als hun mening te kennen, dat de Indonesische delegatie niet alles had gekregen waarop ze had gehoopt. Aan ma joor Ilarsono, een lid van de de legatie, werd gevraagd, of de sov jetunie ook raketten zal leveren. „Nee", zei Ilarsono, „we hebben al raketten, maar natuurlijk geen atoomwapens". Op de vraag of de leverantie van nieuwe wapens bespoedigd zal worden, zei Ilar sono: „We hebben geen klachten over de snelheid van de leveran ties". De majoor verklaarde ten slotte, dat er geen Russische mi litaire missie naar Indonesië zal worden gezonden. In het bedrijfsorgaan „De Jim my Joy-koerier" treffen wij over de laatste Schoenenbeurs te Utrecht de volgende krasse be oordeling: Volgend jaar in Waalwyk? Het kan haast niet anders of u zult even glimlachen als wij stel len dat deze vraag betrekking op de schoenenbeurs heeft. Het is een vraag die jaren ge leden ook al eens gesteld is door „chauvinistische fanatici", die er toen als antwoord 'n waar hoon gelach op kregen. Wij zijn er stilaan van over tuigd dat het denkbeeld „Een Schoenenbeurs in Waalwijk" lang niet meer zoveel tegenstan ders heeft dan toen. Er is n.I. in die tussenlijd waarachtig wel iets ten gunste van de voorstanders uitgevallen. De Inter*otionalc Schoenenbeurs van Nederland Uach niet!) is afgezakt tot een diepte waaruit ze middels een door de Jaarbeurs opgezette or ganisatie niet meer is op te trek ken. Een opvallend publiciteit kan de beurs als een driedaagse „vul ling" van één der etages van éen der gebouwen op één der terrei nen van de Jaarbeurs natuurlijk niet genieten. Er gebeurt nou eenmaal niets dat opmerkelijk is... In de grote wereld van beur zen en tentoonstellingen is de schoenenbeurs een onnetekenend kruimeltje, niet eens zo heel ge makkelijk door b.v. buitenlandse bezoekers te vinden; laat staan dat het indruk maakt. Er is zelfs geen show meer en er zijn geen mogelijkheden om bijv. excursies te maken. Hotel- accomodatie? Och kom, die is waar dan ook nauwelijks slech ter mogelijk dan bepaald in Utrecht. Voor een groots evenement dat deze beurs zo graag wil zijn en dat de schoenenwereld zo hard nodig heeft, mist men boorberei- ding, publiciteit, entourage; men mist in Utrecht in feite alles om de grootheid van „iets kleins" te demonstreden. Of Waalwijk dat wel kan? Dal zal natuurlijk nog bewezen moe ten worden. Zeker is dat u van de Uw Sport-Speciaalzaak heeft hierin de meeste keus bezwaren van eertijds er gevoeg lijk een aantal kunt schrappen. Stel gerust voorop dat het bou wen van een „onderdak beslist geen onoverkomelijk probleem is. Hotelaccomodatie is er in sa menwerking met Kaatsheuvel in overvloed. Er is ruimte en er zijn aantrekkelijke excursiemogelijk heden. Er zijn volop mensen die er (hoe kan 't anders) iets voor over hebben, kortom er zijn fac toren te over om iets groots te plaatsenij voor iets doods, dat de Utrechtse beurs voor een kriti sche beoordelaar jammer genoeg is geworden. Laatste berichten De tocht van de Kon. fami lie werd besloten in Haarlem en in Den Haag, waar de ontvangst al even enthousiast was als in de overige provinciesteden. In Scheveningen werd in 't cir cus een dispuut gehouden over de vraajj der Koningin aan de jeugd, hoe ze over de toekomst dacht. Het ging er zeer opgewekt toe en het enthousiasme was zo groot dat de Kon. familie zich als 't ware met de politie door de menigte begeven moest en de ko ningin haar afscheids- en dank woord niet kon uitspreken. De Belgische gezant bood na mens 't corps diplomatique een zilveren boek aan met de belang rijkste gebeurtenissen uit het rij- le leven van het zilveren paar. Een Braziliaans vliegtuig is neergestort. Er zijn 26 doden. BEDEVAART BEAURAING Wederom zal dit jaar een grote be devaart naar Beauraing worden ge houden. Ook zullen er verschillende zieken vanuit Kaatsheuvel voor vier dagen met speciale bussen naar dit genadeoord vertrekken en wel van 2 tot en met 5 juni. De eendaagse be devaart zal plaats vinden op zondag 3 juni. In verband met het tijdig be stellen der bussen dienen eventuele belangstellenden zich op te geven vóór 15 mei a.s. bij de propagandis ten, mevr. v. d. Velden, van Hees- wijksestraat 78, en mevr. v. d. Ven, Hoofdstraat 16. De deelnemers(8ters) dienen er wel aan te denken dat zij in het bezit zijn van een pas of toeristenkaart. :ZJ O.L. Vr. Schuts heeft een nieuwe ko- Na ren R- M's aan het Maria-altaar •«dragen door de gilde-heer de zeereerw. pastoor Versteeg, een gezamenlijk ont ken een korte vergadering hebben de Gebroeders nadat burgemeester Stieger boom zgn bevrijd had elkaar fel bekampt de begeerde titel, 't Bleek dat de vogel i |Ievig makelij was en terdege op de was bevestigd. Eerst in de vijfde ron- i.»*t de jongste gildebroeder Jos. Geelen -bitste stukken naar benede te halen. Hij itroonde daarmee zijn oudere broer die ..."afgelopen jaar koning was. Ter plaatse rtfd h'j met ^et koningszilver omhangen werd de eerste dronk gewijd aan de jeuwe koning. Daarna verenigden de gil- broeders zich in de schutskamer waar het Zelfsprekend gezellig naar toe ging. ZIEKENTRIDUUM Het comité Ziekentriduum heeft de laat- dagen voor grote moeilijkheden gestaan. Sector Goossens die de leiding op zich had romen was wegens ziekte verhinderd. Ge- ikig heeft men pater Norbertus van de jjdijMariënkroon bereid gevonden het tri toni te leiden. Het triduum wordt 15, 16 17 mei weer in Elshout gehouden en flar weer onder de bijzondere bescherming in „de Wonderbare Moeder", Nog meer im anders heeft het comité moeite gedaan a voor de zieken van de parochies Dru- va Nieuwkuyk en Elshout deze drie da- igt tot een geestelijke en lichamelijke ver- ï-ikking te maken, omdat het nu voor de tilde maal is dat het een triduum organi st. Laten we hopen dat het comité dat jer jaar zoveel werk moet verzetten om haar opzet te slagen ook deze keer met jocca haar werk heeft verricht. ZILVEREN SCHOEN-TOERNOOI Het Zilveren Schoen tafeltennistoernooi «ft weer een vlot verloop gehad. Om de M inschrijvers die ruim 900 wedstrijden a spelen hadden vlot te kunnen verwerken ad men in de ruime veilinghallen 40 tafels pgesteld. Toen burgemeester mr. Stieger 112 uur de officiële opening verrichtte i-seral menig balletje geslagen. Alles ver- iep prachtig volgens tijdschema en steeds iiiddijker werd het waar de prijzen naar t zouden gaan. Om 7 uur kon door de adsgedelegeerde de heer A. v. Otterdijk a de prijsuitreiking worden overgegaan. De Zilveren Schoen werd behaald door Futheon uit Brussel, die de wisselprijs nu definitief in bezit heeft. Ook de dames-wis- Jprijs, de „Rex-beker" ging naar Pan- m De Zilveren Schroef en de heren rsselbeker naar „Belcrum" in Breda. De uitslagen van de finale-partijen wa- •aals volgt: Ere-klasse: v. d. Put (Balen-Neet - L. v. Zandvliet (Belcrum) 21-17,12-21, 22-20, 15-21, 21-17. :ren overgangsklasse: Zilverberg (Brus- d) - Bierkens (Antwerpen) 21-13, 21-10. urste kl.: v. Vroenhoven (Atoom) - Wolf SV) 21-5, 21-13. veede kl.: Palmincke (Antwerpen) - v. d. Wen (St. Anna) 19-21, 21-14, 21-18. 3:rde kl.: v. d. Pol (Irene) - Balemans joirke) 21-19, 21-19. «de kl.: v. d. Bergh (Antwerpen) - F. •jk(PSV) 21-10, 21-10. ioren: C. Mertens (Belcrum) - F. Mer- :b (Belcrum) 21-15, 23-21. trendubbel Ére-hoofd-overg. kl.: Schep pens (Atoom) - Schuurkens - v. Zand- «(Irene-Belcrum) 24-22, 19-21, 21-18 rste kl.: Lorge - Tourteau (Pantheon) - utree-v. Logten (N.Desp.-TTVD) 121, 21-19, 22-20. ■«de kl.: Palmincke - Heylen (Antwer- -v. Zandvliet - Wasbeek (Belcrum) 16, 22-20. 'dekl.: v. d. Pol-Wendel (Irene) - Baans ■Balemans (Goirke) 21-18, 21-16. :tde kl.: Ooms - v. d. Bergh (Antwerpen) -Ubachs - Broekmans (Atoom) 21-16, jl-14. -oren: F. Mertens - C. Mertens (Bel- ■e)-Janssen-Dijkstra (Wilskracht) ■■44, 22-20. ~es enkel: Eerste klas: v. Gelder (Pan- «n)-Schaan (Pantheon) 23-21,21-16. •«deen derde kl.: Lorge (Brussel) - Pir- V (Brussel) 21-12, 21-14. ;'de kl.: J. Beeris (Helmond '57) -v. d. (Jeep) 21-18,21-5. dubbel: Eerste t.m. vierde klas: fiaan-v. Gelder (Pantheon) - Lorge- (Pantheon) 21-16, 22-20. Jcd dubbel: Ere-klas: Bochels - Schunk tisr-Rot-Weisz- v. Gelder - v.Gelder intheon) 21-13, 21-18. i en tweede klas: Pirnay - Tourteau '-ntheon) - Lorge - Lorge (Pantheon) 119,2M8. G' ^a' dat 's-avonds in de veilinghallen 1 gehouden en waarvoor niet alleen veel langstelling bestond van de zijde der ten- maar ook van vele anderen had een - verloop waaraan de muziek van South Jazz Band" uit Tilburg niet *od was. bestuur van Smashers kan op een ■ygd toernooi terugzien. Een van haar -ü zorgen zal zijn om voor een volgend ■^i weer een zilveren schoen ter be- "lnS te hebben. ZILVEREN JUBILEUM .Vierdag 26 mei a.s. zal de eerw. zuster -jgirda haar zilveren jubileum vieren in :■-' van het Wit Gele Kruis Drunen- ;;-_t( Hoeveel bezoeken zij in die jaren «'gelegd en hoeveel zieken zij aan in het wijkgebouw heeft geholpen ,®M'lijk na te gaan zijn, maar dat zij Jaren heel veel leed heeft verzacht en 'P euring heeft gebracht waar geleden ongetwijfeld zeker. En dat ze een huldiging op 26 mei verdiend heeft zal nie mand betwijfelen. Om 9 uur wordt er die dag in de parochiekerk te Elshout een H. Mis opgedragen. Daarna volgt een gezame- Iijk ontbijt met het bestuur van het Wit Gele Kruis en om 11 uur zal in het wijkge bouw de officiële huldiging plaats hebben. Na haar intrede in de congregatie „Onder de Bogen" te Maastricht kreeg ze een op leiding gedurende 6 jaar in het ziekenhuis Calvarië te Maastricht. In 1937 werd zij benoemd tot wijkverpleegster te Elshout. In 1938 behaalde zij nog het diploma enque- trice en in 1939 diploma Kinderhygiëne. Bijzonder veel verdiensten heeft zij boven dien ook nog door haar werkzaamheden als lid van het comité ziekentriduum. 26 mei zal het blijken dat de parochianen van Dru- nen en Elshout haar werk weten te waarde ren. KERMIS De eerste Langstraatse kermis is weer goed verlopen. Begunstigd door een mooi lenteweer trok de kermis veel bezoekers en de exploitanten zowel als de zakenlui heb ben goede zaken gedaan. Nog een paar we ken drukte van de vele pelgrims en de lan delijke rust kan weer over Elshout neerko men. RAADSVERGADERING Openbare raadsvergadering op vrijdag 11 mei 1962 om half acht 's avonds in het gemeentehuis. In deze vergadering zal aan de orde wor den gesteld: 1. Vaststelling van de notulen van de ver gadering van 30 maart 1962. 2. Behandeling van de ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het garanderen van 6 aan sluitingen op de waterleiding binnen 5 ja ren na het gereedkomen van een geprojec teerde uitbreiding van het waterleidingnet in de Torenstraat te Vlijmen. 4. Voorstel tot aankoop van een perceeltje grond, gelegen aan de oostzijde van de mr. Prinsenstraat, van de r.k. kerk te Haar steeg t.b.v. de realisering van het uitbrei dingsplan in onderdelen voor de kom Haar steeg. 5. Voorstel tot aankoop van het aan de In- laagdijk gelegen perceel. 6. Voorstel tot aankoop van: a. een op de Hoge Heide alhier gelegen perceel grond van de wed. v. d. Sterren c.s. b. een op de Hoge Heide alhier gelegen perceel grond van W. Kivits. 7. Voorstel tot aankoop van gedeelten van percelen. 8. Voorstel tot aankoop van het pand Ak kerpad 1 met bijbehorende grond van W. Kivits en echtg. 9.Voorstel tot ruiling van het aan J. J. Kuijs en echtg. in eigendom toebehorende pand, Burg. v. d. Venstraat 28 met bijbehorende grond tegen het door de gemeente van W. Kivits aangekochte pand Akkerstraatl. 10. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein t.b.v. de bouw van een dubbel woonhuis. 11. Voorstel tot verkoop van een perceeltje grond aan de noordzijde van de Torenstraat aan de N.V. PNEM. 12. Voorstel tot verkoop van een gedeelte van het industrieterrein aan de Parallelweg aan de fa. Neochroom; aan de fa. Gebr. Opzeeland en F. H. A. L. Verlouw (Vavek) allen alhier. 13. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet groot f 7.730. voor het aanbren gen van openbare verlichting langs de Ge- meint. 14. Voorstel tot: a. beschikbaarstelling van een credeit groot f 2.000. - voor het leggen van de hoofd leiding t.b.v. de aansluiting op het electrisch net van de woningen Heidijk 26 en 28. b. heffing van een baatbelasting electrifica- tie van de panden Heidijk 26 en 28. 15. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet groot f 108.000. - t.b.v. de verka- beüng, verbetering en vernieuwing van de openbare verlichting in Haarsteeg. 16. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor de bouw van een 12-klassige school voor gewoon lager onderwijs in het plan Vliedberg. 17. Voorstel tot het verlenen van medewer king ingevolge art. 72 der L.O.-wet 1920 aan het Bestuur van de Stichting Katholiek Uitgebreid Lager Onderwijs voor Vlijmen en omstreken voor uitbreiding van de ULO- school met vijf leslokalen en één vaklokaal. 18. Voorstel tot het verstrekken van een geldlening aan het r.k. kerkbestuur van de parochie Haarsteeg voor herstel van het jeugdgebouw. 19. Voorstel tot wijziging van de gemeente begrotingen 1961 en 1962. VERGADERING VISCLUB DE HUT Zondag maandvergadering van de vis club in café H. Boom-v. d. Wiel. Belang rijke agenda. Mededelingen over deelname concoursen in dit seizoen. NIEUWE BILJARTCLUB OPGERICHT In café De Witte is dezer dagen een nieuwe biljartclub opgericht, welke plannen heeft zich aan te sluiten bij het district Den Bosch. Nieuwe leden kunnen zich melden in café De Witte. Naam van de biljartclub is „Krijt op Tijd". WIELRENNEN De Vlijmense wielerclub de Zwaluw heeft het aangedurfd een wedstrijd voor profs te organiseren, op woensdag 6 juni a.s.. Reeds zijn al een flink aantal inschrijvingen binnen waaronder klinkende namen. Wij komen hierop nog nader terug. Verschillende leden van De Zwaluw zul len zondag 13 mei deelnemen aan de Ronde van Waspik, zowel adspiranten, nieuwelin gen als amateurs. AMATEURTUINTJES GEKEURD De Tuintjes-actie die verleden jaar is ge start is dit jaar flink uitgegroeid. Vele deel nemers hebben zich gemeld. De eerste keu ring is reeds geschiedt en dat de animo groot is en er veel moeite voor gedaan wordt bewijst wel dat de jury nu al hoge punten moest toekennen. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag wedvlucht van de postduivenver eniging de Zwaluw vanuit Noyon, Frank rijk. De Zwaluw zal tevens met deze vlucht deel nemen aan het jubileumconcours van Capelle in verband met het 40-jarig be- staansfeest. Inkorven vrijdagavond van 18.30 tot 8 uur. Dus allen op tijd en neemt aan het jubileumconcours deel. DE REISDUIF Zondag wedvlucht vanuit Noyon, Frank rijk. Inkorven eveneens vrijdagavond. KORFBAL NEVER DOWN De Vlijmense dames die er in het begin van de competitie de leiding hadden, zijn de laatste zondagen slecht uit de bus ge komen met twee nederlagen. Hierdoor heb ben zij de leiding aan Deuteren moeten af staan. Dames, benut uw laatste wedstrijden om nog tot een beslissing te komen. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag jl. hield De Zwaluw een wed vlucht vanuit Chislaine, België, afstand 171 km., los 14.45, eerste duif 16.28.9, laatste prijswinnende duif 16.51.10. Uitslag: M. Nicols 1 26 30 48; W. v. Ravensteijn 2 11 14 53; S. v. d. Wiel 3; K. Kivit 4 5 29 41; J. v. d. Dungen 6 23 50; H. Pelders 7 31 43 56 58; H. Oosterwaal 8; R. v. Es- donk 9 59; H. de Laat-Parijs 10 25; H. Mommersteeg 12; J. de Vaan 13 63; P. v. Gestel 15; P. Stupers 16; M. v. Heeswijk 17; J. v. Engelen 18 54; J. v. d. Broek 19; M. de Laat 20 21; A. v. d. Heuvel 22; Fr. v. Bokhoven 24; Th. v. Bokhoven 27; C v. Heivoort 28 33 39 44 55; J. Kivits 32 51; H. v. Beynen 34 47; M. v. Dal 35 46; Th. Stupers 36; M. Libregts 37 38 49 62; H. v. Overdijk 40; J. Oosterwaal 42; A. van Heivoort 45; H. Zeeuwen 52; L. v. Esch 57; L. Klerks 60; L. Meesters 61; B. v. d. Wiel 64. WEDVLUCHT DE REISDUIF Zondag hield de Reisduif een wedvlucht vanuit Chislaine met als uitslag: C. v. Vugt 1; P. Vermeulen 2 4 23 24; W. v. Vugt 3 13; Th. v. Overdijk 5 14; Jos Kuys 6 9 18 19; P. Diepstraten 7 8 10; Jo v. d. Heuvel 12 20; B. Esdonk 15 21; G. v. d. Wiel 16 17. Extra gewonnen prijs Jos Kuys. Beker gewonnen door C. v. Vugt. CONCERTEN De Kon. Harmonie St. Cecilia alhier, die vanwege haar prestaties op muzikaal gebied grote bekendheid heeft gekregen heeft in de voorbije week een druk bezet program ma moeten afwerken. Allereerst werd op maandag 30 april jl. bij gelegenheid van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana een muzikale wandeling door het dorp gemaakt, die zoals verwacht werd veel belangstelling trok. Daartoe uitgenodigd door het oranje-co mité uit Wijk en Aalburg gaf St. Cecilia zaterdag jl. bij gelegenheid van de 5 mei viering aldaar een concert. Onder leiding van de tweede directeur de heer Jan v. d. Wiel werden een zestal prachtige nummers waaronder de twee nummers van het on langs in Arnhem gehouden topconcours van de Nederlandse Federatie, op sublieme wij ze uitgevoerd. Een daverend applaus vorm de hier een waardige beloning voor dat gene wat door de Haarsteegse muzikanten ten gehore was gebracht. Verleden zondag gaf St. Cecilia in de grote zaal van café J. van Oyen een concert voor donateurs en verdere belangstellenden. Aan dit concert werd welwillende medewer king verleend door de harmonie Volksvlijt en Volksvermaak uit Waspik. Voor de pau ze voerde dit korps o.l.v. de heer Kuyten enkele nummers op sublieme wijze uit en het talrijke publiek stak haar waardering niet onder stoelen of banken maar bracht dit tot uiting door middel van een welge meend applaus. Na de pauze was het de beurt aan de Kon. Harm. St. Cecilia en o.l.v. de eminen te directeur de heer Sef Pijpers werden vijf nummers op niet te verbeteren wijze ten ge hore gebracht. Ook de waarnemend burge meester van Vlijmen, de burgemeester van Drunen, mr. Stieger was ook aanwezig met zijn echtgenote. Deze zei na afloop zeer diep getroffen te zijn door de hoogstaande mu zikale kwaliteiten van de Haarsteegse har monie. Hij dankte het bestuur van St. Ce cilia voor de tot hem gerichte uitnodiging en zegde indien nodig voor de toekomst alle steun toe. Met een woord van dank van de voorzitter van St. Cecilia speciaal gericht tot burgemeester Stieger voor zijn aanwe zigheid en de Waspiköe harmonie voor haar medewerking werd dit in alle opzichten ge slaagde concert besloten. VOETBALPROGRAMMA Komende zondag speelt Haarsteeg 1 de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen en wel tegen de kampioen van de afdeling Zwaluw VFC uit Vught. Alhoewel er voor beide elftallen niets meer op het spel staat kan het toch nog een wedstrijd worden die het aanzien ten volle waard is. De reden hier voor is dat Zwaluw er nog nimmer in ge slaagd is om van Haarsteeg te winnen en nu de Vughtse jongens getoond hebben het sterkste te zijn zullen ze zeker alles in het werk stellen om dit te bewijzen. Omdat de beide partijen elkaar in kracht echter weinig ontlopen kan er een spannende en mogelijk ook hoogstaande wedstrijd worden verwacht. Omdat de gastheren eigen grond onder de voeten hebben is de kans groot dat de pun ten ook inderdaad thuis zullen blijven. TAFELTENNIS Victoria '51 1 gepromoveerd Het le team van de alhier bestaande ta feltennisclub Victoria '51 bestaande uit de spelers Jan Verharen, Jan v. d. Wiel en Ant. Scheij, dat de competitie af wist te sluiten met het behalen van het afdelings kampioenschap heeft ook de promotiewed strijden met groot vertoon van kracht ge wonnen en is gepromoveerd naar de zgn. overgangsklasse. Reeds verschillende jaren kwam dit team uit in het heren enkelspel le klasse van het district Den Bosch. Tel ken jare werd in de eindstand een behoor lijke plaats ingenomen, maar dit jaar heeft men juist bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan de kroon op het werk gezet. De Victorianen moesten nog promotie wedstrijden spelen tegen KAT uit Kaats heuvel en Genooy uit Venlo. Zij deden geen half werk en wisten beide wedstrijden met 9 - 1 te winnen waardoor promotie naar de overgangsklasse een feit werd. Gezien de kracht van dit team ligt het voor de hand dat ook in deze klasse nog vele sticcessen zullen worden behaald. BURGERLIJKE STAND over de maanden maart en april 1962 Geboren: Jan A zv A Bouman-Bax; Johan M dv P Pclders-v. d. Donk; Theresia M M dv J H Verheij-van Dongen; Lucia Th M dv H J v d Broek-Wammes; Hendrik J zv A v Pelt-de Ronde; Marinus J L zv A H Sle- gers-v d Pol; Bernardus B zv J Versteeg- v Kooien; Maria A E dv A H v Herpt-de Haan; Martien zv B W Kooijman-Langerak; Johanna J M dv J J Schoof-Fens; Petro- nella M L dv F Steur-v d Linden; Adrianus r M zv N A de Kort-v Daelen; Adriana A dv H Bouwman-Caron; Jodanda G G dv K de Bruijn-Massaro; Antonius M zv E A M Hurkmans-Brekelmans; Francisca J dv M Moonen-v Turnhout. Gehuwd: Johannes M van Riel, oud 27 jaar en Ar- nolda J Klijn, oud 22 jaar, beiden alhier. Adnaan Hoogesteger, oud 28 jaar te Kapcl- le en Stijntje A Borsje, oud 24 jaar, alhier Overleden: Hendrik van der Velde, oud 45 jaar, echtg. van D Roubos. Gerardus Arnoldus Jacobus van Eewijk, oud 72 jaar. Ingekomen: A M Ruijmschoot van Baarn; M de Jong en gezin van Ridderkerk; MHA Henkclraan Aa"r m c J Plaats en gez. van Venlo; A L M Smeulders en gezin van Stein; A Piethaan en gezin van Rotterdam; W G J van der Heijden en echtg. van Best, J C Coenradie van Zaandam; C A Verhoeven Brussum; P Verbeek van Rosmalen; R M M J Bosma en echtg. van Stolwijk; A C van Wijk van Drunen; W F Suijkerbuijk en gezin van Oud en Nieuw Gastel; J van Diemen en gezin van Sprang-Canelle Vertrokken: J B L Sluijmers naar Ermelo; J H Offer beek en echtg. naar 's-Gravenhage; B Falk en gezin naar Rotterdam; W A E van der Steenhoven naar Huizen NH.; G P J Kie- boom en echtg. naar Almkerk; J van Bijncn en gezin naar Vlijmen; Th J J van Schijndei naar s-Hertogenbosch; W van Hees en ge zin naar Arkel; J J Bouman en gezin naar O W. en Middelbeers; W J A van Beek en echtg. naar Drunen; H Rood en echtg. naar Monnikendam; S A Borsje naar Ridderkerk. WAM Verhoeven naar Oisterwijk; J Th lerborg en gezin naar Drunen. Voor Moederdag J BINNENLAND \00K Statlonistraat 51 a, Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 17