WOENSDAG - KOOPJES KOAABI WAALWIJK iii/J vmdm SUNIL HAUNI UW MUU DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 MEI 1962 3 f voor woensdag 23 mei 1962 Sportieve Damespantalon. Gezellige Boodschappentas Leuke Schemerlamp Schattig Kleuterpakje mt.l 4.50 mt.2 4.95 Moderne Gordijnstof p.mtr. 1.98 WARENHUIS Soliede Slaapzak Grofestraat 246 Waalwijk Tel.33 57 NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL IMKERSVERENIGING OPGERICHT baardwijks toneel Sprang-Capelle gemeenteraad Capelle STASSAR BRILLEN BETERE BRILLEN Raamsdonksveer L1l_WJA.L h*i-L -I--.I .«*-»- en meest onweerstaanbaar riin- Het boek leidt de lezer 'in een wereld van onvoorstel- Jjcht en praal. Het is in Ljge trant geschreven en zal ^er door velen gewaardeerd Hollandse Uitgeversmij (forum Boekerij), kleine honderd foto's ver- en verduidelijken dit prachti- '!rk op een zeldzame manier. De '/„p zich is reeds zo waardevol .et werk, voor iedereen die ge werd is in dit zuid amerikaan- f-relddeel, onontbeerlijk is. Kurt 'n heeft zich voor dit boek zeer •moeite getroost, tot een over- •elijk geheel te komen. Zuid Amerika Den De blijmoedige bedelaar Zuid Hollandse Uitgeversmij., Den Haag (Cultuur serie) Een met bijzonder fraaie foto's ge ïllustreerd boek is onlangs bij de boekhandel verschenen. Het boek, getiteld „De blijmoedige bedelaar" geschreven door Louis de Wohl, geeft op prachtige wijze 't leven van Franciscus van Assisi weer. Nu is Louis de Wohl de geschikte man om dit leven op de meest getrouwe wijze weer te geven. Hij toch was de ken ner bij uitstek van de tijd waarin de ze roman zich afspeelt. Juist hierdoor kon het boek een waardevolle inhoud verkrijgen. De fraaie uitvoering waarin het boek verscheen, zal er toe bijdragen, dat het door velen graag gelezen wordt. in grijze of blauwe denim. Mef boord en rits. BIJPAS SENDE BLOUSE in modern filmdrukdessin. Alleen woensdag: SAMEN 14.95 Fantasiegevlochten dadel - stroo, naturel met kleuren. Royaal comfortabel model. Alleen woensdag- 2.50 Elegant staand model. Twee- kleurenuitvoering. Compleet mer snoer, druksc hake laar en stekker. Alleen woensdag: 1«9 8 In wit/bleu of wit/rose. Piquékraagje en zak. Cotelé- structuur. Alleen woensdag: Fraai fantasiegeweven dessin, kleur op kleur. In zachtgeel of blauw. 120 cm breed. Alleen woensdag: Met wattine gevoerd, ook de gerieflijke capuchon. Rits sluiting. Extra opberg-over slag met koordsluiting. Ge heel doorgestikt. In groen en koren. Alleen woensdag: 10.9 5 TIERS EERSTE COMMUNIE. CANTJES BIJEEN donderdagavond zijn de ouders 'de eerste communiecantjes in de intoniusparochie in het verga- aaltje van de St. Michaël ULO gekomen. De ouders die voor avond in grote getale waren ge- ;D kregen een bijzonder leerza- avond geboden. Broeder Magnus leidde de 3d in. De hoofdschotel werd ge- U door een lezing die op de band .opgenomen, omdat men voor de- jvond niet de beschikking over n ker had. Na de pauze werden ot broeder Sartus een aantal prac- Jre wenken gegeven die betrekking jden op de dag van de eerste hei- communie. Van de gelegenheid jret stellen van vragen werd dit- i druk gebruik gemaakt. ,ERMEENDE BRAND IN HET DR. MOLLERCOLLEGE Donderdagavond werd de brand er gewaarschuwd voor een brand, izou zijn ontstaan in het dr. Mol- [tollege. De brandweer die onmid- jjjjk met groot materiaal uitrukte efde evenwel niet in functie te ko- Ktt. Er bleek namelijk dat een kleine ignatie was ontstaan in de ontbran- jgskamer van de centrale verwar- agsapparatuur. De olie die in de •ibrandingskamer was gespoten m niet binnen de daarvoor gestel ed tot ontbranding, terwijl de fo- r-electrische cel, die het beveili- jgssysteem in werking had moeten dien, eveneens haperde. De olie is een gegeven moment tot zelfont- randing gekomen, waardoor een te- slaan vuur ontstond. Door het per- meel van het Mollercollege werd al -rij spoedig de pompen die voor de svoer van de olie zorgen buiten -•erking gesteld. en lezihgen worden georganiseerd en ook de mogelijkheden tot,het maken van excursies is niet uitgesloten. TERPGEBOUW MET VIJFTAL PRACHTIGE PANELEN VERRUKT Een tweetal knipbewegingen met de schaar waren voldoende om de twee fel aan hun touwen rukkende vlaggen, vijf prachtige door Wim Suermondt vervaardigde betonele menten, aan het oog vrij te geven. Dit werd verricht door Deken v. d. Hurk, die voor dit gebeuren speci aal naar het Terpgebouw aan de Irenestraat was gekomen, daarmee tot uitdrukking brengende hoe een grote waarde hij aan dit soort jeugd werk hecht. Ook de jeugd was in grote getale opgekomen, niet op de laatste plaats omdat De Terp voor deze middag was omgetoverd tot 'n „pret-gebouw", waar zij deze mid dag met volle teugen konden genie ten van de jeugdbios en waar zij bovendien nog werden onthaald op een welkome tractatie. Voordat de betonelementen, die de verschillende takken van vrijetijds besteding, die in het Terp-gebouw dagelijks worden bedreven tot uit drukking brengen, werden onthuld, richtte dhr De Waal, voorzitter van de stichting „Jeugdbelangen" van de parochie St. Jan, het woord tot de aanwezigen. Hij noemde De Terp het gouden gebouw van de paro chie, het gebouw dat juist op deze dag van binnen en van buiten ge heel was klaargekomen, welk werk werd bekroond door de onthulling van zoals hij zei: de vijf prachtige ^Een goed verstaander heeft maar een half woord nodig; dit spreek woord kan speciaal gelden wanneer de heer De Waal meedeelt, dat een van de vijf stenen is geschonken door een parochiaan. „Er resten er nu nog vieraldus de voor- zittci** Deken v. d. Hurk benaderde spe ciaal de jeugd, toen hij dringend verzocht er zorg voor te dragen dat de afbeeldingen, waarvan er enkele laas in de muur zijn aangebracht, niet te beschadigen. Hij feliciteerde de heer Suermondt met het Prach- tige resultaat. Tevens bracht hij 35 geïnteresseerden meldden zich aan Wanneer straks het aantal zoemen de en naar honing zoekende bijen in Waalwijk en directe omgeving, sterk zal zijn opgelopen, dan is dit een di rect gevolg van de vergadering die donderdagmiddag in hotel Moonen «id gehouden, waarbij de imkers vereniging „Hymenoptera" werd op gericht. Tijdens deze vergadering, die -erd voorgezeten door ir. J. Lauwers, hoofdbestuurslid van de NCB gaven rich 39 jeugdigen op als lid van deze nieuwe vereniging. De vereniging Hymenoptera" zal het eerste jaar ingaan onder voorzitterschap van de teer J. de Groot, ULO-leraar. Het secretariaat zal worden behartigd door de heer J. Jansen, biologie le raren verbonden aan het dr. Moller college. In het bestuur hebben verder ritting mej. Ingrid Vincentse, en de teer Theo de Ronde. De leden van deze imkervereniging zijn allen auto matisch lid van de NCB. Ook zal de leniging voor Waalwijk en omstre ken van meet af aan gaan samenwer ken met de tuinbouwbond. Naast het touden van bijen, zullen er cursussen i: iu .aj.» dank aan de architect, door wiens toedoen speciaal dit prachtige ge bouw is kunnen verrijzen. Momen teel vinden 470 kinderen hun ont spanning in het Terp-gebouw. v Baardwijks Toneel heeft momen teel in studie het toneelstuk „Het Mannion Mistery", maar door di verse omstandigheden hebben zij 't niet klaar kunnen spelen om voor het einde van het seizoen hiermee gereed te komen, zodat zij zich ge noodzaakt zien, deze uitvoering uit te stellen tot het nieuwe seizoen en wordt het dus dit keer Septem ber. Baardwijks Toneel verzoekt echter de donateurs om hun dona- teurskaarten goed te bewaren, daar deze nu geldig blijven tot Septem ber, zodat zij dus straks op de kaart van het seizoen 19611962 de uit voering kunnen bezoeken. Bewaar de donateurskaart dus goed, dan voorkomt men straks te leurstelling. Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle op vrijdag 25 mei a.s. om half acht ten gemeentehuize. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Wijziging algemene politiever ordening. 5. Wijziging verordening, bedoeld in art. 4, lid 1, der Winkelslui tingswet .1951 .(zgn. halve-dag- sluiting). 6. Vaststelling nieuwe verordening bedoeld in art. 5, lid 1, der Win kelsluitingswet 1951 (vakantie regeling slagers en kruideniers). 7. Verstrekking van voorschotten aan de Woningbouwstichting „Sprang-Capelle" ter financie ring van de stichtingskosten van de woningen Vrijhoeveplein 3 en 4. 8. Aanvraging en aanvaarding van een rijks voorschot ter financie ring van de kosten van verbete ring van complex B. 9. Zekerheidsstelling als bedoeld in art. 7 van het Besluit bevor dering eigen-woningbezit. 10. Kwijtschelding gedeelte terrein- huur v.v. „Wit-Zwart" en v.v. „H.N.C." over 196L 11. Ontbinding pachtovereenkom sten en verpachting van ge meentelijke eigendommen. 12. Subsidiëring Stichting Katholie ke Gezinszorg, district Lang straat e.o. 13. Wijziging Reglement Gemeente lijke Instelling voor Maatschap pelijke Zorg. 14. Voorschotverlening salarismaat regelen per 1 januari 1962. 15. Benoeming ambtenaren van de burgerlijke stand. 16. Verlening eervol ontslag aan de* heer P. v. d. Schans als gemeen tebode en havenmeester en be noeming nieuwe functionaris. 17. Verkoop industrie-terrein. 18. Wijziging gemeente-begrotingen dienstjaren 1961 en 1962. 19. Mededelingen. 20. Rondvraag. 21. Sluiting. 3-DAAGS SCHOOLREISJE KONINGIN JULIANA-SCHOOL Evenals het vorig jaar maken de hoogste klassen der openbare lage re school, de Koningin Juliana- school, wederom een meerdaags schoolreisje naar een jeugdherberg. Vertoefde men het vorig jaar te midden van de bossen, thans heeft men de stad Rotterdam gekozen voor een uitgebreid bezoek. De kin deren hebben reeds een uitvoerig werkschema gemaakt. De ouders kunnen zodoende zien waar de kin deren elk moment van de dag zul len vertoeven. Bovendien kunnen de ouders thans reeds vaststellen dat hun meisje of jongen waar voor hun geld krijgen. Noch het leer-element, noch het spel-element is verwaar loosd. Het jachtige gedoe, dat zo vele reizen kenmerkt, heeft het on derwijzend personeel vermeden. Men zal rustig van alles kunnen ge nieten, omdat men volop tijd heeft, terwijl inspanning en ontspanning elkaar regelmatig afwisselen. Men zou zich kunnen indenken dat sommige ouders bezorgd zullen zijn hun kinderen 3 dagen toe te vertrouwen aan de leiding van het onderwijzend personeel in een drukke havenstad. Men kan er ech ter van overtuigd zijn dat het per soneel van de school meer dan an ders op hun qui vive zal zijn, opdat alles een ordelijk verloop zal heb ben. De ouders doen er echter ook verstandig aan hun kinderen nog eens extra te waarschuwen dat ze toch voorzichtig moeten zijn. Het feit ligt er nu eenmaal, dat dorps kinderen niet zo gewend zijn aan de verkeersdrukte als stadskinde ren en de gevaren niet zo kennen. Deze meerdaagse reis wordt ge maakt op 6, 7 en 8 juni a.s. De eer ste dag hoopt men een bezoek te brengen aan de Diergaarde ..Blij- dorp" en de Euromast. De dag daar na een rondvaart met de Spido en Cinerama. De laatste dag zal men enkele monumenten in ogenschouw nemen en een wandeling maken door Rotterdams drukste winkel centrum De Liinbaan. Indien mogelijk, zullen de kinde ren per particuliere wagens wegge bracht en gehaald worden. Gaarne doen we vanaf deze plaats een be roep op auto-bezitters om hun me dewerking te verlenen. Het komt de reiskas van de kinderen ten goede. Ook de kinderen van de laagste klassen krijgen dit jaar hun school reisje. Dit reisje zal plaats vinden op vriidag 22 juni a.s. De tocht gaat naar Rotterdam, alwaar ook deze kinderen de dierentuin „Bliidorp" en de Euromast zullen bezoeken. In de namiddag wordt een bezoek ge bracht aan de miniatuurstad Madu- rodam te 's-Gravenhage en bij gun stig weer zal men langs het strand rijden en de Pier in ogenschouw nemen. Voorts zal men een bezoek brengen aan de bekende speeltuin Drievliet. Naar wij van de voorzitter van 't i comité Ouden van Dagen vernemen, is de auto-tocht voor de bejaarden in grote lijnen reeds gereed. Deze tocht zal gaan door West- en Mid den-Brabant, o.a. Breda, Rijsbergen, Hilvarenbeek en het Eurostrand te Westerhoven. Een dezer dagen zul len de leden van het comité rond gaan om een bijdrage. Het zal wel licht niet meer nodig zijn een plei dooi te houden voor een beetje vreugde in het leven van de bejaar den. Zij, die volkomen gezond zijn, in gelukkig gezinsverband leven en een grote welvaart genieten, besef fen nauwelijks hoe moeilijk 't vaak is voor de bejaarden, om behoorlijk rond te komen. Daarom gunt men van harte aan de bejaarden een fij ne dag, vooral aan hen, die vroeger hard hebben gewerkt en nooit zo veel hebben genoten van de „hoog conjunctuur". Daarom rekent het comité op de spontane hulp van al le inwoners in het werkgebied van hun comité, die hun reeds zovele- malen hebben geholpen. Bedenk maar dat Uw geld goed besteed is. Uw bijdrage zal U zeker voldoening geven als U al die glun derende gezichten aan U voorbij ziet rijden. Het comité rekent op Uw aller medewerking. Geef daar om met gulle hand. De bejaarden zullen U er dankbaar voor zijn. Keesje Joore onder grote belang stelling begraven. Er was een bijzonder grote be- langstelling bij de begrafenis van Keesje Joore, die na een korstston- dige ziekte op 16-jarige leeftijd over leed. Keesje werd op zijn laatste gang begeleid door heel wat Veerse Boys-leden. De baar werd gedragen door zijn teamgenoten. Aan het zij altaar in de parochiekerk werd ook door de rector van de U.T.S. uit Breda, de school die Keesje bezocht, een H. Mis gelezen. Alle jongens met de leraren van deze school wa ren hierbij tegenwoordig. Het was een sombere lange stoet die Keesje de laatste eer betuigde. Geslaagd Songfestival. Al waren de weersomstandighe den zeer slecht, de actie die het be stuur van de voetbalvereniging „Veerse Boys" ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan op touw had gezet, mag zeer geslaagd heten. Het jeugdwerk van Veerse Boys zal van de financiële voordelen zeker kun nen profiteren. Het feest begon met een groot kindertoneel o.l.v. Coos v. d. Velden. Het hoogtepunt was de sterrenparade met medewerkers met zeer klinkende namen, zoals „De Spelbrekers", Ria Valk, Willeke Alberti, The Yong Sisters e.a., die het talrijke publiek een aangename avond bezorgden. Ook het fancy- fair trok de laatste dag nogal veel bezoekers. De feestelijkheden werden beslo ten met 'n muziek- en songfestival, waarvan de uitslagen waren: A-klasse (ensembles): 1 The Mer ry Singing Boys and his girl uit Loon op Zand; 2. The Hansens Sin gers uit Geert.ruidenberg; 3. The Cedar Stars, 's-Bosch; 4. Tonny van Dijk uit Geertruidenberg. B-klasse (solisten): 1. Ad. Em- men, Raamsdonksveer; 2. Be Semer uit Nijmegen; 3. André Adams, Et- ten; 4. Fabiaan Heerke, Breda; 5. Ria v. Oorschot, Etten; 6. Henny Sestig, Oosterhout; 7. Magie Johny, Raamsdonksveer. Riana Vissers uit Raamsdonksveer deed in deze klasse buiten mededin ging mee en leverde op haar accor deon weer een schitterende presta- tie. C-klasse (duo's): 1. Joop en Han- neke, Klundert; 2. The Little Spring Flowers, Leur; 3. The Beautiful Sis ters, Kaatsheuvel; 4. The Meijer Sisters, Raamsdonksveer; 5. The Carpy Brothers, Raamsdonksveer; 6. De Ryanta's, Zevenbergen; 8. The Kill Joys, Raamsdonksveer. De jury bestond uit de heren Fr. Rij pert uit Geertruidenberg.^ uit Dongen en J. Verbunt, donksveer. Mols Raams- woord te geven op dit enigszins emotioneel geschrijf. Mijnheer Hillege, Uit Uw ingezonden stuk blijkt, dat U het eens bent met ons „neen" op de door ons gestelde vragen. U vindt dit antwoord echter te kortaf. Ik ben van mening dat dit antwoord zo duidelijk en logisch uit de vragen naar voren komt, dat er geen nadere verklaring nodig is. Ziet U overigens kans om een vol ledig programma met redenen om kleed op een pamflet af te drukken, zonder aan de leesbaarheid van het geheel afbreuk te doen? Vervolgens wenst u te weten waarom wij de zittende raad niet goed vinden. Wij stellen, dat een goede gemeen teraad, behalve aan enkele minder belangrijke eisen, aan de volgende hoofdvoorwaarden moet voldoen; 1. De raadsleden moeten van een dusdanig gehalte zijn, dat zij hun taak naar behoren kunnen vervullen. 2. De gemeenteraad dient een af spiegeling te zijn van de op bouw van de gemeente, zowel godsdienstig, politiek als maat schappelijk. Zeer zeker ook wat betreft geslacht en leeftijd. Hoewel ik, en vele anderen, waar onder ouderen, met mij van mening zijn dat meerdere van de zitttende raadsleden geen flauw besef heb ben wat het inhoudt raadslid te zijn, zal ik mij echter vooral richten op punt 2, n.l. de samenstelling van de raad. Wat betreft de afspiegeling van de gemeente in de raad, bestaan er in Drunen twee grote en onduldbare hiaten. Allereerst is er geen vrouw in de raad, hoewel de helft der kies gerechtigden vrouwen zijn. Ook in de raad van Drunen komen er tal rijke problemen aan de orde, waar bij de stem van de vrouw beslist nodig is. De jongeren achten het van zo'n kardinaal belang dat er nu eindelijk eens een vrouw in de raad komt, dat zij met een vrouwelijke lijst trekker de verkiezingen zijn inge gaan. Vervolgens is door conservatisme en behoudzucht bij de personen die de lijsten samenstellen en in de hand gewerkt door de grote ver snippering, het nu in het verleden niet mogelijk gebleken capabele jongeren op verkiesbare plaatsen van de bestaande lijsten te krijgen. Door deze gang van zaken kan het gebeuren dat de helft der kiesge rechtigden jonger is dan het jongste gemeenteraadslid. Men kan alleen al vanuit dit standpunt bezwaarlijk over een goede raad spreken, indien deze raad slechts een kwart der kiesgerechtigden vertegenwoordigt. Moeten raadsleden, wier toekomst niet ver meer reikt, dan alléén be slissen over de nog verre toekomst van zeer velen? Wij, van de jongerenlijst, hebben geen enkel bezwaar tegen capabele ouderen in de raad, integendeel; maar wij weigeren te accepteren dat alle raadsleden oud moeten zijn, net zoals wij weigeren te accepte ren dat alle raadsleden mannen moeten zijn. U merkt op, dat wij punten op ons programma hebben staan die ook door andere lijsten gesteld (zullen) worden. Dit is juist, wij wensen dergelijke problemen ech ter anders aangepakt te zien wor den. Uw opmerkingen oyer het een kwartier lang verstandige taal spre ken in de raad over de door ons ge stelde problemen, beschouw ik als een slag onder de gordel en ik had van U dergelijke insinuaties niet verwacht. Daarom volsta ik met op te mer ken dat de met zorg gekozen can- didaten van de jongerenlijst, in Drunen en elders, bewezen hebben, zonder ruggespraak, een standpunt duidelijk en met redenen omkleed .ter tafel te kunnen brengen. Dit överigens in scherpe tegenstelling met meerdere zittende raadsleden. Dit laatste had U kunnen consta teren op raadsvergaderingen, waar bij ik U helaas nooit op de publieke tribune heb mogen ontmoeten. U stelt tenslotte dat ook de jongeren moeten nadenken voordat zij iets schrijven of zeggen. Wij hebben dit altijd gedaan en zullen dit blijven doen, temeer omdat wij beseffen daarmee een voorbeeld te zijn. Hoogachtend, A. VAN HAL, Prins Bernhardstr. 24, Drunen. den 't volgende onder uw aandacht te brengen. U schrijft in „de Echo" van 18 mei j.l. dat U ons beschouwt als toevallige liefhebbers uit de K.A.B. Hoe komt U er bij, U het recht aan te matigen dit zo te schrijven, wan neer U daar geen enkel bewijs voor hebt. Laat ik U dan zeggen, dat ik van U geen voorlichting nodig heb over wat ik te doen en te laten heb; dit zal ik heus zelf wel uitmaken. Wel wil ik U vertellen dat ik er in eerste instantie niet aan dacht mij beschikbaar te stellen, zodat er van liefhebberij toch zeker geen sprake was. Na rijp beraad en omdat ik oordeelde dat ik als voorzitter van de Werkmeesterbond er aan mee moest werken dat de Werknemers- lijst ook door de werkmeesters- groep vertegenwoordigd is, heb ik mijn toestemming gegeven, dus niet bepaald uit liefhebberij. Hoogachtend, E. II. Hoevenaars. m Geachte Redactie Onder het hoofd „Uw Mening de Echo van vrijdag j.l. trof ik een ingezonden stuk aan van de nand vjui de heer B. Hillege uit Drunen. Als candidaat van de jongeren lijst ben ik genoodzaakt een ant- Geachte heer Van Engelen. Ofschoon ik zeer weinig behoefte heb mij te gaan mengen in al dat geschrijf van de laatste weken over de gemeenteraadsverkiezing, heb ik er toch wel aanleiding toe gevon- Zeer geachte Redacteur. Graag nog enige ruimte in Uw blad met een woord van dank voor de correcte houding, dat U ieder in de gelegenheid hebt gesteld om het zijne te zeggen. Een antwoord aan P. v. Engelen, die maar steeds door blijft jengelen. De helden zijn niet vermoeid, v. Engelen, maar als grote mensen spreken, moeten kleine kinderen Zwijgen. U gedraagt u op onbe schaamde wijze om eerlijke, recht vaardige mensen aan te vallen met uw geschrijf. Ook zakelijk bent u niet redelijk. U valt aan op onder geschikte punten, u schrijft woor den neer van de grofste beschuldi ging. Hoe durft u het volgende te zeg gen: om het oordeel maar aan een ander over te laten of zij wel wer kelijk principiële katholieken zijn, en ons uit te maken voor tollenaars. Vele mensen hebben mij er op ge wezen u hierop te antwoorden. Ik kan u verklaren dat allen die op lijst 2 staan, principiële katholie ken zijn. Wij hebben in de oorlog een principiële houding aangeno men, de hele K.A.B. heeft pal ge staan en geweigerd met Mussert of Woudenberg mee te gaan. Wij heb ben geen pakje aan gehad. Wij heb ben ons leven gewaagd als katho liek en als vaderlander. Hoe oud bent u, v. Engelen? 27 jaar? Toen was u nog een broekje met het wiegestroo U, v. Engelen, bent de aanvoer der van de jongeren in de Katho lieke Volkspartij. Ik zie het nog ge beuren dat de jongeren van de K.V.P. in een pakje door de straat marcheren en u voorop met platte pet R.K., de vlag die de lading moet dekken. Wat hebt gij, v. Engelen, al uit gevoerd? Hebt u ooit aan sociaal werk gedaan? Hebt u ooit dag en nacht klaar gestaan voor alle men sen die in nood verkeren? Hebt u ooit offers gebracht voor het sociaal werk na werktijd op de fabriek en dan tot midden in de nacht? En dit kan wel van toepassing worden ge bracht op alle candidaten van lijst 2 en in grootse mate aan de vijf bo venste van lijst 2, die hun sporen hebben verdiend. En nu, tot slot, v. Engelen, schrij ven doe ik niet meer, maar wel wacht ik met ongeduld op maandag 28 mei om 8 uur precies in de Ge croonde Leersse. Van Engelen, u moet niet terug trekken. Bent u bang in het open baar te verschijnen, ik niet. Ik heb de uitdaging gedaan om in een openbare gelegenheid u verder van antwoord te dienen op de open brief die u gericht hebt aan de le den van de K.A.B., voor ieder toe gankelijk; dit is toch duidelijk. U moet geen klets verkopen dat ik thuis voor de spiegel moet gaan staan, dat het stierlijk vervelend wordt. Ja, dat het voor u nu echt stierlijk vervelend gaat worden, be grijp ik. Ik heb geen antwoordspelletje voorgeslaan. Ik heb voorgeslaan en u uitgedaagd verder te antwoorden in het openbaar; u hebt de hand schoen opgenomen. Gelijke wapens, zegt u, welnu, als ik gesproken heb dan neemt gij uw wapens en slaat mij met uw woor den de kop in. Nogmaals, tot 28 mei. Ik wil er nog aan toevoegen dat ik er zeer veel prijs op stel dat alles ordelijk cverloopt. Ik zal spreken over wat mij op het hart ligt en het zullen harde woorden zijn, maar eerlijk wie kaatst, moet ballen verwachten. Nogmaals, mijnheer de Redacteur, dank voor de plaatsruimte. Jos van Seters.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 3