wAAlwrjkse en UnqstPAAtse couRAnt Hulpposten langs de wegen FILMJOURNAAL personeel Schoenfabriek J. van Esch nam nieuwe kantoren in gebruik Luxor Musis Sacrum JONGENS en MEISJES a VRIJDAG 29 JUNI 1962. 84e JAARGANG No. 50 Uitgever: tfaalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen hoofdredacteur: JAN TIELEN gironummer 50798 Uit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo'! Talrijke vrienden, familieleden en zakenrelaties waren donder dagmiddag 21 juni aanwezig, toen burgemeester v. d. Heijden de sleutel van de deur, die toegang geeft tot de hal voor de kan toren, omdraaide, waarmee de plechtige ingebruikname van de nieuwe kantoren was geschied. Het nieuwe kantoor dat men ge bouwd heeft, getuigt van een vooruitziende blik. Het geheel is royaal, modern, zakelijk en sfeervol ingericht, waardoor het prettig zal blijken te zijn met deze firma zaken te doen. Een voor- en zü-aanzicht van schoenfabriek J. van Esch, Loon op Zand. Het bedrijf dateert uit 1933, toen de thans 78-jarige heer J. van Esch zijn bedrijf op zeer be scheiden wijze in Loonopzand begon. Er werden aanvankelijk hoofdzakelijk kinder- en werk schoenen gemaakt, die groten deels, zoals dat vroeger de ge woonte was, met de hand werden vervaardigd. Mevrouw van Esch droeg haar deel in de zaak bij door het drijven van een schoen winkel, zodat de in de fabriek vervaardigde produkten zeker een afzetgebied zouden vinden. Met de inmiddels groter ge worden zonen, die stilaan ook hun plaats in het bedrijf hadden gevonden, ging men in 1945 over tot verplaatsing van de zaak, die thans is uitgegroeid tot een mooi en modern bedrijf, waar een goed en betrouwbaar artikel wordt ge maakt, dat door een groot aantal afnemers vlot en met plezier wordt verkocht. Toen men in 1946 deelnam aan de zogenaamde contactbeurs te Amsterdam, bleek al gauw, dat de damesschoentjes, waarop men zich vanaf dat moment was gaan toeleggen, zeer gewild waren. Reeds in 1947, twee jaar na de wereldoorlog, werd toen besloten tot een verdere uitbreiding over te gaan. Steeds werd geprobeerd het ar tikel te verbeteren, niet alleen kwalitatief, maar men trachtte ook voortdurend het dames schoentje zoveel mogelijk aan te passen aan de smaak van de vrouw. Dit gebeurde met succes en in 1950 zag de directie zich wederom genoodzaakt tot uit breiding over te gaan. Ook na 1950 bleef het steeds beter gaan. De produktie werd niet alleen verhoogd, maar ook de kwaliteit. Men zag in, dat met produktie- verhoging alleen, de zaak niet be houden kon blijven, daarom wer den steeds alle krachten ingezet om ook de kwaliteit verder op te voeren. De vraag naar „Van Esch schoenen" werd steeds groter, zo dat in 1953, 1956 en in 1959 de fa briek opnieuw moest worden uit gebreid. In 1959 was men zover met de uitbreiding gegaan dat 't gebouw waarin de schoenen wer den geproduceerd, 'n totale leng te van 90 meter had. Men dacht niet alleen aan de vernieuwing van het gebouw, ook het machi nepark ontkwam niet aan het vooruitstrevend oog van de di rectie. Men ging over tot de aan schaffing van de allernieuwste machines, waardoor men kon komen tot de vervaardiging van een goed en stabiel scnoenpro- dukt. In augustus 1956 bleek dat de firma van Esch voor rampen niet gespaard zou blijven. Het bedrijf kreeg een zware slag te incasse ren, doordat een gedeelte van de pas verbouwde fabriek door een zware brand in puin werd gelegd waardoor de produktie aanvan- kcb'k enorme schade werd toege bracht. Ook hierdoor liet men zich echter niet ontmoedigen. Door een houten tunnel die werd bi'ffebouwd tussen het voorste en achterste gedeelte van de fabriek die bij de brand waren blijven staan, wist men de produktie binnen vier weken weer op gang te kri'^en. In zeer korte tijd werd de fabriek in z'n geheel her bouwd. Met de vernieuwing en de ver- Door middel van het omdraaien van 'n speciaal daartoe vervaar digde sleutel opent burgemeester v. d. Heijden de nieuwe kantoren van schoenfabriek J. van Esch. groting van de fabriek werd ook de produktie uitgebreid. Momen teel is men zover gekomen dat de schoenproduktie varieert van 2500 tot 3000 paar per week. Merkwaardig hierbij is, dat de van Esch schoentjes nagenoeg uitsluitend in het binnenland worden verkocht. Slechts een klein gedeelte werd in de loop der jaren uitgevoerd naar België, Suriname. Nieuw Guinea en Skandinavië. Toen voor 't eerst de schoenen- bzurs in Utrecht werd gehouden, stond ook Schoenfabriek v. Esch als deelnemer ingeschreven. Men heeft steeds aan deze beurzen deelgenomen en de directie gaat er dan ook trots op om iedere keer opnieuw de nieuwste crea ties te kunnen tonen aan haar af nemers. In 1959 ging men over tot het lijtnzwikkcn, het zogenaamde „prae finish systeem", waardoor een veel lichter en soepeler arti kel kon worden geproduceerd. In de middenklasse heeft de firma van Esch de kwaliteiten van haar artikel dusdanig opgevoerd, dat zij op dit gebied gerekend mag worden tot een van de toonaan gevende bedrijven, hetgeen blijkt uit het feit dat de fabriek steeds druk bezet is met orders. Men heeft nagenoeg geen last van im portschoenen. Integendeel. Men gaat hier de Euromarkt met een gerust hart tegemoet, er van overtuigd zijnde, dat men ook daar zijn partijtje zal kunnen meespelen. Ieder van de vijf fabrikanten heeft in het bedriif zijn eigen vooraf uitgestippelde taak, waar door een verantwoord econo- misch beleid gewaarborgd is. ■Rt - Élfc Vrijdag 29 juni wordt Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard 51 jaar. Wij wensen hem vanaf deze plaats nog vele gelukkige jaren toe. (Foto Max Koot) In Amsterdam staan op verschillende duidelijk zichtbare plaat sen masten, waaraan de rood-witte vlaggen van „Veilig Ver keer" wapperen. Helaas hangen die ook wel eens halfstok. Er is dan weer iemand als slachtoffer van een van onze ergste vijanden gevallen. Overal loert hijhij slaapt dag noch nacht en het lijkt wel of niemand zich tegen hem kan wapenen. Indien hij toeslaat in een stad of dorp, of dicht bij een huizen- froep, is de kans groot dat des- undige hulp spoedig ter plaatse is, maar gebeurt dit langs de gro te wegen dan is medische hulp niet zo gemakkelijk te krijgen. Om deze kwade kans te onder vangen. heeft het Nederlandsche Roode Kruis langs onze grote we gen ketens van hulpposten ge legd. De borden die ze aanduiden glijden eigenlijk ongemerkt langs maar ze moeten de weggebruiker onbewust toch wel een gevoel van gerustheid geven. Bij onge lukken wijzen zij de weg naar n plaats in de naaste omgeving, waar telefoon is en waar veelal ook deskundigen en materiaal aanwezig zijn. Wat menselijkerwijze gedaan kan worden, wordt dan gedaan onmiddellijk èn met kennis van zaken. Maar... de automobilist kan zelf óók iets doen. Noodzakelijk is slechts te weten, dat bij groot bloedverlies een bloedtransfusie een leven kan redden. Daarbij is het echter dringend noodzakelijk dat van het slachtoffer de bloed groep wordt vastgesteld. Dat on derzoek vergt kostbare tijd, maar ook daar is een oplossing voor gevonden. Door zien namelijk tij dig te voorzien van een bloed- groepkaart aanvragen via de verkeersbonden wordt die tijd uitgespaard. De deskundigen zien, via een embleem op de voor ruit, dat het slachtoffer zo'n kaart bij zich heeft en voor hen is het dan verder routinewerk. Deze emblemen en kaarten zijn ook in het buitenland bekend; ze zijn zó ingedeeld dat ze ook in landen, waar geen van de veel verbreide talen worden gespro ken, begrijpelijk zijn. Voorts dient te worden vermeld dat ook de wagens van de A.N. W.B.-Wegenwacht als hulppost kunnen fungeren. Voor de berij ders, die allen zijn onderlegd in E.H.B.O., zorgt 't Nederlandsche Roode Kruis dat de „aan boord" aanwezige verbandtrommel op de juiste wijze steeds voorzien is. Het Roode Kruis en de A.N.W.B., die doen wat zij kunnen, hopen echter oprecht dat er op dit gebied zo weinig mogelijk van hun diensten gebruik behoeft te worden gemaakt... bij de marine. Hij weigerde ze beide en wijdde zich verder aan de taak, de oorlogsgewonden in 't normale leven terug te leiden. Deze keuze stempelde hem tot 'n groot mens. Zondagmiddag 3 uur. Toegang 14 jaar. „CHARLEY'S TANTE De dame die tijdens haar eer ste rondgang door ons land een lawine van prolongaties veroor zaakte, wordt nogmaals op het Nederlandse publiek losgelaten met haar kostbare medicijn: Een schaterlach van begin tot eind! Een film waarbij ieder verder commentaar overbodig is. Maandag en woensdag. Toegang 18 jaar. MOORD Een vrouwelijke hotelgast, Mi riam Webster, haalt de hotelbe diende Nesbitt over om met haar te trouwen. Het huwelijk wordt voltrokken door vrederechter Adrims. Onmiddellijk daarna steeks zij Adrims dood en vlucht Haar werkelijke naam blijkt Emily te zijn. Zij is in dienst bij een jongeman, Warren Webster. Warren komt eerst 's avonds laat thuis en Miriam, Warren's halfzuster, blijft slapen,, 's Nachts schrikt zij wakker doordat Emi ly in haar kamer is; deze gaat (iaarna Warren's kamer in en Miriam hoort woorden als „lie veling..." De volgende morgen flapt Emily er uit dat zij met Warren getrouwd is. Er gebeu ren nog enkele moorden en als de film zijn climax bereikt heeft, krijgen we een „angstpauze" (8y2 minuut voor het einde van de film); een grote klok op het doek tikt dan een minuut weg en de stem van regisseur Castle maant ieder die te bang is om de slotscène mee te maken, de zaal te verlaten. Vrijdag, zaterdag en zondag. Toegang 18 jaar. „TOM DOOLEY" De film die inhaakt op de be roemde song... Thans in felle sensationele filmbeelden naver teld. Een dramatische film van een man die voor zijn land vecht en als beloning daarvoor... opge hangen wordt, nadat hij door een ongelukkig toeval zijn eigen vrouw heeft neergestoken. Deze film mag u beslist niet missen. Maandag en woensdag 8 uur. Toegang 14 jaar. „REVAK DE REBEL" Dit verhaal speelt zich af tij dens de oorlog tussen Carthago en Rome pl.m. 186 voor Christus. Kainus, die vanuit Carthago naar een Keltisch eiland is gevaren, brengt daar slechts dood en ver derf. De koning met zijn dochter en zoon Revak worden gevangen genomen. Revak wordt slaaf op net schip van Kainus. Tijdens 'n gevecht tussen Revak en zijn op zichter nadert een kleine stoet, waarbij in een draagstoel Prinses Tiratha. Zij neemt Revak als slaaf in dienst. Kapitein Lycur- sus, de Romeinse gevangene Va leria en Varro nemen Revak in vertrouwen door hem te vcrtel- ANTON VAN BLADEL Waalwijk Voor uitbreiding van onze fabriek, vragen wij voor direct voor de stikker ij en voor de onderwerk-afdeling Aanmelden: Hoek Irenestr. - Wilhelminastr. 18 len dat zij willen vluchten. Hij deelt zijn vrienden zijn plannen mede en 's nachts bestormen zij het schip van Kainus die juist aankomt. Revak raakt met Kai nus in een duel, waarbij de laat ste wordt gedood. Vrijdag t.m. zondag. Toegang 14 jaar. „ALARM IN DE PACIFIC" Dit is het verhaal van een held van de Amerikaanse Marine, ad miraal John Hoskins, de man die, zelfs nadat zijn been was geam puteerd, weigerde ontslag te ne men. Integendeel, hij lanceerde het idee om straaljagers van vliegdekschepen te laten opstij gen. Zijn doorzettingsvermogen deed hem ook hier succes boeken I waarna hem zelf de keuze werd gelaten tussen twee topfuncties j Provinciaal nieuws GEDEPUTEERDEN VAN NOORD-BRABANT ACHTER GESTELD BIJ DIE VAN DE HOLLANDEN. SALARIËRING NIET GELIJK. Ondanks de grote groei en uit schietende kracht van de provin cie Noord-Brabant, ondanks de industriële groei van Oost-Bra bant, die zeer beslist te vergelij ken valt met de industriële ont wikkeling langs de Nieuwe Wa terweg in Zuid-Holland en die door het college van Gedeputeer de Staten van Noord-Brabant sterk is geactiveerd, heeft minis ter Toxopeus gemeend de jaar wedden van de Gedeputeerden van Noord-Brabant niet gelijk te moeten stellen met die van de Hollanden. De voorgestelde ver hoging bedraagt 4000 gulden. Zo dat de jaarwedden van het colle ge van G. S. in Noord- en Zuid- Holland van 18.000 gulden per jaar zullen worden verhoogd tot 22.000 en die van de Gedeputeer de Staten van Noord-Brabant en overige provincies van 16.000 tot 20.000. De fractie-voorzitter van de Provinciale Staten in Noord-Bra bant, de heer J. Teyssen, was het met deze gang van zaken hele maal niet eens. Hij meende dat deze discrepantie en classificatie door de minister geheel onjuist was gesteld. De heer Teyssen uit te bovendien zijn bezwaren tegen het voorstel om deze verhogingen eerst in te laten gaan m. i. v. 1 juli. Hij vroeg zich af, waarom et niet mogelijk was de verho ging in te laten gaan gelijk met of nagenoeg gelijk met de datum De tcho v^n het Zuióen op de voet - -<•-

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5