waaLwij kse en lAnqstRAAtse couraïu WAALWIJK Jew/*;, I Uit de Langstraat OPTICA BOGAERTS puistjes dimmer 50798 RTCOMITÉ opgericht Maandagavond zijn de bewo- "vm de Stationsstraat in zaal lia bijeengekomen om een ïlcomité op te richten, dat t|e te houden festiviteiten ]oV, dragen op de dag dat de „jis't Th. de Ronde zijn eerste Joe mis in Waalwijk zal op- Jn Het huurtcomité is als 1 samengesteld: de lieer P. ,'kcrs, voorzitter, en de heer Öss, vice-voorzitter. Als le- hebben in het comité zitting ■ren H. de Ruijter, P. Ivools, ok, A. de Bont, P. v. Hces- jen drs. H. Minke. GIFTEN KERK moderator stevens Ljge week deelden wij mee, wij voortaan elke week de en zullen publiceren die hij derator Stevens binnenkomen r zijn kerk. Voor deze mede ding ontvingen wij de sympa- ibetuiging van meerderen, en hoopten dat dit tot het succes bijdragen. 3 do week van 6 t.m. 12 mei Lm bij Moderator Stevens een irag binnen van 740.70. Hierbij is inbegrepen 't prach- bedrag van 250.70, bijeen- racht op een rikavond die de h Mixed Hockey Club „Waal- op vrijdag 11 mei hield ten Ie van de kerk van Moderator :ens. Verder een bedrag van li— van iemand die onbekend ide blijven, maar die wij vanaf iaats namens Moderator vens dank zeggen, ris bedrag 3033.66 nfit.m. 12 mei 740.70 Totaal 3780.30 iSSERIJ v. d. BERG-MASSAR HERDACHT GOUDEN BESTAAN laandag herdacht de directie ide wasserij v. d. Berg-Massar dc Grotestraat in Waalwijk _ag waarop vijftig jaar gele- svoor het eerst in dit bedrijf wasvrouwen zich over de was- Sbe bogen. Sedert die eerste (is er heel wat veranderd in bedrijf. De oude wastobben a verdwenen en hebben plaats eten maken voor moderne ma- iierieën, waarmee het vele <rk op een betere en snellere inier kan worden gedaan. De dag werd begonnen met een zongen heilige mis, die werd dragen in de kerk van de pa- thie St. Jan. Bij deze mis, die ien v. d. Hurk opdroeg, was 't llige personeel en de direc- aanwezig. In de namiddag van 13.00-15.00 uur 'n druk ochte receptie plaats. Deken d. Hurk kwam namens de pa- iegeestelijken gelukwensen ieden. De heer Jud. Timmer- ns feliciteerde de directie van wasserij namens de Kamer (Koophandel met het behaal- resultaat, terwijl de heer van jrlc hetzelfde, deed namens de ad van Stoomwasserijen. Bij nde van de dames v. d. Hoven Brokken werd namens 't per- Heel een prachtig herinnerings- *d aangeboden. Daarnaast wa- toer talrijke bloemstukken bin- gebracht van familieleden, enrelaties en cliëntèle. Over iele weken zal het personeel ffl Wasserij v. d. Berg-Massar gelegenheid van dit gouden tiileuni een personeelsavond "geboden krijgen. POSTZEGELNIEUWS \oor de tweede maal sedert de (richting in 1059 organiseert de egelclub „De Langstraat en "mstreken" een tentoonstelling wel in zaal Thalia, Stations- ■•57 Je Waalwijk. "e liefhebbers wordt er op ge- 2e.n, dat zeer interessante in gingen worden tentoongesteld ;dat het de moeite waard is om bezoek te brengen aan deze «toonstelling. eenieder in de gelegenheid stellen dit bijzonder gebeuren te maken, heeft het bestuur loten geen entreeprijs te hef- De toegang is dus geheel «k. Eenieder die interesse t voor de philatelie, is van je welkom. ""gen en uren van openstel ling van de tentoonstellin zijn: zaterdag 19 mei en zodag 20 mei a.s. van 14-22 uur namiddag. ST. AMBROSIUSGILDE BAARDWIJK Opening schietseizoen Aan de openingswedstrijd na men 32 schutters deel. De uitslag was als volgt:. Ie pr. Frans Rekers; 2e pr. Theo v. Daelen; 3e pr. Henk Pul lens; 4e pr. Cor Litzroth; 5e pr. L. v. Huiten; Ce pr. Bertus Kleij- bcrg; 7e pr. Th. Reinders; 8e pr. H. dé Jong; 9e pr. Wouth. Pul lens; 10e pr. Mevr. van Huiten; 11e pr. Tini Klerx; 12e pr. J. van Leijden; 13e pr. Ad. van Leijden; 14e pr. J. van Daelen15e pr. J. van Woensel. Bij de sluiting van de winter competitie werd de wisselbeker gewonnen door L. van Hul ten met 293 punten. Hierop volgden Th. Reinders met 292 p., Bertus Kleijberg 288 p., J. v. Leijden 287 p., Rinus Heeren 287 p., Henk Pullens 280 p.; Theo v. Daelen 285 p., Ad v. Leijden 282 p., Wouth. Pullens 280 p., Fr. Be kers 273 p. De wedstr::d had 'n zeer span nend en prettig verloop en gezien de uitslagen kan het St. Ambro- siusgilde van de komende wed strijden zeer zeker succes ver wachten. JAARVERGADERING GYMNASTIEKVERENIGING „KUNST EN KRACHT" In het Gemeenschapshuis werd maandagavond de jaarvergade ring gehouden van de Gymnas- tiekver. „Kunst en Kracht". In het jaarverslag van de se cretaris, de heer Ad. Schoemans, werd een overzicht gegeven van de activiteiten in het afgelopen jaar, terwijl met voldoening kon worden vermeld dat bet ledental belangrijk geslegen was. Ook het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer Q. v. d. Ho ven, was in optimistische toon gesteld. De financiële positie van de vereniging bleek zeer gezond en het batig saldo kon bevredi gend worden genoemd. Over de stand van zaken be treffende de voorgenomen aan sluiting bij de R.K. Gymnastiek Bond werden door de voorzitter, de heer Jac. v. iMierlo, uitvoerige inlichtingen verstrekt. Met nagenoeg algemene stem men werden de aftredende be stuursleden mej. Jeanne v.d. Ven en de heren Ad. Schoemans en W. Romibouts herkozen en mej. Nieuwkuijk en Riet van Gelder tot nieuw be stuurslid benoemd. Eind juli zullen wederom de onderlinge clubwedstrijden ge houden worden, terwijl nog di verse andere activiteiten op het programma staan. Over verlenging van het wekc- liiks lesuur, waarop door ver schillende jongelui werd aange drongen, en het maken van een zomeruitstapje zal het bestuur zich nog nader beraden. TERP-PRET VOOR DE TERP-JEUGD Zaterdag 19 mei zal in de Terp voor de bij het jeugdwerk van de parochie St. Jan aangesloten jeugd een prettige middag geor ganiseerd worden onder 't motto „Terp-pret". Van twee tot half vier worden de meisjes verwacht en van vier tot half zes de jon gens. Hoogtepunten tijdens deze prettige middag voor de Terp- jeugd zullen zijn de jeugdbios en de tractatie. Eigenlijk, zo deelde men ons mee, had deze bijzonde re jeugdmiddag bij de ingebruik neming van het nieuwe Terp gebouw moeten plaats vinden, maar omdat in november 19G1 in afwachting van 't gereed komen van het nieuwe gebouw verschil lende clubjes waren stilgelegd, is toentertijd besloten deze feest dag voor de jeugd nog een half jaartje uit te stellen. Bovendien zal op deze zater dagmiddag door de HoogEerw. Heer Deken de betonelementen met voorstellingen betreffende 't jeugdwerk, die vervaardigd zijn door de heer W. Suermondt en die in de voorgevel van het Terp gebouw zijn aangebracht, wor den onthuld. v. Cromvoirt gewestelijk kampioen hoofdklasse Libre PUROL-POEDER TOCHT OUDEN VAN DAGEN Heusden Waspik Raamsdonk EEN VREUGDE OM TE KIJKEN NAAR EN GEZIEN TE WORDEN IN een van de nieuwste TWEKA badkostuums. Om de lijn. Öm de stof. Om de kleuren. Om de dessins. Verrassend veel keuze bij Waalwijk Provinciaal nieuws PROVINCIALE BRANDWEER WEDSTRIJDEN Onder ausniciën van bet alge meen brandwcerwedstrijdcomitë werden op zaterdag 12 mei de provinciale wedstrijden klasse IVa 1962 gehouden. Negen hrandweergroepen uit Noord-Brabant en Zeeland na men deel aan deze wedstrijden. De gecombineerde brandweer- groep van Postkantoor en Tele fooncentrale te Waalwijk wist in deze wedstrijd een goed resultaat te boeken door beslag te leggen op de 2e prijs waardoor zij tevens werd aangewezen om over enige tijd tesamen met de le prijswin naar Zicrikzee uit te komen in dc gewestelijke brandweerwed strijden. De uitslag van de totale wed strijden was als volgt: 1. Zicrikzee PTT met 183 pt. 2. Waalwijk PTT 1821/2 pt. 3. Eindhoven PTT 1 177 Vz pt. 4. Lips Drunen 177'/4 pt. 5. Aviolanda 1721/2 pt. 6. Swagemakers Till). 1641/.» pt. 7. Eindhoven PTT 2 1621/2 pt. 8. Tilburg PIT 160 pt. 9. Bergenopzoom PTT 149Vfc pt. Schaken In Willemstad (Curasao) is op 2 mei j.l. het kandidatentournooi begonnen. De deelnemers al, Ke- res, Geiler, Petrosjan, Kortchnoi, Kilip en Benkö zullen in dit ui termate zware tournooi uitma ken wie van hen wereldkampioen Botwinnik mag uitdagen. Het tournooi telt 28 ronden, de spe lers ontmoeten elkaar 4 maal en 't duurt ongeveer 2 maanden. De eerste uitslagen waren al direct sensaties. Het wonderkind Bob by Fischer, die in de sterk bezet te tournooien in Bied en Stock holm geen enkele partij verloor, heeft nu uit 5 partijen 1 Yz punt met (3) nederlagen. Ook de ex- wereldkampioen Tal heeft 'n zeer slechte start. De partij die wij hieronder publiceren, is een re misepartij uit de eerste ronde VRIJDAG 18 MEI 1962 84e JAARGANG No. 38 e tcho vAn het Zuióen ^kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen ljredacteur: JAN TIELEN verschijnt 2 per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 8.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mjn. Contract-advertenties: speciaal tarief Burt^r-r Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Telegram-adres „Echo" jonge crack van Nooit Volleerd, die zich uitgesproken dc sterkste biljarter heeft ge toond in dit selecte gezelschap heeft het kampioenschap heus niet cadeau gekregen. In zijn eerste partij tegen Snoeren uit Kaatsheuvel b.v. leed hij zelfs een nederlaag hoewel de Waalwijker deze partij beëindig de met een gemiddelde van 24.80. Hij kwam echter 5 caramboles tekort doordat hij de nastoot miste. Tot de laatste 2 par tijen waren er nog 4 kanshebbers nl. Snoe ren uit Kaatsheuvel, van Cromvoirt uit Waalwijk, Treuren uit Haarsteeg en v. d. Guchte uit Driewegen. Snoeren had 8 winst punten en van Cromvoirt 6. Voor de laatste partijen moest van Cromvoirt aantreden te gen Treuren en Snoeren tegen v. d. Guchte. Won van Cromvoirt deze partij en verloor Snoeren dan was Leo kampioen, door een hoger moyenne. Beide partijen verliepen uiterst spannend. Met een gem. van 20.83 woorden. Verder tot de vereniging Nooit Volleerd en tot alle afgevaardigden, die hij verzocht deze dank aan hun resp. verenigin gen over te brengen. Deze spontane hulde, aldus de heer van Cromvoirt, zal zeer zeker voor mijn zoon een stimulans zijn, alles in het werk te stellen, het landskampioenschap op zijn naam te brengen. Hierna bleef men nog geruime tijd ge zellig bijeen. De resultaten van de kampioen Leo van Cromvoirt waren: 1246 caramboles in 71 beurten, hoogste se rie 123. Alg. gem. 17.55. Winstpunten 8. Hoogste partijgem.: 25.-. Het toernooigem. was 11.13. ELASTIEKEN KOUSEN STEUNZOLEN Grotestraat 220 WAALWIJK en een h.s van 83 wht de jonge Waalwijker - llauwle«e„d worden toe- de speler uit Haarsteeg ,e winnen, wel- J de verkeeIsregek INITIATIEF LEVENSSCHOOL De werkende jeugd van de Levensschool Nieuwkuyk, Vlijmen en Heusden kan op 23 juni a.s. per fiets of bromfiets deelne men aan een rally, die wordt georganiseerd door de katholieke Levensschool. Doel van deze rally is om de jongens van 14 tot en met 19 jaar in contact te brengen met de levensschool. De fietsers staat een fraai par cours van 50 kilometer te wachten; voor de bromfietsers is een route van 100 km. uit gestippeld, waarover ze drie uur moeten Huldiging in eigen clublokaal van Nooit Volleerd '8-jarige biljarter Leo van Cromvoirt ljnde BV Nooit Volleerd, van het dis trict Waalwijk KNBB is er te Roosendaal in geslaagd beslag te leggen op de kampi oenstitel hoofdklasse libre van het gewest Brabant-Zeeland van de KNBB. Een prestatie van groot formaat, doch de ke laatste ondanks een serie van 99 op hel einde nog 30 caramboles tekort kwam. Snoeren uit Kaatsheuvel moest in de be slissende partij de eer laten aan v. d. Guch te uit Driewegen, die deze partij won en Snoeren op 159 caramboles liet staan. Hoe wel van Cromvoirt en Snoeren dus beiden 8 winstpunten hadden verzameld, was de Waalwijker met zijn hoog alg. gem. 17.55 de onbetwistbare kampioen, .waarvoor hij uit handen van de voorzitter van het ge west Brabant-Zeeland, de heer A. Uyten- daal, de kampioensmedaille in ontvangst mocht nemen en tevens het gewest zal ver tegenwoordigen op de landskampioenschap pen. HULDIGING IN WAALWIJK Zodra het kampioenschap van Leo van Cromvoirt een feit was, werd vanuit Roo sendaal het districtsbestuur te Waalwijk in kennis gesteld, dat direct de nodige maat regelen nam, om de jonge kampioen in het eigen clublokaal een passende hulde te be reiden. Daartoe waren maandagavond in het clublokaal van Nooit Volleerd bijeen gekomen, het districtsbestuur, natuurlijk bestuur en leden van Nooit Volleerd en een groot aantal afgevaardigden van zo goed als alle bij het district aangesloten verenigingen. De voorzitter van Nooit Volleerd, de heer Frans Slaats heette alle aanwezigen harte lijk welkom en zei vervolgens er trots op te zijn, dat een der jongste leden zijner ver eniging het persoonlijk kampioenschap in de hoofdklasse libre van het gewest Bra bant-Zeeland op zijn naam heeft weten te brengen, een groot succes voor hem zelf en een eer voor de vereniging Nooit Volleerd en het district Waalwijk. De heer Slaats feliciteerde de kampioen met dit behaalde succes en sprak de hoop uit, dat hij ook op de wedstrijden voor het landskampioenschap de eer van zijn vereniging en van het dis trict zal hooghouden. Ook de heer en mevr. van Cromvoirt feliciteerde hij met het suc ces van hun zoon, die hij tenslotte als stof felijk bewijs van belangstelling sigaretten aanbood. In welgekozen woorden feliciteerde hier na de districtsvoorzitter, de heer Tom Bur- manje, de jonge kampioen, die te Roosen daal het district Waalwijk op zo'n succes volle wijze heeft vertegenwoordigd. U kunt, aldus spr. terecht trots zijn op dit grote suc ces. U is een jonge veelbelovende speler, waarvan uw vereniging en het district nog veel kunnen verwachten. Naast uw capaci teiten als biljarter, is u een vriend van allen die met u in aanraking komen, een eigen schap die niet hoog genoeg kan worden aangeslagen en ik hoop dan ook van harte, dat uw succes niet naar uw hoofd zal stij gen en dat u ook in de toekomst zult blij ven, de bescheiden, vriendelijke jongen en tevens een prima biljarter, waarvan ik ze ker ben, dat hij ook op de komende lands kampioenschappen 't gewest Brabant- Zee land waardig zal vertegenwoordigen. Ik fe liciteer U dan ook van harte namens het districtsbestuur met het behaalde kampioen schap en wens u ook in de landskampioen schappen het meest denkbare succes. Gaar ne bied ik u, aldus de districtsvoorzitter, deze bloemen aan als blijk van waardering van ons bestuur. Hierna feliciteerde de heer Burmanje ook de BV Nooit Volleerd met het succes van een harer leden en vervolgens en niet op de laatste plaats de heer en mevrouw van Cromvoirt, die gedurende de zware kam pioenswedstrijden, zo intens met hun zoon hebben meegeleefd en voor wie de span ning zo mogelijk nog groter is geweest dan voor de kampioen zelf. Uw steun en uw me deleven, mijnheer en mevrouw van Crom voirt, zullen, daar ben ik zeker van, in niet geringe mate hebben bijgedragen tot het succes van Leo. Blijf hem die steun ge ven, dan zullen u, uw vereniging, het dis trict en al zijn vrienden nog veel genoegen aan hem beleven, op het terrein van de mooie biljartsport. Tenslotte dankte de districtsvoorzitter alle verenigingen die door het zenden van afgevaardigden hun belangstelling hebben willen tonen. Namens de diverse verenigingen werden hierna door hun afgevaardigden, de kampi oen gelukwensen aangeboden, terwijl hij van allen een cadeautje mocht ontvangen, hetgeen op hoge prijs werd gesteld en een bewijs is, van de grote saamhorigheid, die onder de verenigingen van het district Waalwijk van de KNBB heerst. Het laatste woord was aan de heer L. van Cromvoirt sr., die namens zijn zoon een dankwoord richtte tot het districtsbe stuur voor hun goede wensen en de fraaie bloemen en speciaal tot de voorzitter de heer Burmanje voor zijn sympathieke gezien op naleving Aan de rally voor fietsers kan worden deel genomen door alle jongens van 14 tot en met 17 jaar, die op bedrijven werken in Nieuwkuyk, Vlijmen, Drunen of Heusden. De rally voor bromfieters is bedoeld voor jongens van 16 tot en met 19 jaar. Deze rally, die door zeer mooie stukjes natuur zal voeren, vormt een van de hoog tepunten in een attractief programma, dat de levensschool in het laatste trimester van het lopende schooljaar zal verwezenlijken. Een ander belangrijk punt in dit program ma is de ouderavond, die rond de 20e juli - als de getuigschriften uitgereikt zullen worden - zal worden gehouden. Op deze ouderavond, waarbij ook afgevaardigden uit het bedrijfsleven zullen worden uitge nodigd, zal voorlichting worden gegeven over het werk op de levensschool. De leer lingen komen dan zelf aan het woord, o.l.v. directeur W. P. v. d. Heyden gaan ze een klankbeeld samen stellen over het levens schoolwerk. De bij het klankbeeld horende dia's worden door de jongens zelf vervaar digd. Daarnaast wordt er op de ouderavond een tentoonstelling gehouden van producten die het bewijs moeten vormen dat het on derwijs in handvaardigheid zijn vruchten heeft afgeworpen en ten slotte staat er een sportdemonstratie op het programma als blijk van de veelzijdigheid van het levens school -progra m ma Op 19 mei nemen de leerlingen van deze school deel aan een sportdag in Den Bosch; op 30 mei gaan de tweedejaars naar het feest van de werkende jeugd in Tilburg. De in Nieuwkuyk gevestigde levensschool bestaat thans bijna 6 jaar en telt ongeveer 90 leerlingen uit twaalf Vlijmense, Drunen- se, Heusdense en Nieuwkuykse bedrijven. De accomodatie van het schoolgebouw ach ter de lagere school in de Nieuwkuykse Schoolstraat Iaat nog het een en ander te wensen over, hoewel de bestaande ruimte door de leerlingen zelf is herschapen in een alleszins acceptabel schoolgebouw. In de toekomst zou een groter gebouw echter wenselijk zijn, zeker omdat het leerlingental in de komende jaren nog aanzienlijk kan stijgen. De bedrijven worden namelijk steeds meer „levensschoolminded". Bovendien be staat er gerede kans, dat in oktober van dit jaar het SER-advies, dat uitgaat van de keuze van 8Vè uur werken per dag of een vrije dag per week voor het volgen van on derwijs op vormingsinstituten voor alle 14- en 15-jarige werkende jongens, bindend wordt, waardoor het leerlingental zal stij gen. Wanneer dat het geval is zal de school - die een capaciteit van 120-150 leerlin gen heeft - voor de streek weldra te klein worden Evenals vorig jaar heeft het comité ook dit jaar voor de bejaarden weer een uit stapje georganiseerd op 13 juni a.s. De be langstelling hiervoor neemt ieder jaar toe. Het plaatselijk comité heeft inmiddels een reisje uitgestippeld. De voornaamste factor vormen de financien, waarom dan ook een huis-aan-huis-collecte zal worden gehouden. Dat Nieuwkuyk zijn plicht tegenover de ouden van dagen verstaat is nog elk jaar gebleken. ZIEKENTRIDUUM Het te houden ziekentriduum heeft de laatste dagen voor grote moeilijkheden ge staan. Rector Goossens, die de leiding op zich had genomen, was wegens ziekte ver hinderd. Gelukkig heeft men nu Pater Nor- bertus van de abdij Mariënkroon alhier be reid gevonden het triduum te leiden. Dit tri duüm zal op 15, 16 en 17 mei a.s. plaats hebben in Elshout. Nog meer dan anders heeft het comité moeite gedaan om voor de zieken deze drie dagen tot een geestelijke en lichamelijke verkwikking te maken. AM ATEURSTUINT JES De tuintjesactie is flink uitgegroeid. Vele deelnemers hebben zich gemeld en de eer ste keuring heeft reeds plaats gehad. Dat de animo groot is en er veel moeite voor gedaan wordt, bewijst wel dat de jury nu al hoge punten moest toekennen. RAADSVERGADERING Openbare vergadering van de Raad der gemeente Heusden op 22 mei 1962, des avonds acht uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. Voorlopige vaststelling gemeentereke ningen 1959 en 1960. 5. Goedkeuring rekening Gcm. Instelling voor Maatschappelijke Zorg over het 2e halfjaar 1960 en de rekening van de Godshuizen en het B.A. Herpt over het le halfjaar 1960. 6. Benoeming hoofd openbare lagere school. 7. Wijziging begroting Gem. Instelling voor Maatschappelijke Zorg over 1961. 9. Beslissing inzake schetsplannen voor jachthaven. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. KERMIS HEUSDEN Op de kermis welke op 26, 27, 30 en 31 mei a.s. alhier zal worden gehouden zullen de navolgende vermakelijkheden en kramen een standplaats hebben: Bumperspel, Viskraam, Gebakkraam, Sui- ker-Nougatkraam, Schiettent, Balcospel, Speelgoedkraam, Ping-Pongspel, Kop van Jut, Cake-Walk, Kinderdraaimolen, Auto scooter, Vliegende Schotel, Zweefmolen en Brievensport. N. SMITS INTRODUCEERT NIEUWE INDUSTRIE IN WASPIK Zaterdagmiddag zal burgemeester van Erp een nieuwe fabriekshal aan de Marij- kelaan officieel openen. Het betreft hier 'n fraaie nieuwe bouw van 30 bij 9 meter, waarin naast een royale bedrijfsruimte o.m. een hal, een kantoor en een garderobe zijn opgenomen. Dit wordt het arbeidsterrein van de heer N. Smits die hier met zijn staf van personeel een voor Waspik nieuwe in dustrie tot bloei zal gaan brengen. Stanzerij „Succes". De produktie van stanzerij „Succes" zo als het bedrijf drie en een half jaar geleden werd gedoopt, bestaat naast enkele bijpro ducten uit leren zolen in alle maten en mo dellen, zgn. vulcanohakjes voor damesschoe nen, dit alles precies op dikte gemeten en geleverd, en voorts uit linnen-, leren- en schuimrubber inlegzooltjes. Al deze produc ten worden door de heer Smits via de gros siers aan reparatie-inrichtingen van Gro ningen tot Limburg en zelfs tot over de grenzen van Duitsland en België geleverd. De leerkennis van de ondernemer welke aan de kwaliteit van zijn producten ten grondslag ligt hebben de verkoop sterk ge stimuleerd. Zo kon zijn bedrijf dat ruim 3 jaar geleden in een schuurtje achter zijn woning van start ging en waarin de heer Smits op zijn eentje een stanz bediende, zich bijzonder snel ontwikkelen. Na enkele maanden betrok de heer Smits een bedrijfs ruimte in Raamsdonk. Dat zijn bedrijf ook daar al na 3 jaren uit zijn muren groeide overtrof de stoutste verwachtingen. Naam goed gekozen. De naam „Stanzerij Succes" bleek dus bijzonder goed gekozen, want momenteel heeft de heer Smits al een produktie van 2500 kg. per week. Dat er thans een tiental Waspikse mensen in dit bedrijf werk vinden stemt het gemeentebestuur tot vreugde. Geen wonder dat burgemeester van Erp alle medewerking verleende om de plannen welke in het brein van de animator van „Succes" rijpten, gestalte te geven. Binnen niet al te lange tijd hoopt de heer Smits zijn personeel met enkele mensen uit te breiden om dan een produktie van 4000 kg. per week te gaan draaien. „We kunnen onze orders momenteel echt niet bijbenen" aldus de heer Smits, „zodat we een lever tijd van drie weken moeten vragen". In dit verband bleek een ruwmachine van Franse origine een gelukkige aankoop. Het leer wordt hierin dermate geruwd dat de schoenmaker er niets meer aan te doen heeft. Deze machine in in Nederland enig in zijn soort, zo verzekerde de heer Smits ons. „Ik zag ze vorig jaar in Brussel voor het eerst in werking". Een en ander heeft ook de aandacht ge trokken van de twee landelijke vakbladen waarin binnenkort uitgebreide reportages zullen verschijnen. De nieuwe fabriekshal, gemerkt Marij- kelaan 1 a en waarnaast de heer Smits te vens een nieuwe woning heeft aangekocht, eist aan stichtingskosten een bedrag van bijna f 40.000. -. Zij werd gebouwd door de firma Savelkouls. In dit moderne be drijfspand met haar fraaie entree zal het o.m. voor de 2 zoons en een dochter (ad ministratief werk) van de heer Smits ple zierig werken zijn. LUSTRUM DRUMBAND Deze maand bestaat de drumband van de Kon. Harm. De Eendracht vijf jaar. De viering zal echter eerst in september kun nen plaats vinden. Gezien de prima geest en de uitstekende resultaten die de heer Adr. dc Vries tot dusverre met zijn band behaal de - zij komt nu reeds uit in de eerste afdeling - zal men bij de voorbereidingen van deze herdenking ongetwijfeld mogen re kenen op de hulp van vele plaatsgenoten. FOK- EN CONTROLE VERENIGING IN HET ZILVER Donderdag 21 juni bestaat de fok- en con trolevereniging „Verbetering zij ons doel" 25 jaar. Deze vereniging heeft leden in Raamsdonk, Raamsdonksveer en Geertrui- denberg. Door het bestuur worden thans voorbereidingen getroffen om van deze dag een feestelijke gebeurtenis te maken. Het voorlopige feestprogramma vermeldt o.a. een feestvergadering voor de leden waarna een receptie wordt gehouden. In de avond uren vindt een koffietafel plaats met daar op aansluitend een gezellige avond. BENOEMD Tot lerares naaien is aan de r.k. huis houdschool „Moeder van Bijstand" be noemd mej. M. Kamp, alhier.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 9