NEEM HEMA Harmonieën en fanfare gaan zelf hun subsidie verdienen Capelle Sprang- VAKANTIE KOFFER 1 VAN DE 1 HEMA ZONNEBRILLEN Stassar Waalwijk 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 29 JUNI 1962 10 50 VESTIGINGEN GEMEENTE LOON OP ZAND Omdat het college van B. en W. vreest, dat de de subsidie van 9500, die aan de harmoniën en fanfare van de gemeente Loon- op-Zand, volgens de normen van de vier landelijke federaties van harmoniën en fanfares zou moeten worden toegekend, niet door t college van Gedeputeerde Staten worden goedgekeurd, omdat de begroting van 1962 een tekort opleverde van 120.000 gulden, stelde het college, tijdens de raadsvergadering van dinsdagavond de raad voor, een najaarskermis in te stellen, zoals die in 1961 bij wijze van proef reeds heeft plaats gehad. De opbrengst van deze kermis komt dan ten goede aan de gemeente, terwijl de aldus verkregen middelen na aftrek van de door de gemeente ge maakte kosten zullen worden verdeeld onder de plaatselijke muziekgezelschappen. VOORSTEL VERWORPEN Op deze manier zal de gemeente dus in staat zijn aan de plaatselijke hijarmonieën de toegezegde subsidie uit te keren, terwijl een eventuele meeropbrengst gelijkelijk onder de muziekgezelschappen zou kunnen worden verdeeld. De heer Beerens toonde zich met het een en ander niet zo zeer ingeno men. Hij meende, dat men op deze manier de lasten zou gaan verschui ven naar een plaats waar ze eigenlijk niet thuis horen. Hij betoogde, dat deze najaarskermis, die op de eerste vrijdag van de maand oktober zou gaan draaien, na de grote vakantie en na de normale kermis in juli, teveel zou gaan vragen van de gezinnen met veel kinderen. De heer Beerens zag bovendien liever een andere oplos sing, omdat hij ervan overtuigd was dat de inwoners van Kaatsheuvel het gelag zouden moeten betalen, terwijl de harmonieën van Loon op Zand met de grote opbrengst zouden gaan strijken. Hij vond het bovendien niet ge wenst, dat de gemeente ongevraagde subsidies ging verstrekken, door de meeropbrengst onder de harmonieën te gaan verdelen. Hij zag dit bedrag liever uitgekeerd aan andere vereni gingen. Het voorstel van de heer Beerens om de me er-opbrengst in de gemeen tekas te storten, werd met vier stem men voor, acht tegen 'en een onthou ding verworpen. GEEN GASTOESTELLEN IN HUURKOOP Het voorstel van het college van B. en W. om de kermis in Loon-op- Zand in de toekomst te houden op de eerste zondag van augustus en de drie daarop volgende dagen, werd voorlopig aangehouden. B. en W. wa ren met dit voorstel gekomen, omdat het samenvallen van de kermis in Loon op Zand met de kermis in Kaatsheuvel tot gevolg had, dat eerstgenoemde kermis in het alge meen niet behoorlijk tot zijn recht komt. De gemeenteraad kon zich hiermee in principe accoord verklaren. De heer Noye evenwel meende, dat het samenvallen van de kermis in Loon op Zand met de kennis van Tilburg, die begint op de eerste zaterdag van augustus, helemaal funest zou zijn voor de kermis in eerstgenoemde ge meente. Naar aanleiding van deze mede deling meende de voorzitter het voor stel voorlopig te moeten aanhouden. Een ander probleem werd gevormd door de verkoop van gastoestellen aan gemeentepersoneel op bijzonder Polaroid goedkope voorwaarden. De installa teurs hadden doen weten, dat door de enorme toename van het gemeen tepersoneel, die dan goedkoop een gastoestel bij het gemeentelijk gasbe drijf konden kopen (inkoopsprijs plus 5 administratiekosten), aan de in stallateurs tekort werd gedaan. Drs. van Rooy bracht bezwaar in, tegen het feit, dat vooraf geen over leg was gepleegd met de organisa ties. Hij meende dat deze begunsti ging van het gemeentepersoneel be schouwd mocht worden als een se cundaire arbeidsvoorwaarde, die door de jaren heen zo gegroeid was. De voorzitter week echter niet van zijn voorstel af. Het werd zonder hoof delijke stemming aangenomen. Het college van B. en W. heeft mede in verband met het toekennen van een krediet voor het verbouwen van de voormalige kantoorruimte van het gemeente-gasbedrijf tot toonzaal, vooraf een vergadering gehad met de plaatselijke installateurs van gasap- paraten. Hierbij is men overeen ge komen, dat toestellen, die via de toonzaal van het gasbedrijf worden verkocht door plaatselijke installa teurs zullen worden aangebracht, waarbij 25 van de winst komt aan de betreffende installateur en 25 aan het gasbedrijf. De installateur zal door de koper worden aangewezen. Tevens is men overeengekomen, dat geen gastoestellen in huurkoop zullen worden verkocht. STRAATNAMEN. Tijdens deze raadsvergadering werd bovendien nog grond verkocht aan de N.V. P. Vloemans te Kaatsheu vel, C. Mans te Dongen, A. van Es en W. Spapens uit Kaatsheuvel en aan J. Heuer te Loonopzand. De raad ging over tot aankoop van grond in eigendom van C. van Beek uit Sprang-Capelle, terwijl van J. Ver hoeven uit Udenhout grond met een woning werd gekocht. Tevens werd grond aangekocht van mevrouw La- ros-Dingemans. In verband met het gereedkomen van het stratenplan gelegen tussen 't Prins Bernhardplein en de Leo XIII- straat werd aan enkele in die omge- Sprang-Capelle ving gelegen straten een naam gege ven. De verbinding tussen de Gast huisstraat en de Mgr. Völkerstraat ten oosten van het Prins Bernhard plein wordt Emmastraat genoemd. De meest noordelijke verbinding tussen 't Prins Bernhardplein en de Leo XIII- straat werd Willem Il-straat ge doopt. Ook in het industrieterrein waar reeds een fabriek is gebouwd, werd een naam aan een straat gege ven. De verbinding tussen de Pool- sestraat en de Schotsestraat werd Ca- nadesestraat genoemd. Medewerking werd verleend aan het bestuur van de Stichting van de St. Jansschool voor het aanbrengen van voorzieningen aan klaslokalen, gang, het vernieuwen van de electri- sche installatie, en de aankoop van meubilair. De uitkeringsverordening en het Algemeen Ambtenaren-regle ment werden veranderd. Bovendien werden voorzieningen getroffen met betrekking tot de sa lariëring en de secundaire arbeids voorwaarden van het personeel in dienst van de gemeente. Ten behoeve van de sportterreinen aan de Akkerstraat werd een krediet van 9.500 toegekend voor de bouw van kleedkamers. Met de Bank voor Nederlandsche gemeenten werd een vaste geldlening aangegaan. Tijdens de rondvraag informeerde de heer Steenbergen naar de moge lijkheid tot het aanstellen van ver- keersbrigadiertjes, terwijl de heer Bossers de voorzitter vroeg naar de stand van zaken betreffende de Zuid- Hollandse Dijk. Sprang: TOCHT OUDEN VAN DAGEN. Waspik Doktersdienst. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur zal de prak tijk van dokter Wijffels voor spoedgevallen worden waargeno men door dokter Gerlach te Ca pelle, tel. 04168-350. Vlijmen RAADSVERGADERING. Agenda van de openbare raads vergadering van Vlijmen, welke zal worden gehouden op donder- i dag 28 juni 1962 in de raadszaal van de gemeente. Aanvang der vergadering half acht. 1. Onderzoek van de geloofs brief van het op 12 juni 1962 be noemd verklaarde lid van de ge meenteraad, de heer P. J. Dek kers. 2. Beëdiging van het onder punt 1 genoemde benoemd ver klaard lid. 3. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 11 mei 1962. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot beschikbaar stelling van een crediet t.b.v. de opsluiting van in ruilverkave- lingsverband aan te leggen we gen. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot beschikbaar stelling van een crediet t.b.v. de verbouwing van de raadzaal en aanschaffing van nieuw meubi lair. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verlenen van machtiging aan dat College tot het sluiten van kasgeldlenin gen vanaf 1 juli 1962 t.m. 30 sep tember 1962. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het van over eenkomstige toepassing verkla ren op het gemeente-personeel van het rijksverplaatsingskosten- besluit 1962. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de gemeentebegroting. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verlenen van eervol ontslag overeenkom stig eigen verzoek aan Mej. E. A. van Buul alhier, als vakonderwij zeres aan de openbare lagere school. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een verordening tot regeling van een verplichte vacantieslui- ting voor kruidenierswinkels. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van: a. een perceel bouwterrein, ge legen aan dc zuidzijde van de Ma- rijkelaan aan M. A. de Haan, Ge rard van Spaendonckstraat 3 al hier t.b.v. de bouw van een enl kele woning. b. een perceel bouwterrein aan de noordzijde van de Deken van Baarstraat aan W. van Lieshout alhier of diens rechtverkrijgen den, t.b.v. de bouw van een dub bel woonhuis. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot: a. gedeeltelijke intrekking van het raadsbesluit van 30 maart 1962 tot openbare verpachting van het jachtrecht op een drietal complexen gemeente-eigendom men. b. onderhandse verpachting van het jachtrecht op een twee tal complexen gemeente-eigen dommen. SKELTERRACES WAALWIJK. Onnadrukkelijke elegance RUIM: n.l. 65 cm. lang - 39 cm. breed - 20 cm. diep. STEVIG: tweed fibrine, met solide metalen handgreep, stevige hoekbeschermers en stevige sloten. 0 ROYALEE ook in andere maten VAKANTIE-REISTAS\^ van 4/5 tot 10/ geheel met leer afgewerkt, ^^4, zwaar gerubberd dubbeldoek, groot voorvak. In moderne dessins Ook met 2 voorvakken In effen kleuren of sportieve ruit pL MÉÉR MINDER C Bij aankoop van Gastoestellen geen bijzondere regeling meer L. ,i 'jus* i«i OPENING „DE DRUIVENTROS". In het pand Raadhuisstraat 91, waarin voorheen de frites-zaak van G. van Achter berg was gevestigd, heeft de heer P. Spran- gers vorige week 'n nieuwe winkel geopend. Namens het gemeentebestuur waren aan wezig de edelachtbare heer Burgemeester van Prooijen en de gemeentesecretaris de heer Smith. De burgemeester bracht namens het ge meentebestuur de hartelijke gelukwensen over aan het echtpaar Sprangers, dat het aangedurfd heeft om een nieuwe winkel te openen in dit deel der gemeente. Spreker was verheugd over de keurige inrichting en verzorging van de winkel en noemde het een aanwinst voor de gemeente. Hij wenste het echtpaar veel succes toe in de toekomst in hun aardappelen, groenten en fruithandel. Hierna was er een druk bezochte recep tie van zakenrelaties, die allen hun geluk wensen kwamen aanbieden. In de loop van de middag waren reeds een 35-tal bloemstukken bezorgd, waardoor de winkel natuurlijk een bijzonder feestelijk aanzien kreeg. De eerste dagen was er veel publieke belangstelling, die niet alleen in de nieuwe winkel een kijkje kwamen nemen, doch ook kochten hetgeen van hun gading was. W.S.V. „ER OP UIT". Het merendeel der deelnemers aan de Vierdaagse te Nijmegen van de W.S.V. „Er op uit" vertrok j.l. zaterdagmorgen voor de laatste trainingsmars. Er zou 's middags in Dordrecht aan een wandeltocht worden deelgenomen en derhalve wandelden de Vierdaagselopers ook maar in die richting. Om 2 uur werden ze echter ingehaald door de bus in Made, dus hadden ze er toch nog een training van 20 km opzitten. Een gecombineerde groep op de 18 km o.l.v. mej. G. Versteeg behaalde de eerste prijs, terwijl de meisjesgroep op de 35 km o.l.v. dhr. de Vos eveneens de eerste prijs behaalde. Tevens behaalde deze groep het hoogste aantal punten van alle deelnemende groepen, waardoor zij tevens de ere-prijs kreeg. Voor morgen staat de Vennetocht te Ois- terwijk op het programma. VER. VOOR CHR. U.L.O. VOOR SPRANG-CAPELLE EN OMSTREKEN In een van de keurig ingerichte lokalen van het nieuwe schoolgebouw van de Chr. Ulo aan de Irenestraat kwam bovenge noemde vereniging j.l. woensdagavond in algemene vergadering bijeen. De belang stelling van de leden was niet groot. De voorzitter de heer A. Bossers open de de bijeenkomst en heette de aanwezigen hartelijk welkom waarna de secretaris, de heer H. J. Smith, verslag uitbracht over 1960 en 1961, waarin hij een uiteenzet ting gaf van de stand van zaken rond de bouw van de nieuwe school die nog niet geheel gereed is maar waarvan vermoede lijk op 18 september de officiële opening zal plaats vinden. Een gymnastieklokaal zal voor de naaste toekomst nog wel tot de vrome wensen blijven behoren. Het leer lingenaantal bedroeg over 1960 106, over 1961 142 en zal met september a.s. ver moedelijk tot 180 stijgen zodat dan een 7e leerkracht zou moeten worden aangetrok ken. Het bestuur vraagt zich nog af of ge streefd moet worden naar een grote school, waarop alle leerlingen worden toegelaten, of dat er een scherpe selectie toegepast behoort te worden. Met de bede dat Gods onmisbare zegen in de toekomst op de school moge rusten, besloot de secretaris zijn verslag. Het verslag van de penningmeester en 't rapport van de kascommissie moesten door afwezigheid tot de volgende vergadering uitgesteld worden; het ligt in de bedoeling deze in het najaar te houden. Als nieuwe kascommissie werden be noemd de heren R. van Drongelen en J. Bouman. Bij de bestuursverkiezing werden de af- voor alle gemeente ambtenaren tredende heren H. Rijkers en G. van der Schans herkozen. Onder leiding van het hoofd de heer van der Helm maakte het gezelschap ver volgens een rondgang door het prachtige ge bouw dat door aannemer Hoefnagel in elk opzicht keurig is afgewerkt; de school werd reeds in gebruik genomen, maar in de va kantie zal nog een garderobe worden bijge bouwd waarna men hoopt in september de officiële opening te doen plaats hebben. DOKTERSDIENST. Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter H. Winkelman worden waar genomen door dokter K. van Tuijn Vossen- bergselaan 21 Kaatsheuvel, tel. 04167- 2006. KERKDIENSTEN. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 4.30 uur Ds. T. v. d. Hauw, legerpredikant te Roosendaal. Het comité Ouden van Dagen kwam j.l. maandagavond bijeen, ter bespreking van de jaarlijkste tocht voor de ouden van da gen. Besloten werd als streefdatum voor de tocht vast te stellen dinsdag 10 juli. De reis zal ditmaal gaan via Oss naar Nijmegen en Berg en Dal. Dezer dagen zal een col lecte gehouden worden ter bestrijding van de aan de tocht verbonden kosten, terwijl tevens een beroep gedaan zal worden op de auto bezitters, tot medewerking. KERKDIENSTEN De kerkdiensten in de Ned. Herv. Kerk te Waspik zijn zondag 1 juli a.s. als volgt: 9,30 uur en 14.30 uur Ds Verploeg. GESLAAGD Aan de kweekschool te Dongen slaagde voor het onderwijzersexamen de heer A. v. Gulik uit Waspik. Aan het Theresiacollege te Geleen slaag den voor het eindexamen Gymnasium A de heren A. Kamp, A. Smits en D. Smits, allen uit Waspik. RAKKERSDAG Zondag 1 juli a.s. zullen de rakkers van Waspik deelnemen aan een districtsdag van Jong Nederland, welke te Waalwijk wordt gehouden. Zowel de rakkers van het Servatiusgilde als die van het St. Jansgilde zullen hier vertegenwoordigd zijn. AANRIJDING In de Benedenkerkstraat kwam een brom fietser in botsing met een personenauto, toen hij in een bocht twee bromfietsers wil de passeren. Bij zijn uitwijkmanoeuvre kwam hij over de rechterweghelft, waar door hij in aanraking kwam met een tege moetkomende personenauto. Zowel de auto als de bromfiets liepen schade op. Komende uit de Raadhuisstraat verleen de een automobilist alvorens de Veerstraat in te rijden voorrang aan een van 't Vaartje komende auto. Toen bleek dat voor het passeren weinig ruimte was reed de be stuurder van eerstgenoemde auto achteruit maar kwam hierdoor in botsing met een inmiddels achter hem staande wagen. Beide auto's liepen schade op. Onder auspiciën van de R.K. Vlijmense Boys organiseren Eeso Nederland en de stichting Karting Nederland Skelterraces in Vlijmen. Deze wedstrijden worden gehou den op 14 en 15 juli a.s. op de speelplaats van de Fraterschool. Omdat zowel de voer tuigen als de uitmonstering door de orga nisatoren ter beschikking van de deelnemers worden gesteld kan door iedereen aan de races worden deelgenomen. De wedstrijden vinden plaats in het kader van het nationale kampioenschap dat Esso organiseert om de grote prijs van Nederland. De Vlijmenaar die zich bij de races als beste klasseert is gerechtigd uit te komen in de finales voor de nationale titel. De inschdijving staat open voor ujnioren 12-16 jaar) en voor oudere dameö en heren. Er wordt gereden in ploegverband. De ploegen worden ge- adopteert door bedrijven en instellingen en daarnaast kunnen ook individuelen deelne men. Er zijn prijzen beschikbaar voor junio ren, voor de best geklasseerde mannelijke en de best geklasseerde vrouwelijke deelne mers en voor de beste ploeg. De series van de races worden zaterdag van 2 uur tot half 6 en van 7 tot 10 uur verreden en zondag van 2 tot half 6. De finales (achtervolgwedstrijden) om de grote prijs van Vlijmen, beginnen zondagavond. De Vlijmense Boys verwachten voor dit nieuwtje grote belangstelling. moet het geheim zijn van een vrouw, die zich niet kan veroorloven elke veertien dagen een an dere japon te kopen. Wij bieden U een grote keuze uit japonnen, die U vaak kunt dragen zon der dat iemand ooit zal denken „daar heb je haar weer". f 3975

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 10