SPAR- margarine 8 REPEN HALVE PRIJS 10 9 Uit do Langstraat Kopen bij De Spar is sparen bij de koop „BEEKSE BERGEN" Plechtige omgang in Den Bosch elk 5e pakje SPRITS groot BACON ROMEO'S Gebr. gehakt Kopen bij De Spar scheelt 10% DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 6 JULI 1962 10 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20 21. 22. 23. 24. 25. 26. Hoofdingang met kassa. In lichtingenkiosk. Restaurant. Terrassen. Midgetgolfbaan. Tennisbanen. Jachthaven voor verhuur kleine zeilboten met toe- zichtsverblijf. Jachthaven voor motorboten en waterskicentrum. Winterberging, reparatie-in richting, kanoloods. Kleedgebouw met garderobe en toiletten. Oefen- en wedstrijdzwembad Intiem terras met muziekpo- dium (verlicht). Dansvloer (verlicht). Fonteinen (verlicht). Uitzichttoren tevens begin punt kabelbaan. Verhuur waterfietsen, plas tic boten en drijvende dieren (verlicht). Kinderrestaurant met kin derprieeltjes. Verkeerstuin. Rolschaats- en autopedbaan. Kinderspeelruimten met in strumentarium en speelwei de. Grens ongevaarlijk zwem men. Kanoverhuursteigers. Kiosken met openbare toi letten. Zuidelijk kleedgebouw met garderobe en toiletten. Terrein voor vrije sportbe oefening, wi o. volleybal» basketbal e.d. Zuidelijke ingang met kassa. 27. Inlichtingenkiosk. 28. Besloten parkeerruimte. 29. Steigers voor vissers. 30. Indianendorp. 31. Hal voor automatische spe len. 32. Sport- en speelhal (bowling centrum). 33. Kabelbaan. 34. Terrein voor vrije sportbe oefening (voetbal, handbal, enz.) en vrije speelweide. 35. Aanlegsteiger voor jachten in het buitenwater. 36. Haven voor privcjachten. 37. Winterberging en reparatie inrichting voor privéjachten 38. Jachthavenrestaurant en clublokaal. 39. Verbinding tussen waterpar tij en VVilhelininakanaal. 40. Startplaats roeibaan. 41. Finisn roeibaan. 42. Roeicentrum met botenber- ging, klcedgelegenheid en clubhuis. 43. Kiosk en toiletten roeibaan. 44. Viaducten. 45. Vacantiemotel. 46. Natuurvennetje. 47. Jeugdherberg met jeugdres- taurant. 48. Jcugdboerderij (open loop- staD met gelegenheid voor vrije tijdsbesteding. 49. Jeugddorncentruin voor het jeugdwerk met jeugdraad en onderhoudsdienst. 50. Openluchtkerk en -theater. 51. Cultuurland bij boerderij. 52. Sport- en speelterreinen bij jeugdcentrum. 53. Paardensport met manege en stallen. 54. Dienstwoningen. 55. Auto- tevens ontsluitings- weg. 56. Picnickplaatsen. Zondag 1 5 juli In het schilderachtige decor van de hoge gevelwanden, die de bochtige straten van het oude Den Bosch flan keren, zal zondagmiddag 15 juli in haar pracht en praal de driejaarlijkse Plechtige Omgang trekken. Deze om gang is een grootse hulde aan de Moeder Gods; een hulde die plecht statig en feestelijk, eenvoudig en joyeus, kinderlijk, groots en kunst zinnig is, alles tegelijk. De stoet bestaat uit meer dan dui zend medewerkenden, voor wie de kostuums zijn ontworpen door de kunstenaars Marius de Leeuw en Luc van Hoek. De Bossche Omgang bestaat uit drie delen. In het eerste deel worden de verschillende glorietitels van Ma ria op allegorische wijze door twaalf groepen uitgebeeld. Het tweede deel wordt gevormd door vijf groepen die de geschiedenis van het wonderbeeld der Zoete Moeder allegorisch voor stellen. Het derde deel bestaat uit de rituele processie waarin het 13-eeuw- se wonderbeeld wordt meegedragen. De bisschop van Den Bosch spoort de gelovigen aan, tijdens deze Plech tige Omgang te bidden voor de ver dieping van het geloof en de inner lijke vernieuwing van het christen volk. De geschiedenis van de Plechtige Omgang is ten nauwste verbonden met die van de stad. In de dertien de eeuw, toen Den Bosch als stad be tekenis begon te krijgen, werd de Omgang opgericht door Illustre Lie ve Vrouwe Broederschap. Het beeld dat toen werd meegedragen was niet het tegenwoordige beeld der Zoete Moeder; dat zou pas later, in 1380, om de vele mirakelen bekendheid krijgen. Met de welvaart van de stad nam ook de luister van de Omgang toe. In het herfsttij der middeleeuwen was de Omgang uitgegroeid tot een stoet met een waarlijk Bourgondische pracht. De verovering van Den Bosch in 1629 betekende een voorlopig einde van de Plechtige Omgang: het beeld moest in Brussel in veiligheid wor den gebracht. Pas in 1916 werd be sloten, de echte Plechtige Omgang te herstellen. Met historische en symbo lische groepen werd de Omgang ieder jaar langer en bezienswaardiger. In 1953, bij gelegenheid van het eeuwfeest van de terugkeer van het wonderbeeld uit Brussel, werd het moedige besluit genomen, de Omgang grondig te vernieuwen. Het resul taat werd een stoet die de oude tra dities van de hertogstad niet alleen respecteert, maar tevens past bij het moderne elan dat de stad bezielt. Zij heeft eigentijdse luister gepaard aan middeleeuwse traditie. Capelle Doktersdienst. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur zal de prak tijk van dokter Wijffels voor spoedgevallen worden waargeno men door dokter Gerlach te Ca pelle, tel. 04168-350. GESLAAGD. tii ji t..- Haarsteeg Provinciaal nieuws DRIEDAAGSE FIETSTOCHTEN DOOR BRABANT. De beste manier om Brabant op zijn mooist te zien is: er met de fiets door heen trekken. Dat deze opvatting juist is, blijkt uit het feit, dat een kleine duizend enthousiastelingen uit heel het land zich elk jaar laat inschrijven voor de Driedaagse Fietstochten door Bra bant, die door de Bossche VW wor den georganiseerd. Op donderdag 19, vrijdag 20 en zaterdag 21 juli zullen voor de acht tiende keer in successie deze toeristi sche Brabanttochten worden verre den. De routes zijn elk jaar anders. De ze keer zullen de fietsers op de eerste dag worden geleid naar het mooie dorp St. Oedenrode in het hart van de Meierij. Op de tweede dag leidt het par- i cours voor een groot deel langs de Maas naar Lith, het „dorp aan de ri vier". De route van de laatste dag is geprojecteerd op het dorp Eersel in de streek der Acht Zaligheden. Drie routes vol kontrasten. Zij zul len het „bellend legioen" een duide lijk beeld geven van de rijkdom aan gevarieerd natuurschoon in het zo merse land van Brabant. St. Oedenrode, Lith en Eersel drie heerlijke dorpen die op hun wij ze de fietsers gastvrij zullen ontvan gen en de dagelijkse „grote rust" tot een allerplezierigste gebeurtenis zul len maken. Wie (nog) een fiets heeft moet be slist niet thuis blijven. Na de kille aanloop van de zomer moeten wij er helemaal uit. In dit verband een goe de tip op de fiets door Brabantl Een folder over de Driedaagse Fietstochten is gratis verkrijgbaar bij VVV, Markt 3, Den Bosch. De ter mijn van inschrijving sluit op 13 juli. èn 10% Spinazie Gek. Gelderse WOrst 150 gram 59-10% Tandpasta 7n Ontbijtkoek JO Riviera fruit 7n WWMM VERKLARING TEKENING 8. 9. 10. 11. 12. Ark van Noë gedragen door de vrouwen van Noë, zonen en schoondochters. - Op het te 6-Gravenhage gehouden exa men Gemeente-administratie 1, slaagde dp heer A. J. Overbeek, ambtenaar ter secre tarie van Sprang-Capelle. PERSONEELSREIS KERST OERLEMANS. Ki Jl. vrijdag maakte het personeel van de fa. Kerst en Oerlemans, met hun echtgeno ten en verloofden hun jaarlijkse reis. Dit keer was het doel de Belgische Ardennen, meer bepaald Namen-Dinant-Troyen. Zeer vroeg in de morgen werd het startsein ge geven, bij een temperatuur die iedereen wel graag wat hoger had gewild. Na het pas seren van de grens ging het via Turnhout, Diest naar Sta Truiden, waar naast het ge bruik van de ochtend-koffie zich de „vloai" heerlijk liet smaken. Via Marche les Dame, de streek waar wijlen koning Albert zo graag vertoefde en waar hij verongelukte, werd een bezoek gebracht aan de Citadel van Namen, waarop het gezelschap kon genieten van het prachtige panorama. Omstreeks het middaguur wachtte een heerlijke koffietafel te Dinant, dat het ge zelschap zich heerlijk liet smaken, om daar na de schitterende Maasvallei te bezichtigen, d.m.v. een boottocht naar Feijr. Terug in Dinant, werd het doel van de reis via de oostelijke oever van de Maas, Heij en Has selt. In Hasselt werd gedineerd. Hierna zet te men via Eindhoven, Den Bosch de terug reis weer voort. De laatste uren, die in Eindhoven werden versleten, werden door gebracht in een uitbundige stemming onder het genot van een heerlijk glaasje. Pas in de vroege uurtjes arriveerde men in Capel le, terugziende op een uitstekend geslaagde reis. AUTOTOCHT BEJAARDEN. Ruim 150 bejaarden maakten jl. dinsdag onder leiding van het comité Bejaarden weer de jaarlijkse tocht voor de bejaarden. Nadat 's morgens vroeg de bejaarden door de au tobezitters en door een comité-lid met de luxe touringcar van Mulders-Sars uit Waal wijk te hunnen huizen waren apgehaald, zet te men te ongeveer 8.30 uur koers naar Rijsbergen, via Waspik, 's-Gravenmoer, Dongen, Gilze-Rijen en Breda. Precies op tijd, 10 uur, arriveerde men aan de zaal Harmonie, alwaar de koffie werd gebruikt. Om 11 uur vertrok het gezelschap via Gan der, UIvenhout door de Chaamse bossen naar Hilvarenebek, alwaar men te 12.30 u. arriveerde en in de zaal De Tent de brood jes gebruikte en daarna nog enige tijd gezel lig bijeen bleef. Om 1.45 uur ging het via Esbeek, Lage Mierde en de andere dorpen van de Acht Zaligheden naar Westerhoven, alwaar in het bekende restaurant van Euro- strand de thee werd gebruikt. In deze prach tige omgeving verbleef men iets langer dan was gepland. Te ruim 4 uur vertrok men naar Oisterwijk, alwaar het gezelschap te ca. half zes arriveerde en in het bekende restau rant Klein Speyk het diner werd genuttigd. Tijdens het diner sprak de voorzitter van het Bejaarden-comité, de heer L. Polder vaart, enkele woorden inzake deze tocht. Spr. belichtte het mooie Brabantse land schap en het comité, aldus spr., had er zorg voor gedragen, dat men door Brabants mooi ste landelijke dreven ging. Spr. bracht in herinnering, dat er vele bejaarden bij wa ren, die thans voor de 14e maal deze tocht medemaakten en spr. hoopte, dat wanneer men een volgend jaar de 15e tocht zou or ganiseren, allen dan nog in een goede ge zondheid deze lustrumtocht zouden meema ken. De oudste deelneemster die heden onze bejaardenreis meemaakt, aldus dhr. Polder vaart, is thans 91 jaar oud. Burgemeester van Prooijen, die hierna het woord verkreeg, dankte in de allereerste plaats het comité, voor alles wat men had gedaan om deze tocht te doen slagen. Spr. prees de goede organisatie en roemde de goede geest die telkenjare onder de bejaar den leefde. Ook het gemeentebestuur stelt deze aktiviteit zeer op prijs. Het is, aldus burgemeester van Prooijen, steeds een ge noegen om aan deze tocht mede te doen en om daarvoor alle medewerking te mogen en kunnen verlenen. Te ongeveer 7 uur werd een aanvang gemaakt om de thuisreis te aanvaarden, die ging via Udenhout, Loonop- zand en Sprang. Te Vrijhoeve werden de bejaarden muzikaal begroet door de fanfare Sirena en in Capelle aangekomen was het Kunst na Arbeid die de oudjes met vrolijke muziek verwelkomde. De heer Poldervaart sprak vanaf de mu- ziekkiosk een kort dankwoord, waarin hij o.m. betrok de bevolking van Capelle, Vrij hoeve en Prot. Kaatsheuvel, die het hunne ertoe hadden bijgedragen om deze tocht mogelijk te maken. Voorts dankte spr. de chauffeurs(seuses) voor hun geheel belan geloze medewerking. Zonder U, aldus spr., is het voor het comité moeilijk om dit alles te doen. Ook de ordonansen, de heren Tom van Beek, Jas. Rozenbrand en J. van Peer, bracht hij dank voor de verleende diensten. Verder richtte spr. eveneens woorden van dank aan de fa. van Wijlen, die wederom gratis zorgde voor de geluidsinstallatie, zo dat het spr. mogelijk werd gemaakt dit kort slotwoord door allen te doen verstaan. Ook de beide muziekkorpsen Sirena en Kunst na Arbeid dankte spr. voor hun muzikale verwelkoming en tot slot richtte spr. zich tot het comité en wel in het bijzonder tot mevr. Poldervaart, voor al het werk, dat zij hadden gedaan bij de voorbereiding van deze tocht. Tot slot sprak namens de chauffeurs de heer A. H. Kerst, nog een enkel woord. Spr. dankte in de eerste plaats het comité voor al het werk dat zij hadden verzet om deze bejaardentocht mogelijk te maken en ook zo goed te doen slagen. Spr. spoorde de in woners van Capelle, Vrijhoeve en Prot. Kaatsheuvel aan, om toch vooral deze bij zondere tocht telkenjare mogelijk te maken. Wij chauffeurs, aldus spr., hebben deze dag kunnen zien wat er zoal moet geschieden voor de tocht geheel in kannen en kruiken is. Niet alleen de bejaarden, doch ook voor ons als chauffeurs is het een bijzondere dag. Spr. wekte tenslotte eenieder op, het co mité te blijven steunen, opdat zij ieder jaar een dergelijke tocht voor de bejaarden zou den kunnen blijven organiseren. Tot slot bracht spr. een bijzonder woord van dank aan mevr. Poldervaart, die z.i. wel het leeu wenaandeel had in alle voorbereidende za ken. En zo is deze 14e tocht weer tot een voorspoedig einde gekomen. De bejaarden hebben volop genoten van de prachtige reis en van alles wat hun werd aangeboden. Mo ge het aktieve comité onder leiding van zijn voorzitter, erin slagen nog vele tochten voor de bejaarden mogelijk te maken. Eenieder tone derhalve in de toekomst zijn volledige sympathie aan het comité bejaarden. BILJARTEN Piet van dér Loo wint de Sparcoupe. Spannend slot van een geslaagd tournooi. Met de allure van een speler van klasse, maar zichtbaar nog onder de indruk van zijn slotserie, die hem winaar maakte, nam zondagavond onze dorpsgenoot Piet v. d. Loo uit handen van de verkoopleider van de Spar-centrale de heer H. den Dekker, de prachtige Sparcoupe in ontvangst. De heer Sj. Doomernik uit 's-Bosch bleek op het laatst van de slotpartij niet opgewassen te gen het spel van zijn tegenstander. In een prachtig tempo volgde de ene car. op de andere en de achterstand van v. d. Loo met maar liefst 82 car. werd in die ene beurt weggewerkt en kon hij zich winnaar wanen van de trofee. Een uitbundig enthousiasme van alle aanwezigen vormde een waardige beloning voor een biljarter, die nagenoeg het hele tournooi de toon had aangegeven. De uitslagen van zondag waren: A Treuren P v Cromvoirt J Suiskens R Maas Sj Bergmans W Pauwels P v d Loo Sj Doomernik de laatste partijen van 250 29 8.62 56 189 29 6.51 23 207 24 8.62 36 250 24 10.41 52 250 27 9.25 54 200 27 7.40 30 250 33 7.35 82 237 33 6.91 30 De eindstand 1 P v d Loo 2 R Maas 3 Sj Doomernik 4 J Suiskens 5 A Treuren 6 Sj Bergmans 7 P v Cromvoirt 8 W Pauwels van het tournooi luidt car. brt. gem. h.s. pt. 1737 148 11,74 91 12 1725 195 8,85 57 10 1606 206 7.80 72 10 1604 180 8.91 68 6 1420 191 7.43 56 6 1341 179 7.49 67 4 1378 191 7.22 72 4 1497 194 7.21 42 4 Het was allereerst de voorzitter van de organiserende vereniging de heer Antoon v. d. Wiel, die de winnaar, en lid van DES, op de meest hartelijke wijze gelukwenste met het winnen van deze prachtige wissel trofee. Hiema gaf de DES-voorzitter het woord aan de verkoopleider van de Spar- centrale, die de directie vertegenwoordigde en die ook deze fraaie trofee beschikbaar had gesteld. De heer H. den Dekker dank te het bestuur van DES voor de vererende uitnodiging om persoonlijk aanwezig te wil len zijn om de coupe aan de winnaar te komen uitreiken. Onder een daverend ap plaus reikte de verkoopleider de coupe aan onze dorpsgenoot uit. Nadat verder de voor zitter van DES aan de overige deelnemers eveneens een fraaie prijs had overhandigd, volgde er nog een attractie. Maar eerst werd overgegaan tot het serveren van de ere- wijn. Nadat dan Piet v. d. Loo nog een prijs in ontvangst had genomen voor het hoogste gemiddelde en voor de hoogste se rie van het tournooi volgden voor iedere deelnemer nog een aantal prijzen die door Haarsteegse middenstanders en buitenstaan ders geheel belangeloos beschikbaar waren gesteld. In de persoon van Henry Jansen was het districtsbestuur eveneens vertegen woordigd, die dan ook van de gelegenheid gebruik maakt bestuur en leden van DES te danken voor het organiseren van zo'n schitterend geslaagd tournooi Allereerst ontvingen de heer en mevr. v. d. Loo van de deelnemers een aandenken voor de genoten gastvrijheid vervolgens de wedstrijdleider dhr. Antoon van Bladel, dan nog de tellers en de schrijvers en tot slot ontving Kees v. d. Loo nog een cadeau, omdat hij als kenner van het biljart per soonlijk de verzorging hiervan op zich had genomen. Deze huldiging en prijsuitreiking vormde dan het slot van een alleszins ge slaagd biljarttournooi. Hierna bood de or ganiserende vereniging de deelnemers met hun dames en de eigen leden in de achter zaal van café v. d. Loo nog een koffietafel aan. voor de melk, puur of hazelnoot pak 100 gram KOEKJE MET 10% 250 gram elk 3e flesje SINAS ct -10% voor uw kampeer-vakantie literblik 63 -10% grote tube lU-10% 75, 58,4U-10% zakje 200 gram fU-10%

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 10