UW MEïI.flC Buurtfeest vormde slot van waardige gouden bruiloft vierij Opening stanzerij „Succes" te Waspik KAATSHEUVEL Laatste berichten DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 MEI 1962 Berndijk Berkdijk Good Luck 3 18 16 VVN 2 18 14 BWR 20 9 Seolto 2 21 7 SSC 3 20 4 Duivensport 20 20 18 19 18 19 19 20 19 19 19 29 25 23 23 18 18 18 17 15 14 13 21 38 21 35 22 35 22 27 21 24 22 21 22 18 gen Seolto 2. De bezoekers na men met bel windje in de rug 'n dat hadden ze blijkbaar nodig meer snelheid. Alles werd in de vuurlinie gebracht, totdat men na een halt uur naast de bezoe kers stond, 2-2 dus. Nu nog een goede vuurstoot en men had ge wonnen, en ja, deze kwam er. Tien minuten voor het einde zeil de het bruine monster in het Se- olto-docl. Het is nog steeds zo, dat de aanhouder wint. BerkdijkGloria Met een royale 0-5 overwinning op Berkdijk dat hij deze wedstrijd geen enkel belang had, maar ove- gens toch z'n sportieve plicht deed, heeft Gloria uit Baarle Nassau het kampioenschap in de 4e klasse E behaald. Reeds in de 3e minuut wist rechtsbuiten L. dc Rooij 'n goe de scoringskans met een prachtig schot te benutten en deze onver wacht snelle voorsprong heeft er ongetwijfeld veel toe hijgedragen dat dc onvermijdelijke zenuw- stemming in de ploeg meteen verdwenen was. Het waren ove rigens hierna de gastheren, die voorlopig het meest aan bod wa ren, zodat de tegenpartij enige tijd onder druk werd gezet. Men had echter over het algemeen veel te veel tijd nodig met het af geven van de hal, waardoor er telkens weer een tegenstander opdook om dc doorgang te belet ten. Niet eenmaal behoefde dc doelman der gasten dan ook voor een gevaarlijke situatie in actie tc komen. I)e Gloria-voorhoede bracht er in deze periode ook weinig van terecht, maar toen in de 20c minuut de Berkdijk verde diging linksbuiten Klisters ge heel vrij liet, kreeg deze van rechts een niet te missen kans, welke dan ook prompt werd be nut. Met een comfortabele 02 voorsprong konden de gasten de thee gaan gebruiken. De tweede helft heeft over het algemeen weinig fraais te zien gegeven. Dc Berkdijk-ploeg be gon langzamerhand over alle li nies te rammelen en speciaal de voorhoede bracht er niets van terecht, zodat dc Gloria verdedi ging zelden in moeilijkheden ge- nracht werd. Eenmaal kropen de Uitslagen le klas \Y H SKoge 1 vangers Good Luck 2Vrederust Sprang 2Seolto 2e klas BWRVelocitas KMA SSC 3—Seolto 2 3e klas B Olympia 2Roda 2 ONI 2SVV 2 3e klas C Good Luck 4—HNC 2 ONI 3Zwaluwse Boys 3 Olympia 3Boda 3 02 3—0 5—2 2—3 3—2 0—0 3—0 4—2 4—1 2—2 gasten door hel oog van de be kende naald toen een schot te gen de lat belandde en linksbin nen Netten een goede kans kreeg. De terugspringende bal werd echter hoog over gekeild. De ploeg uit Baarle.Nassau liet ove rigens ook weinig imponerends zien. Desondanks slaagde men er na 20 minuten door Vresmissen in met een kopbal de stand op 0-3 tc brengen. Daarmee zaten de gasten op fluweel en was de zaak praktisch bekeken. Tien minuten voor het einde maakte een der Berkdijk-spelers hands in het beruchte gebied, waarna uit de toegestane strafschop de stand op 0-4 werd gebracht en 'n minuut later, nadat de Berkdijk doelman een schot had afge weerd, maar de hal niet onder controle had, schoot linksbuiten Kusters z'n ploeg naar 0-5. De laatste minuten waren verder een formaliteit en toen de scheids rechter voor de laatste maal floot, stormde een enthousiaste supportersschare het veld op om dc nieuwe kampioenen op de schouders te nemen. BRABANTS ZATERDAGVOETBAL Opnieuw behaalden zaterdag in de le klas de staartclubs Sprang 2 en Good Luck 2 de vol le winst. Sprang 2 klopte Seolto met 5-2 (ruststand 2-2) en Good Luck 2 bleef met 3-0 de meerdere over Vrederust. Kogelvangers liet zich volko men overtroeven door WHS in St. Annaland, dat met 6.2 zege vierde. Verliest Kogelvangers nu zaterdag ook van Good Luck 2 en wint Sprang 2 van Roda, dan zal een beslissingswedstrijd nodig ziin tussen Good Luck 2 en Ko gelvangers. De stand is nu SVV ONI WHS DE POSTDUIF WAALWIJK Concours vanuit Creil, 320 km. le duif 10.24.36 A. v. Huiten 1 5 9 17 18 40 51; J. v. d. Meijdenberg 2 49 08- M. Verhulst 3 12 20 31 44 47 74 70; Duivckamp 4 8 13 00; Kuis 0; Groenevcld 7; Schilders 10 48; L. Pullens 11; v. d. Linden 14 24 Verwiel 15 39 50; Spapens 10 72; C. de Man 19 29 09; G. Schoe mans 21 57 73; Kleijssen 22 35; Adriaanse 23- Loinbarts 25 07; de Ronde 20 38 42; B. v. Riel 27 52; Fr. Schoemans 28; Vermeer 30; Hensen 32; Ed. Schoemans 33 70; v. Boxtel 34; Brokken 30; Dekkers 37; C. v. Gelder 41 05; J. J. Timmermans 43; Blok 45 40 54; Jos v. Bladel 50 58 03 04; L. v. d. Boogaard 53 55 78v. d. Gouw 59 75 79; v. Veldhoven 01; G. v. Helvoirt 02; A. v. Baardwijk 00; A. Leijtens 71; Boot 77; C. Verhulst 80; T. v. d. Meijden berg 81Schoei itz 85. HOGEVAART nen wij even goed zeggen dat ande ren moeten oordelen of de candida ten van lijst 1 goede katholieken zijn, want daarvan moet toch wor den uitgegaan. Ten slotte, mijnheer v. Engelen, schuift u ons in de schoenen dat wij, door de naam Werknemerslijst te kiezen, het willen doen voorkomen alsof alleen lijst 2 werknemers be vat. Zouden wij van onze kant niet kunnen zeggen dat u, door de naam Katholieke Unie te kiezen, het wil doen voorkomen alsof alleen lijst 1 katholieken bevat? J. Buijs. Geachte heer v. Engelen, De P.V. Nooit Gedacht, geves tigd hij de heer C. van Tilhorgh op de Hogevaart hield zaterdag 19 mei een wedvlucht vanaf Noy- on, afstand 274 km. Gelost om 11 uur. Eerste duif werd gecon stateerd om 1.22.23. laatste duif om 1.50. Er werd 1 op 4 gespeeld. De prijzen werden behaald door: Jan v. Zeist 1 10 57; A. Florijn 2 3 9; H. de Jong 4 45; F. Tactor 5 00; C. v. Tilhorgh 0 34 43 48 50- H. Vos 7 30; E. Braspenning 8 49; A. Spuibroek 10 22 53; P. Ros 11 20; I). v. d. Schans 12; J. Pols 13; C. Verhagen 14 18; Johan de Jong 15 58; P. v. Rooij 17; C. Brocks 19; Jo Sterrenburg 20 23; Jac. Ophorst 21 44 02; A. v. d. Schans 24; A Heibloem 25 41; L. Vos 27- P. de Meter 28 47 59; A. Vos 29 04; Tinus de Jong 30; C. Pullens 31; M. Mesch 32 S1; A J. Ophorst 33; A. Snap haan 35; L. Kommeren 37; Nico Ireffers 38; A. Tactor 39; M. Netten 40; Johan Sterrenburg 42 52: G. Janson 40 03 05; G. Rosen- brand 50 51; M. Treffers 54; A Brouwers 55. A'S. donderdagavond tussen 7 en 9 uur inmanden voor Creil. Geachte heer v. Engelen, Volgens al uw brieven, gericht zowel aan het K.A.B.-bestuur als aan de candidaten van de Werkne merslijst, gaat u van het standpunt uit dat lijst 2 uitsluitend is samen gesteld uit leden van de K.A.B. Uw informatiebronnen schijnen echter niet met de juiste stand van zaken op de hoogte te zijn. Ik wil u echter als informatiebron wel ter zijde staan en u dan meedelen dat de samenstelling van de Werkne merslijst niets, maar dan ook niets met de „K.A.B.' Het feit dat u probeert uw tegen standers belachelijk te maken en zelfs te krenken, pleit niet ten gun ste van uw mentaliteit. Dit als woord vooraf. Verder willen wij er u zeer na drukkelijk op wijzen, dat wij aan u geen enkele verantwoording schul dig zijn. U hoeft ons niet voor te schrijven wat wij moeten antwoor den op uw aanvallen, dat zullen wij zelf wel bepalen. Welke kronkelpaden u in de po litiek bewandelt, bewijzen de vol gende feiten wel zeer duidelijk. Om de breuk in de K.V.P.', met medewerking van de vier R.K Standsorganisaties, te herstellen, werd door u een reglement opge steld en aan deze Standsorganisa ties toegezonden. Dit reglement werd door de Standsorganisaties aanvaard en ook door de plaatse lijke K.V.P.-leden aangenomen. Dan zorgt u er voor dat genoemd reglement, door uw toedoen, niet goedgekeurd wordt door de hogere partij-instanties van de K.V.P. Dit omdat u zoveel bezwaren had tegen het door u zelf opgesteld reglement. Ondanks uw bezwaren en het feit dat het reglement door de hogere K.V.P.-instanties. door uw toedoen niet was goedgekeurd, heeft u toch bij de toepassing van dit reglement steeds uw medewerking verleend. En dit niet omwille en zeer zeker niet terwille van de K.A.B.-candi daten. Ten aanzien van de candidaat- stelling van de heer Pullens in 1958 handhaven wij onze mening, dat de heer Pullens niet als middenstan der op de K.V.P.-candidatenlijst werd geplaatst, doch als behorende tot de groep vrije beroepen. Dit is ook de mpning van andere bestuurs leden van de K.V.P. Ter verduidelijking laten wii hier de candidatenlijst van de K.V.P. voor de gemeenteraadsverkiezingen in 1958 volgen: 1 Fr. Smolders, werknemer 2 A. van Seters, werknemer 3 D. van Oss, middenstand 4 A. Eibers, werkgever 5 C. v. d. Broek, boeren 6 A. J. Pullens, vrije beroepen, jongeren, enz. 7 C. A. v. Mosselveld, werknemer 8 J. van Heeswijk, werknemer 9 G. Du ij velaar, werknemer 10 A. Meijs, middenstand 11 L. Mombers, werkgever 12 J. van Huiten, jongeren 13 J. Westerburger, werknemer 14 H. van Kol, werknemer 15 J. de Kort, werkgever 16 H. van Mil, middenstand 17 J. F. Klerx, jongeren 18 H. Verwiel. middenstand. Uit de officiële candidatenlijst blijkt dus duidelijk dat de heer Pul lens niet als middenstander candi- daat stond en als zodanig niet ge kozen is. Blijft u, als vice-voorzitter van de K.V.P., volharden dat de heer Pul lens wel als middenstander geko zen is, dan kunnen wij hieruit slechts concluderen, dat aangezien artikel 8 van het toegepaste regle ment, de middenstand (in onderha- vig artikel wordt niet gesproken van K.A.B.-ers of leden van de R.K. Middenstandsbond, doch van werk nemers en middenstanders) de mid denstand dus, slechts 4 candidaten kon plaatsen waarvan 2 op een verkiesbare plaats, de heer Pullens ten onrechte op de groep vrije be roepen is geplaatst. vijwerd2atrouwlvbgkqjvbgkqjwky Ten aanzien van uw mening over het principieel katholiek zijn van leden van de K.A.B., het volgende: Reeds tijdens de Duitse bezetting hebben de leden van de Katholieke The Gunners Roda Vrederust HNC Seolto Kogelvangers Sprang 2 Good Luck 2 In de 2e klas bleef SSC 3 met 3-2 baas over Seolto 2. Door dit resultaat bestaat voor de Vrij- hocve-Capellenaren nog 'n kans je aan degradatie te ontkomen. Zij zullen dan echter de volgende week moeten winnen van Olym pia in Dongen. Zoals te verwachten viel, ze gevierde Velocitas KMA over BWR in Roosendaalde uitslag was 2-3. I)e stand: Wit Zwart Olympia SSC 2 PTT The Gunners 2 Dinteloord 2 Vclocita-s KMA te maken heeft. ,U11 w llOMlwucac gedeelte van de j Arbeidersorganisatie, waartoe ver- candidaten georganiseerd is bij een toe verschillende candidaten op de ol andere vakorganisatie en daar- werknemerslijst behoren, bewezen tta'd daarnaast lid is van de bewezen principieel katholiek te K.A.B is louter toeval. Onderge- zijn, toen zij weigerden het bevel op tekende heeft zelfs in het geheel te volgen zich bij de Nationaal So- niets met de K.A.B. gemeen, daar cialistische Arbeidersorganisatie aan ik bij geen enkele organisatie ben te sluiten, ondanks bedreigingen van aangesloten. Waarom niet, doet hier niets ter zake. Als ik een terugblik werp op al uw brieven, meen ik te moeten constateren dat het uw opzet is tweedracht te zaaien onder de werk nemers (arbeiders), om zodoende stemmen aan lijst 2 te onttrekken. Wij vertrouwen dat de werknemers dit zullen inzien. Of dient uw geschrijf om de on tevredenheid van meerdere candi daten op uw eigen lijst te bedek ken? Dit gebeurt meer in de poli tiek. Waarom houden plotseling de ingezonden stukken van uw candi daten op, nu de nmmers 14, 13 en 12 aan de beurt moesten komen, want daar begint de ontevreden heid. Wij zouden de eerlijke mening van deze candidaten wel eens wil len weten, want het is mij bekend dat zij met de gehele gang van za ken absoluut niet accoord zijn. Bovendien, mijnheer v. Engelen, u heeft in een van uw eerste stuk ken gezegd dat u veel vrienden on der de werknemers telt, maar wees er zeker van dat het becritiseren van de werknemerslijst velen de ogen heeft doen open gaan. En waar u zegt dat wij het oordeel of wij principiële katholieken zijn aan anderen dienen over te laten, kun- bezetter en N.S.B. Verschillende van onze leiders hebben hun houding met hun leven moeten betalen. Niemand minder dan het Hoog waardig Ned. Episcopaat heeft de grootste bewondering voor de hou ding van de leden der R.K. Arbei dersorganisatie uitgesproken. Dat u van deze zaken geen weet hebt, is niet zo verwonderlijk, mijn heer v. Engelen. Maar het past u toch allerminst leden van de KfA.B. voor Farizeeërs weg te zetten. Wij achten uw uitlating in deze, als be ledigend voor onze hele K.A.B. Mijnheer v. Engelen, het lijkt haast onbegrijpelijk dat een voor aanstaand man in de K.V.P. als u, die toch heel goed weet dat de KVP óók de arbeiders nodig heeft, er zulk een grote rol in speelt, het stre ven van personen uit andere maat schappelijke groepen, de arbeiders van hun verworven positie op poli tiek terrein te verdringen te doen steunen. Beschouwt u onze arbeiders soms als stemvee? Hetgeen zich hier in Waalwijk in de K.V.P. tussen de arbeiders en andere maatschappelijke groeperin gen, met name middenstand en in tellectuelen afspeelt, gebeurt ook op verschillende andere plaatsen. Als de K.V.P. in de toekomst op de arbeiders wil blijven rekenen, dan dient de partijleiding zich in de kortste keren te bezinnen om de K.V.P. ook voor arbeiders aantrek kelijk te maken. Dit doet zij niet door personen in de top te plaatsen die de arbeiders omlaag proberen te halen. Wat u zo graag van ons zoudt ver nemen, kunnen wij u niet meedelen, dat is toch ook volgens de taak van uw medebestuursleden in de K.V.P. Geachte heer v. Engelen, helden zijn wij niet, maar vermoeid nog minder. Hoogachtend, het Bestuur der K.A.B.-afdeling Waalwijk. Men zou het eigenlijk zelf moeten meemaken om te kunnen ren, wat er als mens in je omgaat wanneer ter gelegenheid het vijftig jaar getrouwd zijn, ter ere van het gouden bruid Vi erva. festiviteiten worden opgezet, die tezamen een trilogie vórmen'"^*31 eerst zaterdagavond klonken in café Ouwerkerk aan de Antn straat de laatste feesttonen; zij vormden het sluitstuk van eon^' vergetelijke gouden bruiloft-viering, die op 11 mei met een b °n' -v. H.U11UI.C „au wenen van to ren reeds alles in^ het werk gesteld om het familiefeest en 't buun 'ben op een andere plaats de feesttrom wordt geroerd ter ere feest te doen klinken als een klok. Het mag gezegd, dat hebh weten te bereiken. En als er dan tussen al deze festiviteiten dc-6"1 zelfde gouden paar, dan zijn daar weer anderen geweest die n in prima banen hebben geleid. Geachte Redactie, Zo even kwam er een propagan- da-blaadje van de P. v.d. A. in de brievenbus vallen. Persoonlijk was mij bekend dat op deze lijst alleen mensen voorkwamen zonder ook maar de minste ervaring in gemeen te-politiek, maar dat zij deze on kunde zo naar buiten zouden de monstreren, heeft mij meer dan verbaasd. Wat denkt u van verbetering straatverlichting in straten die bin nenkort totaal geweizigd zullen wor den, zebra-paden over de Grote straat, telefooncellen en brieven- bussen waar de gemeente geen zeg- Gok de zusters en de bejaarden zelf Zondag 13 mei vond in Waspik in het tehuis van ouden van dagen de feestdag plaats voor al de bejaar den, die sinds langere of kortere tijd hun intrek hebben genomen in Pen sion St. Jozef, waaronder ook het gouden bruiloftspaar. De zusters hebben daar werkelijk niets teveel gevonden om er een donderend feest van te maken, 's Morgens werd in de kapel een H. Mis uit dankbaar heid opgedragen. De zusters had den voor de middaguren voor een voortreffelijk diner gezorgd, terwijl de thee 's middags was aangekleed met een smakelijk stukje gebak. De avond werd gevuld met het opvoe ren van een operette in vier bedrij ven door de Vogeltjes uit Waspik. genschap over heeft, van verbete ring sportaccomodatie, speelgelegen- heid en scholen die al in vergevor derde staat van voorbereiding en zelfs uitvoering zijn, en wie door Elshout rijdt moet wel de conclusie trekken dat de stapels straatstenen en trottoirputjes er niet voor niets liggen. Neen, wij verwachten niet veel van deze plannenmakers. Bij voorbaat hartelijk dank voor plaatsing in uw blad. Hoogachtend, C. P. Groot, Pr. Irenestraat 26, Drunen. BEER VERWONDT ZANGERES De zangeres Ria Kuiken (27) uit Nijmegen, is zaterdagavond in Haarlem aan dc dood ontsnapt, toen zij in de berekooi van circus Boltini werd aangevallen door 'n zesjarige Russische bruine beer. Directeur Tony Boltini, die Ria Kuiken in de kooi gezelschap hield, slaagde er in de woedende heer met een knuppel buiten ge vecht te stellen. Hij kon echter niet voorkomen dat het meisje viermaal in haar arm werd ge heten. De verwondingen bleken niet van ernstige aard te zijn. Na medische hulp in de Maria Stichting kon de zangeres latei- in de avond het ziekenhuis weer verlaten. Op verzoek van Tony Boltini werd de beer dezelfdia avond door een Haarlemse poli tieman met een stengun afge maakt. INFILTRATIES NEMEN TOE Indonesische parachutisten heb ben zaterdag voor de vijfde maal landingen uitgevoerd. Ditmaal was het een groep van ongeveer 40 man, die twee kilometer ten zuiden van Teminaboean tussen Sorong en Fak Fak in de Vogel hebben zich er niet toe bepaald al leen maar toe te zien. Nee, ook zij hebben de feesttrom meegeroerd, letterlijk en figuurlijk. Voor het buurtfeest waren talrij ke buurtgenoten van het gouden bruidspaar, dat voordat zij hun in trek in Waspik hadden genomen, aan de 1ste Zeine woonachtig was, naar café Ouwerkerk gestroomd om daar gezamenlijk mee te delen feestvreugde. Het feestcomité voor deze avond een aantrekLïx program in elkaar gedraaid 7 1J* het Kaatsheuvels Revue Qr Harri Bosch met zijn gezelschL Jos Remie zijn er bijzonder in slaagd een onvergetelijke avoncU bezorgen. Als bijzondere verras! deze avond, een overprettige ven sing mogen we wel schrijven u het feestcomité er voor geznrcb Diny Leijtens uit De aKSS Thijmstraat voor de genodigden kele nummertjes kon komen zing Diny Leijtens, die nog maar ai 12 jaar is, bezit werkelijk de can? citeiten om toehoorders met h zingen prettig bezig te houden 7b is overigens geen onbekende on h! gebied van de lichte muziek in J teurkringen, want meerdere makt is zij opgetreden bij songfestival? en niet zonder succes. Tot laat in de avond is er genoten niet alleen door de buurt, maar ook door het gouden bruiloftspaar zelf dit feit is wel 'n compliment waard ■aan het adres van het feestcomité kop neer kwam. Onmiddellijk na de melding van de Papoea's, dat de landingen waren uitgevoerd, kwam een detachement van de landmacht in actie met behulp van Papoea-gidsen. In een kort vuurgevecht werden twee Indo nesiërs, onder wie de comman dant van de groep parachutisten, gedood en drie Indonesiërs ge wond. De Nederlanders leden geen verliezen. Commandant Reeser heeft in middels versterkingen naar het gebied gezonden om de uiteenge slagen parachutisten aan le val len. Reeds 250 infiltranten zijn op het schiereiland Onin geland. Minister-president De Quay heeft de secretaris-generaal der Ver. Naties gewezen op de gevaarijke toestand. Amerika blijft hopen op hervatting der onderhandelin gen. - Het recht van staken zal in Spanje worden erkend. Rij Verolme op Roosenburg is het grootste schip (85.000 ton) ooit in Europa gebouwd te water gelaten. REüNIE-DAG Oud-veldartilleristen, gediend hebbende voor 1940 te Ede hij 4 en 8 R.V.A. opgelet: In augustus a.s. is er een grote Reüniedag te Ede. Inlichtingen hierover bij: L. van Rij, Mathe- nesserstraat 2, Rotterdam 17. Zegt het voort. Zaterdag j.l. werd onder grote belang stelling de nieuwe fabriek van de heer N. Smits, welke onder de naam „Succes" door de wereld gaat geopend. Na de plechtige inzegening door pastoor Rovers verrichtte burgemeester L. M. J. J. van Erp, in aan wezigheid van o.m. wethouder Kuijsters en vele zakenrelaties de opening. Het was voor burgemeester van Erp een genoegen deze opening te mogen verrich ten. De overschakeling van agrarische ge meente naar industriegemeente, aldus de burgemeester in zijn openingswoord, is voor de gemeente Waspik van groot belang, om dat niet allen in de landbouw werkzaam kunnen zijn. Het gemeentebestuur wil het scheppen van werkgelegenheid in de ge meente zoveel mogelijk bevorderen, want al te veel inwoners zijn thans genoodzaakt te werken in andere plaatsen, die zelfs vaak niet in de buurt zijn gelegen. Hierdoor ont staat de zo gewraakte pendel waar ook spr. beslist tegen is. Vandaar dat het gemeente bestuur industrievestiging zoveel mogelijk wil bevorderen en in dc gemeente daarvoor gunstig gelegen industrieterreinen creëerde. De burgemeester hoopte dat nog vele in dustriëlen het voorbeeld van de heer Smits zullen volgen. In zijn dankwoord betuigde de heer Smits zijn grote erkentelijkheid aan pastoor Ro vers voor de plechtige inzegening van zijn bedrijf, aan burgemeester van Erp voor zijn openingswoord, aan architect, aannemer en onderaannemers. Voor de zeer goede mede werking, welke van de technische dienst van de gemeente was verkregen, was spr. bij zonder dankbaar. De heer N. Smits toonde zich zeer verheugd zijn ideaal te hebben be reikt, een eigen bedrijf in eigen bedrijfs ruimte. Na de openingsceremonie brachten de aanwezigen een heildronk uit op de on dernemende zakenman. 1. Burgemeester L. M. J. J. van Erp feliciteert de heer Smits met de opening van zijn nieuw bedrijf GESLAAGD Op het zaterdag j.l. te Tilburg ge- houden examen machineschrijven slaagde onze plaatsgenote mej. Bep de Vries. Zij genoot haar opleiding aan het instituut van de heer de Leur te Waalwijk. TENNISDEMONSTRATIE De bar slechte weersomstandighe den zijn oorzaak geweest, dat slechts een handjevol tennisliefhebbers de moed konden opbrengen om getuige te zijn van de tennisdemonstratie, welke de directie van het natuurpark De Efteling had georganiseerd, ten einde niet alleen meer belangstelling te kweken voor deze gezonde zomer sport, maar vooral ook om de begin nelingen de voornaamste grondbe ginselen te doen bijbrengen. Deze zijn immers van essentieel belang om deze moeilijke sport met succes te kunnen beoefenen, en wanneer hierop niet van begin af aan op wordt gewezen, vervalt menigeen in fouten, welke al tijd hun stempel op het spel blijven drukken. De heer Ch. Roels, directeur van de sportparken te Eindhoven, die de leiding van deze demonstratie had. nam eerst een 12-tal jongens en meis jes onder zijn hoede. Achtereenvol gens toonde hij deze het vasthouden van het racket, lichaamshouding, het zich naar links en rechts verplaatsen, de stand van het lichaam bij het uit voeren van verschillende slagen, o.a. forehand en backhand, alsmede het serveren. Vervolgens kwamen de he ren Biesheuvel en Koerts, die ver schillende slagen toonden en welke door de heer Roels werden verklaard. Tenslotte speelden beide heren nog een enkelspel en met een tweetal Kaatsheuvelse clubleden een dubbel. Het was werkelijk jammer dat zo weinigen van deze interessante de monstratie getuige waren. JUBILEUMTOURNOOI b.v. HGL. De uitslagen van de wedstrijden op het jubileum-tournooi van de b.v. H. G. L., dat in café Th. van Boxtel wordt georganiseerd, waren op vrij dag 18 en zaterdag 19 mei als volgt: Klasse C car. brt. h.s. moy. pt. p. car. HBS I, Waalwijk 308 197 13 8.17 6 91.94 Centrum II, Waalwijk 311 19 7 9 8.0 1 4 105.81 Klasse B HGM II, Mill 5 2 7 1 5 5 2 8 1 8.65 8 99,43 De Dreef I, Kaatsheuvel 340 1 55 1 7 1 0.69 2 62.38 Klasse A NAO I, Tilburg 441 52 56 44.65 6 91.87 De Efteling I, Kaatsheuvel 478 52 141 39,26 2 76.03 OVSL I, Tilburg 674 56 83 72.96 6 99.11 H.G.M. I, Mill 362 56 52 31.49 2 125.96 Op beide dagen werden weer en kele mooie prestaties geleverd. Zo scoorde Bertus Dekkers van De Ef teling 'n prachtige slotserie van 141. hetwelk de hoogste serie is tot nu toe.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 6