DRUNEN Sprang-Capelle Uit do Langstraat Derde Jan Hendrik de Rooijmars trok ruim 3100 deelnemers STASSAR IR' PRISMA m en 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 20 JULI 1962 U de penningmeester een nadelig saldo aangaf. De voorzitter bracht dank aan secretaris en penningmeester voor het vele werk dat zij hebben verricht en tevens dankte hij al degenen die zich in het afgelopen seizoen voor WSC verdienstelijk hebben gemaakt. Daar geen candidaten waren binnengekomen, werden de peri odiek aftredende bestuursleden, de heren H. Snijders, D. Boers en M. KI ij n herkozen, terwijl de elf talcommissie werd samengesteld uit de heren M. Brok, G. Gouda, J. Eibers, G. Hens en J. Collard. Na enige discussie en van de noodzaak overtuigd zijnde, werd besloten tot contributieverho ging voor senioren. Een voorstel van de leden tot wijziging van het huishoudelijk reglement werd ingetrokken. In een opwekkend woord richt te de voorzitter zich tot slot tot al diegenen die WSC-er willen zijn, dit niet alleen te tonen met woorden, maar als echte sport- inen ook met daden. Hierna werd deze geanimeerde vergade ring gesloten. KON. NED. VER. E.H.B.O. AFDELING WAALWIJK Zeer geslaagde oefening De afd. Waalwijk van de Kon. Ned. Ver. EHBO hield dinsdag avond in de oude pastorie met de daaraan grenzende tuin 'n grote EHBO-oefening, waarbij de oor logstoestand werd verondersteld. Een 17-tal z.g. gewonden lagen her en derwaarts verspreid en 't was de taak van de vier deelne mende teams, deze gewonden zo spoedig mogelijk hulp te verle nen en naar de daarvoor aange wezen verzamelplaats te brengen waar ze werden opgenomen en naar het opvangcentrum (de pastorie) werden gebracht, waar Dr. Ed. v. Rooij en leden van het MGT verdere hulp verleenden. De oefening werd gehouden on der auspiciën van de BB en stond onder supervisie van dokter E. v. Rooij uit Waalwijk en dr. K. v. Tuijn uit Kaatsheuvel. Aan 't slot gaf Dr. v. Rooij nog een en kel commentaar op de verleende eerste hulp en op het werk van de leden van de MGT, doch sprak tevens zijn grote voldoening uit over de snelle afwerking der oe fening, die z.i. behoudens dan enkele kleine opmerkingen zeer geslaagd mag worden genoemd. Ook de leden van de afd. Waal wijk hebben zich kranig geweerd en zien met belangstelling uit naar de volgende voor hen zeer leerzame oefening. ZESDAAGSE TE BAARDWIJK Op deze vierde wedstrijddag, welke onder bijzonder gunstige weersomstandigheden werd ver schoten, werden weer vele pogin gen gedaan om de zo begeerde „ronde" te nemen, maar het lei dende koppel A. Pullens-W. Hee- ren wist de meeste aanvallen af te slaan. "Een enkel koppel, dat aan hun aandacht ontsnapte, werd door de andere koppels dusdanig op de huid gezeten dat ook deze geen resultaten ople verden. In de eerste ronde was 't het koppel J. v. I)aclen-Dr. Ver hoeven, dat bijzonder profiteer de van het aanvankelijk slechte schieten van de meeste koppels. Het koppel P. Orhan-P. v. Bavel zorgde door een flinke eindsprint „onze Drik" van z'n ronde af te houen. Het koppel A. Leijtens- M. Pullens en J. Hombergen-J. Verhoeven bevochten elkaar in de 2e ronde, wat behalve 'n pun- tenvoorsprong verder geen re sultaten opleverde. In de 3e en 4e ronde was de strijd ze hevig dal geen der koppels hieruit pro fijt kon trekken, zoat uiteinde lijk in de eindstand geen enkele verandering plaats vond. De stand is: pnt. A. Pullens-W. Heeren 942 Öp een ronde: P. Orban-P. v. Bavel 876 A. Leijtens-iM. Pullens 934 A. Gloudemans-B. Pullens 902 J. v. Daelen-Dr. Verhoeven 890 Q. v. d. Hoven-H. de Jong 872 J. Hombergen-J. Verhoeven 854 C. v. 'Herpt-A. v. Rooij 811 Zondag a.s. verwachten wij weer dezelfde sportieve strijd, welke deze zesdaagse kenmerkt. AANVULLINGSAGENDA VOOR DE OPENBARE VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD 17. Voorstel tot beschikbaar stelling van een krediet voor de aanleg van straatverlichting op de Taxandriaweg tussen de Her tog Janstraat en de Emmikho- venscstraat. 18. Voorstel tot het verlenen van medewerking tot tijdelijke onderbrenging van drie kleuter klassen in de Pastoor van Haa- renschool te Baardwijk. 10. Voorstel tot 't verlenen van medewerking overeenkomstig artikel 72 der Lager Onderwijs wet 1920 voor aanschaffing van aanvullende hulp- en leermidde len en meubilair ten behoeve van de St. Jozefschool te Besoijen. 20. Voorstel tot beschibaar- stelling van een krediet voor ver vanging van bovengronds elek trisch net in ondergronds en het maken van huisaansluitigen op een 60-tal plaatsen in de ge meente. 21. Voorstel tc| beschikbaar stelling van een krediet voor de bouw van een hoogspanningsin stallatie in de omgeving van de Mercatorlaan en de vervanging van een 10 kV-kabel aan de Bur gemeester Moonenlaan. 22. Voorstel tot beschikbaar stelling van een krediet voor de aankoop en plaatsing van wa termeters. 23. Voorstel tot goedkeuring van de slotwijziging der begro ting 1961 van de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg. 24. Voorstel tot beschibaar- stelling van een krediet voor in deling en inrichting der gemeen telijke sociale werkplaats. 25. Voorstel tot vaststelling van 't maximum bedrag tot het welk door b. en w. kasgeld kan worden opgenomen gedurende de maanden september, oktober en november 1962. GIFTEN ST. THOMASKERK IN EINDHOVEN. (Kerk Moderator Stevens)). 11e verantwoording. Naar aanleiding van het afscheid van Moderator Stevens hebben velen hem nog een gift doen toekomen voor zijn nieuwe kerk in Eindhoven; er waren er zelfs bij die dit voor de tweede keer deden. Deze giften te- samen vormden het bedrag van f 663.50. Het hoogtepunt in de week van 8 t.m. 14 juli was wel de zo bijzonder geslaagde Thomasrit. Deze werd ge houden op zaterdag 14 juli j.l. Daar aan namen 76 auto-bezitters deel. Het was een foto-zoek-rit. Aan de hand van een bepaalde route moesten 15 foto's geiidentificeerd worden. Het was een zeer aantrekkelijke be zigheid. Met de feestavond die hier aan verbonden was, heeft deze Tho mas-rit het prachtige bedrag opge bracht van f 584.40. Aan de organi satoren, alsook aan alle deelnemers, een hartelijk woord van dank namens Moderator Stevens. In de week van 8 t.m. 14 juli kwam zo voor de Thomaskerk in Eindhoven het bedrag binnen van f 1247.90. Vorig bedrag f 11676.44 Van 8 t.m. 14 juli f 1247.90 Totaal f 12924.34 Verse haantjes FAZANT Thorbeckelaan 33-35 - teL 2869 Waalwijk BURGERLIJKE STAND Geboorten: Anna M A dv P J Mulders-Leij- tens; Antonius H M zv H A J M Tausch-v Drunen te Drunen; Sweerdina C en Adriana C doch ters van A Z Treffers-van Zeist; Adriana J H dv |M d Kloe-Troeij- en; Jacoba E M dv P Krol- v d Broek: Ernst J P zv P J Vrij-de Rooij; Adrianus C zv A J Klerks- d Mijden; Henrica AAL dv L J v d Wouw-v Dongen. Overlijden Cornelis KoIIemans 95 jaar wedr H v Heivoort te Drunen; Hendrika v d Pennen 89 jaar we duwe K Leijtens. Huwelijksaangiften: A J M de Graauw 25 jaar en A M Verhoeven 23 jaar beiden alhier; P J v d Vossenberg 27 jaar te 's-Bosch en M J v Geene 24 jahr alhier. Huwelijken J. Bouman 23 jaar te Wijk en Aalburg en M A H Koenen 21 jaar alhier; M J v d Schans 24 jaar te Sprang-Capelle en A L A v d Steen 20 jaar alhier; H J I Lommers 25 jaar te Vlijmen en J E Klerx 27 jaar alhier; J H Smits 25 jaar te Drunen en A M v d Broek 25 jaar alhier; ;M A F de Wit 29 jaar te Geertruiden- berg en L C Kooien 24 jaar al hier; H J W Diependaal 26 jaar te Geertruidenberg en E J jM Hornes 26 jaar alhier. Ingekomen M L Boot en gezin van Hasker- Iand; G Veeman van Drunen; C M Molenschot van Loonopzand; H J Mouthaan en gezin van Spr.- Capelle; W L M Rechters van D.runen: P J J L Kobben van Rijswijk; J M Verhoeven en ge zin van Canada; E J M v Halder van Loonopzand; A J Langer- inans en gezin van Spr.-Capel- le; C J M Merkx van Heusden; .1 J C M v Loon van Zevenaar; P F Netten van Loonopzand- H M C Slaats van Nijmegen; A H M Slaats van Rijswijk. Vertrokken G J Brok naar Breda: J C M Bauland naar Heerlen; M Weber naar Amsterdam; H M Brok naar 's-Hage: M A H Koenen naar Veen; M C de Louw naar Eind hoven; C A H v Delft naar Am sterdam; J Bannet naar Humme- lo ca; D H M Verspaandonk naar Hummelo ca; J C Keetels naar Vlijmen. Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. Verhaak. Agenda. Zaterdag 21 juli. 8 uur „Pantserslag om To- broek" 14 jaar, Hoge Braken. Zondag 22 juli. 4 uur „Pantserslag om To- broek" 14 jaar. 6.15 en 8.30 uur „Het vijfde gebod", 18 jaar. Woensdag 25 juli. 8 u. „Schwarszwalder Kirsch", 14 jaar. Filmjournaal HOGE BRAKEN Onder spervuur naar Tobroek Vier Franse vrijwilligers heb ben een vijandelijk benzinedepot opgeblazen en moeten met een jeep een heenkomen zoeken door de woestijn. Een Duits vliegtuig vernietigt de jeep, ter wijl er nog tienduizenden kilo meters zand voor hen liggen. On derweg ontmoeten zij 'n Duitser, die zij niet meer als een vijand zien. Zij hebben slechts één ge zamenlijke vijand: zand en zon. Wij Ieren ze kennen in deze film, die vier Franse militairen, maar ook de Duitser. „Het is jammer dat men op mensen moet schieten voor men ze kent", zegt een der Fransen in de film. Dat tekent de situatie. Toegang 14 jaar. Het Vijfde Gebod. Een sublieme speelfilm met 'n opbouwende strekking. De. moord op ongeboren leven wordt op 'n dramatische wijze aangeklaagd in een Duitse film van ongewone aard. Toegang 18 jaar. Schwarzwalder Kirsch. Een vrolijke Kurt Ulrich kleu renfilm, opgenomen bij de ro mantisch gelegen Titisee. Doller dan carnaval! Avontu ren in een landstreek die roman tiek ademt. Een smakelijk geser veerd gezondheidsrecept vol geest, vaart en vrolijkheid! Een avontuurlijke zwerftocht in ge zelschap van de beste humoris ten. Hebt u behoefte aan 'n gulle lach, neem dan een slok van deze Schwarszwalder Kirsch. Toegang alle leeftijden. Vlijmen 697 pt. 696 pt. 690 pt. 685 pt. 673 pt. 667 pt. 666 pt. 718 pt. 717 pt. 715 pt. 709 pt. 690 pt. 686 pt. 688 pt. 675 pt. 672 pt. 669 pt. 664 pt. 663 pt. 659 pt. 657 pt. 656 pt. 650 pt. Sprang-Capelle Sprang; i «lira** Capelle Doktersdienst. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur zal de prak tijk van dokter Gerlach voor spoedgevallen worden waargeno men door dokter Wijffels te (Waspik, tel. 041(58-250. CERTiMA HORLOGES WAALWIJK Waspik Doktersdienst. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur zal de prak tijk van dokter Gerlach voor spoedgevallen worden waargeno men door dokter Wijffels te Waspik, tel. 041(58-250. KERKDIENSTEN BRILLEN VRAGEN SERVICE VAN ornafr - waalwijk Voetbalsport SPRANG-CAPELLE - DESK 2- Een kleine 1000 toeschouwers u gen woensdagavond op het terreii van SSC een Sprang-Capels elftal kranig partijtje voetbal spelen teg het le elftal van de 2e klasser Des uit Kaatsheuvel. Desk won*met3- Sprang-Capelle, dat gefermeen was uit spelers van SSC, Sprang, W Zwart en HNC, had voor de nis nogal wat te stellen met de snelle aa: vallen van Desk. AI na vijf minute: was het linksbinnen Lugters die r. een fraaie kopbal uit een voorzet va: Voogd doelman Hommel op de proe stelde. Gevaarlijk was ook in de 2C' minuut toen Hommel een bal nieto: der controle kreeg, Zwart bracht c de doellijn redding. Damen en linb buiten van Riel misten ook nog een haar. Sprang-Capelle antwoordde met e: kele goed opgezette aanvallen, mar Desk kwam terug. Onverwacht was 0-1 toen keeper Hommel de voor de voeten van de vrijsta: Lugters schoot. Vijf minuten later sulteerde een combinatie Voogd Riel in een tweede treffer, drukte door en spoedig stond het 0-. toen Damen een pass kreeg van zij rechtsbuiten Mosselveld.. Sprang-Capelle herstelde zich snel. Stopper Lagrauw verwisselde met Helden van plaats. De achterhoed: kreeg vat op de acties van Desk. Kort voor rust lanceerde linksbuitei Paulides een voorzet, die door recht' binnen Mandemakers werd afgerond 1-3. In de tweede helft waren de elftal len aan elkaar gewaagd. In de ldi minuut moest de Kaatsheuvelse poel man voor de tweede maal capituleren Ondanks een hevig offensief Desk de voorsprong te behouden De wedstrijd die werd gespeeld W bate van het Anjerfonds, werd in pauze opgeluisterd door de man» verenigingen „Marijke", „Sirena „Kunst na Arbeid". steeds vooradig. POELIERSBEDRIJF 99 99 WEDVLUCHT DE REISDUIF Zondag hield de postduivenvereniging De Reisduif een wedvlucht vanuit Vilvoorde België, afetand 102 km, los 8 uur. Uitslag als volgt: Jo v. d. Heuvel 1 5 16 20; P. Vermeulen 2 3 11 23 25 28 31 32 33 34 35 36; C. v. Vugt 4 6 14; Th. v. Esdonk 7 8 27; P. Diepstraten 9 12 13; Th. v. Overdijk 10 18 19; W. v. Vugt 15 22 26 29; J. Wilhart 17; Jos Kuijs 21; P. v. Dal 24; G. v. d. Wiel 30; B. v. Esdonk 37. Extra prijs Vilvoorde: P. Vermeulen. WEDVLUCHT NEUFVILLES Zondag wedvlucht van De Reisduif van uit Neufvilles. Inkorven zaterdag n.m. LANGSTRAATSE KRUISBOOGBOND Zondag 22 juli concours van de Lang- straatse Kruisboogbond op de banen van Rozenjacht te Vlijmen, café Jos Gevers. Een spannende strijd kan weer worden ver wacht. VOETBAL Vlijmense Boys 1 - DES, Kaatsheuvel Zaterdag 21 juli speeldt Vlijmense Boys de eerste wedstrijd voor het nederlaagtour- nooi tegen DES, Kaatsheuvel. De Boys ko men in het veld met een proefelftal en dit zal mogelijk ook wel het geval zijn met Desk. We zullen wat betreft de uitslag daarom rustig afwachten en maar zien wie de beste proef genomen heeft. Zaterdag jl. werd in Sprang-Capelle door de plaatselijke wandelsportvereniging „Er op uit" voor het derde achtereenvolgende jaar de J. H. de Rooy-mars gehouden. Aan deze mars namen deze keer in totaal 3161 wandelaars(sters) deel, die afkomstig waren uit alle windstreken van ons land. De heer J. M. Rietveld, voorzitter van „Er op uit" opende de derde J. H. de Rooy- mars met een woord van welkom tot de wandelaars, het gemeentebestuur, raadsle den en leden van het ere-comité. Spreker sprak de wens uit dat het voor de deelne mers een prettige en succesvolle dag zou worden. Hierna sprak namens het Gemeentebe stuur de edelachtbare heer burgemeester v. Prooijen. Spreker wees op de belangrijke toename en belangstelling van en voor de wandelsport in ons land in het algemeen en vooral in onze gemeente. Wij dragen onze wandelsportvereniging „Er op uit" een goed hart toe, het is een sport die allen jeugdig houdt. Met stralend oog en blijde zin trekt men de paden in om van de natuur te ge nieten. Spreker wenst de deelnemers die ge komen zijn uit alle oorden van ons land, de bedrijfsverenigingen, de scholen, de wandel sportverenigingen, deze middag veel genoe gen en succes. Daarna begon de afmars der deelnemers, die werden voorafgegaan door de drumband van Huize Assisië uit Udenhout. Ruim een uur duurde het défilé van de 123 groepen en 730 individuele wandelaars, die in een kleurrijke stoet voorbij het podium voor het gemeentehuis trokken. De plaatselijke mu ziekvereniging „Sirena", alsmede reeds ge noemde drumband van Assisië deden steeds opnieuw de wandelaars uitgeleide. Bij de vele groepen vielen vooral de schoolgroe- pen uit eigen gemeente en van de Prinses Wilhelminaschool van de Z.H.-dijk op, die in zeer sterke mate opgekomen waren. Vooral de kleuterscholen trokken bijzonder de aandacht doordat de kleuters allen in 'n mooi uniform waren gestoken. Vanaf 5 uur kwamen de groepen van de 5 km. weer binnen, gevolgd door de groe pen van de 10 km. Helaas kwam toen een langdurige regenval als spelbreker, waar door zeer veel wandelaars die nog op het parcours zaten tot op de huid nat zijn ge regend. De drumband van „Kracht en Vlugheid" uit Waalwijk, die in de avonduren op het Raadhuisplein een show zou verzorgen moest vanwege de weersgesteldheid hier ook helaas van af zien. Op de kiosk werd 's avonds eerst een concert gegeven door „Kunst Na Arbeid" en daama nog door „Sirena". In die tussentijd kwamen de groepen bin nen, waarvan de leiders of leidsters hun groepen afmeldden bij de burgemeester die met een persoonlijk woord tot elke leider (ster) de herinneringen uitreikte. De extra prijzen, bestaande uit een groot aantal bekers en lauwertakken, werden be haald door: 5 km. groepen: 1. Ons Verbond, Den Bosch 387 pt. 2. Indië, Gorincbem, 360 pt. 3. Chr. Kleuterschool, Burg. Vermeulen- straat, S-Capelle, 350 pt. 4. Kracht Vlugheid, Waalwijk, 349 pt. 5. Kleutervreugd, Ridderkerk, 339 pt. 6. Barendrecht, Barendrecht, 336 pt. 7. Chr. Kleuterschool, Drunen, 335 pt. 10 km. niet-wandekportverenigingen: 1. Kracht Vlugheid, Waalwijk, 671 pt. 2. ONI, 's-Gravenmoer, 667 pt. 3. Kindervreugd, Ridderkerk, 663 pt. 4. Welpen, Raamsdonksveer, 656 pt. 5. Pr. Wilhelminasch., Kaatsheuvel, 655 pt. 10 km. wandelsportverenigingen: 1. Excelsior, Rijen, 2. Christofoor, Breda, 3. WIK, Dongen, 4. Ons Verbond, Den Bosch, 5. Tempo, Meerkerk, 6. De Tippelaars, Kerkwijk, 7. Advendo, Rotterdam, 8. Barendrecht, Barendrecht, 9. De Eendracht, Dordrecht, 10. Marijke, Barendrecht, 15 km. niet-wandelsportverenigingen: 1. ONI, 's-Gravenmoer, 691 pt. 2. Pro Patria, Sprang-Capelle, 678 pt. 3. Chr. School, Sprang, 643 pt. 4. St. Canisiusöchool 1, Tilburg, 641 pt. 15 km. wandelsportverenigingen: 1. Excelsior, Rijen, 2. Op Mars, Ameide, 3. Advendo, Rotterdam, 4. Indië, Gorinchem, 5. Marijke, Barendrecht, 6. Christofoor, Breda, 7. Nivo Sparta, Zaltbommel, 25 km. groepen: 1. Excelsior, Rijen, 2. Op Mars, Ameide, 3. Brabantia, Oosterhout, 4. De Tippelaars, Kerkwijk, 5. DES, Alblasserdam, 6. WIK, Dongen, 7. De Vrolijke Zwervers, Opheusden, 685pt. 8. Volharding, Overschie, 683 pt. Op de 15 km. werd een aanmoedigings prijs toegekend aan de welpen van de Jan de Rooygroep, op de 5 km. aan de w.s.v. De Kangoeroes uit Den Bosch, terwijl op de 25 km. de aanmoedigingsprijs werd toege kend aan w.s.v. Alverno van Huize Assisië uit Udenhout. De wisselbeker op de 10 km. de wisselplaquette op de 15 km en de wis- 6elprijs, bestaande uit een drijfschaal op de 15 km. werden alle drie gewonnen door de w.s.v. Excelsior uit Rijen. Aan het slot van de derde J. H. de Rooy- mars bracht burgemeester van Prooijen dank aan bestuur en leden van „Er op uit" en voorts aan alle medewerkers die er het hunne toe hadden bijgedragen om deze mars weer te doen slagen. LEERLINGEN HUISHOUDSCHOOL GEDIPLOMEERD Op de christelijke streekhuishoudschool te Sprang-Capelle slaagden voor de 2-ja- rige primaire opleiding: Annie van Baard wijk en Ineke Zwart uit Kaatsheuvel; Jan- nie van Baardwijk, Marijke de Bie, Hannie Bouwman, Lia van der Hammen, Rina van Hees, Nellie Hommel, Corrie van der Leest, Tonnie le Sage, Marja Pols, Gerda de Rooij, Nellie Rosenbrand, Betsy van der Schans, Dinie van der Schans, Joke Spuij- broek, Ria Varossieau, Cootje Verhagen en Annie Vos uit Sprang-Capelle; Eva Qud- rijns uit Waalwijk; Coby van Eersel, Sarie Henzen en Thea van Loon uit 's-Graven- Voor het examen avond-naaicursus (eer ste jaar) slaagden: Erna van Heijst uit Waalwijk; Corrie Hoevenaar, Gerda Nieu- wenhuizen, Coby van Oosterhout, Joke Tac- tor, Lenie Elsman, Ada Maijers, Adrie van Vuuren, Ada van Vuuren, Dirkje Ophorst, Willy de Rooij, Lennie Koopmans en Ans van Loon uit Sprang-Capelle; Jopie de Rooij en Nel Rutters uit Waspik. Avond-naaicursus 2e jaar: Sjaan Spran- gers, Tonnie Rijken, Coba Haverhals, Jan- nie van Tilborgh uit Sprang-Capelle; Sijke van den Broek uit Waspik. Dag- en avondcursus derde jaar: Betsie de Bie en Joke Timmermans uit Sprang- Capelle. Avondcursus: Toos Verduijn uit Sprang- Capelle. Avondcursus vijfde jaar: Annie van Vuu ren uit Sprang-Capelle. BENOEMD Mej. Klein uit Asperen, tot voor kort huishoudlerares te Arnhem, is met ingang van september benoemd aan de chr. streek huishoudschool te Sprang-Capelle. BEDANKT Ds. Catsburg uit Genderen heeft bedankt voor de toezegging van beroep op hem uit gebracht door de kerkeraad der N.H. Ge meente, alhier. GESLAAGD Op het te 's-Bosch gehouden examen van de H.T.S. slaagde voor het onderdeel elec- tro-techniek de heer J. de Rooy, alhier. Te Breda slaagde voor de Hoofdakte de heer J. P. de Vos, leraar aan de Chr. Land- bouwkuishoudschool alhier. De heer de Haas, tot voor kort verbon den aan de Prinses Wilhelminaschool aan de Zuid Hol. Dijk, slaagde eveneens voor dit examen. UITSLAG VRAAGWEDSTRIJD HUIS HOUDELIJKE VOORLICHTING Op de onlangs in het bondsgebouw te Sprang gehouden tentoonstelling van de af deling huishoudelijke voorlichting van de Noordbrabantse Maatschappij van Land bouw namen de dames deel aan een interes sante vraagwedstrijd. Thans is de uitslag hiervan bekend. De eerste prijs werd ge wonnen door mevr. A. de Bie-Timmermans te Sprang; mej. D. Bie, eveneens te Sprang sleepte de tweede prijs in de wacht, terwijl de derde prijs in het bezit kwam van mej. A. Breedveld te Capelle. BOERENJEUGD HOUDT WEDSTRIJDEN De jongerenorganisatie van de Noord brabantse maatschappij van landbouw houdt zaterdag wedstrijden op het bedrijf van de heer W. N. Kuysten jr, van der Duinstraat 121 te Sprang. Op het programma staan wedstrijden in het behendig rijden van trek kers, in het ringsteken met trekker, het pa ren kruien en het fietsen met hindernissen. De wedstrijden beginnen om half een, om half vier sluit het programma met een kle- dingwedstrijd. Ook de plattelandsmeisjes nemen aan de wedstrijden deel. Om 8 uur 's avonds zullen in café van Veen de prijzen worden uitgereikt. „ER OP UIT" Maandagmorgen a.s. vertrekt er weer een bus met leden van de w.s.v. „Er op uit" naar Nijmegen, die daar volgende week zullen deelnemen aan de Vierdaagse af standsmarsen. Volgende week vrijdag zullen er een aantal familieleden en overige belangstellenden naar Nijmegen gaan om de intocht op de laatste dag van de Vierdaagse mee te ma ken. Men kan zich opgeven bij: Mevr. Ro senbrand-Wagemakers, Wendelnesseweg 134, Capelle; mej. G. Versteeg, v. d. Duin straat 5, Sprang; J. P. de Vos, Julianalaan 62. De aanmelding wordt a.s. dinsdagavond gesloten i.v.m. bussen bestellen. In Den Bosch worden morgenmiddag wandeltochten gehouden door Ons Verbond, en hier zal „Er op uit" aan de start ver schijnen met groepen op de 10 en 15 kilo meter. De groepen op de 25 kilometer heb ben deze keer vrijaf i.v.m. de deelname aan de Vierdaagse te Nijmegen. Ned. Hervormde Kerk: Zondag 22 juli a.s. 9.30 uur: ds. Verploeg, Bediening van het H. Avondmaal. 14.30 uur: ds. Verploeg. BIBLIOTHEEK Zondag 22 juli a.s. zal de uitleenbiblio theek in de Bartholomeusparochie gesloten worden. Men wordt vriendelijk verzocht dan alle boeken in te leveren. Half septem ber wordt de bibliotheek weer geopend. UITSTAPJE KERKKOR Het kerkkoor van de Bartholomeusparo chie zal zondag a.s. een reisje maken naar Walcheren en België. In België zal men o.m. Oostende, Knokke, Brugge, Gent en Ant werpen bezoeker.. SCHIP TE WATER GEUTEN Door de N.V. Scheepswerven v.h. P A. Ruijtenberg te Waspik werd afgeleve- het motorvrachtschip „Factotum", 500 ton, gebouwd in opdracht van'de he* G. J. de Vries te Zaandam. De kiel u worden gelegd voor een motorschip met metingen 57 x 6.60 en 2.50 meter, ev£ eens te bouwen voor binnenlandse rekeniq OPENING SPEELTUIN Zaterdag 21 juli a.s. zal burgenteen van Erp 's middags om 4 uur de nieul speeltuin in Waspik-Boven ,,'t Hoogblci openen. Bij deze feestelijke opening zal c* de harmonie aanwezig zijn, terwijl de m tatie welke hierbij aan de kinderen zal den aangeboden een waarborg zal zijn v« de belangstelling van dit deel der gem*- schap. De speeltuin, die met kapitaal n" het gemeentebestuur kon worden aangek," is in recordtijd klaargekomen. Dankzij'" arbeid van vele vrijwilligers kunnen 4 schommels, de wippen, de rekstokken enl zweefpalen van 't Hoogblok al na een •- riode van 4 maanden hun dienstverbti gaan bewijzen. i ONGELUK TIJDENS SCHOOLREISJl Een verkeersongeluk heeft een domt* gezet op de vreugde van de meisjes van 4 Jacintaschool tijdens hun jaarlijks sch&ji I reisje. Tijdens de picknick nl. werd fa Kamp uit de Diepstraat door een passen: de auto aangereden, toen zij achter de bi om de rijweg wilde oversteken. In zorgwd kende toestand moest het 11-jarig meis< naar het ziekenhuis in Roermond worde overgebracht. Zij bleek o.m. een beenbreu een zware hersenschudding en enige wondingen aan de schouder te hebben c: gelopen. KIND GEGREPEN DOOR AANHANGWAGEN In de Benedenkerkstraat is het 7-jar; zoontje van de familie Kamp-de Graan door een aanhangwagen gegrepen. Het» geluk gebeurde toen de vrachtwagen c: aanhangwagen in een bocht het jongetje, d: uiterst rechts van de weg fietste, achtera reed. Het kind werd enkele meters weggt slingerd maar liep geen letsel van erwtif aard op. REISJE VOOR BEJAARDEN Na het uitstapje georganiseerd doork comtié „Uitstapje Ouden van Dagen" ttoi ken de bewoners van het St. Jozefhuis er dagje tussenuit. Het reisje leidde naar Ar. hem en omgeving en had een plezierig re loop.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 14