Ter kennismaking uüloxv Ü1maakt Uw soep werkelijk af! WW voor alle 75-jarigen van 27 mei 1887- alle babies van 27 mei 1962 J ESPEE CENT 1% 75 jaar.en „aktiever dan ooit 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 25 MEI 1962 6 Typiste 55— Tilburg Gemakkelijk te doseren 4 zakjes in een doosje: veilig bewaard, geurig en strooibaar poeder, 't Lost onmiddellijk op. Tip tip met duim en wijsvinger geeft U Uw soep smaak naar Uw Getrokken van mals rundvlees Lang getrokken op een zacht vuur: 'n goede, krach tige bouillon, waarmee U een heerlijk krachtige soep maakt. Fijn gekruid - extra geurig Kracht ensmaak en geur. Door een fijn kruiden mengsel uit Royco's be faamde keuken. Een goede stap naar een heerlijke soep. 27 mei is niet voor iederéén een feestdagmaar extra voordelen zijn er wèl voor iedereen - let u maar eens op onderstaande FEESTELIJK-LAGE JUBILEUMPRIJZEN. Op 27 mei viert Albert Heijn zijn 75-jarig jubileum. Ieder een gaat 't meevieren - boven dien krijgen de „feestelingen" een extra verrassing Albert Heijn roept alle 75- jarigen op die 27 mei 1887 geboren zijn. Wanneer zij zich bekendmaken (berichtje met uittreksel uit het geboorte register) aan Albert Heijn, ligt er een zeer bijzondere verras sing op hen te wachten. En alle babies geboren op 27 mei 1962even een ge boortekaartje naar AH en er komt een leuk jubileum cadeautje ^i 55 78 79 69 29 zoekt TYPE-WERK vooi' de avonduren. Brieven onder nr. 2585 aan t bureau van dit blad. Wij CONFECTIONEREN Uw eigen stof tot 'n Costuum naar maat. Gegarandeerd binnenwerk Heuvel 18 aande de door u nogal fel bestre den Jongerenpartij eens tegen over de uwe willen stellen. Ik ineen namelijk dat u ge poogd hebt een knuppel in het stemhok te werpen, hetgeen ik overigens op prijs stel, daar dit de hele zaak der gemeenteraads verkiezingen alleen maar ten goede kan komen. Ik stel 't ech ter niet op prijs dat u zich be perkt tot het geven van kritiek welke niet eenduidig is. I)e gemiddelde leeftijd van de raad moet geen jaar zijn, zo schrijft ii, maar toch eigenlijk ook geen 25, 35 of 45 jaar. Hoe moet dat dan? Ergens zal toch een gemiddel de leeftijd van de raadsleden op een aantal jaren uit moeten ko men. Dat is de uitkomst van een op telling, gevolgd door een deling. Maar dan plotseling zegt u vrede te hebben met een goede gemeenteraad, geformeerd uit gemiddeld 60-jarigen. Op even verhelderende wijze beredeneerd, bent u dan zo ge lukkig met A.O.W. genietende wethouders. Waar het deze jongelui mijns inziens om begonnen is, hoop ik met een aantal regeTs duidelijk te maken. Ik staar mij ook niet dood op die algebraisch-gemiddeldc leef tijd. Maar wel eis ik bij de sa menstelling van de gemeenteraad een redelijke differentiatie van deze samenstelling naar de leef- tijds c.q. generatie-verhouding in de groep kiezers c.q. bevolking te Druilen. Ditzelfde geldt voor de wens van de jongeren om ook (een) vrouw (en) in de raad te krijgen. We mogen toch aannemen dat de helft van de totale groep kiezers vrouwen zijn! Het zal u nu duidelijk zijn dat „een goede raad van gemiddejd üO-jarigen" voor een contradictio in terminis is. Zo'n raad kan toch nooit representatief zijn voor het gehele gamma van leef tijdsgroepen onder de kiezers. Een min of meer evenredige afvaardiging van de jeugd en van de vrouwelijke bevolking is toch geen onredelijke of onbezonnen eis Een van uw consequenties bij het lezen van het biljet is, dat mannen niet persé slechte raads leden zijn. Dat ben ik met u eens, maar ik heb gelukkig niet gezien dat deze jongeren dat wel menen. Ik vind het niet fair het initia tief van de jeugd in deze zaak te begroeten met foutieve interpre taties van hun leuzen! Het ant woord: „Neen!" dat zij geven op de in de tekst gestelde vragen is niet kortaf. Ik vind hel volle dig in de ware betekenis van het woord. De argumentatie voor dat „Neen" is niet aanwezig; dat is miins inziens ook juist, omdat 'n dergelijk biljet aan een aantal eisen moet voldoen, waarbij voor argumentatie geen ruimte over blijft. Er zijn, zoals ook u wel geconstateerd zult hebben, een aantal lijsten in Drunen, die hun biljetten zo vol geargumenteerd hebben, dat geen zinnig mens zich de moeite zal geven het te lezen. Ik neem echter aan dat de ze argumenten er zeker zullen zijn; die zult u zelf kunnen zien als u niet expres uw ogen en oren sluit bij 't beschouwen van de huidige raad en zijn doen en laten. Zijn al deze mensen wel zo vreselijk geschikt voor deze func tie van raadslid? Kunnen zij heus een kwartier spreken over hun visie op diverse problemen? En dan nog wel zonder ruggespraak? Ja, u stelt hoge eisen aan jonge mensen met politieke aspiraties. Jammer overigens, dat u deze ei sen nooit eerder aan. oudere raadsleden hebt gesteld! Dan hadden we een gezellig debatterende raad gehad. Alhoewel ik er van overtuigd ben dat de candidaten van deze nieuwe Jongerenlijst zeker goed van de tongriem gesneden zijn en wel degelijk hun eigen visie over diverse punten naar voren kun nen brengen, hoop ik niet dat zij er steeds een kwartier voor nodig zullen hebben. Mijnheer Hillige, waarom toch altijd van die hele forse kritiek leveren, als de jeugd in welke zaak dan ook 't initiatief neemt? Juist de oudere generatie dient de jeugd te helpen bij het naar voren brengen van haar wensen en het vormen van haar eigen mening ook op politiek gebied. Die veelbesproken „generatie breuk" wordt in.i. vaak door de oudere generatie kunstmatig op gewekt. Over 35 a 40 jaar kan deze generatie wel eens hele goe de CO-jarige raadsleden opleve ren. Hoogachtend, S. J. MEIJER ■n.r RoycoVleesbouillon Poeder NIEUW! m I Deze aanbieding geldt alleen in de provincies Zeeland, N.-Brabant en Limburg! y.-.y. BETER LEVEN CA VEL K •w» (Xtóiei AH-Cake-Mix in 'n u>ip klaar per pak van 75 nu voor 59 Bongo Oploskoffie reuze pot 200 gram van 595 nu 495 Familie-reep melk of puur 100 gram fijne chocolade per stuk AH-Slasaus de lekkerste per fles Appelmoesliterblik Frambozen/Bessenjam per pot Leverpasteiblik 100 grain Cavelli Vermouth (Nieuw!) Italiaanse import rood of wit AH-Vacuum-Koffie mild-krachtig roodmerk) altijd vers. per blik 2 50 gram 145 Prijzen geldig t/m literfles 285 Ananas dikke, hele schijven literblik 139 Couque de Lorraine 23 grote koeken in een pak 100 Biscuits Petit Beurre per pak 228 gram 39 Tutti-Frutti le kwaliteit 250 gr. 89 Berliner Leverworst 100 gr. 35 Runder-Rookvlees 100 gram 69 Rauwe Boereham 100 gram 69 Grote Repen butterscotch met slagroom, suiker, kofpe-extract royaal om te trakteren 9 voor 100 MacQueen Theezakjes rijk-geurige Schotse melange doos 20 stuks groot formaat 88 zaterdag 26 mei Albert Heijn

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 6