WASPIK SPORTSPIEGEL BELEVENISSEN VAN SMIDJE VERHOLEN Bossche kleding-service 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 20 JULI 1962 2 Het geheimzinnige geval Blythe Eon oorspronkelijke speurders roman door J. F. VAN NUGTEREN 24). En terwijl Cleopatra zich als 'n mooie slavin neervleide naast de stoel van haar meester, sloot James de kamerdeur. En Harold Launders daalde de trap af. Hij trachtte een juiste indruk te krijgen van de vreemde man, die op wonderlijke wijze scherp zinnigheid, toorn humor en ernst dooreen mengde. Zou de grote speurder hem kunnen helpen? Onderwijl liep Jefferson door zijn kamer te ijsberen, zijn han den diep in tic zakken van zijn kamerjas. Engenlijk had hij zich reeds lang moeten kleden, hij moest vroeg in de middag als ge- tuige-deskundige aanwezig zijn bij een strafzaak een inbraak in een juwelierswinkel. Wat die affaire betrof was hij wel zeker van zijn zaak een miezerige bloeddruppel van de inbreker op een scherf van de gebroken eta lageruit, een klein draadje van diens bij de inbraak gescheurde pantalon en voor de rest zijn mi croscoop en foto-apparaat had den hem volkomen zekerheid verschaft. De rechter kon zijn vonnis vellen. Maar dit! Het geval van die Lawrence Blythe! Onbesuisde kerel, die neef met zijn volkomen uit de lucht gegrepen beschuldigingen. „Maar toch", mompelde hij nij dig, „waarom vermaakte die Bly the nagenoeg zijn hele bezit aan die huishoudster? En waarom had de man zo'n geweldige haast om die juffrouw zo vlug dat geld in handen te spelen door 'n dosis syaankali in te slikken?" Als Harold Launders nu de grote speurder, die nog bij het afscheid nemen zo volkomen be heerst was en zelfs een grap ver kocht, op dit moment gejaagd en gramstorig door zijn kamer had zien ijsberen, zou hij hoogst ver baasd zijn geweest. Ja. daar liep de grote man nu, zijn ogen naar de grond gericht, al maar heen en weer. Opeens staakte hij zijn geloop en liet zich in zijn fauteuil val len, waarnaast de hond lag. Het dier had met haar grote, reebrui ne ogen haar meester steeds ge- ter floot de scheidsrechter voor de laatste inaal en had Anita het kampioenschap ongeslagen bin nen met een doelgennddelde van 40—6. KLEDING-VERHUUR Korte berichten 57). Smidje Verholen bedankte ouwe Rinus hartelijk voor de hulp, die hij hem geboden had. Maar ouwe Rinus Ratjetoe wilde van be dankjes niets weten. „Laat maar zitte, meester", zei hij, „van be- dankies heb ik nog een ruim vol ligge. Kom liever nog maar is 'n mokkie buiswater bij me halen of een stevige oorlam. Daar heb ik meer an." Smidje Verholen be loofde dat hij dat zou doen en nu namen ze afscheid van elkaar. Nog geen vijf minuten later stond smidje Verholen weer in het kantoor van de firma Staal- stra en van Yzeren. „Jonge, jon ge. daar hebben we hummusie ook weer!" zei de slungel-met-'t- eindexamen. „Zou ie ons werke lijk duizend gulden hondgeld ko men brengen? Waar zou ie dat vandaan hebben? Hoe bestaaaat het!" Maar smidje Verholen, die zojuist nog met een kadeschui mer had gevochten, was niet van plan zich langer te laten brutali seren door een of ander slungelig jongmens, al had dat jongmens dan ook duizend keer een eind examen in de zak. Hij legde zijn geld op tafel, greep toen met zijn ene hand het jongmens bij 't oor en gaf hem met de andere hand een klets om zijn kop, die klonk als een klok. Daar had dit heer schap natuurlijk niet van terug en jankend zette hij het dan ook op een lopen. De kaalhoofdige heer borg intussen vriendelijk la chend de duizend gulden in een geldkist. Het is overigens hele maal niet zo vreemd, dat hij nu weer vriendelijk lachte, want za kenlieden verkeren dikwijls inde mening, dat men alleen maar vriendelijk behoeft te zijn, wan neer er een massa geld op tafel komt. „Ja, ja, ja, ja," zei de kaal hoofdige heer, „vanmiddag vóór vijf uur hebt u de bestelde goe deren thuis hoor. Dpar kunt u van op aan." „Hoe laat is het nu?" vroeg Verholen. „Bijna half een", antwoordde de heer met de glimmende schedel. „Dan zal ik maken, dat ik gauw thuis kom", zei de smid. „Ik moet met de bus. Mijn bus vertrekt van het plein voor het Centraal Station. Hoe kom ik daar van hier het beste?" De kaalhoofdige legde toen uit, dat Verholen het beste achter langs de pakhuizen en magazij nen vim Staalstra en van Yzeren kon lopen. Daar was een brug over de Industriekadc. Vlak over die brug was het eindpunt van lijn 7, die regelrecht naar het Centraal Station ging. Zo duurde het niet lang of smidje Verholen klom in de tram en even later ging dit voertuig er al tingelend vandoor. volgd. Wat was de baas onrus tig! Niets gezellig. Jefferson leg de zijn hand op de kop van het dier en zei „Welnu, Cleo, daar zitten we nu samen. Kun jij me misschien op weg helpen in deze duistere doolhof?" Cleopatra kwispelde hevig met haar lange, gekrulde staart, maar zweeg overigens. Blijkbaar kon zij haar meester niet van advies dienen. Jefferson had als gewoonte, wanneer hij 'n criminele puzzel moest oplossen, hardop te redeneren. Vaak ook hield hij, eenzame vrijgezel als hij was, een compleet discours met Cleopatra. Hij had daarbij althans het voordeel, dat hij niet van zijn stuk werd gebracht door dwaze opmerkingen of onnozele voorstellen door 'n echte vrouw. Cleopatra was een onderdanige Arabische vrouw. Bovendien, zij sprak in het geheel niet en dat was nu juist wat Jefferson nodig had. Zo ook nu. „Als ik ga analyseren", sprak hij, „is de zaak aldus: Punt één. Lawrence Blythe leed aan een ernstige kwaal en wilde, alvorens hij door een plot selinge dood zou worden verrast, zijn testament maken. In het ge heel niet vreemd. Punt twee. Hij vermaakte het leeuwendeel van zijn bezittingen aan zijn huishoudster en bedacht zijn pleegzoon en neef met geen penny. Zonderling, maar niet on mogelijk, als de oude Blythe zich in de strikken van een sirene had laten vangen. Is wel vaker voor gekomen. Punt drie. Blythe leed aan een ernstige kwaal en maakte een einde aan zijn droevig leven, om dat hij toch ten dode gedoemd was. Een beetje vergif hielp hem daarbij. Aanvaardbaar, al gelooft die neef er niets van. Punt vier. Blythe was zo ge zond als een vis en dacht nog heel wat jaartjes te zullen leven (ik wordt wel 90 had hij z'n neef eens gesuggereerd). Maar dan kon Blythe onmogelijk zwaar ziek in bed hebben gelegen. Zó ziek, dat hij het zelfs noodzake lijk achtte meteen zijn testament te maken. En dan, stel dat Blvthe eens niet ziek was geweest, maar kerngezond, waarom wilde hij dan met alle geweld zo gauw overlijden? Lijkt me voor een ge zonde en levenslustige kerel een tamelijk wrange grap..." Hij stopte zorgvuldig zijn pijp opnieuw en begon weer de kamer op en neer te lopen, dikke rook wolken uitpuffend. „Leuke zaak, Jef", vervolgde hij zijn monoloog op sarcastische toon. „Beslist een leuke zaak, zal wel gauw opge helderd zijn, een peuleschil..." Hij begreep drommels goed dat het klinkklare nonsens zou zijn Scotland Yard in de arm te ne men. En de procureur-generaal zou zich beslist bezorgd over hem gaan maken als hij het dossier „zelfmoord Lawrence Blythe" ter inzage zou vragen. Aangenomen dan dat er zo'n dossier bestond. „Ja, leuke zaak", praatte hij weer verder. „En zo eenvoudig, louche geval, ben hevig benieuwd wat die huishoudster voor een soort dame is. Een geraffineerde oplichtster in dienst van 'n gang sterbende? Ooef, Jef, zulke Yan kee-methodes houden we er in Londen toch niet op na? Bah!" Hij schopte nijdig tegen de ka merdeur, die niet goed gesloten was. De deur sloeg met een klap in het slot. Deze ongewone han delwijze van haar baas had Cleo patra onrustig doen opspringen. Statig stapte zij naar haar mees ter, vleide haar kop tegen hem aan en begon zijn hand te likken. Haar ogen keken verlangend om hoog, als wilde zij vragen: „Baas, waarom doe je zo ruw? Zó ken ik je haast niet meer. Ga met me mee naar buiten, wandelen." „Cleo", sprak Jefferson opeens op zachte toon. Het dier richtte zich op in haar volle lengte en legde haar voorpoten tegen de schouders van haar baas, zodat het fraaie hondengelaat tegen z'n borst rustte. Jefferson keek het dier in de intelligente ogen en, alsof hij antwoord gaf op de in die ogen opgesloten vraag, zei hij, terwijl hij het dier over de fraaie vacht streelde: „Nee, Cleo, we kunnen onmogelijk samen uitgaan. Je weet toch wat ik voor een pracht beroep heb, hè? Cri minalist... speurder, als je dat beter begrijpt. Cleo, heb medelij den met je arme, eenzame baas. Hij heeft nu een zaak in handen gekregen, waarbij hij van nie mand steun heeft te verwachten. Al heb ik jou dan, ik moet toch alles alleen opknappen." Cleopa tra huilde zacht zij begreep maar al te goed, dat zij nu haar meester niet vermocht te ver murwen. Daarom had zij verdriet en begon weer te huilen. Haar geklaag klonk als vroeg zij de baas wat voor gewichtige zaak die dan wel had op te knappen, om haar .Cleopatra, zo smadelijk te verstoten. (Wordt vervolgd) het jaar 1959 uiteindelijk nog be taalbaar moet worden gesteld: 810,93—16(3,94 643,08. AfreKening vergoeding voor vak- leerivracmen over Hei jaar 19(30. Blijkens de in de bijlage opgezet te DereKenmg dient ingevolge arti kel lulOis van de D.U.-wet 1930 voor net jaar 1900 aan de schoolbe sturen nog betaalbaar te worden gesteld een bedrag van 890,30, waartegenover staat een terugont vangst van te veel genoten voor- scnotten tot 'n bedrag van 770,99. Hieruit resulteert, dat ten laste van het jaar 19o0 uiteindelijk nog be taalbaar moet worden gesteld 890,30—770,99 125,31. Aankoop van onroerend goed van de Ximtur N.V. In de vergadering van 28 juni jl. werd in ontwerp vastgesteld het uitbreidingsplan in onderdelen „Centrum", in verband met dit plan is het van beiang de eigendom te verkrij gen van i woningen, magazijn en cantine en bijbehorende grond van de N.V. Timtur, alhier. Hu de stedebouwkundige plannen in concept gereed zijn en vaststaat, dat de gemeente deze eigendommen in de niet ai te verre toekomst no dig zal hebben (o.m. voor de bouw van het cultureel centrum en de aanleg van de verbindingsstraat Mr v. Coothstraat-Stationsstraat), lijkt het B W noodzakelijk om nu de gelegenheid zich voordoet tot aankoop over te gaan. Na ampele besprekingen met de directie van de N.V. is tenslotte overeenstem ming bereikt over de aankoop door de gemeente van de genoemde eigendommen, in totaal groot 4740 m2. Aankoop grond van de Gebr. Broere N.V. De Gebr. Broere N.V. te Dord recht heeft verzocht om haar toe stemming te verlenen tot verplaat sing van haar benzinepompinstal- latie bij het pand Burg. v. d. Klok- kenlaan 2527. Zoals wellicht bekend is, is de huidige plaats van deze pompinstal- latie er de oorzaak van, dat de si tuatie met betrekking tot het rij wiel- en voetgangersverkeer mo menteel ter plaatse verre van ide aal is. B W hebben daarom in principe besloten aan de gevraagde verplaatsing medewerking te ver lenen. In overleg met de N.V. is nu de nieuwe plaats van de pompin- stallatie zodanig gekozen, dat als gevolg daarvan het rijwielpad en het voetpad enigszins moeten wor den verlegd, hetgeen op zich voor het rijwiel- en voetgangersverkeer reeds een verbetering betekent. Om deze plannen te kunnen rea liseren, is het evenwel noodzake lijk, dat de gemeente van de Gebr. Broere N.V. een strookje grond aankoopt ter grootte van ongeveer 24 m2. De genoemde N.V. is bereid om deze grondstrook aan de ge meente te verkopen. Aankoop van grond van A. J. D. Broumels. Met de heer A. J. D. Broumels, alhier, is overeenstemming bereikt over de aankoop van een strookje grond, groot ongeveer 12 m2, gele gen ten noorden van de Grotestraat en benodigd voor trottoirverbre ding. De trottoirverbreding is voor al daarom noodzakelijk om het be staande trottoir te plaatse recht te trekken, zodat een rechte lijn wordt verkregen met de verdere bebou wing in oostelijke richting. Verkoop industrieterrein aan N.V. Schoenfabriek A. H. Aussems Krachtens raadsbesluit van 28 april 1960, goedgekeurd door gede puteerde staten bij besluit van 9 november 1960, G. nr. 60014, is bij akte dd. 24 november 1960 verkocht aan de N.V. Schoenfabriek A. H. Aussems een industrieterrein, gele gen ten zuiden van de Elzenweg. Om de verkaveling ter plaatse rond te krijgen is het gewenst, dat aan genoemde N.V. nog een stukje grond, gelegen ten zuiden van het reeds verkochte terrein, in eigen dom wordt overgedragen. De N.V. bleek bereid om dit bewuste stukje grond, groot ongeveer 463 m2, van de gemeente aan te kopen. Verkoop grond aan J. A. Cools In de vergadering van 29 maart 1962 werd besloten te verkopen aan de heer J. A. Cools, Markt 4, alhier een strook grond, groot ongeveer 10 m2 en gelegen achter zijn wo ning, dit in verband met zijn plan nen, welke reeds in uitvoering zijn, tot uitbreiding van zijn pand in oostelijke richting. De heer Cools heeft nu verzocht om hem ook het achterliggende terrein, groot plm. 45 m2 te verkopen. Hij heeft te kennen gegeven, dat hij op dit ter rein een winkelpand wil bouwen in overeenstemming met het ont- werp-uitbreidingsplan „Centrum", waardoor ter plaatse ongetwijfeld een fraaie afronding van de bebou wing zal worden verkregen. B W stellen voor aan het ver zoek van betrokkene te voldoen en hem het betrokken terrein te ver kopen tegen dezelfde prijs als is geconditioneerd voor de strook van 10 m2. INDELING COMPETITIE BETAALD VOETBAL De indeling van de competitie voor het betaalde voetbal is nu bekend. Zij ziet er als volgt uit: Ere-Divisie Feijenoord, PSV, Ajax, Blauw Wit, Fortuna, MVV, ADO, DOS, Enschede, Heracles, GVAV, NAC, Willem II, Sparta, Volewijckers en Volendam. Ie Divisie VVV, Sittardia, DWS-A, DHC, Elinkwijk, Enscb. Boys, Eindho ven, BBC, Roda JC, Limburgia, Fortuna VI., Excelsior, Velox, Co Ahead, Veendam en SHS. 2e Divisie A BW, Wilhelmina, Noad, Lon- ga, Helmondia, Baronie, 't Gooi, Hilversum, HVC, Xerxes, SVV, Hermes DVS, DFC, EDO, Haar lem en RCH. 2c Divisie B NEC, Vitesse, Wageningen, De Graafschap, AGOVV, Alkmaar, KFC, ZFC, Be Quick, Leeuwar den, Heerenveen, Zwartcmeer, Oklenzaal, Tubantia en vermoe delijk nog twee clubs die ont staan uit fusies, namelijk de combinatie Zwolsp Boys-PEC en de combinatie Stormvogcls-VSV. ZOMERAVONDCOMPETITIE J.l. vrijdag speelde Anita haar laatste wedstrijd voor de zomer avondvoetbalcompetitie, welke wedstrijd zij verdiend won met 4-1 van Fedra uit Drunen en waarmee Anita ongeslagen kam pioen werd. Over de wedstrijd 't volgende. Direct na de aftrap ging Fedra in de aanval en verkeerde 't doel van Anita in gevaar; bet eerste kwartier had Fedra het heft in handen. Na tien minuten kreeg Fedra een vrije trap even huiten het strafschopgeboed, welke in een prachtig doelpunt werd om gezet. Hieraan was voor de Anita keeper geen houden. Anita, die 't gevaar bijtijds inzag, trachtte on der de druk uit te komen en slaagde daarin volkomen door 't spel open te gooien. Verschillen de mooie aanvallen werden op gezet en het Fedra doel kwam meer in gevaar. Uit een corner, door Alebeek goed voorgezet was het Hessclberth die met 'n prach tige kopstoot de stand op gelijke voet bracht. Anita was toen niet meer te houden en trok steeds ten aan val. Na de rust zette Anita alles op alles om de overwinning te behalen. Een goed uit het mid den opgezette aanval werd met een prachtig doelpunt van Ale beek besloten, 2-1. Fedra werd nu volkomen overspeeld. Door prachtig samenspel van Albert Mahieu en Rinus Fijneman (de ster van het veld) kreeg de Rui ter de bal in zijn bezit, passeerde enkele tegenstanders en loste toen een hard schot op het Fedra doe' en de bal verdween onhoud baar in het net, 3-1. Nog enkele minuten waren te spelen, toen No.vens een fout van de Fedra doelman afstrafte en het 4e doel punt maakte. Enkele minuten la- FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Elf overgelukkige Anita-spe- lers verlieten hierop het veld, na dat de aanvoerder van Anita, Al- bert Mahieu, eerst een krans was aangeboden door de dames van het Anita kantoorpersoneel. De voorlopige huldiging van 't Anita-elftal vond plaats in de zaal van de heer v. Heemskerk, café Elzenhove, waar de heer Snels als voorzitter van de zo meravondcompetitie het woord voerde en een prachtig bloem stuk aanbood. In zijn toespraak zei hij dat het kampioenschap van Anita volkomen verdiend was, daar zij onbetwist de sterk ste was. Ook noemde de heer Snels de sportiviteit van Anita, daar er in de gehele competitie geen wanklank is gehoord. H», sprak de hoop uit dat Anita, als zij het moet opnemen tegen de kampioen van afd. A., het er even sportief zal toegaan. De leider van het Anita-elftal, de heer J. Hornes, feliciteerde 't elftal met het behaalde kampi oenschap. Ook de elftalcommis sie bracht hij een woord van dank. De firma Vesters dankte hij voor de financiële steun en de medewerking, die zij de gehele competitie hebben mogen onder vinden. De officiële huldiging zal plaats hebben als er over enkele weken een huldimngswedstrijd wordt gespeeld, vermoedelijk tegen een familie-elftal uit Den Haag. ZES E-DIPLOMA'S OP WASPIKSE SCHOOLSPORTDAG. De leerlingen van de twee hoogste leer jaren van de r.k. lagere meisjesschool, de r.k. lagere jongensschool en de Prot. Chris telijke lagere school, plus nog twee klassen van de Jean d'Arc V.G.L.O.-school hebben op het terrein van het gemeentelijk gym nastieklokaal gewerkt voor een diploma Schoolsportdag. Al naar gelang hun pres taties op de nummers hardlopen, hoog springen, bal werpen en behendigheidsoefe ning konden de jongens en meisjes een A, B, C, D of E-diploma behalen. Bij de jon gens, in totaal 86, waren de prestaties der mate goed dat geen A-diploma behoefde te worden toegekend. 23 jongens kregen een B-diploma, 41 een C-diploma, 19 een D-diploma en drie voldeden aan de hoogste eisen t.w. Tiny van Turnhout, Jan Boons en Sjaak van Eersel. Zij kregen dan ook een E-diploma. Bij de meisjes waren er 114 deelnemers. Acht daarvan behaalden een A-diploma, 25 een B-diploma, 53 een C-diploma en 25 een D-diploma, terwijl ook hier drie deel neemsters uitmuntten door te voldoen aan de ei6en voor een E-diploma. Het waren Toos en Riek Smits en Nel Nerings. Burgemeester van Erp, mevr. van Erp, de schoolarts, dokter Uijterwaal, Rector Servatius, ds. Verploeg en de heer Mig- chelse, consulent Lichamelijke Opvoeding, toonden hun belangstelling. VERKEERSDIPLOMA'S UITGEREIKT. Aan 37 van de 41 jongens die aan het verkeersexamen deelnamen, kon burge meester van Erp op het gemeentehuis een diploma uitreiken van het verbond voor Veilig Verkeer. Drie jongens werden afge wezen en een liet verstek gaan bij het prak tische gedeelte van het examen. Van de Jacinta-school namen 33 meisjes deel. Hier van kregen 30 het diploma en werden er 3 afgewezen. De V.G.L.-school tenslotte was bij het schriftelijk examen vertegenwoor digd met 8 leerlingen. Twee kwamen bij het praktische gedeelte niet op, zodat aan 6 meisjes het diploma kon worden uitgereikt. De plaatselijke afdeling van de Bond voor Veilig Verkeer was bij de uitreiking der di ploma's aanwezig. De namen der geslaagden zijn: Jongens: Hans Montens, Mary Fitters, Henk van Turnhout, Tonnie Diepstraten, Cor de Vos, Sjaak van Noije, Willy van den Hoven, René van Dongen, Piet van Diem, Adriën de Groot, Lowie Biemans, Jozef Smits, Sjaak v. Dongen, Piet de Hond, Geert Akkermans, Kees v. Dongen, Sjaak v. Eersel, Bert Pagie, Lowie Schoenmakers, Kees van Etten, Piet Kamp, Kees Gijsman, Kees van Etten, Jan Boons, Gijsbert Roo- vere, Piet Smits, Frans Kuijten, Sjef de Hond, Nico Smeur, Mattieu Schoenmakers, Ad Kamp, Jan Verschuren, Piet Kamp, Jan van de Wassenberg, Adrie Smeur en Jos Halters. Jacintaschool: Jopie Donks, Hennie Ver hulst, Corrie Boons, Joke Kamp, Joke Smits, Ans van Esch, Joke Oerlemans, flan- nie van Boxtel, Toiny Mutsaers, Ineke van Diem, Joke Rombouts, Ans de Graauw, Nelly van de Sluijs, Coby Rekkers, Willy Verschuren, Elly van der Westen, Betsie van Dongen, Rikie Donks, Ria Smits, Ria van Dongen, Corrie Schellekens, Mieke de Hond, Annie de Zeeuw, Adrie van den Esch en H P M van Dongen; H P Emmers en A A van der Leij; L. Westdijk en M van Gooi; C G Baijens en M J van Dongen; P C N van Eerd en H J A van Dongen; P W A Broeders en P J T van der Plas. Overleden: Geertruida de Jong wed. v H Neijssen 85 j.; Johanna A van der Pluijm wed. v A van Dortmont 78 j.; Cornelis A Ver schuren echtg. v C Fens 66 j.; Joseuha van Werfshofen wed. v. J Verhappen 82 j. Petronella M de Bont 81 j.; Wilhelmina Kemmeren echtg. v G H Rekkers 47 j.; Lambertus Smits wed. v A M van der Plas 89 j.; Huibertus Schapers echtg. v W M Ramstijn 78 j. Huwelijks-Aangifte: Cornelis M Hurkmans en Johanna A M van Hooren. BRUIDSJAPONNEN, BRUIDSMEISJESJAPONNEN, «nz. en een ruime sortering gelegenheidskleding voor heren, naar de laatste mode. Vughterstraat 206 TeL 34680 (na 19 uur 37491) 's-HERTOGENBOBCH Broek, Tonny Vossen, Mieke Savelkouls, Ria Biemans, Tonny Kuijten, Joöé Ver schuren en José Verschuren. V.G.L.O.-school: Fr. Langermans, Betsie van Dongen, Diny Langerwerf, Dina Schel lekens, Ria Verschuren, Els Verduijn. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Petrus Adrianus Lambertus Maria zv A W M v Gool-Dekkers; Joöephus Adrianus Maria zv W H de Hond-v lersel; Maria Theresia Antonia dv C F Halters-Stadhou- ders; Johanneö Maria zv C Kuijsters-Boons; Johannes Cornelis zv J C v Wijngaarden- Luijten; Pieter Adrianus Gerardus zv G Kuijten-Langermans; Maria Petronella dv A J de Hond-v lersel; Elisabeth Maria An na dv v Esch-Schapendonk; Adriana Aplo- nia Maria dv A L J Kamp-v d Broek; Anna Elisabeth Maria dv J M J Dekkers-Riksen; Antonie Th zv T. Bakkeren-Roosenbrand; Adrianus F zv J M T Pagie-v. d. Mosse laar; Pieter A zv A. Boezer-Ruijtenberg; Anna M dv H. Timmermans-Broeken; Odilia B A M dv V A M van Gorp- Wiercx; Johanna F M dv A F M Roovers- Demmers; Elizabeth M Th dv G A Hess- ler-van Oers; Adriaan B E P zv A B Zijl- mans-Claassen. Gehuwd: W A Schmitz en H M Smits; A P G van De toestand van Winston Chur chill schijnt voortdurend te verbe teren. De kopstukken der socialisten uit Engeland en België, Gaitshil en Spaak hebben het lelijk met el kaar aan de stok gehad over de aansluiting van Engeland bij de K.S.G. Spaak wenste dat Engeland zich volledig bij alle besluiten van Rome aansluit en Gaitshil wenste niet dat Engeland een provincie van Europa werd. De Engelse minister-president Mac Millan heeft zijn vaderland en de gehele wereld doen opschrikken door het feit dat hij een 9-tal mi nisters, waaronder niet de eerste de beste aan kant heeft gezet. Men is overtuigd dat dit is geschiedt omdat de conservatieven overal verliezen 'leden, omdat men niet tevreden schijnt over hun bewind, maar men is van deze rigoureuse maatregel wel een beetje geschrokken, zowel daar te lande als in de gehele we reld.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 2