De Echo van het Zuiden Rust in Loon op Zand is wreed verstoord DRUNEN Gemeenteraad Waspik Waspik sloot zich aan bij streekraad M-Brabant Besluit van B. en W. zaait paniek bij natuurgenieters Aangetekend schrijven Weinig clementie Wetenschappelijk T.V.-experiment gelukt VRIJDAG 13 JULI 1962 84e JAARGANG No. 54 12 „Tachtig jaar oud meneer. Hier heb ik het grootste deel van m'n leven doorgebracht: de weekends en de vrije uren na 't werk. Alles heb ik zelf aangelegd, de paden, mijn boerderij (en h(j wyst daarbij naar een houten keet die volgepropt zit met hooi voor zyn beesten) en een verblijf je voor mjjn vrouw die op doktersadvies in de buitenlucht moet rusten. Als ze dit van mjj afnemen, is mijn leven kapot." Dit vertelt ons een huilende man van tachtig jaar, terwijl hij steun zoekt op een van de palen die de afrastering van een kleine wei vormen. Het is een van de velen die een perceel grond hebben liggen aan de Galgeneind- sestraat en die daar een keet, hok .dagverblijf of volière heb ben gebouwd. En juist om dat hok, die keet of volière daar draait de hele mi sère om. Want volgens artikel 6 van de woningwet en de bouw verordening van de gemeente Loonopzand z;;n al deze eige naars in overtreding en hiertegen wil de gemeente maatregelen nemen. neer de eigenaar zelf het bouw werk niet binnen de bepaalde tijd bad afgebroken) wordt ge motiveerd met de bewering, dat ervaringen in het verleden heb ben geleerd, dat er anders van opruimen bar weinig terecht komt en dit is, mede gezien in 't Donderdag 25 juni kregen en kele bezitters* van dergelijke bouwwerken een brief thuis ge stuurd van bet college van B. en W., waarin stond vermeld, dat dergelijke bouwwerken binnen vijf dagen opgeruimd dienden te zijn en zo niet, dat dan de ge- meenteslopers zouden komen af breken, uiteraard op kosten van de eigenaars. Verschillende eige naars hebben nog getracht con tact op te nemen, maar doordat juist in die dagen de kermis in Loonopzand op volle toeren draaide, kwamen zij voor geslo ten deuren te staan. Enkele heb ben gepoogd nog te slopen wat er te slopen viel en die daar geen tijd meer voor bad of daartoe zelf niet in staat was, die is daar een dezer dagen bij geholpen, door gemeenteslopers wel te verstaan. En vooral hierover zijn de bezit ters zo verbitterd, want. zo zeg gen zij, wij hebben na onze eer ste poging contact op te nemen met het gemeentebestuur, een schrijven gericht aan het college van B- en W., waarin vermeld stond dat wij bereid waren onze bezittingen te slopen, indien B. en W. hun besluit zouden band haven. Wij vroegen alleen om uitstel. Er is evenwel taal noch teken vernomen, behalve dan dat de slopers verschenen, die aan de afbraak togen. Het gemeentebestuur van Loon opzand echter is van mening, dat tegen de neiging om steeds gro tere buitenverblijven te bouwen op percelen die eigendom zijn van particulieren, strak moet worden opgetreden, omdat, zo menen zij, de toestand op een dergelijke manier uit de hand dreigt te lopen. Bovendien zou den bedoelde percelen in het uit breidingsplan van de gemeente liggen. Dat men op zo'n korte termijn is begonnen met het slo pen van overheidswege (wan- helang van de openbare rust, or de en zedelijkheid, nodig. Overigens hebben nog niet alle eigenaars van buitenverblijven e.d. een aanschrijving gehad. Zo troffen wij de bejaarde man aan, die taal noch teken van de ge meente heeft gehoord. Ik hoop dat het zo zal blijven, verzekerde hfj. Vooral voor m'n vrouw, met wie ik al dertig jaar sukkel, zou het een enorme strop zijn. „Bovendien komen hier op de zomeravonden talloze bejaarden van Loonopzand heen gewandeld om. na wat gezellig gepraat te hebben, weer huiswaarts te ke ren." De man, tachtig jaar oud, zat daar op zijn buitenverblijf, dat hij zelf in zijn vrije uren had aangelegd en aangekleed, van woensdagmorgen half zeven te wachten op de slopers, omdat hij bang is dat ze ook bij hem zullen komen om zijn buitenverblijf in een roemloos einde ten onder te doen gaan. Met vaardige hand doen de gemeenteslopers onder toezicht van rnkSDOlltie Uit LoononzanH hun friput» ..„i rijkspolitie uit Loonopzand hun trieste plicht. Het enVvakantie huisje na het andere sneuvelt onder de slagen van de moker Ou de foto ziet u hoe een tweetal slopers bezig is met het afbre ken van een buitenverblijf dat toebehoorde aan iemand uit Til burg. Iets verderop zat een 52-jarige eigenaar op zyn honden- ««16. v.ur.up irti dnge eigenaar op zyn honden hok te huilen, terwijl het dak boven zijn hoofd werd afgebro ken. De 80-jarige Christ Vermeer die eveneens een buitenverblijf in de bossen heeft opgetrokken, waar zjjn ziekelijke vrouw kuurt eeft vol angstige spanning, terwijl hij vol schrik de verhalen lioort van zijn buren by wie de slopershamer al heeft geklonken Waspik Doktersdienst. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur zal de prak tijk van dokter Wijffels voor spoedgevallen worden waargeno men door dokter Gerlach te Ca- pelle, tel. 04168-350. BOERENJEUGDDAG Waspik - Raamsdonk - R'veer-G'berg een grootse organisatie. Sprang-Capelle Raamsdonk Raamsdonksveer Vlümen Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit- sluitend voor spoedgevallen. Dienst: I)r. v. d. Wouw. Zondag 8 juli namen de bejaar den officieel afscheid van de Zusters in Drunen. Om half tien droeg Rector Schreuder een H. Mis van dank baarheid op. Om 4 uur was het gezellige bijeenkomst in de he renzaal, die tot in alle hoeken gevuld was. De rector en de be jaarden bedankten de zusters voor de liefdevolle zorgen; en 'n heel bijzonder woord van dank richten wij vooral aan Zuster Marie en Zuster Walburga. U beiden bent de Zusters, waarmee we het meeste te maken hadden. Kii er kan niemand onder ons zijn, die niet alle lof en waarde- rig heeft voor uw onvermoeide zorgen en de liefde, waarmee u voor ons gezorgd hebt. Daarom kunnen wij ons zo moeilijk in denken, dat we het nu zonder uw verzorging moeten doen en er is in ons hart angstige twijfel, hoe het in de toekomst zal gaan. Zuster Marie en Zuster Walbur ga, wij vergeten u nooit meer. Ook de andere Zusters willen wij hartelijk danken. U hebt alle maal, ieder in haar eigen taak, voor ons gezorgd. De Zusters, die geregeld meehelpen in de bejaar denafdeling, de Zusters die zo lekker koken en onze maag altijd goed deden, of het nu zoutloos of zoetloos is. Het was altijd bui tengewoon. De Zusters van het koor heb ben door hun prachtige zang en orgelspel ons heel veel devotie gebracht in de kapel. De kosteres die alles in de kapel zo keurig verzorgde. In de kapel was het voor ons altijd feest. En dan Eerwaarde Zusters, wij zijn vooral dankbaar voor het voortdurende gebed, dat u voor ons verricht hebt. Dat heeft ons zeker heel veel geholpen in de toch wel dikwijls moeilijke da gen van onze hoge leeftijd met al le gebreken, die daaraan verbon den zijn. De Overste en Zusters waren diep getroffen door de hartelijke woorden en de persoonlijke ge schenken, die haar werden aan geboden. De Overste en Zusters bedankten op haar beurt voorde waardevolle cadeaus: „Neen, rec tor, wij zullen u en de bejaarden nooit vergeten." Agenda. Zaterdag 14 juli. 8 uur „De wet van de oorlog" 14 jaar, Hoge Braken. Zondag 15 juli. 4 uur „De wet van de oorlog" 14 jaar. 6.15 en 8.30 uur „De Duivels- club" 18 jaar. Woensdag 19 juli. 8 uur „Bittere Rijst", 18 jaar. 8.30 uur Hobbyclub Toneel. Donderdag 19 juli. 7.30 uur Hobbyclub Handen arbeid. Filmjournaal HOGE BRAKEN Onder spervuur naar Tobroek Vier Franse vrijwilligers heb ben een vijandelijk benzinedepot opgeblazen en moeten met een jeep een heenkomen zoeken door de woestijn. Een Duits vliegtuig vernietigt de jeep, ter wijl er nog tienduizenden kilo meters zand voor hen liggen. On derweg ontmoeten zij 'n Duitser, die zij niet meer als een vijand zien. Zij hebben slechts één ge zamenlijke vijand: zand en zon. Wij leren ze kennen in deze film, die vier Franse militairen, maar pok de Duitser. „Het is jammer dat men op mensen moet schieten voor men ze kent", zegt een der Fransen in de film. Dat tekent de situatie. Toegang 14 jaar. De Duivelsclub. Lord Netherden is de leider van de „Hellfire Club", die zich toelegt op de ergste uitspattin gen. Zijn vrouw verdraagt zijn gedrag tenslotte niet langer en verlaat met haar zoontje Jason en haar knecht Timothy de ech telijke woning. Als zij bij een on geluk om het leven komt, neemt Timothy Jason onder zijn hoede. Hij vormt een circusgroep, waar van ook Jason later deel uit maakt. Als Jason 15 jaar later na de dood van zijn vader terugkeert om zijn rechten te doen gelden, gaat dat niet zo maar. Vooraleer alles in orde is, wordt er hard gevochten. Een film die de moeite van 't zien echt wel waard is. Toegang 18 jaar. Bittere Ryst. Opnieuw in roulatie, met gloed nieuwe copieën. Silvana Manga- no's grote triomf. Nu „Bittere Rijst" aan de aanvang van een nieuwe roulatie staal, is het ma ken van een voorspelling geen moeilijke taak. Ojinieuw zal de film de volle aandacht trekken en zich plaatsen temidden van diè films, die de hoogste recettes inbrengen. Toegang 18 jaar. HpiSfeütlMi x De wetenschap heeft met haar Tel star experiment weer een stap in de goede richting gedaan. Voortaan zal het mogelijk zijn televisiebeelden rechtstreeks vanuit Amerika in Eu ropa te ontvangen. Het fascinerend experiment, het seinen van televisie signalen van Amerika via de commu nicatiesatelliet is gelukt. Dinsdag nacht om één uur is in Europa zeer duidelijk een in Amerika uitgezonden t.v. signaal ontvangen. Het was een beeld van de Amerikaanse vlak. De televisie technici in het Franse op- vangstation Pleumeur Bodou in Bre- tagne en in Goonhilly Downs in het Engelse Cornwall kregen een helder beeld op de monitors en hoorden de klanken van de Star Spangled Ban ner. Miljoenen Amerikanen zaten ter zelfder tijd voor hun t.v. scherm en zagen hetzelfde beeld. Dinsdagavond is de Telstar tweemaal in een zoda nige positie gekomen dat zij de beel den door kon seinen. Tweemaal ook is de spanning gestegen in het Ame rikaanse zendstation en de Europese ontvangstations. De Thor Delta raket die de telstar de ruimte in slingerde, verliet dins dagmorgen precies op tijd de lanceer - plaats op Cape Canaveral. Functionarissen van de American telephone en telegraph company die de Amerikaanse regering tien mil joen gulden betaald hebben voor ge bruik van de raket en de faciliteiten, juichten. Binnen tien minuten was de raket in een baan om de aarde ge bracht. MALIK VERTREKT NAAR DE V.S. De Indonesische ambassadeur in Moskou, Adam Malik, die door pre sident Soekamo is aangewezen om de besprekingen met Nederlandse ver tegenwoordigers te voeren over de kwestie Nieuw Guinea, is naar Was hington vertrokken. ue kciucciuc,mu|J( Naar aaanleiding van een ingekomen stuk van de Streekraad Midden-Brabant deed het college van Burgemeester en Wethouders woensdagavond aan de raad het voorstel de gemeente Waspik bij genoemd lichaam te doen aansluiten, teneinde mee te werken aan het opstellen van een structuurplan voor ge heel Midden-Brabant. Men stelt zich voor in groter verband verschillende werkgroe pen te formeren die op diverse terreinen werkzaam zullen zijn. Zo zal er o.m. een regionaal ruimtelijk plan worden opgezet, 'terwijl voorts studies zullen worden gemaakt van de economische en sociologische situatie van deze streek. De onkosten moeten wor den gedekt door een bijdrage uit de ge meentekas van 12 ct. per inwoner. Wethouder Kuijsters benoemd tot adjunct technisch ambtenaar. Tijdens de vergadering werd wethouder L. Kuijsters met ingang van 1 sept, met al gemene stemmen benoemd tot adjunct tech nisch ambtenaar. Door deze functie te aan vaarden zal de heer Kuijsters niet in de nieuwe raad terugkeren. Zijn plaats wordt ingenomen door de heer IJpelaar, nr. 4 van de KAB-lijst. Voor het overige gaf de agenda weinig aanleiding tot commentaar. De exploitatie vergoeding aan de bijzondere kleuterscholen werd vastgesteld op basis van een bijdrage van f 12.80 per leerling en f 800 per lo kaal. Een aantal woningen, plaatselijk ge merkt Havendijk 110 en 28, 't Vaartje 82, Canadeseweg 2, Kerkstraat 48 en Schotse Hooglandersstraat 73 werden onbewoonbaar verklaard. Het uitbreidingsplan in onderdelen Was- pik-Boven werd op aanwijzing van Gedep. Staten op enkele punten herzien. De hef fingspercentages straatbelasting werden evenals in 1961 vastgesteld op resp. 10 en 5 pet. voor gebouwde en ongebouwde eigen dommen. De geraamde kosten voor aanleg en onderhoud van land- en waterwegen, voor hun verlichting en afvoer van water en vuil, kunnen voor 1962 worden geraamd op f 62.000. -De belastbare opbrengst wegens gebouwde en ongebouwde eigen dommen bedraagt onderscheidenlijk f 72.000 en f 96.000. Bij een heffingspercentage als bovengenoemd zal de opbrengst pl.m. twaalf duizend gulden zijn. Voorts werden de gemeenterekening en die van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg beide over 1959 goedgekeurd, nadat ze door een commissie uit de raad werden onderzocht. Met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten ging de raad een kasgeldlening aan van f 200.000 met een looptijd van drie maanden. Eerst dan zal in het kader van de zgn. centrale financiering voor de in uit voering zijnde kapitaalswerken vaste finan cieringsmiddelen zijn aan te trekken. De aanleg van riolering (waarvoor op de begroting f 744.000 werd uitgetrokken) en de aankoop en bouwrijp maken van gronden (waarvoor f 591.230.- is begroot), deden de schuld in rekeningcourant sterk oplopen. Ten behoeve van twee inwoners uit deze ge meente werd ter bevordering van eigen wo- ningbezit een overeenkomst tot zekerheids- stelling aangegaan. In het kader van het saneringsplan Schotse Hooglandersstraat werd van de heer A. Kemmeren een per ceeltje grond van 365 m2 aangekocht tegen f 3. T per m2. Ter realisering van de Kerk- vaartsestraat kocht de gemeente van de heer L. van Diem 1000 m2 grond voor f3.— per in2 en van de heer N. Kuijten resp. 55 m2 voor f 4. en 386 m2 voor f3.— per m2. In het uitbreidingsplan Waspik-Bene den noordelijk gedeelte was tenslotte nog de aankoop noodzakelijk van 2 stukjes grond in eigendom van de heren C. Donk en L. van Diem resp. groot 190 m2 en 160 m2. Ook hiervoor werd een prijs van f4.- per m2 overeengekomen. Tenslotte werden de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden onderzocht en akkoord bevon den. Bij de rondvraag vestigde de heer van den Broek nog eens de aandacht op het re creatie-probleem voor bejaarden, waarop de voorzitter antwoordde dat bij het comité Uitstapje Ouden van Dagen, plannen hier omtrent in een vergevorderd stadium zijn. Voorts bracht de heer van den Broek de slechte toestand van het wegdek in de Schot se Hooglandersstraat onder aandacht. De heer Timmers bracht als voorzitter van het speeltuincomité in Waspik-Boven openlijk dank aan het gemeentebestuur voor haar financiële medewerking. De heer Savelkouls pleitte voor een benoeming van een woning commissie bulten de raad om. Hij haalde het voorbeeld aan uit Sprang-Capelle, waar een dergelijke commissie, waarin ook'enke le dames zitting hebben, zeer verdienstelijk werk leverde. Burgemeester van Erp ant woordde dat hierover nibt eerder een voor stel is te verwachten dan nadat het college van B. en W. en de raad in zijn nieuwe formatie zal zijn samengesteld, omdat dan toch weer herbenoeming moet plaats vin den. Hierop trok de raad zich op voorstel van de voorzitter voor een half uur achter gesloten deuren terug. De mededeling welke na het openbaar worden van de vergadering volgde was kort gesteld: van de heer H. v. Dongen, Kerkstraat alhier, werd pl.m. 700 m2 grond (gelegen achter diens winkelpand) plus een magazijnruimte aangekocht voor totaal f 8500. Een en ander bleek nodig ter realisering van een aldaar geprojecteerd wegenplan. Op zaterdag 4 juli a.s. zal er in Waspik een zgn. Boerenjeugddag worden gehouden, waaraan deelnemen: R.K. Jonge Boerinnen- bond afd. Raamsdonk en Waspik; de Jon geren Organisatie van de Mij. van Land bouw te Raamsdonk; de R.K. Jonge Boe renstand afd. Raamsdonk, Waspik en R'veer-Geertruidenberg. De ontvangende vereniging is de R.K. Jonge Boerenstand van Waspik. De centra le commissie die in samenwerking met de ontvangende vereniging de organisatie in handen heeft bestaat uit Joach. Kamp, voor zitter, Waspik; Jac. Schoenmakers Raams donk, secretaris; P. Kommers Raamsdonks- veer, penningmeester en een 8-tal leden. Als adviseurs treden in dit verband op de heren Hermans R'veer; C. de Cloe Waspik, R. Hoitink Zevenbergen, H. van Loon, G. Knaap en G. Hooijmaijers, Raamsdonk en D. Verschure Waspik. Vrijdagavond 1 juli zal er in de R.K. Kerk te Waspik om half negen een H. Mis I worden opgedragen om Gods zegen af te smeken over deze boerenjeugddag. De dagindeling van zaterdag 14 juli is als volgt 6 uur machine-melkwedstrijd op een wei land in het Blok aan de Kadestraat onder Raamsdonk; 6 uur handmelkwedstrijd op de weilanden naast de Zuivelfabriek; 9 uur kalveropfokwedstrijden eveneens naast de Zuivelfabriek; 9 uur tuinbouwwedstrijden, o.a. spitwedstrijd en worteltjes bossen op de tuinderij van de heer J. Verschure in de Schotse Hooglandersstraat te Waspik; 10 uur officiële opening door burgemeester van Erp op het wedstrijdterrein bij de zuivel fabriek; 13 uur trekkerwedstrijden en vee- beoordelingswedstrijden op terreinen bij de Zuivelfabriek; op diezelfde plaats zijn er om 13.30 uur ponnywedstrijden en even eens om 13.30 uur is er een fotowedstrijd, wandlampjeswedstrijd, botervlootjesopma- ken en een Quiz voor de boerinnen in het gemeenschapshuis; 19 uur Prijsuitreiking in de zaal van Hotel van der Schoot, waarna een bonte avond met verloting. Aan alle wedstrijden zijn prijzen verbonden. BEKER VOOR ATAK Op het Sarto-tournooi te Tilburg is de Waspikse volleybalclub Atak met de groot ste overwinningstroffee onderscheiden. Van de zes gespeelde wedstrijden won Atak er 5, terwijl de resterende wedstrijd een gelijk spel opleverde. Een prachtige beker was 't - loon naar werken. Atak 2 heeft op dit tournooi ook van zich doen spreken. Dit zestal drong door tot in de finale, waar het echter door Wavoc uit Waalwijk werd ver slagen. In haar klasse behaalde Atak 2 dus een fraaie tweede prijs. KERKMEESTERS HERBENOEMD De bisschop van 's-Hertogenbosch heeft herbenoemd tot kerkmeesters van de Bar- tholomeusparochie de heren A. van Gorp en A. Kamp. GESLAAGD. De heer J. Vervoort uit Waspik slaagde te Ede voor het examen dragline- en buiï- dozermachinist. De heer Vervoort kreeg zijn opleiding bij Soma te Ede. Onze dorpsgenote mej. Diny Roos slaag de aan de Mater Amabilisschool voor het eindexamen. VINGERS AFGEKNEUD. 1 heo Rekkers uit de Carmelietenstraat al hier heeft bij een ongeluk dat hem is over komen enkele vingers verloren. Een en ander was het gevolg van een wel zeer ongelukkige samenloop van omstan digheden. Gezeten op een boerenwagen had hij de teugels in handen van het paard dat hij leidde. De leidsels waren zo lang dat de einden over de grond sleepten. Toen deze onder het wiel van de wagen vastraakten werden de leidsels plotseling zo strak ge spannen dat bij het slachtoffer enkele vin gers werden afgekneld. SCHOOLREISJE De jongens van de r.k. lagere jongens school zullen maandag 16 juli hun jaarlijks schoolreisje maken. Deze keer gaat de trip naar Zuid Limburg. NIEUWE ZAAL BIJ CAFÉ DE STATIE Zondag 15 juli a.s. zal de nieuwe zaal bij café De Statie in gebruik worden genomen. Het eerste gebeuren dat er in plaats zal vin den is een bal, waarvoor een pri.aa orkest werd geëngageerd. De bezoeker, van deze dansavond, die om half 8 begint, zuuen zich kunnen overtuigen van het feit dat Waspik met deze uitbreiding een alleszins behoor lijke zaal rijker is geworden. De totale vloeroppervlakte werd zeer aanzienlijk uit gebreid, terwijl aangrenzend een nieuwe be drijf skeuken is verrezen. Al mist deze r.'eu- we zaal een toneel-accomodatie, toen zal deze ruimte voor vele evenementen zijn dienstbaarheid bewijzen. Het schildersbe drijf van Riel heeft voor een kleurig geheel gezorgd. De fa's G. Roovers en R. v. lersel verzorgden electriciteit, sanitair en loodgie- terswerk. De bouw werd voor het grootste deel door de exploitant de heer C. van ler sel zelf verwezenlijkt. KERKDIENSTEN De kerkdiensten in de Ned. Herv. Kerk zijn voor zondag 15 juli a.s. als volgt' 9.30 uur en 14.30 uur Ds. Verploog. ANJERCOMINTÉ In het kader van de Anjeractie 1962 zal" op woensdag 18 juli a.s. op het terrein van de voetbalvereniging SSC '55, aan de Bern- hardstraat, een voetjbalwedlstrijd worden ge speeld tussen een plaatselijk elftal en het le elftal van de voetbalvereniging DESK uit Kaatsheuvel. De wedstrijd vangt aan des n.m. te 7.15 uuiv. Opstelling plaatselijk elftal C. Hommel (HNQ) H. van Heiden C. Verhagen (Wit-Zwaxt) (SSC) A. Lagrouw C. v. Tiggelen W. v.d. Schans (SSC) (NEO) (NEO) H. Pruijsserrs C. Mandemakers M. v.d. (Wit-Zwart) (HNC) Schans C. Paulides M. de Jong (SSC) (NEO) (NEO) res. achter: H. Zwart (HNCJ. res. voor: A. Rozenbrand (WitrZwart). GESLAAGD Te Breda slaagde voor het diploma kin derverzorgster mej. H. Fens alhier. Aan de technische hogeschool te Eindho ven slaagde met lof in de afdeling scheikun dige technologie voor het ingenioursexaiLSen de heer P. Ros te R'veer. EERSTE PRIJS VOOR DRUMBAND De drumband van de haimonie St. Bavo heeft op het door de Veerse Trommelaere uitgeschreven coucours wederom een uitste kend resultaat Behaald. Met niet minder dan 270 punten behaalden zij een goede eerste prijs. DRUMBAND NAAR GIESSEN. Zaterdagavond a.s. zal de drumband van' de Veerse Trommelaeren naar Giessen gaan om de tuinfeesten die dpar worden gehou den op te luisteren. KINDERVREUGDE OP CONCOURS Zaterdag 15 juli zal de jeugddrumband Kindervreugde deelnemen aan een concours voor drumbands dat zal worden gegeven in Wijk bij Duurstede. Evenals vorige keer in oOsterhout zal Kindcnrvreugde tweemaal uit komen, eerste met een 30-tal tambours en daarna met de gehele drumband. AVONDVIERDAAGSE. Het comité R'veerse Jeugdactie heeft be sloten ook dit jaar weer een avondvierdaag se te organiseren voor de jeugd van onze plaats. Deze avondvierdaagse zal gehouden worden op 25, 26, 27 en 28 juli. Jongens en meisjes vanaf de 5e klas kunnen hieraan deelnemen. SKELTER-RACE Zaterdag 14 en zondag 15 juli zal op de speelplaats van de jongensschool een skelter-race worden gehouden. De organi satie is in handen van de Vlijmense Boys. De winnaar van deze wedstrijd komt in de finale voor het Kampioenschap van Neder land. Naar ons wordt meegedeeld bestaat er voor deze nieuwe sport in Vlijmen grote belangstelling, zowel van de zijde van de deelnemers als van het publiek. WEDVLUCHT DE ZWALUW IBC-vlucht voor Herwonnen Levenskracht Zondag 15 juli wordt de wedvlucht van uit Vilvoorde België met jonge duiven ge houden; ook het publiek neemt aan deze wedstrijd deel, want de ringen van de dui ven zijn door het publiek gekocht De op brengst komt ten goede aan het fonds ter bestrijding van t.b.c. Wedvlucht St Denis Met oude duiven wordt a.s. zondag de laatste Midfondvlucht gehouden; dit belooft de spannendste vlucht van het seizoen te worden omdat het gaat om het kampioen schap en bet verschil van punten zeer ge ring is. Wedvlucht Duffel Zondag werd de eerste wedvlucht gehou den vanuit Duffel; los 9.30 uur, eerste duif 10-51-20, laatste prijsduif 11-12-38 uur. Uitslag als volgt: H v Beijnen 1; Fr van Uden 2, 3; K Kivit 4, 15; Gebr v Bladel 5- J v Engelen 6, 20; C de Ronde 7; C v Hei voort 8, 14, 17; J Kiviets 9, 18; W v Ra- vensteijn 10, 13; H Oosterwaal 11; P van Gestel 12; Pater Victor 16, 19, 21. WEDVLUCHT DE REISDUIF Zondag hield de Reisduif een wedvlucht vanuit Duffel België; los 9 uur; uitslag als volgtW v Vugt 1, 2, 26; Th v Esdonk 3, 16, 21, 25, 32; J v d Heuvel 4, 8, 14, 15, 23, 24; P Vermeulen 5, 9, 11 12 27, 29 30, 33; Th v Overdijk 6; Jos Kuijs 7, 22^ 31; W Broeren 10; P Diepstraten 13, 17. 18, 19; C v Vugt 20; P van Dal 28. Uitslag RufficB v Esdonk 1; Jos Kuija 2; P Vermeulen 3. WIELRENNEN Zondag nam de Vlijmense amateur Fred. Liebregts deel aan een wedstrijd in België voor amateurs. Liebregts behaalde de 2e plaats. Geheel de wedstrijd zat hij bij de uitlopers en wist in de sprint een 2e plaats in de wacht te 6lepen. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN GROOT VLIJMEN Zondag gaat de visclub De Hut naar het derde en laatste concours om het kampioen schap van Groot Vlijmen. De wedstrijd zal worden gehouden te Haarsteeg. liailiv*>Ii apittihffow7**" i'

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 13