waaLwijkse en LAnqstRAAtse couRAnt KAATSHEUVEL m GEDACHTEN VAN EEN BOUWPASTOOR VRIJDAG 29 JUNI 1962. 84e JAARGANG No. 50 Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week WANDELSPORTVERENIGING PRINS MAURITS" Vorige week heeft de wandelsport vereniging „Prins Maurits" deelge nomen aan de avond-vierdaagse te Sprang-Capelle. De jonge vereniging kwam hierbij tot uitstekende presta ties, daar er geen enkele uitvaller onder haar was. A.s. zaterdag, 30 juni, is het in verband met de kermis geen trainen. Het ligt in de bedoeling, dat de groep bij de eerstvolgende training gesplitst wordt in een groep A voor de 10 km en een groep B voor de 15 km. Degenen die interesse hebben voor de mooie en gezonde wandelsport, en zich bij „Prins Maurits" wensen aan te sluiten, kunnen zich altijd nog op geven bij het secretariaat, Prins Mau- ritsplein 32. De minimum leeftijd is gesteld op acht jaar, terwijl voor het maximum uiteraard geen grenzen ge steld worden. jrnggHanHapnMB ZWEMWEDSTRIJDEN LEVENSSCHOOL. Maandag werden in het zwembad van het natuurpark „De Efteling" zwemwedstrijden gehouden tussen oud-deelnemers van de Levensschool te Kaatsheuvel. Op de vijftig meter schoolslag won Jan Grootswagers met op de tweede plaats Bert Zijlmans. Deze laatste nam echter de 25-meter rugslag voor z'n rekening, gevolgd door Joop Her man. De honderd meter estafette werd gewonnen door de ploeg bestaande uit Jan Grootzwagers, Jan Voogd, Ad Pullens en Frans Damen. GESLAAGD. De heren J. Stokman en F. van Balen, leiders van de Levensschool te Kaatsheuvel, slaagden te 's-Herto- genbosch voor de sociaal-paedagogi- sche opleiding voor leiders van le vensscholen. DOKTERSDIENST. Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon- opzand worden waargenomen door dokter R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68 a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. Zaterdag na twaalf uur en zondag zal de praktijk van dokter H. Win kelman te Sprang worden waargeno men door dokter K. van Tuijn, Vos- senbergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2006. AGENDA Donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag kermis te Kaatsheuvel, Markt. Op deze dagen dansen in café Berg en Dal van J. van Eeu- wijk; café „De Efteling" van A. Vugts; café „De Steenbakker" van L. van Berkel; zaal Euphonia, met zondag 12 uur: matinée; zaal W. Smit, met zondag 12 uur: matinée; Amusementsmuziek: café „De Drie Kabouters". SUCCESSEN VOOR GILDE ST. JAN Zondag j.l. nam Het gilde St. Jan deel aan het nationaal schietconcours te Gilze, waar onder meer het kam pioenschap van Noordbrabant, Lim burg en Gelderland verschoten werd. Uit het zeer groot aantal schutters wist het lid van St. Jan, de heer Th. Sperber, voor de individuele kam pioen als tweede te eindigen. St. Jan had twee viertallen samen gesteld om voor de kampioen te schie ten. Deze bestonden voor het eerste viertal uit M. van Nieuwstadt, J. Din- gemans, P. van Nieuwstadt Jr. en P. van Nieuwstadt Sr., en voor het twee de viertal uit A. Verhoeven, A. Merkx, H. van Balkom en J. Verha gen. Uit de vele verenigingen, welke vertegenwoordigd waren, kwamen er slechts vier in aanmerking voor het kampen, n.l. St. Hubert, Haps en de twee viertallen van St. Jan. Bij de eerste ronde vielen reeds twee teams uit, namelijk St. Hubert en St. Jan's tweede viertal. Daama werd de strijd voortgezet om de eer ste en tweede plaats, waarbij de span ning extra steeg toen een der schut ters van Haps miste. Helaas schoot ook P. van Nieuwstadt Sr. mis, waar door de stand weer gelijk werd. Ten slotte werd deze felle kamp beslist toen J. Dingemans het 42ste kamp schot miste. Niettegenstaande dit ver lies heeft het gilde St. Jan goed ge schoten en gingen de schutters met een welverdiende tweede en vierde prijs naar huis. Verder behaalde de heer H. van Balkom de vijfde prijs opgelegd (luxe prijzen), de heer Th. Sperber de 10e prijs opgelegd (luxe prijzen) en de heer P. van Nieuwstadt Sr. de vierde prijs vrije hand, de achtste prijs opge legd (geldprijzen) en de 14e prijs op gelegd (luxe), terwijl hij ook nog de eerste extra aanbieding opgelegd be haalde. HANDBALVER. DES NAAR DUITSLAND Vorig jaar maakte het heren-junio renteam van de handbalvereniging DES tijdens de Kaatsheuvelse ker mis een uitstapje naar Worms in Duitsland, waar men de gasten was van de handbalvereniging Wormatia, en deel nam aan een juniorentournooi van deze club. Het prettige kontakt dat hierbij gemaakt werd, was voor Wormatia aanleiding om de Dessers in dezelfde zomer nog een tegenbe zoek te brengen. Thans gaat het heren-seniorenteam de Kaatsheuvelse kermis benutten om de kennismaking met deze Duitse sportvrienden te hernieuwen. Verge zeld van enkele dames reizen de Des sers vrijdagmorgen af naar Worms, om zondag weer naar Kaatsheuvel te rug te keren. MUZIKAAL SUCCES VAN BEP DE VRIES. Kampioene van Noordbrabant. 23, 47; B. Kemmeren 20, 39, 51; Jos. Dirksen 22; H. van Helvoirt 24, 54; P. Ligtvoet 25, 37, 42, 55, 59; A. Montee 26, 60; J. Laros 30, 31, 56; M. Hoevenaars 32, 46; H. de Man 33; J. van Dongen 35; H. Snoe ren 36, 45; H. van Nieuwstadt 40; Chr. van Heeswijk 41; L. van der Ven 43; W. van Heijst 48, 57, 58, 66; W. Kemmeren 50, 64; G. Schrau- wers 61. RECTIFICATIE In de advertentie betreffende, ver koop winkel-woonhuis te Sprang door de notarissen van Ham en Waverijn is een fout geslopen. De aanvaarding in eigen gebruik en genot kan n.l. niet 1 maand na toewijzing geschieden, doch 2 maan den na toewijzing. EBerndijk EERSTE H. MIS Op het accordeon-concours, dat zondag j.l. te Bergen op Zoom van wege de Nederlandse Accordeon-As sociatie werd gehouden, heeft onze plaatsgenote, mej. Bep de Vries, weer 'n buitengewoon fraai succes ge boekt. Met de ouverture „Italiana" van Emile van Herck en de composi tie „Inventio" van G. Goumans, be haalde zij in de afdeling 4 e, supe rieur, met 159 punten het kampioen schap van Noordbrabant, welke pres tatie met een grote zilveren beker werd beloond. Beide werken werden door de jury gekwalificeerd met de bemoedigende bemerking „zeer muzikaal gespeeld". DUIVENSPORT Uitslagen van de zondag door de Kaatsheuvelse postduivenvereniging gehouden wedvluchten. Vanuit Chateauroux Jac. Vloemans 1, 3; F. Dingemans 2, 18, 20; L. Hamers 4; H. van Hel voirt 5, 12; W. van der Ven 6, 19; Jos van Bavel 7; A. Mertens 8; M. Ververs 9, 14; P. Schoenmakers 10; C. van Ree 11; M. Lensvelt 13; P. Ligtvoet 15; G. Schrauwers 16; G. Treffers 17; J. Voogd 21; W. van Heijst 22, 30; A. de Bie 23; J. E- vers 24; P. Nieuwenhuizen 25; L. v. Geel 26; F. van der Linden 27; M. Klijn 28; J. Hamers 29. Vanuit Creil Jac. Vloemans 1, 8, 13, 15, 21, 63, 65, 68; F. Dinge mans 2, 7, 29, 38; J. Evers 3; J. Ves- ters 4, 9; F. van Woensel 5; J. Ligt voet 6; J. van Heeswijk 10, 27, 28, 34, 52; L. van Geel 11, 44, 53, 67, 69; C. de Bondt 12; Jos van Bavel 14, 19; P. Schoenmakers 16, 62; W. van der Ven 17, 49; M. Lensvelt 18, Op de eerste zondag in juli zal Berndijks derde priesterzoon zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in zijn parochiekerk van de H. H. Martelaren van Gorkum. Wim van Dijk, zoals hij onder de parochianen bekend staat is zondag 16 juni in de St. Jan te Den Bosch priester gewijd door mgr. Bekkers, bisschop van het bisdom Den Bosch. Zondag a.s. celebreert neomist van Dijk zijn eerste plechtige H. Mis. Vanzelfsprekend leeft heel de parochie met deze priester zoon mee. Het feestcomité heeft voor deze dag een programma samengesteld wat reeds getuigt van een grote genegenheid je gens deze jonge priester. Om 11 uur v.m. vertrek vanaf het woonhuis. 11.30 uur plechtige H. Mis, cele brant de weleerw. heer W. van Dijk, presbyter-assistent de zeer- ecrw. heer pastoor E. Rietra, dia ken de zeereerw. heer pastoor P. de Kok, subdiaken de weleerw. heer F. Jans. De feestpredikatie wordt gehouden door de zeer eerw. heer H. Kok. Het parochieel koor zingt on der leiding van de heer G. van Dijk, vader van de neomist de wisselende gezangen van 't feest van het Kostbaar Bloed en het vaste gedeelte volgens de Missa in honorem Sanctae Mathildis van Hub. Cuypers. Credo III volkszang. Na de H. Mis wordt de feestcantate „Priesterglorie" van L. A. Dobbelsteen gezongen. Organist is de heer Bertus Dirk sen. Om 13.00 uur serenade door de Kon. Erk. Harmonie St. Jan en een klas van de meisjesschool waarvan een zus van de wel eerw. heer van Dijk onderwijze res is. 14.30 uur: aanbieding van het cadeau van de parochie. Het ca deau is enkele dagen voor het feest te bezichtigen in de etalage van riiwielhandel A. in 't Groen. Daarna wordt een cadeau aange boden door Wim zijn oud-klas genoten van de lagere school in Berndijk. 15.00-16.30 uur: receptie (woon huis). 17.00 uur: Plechtig Lof, waar<pn- der dankwoord van de neomist. Het feestcomité is als i volgt samengesteld: G. Sins, voorz., C. Nouwens, secr. pen.; M. de Haas, M. de Jong, P. Meyers, A. Oosterwaal, J. in 't Groen, N. v. d. Zanden, L. Zwaans. Loon op Zand Drunen ZONDAGSDIENST. Vanaf zaterdagmiddag 1 tot maandagmorgen 8 uur sluitend voor spoedgevallen v. d. Wouw. uur uit- Dr. XVII Het is zeer lofwaardig een „moderne" kerk te bouwen, een kerk in eigentijdse stijl, die daarom een weerspiegeling is van de heersen de vorm van geloofsbeleving. Hierbij dienen echter „modesnufjes" vermeden te worden, niet alleen omdat het niet zeker is dat deze authentiek zijn, d.w.z. ver antwoorde uitingen van geloofsbeleving, maar ook omdat een kerk minstens voor enkele generaties gebouwd wordt. Elke kerk zal altijd de sporen dragen van de eeuw of halve eeuw waarin ze gebouwd is. Dit is welhaast noodzakelijk, omdat elk tijdperk in de geschiedenis nu eenmaal zijn eigen bouwstijl heeft. Een kerk mag ook herkenbaar zijn als een bouwwerk uit een bepaal de eeuw; het is eerlijk zijn oorsprong te erkennen. Maar er zijn ook kerken die al te duidelijk stammen uit een heel korte periode, b.v. uit de twintiger, dertiger of veertiger jaren van een bepaalde eeuw, waarin gebouwd werd in een stijl, zo sterk tijd gebonden, dat misschien al de generatie die ze bouwde, maar zeker de daarop volgende generatie ze niet meer „haar" kerk kan noemen. Dan wordt het boventijdelijke al te zeer opgeofferd aan het eigen tijdse. Een kerk nu is enigszins boventijdelijk; ze moet dienen voor meer dere generaties, waarschijnlijk wel voor meerdere eeuwen. Daarom dient een stijl die sterke gelijkenis vertoont met een weer snel ver dwijnend modesnufje (als dit ten minste nog 'stijl' mag heten), bij de kerkenbouw vermeden te worden. Een Bouwpastoor en een Architekt die een moderne kerk willen bouwen, dragen daarom een grote verantwoordelijkheid. P. Stevens pr. Bouwpastoor Waalwijk Giro 362716 S. H. J. OPENDE DE NIEUWE ZAAL. De gymnastiekvereniging S. H. J. opende woensdagavond de nieuwe zaal met het optreden van een keurploeg dames en he ren gymnasten. Aan het begin van deze avond bracht de voorzitter van S.H.J. dank aan degenen die hadden medegewerkt aan het tot stand komen van deze zaal en spreker wilde als teken van dankbaar heid aan deze instanties en per-, sonen deze avond, waarin een keurploeg zou optreden, aanbie den. Dit optreden werd voor velen een openbaring van wat in de turnsport bereikt kan worden. De keurturnploeg* oogstte zeer veel succes. In deze ploeg traden ook enkele leden van S.H.J. op. De E.A. heer burgemeester Stieger, die tot slot namens de genodigden een kort dankwoord sprak en de keurploeg voor hun prestaties bewonderde, wees er ook op dat het gemeentebestuur het als vanzelfsprekend heeft ge vonden, dat zij aan de totstand koming van deze zaal kon en moest medewerken. Het verheug de burgemeester Stieger dat SHJ over zulk een prachtige zaal be schikte, toegerust met voortref felijke werktuigen en het ver heugde hem evenzeer te horen dat deze gymastiekzaal in Dru nen continu in gebruik is. De belangstelling voor de gymna- stieksport is ook in Drunen zeer groot en gelukkig kan deze be langstelling door een vereniging als S.H.J. ruimschoots worden opgevangen. Spr. wenste bestuur en leden van S.H.J. met deze nieuwe zaal alle goeds toe. R.K. BIBLIOTHEEK. De belangstelling voor de R.K'. Bibliotheek is in Drunen nog steeds groeiende. De laatste week werd de Bibliotheek verrijkt met 44 nieuwe romans en maar liefst 144 jeugdboeken. AGENDA. Zaterdag 30 juni. 8 uur. De Rode Kaperkapitein. Leeftijd 14 jaar. Zondag 1 juli. 4 uur. De Rode Kaperkapitein. Leeftijd 14 jaar. 6.15 uur. O Sole Mio. Alle leeft. 8.30 uur. O Sole Mio. Alle leeft. Woensdag 4 juli. 8 uur. O Sole Mio. Alle leeft. FILMJOURNAAL HOGE BRAKEN. De Rode Kaperkapitein. Een echt spannende kaperfilm met in de hoofdrollen Burt Lan caster, Nick Gravat en Eva Bar- lok. Een van de oiraten probeert zijn leven te beteren, maar als de anderen dit in de gaten krijgen, nemen zij hem gevangen. Dit is echter maar voor korte tijd, een voudig omdat de hoofdpersoon in een film altijd iedereen moet overwinnen. De liefde heeft natuurlijk in deze film ook een hoofdrol. Toegang 14 jaar. O Sole Mio. Niet minder dan twintig schla gerliedjes, tophits van de jongste dag en „evergreens" uit een jong verleden van „Milord" tot „Moonlight-Serenade" vormen de ingrediënten van de muzikale schotel die de nieuwe Ufa-Filmex film „O Sole Mio" op 't doek zet. Een Musical in optima forma. Toegang alle leeftijden. Vlijmen Sprang Raamsdonk De tcho vAn het Zuióen Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" KERMIS Donderdag t.m. zondag 1 juli zal hier de jaarlijkse kermis plaats vinden. Evenals an dere jaren zal er in de verschillende café's gelegenheid tot dansen zijn. In zaal W. Vermeulen zullen „The Me lody Stars" ofwel de Jansen de muziek ver zorgen. Geen onbekenden voor de dans liefhebbers. In zaal Echo der Duinen wordt de muziek verzorgd door de „Rhytme Boys" en „The Swinging Fellows". Gedurende deze dagen zal er gratis gelegenheid tot dansen zijn. BEDEVAART NAAR SCHERPENHEUVEL. Degenen, die deze bedevaart op zondag 8 juli e.k. mee willen maken, kunnen zich opgeven bij de Broedermeester Em. v. d. Nieuwenboer, Hooge Steenweg alhier. „SOPHIA'S VERENIGING" NAAR HOLLAND FESTIVAL. De Kon. Harmonie Sophia's Vereniging heeft de eervolle uitnodiging ontvangen om de Kon. Ned. Federatie voor Harmonie- en Fanfaregezelschappen te vertegenwoordi gen op het Holland Festival in het Kurhaus te Scheveningen. Hieraan zal bovenge noemde vereniging deelnemen op donderdag 28 juni. Vertrek om 17.30 uur per bus. In verband hiermede zal het traditionele kermismatinée van donderdag 28 juni ver plaatst worden naar zaterdagmorgen 30 juni. Aanvang 10 uur. Aan dit matinée zullen medewerken het duo Leerink's Tonnelly. P.V. DE LUCHTBODE. De P.V. De Luchtbode hoopt haar 25- jarig bestaan te gaan vieren en zij wil dit feit op enigszins feestelijke wijze herden ken. Hiervoor heeft zich een comité ge vormd dat dit jubileum zal organiseren. Het comité wil hierbij de inwoners van Loonopzand betrekken door deelname aan de jubileumwedvlucht, die ongeveer op de zelfde wijze wordt georganiseerd als de jaarlijkse TBC-vlucht. Deze jubileumwedvlucht zal gehouden worden op zondag 8 juli a.s. Aan deze wed vlucht zijn de volgende prijzen verbonden: le prijs f 75; 2e f 50; 3e f 25. Verder nog verschillende waardevolle prijzen. Het co mité vertrouwt dat de bevolking van Loon opzand op dezelfde enthousiaste wijze hier aan zal medewerken, zoals deze dit telken- jare doen aan de steeds terugkerende TBC- wedvlucht. Hierdoor kunt U uw waardering voor het vele werk dat de Luchtbode in al die jaren belangeloos heeft verricht op cha ritatief gebied uiten. Met de kermisdagen zullen de formulieren voor deelname aan deze vlucht worden aangeboden, deze keer voor de jubilerende P.V. De Luchtbode. Uitslag wedvlucht Chateauroux: A Beerendonk 1; H v d Linden 2; II Leermakers 3; Jos Maas 4; C v Dongen 5; H Dekkers 6; M Vera 7. Uitslag vlucht vanuit Creil A Spapens 1; N Damen 2; M v d Steen 3, 16; M Maas 4, 6; A Aart6 5, 17, 19; M Goutziers 7; M v Onzenoord 8, 25; P v d Velden 9; Gebr IJpelaar 10, 24; M v d Ven 11, 20; P vz Noye 12; H Leermakers 13, 15; H v d Linden 14, 22; J Aarts 18, 23; M Vera 21. Vrijdag 29 juni van 19.30 tot 21 uur in- manden voor de kermisvlucht en St. Denis. Zaterdag 30 juni jonge duiven inmanden voor Herenthals van 19.30-20.30 uur. DE ZWALUW Zondag wedvlucht vanuit St. Denis Frankrijk. Inkorven vrijdagavond van 19- 20 uur. Jonge Duiven, 3e africhtingsvlucht van uit Herenthal. Voor deze vlucht zijn vele extra prijzen beschikbaar gesteld. Inkorven zaterdag n.m. van 5-7 uur. DE REISDUIF. Zondag hield de Reisduif een wedvlucht vanuit Noyon. Uitslag als volgt: W v Vugt 1, 3; Jo v d Heuvel 2, 6, 8; B v Esdonk 4, 7, 10; Jos Kuijs 5; P Ver meulen 9, 12, 14; Th v Esdonk 11, 13, 15. Wedvlucht Chateauroux: Jo v d Heuvel 1, 2; P Vermeulen 3; B v Esdonk 4; Jos Kuijs 5. GEEN UITSPRAAK IN SPRANGSE MOORDZAAK Het Bossche hof heeft in de zaak tegen de uit Sprang afkomstige M. v. d. S., die op 18 juni in hoger beroep terecht stond onder beschuldiging van moord op de ge broeders van Zeist, een interlocitoir arrest gewezen. Het Bossche hof heeft de zaak naar de rechter commissaris terug verwezen met het verzoek een nieuw psychiatrisch onderzoek in te stellen in de observatie kliniek voor gevangenen in Utrecht onder leiding van professor Kloek. GEMEENTERAAD Agenda voor de gemeenteraadsvergade ring van de gemeente Raamsdonk, welke gehouden zal worden op vrijdag 29 juni, om half acht. 1. Goedkeuring van de -notulen van de openbare vergadering gehouden op 6 april 1962 en op 3 mei 1962. 2. Ingekomen stukken 3. Voorstel met ontwerp-besluiten tot: a. le wijziging van de salarisverordening; b. 4e wijziging van de kindertoelagever ordening, in verband met de salarisherzie ningen per 1 januari 1962. 4. Verzoek van het bestuur der R.K. meisjesschool voor gewoon lager onderwijs te Raamsdonk-dorp, om beschikbaarstelling van gelden voor vernieuwing van de vloe ren der school met voorstel en ontwerpbe sluit. 5. Verzoek van het bestuur der r.k. jongensschool voor gewoon lager onderwijs te Raamsdonk-dorp, om beschikbaarstelling van gelden voor vernieuwing van ramen der school met voorstel en ontwerp-besluit. 6. Voorstel met ontwerp-besluit tot a. het vaststellen van de vergoeding voor scholen voor gewoon en uitgebreid lager on derwijs, als bedoeld in artikel 101 der La- geronderwijswet 1920, over 1961; b. bepaling over dat jaar voor vergoe ding in aanmerking komende uitgaven. 7. Voorstel met ontwerp-besluiten tot a. het vaststellen van de vergoedingen voor vakonderwijs (nuttige handwerken en lichamelijke oefening), als bedoeld in arti kel 101 bis der Lager-onderwijswet 1920, over 1961; b. bepaling der over dat jaar voor ver goeding in aanmerking komende uitgaven. 8. Voorstel met ontwerp-besluiten tot definitieve afrekening van de vergoedingen ex artikel 75, 126 en 127 der Kleuteronder wijswet over 1956, 1957, 1958 en 1959, met de besturen van de bijzondere kleuterscho len. 9. Voorstel met ontwerp-besluit tot het aangaan van een huurovereenkomst met de N.C.B. inzake het noodlokaal van de land bouwschool. 10. Voorstel met ontwerp-besluit tot aan vaarding van een aanvullend grond- en bouwvoorschot uit 's rijks kas ten behoeve van de bouw van de 5 woningwetwoningen 1960. 11. Voorstel met ontwerp-besluit tot het bij voorbaat aangaan van vaste geldleningen met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten gedurende het 2e halfjaar 1962. 12. Voorstel met ontwerp-besluit tot on derhandse verpachting van riet in de Dom- bos. 13. Voorstel me t ontwerp-besluit tot overname om niet van een strookje grond aan de Grote Kerkstraat en het Heereplein. 14. Voorstel met ontwerp-besluiten tot verkoop van bouwterrein in de Nieuwe Pol der voor woningbouw. 15. Voorstel met ontwerp-besluit tot aanvaarding als schenking van een monu ment ter herinnering aan de gevallenen in de 2e wereldoorlog en aan de bevrijding. 16. Goedkeuring van de wijziging van de begroting van Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon voor '61. 17. Ontwerp-besluiten tot wijziging van de begroting van het grondbedrijf en van de gemeente voor 1961 en 1962. BEVRIJDINGSMONUMENT IN RAAMSDONKSVEER. Door de Ned. Bond van Oudstrijders, af deling Raamsdonk en Raamsdonksveer werd enige tijd geleden het initiatief geno men om tot oprichting te komen van een monument ter gedachtenis van de gevalle nen uit deze gemeente. Na een geslaagde financiële aktie werd door het afdelingsbestuur van genoemde bond opdracht gegeven voor het maken van een ontwerp aan de nog qjonge beeldhouwer Theo Besemër uit Eindhoven. Op advies van de centrale kommissie voor Oorlogs- of Vredesgedcnktekcns werd het eerste ontwerp enigszins gewijzigd, zo- dijat nu de goedkeuring voor de oprichting van het gedenkteken binnenkort verwacht wordijt. De uitbeelding van het monument is twee- ledijig, n.l. een groep horizontaal boven el kaar liggende figuren, zijnde de gevallenen in de tweede wereldoorlog, en hierboven uit-

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 13