wAAlwijkse en LanqstRAAtse couRAnt Tijdens de kermisdagen, volop gelegenheid tot plezier en vreugd FILMJOURNAAL Ook aan de inwendige mens is weer gedacht H- van Herwijnen VERWIEL'S LEDERWARENHUIS" Luxor Musis Sacrum KOFFERS, REIS- en WEEKENDTASSEN GEDACHTEN VAN EEN BOUWPASTOOR VRIJDAG 6 JULI 1962 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad vérschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel van Beurdenstraat 8 04167 - 2002 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Als straks in een perpetuum mobile, gesterkt door de geur van oliebollen en gebakken vis, de „mallemolenbaas" zakelijk zijn hand opheft, voor zijn dubbeltje of kwartje, al naar gelang de hoog conjunctuur dit aangeeft, als straks de twee kleine Italiaantjes van Conny Froboes, steeds maar weer naar huis willen en niemand aan iets anders denkt dan aan Norman, als U en ik dol gezwierd en zot gebotst door de Waalwijkse straten slenteren, met feest neus of bolhoed getooid, dan zal een deel van de Waalwijkse ge meenschap weer klaar staan om ons dat voor te schotelen, wat wij in onze stoutste verwachtingen van het aardse paradijs zelfs (waar het heus toch wel je van het geweest moet zijn) nooit hadden dur ven dromen. Overigens zou het wel een aanbe veling verdienen om enkele dagen voor dat de eerste kermistonen over Waalwijks daken schetteren, stilaan in te gaan lopen om er vast aan te wennen. Het zou beslist nog niet zo gek zijn om de maag vooraf een klein voorproeje te geven van hetgeen in de komende dagen te wachten staat. Slijterij van Gogh in de Potgieter straat zal U beslist terzijde staan om een goede keus te maken. „Haal met de kermisdagen iets in huis" roept de eigenaar van deze slijterij ons en U toe. Wat dat „iets" gaat worden, dat kunt u altijd nog bij slijterij van Gogh in de winkel bepalen. BESTEED UW KERMIS GELD NUTTIG KeBy- Overhemden en shirts Ongeëvenaarde collecties. 50 verschillende dessins. Stationsstraat 78 WAALWIJK Nu is het een oude stelling, die bij de Grieken en Romeinen al voor vaststaand gold, dat geestrijk vocht een behoorlijke ondergrond moet heb ben. Ook wij zouden u aanraden, om uw maag niet alleen met drank - al of niet alcoholisch - tevreden te stellen (dat altijd nog bedoelt met mate!), maar af en toe ook eens een hechtere basis te leggen. Wat dat betreft zult u zich zeker thuis voelen bij frituurbedrijf A. M. de Brouwer, die propageert dat kwa liteit hun reklame is. In de Burge meester Smeelelaan zult u alles kun nen krijgen wat uw hartje begeert, d.w.z. op het gebied van slaatjes, nassiballen, ijs, slagroom etc. etc. Stemming en sfeer wordt u gebo den in dancing De Lindeboom, die voor deze kermisdagen een interna tionaal kleurtje aan het feest heeft gegeven. Daar komen namelijk onze zuiderburen uit de „enclave" Baarle- Nassau, u in de beste kermisstem- ming brengen. Het is het enclave Combo (hoe kon het ook anders), dat zal trachten u tijdens uw rustpozen na het dwalen over de kermis, weer op de dansvloer te krijgen. Zondag van 12 tot 2 uur een gezellig matinée. Café ,,Buitenlust" aan de Burge meester v. d. Klokkenlaan gunt u dié werkelijke rust die ten enenmale niet te ontberen is. Een rustig zitje wordt u geboden en gegarandeerd. Doe u zelf (en de eigenaar) dan maar eens een pleziertje; wat zou u dan denken van een heerlijk gebraden haantje...? U kunt het verorberen bij de muziek van de Juke Box. Bent u nu echt niet zo'n uitvlie- ger, maar wilt u wel meedelen in de kermisvreugd van de Waalwijkse ge meenschap, dan zouden wij u raden even bij Schoemans in de Victorie straat binnen te lopen, die tijdens de kermisdagen voor u gereed staat, met een speciale aanbieding van vruchten- vlaatjes en gebak. Ze zijn bovendien goed gesorteerd in zuur-, kaneel-, wijn- en kersenstokken. Hadden wij het daarstraks over ge braden haantjes. Bij A. Speelman- Beentjes, weet men ook hoe de korst jes bruin gebakken dienen te worden. En naast deze haantjes serveert men voor u in de Mgr. Zwijsenstraat di verse soorten ijs, nasi-goreng, russi- sche eieren etc. etc. Wijn en gedistilleerd bij St. An- toine, die onlangs hun zaak speciaal voor de komende kermisdagen een extra uitbreiding hebben gegeven. Naast een uitgebreide sortering is dit de zaak voor service en kwaliteit. Bovendien worden uw bestellingen vanuit de St. Antoniusstraat zonder kosten bij U aan huis bezorgd. Er bestaat geen kermis zonder pa ling of gebakken vis. Ergens ver, heb ben wij op het gebied van gebakken vis, paling, nieuwe en zure haring een naampje hoog te houden en daar om zullen ook wij ons weer tijdens de kermisdagen wagen aan een zee banket. De Volendammer-Vishandel, meer dan 20 jaar het vertrouwde adres en gevestigd in Grotestraat 221 garandeert U dat 't wat smaakt. Wij krijgen zo stilaan wel de in druk, dat er na de kermisdagen in Waalwijk geen levende haan meer valt aan te treffen. Tijdens de ker misdagen beschikt ook de Wed. Kuijs- ten en Zn., aan de le Zeine over volop verse jonge hanen, kippenpou- let en - een specialiteit voor de liefhebbers - over maagjes (voor degenen die vrezen aan één maag te kort te komen), lever en nekken. Er van overtuigd zijnde dat u niet aan het eten kunt blijven, nemen wij u mee naar Hotel Verwiel, waar u tijdens de kermisdagen iedere avond in de gelegenheid wordt gesteld met de schoonste der schoonsten een dans je te plegen. Het overbekende Kaats heuvels Revue Orkest zorgt voor ge- de kermisdagen ook naar Baardwijk komen, zodat het er bij „Het Vosje" weer gezellig naar toe zal gaan. Echte serieuze, diepe en weldadige rust kunt u vinden bij café „De Hei debloem". Wij kunnen ons bepaalde lijk indenken, dat u die rust tijdens al dat kermisrumoer echt eens nodig hebt. „De Heidebloem" nodigt u dan ook uit om naar de Antoniusstraat te komen, waar u uw moeheid dan te vens ook weer weg kunt drinken met „electrisch gekoelde dranken!" Voor de meest onvermoeibare heb ben wij nog een ander adres waar het met vliegende sterren goed dansen is en wel bij café Het Hof van Holland, Grotestraat 89. Hier zal het dans- en amusementsorkest The Flying Stars, met opgewekte klanken u noden tot een heerlijk koel glas bier en natuur lijk tot dansen.... Gebraden haantjes ook bij café restaurant Olympia, dat door de heer J. v. d. Heuvel beleefd aan u wordt aanbevolen. Naast heerlijk gekoelde dranken slaatjes. En natuurlijk ver geet u de haantjes niet De Wavo's, zes man sterk, zullen o.l.v. Tini Voogd, bij L. van Crom- voirt aan het Hoogeinde 7, u vergas ten op vrolijke muziek. Zaterdag en zondag zijn aan het Hoogeinde de Wavo's aan het woord. Ook hier van 12 tot 2 uur matinée. Ad van Cromvoirt heeft voor deze gelegenheid zijn terras gezellig ver licht. U kunt er tijdens de kermis ten alle tijden komen binnenvallen om wat uit te rusten. Ook hier bent u weer verzekerd van een heerlijke koele en verkwikkende dronk. Ter afwisseling duiken we nog even een snackbar in om onze smaak weer wat op streek te brengen met een hartig hapje. Bij A. Tromme len, Stationsstraat 28, beschikt men steeds over vers en heerlijk ijs, ter wijl frites en croquetten, Loempia's en gebraden haantjes liggen te wach ten op de liefhebbers van iets warms. Café-bar van Es, Grotestraat 171 garandeert u niets dan gezelligheid. Iedere avond tot één uur kan men daar terecht. Muzikale sterren zijn te vinden bij café van der Pluym. Naast de goede bediening en prima consumptie dus muziek van The Musical Stars. Het dans en show orkest van Tony Gramser is schijnbaar vorig jaar zo goed bevallen, dat Frans van Helvoirt aan de Putstraat ze ook voor de ker misdagen van dit jaar weer heeft uit genodigd. Naast de café-dancing, heeft men er speciaal voor de kermis- slijterij „Elzenhove" garandeert men u eveneens een weldadig nietsdoen. Mocht u toch nog zoveel fitheid be zitten dat u nog niet aan rusten toe bent, dan staat daar het biljart voor u klaar. C. P. Heemskerk-van Heijst, hoek Besoijensestraat - Kraaienhof laan beveelt zich dan ook beleefd bij u aan. Wat meer achteraf gelegen, maar daarom beslist niet ongezelliger, ligt café de Galgenwiel. Hier zal jong en oud kunnen genieten van de prach tig verlichte tuinbar „Gallerie Mo dern Bovendien huizen hier zater dag en zondag The Gibama Ha- waiians, die u zullen verkwikken met klanken uit het gebied van de Stille Zuidzee. Zal het bij De Galgenwiel al ro mantisch zijn, Bar Dancing Romanti ca, heeft al het romantische al in zijn naam zitten. Bovendien zal het hier iedere avond bal zijn. Tijdens de ker misdagen spelen daar The Melody Stars, The Gibama Hawaiians, de lexa Rangers, de bekende radio- en T.V.-sterren The Valentina's. Verder zullen hier na 't weekend The Wool- town Jazzband, The All Stars en The Melody Stars muzikale zitting hou den. Baardwijk wil beslist niet achterblij ven met de kermispret. Ook in het Gemeenschapshuis zal de vreugde ge durende al deze dagen hoogtij vieren. Om er de stemming voor 100 in te houden komen The Rowdies met lichte en luchtige muziek de zaak veraangenamen. Midden in het centrum zit Marrie Brok, wiens café bekend staat onder de schone betiteling „De Koren beurs". Ook daar is naast de over heerlijke croquetten en gebraden haantjes een goed glas bier te krij gen. Wie Marrie kent, die kent zijn bier, d.w.z. zó! De Waalwijkse automatieken zijn beslist niet het slechtst vertegenwoor digd. De eigenaars schijnen alles op alles gezet te hebben om de hongerige magen van de Waalwijkse kermisbe zoekers te overstelpen met hanen, croquetten, slaatjes. Pulles-Heesbeen in de Grotestraat heeft voor de ker- misweek nog een bijzondere reklame aangevoerd in de vorm van Limburg se vla met abrikozen, kersen, bessen, manderijnen etc. etc. De reklame wordt afgerond met chocolade schel pen gevuld met slagroom! Thalia wordt deze dagen bezet door The Playing Rockers, die op zaterdag om 7 uur en op zondag om 6 uur met hun reportoire zullen star ten. Daarnaast zal het verpozen bij fhalia worden veraangenaamd door de aanwezigheid van gebraden hanen, slaatjes en croquetten. Café ,,'t Gilde" heeft iedere avond een orkestje binnen haar muren en wel het Ad Cor Wheels orkest. Zon dag om 12 uur is het daar eveneens matinée, waaraan zal medewerken een Telegram-adres „Echo' i XVIII „Hartelijk gefeliciteerd met uw benoeming. Sterkte in de finan- üele zorgen Zo luidde een telegram dat ik op de dag van van mijn benoeming tot Bouwpastoor ontving. Inderdaad, het bouwen van een kerk brengt vele fmantiële zorgen mee. Daar waar een groep christenen bijeen wonen, moet een kerkge- brekenVemjZen; 111381 m6eStal zul,en daarvoor de nodige gelden ont- Toch zou het verkeerd zijn om met de bouw van een kerk te wach ten tot deze gelden wel bijeen zijn. Afgezien van het feit dat dit de meest dwaze utopie is die men zich kan indenken, het is zielzorgelijk niet verantwoord om aan een groep christenen lange tijd een kerk gebouw te onthouden. Niet alleen en op de eerste plaats omdat een kerk, ook al neemt ze geen overheersende plaats meer in in ons maatschappelijk leven, toch nog altijd het uiterlijk teken is van een gemeenschap, maar vooral omdat de christen een kerkgebouw nodig heelt, wil hij in zijn godsdienstig leven niet gaan kwijnen het kerk gebouw is voor hem het teken van Gods liefde, en telkens als hij ze ziet weet hij zich gesterkt in zijn kindschap Gods; hij voelt zich juist in de kerk éen met de anderen van het volk Gods; in de daar te vieren Eucharistie beleeft hij telkens opnieuw zijn verbondenheid met Christus en de naaste; daar ook weet hij de priester aanwezig die voor hem gereed staat in zijn opgang naar God. Zou het kerkgebouw er niet zijn, hij zal niet direkt ontrouw wor den aan Christus, maar de beleving van zijn verbondenheid met Christus zal verslappen; want ze wordt dan niet gesterkt en gevoed in het eucharistisch offer; hij hoort niet het woord van de H. Schrift en van de H. Kerk; en als dan ook nog de priester afwezig is, zal zijn geloofsleven zeker niet op peil blijven, laat staan tot bloei komen ze waarden zijn van een hogere orde dan de finantiële. Daarom moet een bouwpastoor, wil hij een echte herder zijn, aan zijn chris tenen een kerkgebouw geven, ook al zijn de finantiële konsekwenties nog zo zwaar. P. STEVENS pr. Bouwpastoor Waalwijk Giro 362716 zangeres zonder naam. Hotel - café - restaurant Moonen, Burg. v. d. Klokkenlaan, heeft in de nieuwe zaal een nieuwe bar geopend en wel de „Sporlijnbar". Dit jaar zal daar tijdens de kermisdagen op treden Bouwk Martens met de beken de zanger Albert Brozen. Ook hier zondagmiddag 12 uur matinée. Widelovadois de zeer schone naam voor een beste soort van drank. De Widelovado-drinkers zullen be slist met deze drank enkele prettige kermisdagen tegemoet kunnen zien. Hij is te bestellen bij de heer Frans Lehalken, Smeelelaan 25 a. Last but not Least Jan de Nijs, die dit jaar werkelijk voor een attractief programma heeft gezorgd. In samen werking met O.O.G. is men kunnen komen tot het aantrekken van enkele radio- en 1 .V.-sterren van naam, zo als de WAMA'S, Anneke Grönloh, Annie de Reuver etc. etc. Er is dus keus genoeg in de schoe- nenstad van Brabant. Een goede raad: eet en drink met mate. Als wij u na de kermisdagen lichtelijk verbleekt door de Waalwijkse straten zien lo pen, weten wij precies hoe laat het is geweest! De verhouding tussen Lane en Jesse wordt iets meer gespannen. 1 enslotte wordt Jesse door Lane gedood en Kelly vliegt in Lane's armen. Maandag, dinsdag en woens dag. Toegang 14 jaar. „AFSPRAAKJE SEPTEMBER' IN zellige muziek. Voor die schoonste onder de schonen dient u zelf te zor gen, maar dat is, dunkt ons, niet te veel gevraagd. Denkt u er ook nog even aan dat zondag ook bij Hotel Verwiel een speciaal matinée is. The Music Players hebben tijdelijk onderdag gezocht in café Het Vosje, aan het Laageinde 52. Kees Priem, de winnaar van het onlangs gehouden songfestival in Oisterwijk, zal tijdens dagen, een gezellige bar voor u in gericht. Vlak bij de kermis en vlak bij het centrum in Waalwijk zit G. J. Sars- Raaymakers, met zijn automatiek. Hier kunt u terecht voor frites, nier broodjes, natuurlijk de gebraden haantjes, en ook voor een prima ver zorgde koude schotel. Aan rustige zitjes tijdens de ker misdagen geen gebrek. Want bij café De New Yorkse miljonair Ro bert Talbot brengt elk jaar de maan(i september door in zijn prachtige Italiaanse villa bij Portofino en bij heeft daarbij dan altijd het charmante gezel schap van het knappe en pittige Italiaanse meisjes Lisa Fellini. Maar onverwacht, omdat zaken hem plotseling dwingen naar Eu ropa te gaan, verschijnt Robert dit jaar in juli. Hij belt haar op en hoewel haar positie als „meis je van de maand september" niet ideaal is, kan ze geen nee zeggen tegen Talbot, hoewel een moge lijk huwelijk met de Engelsman Spcencer hierdoor hevig in de verdrukking komt. U begrijpt wel dat alles toch weer op zijn pootjes terecht komt. In ieder geval is de keus deze week niet moeilijk. Dit is de film die u zien moet. Vrijdag, zaterdag en zondag. Toegang alle leeftijden. „DE WRAAK VAN TANGOROA" Prinses Tahia regeert over Temple Eiland. Tegenover haar gebied ligt Coral Eiland, waar Sam Miller de scepter zwaait. Miller heeft al lang Temple Ei land willen kopen, maar dat is hem nooit gelukt. Hij hoopt er echter nog steeds op. Miller weet namelijk dat de bodem van de vijver bij de Tempel is ingelegd met goud en juwelen en dat is voor hem de grootste attractie. Tahia weigert echter hem het ei land te verkopen. Niet goed schiks dan maar kwaadschiks, denkt Miller en hij en zijn man nen gaan heimelijk de vijver plunderen. Tangoroa, de tempel god, neemt echter wraak. Een hevige aardbeving maakt van de tempel een ruïne. Miller en zijn makkers komen hierbij om. Zondagmiddag matinee. Toegang 14 jaar. „ZES ZWARTE RUITERS" Ben Lane heeft in de woestijn zijn paard moeten afmaken. Bij een rotskloof ziet hij een kudde wilde paarden, waarvan hij er een temt, maar als hij wil weg rijden, zijn er zes geweren op I hem gericht. Een groep mannen beschuldigen Lane van paarden diefstal en zij willen hem op brengen, doch één man, Frank Jesse, steekt daar een stokje voor. Frank en Lane gaan er sa men vandoor. Een jonge vrouw vraagt hen, haar die avond naar Del Cobre te orengen, naar haar man. Onder weg worden zij door de Indianen aangevallen. „Mevrouw" Kelly, die Jesse probeert te doden, wordt gewone door een Indiaan se speer. Het raadselachtige van Kelly's daden wordt duidelijk als zij La ne bekent dat haar man door Jesse neergeschoten werd. „BRIGITTE, HET MEISJE VAN PLACE PIGALLE" Een film waarin Brigitte Bar dot de rol heeft van dochter van een nachtclubeigenaar. In deze nachtclub worden valse dollars in omloop gebracht en de ver denking valt op Paul Latour, de eigenaar. Jean Clary, de charmante zan ger uit de nachtclub, is bevriend met Paul en als hij merkt dat de politie Paul zoekt, licht hij hem in. Paul blijkt echter niets van 't valse geld af te weten. Na spannende fuiven en derge lijke, waarbij Brigitte ook nogal eens aan bod komt wordt de zaak eindelijk opgehelderd. De beiden- den van Paul's nachtclub vorm den samen een grote bende. De strijd wordt dus beslecht ten gunste van Paul Latour, maar ook ten gunste van Jean en Bri gitte, die beseffen dat zij elkaar liefhebben. Vrijdag, zaterdag en zondag. Toegang 14 jaar. „DE TERREUR VAN DE RODE DRAAK" Een geheime sekte terroriseert Hong-Kong... moordenaars in opiumroes... door geen kogel te stuiten... Een Engelse zeekapitein slaags met een meedogenloze Chinese terreurbende. I)e Heilige Bijl is het wapen van hun moordzuchti ge genootschap. Van dit alles heeft regisseur Anthony Bushell een uitermate spannende film weten te maken, die de toeschouwer confronteert met een infernale organisatie, waarvan hij het bestaan waar schijnlijk nimmer heeft vermoed. Maandag, dinsdag en woens dag. Toegang 18 jaar. NEDERLAND ERKENT VRIJ ALGERIJE. De Nederlandse regering heeft met voldoening van het resultaat van het op 1 juli in Algerije gehouden refe rendum met de daarop volgende er kenning van de onafhankelijkheid van Algerije door Frankrijk kennis geno men. Nederland heeft besloten de nieu we staat te erkennen en zal gaame diplomatieke betrekkingen op ambas sadeniveau met de regering van Alge rije aanknopen en in afwachting van de benoeming van ambassadeurs tot uitwisseling van tijdelijke zaakgelas tigden overgaan, indien de regering van Algerije hiermede instemt; zo is door het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag meegedeeld. m o üuu iuoz 84e jAARGANG No 52 De tcho van het Zuióen Een goede vakantie vraagt GOEDE BAGAGE Alléén UW SPECIAALZAAK biedt de grootste en beste sortering In élke prijsklasse - vele kwaliteiten modellen en dessins, modern genre Grotestraat 264 - Waalwijk - Tel. 2123 Onbetwist de grootste keus I lijk I

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5