wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Vacantie ASPRO Nederland - Indonesië VLIJMEN Chroesjtsov pocht weer! VACANTIETIJD PEERLESSTUD Uit de Langstraat atfeS i/ovr>deJü& F« RUSLAND EN BERLIJN Stassar Waalwijk Nieuwkuijk Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk TeL 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Premier Chroesjtsjov heeft in een vraaggesprek met 14 Amerikanen in Moskou gezegd dat de Sowjet-Unie beschikt over een anti-raket-raket, die „een vlieg in de ruimte" kan treffen. Hij zei tevens, dat de Sowjet-Unie een vredesverdrag met Oost-Duits- land zal tekenen, maar „ik zal daar geen enkele tijdslimiet voor vaststel len", zo voegde hij er aan toe. Hij vergeleek de oplossing van de kwes- tie-Berlijn met het trekken van een rotte kies. Chroesjtsjov zei voorts: „Wan neer de V.S. voortgaan met het ne men van kemproeven en het opslaan en verbeteren van kernwapens, zijn wij natuurlijk gedwongen hetzelfde te doen. Wanneer de Amerikanen echter ophouden met het nemen van kemproeven en er overeenstemming bereikt wordt over algemene en vol ledige ontwapening en vernietiging yan kernwapens, behoeven wij onze proeven niet te nemen". Chroesjtsjov zei met voldoening kennis genomen te hebben van het Westelijke voorstellen verworpen. De Sowjet-Unie heeft opnieuw een nota gestuurd aan drie Westelij ke mogendheden over „Provocaties" in West-Berlijn, zo heeft radio-Mos kou maandag omgeroepen. Volgens de nota duren „De provocaties van fascistische en revanchistische ele menten uit West-Berlijn" aan de Oost-Duitse grens voort. Hierdoor wordt een toestand geschapen die „onvermijdelijk de bezorgdheid van de landen opwekt die belang stellen in het handhaven van orde en vrede in dit gebied". De Sowjet-Unie heeft intussen de Westelijke voorstellen tot het houden van besprekingen tussen de Engelse, Franse en Amerikaanse en de Sow- jet-Russische vertegenwoordigers in Berlijn om incidenten aan de muur te voorkomen, verworpen, zo is maan dag in welingelichte kringen in Lon den vernomen. RELLETJES IN ELISABETHSTAD UNO-soldaten schieten op Katangese vrouwen Een Katangese vrouw en een kind van vijl jaar zijn dinsdag gedood door kogels van Indiase UNO-militairen tijdens relletjes bij een wegversperring, welke de UNO-troepen hadden opgericht om de weg van de Afrikaanse wijken van Elisabethstad naar 't centrum af te sluiten. President Tsjombe heeft onmiddellijk te gen het optreden van de Indiase soldaten geprotesteerd bij de Uno-vertegenwoordiging in Kon- zonder hoofdpijn neem 'ASPRO' mee. DE GAULLE WON SLAG OM ATOOMCENTRUM Niet 183 afgevaardigden in de Franse Nationale vergadering, zoals een onofficiële telling aan gaf, maar 206 hebben in de nacht van maandag op dinsdag gestemd voor de motie van afkeuring te gen de regering-Pompidon. Dat waren er echter nog veel te wei nig,want 241 stemmen waren er nodig geweest om de regering ten val te brengen. Pompidon en De Gaulle hadden dus zoals ook ver wacht mocht worden, weer ge wonnen. De president kan onge hinderd voortgaan met de op bouw van zijn nationale atoom- niacht en met de afbouw van het atoomcentrum in Pierrelatte. rapport van het Amerikaanse mini sterie van defensie, waarin gemeld wordt, dat de V.S. instrumenten be zitten, die ondergrondse kemproeven kunnen waarnemen. „Wanneer deze verklaring het juiste doel dient, kan men hopen dat de V.S. het ontwerp verdrag tot staken van de kemproe ven zullen tekenen, waarbij gebruik gemaakt wordt van nationale opspo ringsmiddelen ter controle", aldus de Russische premier. Chroesjtsjov zag er tijdens de pers conferentie, die vrijdag in het Krem lin werd gehouden, maar maandag voor publikatie werd vrijgegeven, „energiek maar enigszins vermoeid" uit. Op een vraag van een der veer tien Amerikanen, allen hoofdredac teuren van bladen, zei Chroesjtsjov dat de Amerikaanse kernexplosie op grote hoogte „onze wereldraketten op geen enkele manier beïnvloedt. Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Telegram-adres „Echo" De Nederlandse onderhande laar dr. Van Roijen heeft tijdens de besprekingen met de Indone siër Malik opnieuw verzekerd dat Nederland „de reeks gebeurte nissen zoals die zijn neergelegd in het plan-Bunker, ter oplossing van de kwestie Nieuw-Guinea, aanvaardt". Dit is te lezen in een communiqué dat dinsdag werd uitgegeven door secretaris-gene raal Oe Thant. De tekst yan de verklaring van dr. Van Roijen, die bij de herope ning van het overleg werd afge legd, luidt als volgt: „Ik zou van deze gelegenheid gebruik willen maken een korte verklaring af te leggen om elke onzekerheid weg te nemen, die de regering van Indonesië mogelijk nog voelt met betrekking tot de positie en de houding van de Ne derlandse regering in verband met het plan-Bunker. Ik wens daarom te herhalen, wat ik reeds eerder tot mijn Indonesische col lega, de beer Zain in Washington heb gezegd. De Nederlandse rege ring aanvaardt in principe het plan-Bunker. Dit betekent, dat mijn regering de reeks gebeurte nissen aanvaardt, zoals neerge legd in de punten twee en drie van deze voorstellen. Na de fase van UNO-bestuur zal er een peri ode zijn yan volledig administra tief toezicht door Indonesië, na een aantal jaren, dat nog moet worden vastgesteld, te volgen door het uitoefenen van 't recht van zelfbeschikking door de Pa poea's. De aanvaarding door de Nederlandse regering van het voorafgaande is onderhevig aan een voorwaarde, vervat in punt vier van het plan-Bunker, name lijk dat de Nederlandse regering evenredige waarborgen ontvangt voor het verzekeren van de be langen, waaronder ook het recht Plan van minister De Pous STAAT EN PARTICULIEREN VERKOPEN SAMEN AARDGAS VAN SLOCHTEREN Minister De Pous (Economi sche Zaken) heeft in een nota aan de Tweede Kamer zijn plan nen kenbaar gemaakt over het gebruik van de gigantische voor raad aardgas, die bij Slochteren in de Groningse bodem geruime tijd geleden is ontdekt. Ka Het gas wordt afgezet in de openbare voorziening, ten be hoeve van ruimteverwarming en hoogwaardig industriële toepassingen, terwijl een deel naar het buitenland wordt verkocht. KI De concessie voor de winning van het aardgas wordt even als voorheen verleend aan de Nederlandse Aardolie Maat schappij (NAM). De concessie zal echter worden geëxploi teerd voor rekening van Shell, Esso en Staatsmijnen die daar voor een maatscnap aangaan. El Het gewonnen aardgas wordt verkocht aan een nieuw op te richten maatschappij, waarin Esso, Shell, Staatsmijnen en Staat deelnemen. Het staatsgasbedrijf verdwijnt. Q De minister van Economische Zaken krijgt de mogelijkheid om in te grijpen in de prijzen, de bestemming en de export van het aardgas. IS 25 miljard kubieke nieter aardgas blijft gereserveerd voor de minister van Econo mische Zaken ten behoeve van industriële vestigingen in op zelfbeschikking van de Pa poea's. Verklaring Soekarno Amerika heeft dinsdag met in stemming de komst van de Indo nesische minister Soebrandio te Washington begroet. Dit werd 'n „goed teken" genoemd. De aan gekondigde verklaring, die pre sident Soekarno dinsdag aflegde, hield niet meer in dan het besluit Soebrandio met de waarnemend minister van defensie, Hidajat, naar Washington te sturen. Als doel van de reis gaf Soekarno aan, een onderzoek of de formele on derhandelingen, gebaseerd op be- stuursoverdracht van Nieuw-Gui nea aan Indonesië, binnenkort op ernstige en oprechte wijze zouden kunnen worden gevoerd in overeenstemming met de wens van het Indonesische volk. Soe karno deelde verder mee, dat hij de chef-staf van het Indonesisch leger, gen.-majoor Jani, woens dag naar Bali zou ontbieden. HEFFINGSVERORDENING EEG VOOR EIEREN OP 30 JULI IN WERKING. Als per 30 juli de gemeenschap pelijke markt voor eieren haar in trede doet, betekent dit dat het han delsverkeer tussen de lidstaten en van de lidstaten met derde landen, zal plaats vinden onder regie van de heffingsverordening. Voor de uit voer van eieren naar West-Duitsland betekent dit dat de invoer uit Neder land zal worden belast met een in voerheffing van dm 3.03 per 100 eieren (ca f 2.73). Tot nu toe was het invoerrecht ge middeld 2 cent per ei. Deze verho ging zou dus een verslechtering kun nen betekenen der positie van de Ne derlandse eierexporteur. Na moeizaam onderhandelen heeft men echter voor Nederland geen be ter resultaat kunnen bereiken, aldus dr. J. Buter, secretaris van het alge- 1 ZONNEBRILLEN meen orgaan voedselvoorziening, in een uiteenzetting over de E.E.G.-hef- fingsverordening eieren, op de jaar vergadering van de algemene Neder landse vereniging van eierhandelaren in Utrecht. Hierbij dient vooropgesteld dat zonder de E.E.G. de moeilijkheden die aan de Nederlandse eierenexport in de weg gelegd werden, groter ge weest zouden zijn. FA. A. A. FARO Grotestraat 15, Waalwijk MULDERS' RIJWIELHANDEL St. Crispünstraat 71, Waalwijk FA. C. A. VAN DER SCHANS Heistraat 190, Capelle voorzien. Als ook de verdere bo ringen succesvol blijken te zijn, is zelfs de mogelijkheid niet uit gesloten dat de voorraad tot 400 miljard kubieke meter zal oplo pen. De respectabele vondsten van aardgas in Groningen zullen de betekenis van aardgas voor de Nederlandse energievoorziening radicaal wijzigen. Gezien de snelle ontwikkeling op de energiemarkt en met name de ontwikkeling van nieuwe energiebronnen als kernenergie is oj) het ogenblik geen antwoord te geven op de vraag of het aard gas op de lange duur zijn waarde zal behouden. Het is daarom no dig de exploitatie van aardgas thans met kracht ter band te ne men. De Nederlandse economie zal zodoende reeds op korte ter mijn de vruchten van het bezit van deze bodemrijkdom kunnen plukken. De deelnemers in de nieuwe maatschappij hebben reeds uitvoerige voorbereidingen getroffen om zodra tot oprich ting van de maatschappij kan worden overgegaan (waarschijn lijk 1 januari 1963) in snel tem po het gas transportnet te kun nen aanleggen, dat voor de afzet van het aardgas nodig is. de probleemgebieden in het noorden des lands. Deze kun nen het gas onder bepaalde voorwaarden goedkoper be trekken. Voorraad zeker 150 miljard ku bieke m. (misschien 400 miljard) Volgens de aardgasnota van minister De Pous (al „de sjeik van Den Haag" genoemd), be vindt zich in de Groningse bo dem een voorraad aardgas van 150 miljard kubieke meter. Deze spectaculaire gasbel zal 20 jaar lang in meer dan een kwart (27 jercent) van de totale Neder- andse energie-behoefte kunnen Haarsteeg Drunen Sprang Raamsdonk Raamsdonksveer VRIJDAG 20 JULI 1962 XÖU<- 84e JAARGANG No. 56 De tcho van het Zuióen I (ook op algen sterkte geslepen) X weer is dc teelt van aardbeien alhier niet alleen drie weken later, maar ook zeer slecht te noemen. Het algemeen gezegde is ook eens te meer hier van toepassing: „Iets wat te laat komt, valt nooit mee". Het ongustige weer heeft de ontwikkeling van het gewas ten zeerste afgeremd en tot op heden werkt het weer 't rijpingsproces niet in de hand. De resultaten van bakaardbeien daarentegen zijn gunstig geweest, doch deze vormen hier slechts een klein onderdeel. WIT-GELE KRUIS-GEBOUW. Met de bouw van een nieuw Wit-Gele Kruis-gebouw, waartoe onlangs werd beslo ten, zal naar we vernemen, zeer binnen kort een begin worden gemaakt. Dit ge bouw zal verrijzen op de Vliedberg. GESLAAGD. Op het op 13 juli te Utrecht gehouden examen ter verkrijging van de Akte, be voegdheid gevende tot het geven van on derwijs in de Engelse Taal, slaagde de heer M. Snoeren alhier. OPLEVING IN DE KLOMPENINDUSTRIE EN IETS OVER DE KLOMP. Er is het laatste jaar een grote opleving in de klompenindustrie waar te nemen. Dit is in hoofdzaak toe te schrijven aan het feit dat er de laatste jaren tachtig procent van de makers het bijltje bij neer hebben gelegd en vanwege de geringe verdiensten in dit bedrijf een andere werkkring zochten. Hier door is nu een veel geringere productie ontstaan en zodoende een grotere vraag. Men denkt vrij algemeen dat het dragen van klompen een uitstervende gewoonte is geworden, een overblijfsel uit vroegere tij den, iets dat eigenlijk in een museum thuis hoort. Daar komt nog bij dat men de klomp beschouwt als een mindere dracht, die ei genlijk alleen uit gebrek aan beter nog hier en daar gedragen wordt. Men vergeet ech ter, of weet niet eens, dat de goede klomp een ideaal schoeisel is en vele malen boven het dragen van andere voetbedekkingen te verkiezen valt. De huid kan normaal uit wasemen, de spieren verslappen niet en KRUISBOOGSPORT. Zondag nam de Vlijmense Kruisboog vereniging Rozenjacht deel aan het groot nationaal concours van de N.K.B.B. te Weert. Rozenjacht behaalde in de Corps A de 5e prijs. Personele prijs werd behaald door Piet v. Engelen. WEDVLUCHT VILVOORDE. Zondag wedvlucht Vilvoorde ten bate van Herwonnen Levenskracht. De uitslag voor het publiek is als volgt: le pr. ring 193 rood; 2e pr. 236 wit; 3e pr. 223 rood; 4e pr. 284 rood; 5e pr. 013 wit; 6e pr. 750 wit; 7e pr. 173 wit; 8e pr. 114 wit; 9e pr. 228 wit; 10 pr. 381 wit; 11e pr. 753 wit; 12e pr. 259 wit; 13e pr. 502 wit; 14e pr. 005 wit; 15e pr. 005 rood. Prijzen afhalen zaterdagavond in café Ant. Klerks (café Den Braai) om 8 uur n.m. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag wedvlucht van De Zwaluw van uit Neufvilles (België), Afstand 150 km. Inkorven zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur. Extra prijs Neufvilles een dames- of heren- rijwiel gegarandeerd. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag hield de postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Vilvoorde. Afstand 102.200 km. Los 9 uur. Eerste prijsduif 10.23.41, laatste prijswinnende duif 10.36.12. Uitslag als volgt: Gebr. v. Bladel 1, 37, 40, 102; C. v. Esch 2, 36, 77, 105; C. v. Helvoirt 3, 19, 27, 42, 48, 108, 110; H. v. Beijnen 4, 5, 6, 14, 90; Th. v. Bokhoven 7, 25, 35; M. Nicols 8, 46, 61, 70, 73, 86; L. v. Esch 9, 101; L Mees ters 10, 38, 53, 67; P. Wijkmans 11; L. Klerkx 12, 44, 45, 85; Fr. v. Uden 13, 20, 113; A. v. d. Heuvel 15, 91; M. v. Dal 16, 63; J. v. Engelen 17; P. v. Gestel 18, 30, 115; M. v. Heeswijk 21; M. Laros 22; H. Pclders 23, 28, 32, 57, 95, 103; J. Kivits 24, 81; J. Oosterwaal 26, 114; M. Liebregts 29, 62, 68, 89; J. v. d. Dungen 31, 83, 84; J. Kuijs 33, 39, 116; Pater Victor 34, 72, 74, 104, 106; K. Kivit 41, 56, 75, 76, 78, 80; J. v. Engelen 43, 59, 93, 96, 107; R. v. Esdonk 47, 50; J. v. d. Broek 49, 111; W. v. Ravensteijn 51, 52, 54, 55; J. r. d. Hout 58. 69, 100; Sj. v. d. Wiel 60; A. L. v. Heivoort 64, 65; H. Oosterwaal 66, 97; H. de Vaan 71; J. v. d. Wiel 79; de Laat Parijs 82, 87, 94, 112, 117; P. Stupers 88, 109; Th. Stupers 92. LEVENSSCHOOL Op vrijdag 20 juli zal in het patronaat alhier de jaarlijkse ouderavond met diplo ma-uitreiking plaats hebben. Ter dezer ge legenheid zal er oook een tentoonstelling worden gehouden van werkstukken der jongens. Ook zal er door de jongens van deze Levensschool een door hen zelf ge maakt klankbeeld met kleurendia's worden ten gehore gebracht. AARDBEIENTEELT ZEER SLECHT. Vanwege het slechte en koude voorjaars hout is warm. Artsen geven grif toe dat men zich in de winter geen beter schoeisel kan denken dan de klomp. Vier miljoen paar klompen per jaar. Wie dus beweert dat de klompenmakerij een uitstervend vak is, heeft het mis. Vele klompenmakerijen breiden zich thans uit en nog kan niet aan de vraag worden vol daan. De zomer van 1959 was voor vele ma kers een heel slechte tijd. Bij droog weer slijten klompen niet Iedere drager doet dan weken langer met zijn houten schoeisel. Dit konden toen de makers goed mer ken, want de vraag naar klompen was nihil In dat jaar puilden de voorraadschuren dan ook uit. De meesten hebben toen hun bedrijf moeten sluiten. Maar opeens ging het regenen. Prompt steeg de vraag naar klompen, de voorraad begon te slinken en tot op heden is de vraag naar klompen (me de natuurlijk door het uitvallen van tach tig procent makers) overweldigend. Niet meer met de hand. Het maken van klompen met de hand heeft afgedaan. Enkele ouderen verstaan dit ambacht nog, maar de mechanisatie heeft ook hier zijn intrede gedaan. De huisnijver heid is uitgegroeid tot een flinke industrie en er zijn grossierderijen die per week zo'n tienduizend paar klompen omzetten. On danks deze mechanisatie heeft iedere klom penmaker zijn eigen model. Iedere maker heeft ook zijn eigen motieven die hij op de klompen schildert en het is het enige werk dat nog niet door machines is overgenomen. Wie dragen er nu nog klompen? In land- en tuinbouw, scheepswerven, hoogovens, schippers, enz. Klompen houden de voeten droog. Zij zijn in het gebruik practisch en stevig. Souvenirs. Amerika en Engeland importeren jaar lijks nog vele souvenir-klompjes. Verder is er in deze branche geen export. VISCONCOURS. Verleden zondag had in het viswater van de visclub alhier het tweede concours plaats om de Pieter Prinsen-wisselbeker. Om in het bezit te komen van deze trofée, wordt telken jare door de visclubs uit Vlijmen, Nieuwkuijk en Haarsteeg een onderling concours gehouden en de totale vangsten per korps na afloop van de drie concoursen zijn doorslaggevend om voor een Jaar be slag op de beker te kunnen leggen. Om 2 uur vertrokken zondagmiddag ca. 200 vissers naar de z.g. Wieltjes en pre cies om 2.30 uur werd begonnen. De on derwaterbewoners lieten echter nogal ver stek gaan en maar een klein gedeelte slaag de er in wat te vangen. Toen om 4 uur werd gestopt bleek na een gehouden controle dat er in totaal 248 stuk waren gevangen, waarvan 26 ruim boven de maat. Om 6 uur had in café M. Reuser de prijsuitreiking plaats, maar alvorens daartoe over te gaan dankte de voorzitter van de Haarsteegse visclub, de heer H. v. d. Heijden, de deelnemers voor hun ge toonde sportiviteit en tipte mede aan de hoop te hebben dat meerdere verenigingen van Groot-Vlijmen tot het houden van on derlinge wedstrijden zouden komen en waarbij de hengelsport tot voorbeeld werd gesteld wat samenwerking vermag. I evens deelde de voorzitter nog mede, dat het derde concours op zondag 19 aug. a.s. in Vlijmen zal worden gehouden. De eerste vijf prijswinnaars waren: 1. A. v. Bokhoven, Haarsteeg 280 gr. 2. N. Boom, Vlijmen 220 gr.; 3. Jac. Trum, Nieuwkuijk 165 gr.; 4. Jo Meesters, Nieuwkuijk 150 gr.; 5. R. v. d. Heijden. Haarsteeg 145 gr. Uitslag korps: 1. Haarsteeg 545 gr.; 2. Vlijmen 350 gr.: 3. Nieuwkuijk 260 gr. Stand na 2 concoursen: 1. Haarsteeg 750 gr.; 2. Nieuwkuijk 730 gr.; 3. Vlijmen 599 gr. GESLAAGD. Aan de Universiteit te Utrecht slaagde onze oud-dorpsgenoot, de heer André van de Wiel, leraar aan het Thomas Kempis- lyceum te Zwolle, voor het doctoraal exa men Sociaal-economische Geschiedenis met Nederlands Staatsrecht. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter H. Win kelman, KERKDIENSTEN ZONDAG 22 JUU 1962. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 4.30 uur Ds. W. A. Wiersin- ga van Baarn. GESLAAGD. Op het te Rotterdam gehouden examen Machineschrijven slaagden: Suze Klaa9se, Ali van Beek, Magda van Drunen uit Sprang-Capelle; Marian Bos- sers, Dirkje Roscnbrand uit Kaatsheuvel; Adri Vogel uit Waalwijk. Geslaagden genoten hun opleiding aan de Eerste Sprangse Steno-Typeschool, Oost- eind 59. PLOTSELING STERFGEVAL Zondagmiddag had in café van Dongen aan de Maasdijk een plotseling sterfgeval plaats. De heer Jac. v. Strien was wande lende op weg van Raamsdonksveer naar de Keizersveerse brug en voelde zich on wel worden. Een 6oIdaat bracht hem 't café binnen, waar hij na korte tijd overleed. Hulp van dr. v. Tilburg kon niet meer ba ten. Kapelaan Loonen diende hem de H. Olie toe. De overledene was 76 jaar en was de ijverige timmerman van de pastoor. Donderdag a.s. vindt de uitvaart plaats. GESLAAGD. Aan de gemeentelijke lagere technische school te Breda slaagde voor het examen brood-banketbakken de heer M. de Man uit Raamsdonksveer. AVONDVIERDAAGSE. Deze wordt gelopen op 25, 26, 27 en 28 juli a.s., waarvoor in kunnen schrijven de leerlingen van de 5e en 6e klas der lagere scholen, alsmede alle leerlingen der ULO- 6cholen. Verzocht wordt per klas een groep te formeren en hiervoor een leid(st) er aan te wijzen. Voor de beste van de 4 avonden geordende groep wordt een prijs beschik baar gesteld. De start vindt iedere avond plaats op het Heereplein om half zeven. Inschrijfgeld f 0.50. ORIËNTATIERIT. Op 1 aug. 1962 om 13.30 uur. De rit gaat over 15 tot 20 km. Er zal gestart wor den vanaf het Heereplein. Deelname: leer lingen uit 5e en 6e klas lagere scholen en alle leerlingen der ULO-scholen. Inschrijfgeld f 0.50. „EFTELING". le en 2e klas der lagere scholen. Dit uitstapje wordt gehouden op dinsdag 21 aug. a.s. Het vertrek is vastgesteld om half tien vanaf het Heereplein. Inschrijfgeld f 1.00. BOOTTOCHT BIESBOSCH EN WOUDRICHEM. Deze booottocht wordt gehouden voor de leerlingen van de 3e en 4e klas der lagere scholen en wel op 7 aug. a.s. Er wordt ge varen vanaf de Dongebrug tussen Raams donksveer en Geertruidenberg. Om allen gelijk aan boord te komen wordt er verzameld om half tien op het Heereplein. Vanwege de enorme kosten moet ieder iets meer bijdragen en wordt t' inschrijfgeld f 1.50 p. p.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5