wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt WAALWIJK FILMJOURNAAL Welveifcoiftd ZWITSAL sSpaKt Musis Sacrum Luxor HOEDER WORDEN De oude pastorie van St. Antonius POEDER ZALF - OLIE - ZEEP BABYSET DE LUXE«« Algemene ledenvergadering Coöp. Verbruiksvereniging „Broederhulp" U.A., Kaatsheuvel V D GEEFT U MODERNE KIJK OP DE MEUBELS VAN NU VRIJDAG 1 JUNI 1962. 84e JAARGANG No. 42 Pe tcho wn het Zuióen Uitgever: faalwijkse Stoomdrukkerij An toon Tielen goofdredacteur: JAN TDELJCN gironummer 50798 pit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 8.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties* speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk TeL 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" GIFTEN ST. THOMASKERK EINDHOVEN. (Kerk Moderator Stevens). 4e verantwoording. Sinds met ingang van 27 mei :j de Parochie van Moderator Stevens in Eindhoven kanoniek jS opgericht en gesteld is onder de bescherming van de H. Apos tel Thomas, kunnen wij voortaan opreken van de Kerk van de H. Thomas in Eindhoven. j)e giften die in de week van 20 t.m. 20 mei binnen kwamen, «aren wel uitzonderlijk hoog, nl. f 1328.80. De reden hiervan was jat verschillende lijsten binnen kwamen van degenen die namens het „Hulpcomité Kerk Moderator Stevens" een rondgang door hun «ijk hebben gemaakt en ook dat er vele grote giften werden ge schonken. Aan allen een hartelijk woord van dank. Vorig bedrag f 4584.80 Van 20 t.m. 2G mei f 1328.80 f 4913.00 K.A.V. AFD. WAALWIJK Op donderdag 24 mei werd de traditionele Moederdag gehou den. Begonnen werd met een H. Mis om half zeven 's avonds in de parochiekerk van St. Jan en op dezelfde tijd tevens in de pa- richiekerk van St. Antonius, tot intentie van de KAV. Na de H. Mis om 8 uur werd de feestdag besloten in de zaal v. Helvoirt. Door de hartelijke bereidwil ligheid van de familie v. Helvoirt «erd de voorzitster M. Hamers- Leijsten per auto afgehaald, zo dat ze persoonlijk de bijeenkomst kon openen met gebed. Ze werd met een hartelijk applaus be groet. Spr. sprak een welkomst woord, in het bijzonder aan de Eerw. adviseur en de heren van het Centraal Ziekenfonds uit Tilburg, die een film zouden ver tonen over Lourdes. Nadat spreekster 'n huldigend woord speciaal aan de moeders gesproken had, sprak zij in haar inleiding nog over de beminne lijkheid van onze Moeder Maria.. Hierna sprak de voorzitster voor het versierde Mariabeeld de op dracht aan Maria uit, waarna de koffietafel een aanvang kon ne men, waarvan een gretig gebruik werd gemaakt. Voorts deed de voorzitster nog enkele zakelijke mededelingen over het te ondernemen uitstapje dat dit jaar op zondag 15 juli zal plaats hebben, om in Heeswijk 't openluchtspel te kunnen gaan bijwonen. Ook werd nog een voorstel ge daan om voortaan de jaarlijkse reis te vervangen door een ge noeglijke feestavond met muziek of iets dergelijks. Dit wordt in 'n volgende vergadering nog nader toegelicht en besproken. Hierna vertrok de voorzitster en werd de verdere avond geleid door de vice-voorzitster mevr. Freijer-Wouters. Deze gaf het •voord aan de heren van het Cen traal Ziekenfonds. De bedoeling van deze film is om het „Lourdeswerk" krachti ger onder de aandacht vim de KAB en KAV te brengen, om zo doende medewerking te krijgen om het aantal gezonde leden van beide organisaties, dat jaarlijks aan de Lourdesbedevaarten deel neemt, hoger op te voeren. De film was een weergave van alles wat men op zo'n bedevaart meemaakt. Vooral het zien van de ontelbare zieken, hoe deze het verblijf en het meebeleven van al de plechtigheden en handelin gen doormaken, is een ontroe rend, schouwspel om van de kin deren nog niet te spreken. Onder de pauze werd nog een verloting gehouden met mooie prijzen, waar ook het Centraal Ziekenfonds nog wat bij deed om de kans op een prijs nog groter te maken. Het werd dan ook een groot succes, want de netto op brengst bedroeg 00.bestemd voor de jubileumkas. Aan het einde van de feestdag dankte de vice-voorzitster de he ren en deed er nog een propagan distisch woordje bij om de leden te overtuigen van het belang om lid te worden van het Centraal Ziekenfonds, waarna de bijeen komst op de gebruikelijke wijze werd gesloten. DE N.C.V.B. AFD. WAALWIJK EN OMSTREKEN. Begunstigd door vrij behoor lijk weer ging de Vrouwenbond op j.l. dinsdag 22 mei op excur sie. De tocht ging van Waalwijk via Sprang-Capclle over de mooie brug bij Gorinchem langs een binnenweg over Lopik naar Gou da. De lente is dit jaar later en dus stonden overal de bomen nog in volle bloei, een prachtig ge zicht. Zo kwamen we in Gouda, waar Ds. en Mevr. Schel- levis gezamenlijk met ons de ochtendkoffie gebruikten. Onze gasten begeleidden het gezel schap nog tot in de St. Janskerk, waar de prachtige gebranschil- derde ramen onze volle aandacht hadden. In een nieuw stadsdeel lieten we „het anker" vallen om de inwendige mens te versterken. Bij het weggaan werd de chauf feur van de bus door een groep kleuters gevraagd of al die da mes op „schoolreis" waren. Thans kwam 't hoofddoel van de tocht, het bezoek aan de kaar senfabriek „Apollo", waar we buitengewoon vriendelijk ont vangen werden. Na een uitleg over de fabricage van kaarsen werden we door het bedrijf rond geleid. Reeds nu is men bezig met de vervaardiging van kaar sen, die straks met Kerstmis dienst zullen doen. Als aanden ken kregen we een boekje en 2 helderwitte kaarsen mee. Daarna ging de toch naar Rot terdam en velen maakten van de gelegenheid gehruik om in de Cineac de bruiloftsfeesten van ons koninklijk paar te zien. Maar aan alles komt een eind, ook aan een gezellige en leerza me tocht en we gingen dus weer welgemoed huiswaarts. Het ligt in de bedoeling om op 28 juni nog samen te komen, .voordat de vacantie aanbreekt „De wens is de vader van de gedachte". Ongetwijfeld is dit gezegde van toepassing op de geruchten, die telkens de ronde doen met betrekking tot een eventuele be stemming van de oude pastorie van de Waalwykse Antonius- parochie. Somber en donker ligt het gebouw daar te staren, sinds pas toor en kapelaans de nieuwe pastorie betrokken. Een paar rol luiken gesloten, 't hek verzakt, poort naar de tuin overwon nen door de tand des tijds. En overal accentueert het weelde rig opschietende onkruid de trieste verlatenheid. Die sombere stilte zal echter pan wijken, en wel zeer binnen kort. Het zal er een drukte wor den, zoals die in en ronci een pas torie zelden te beleven valt. Half juni zal de deur er wijd epen staan voor iedereen drie dagen lang! Als u er dan binnen Baat, zult u de pastorie als zoda- ni" niet meer herkennen, want artisten van naam zullen ze heb- pn herschapen in een feest van 'loer, licht en kleur. U zult uw °gennauwelijks kunnen geloven! Broeder Marius en Wim Klijn, jant die zijn het die van de vol tige metamorfosering de artis te leiding hebben, zijn zo yriendelijk geweest er ons zovast 'ets van te vertellen. De kamers aan de Noordzijde, dat is dus naüst de kerk, worden ^getoverd in één grote bar, in fen geheel eigentijdse stijl inge ënt. Met kleur- en lichteffecten m hier een boeiende ritmische lompositie worden gecreëerd. De aanblik hiervan alleen al is de moeite waard. Maar de gezellig heid zal er hoogtij vieren, daar voor staat een befaamd orkest dat er iedere avond zal optreden, samen met bekende radio- en te levisiesterren borg. Overigens houdt het bij het ge bouw zelf niet op; ook de tuin zal in het plan worden betrok ken. Met de meest adembene mende lichteffecten zal die wor den omgetoverd in een fantas tisch sprookjespark. Dat wordt een attractie oo zich. Het zal er goed toeven zijn op de overdekte terrassen en zitjes. Meer kunnen we daar op het ogenblik niet over vertellen, we komen er nog wel op terug. Natuurlijk begrijpt u, dat dit hele spektakelstuk 'n doel heeft. De Antoniusparochie is 'n sterk groeiende parochie, een parochie met veel jeugd en... een actieve Jeugdraad. Maar om die activi teit ook werkelijk te kunnen ont plooien, heeft de Jeugdraad geld nodig. Gewoonlijk organiseert men in zulke gevallen een fancy-fair, u weet dat wel: spijkerslaan, bal len gooien, touwtje trekken, schieten en zo meer. Het is er dan altijd wel gezellig, vooral als er ook nog een bar aan is ver bonden. En dat laatste is het nu juist: die bar krijgt deze keer de mees te aandacht, wat niet wil zeggen dat de traditionele attracties he lemaal zullen ontbreken. Zeker niet! De schutters onder u zullen volop aan hun trekken komen, en er komt een Rad van Avon tuur met fantastische prijzen. Voor de jeugd komt er een hij- nog wel in de vroegere pastoors- zondere attractie. Er wordt en kamer een gezellige miniatuur bioscoop ingericht. We vertellen niet alles in één keer, de namen van de optreden de artisten houden we nog even geheim, maar de data, die moet u zovast goed onthouden. Reser veer ze voor een bezoek. Kom met uw vrienden of kennissen, maak er een gezellige uitgaans avond van, kortom: geniet!! Dit voor Waalwijk en verre omgeving unieke "cbeuren, dat alle soortgelijke activiteiten ver zal overtreffen, vindt plaats op, vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag 17 juni in de oude pastorie, An- toniusstraat 75! Even nog een verklaring van de naam van dit spectaculaire feest van sfeer, licht en kleur. De naam is samengesteld uit de eerste lettergreep van het woord pastorie, de eerste letter van jeugd en de naam van het hoofd element; dit wordt géén fancy- fair, géén bazar, géén tombola, dit wordt: PASJBAR MUSIS SACRUM. Blonde meisjes voor Havana. Als Jan Fabricius hoort dat zijn compagnon van Laan gedu rende zijn afwezigheid het Duitse meisje Ruth Reimers naar Havan na heeft doorgezonden zweert hij wraak te zullen nemen. Interpol is gealarmeerd, de jonge commis saris Martin Stelling reist van Keulen naar Amsterdam om met zijn collega overleg te plegen. Verena Linkman, een journa liste, leert Martin Stelling ken nen en maakt een afspraak met hem. Na veel ingewikkelde en dra matische gebeurtenissen sluit Martin Verena Linkmann in de armen en de politie sluit de ben deleden in de boeien. Vrijdag t.m. zondag. Toegang 18 jaar. Blue Jeans en Petticoats. Een aantal jongelui, allen fa natici van ritme en blues, maar zeker geen nozems, hebben een club gevormd. Op een dag ont moeten de jongens een groep meisjes, aangevoerd door Giulia, dochter van de leider der T.V. Hoewel hun opvattingen niet parallel lopen, ontstaat er toch 'n hechtere vriendschap. Joe wordt zelfs verliefd op Giulia. Als Giulia het zover heeft ge kregen dat Joe voor de televisie op mag treden, begint de film eigenlijk pas. Joe krijgt na zijn optreden een geweldig applaus, maar diverse mensen zijn kwaad „dat de jeugd van tegenwoordig toch zo wild durft te zingen". Meer zullen wij van deze film niet verklappen, alleen nog dit, de liefhebbers van muziek en show kunnen zondag, maandag en woensdag' hun hartje weer ophalen. Toegang alle leeftijden. rlnor ■it Dtc Is de titel van hit ntiuwi boek van Dr. W. do Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter- opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pag. In fraaie omslag) krijgt U ten ge schenke bij aanschaffing van een De algemene ledenvergadering, welke de Coöperatieve Verbruiks vereniging „Broederhulp" U.A. te Kaatsheuvel op zaterdag 2 juni in de Gildenbond gaat houden, zal een van de belangrijkste worden in haar geschiedenis, zulks in verband met een zeer belangrijk agendapunt, na melijk een voorstel om bestuur en raad van commissarissen te mach tigen een fusie aan te gaan met vijf Midden-Brabantse coöperaties, t.w. „De Hoop" U.A., gevestigd te Goir- le, „Moergestel" U.A., te Moerges tel, „Oisterwijk" U.A., te Oisterwijk, „Het Anker" U.A. te Tilburg en „St. Leonardus" U.A. te Udenhout, voor zover deze coöperaties ook zelf tot fusie zullen besluiten. Sinds gerui me tijd bestaat er reeds een prettige samenwerking met deze verbruiks- verenigingen, die b.v. al enkele ja ren een gezamenlijke directie en be- drijlsleiding kennen. Bestuur en raad van commissarissen hebben aan deze aangelegenheid bijzonder veel aandacht besteed, mede naar aanleiding van de structuurwijziging van de gehele coöperatieve bewe ging in Nederland. De huidige tijd eist immers een andere organisatie dan vroeger. De consumentenbelan gen vragen dat men zich als coöpe- Call-girls in gevaar. Whecler, een inspecteur van politie, krijgt opdracht, dc moord op drie blondines te onderzoeken buiten zijn collega's om. Hij gaat direct zeer voortvarend te werk, vooral waar het zijn zwakke pun ten betreft: mooie meisjes, jazz en whisky, tussen de bedreven door vindt hij echter toch een spoor: een begrafenisonderne ming. Wheeler houdt zijn vorderin gen volstrekt geheim, zelfs voor de Sheriff. Geholpen door vrou we Fortuna slaagt Wheeler er tenslotte in de schuldigen te vin den en hij laat die dan ook op sluiten in de gevangenis, de er^i- ge plaats waar zij niet gevaarlijk zijn. Vrijdag en zaterdag 8 uur, zon dag 0 en 8.30 uur. Toegang 18 jaar. Duivelse hartstochten. Huwelijksbedrog, chantage en hebzucht leiden in deze film tot spannende gebeurtenissen. Het verhaal van een man die zijn vrouw voor zijn vriendin verwisselde. Een prachtige poli tiefilm met in de hoofdrollen Dannik Patison en Raymond Souplex. Meedogenloos spannend - pikant. Maandag en woensdag 8 uur. Toegang 18 jaar. ratoren nog hechter aaneensluit dan voorheen. Deze tijd vraagt grote be drijven, omdat alleen grote bedrij ven tot goede bedrijfsresultaten kunnen komen. Het bestuur ver trouwt dat de leden de fusieplannen in dit licht willen laten zien en er aan zullen meewerken dat met bo vengenoemde coöperaties één grote streekcoöperatie voor Midden-Bra bant gesticht zal kunnen worden, ingaande 1 januari 1963. In verband met deze plannen zijn er nog enkele technische voorstel len, zoals algehele herziening van statuten en reglement, aanwijzing van personen in de organen van de gefuseerde coöperatie, verlening van opdracht en volmacht met het recht zich te laten vertegenwoordi gen en bijstaan aan het bestuur tot verrichting van al hetgeen ter uitvoering van het besluit tot fusie en statutenwijziging naar diens oor deel nuttig en nodig zal blijken, daaronder begrepen de aanvaarding per 1 januari 1963 van alle leden en van alle rechten, bezittingen en ver plichtingen zoals deze uit de balan sen van die fusiedeelnemers per ge noemde datum zullen blijken. De agenda bevat verder nog be stuursverkiezing, waarvan aan de beurt van aftreden zijn de heren A. Kerkhof te Waalwijk en J. Stok- kermans te Kaatsheuvel, en verkie zing raad van commissarissen, af tredend de heren Th. v. d. Rijken en J. Verharen te Kaatsheuvel. Al len stellen zich herkiesbaar. Ten slotte zijn er nog de gebruikelijke agendapunten, zoals behandeling jaarstukken 1961 en voorstel tot goedkeuring van de balans en alge mene resultatenrekening over het boekjaar 1961, alsmede verdeling van het overschot. Zoals de laatste jaren gebruike lijk, zal echter ook op deze verga dering de gezellige kant niet wor den verwaarloosd, welke gepresen teerd wordt in een consumptie en een gratis verloting. Jaarverslag 1961 Blijkens het uitvoerige jaarverslag 1961, dat ditmaal verlucht is met enkele foto's ter herinnering aan de grootse viering van het 50-jarig be staan der Coöperatie in oktober '61, werd voor de eerste maal een totale jaar-omzet bereikt van ruim twee miljoen gulden, een fraai resultaat, waaraan alle afdeling hebben bij gedragen. In het bijzonder is men verheugd over de omzet-ontwikke- ling van de nieuwe afdeling slage rij. Na de modernisering van het winkelbedrijf te Waalwijk, waar in november 1961 een moderne Super markt werd geopend, gingen ook in deze winkel de omzetten aanzienlijk stijgen. Ook daar heeft de verkoop van vers vlees door de Coöperatie bij de leden grote waardering ge vonden. De volledige modernisering van het winkelbedrijf, welke in 'n kort tijdsbestek tot stand kwam, bracht uiteraard ook de nodige moeilijk heden mee en heeft een belangrijke investering gevraagd aan geldmid delen. Vanzelfsprekend heeft dit grote lasten op het bedrijf gelegd in verband met rente en afschrijving. Verder waren er „aanloopkosten" welke niet vermeden konden wor den. In dit verband wordt er op nieuw op gewezen dat de kosten van lonen en sociale lasten ook in het afgelopen jaar opnieuw belangrijk zijn toegenomen. Gelet op de totale verhoudingen in de detailhandel van levensmiddelen en mede door de regeringspolitiek wat betreft de broodprijzen, is compensatie voor gestegen kosten uitsluitend te vin den in het voortdurend toenemen van de omzetten en in het voeren van een zo goed mogelijk bedrijfs beheer. Hiermee rekening houdend, meent het bestuur dat de bedrijfs resultaten over het boekjaar 1961, alhoewel iets minder gunstig dan de voorgaande jaren, toch bevredigend kunnen worden genoemd. Op grond van de bereikte resul taten stelt het bestuur voor, de divi dendpercentages gelijk te houden als over het boekjaar 1960. Hierdoor zal een bedrag van circa 85.000.aan de leden kunnen worden uitge keerd, hetgeen volgens het bestuur tot nadenken moet stemmen en waarin de leden opnieuw de „belo ning" mogen zien na een jaar van coöperatieve arbeid en vooral van coöperatief kopen. Men hoopt dat dit grote dividend wederom 'n aan sporing mag zijn om de coöperatieve organisatie zo sterk mogelijk te hou den en nog verder uit te bouwen. V erenigingsle ven De sterke stijging van het leden tal in het afgelopen jaar meent men vooral te moeten toeschrijven aan de opening van de Supermarkten te Kaatsheuvel en Waalwijk en de vie ring van het 50-jarig bestaansfeest. Op 1 januari 1961 bedroeg dit 1561 en op 31 december 1961 was het le dental gestegen tot 1854. Thans is men de 2000 reeds gepasseerd. Re kening houdend met de opzeggingen steeg het ledental over 1961 met 293. Omzet in de bedrijven Zoals hierboven reeds is vermeld, steeg de omzet na de modernisering van het winkelbedrijf aanzienlijk. Was de omzet in de brood- en ban ketbakkerij in 1960 460.290.in 1961 liep deze op tot 491.993. een stijging dus van 31.703.of 6,9%. Opvallend is echter de omzet- toename in het winkelbedrijf te Kaatsheuvel. Deze liep van ƒ660.191 in 1960 op tot 1.087.558.— in 1961, dus 427.367.— meer, ofwel 64,7%. In Waalwijk bedroegen deze cijfers 337.708.— in 1960, 397.535in 1961, een stijging dus van 59.827.- of 17,7%. In de afdeling brandstof fen steeg de omzet met 2.144.en bedroeg in 1961 72.478. Over het bakkerij bedrijf wordt opgemerkt, dat dit, wat de omzetten betreft, momenteel op topcapaciteit werkt. Door verdere modernisering van het machinepark wordt het brood thans volledig machinaal ge produceerd met de modernste appa ratuur. Opgemerkt wordt verder, dat zich in de bakkerij wereld enor me veranderingen voltrekken. Tal rijke kleine bakkerijen worden ge sloten. Vele „kleine" bakkers heb ben met zelf bakken gestaakt en be trekken het brood van grote brood fabrieken of grotere bakkerijen. Ook de bakkerij van de Coöperatie verzorgt de productie voor enkele particuliere bakkers. De omzet van brandstoffen is de laatste boekjaren vrij constant ge- In de meubelafdeling van V D vindt U het beste bij elkaar, dat door bekwame meu belmakers uit de voor naamste Europese centra wordt voortge bracht. In iedere prijs klasse. Van sierlijk bijzet-tafeltje tot uit nodigende eethoek. Van rijk-gestoffeerde driezitsbank tot Deen se meesterstoel. In een eindeloze variatie van houtsoorten en bekledingstoffen. Loop eens over die meubelafdeling. En sta er ook eens even stil. En vréag vooral veel. Onze verkopers worden nooit moe U voor te lichten en bij te staan in de plezie rige kunst die „woning installeren" heet. EO VROOM DREESMfl NN bleven. Opdat de leden hun brand stoffen zo goed en zo goedkoop mo gelijk van eigen bedrijf kunnen be trekken, heeft het bestuur plannen in voorbereiding om de afdeling brandstoffen grondig te reorganise ren en groter op te zetten. WEDSTRIJDPROGRAMMA AMATEURVOETBAL VOOR ZONDAG 3 JUNI 1962. Kampioenschap van Nederland. VlissingenVelocitas StandaardJOS Quick NXerxes Promotie 3e klas. Sparta '25—RWB St. Mich. GestelZeel. Sport Res. 2e klas A (417) de Valk 3RKTVV 2 Veloc 2Schijndel 2 ZATERDAGVOETBAL. Programma voor 2 juni 1962 Eerste klas HNG—WHS Tweede klas Good Luck 3SSC 3 VVN 2—Wit Zwart Derde klas C HNC 2—Zwal. Boys 3 Good Luck 4—Olympia. '00 3 PROMOTIEPROGRAMMA 3 juni 1962 Naar de K.N.V.B. Tweede klasse Nulandia 2Vlijm. Boys 5

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5