wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt DRUNEN VLIJMEN WASPIK Twaalfde ronde van Waspik ware veldslag UW IIIAIli Uit de Langstraat Sprang-Capelle 84e JAARGANG No. 37 MAANDAG 14 MEI 1962 Ikse Stoomdrukkerij Antoon Tielen lCteur: JAN TIELEN ier 50798 °Jlad verschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 8.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo' irvergadering Boerenleenbank Drunen-Elshout Haarsteeg ^JARIG bestaan herdacht 84 P' Sprang-Capelle Capelle Bloemen voor Brouwers, v. d. Veen en v. Aert De twaalfde strijd om de „grote prijs van Waspik" is een medogen- loze afval-race geworden, waarin slechts 22 van de 106 renners die van start gingen de finish bereik ten. A. van Aert uit Achtmaal toon de zich in de sprint de sterkste van een kopgroep van 5 renners, waar in volgorde door L. v. Dongen uit Made, W. Heere uit St. Willibrord, G. Liebregts uit Vlijmen en C. Snep vangers uit Zundert slag werd ge leverd. Op ongeveer een halve ron de volgden Paul uit Den Haag, M. de Jong uit Breda, L. v. d. Ven uit Vlijmen, N. Walraven uit 's-Bosch en Piet Coorenmans uit Breda. De overigen finishten met éné of meer ronden achterstand. Premies en tempo. Dat slechts zo'n klein percentage zich in deze strijd wist te handha ven, vindt zijn verklaring deels in het zware parcours, terwijl voorts door een ware premie-regen het tempo bijzonder hoog werd opge voerd. Dit moest o.m. T. Mertens ondervinden, die tot twee maal toe achtervolgd, geen aansluiting meer kon krijgen. Na een 20-tal ronden hadden Farenhout uit Spijkenisse en Den Hartog uit Zuidland een flinke voorsprong genomen. De schermut selingen aan de kop van het pele ton, o.a. van Suykerbuyk en Coore- mans waren aanvankelijk van wei nig betekenis. In de 10e ronde ech ter leefde de strijd weer op. Faren hout kreeg een inzinking, waardoor voor Den Hartog het werk te zwaar werd. In de 50e ronde moest ook hij de tol betalen voor zijn krachts inspanning. Van Dongen, Nesters, v. Aert en Heere streken op de vluchtelingen neer. Een premie van 25.met een puntentelling over 3 ronden te verdienen, inspireerden Snepvangers en Liebregts. Amper hadden zij het peleton verlaten, of ook Cooremans en Walraven gingen zich met de zaak bemoeien. Het pe leton, aangevoerd door v. d. Ven, kende echter voor de eerste twee genade. Zo was na 60 ronden de kopgroep geformeerd, waarin de overwinnaar schuil ging. In de laat ste fase van de strijd slaagde Lie bregts er in enkele tientallen meters Op de convocaties en in 't vo rig nummer van ons blad heeft men kunnen lezen, dat de heer J. Timmermans niet meer voor een herkiezing als bestuurslid van W. B. in aanmerking wenst te komen en hiermee aftreedt niet alleen als bestuurslid, maar ook als voorzitter, welke laatste func tie hij 30 jaren heeft bekleed, terwijl hij 35 jaar zitting had in 't bestuur. Wij hebben natuurlijk zijn be slissing te respecteren, maar dat wil niet zeggen, dat wij dit be sluit ten zeerste betreuren èn in 't belang van Waalwijk, maar speciaal in dat der vereniging Waal wij ks Belang. Wanneer wij zijn staat van dienst nagaan en wanneer wij de activiteiten van W. B. de revue laten passeren, op het terrein van amusement, cultuur, gemeente zaken, vervoers- en verbindings- bclangen, wanneer wij wijzen op de manier waarop bij Waalwijks Belang bij tal van gelegenheden, openingen, bij recepties, bij offi cieuze en officiële besprekingen, wist te representeren, wanneer wij wijzen op de invloed die hij hier en elders had ten belange van vereniging en stad, op de wijze waarop hij de aandacht wist te vestigen op Waalwijk als industrie-, handel- en woonge- meente, dan zal het eenieder dui delijk zijn dat wij zijn afscheid van Waalwijks Belang in hoge mate betreuren en vele, vele Waal wij kers met ons, waar het hier èn voor W. B. èn voor Waalwijk een heengaan is, dat niet gemakkelijk zal zijn aan te vullen. Ook als bestuurslid van „Mid den-Brabant" heeft hij veel en goed werk gedaan. Het enige wat wij, die al die jaren met hem hebben mogen samenwerken, en die zijn liefde en ambitie voor W. B. van nabij hebben gadegeslagen en meege maakt, kunnen doen, is hem hul de en dank te brengen voor alles wat hij in deze functie heeft ge daan en de hoop uitspreken dat hij nog vele jaren de groei en de bloei moge meemaken van het hem zo dierbare Waalwijks Be lang en van Waalwijk, waarvoor deze vereniging steeds haar krachten onder zijn leiding heeft ingezet. STASSAR BRILLEN BETERE BRILLEN Geachte Redactie, Naar aanleiding van de versche nen publicaties in Uw blad, betrek king hebbende op de totstandkoming van de „Werknemerslijst" voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen, in tussen genummerd als lijst 2, stel len wij, ondergetekenden, het op prijs de navolgende verklaring af te leggen. Door de hierna genoemde vijf zit tende leden van de Gemeenteraad van Waalwijk, is op 20 februari '62, na rijp beraad éénstemmig besloten niet aan de Gemeenteraadsverkie zingen in K.V.P.-verband deel te nemen. Daarop is in het leven geroepen 't „Comité van werknemers voor de Gemeenteraadsverkiezingen Waal wijk 1962". Hierna zijn contacten gelegd met verschillende daarvoor in aanmer king komende personen uit werk nemerskringen in de ruimste zin. Uit deze contacten is uiteindelijk de Werknemerslijst geboren. De volgorde op de lijst is na onderling beraad van alle candidaten, met ie ders instemming en tot volledige tevredenheid tot stand gekomen. Geen enkele persoon of instantie, buiten de candidaten, was omtrent de besprekingen geïnformeerd. Eerst op de openbare vergadering van de K.A.B. van 11 april 1962, is deze organisatie van het doel en streven van vorenbedoeld Comité op de hoogte gesteld. Aan het slot van deze vergadering heeft de voorzitter van de K.A.B. hiervan mededeling gedaan en de werknemerslijst in de belangstel ling van de leden aanbevolen, die nende als voorlichting. Daarbij heeft bedoelde voorzitter met nadruk gewezen op diverse pu blicaties in diverse bladen, waarin steeds de K.A.B. genoemd werd in verband met deelneming aan de Ge meenteraadsverkiezingen, zulks ge heel teil onrechte. Hij verklaarde met klem dat „de K.A.B." niet aan i e tcho vAn het Zuióen 27 februari 1902 werd de boeren- Tnk in Drunen opgericht. Het tere van toen heeft zich ondanks de cri- en het geweld van twee wereldoor- omwikkeld tot een boom waaronder luinder en middenstander zich een '•e beschutting weten en waaraan de be- Jng gaarne zijn spaargelden toever- u'eze bloemrijke taal herdenkt de se ns jn zijn jaarverslag, het 60ste sinds •"bestaan van de bank, het 60-jarig be- Maar meer nog zeggen de harde cij- welke in dit verslag worden genoemd de enorme groei der Boerenleenbank Orunen-Elshout. Een omzet die van 24 en in 1951 steeg tot 81 miljoen in «1 Spaargelden die van f 2.199.000.- 1951 stegen tot f 6.641.000.- in 1961. kredieten die de laatste 10 jaar stegen 1301.000.- tot f 475.000.-, de voor- tteo die stegen in de laatste 10 jaar van J32Ö.OOO.- tot f 3.494.000.-. De laatste Var stegen ook het aantal spaarders van 8 tot 4767, het aantal voorschotten van aar 474, het aantal lopende rekeningen - 444 naar 693 en de winst van f 2000.- 15.400.-. aiieuwingen Dit deze groei gepaard gaat met allerlei aeuwingen die in de loop der jaren vesten worden doorgevoerd laat zich be- rjpen. Personeel werd uitgebreid, gebou- b vernieuwd en inventaris aangepast. organisatorisch staan in de komende m weer vernieuwingen op stapel. Dit ^ojigde de voorzitter de heer C. v. Dru- aaan toen hij in z'n openingswoord sprak de bestuursaanpassing voor de komen- JAARVERGADERING EHBO De RK EHBO te Drunen hield vrijdag- ad in hotel Royal haar algemene jaar kring. Vrijwel alle leden waren deze md aanwezig. In zijn welkomst woord ■rade voorzitter speciaal welkom de hoog- iT heer Deken Werner, die als geestelijk •nscur deze bijeenkomst wilde bijwonen. ,i de jaarstukken van deze vereniging -k dat er in 1961 door deze 34 leden tel de vereniging een goede activiteit was irvikkeld. De oefenavonden werden druk sccht, er werd deelgenomen aan wedstrij den in 1961 werd een EHBO-cursus ge- rpniseerd waarvoor ook veel belangstel- bestond. Het streven om ieder lid een •HBO-tas te bezorgen boekte ook goede oruitgang. Momenteel bezitten 25 van de Kleden een EHBO-tas en men hoopt dit de ontbrekende nog te kunnen aan- daffen. In oktober werd een zeer geslaag- ie bindingsdag gehouden. Op deze vergadering werd verder beslo- aom dit jaar deel te nemen aan de ÏHBO-demonstratie te Udenhout, welke al- ar zal worden gehouden ter gelegenheid nhet 30-jarig bestaan van de EHBO-ver- clpng aldaar. Ook werd besloten om dit ju weer een bindingsavond te houden. De "zedende bestuursleden werden beiden Htozen. Tot slot sprak de geestelijk advi- «i Deken Werner nog een algemeen op- de jaren, alsmede de bevoegdheden van de leden van de raad van toezicht welke neer gelegd zullen worden in de nieuwe statuten Algemeen wordt bij de boerenleenbanken de behoefte gevoeld naar inkrimping van het aantal bestuursleden en een nadere aan schrijving van diens taken en bevoegdheden van de raad van toezicht noodzakelijk is. In diverse commissies is deze zaak reeds onderzocht te zijner tijd zullen aan de leden ook in Drunen en Elshout dienaan gaande voorstellen worden gedaan. Algemene zaken De jaarstukken welke een zeer uitvoerig overzicht gaven over de werkzaamheden van de bank in 1961 en waarvan alle on derdelen een stijging te zien gaven werden door de vergadering goedgekeurd. Na af schrijving van f 18.000.-, een toevoeging aan de belasting reserve van f 8400.-, bleef een winst van f 15.407,87. Diverse instel lingen kregen hiervan een subsidie. De oudercomité's lagere scholen f 210.-, RKJB Drunen en Elshout f 400.-, Boerin- nenbond f 250.-, Rijvereniging f 50.-, Boe rengezinsdag f 150.-.-, Groot seminarie Haaren f 180.-, Soc. Charitatief Centrum f 100.-, Gezinszorg f 100.-, WGK f 100.- en studieclubs f 50.-. In het bestuur werd de heer M. v. Sluis- veld uit Elshout met algemene stemmen herkozen. Door de heer de Groot van de BTL verzekerings mij. werd op deze ver gadering nog een uiteenzetting gegeven over de speciale voorschot verzekering bij deze maatschappij. In het jaarverslag geeft de secretaris en kassier van de bank, de heer C. Brok, een gedetailleerd overzicht van de gang van za ken bij de bank in 1961. (Verslag secretaris op pagina 7) HERDENKING MARINUS VAN ESCH Zondag had alhier weer de jaarlijkse herdenking plaats van wijlen soldaat Mari- nus van Esch, die op 10 mei 1940 aan de Maaslinie in Kessel, Limburg, in de strijd tegen de Duitsers het leven liet. Om 10 uur werd in de parochiekerk voor zijn ziele- rust en plechtige H. Mis opgedragen waar bij de meesten van zijn oud-strijdmakkers als naar gewoonte tegenwoordig waren. Na de H. Mis begaven allen zich naar het kerk hof waar de jaarlijkse kranslegging plaats had. Bij het graf van deze gevallen soldaat richtte zijn toenmalige commandant overste Kiers zich met enkele woorden tot de ont slapene. Schetste in het kort de toestand in die morgen, en zei dat zijn strijd tegen de overmacht niet tevergeefs was geweest. Hij noemde het verder een goede gewoonte van zijn kameraden uit die dagen om deze jaarlijkse herdenking te houden. Spr. her dacht ook nog de ouders van de gevallen soldaat die tijdens hun leven zoveel hebben gedaan om deze jaarlijkse herdenking te doen slagen. Na een gebed voor zijn ziele- rust brachten allen nog een bezoek aan het graf van hun oud-strijdmakker A. v. d. Brandt, die enkele jaren geleden na een kortstondige ziekte overleed. Door pastoor Serrarens werden hierna alle graven geze gend van hen die in de oorlog 1940-1945 het offer van hun leven brachten. HAARSTEEG - ZWALUW VFC 1-2 Vijf minuten voor het einde van deze uiterst spannend verlopen wedstrijd viel de beslissing ten gunste van het reeds kampi oen zijnde Zwaluw VFC. Op dat moment benutte de midvoor van de gasten een toe gekende strafschop. Dit doelpunt kwam tot stand midden in een periode dat Haarsteeg alles op één kaart zette om de volle buit binnen te halen. Even voordien was de thuisclub door Timmermans naast de gasten gekomen en drukte daarna fel door om tot een voorsprong te komen. Maar een felle tegenstoot van de Zwaluwen dreigde echt gevaarlijk te worden, stopper v. d. Heijden moest alle krachten gebruiken om een door braak te voorkomen, maar deed dit ondoor dacht en de zwaarste straf was het gevolg. Nadat de aanvoerder van Haarsteeg voor de aanvang de kampioenen namens het elf tal hartelijk had gefeliciteerd met de be haalde titel en de aanvoerder van de gasten een fraai boeket bloemen had aangeboden nam de wedstrijd ten aanschouwe van een talrijk publiek een aanvang. Het waren vooral de gastheren die van meet af aan fel domineerden, zuiver ging de bal van man tot ban en zij wisten zich spoedig redelijke scoringskansen te scheppen. Vooral Jung- geburth probeerde 't met felle schoten maar die misten hun dol. Succs kwam onverwacht aan de overzijde, uit een corner kopte ach terspeler de bal juist voor de voeten van de Zwaluw-midvoor die meteen tussen een haag van benen door raak schoot. 0 - 1 Haarsteeg dat in het verleden nog nimmer van Zwaluw heeft verloren wilde dit ge stand doen, maar de Vughtse verdediging liet geen enkele steek vallen. Eindelijk was het Timmermans die onhoudbaar inschoot. 1-1. Zoals reeds is omschreven kwamen de bezoekers via een strafschop tot de volle winst. KORFBAL Mlior - Concordia 0-6 Voor de competitie van de r.k. dames- korf balbond speelde het le twaalftal een uitwedstrijd tegen het zwakke Mlior in Din- ther. De Haarsteegse dames wisten hier tot een half dozijn treffers te komen. Al spoedig hadden zij een meerderheid en Bella Buys bracht met een fraaie worp de stand op 0-1. Carla Buys, Leny van En gelen en Tinie van Bladel volgden dit voor beeld en met de rust was het al 0 - 4 voor Haarsteeg. In de tweede helft werd het of fensief voortgezet en nu waren het Han en Marjan Achten die de 6tand op 0 - 6 brach ten. Mlior 2 - Haarsteeg 2 0-1 Ook het 2e twaalftal behaalde de zoveel ste overwinning. Deze jeugdige speelsters doen het uitstekend en ook tegen de reser ves van Mlior sloegen ze een goed figuur. Voor rust ging de strijd gelijk op en bleef de stand dubbelblank, na rust bleken de bezoeksters sterker te zijn en het was als altijd Ali Puller die met een fraaie worp de stand op 0 - 1 bracht en daar bleef het dan bij. wekkend woord waarna de voorzitter de heer H. Portier deze vergadering sloot. ZIEKENTRIDUUM Dinsdag, woensdag en donderdag a.s. zal in de parochiekerk te Elshout het jaarlijkse ziekentriduum worden gehouden voor de parochies Drunen, Elshout en Nieuwkuyk.i Dit is het 10e ziekentriduum dat in Elshout voor de genoemde parochies wordt gehou den. Er is hiervoor ieder jaar een bijzonder grote belangstelling. Het organiserend co mité heeft zoals andere jaren weer alles ge daan om een en ander zo goed mogelijk te verzorgen. Het triduum wordt dit jaar ge geven door pater Norbertus v. d. abdij van Mariënkroon. KAJ-DRUMBAND WAALWIJK KOMT NAAR DRUNEN In verband met het huwelijk van haar lid G. Vrijhoeven met mej. Lambregts al hier en het zilveren huwelijksfeest van het echtpaar Lambregts brengt de bekende KAJ-drumband uit Waalwijk a.s. donder dagavond een bezoek aan Drunen. Om 8 uur marcheert de drumband vanaf café Aarts via de Burg. v. d. Heydenstraat naar café v. Delft in de Stationsstraat waar het dubbele bruiloftsfeest gevierd wordt. Hier zal de drumband beide bruidsparen een klinkende serenade brengen. KONINGSCHIETEN ROZENJACHT Op de banen van het kruisbooggezelschap Ifflênjacht, gevestigd in café J. Gevers, had •t jaarlijks koningschieten plaats. Het ging spannend naar toe en het was C. v. d. 'hjden, B-schutter, die de titel behaalde 1962, met 108 punten, 2e werdjo- af van Beynen, een junior, eveneens met punten. Hierna volgde W. v. Engelen, j P. v. Engelen beide met 107 punten, 5. Wlt. Reynen 104 pnt en 6. J. v. Reynen IÖ2 punten. SCHIFTINGSWEDSTRIJD 13 mei werd op de banen van M kruisbooggezelschap Willem Teil de *biftingswedstrijd gehouden voor de af- "-ardiging van 12 schutters van de Lang de Kruisboogbond. Deze 12 schutters s«n vermoedelijk naar Veldhoven, waar de beste 12 schutters van Eindhoven Q omgeving en Tilburg en omgeving, totaal schutters, bijeenkomen. Hieruit komen •s 12 beste schutters uit voor de interland Wpê- Nederland. Voor de Langstraatse bond werden de -kaste schutters als volgt geklasseerd: H. Verhagen, Rosmalen, Na Arbeid Vermaak 86 pnt. j. v. Beynen, Vlijmen, Rozenjacht 86 p. 3- Joh. v. Beynen, Vlijmen, Rozenj. 85 p. 1 Th. v. Gestel, Haarsteeg, Onderlinge Vriendschap 84 p. h. v. d. Meyden, Vlijmen, Willem Teil C. v. d. Meyden, Vlijmen, Rozenj. 84 p. 1 P- v. Engelen, Vlijmen, Rozenj. 84 p. Si- v. Beynen, Haarsteeg, Onderlinge Vriendschap 83 p. W. v. Engelen, Vlijmen, Rozenj. 83 p. 14 M. v. Ravensteyn, Haarsteeg, Onder- KIESVERENIGING S.G.P. Dinsdag 15 mei a.s. n.m. 7.30 uur hoopt in de zaal van de Geref. Kerk aan het Brug getje op te treden voor de Kiesvereniging der S.G.P. de heer Vlasblom uit Delft. Ingang aan de westzijde. BEDANKT Ds. van Dieren uit Ede heeft bedankt voor het beroep op hem uitgebracht dooi de Ned. Herv. gemeente van 's-Grevelduin- Capelle - Vrijhoeve. P.V. DE LUCHTVAART De P.V. de Luchtvaart alhier, hield jl. zondag een wedvlucht vanuit Noyon, afstand 274 km. De uitslag was als volgt: P. v. Raamsdonk 1 2 7 37; A. Tactor 3 35; G. Treffers 4 18 22 33 43; A. v. Ooster hout 5; H. Verduijn 6 10 30 40; F. Huijps 8 29; A. Klootwijk 9 19; H. v. Campen Sr. 11 13 16; F. v. Tilborgh 12; C. Boer 14 17; C. Blok 15 32 48 49; H. v. d. Galiën 20; P. Nieuwenhuizen 24 27 38; H. van Campen Jr. 21; A. Versteeg 23 36; M. Werther 25; H. Dalmaijer 26 50; M. van Raamsdonk 28 42 47; M. van Peer 31 45 46; M. v. d. Galiën 34 39; B. Pols 41; C. de Cloe 44. Zondag a.s. wordt een wedvlucht gehou den vanuit Greil, afstand 322 km. lnkorven vrijdagavond a.s. bij café De Witte Brug. P.V. NOOIT GEDACHT De P.V. Nooit Gedacht gevestigd bij de heer C. v. Tilborg, Hogevaart hield zater dag een wedvlucht vanuit Bohain, afstand 218 km. Los 11 uur, eerste duif 2.50.28, laatste duif 3.49.15. De prijzen werden behaald door: D. v. d. Schans 1; N. Treffers 2 45; J. v. Zeist 3 28 35; H. Vos 4 10 43; M. Mesch 5 34 61; P. de Meter 6 11; Gebr. v. Os 7 49 65 69; Jac. Ophorst 8 14 22 42 54; A. v. Tiggelen 9 53; P. Ros 12; A. Snap haan 13 16 18 55; A. Spierings 15; P. de Jong 17 63; C. Pullens 20 31; G. Rozen- brand 19 24 38 72; A. Brouwers 21; M. Treffers 23 50; G. Janson 25 27 41; A. Vos 26 36 48; A. Spuibroek 29 51; F. Tactor 30; H. de Jong 32 66; C. Verhagen 33 56; H. Verduin 37; C. v. Tilborg 39 44 59; Alb. v. Zeist 40 58; A. Tactor 46; W. Nieu wenhuizen 47 60 70; M. Netten 52; A. v. d. Schans 57; Jo Sterrenburg 62; L. Vos 64 67; Joh. Sterrenburg 68; C. Broeks 71; A. M. de Jong 73. Donderdag a.s. inmanden voor Noyon, tussen 7 en 9 uur. Voor Bondsconcours tus sen 7 en 8 uur. linge Vriendschap, 83 p. 11. Gr. v. Hoofd, Rosmalen, Na Arbeid Vermaak 81 p. 12. G. v. d. Hout, Vlijmen, Willem Teil 79 p. Reserve: W. Kok, Haarseeg, Onderlinge Vriendschap, 79 p. Fr. v. d. Dungen, Haar steeg, Onderlinge Vriendschap 78 punten. Personele prijzen A: 1. P. v. Engelen 24 p. 2. M. v. Ravensteyn 24 punten. Personele B: 1. Joh. v. Beynen, 23 punten, 2. W. Koks, 23 punten. NATIONAAL BONDSCONCOURS OUDE MOLEN Zaterdag 19 en zondag 20 mei zullen 4 verenigingen van de Langstraatse Kruis boogbond deelnemen aan het Nationaal Bondsconcours te Oude Molen, nl. Willem Teil, Rozenjacht, Vlijmen, Onderlinge Vriendschap, Haarsteeg en Na Arbeid Ver maak, Rosmalen. Er zal geschoten worden op 10 meter, 20 meter en 30 meter banen. Op de 20 en 30-meter banen zal tevens een selectiewedstrijd worden gehouden voor de interland België - Nederland. Het A 4-tal van Rozenjacht is na het koningschieten als volgt samengesteld: 1. P. v. Engelen, 2. C. v. d. Meyden, koning, 3. W. v. Engelen, 4. J. v. Beynen. Het B 4-tal: Jozef v. Beynen, Joh. v. Bey nen, Sjef v. d. Wiel en A. v. Engelen. DUIVENSPORT DE ZWALUW Zondag hield de postduivenvereniging De Zwaluw 'n wedvlucht vanuit Noyon, Frank rijk, afstand 283 km. De duiven werden ge lost om 10 uur, eerste duif 14.53.02, laatste prijswinnende duif 15.45.15. De duiven kwamen slecht af. De eerste duif zat voor het concours van Waspik en zal mede een vroege duif zijn voor het concours. te nemen. Drie ronden voor het ein de moest hij het hoofd buigen voor het vuurwerk dat het groepje ach ter ontketende. Deze jacht was Mes ters teveel geworden. Hij begaf zich naar het rennerskwartier, waar hij mannen aantrof als Idema, v. Heijst, Suykerbuyk, den Outer, Jos. Lin- ders, Coen Vissers, Vesseur en Paul. Een felle eindsprint gaf aan deze bewogen koers een waardig slot. Uitslagen: In de eindrangschik- klasseerden zich bij de amateurs op een ronde: B. de Vos uit Dinteloord als 11, A. v. d. Aa uit Den Dungen 12, K. Zomers uit Halfweg 13, A. Russens uit Den Bosch 14, Rudi Lie- bregts uit Vlaardingen 15, P. de Haan uit IJsselmonde 16, A. v. Til borg uit Breda 17, K. Renesse uit Nieuwpoort 18, M. Fransen uit Uden 19, A. Kraan uit Gouda 20, G. de Jager uit Blokland 21; W. Lonkhui zen volgde op 2 ronden als 22ste. Bij de Nieuwelingen (40 km. 1 u. 1 min. 57 sec.) waren half koers 4 knapen aan de haal gegaan; G. v. d. Veen uit Werkendam won van hen de eindsprint, 2. W. Prinsen uit Hank, 3. K. Leyten uit Breda, 4. P. v. Dongen uit Made. R. Balvert uit Amsterdam bracht de sprint van het peleton op zijn naam. H. Hairwassers uit Den Dun gen 6, P. v. Hoorn uit Oss 7, L. Hol lemans uit Bergen op Zoom 8, T. Gruyters uit Stiphout 9, H. Boey- meer uit Rotterdam 10, T. Hane- graaf uit Hank 11, A. v. d. Aa uit Nieuwkuijk 12, A. v. Sambeek uit Drunen 13, W. v. Alphen uit Made 14, A. Boeren uit Boxtel 15. De aspiranten maakten over 20 kilometer een tijd van 31 min. en 18 seconden. M. Brouwers uit St. Wil- librord 1ste en Akkermans uit N.- Vosmeer 2de, hadden vroegtijdig al le concurrenten van zich afgeschud. Ml. v. Groezen uit Made werd 3, G. Reigersberg uit Baarle-Nassau 4, Venrooy uit Heesch 5, G. Maurix ;uit Den Dungen 6, P. Hobo uit Zui- lichem 7, A. Verhoeven uit Goirle 8, B. Valkenburg uit Bergen op Zoom 9, J. Malfait uit Breda 10. De voorzitter van het wielercomi- té, de heer N. v. d. Rijken, en bur gemeester v. Erp reikten de bloe men uit. SERENADE De Waspikse Kon. Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" bracht zondag een sere nade aan het gouden echtpaar van Loon- van Delft. De heer en mevrouw van Loon hebben het feest gevierd in hun vroegere woonplaats Waalwijk. Zondag werd 't voor hun huisgenoten van het bejaardencentrum St. Jozef te Waspik nog eens over gedaan. R.K.J.B. De Waspikse boeren speelden hun wed strijd in de voetbal competitie van de RKJB tegen Breda. De uitslag was 1-1. BILJARTEN De biljartvereniging Altijd Raak speelde in Raamsdonk een wedstrijd tegen een team van het Stationskoffiehuis café Bouwens. De uitslag was 8-6. ELECTROTECHNIEK Te Den Bosch behaalde de heer M. Ver- schure het diploma VEV (vereniging tot be vordering van het electrotechnisch vakon derwijs in Nederland). LANDBOUW Aan de Lagere Landbouwschool te Raams donk slaagden voor het eindexamen de he ren: J. Kamp, L. Kamp en J. Smits. STENO ENGELS Mej. A. Bouman slaagde te Nijmegen voor steno Engels. GEEN PROMOTIE VOOR ATAK Ondanks alle goede verwachtingen is de volleybalclub Atak er niet in geslaagd zich met succes door de promotiewedstrijden naar de overgangsklasse heen te werken. Atak verloor in Etten resp. van Velocitas KMA, Breda met 2-0, van de Rewa-Ro- bots uit Den Bosch met 2 - 0 en van de overgangsklasser LVC met 2-1. DE HEER J. TIMMERMANS TREEDT AF ALS VOORZITTER VAN WAALWIJKS BELANG OIRSCHOT - WHITE BOYS 5-1 Het team van White Boys wa9 met vijf invallers niet opgewassen tegen Oirschot Vooruit. Met de rust had de thuisclub al een 2 - - voorsprong genomen. Midvoor Han van Etten scoorde voor de Boys het tegenpunt. In de tweede helft voerde Oir schot de stand tot 5-1 op.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5