Gemeenteraad Waalwijk Gemeenteraad Sprang-Capelle Gemeenteraad Drunen Waalwijk Heusden 2 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 JULI 1962 Bouw bedrijfshal voor firma Appels Aankoop cantine en huizen Timtur Aanleg straatverlichting Taxandriaweg Inrichting gemeentelijke sociale werk plaatsen en andere i»H den Zijn leven lang vrijgezel ge bleven. Naar men op zijn land goed weet te vertellen, heelt hij nimmer een functie in 't bedrijfs leven bekleed. De laatste jaren van zijn leven meer dan tien jaren waren het was de miljo nair aan huis gebonden, lijdend aan 'n ernstige vorm van reuma. Hij bewoonde het landgoed Koningshof met lüü ha. even ■»root als 't vorstendom Monaco. 5e historie van dit landgoed gaat terug tot het jaar 1404. Het be staat uit een uniek hos- en duin gebied, rijk beplant met dennen en loofhout. Dit aantrekkelijk stuk grond is nu eigendom van (]e Vereniging, Natuurmonumen ten. Men kreeg het bericht van de notaris en gaf ons dit com mentaar: „Een juweel. Een der mooiste gebieden achter de dui nen, bezet met Gorsicaanse den nen, met een geweldig uitzicht over de omlisgende gebicden.Wij zijn zeker van plan 0111 dit land goed althans gedeeltelijk open te stellen, hetzij voor onze leden, hetzij zelfs voor het grote pu bliek." Naar de directie van de Vere niging voor Natuurmonumenten meende te weten, is Koningshof nooit voor het publiek toeganke lijk geweest. Het valt dus niet onder de Natuurschoonwet, die onder meer belastingfaciliteiten verschaft aan die eigenaren van natuurschoon, die hun gronden in meer of mindere mate voor 't publiek open stellen. De Vereni ging Natuurmonumenten kreeg eerder belangrijke gronden uit nalatenschappen, onder meer de 2(j(J ha. grote havezate De Klen- cke in Dtenteen reservaten in 't Gooi. Aan de schenking, bestemd voor natuurmonumenten, heeft de heer Luden nog een tweetal boerderijen in de Zuid- en Noord- Spaarndammerpolder en de Haar- lemmermeerpolder toegevoegd. Vriend van redders De schenking van zes ton aan de KNZH Reddingsmaatschappij houdt rechtstreeks verband met 't feit, dat een broer van de heer Luden in de iaren twintig bij het zwemmen voor het Bloemdaalse strand verdronk. „De heer Luden is altijd contribuant van onze maatschappij geweest" vertelde de heer Ch. van der Zweep, ad- junctdirecteur van de reddings maatschappij. Contribuant is men vanaf vier gulden per jaar: nu heeft de maatschappij er in cén keer 000 duizend gulden bij en de miljonair Luden heeft met dit legaat gehoor gegeven aan de oproep, die de maatschappij (honderd keer per jaar assiste ren in volle, ruwe zee) elk jaar in haar verslag herhaalt: „Wij hopen te mogen rekenen op de vrijwillige medewerking van een steeds groeiend aantal landgeno ten. opdat de paraatheid van de KNZHR'M op peil gehouden kan worden." Wat de maatschappij met het geld gaat doen? „We hebben vo rig jaar een bouwfonds in 't le ven geroepen omdat we hoog no dig vier reddingsboten moeten vernieuwen, ze zijn nu zo'n 30 tot veertig jaar oud en ze kosten ruw weg vijf ton per stuk", aldus de heer Van der Zweep. „Met dit legaat van de heer Luden zijn we uitermate blij. We hebben nu 'n goede ondergrond voor 't bouw fonds De schenking hebben we vrij van rechten gekregen." Tenslotte de ridderhofstad Moersbergen, sinds enkele dagen in handen van 't Utrechts Land schap: Ze behoorde in de tweede helft van de 16c eeuw aan Bar- tholomeus de Wael, één van de Stichtse gemachtigden tot 't ont werpen van de Unie van Utrecht. Het landgoed beslaat ruim 70 ha. en ligt tussen Leeuwenburg en Aerdenburg. Het kasteel Moersbergen wordt bewoond door de heer Ph. van Alfen, die er een grote verzame ling van kerkelijke kunst en an tiek in heeft ondergebracht. De secretaris van het Utrechtse Landschap, burgemeester T. Bij- levcld van Breukelen, vertelde ons dat de schenking met groot enthousiasme is ontvangen. De vereniging, die ongeveer 700 ha. grond bezit, stelt zich ten doel zoveel mogelijk dergelijke land goederen voor het publiek open te stellen. Dit zal ook gebeuren met het buiten Moersbergen, dat bijzonder goed is onderhouden. Het kasteel is door dhr. Luden in zeventiende eeuwse stijl geres taureerd. Het landgoed was in 't begin van de eeuw nog eigendom van baron D'Ablaing, die er ver schillende stukken van heeft ver kocht. Tot het landgoed behoren nog een vrij groot boscomplex, enige boerderijen en een bos wachtershuis. DIVERSE BELANGRIJKE VOORSTELLEN GINGEN VLOT ONDER DE HAMER DOOR, zoals Vrijdagavond kwam de gemeente raad van Waalwijk, onder voorzit terschap van burgemeester Teijssen, bijeen voor behandeling van een 25 punten tellende agenda. Hieronder bevonden zich diverse belangrijke voorstellen waarmee behoorlijke ka pitalen gemoeid waren, doch de raad kon zich over het algemeen zonder veel bedenkingen met de zienswijze van b. en w. verenigen. De heren Dercksen en Van Oss waren met bericht \an verhinde ring afwezig. Z.h.st. besloot de raad aan de heer J. Klijn een bedrag van 46.87 van het door hem betaalde vergunnings recht te restitueren. Ruimtelijk structuurplan. Het voorstel van b. en w. tot deel neming aan de opstelling van een ruimtelijk structuurplan voor Mid den-Brabant, waaromtrent men el ders in dit nummer een uitvoerige uiteenzetting vindt, was voor som mige leden aanleiding enkele nade re inlichtingen aan b. en w. te vra gen. De heer Meys vroeg of de voor gestelde subsidie van 14 cent per in woner voor 1 jaar bedoeld was. De heer v. d. Hoven wilde ook iets meer weten over de kosten in de toekomst. Hij had uit het voor stel gelezen dat die 14 cent per in woner voorlopig voor éénmaal ver schuldigd waren en dat daarmede de tweede fase kan worden bekos tigd. Maar wat zullen de kosten zijn van de derde en volgende fa sen? De heer Mombers informeerde of het al bekend was of andere ge meenten ook bereid waren tot een gelijke bijdrage per inwoner. De voorzitter lichtte toe, dat de voorgestelde bijdrage slechts voor éénmaal is bedoeld om de tweede fase te kunnen afsluiten, hetgeen over ruim 1 jaar zijn beslag zal heb ben gekregen. Over de verdere kos ten valt thans nog moeilijk iets te zoggen. Hij wist reeds van enkele gemeenten dat deze met eenzelfde bijdrage accoord waren gegaan en spr. meende dat zulks met alle be trokken gemeenten wel het geval zal zijn, aangezien het voor iedere gemeente van het grootste belang is °at ze betrokken worden bij het overleg over een streekplan. Alle leden gingen daarop met het voorstel accoord. Bedrijfshal firma Appels. Blijkens het prae-advies dat wij f »°uS yorië nummer afdrukten, igt het in de bedoeling aan de Al- naweg langs de Oosterhavenkade grote industriehal te bouwen en deze aan Appels' Internationaal transportbedrijf alhier voor 15 jaar •n huurkoop af te staan. De heer Meys hoopt dat hiermede |evens de Grotestraat bevrijd zal vorden van de last en het gevaar oie de grote, aldaar geparkeerde levereWagens van de *a- Appels, op- De heer Mombers zou gaarne sug- sties willen doen betreffende de age rondom deze nieuwe hal, .verband met de nieuwe haven. zou o.a. een weegbrug van flin- capaciteit ter plaatse van groot on j?8 ?nden' °°k h! met het oog Zr bietencampagne. Voor een hav -n transito"bedrijf aan de j en 21J.n ook de kantoren en ver- ion ,ou*iUage van betekenis. Ge- 11 de snelle ontwikkeling van de ze onderneming tot nu toe, ver trouwde hij dat de firma Appels ook de outillage rondom hun nieu we bedrijf aan de haven flink zal opzetten. De voorzitter wees er op dat de firma Appels reeds lang veel te krap gehuisvest was, waardoor het niet te voorkomen was dat de grote vrachtwagens in de Grotestraat ook een lastig en gevaarlijk obstakel vormden. De voorgestelde nieuwe huisvesting zal hieraan voorgoed 'n einde maken. Wat de verdere outillage betreft, waarover ^door de heer Mombers was gestoken, merkte de voorzitter -op," dat ait een aangelegenheid was die buiten de bemoeiing van het ge meentebestuur lag. Dat was een 2aak die aan het zakelijk inzicht van de betrokken onderneming imoest worden overgelaten. De ge dane suggesties kunnen mogelijk een aanwijzing voor haar zijn. Z.h.st. gaat de raad hierna met 't voorstel accoord. Omtrent de Spaarregeling Ge meentelijke Sociale Werkplaatsen (zie prae-advies in ons vorig num mer) vroegen enkele leden om na dere toelichting op enkele onder delen. Zij kregen op hun vragen een bevredigend antwoord, waarna deze regeling de goedkeuring van de gehele raad kon wegdragen. De vergoeding voor vakleerkrach ten aan bijzondere u.l.o.-scholen over 1959 en 1960 werd conform de prae-adviezen vastgesteld. Cantine en huizen Timtur. Bij het voorstel tot aankoop van 4 woningen, magazijn en cantine en bijbehorende grond van de N.V. „Timtur" ten behoeve van het uit breidingsplan „Centrum", infor meerde de heer Meys, wanneer de cantine door de gemeente te aan vaarden is. De heer Duyvelaar vroeg wan neer Timtur het gebouw verlaat en of het gemeentebestuur nog over weegt het gebouw te verhuren. Burgemeester Teijssen antwoord de hierop, dat de cantine aanstonds na goedkeuring van het raadsbesluit door Ged. Staten te aanvaarden is. Genoemde N.V. wil het gebouw zo spoedig mogelijk aan de gemeente overdragen. B. en w. zullen aan de raad zo spoedig mogelijk voorstel len doen omtrent een eventuele nieuwe bestemming van de cantine. Het gemeentebestuur heeft reeds zeer belangrijke suggesties voor be stemming van het gebouw ontvan gen. Als streefdatum voor overna me wordt gedacht aan 1 oktober a.s. De voorstellen tot aankoop van 'n strookje grond aan de Burg. v. d. Klokkenlaan van de N.V. Gebr. Broere te Dordrecht, tot aankoop van grond aan de noordzijde van de Grotestraat van A. J. D. Broumels en tot verkoop van industrieterrein aan de Elzenweg aan de N.V. Schoenfabriek A. H. Aussems, wer den zonder op- of aanmerking door de raad goedgekeurd. Bij het voorstel tot verkoop van een stukje grond aan de Klooster- werf aan J. A. Cools, maakte de heer Mombers de opmerking, dat er niet voldoende ruimte zou overblij ven voor trottoirbreedte aan de noord-oostzijde van het pand. De voorzitter kon de heer Mombers op dit punt echter volkomen gerust stellen. De heren Duyvelaar, v. d. Hoven en Meys troken zich hierna met de gemeente-secretaris terug om de ge loofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden te onderzoeken. Namens deze commissie bracht de heer Duy velaar verslag uit en rapporteerde dat de geloofsbrieven in orde waren bevonden. De heer Duyvelaar kwam bij het volgende voorstel weer aan 't woord. Het ging hier over wijziging van de begroting 1962, naar aanleiding van een nota van aanmerkingen van Ge deputeerde Staten. De strekking van het voorstel kwam neer op een verbeterde budgetaire positie van de gemeente met een bedrag van 86.203,Dit gunstiger bedrag werd mede verkregen door de on langs verhoogde watertarieven. De heer Duyvelaar had liever gezien dat 't bedrag van 15.000,voort komende uit genoemde tariefsver hoging, was gebruikt voor het creë ren van een voorzieningsreserve. Deze opmerking werd door de voorzitter onderschreven, maar hij wees erop, dat de betreffende 15.000 gulden van het bedrag van 86.203.- moet worden afgetrokken. Na deze toelichting kon ook de heer Duyvelaar zijn fiat aan 't voor stel geven. De overige punten van de aanvul lende agenda, waarvan wij in ons blad van maandag j.l. melding maakten, werden allen zonder dat er hieromtrent iets werd opge merkt door de^raad aangenomen. Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle op vrijdag 27 juli 1962 des namiddags half 8 ten gemeentehuize. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Onbewoonbaarverklaring van 't pand Hoofdstraat 21. 5. Verlening van subsidie aan vor mingsinstituten. 6. Vaststelling van de „Rangen- en bezoldigingsverordening 1962". 7. Aanstelling in vaste dienst van de technisch ambtenaar J. G. v. Boven. 8. Vaststelling Voorbereidingsbe- sluit ex art. 36, 4e lid der Wo ningwet. 9. Verkoop van bouwterrein aan de Burg. Vermeulenstraat. 10. Aankoop van industrieterrein ten oosten van de Dick Flem- mingstraat. 11. Verbetering van de sportterrei nen aan de Juffrouwsteeg en aan de Bernhardstraat. 12. Verzoek om subsidie van de Ge reformeerde Kerk te Sprang t.b.v. de restauratie van de Ge reformeerde Kerk te Sprang. 13. Voorlopige vaststelling van de gemeenterekening over 't dienst jaar 1960. 14. Wijziging van de gemeente-be groting voor het dienstjaar '62. 15. Bespreking van de ontwerp-uit- breidingsplannen in onderdelen. 16. Mededelingen. 17. Rondvraag. 18. Sluiting. Voorstel tot verbetering van de sporterreinen aan de Juffrouwsteeg en aan de Bernhardstraat. Hoewel reeds enkele malen voor zieningen zijn getroffen t.a.v. de twee sportvelden aan de Juffrouw steeg, zijn deze nog nimmer in een staal geweest, dat van een goed sportterrein kon worden gesprotten. De beide voetbalverenigingen H.N.C. en Wit-Zwart, die üeze vel den gebruiken, kampen al jaren met de moeilijkheid, dat zij steeds van een veld gebruik moeten maken. Immers, was het veld van H.N.C. practised onbespeelbaar en zodanig oneüen dat de voetballers gevaar liepen hun benen te breken, dan werd dit wat opgeknapt, maar dan had het veld van Wit-Zwart als ge volg van het gebruik door beide ver enigingen zoveel te lijden, dat wan neer het veld van H.N.C. weer in gebruik kon worden genomen, dat van Wit-Zwart weer onbespeelbaar was. En ook omgekeerd was zulks het geval. Zo blijft men bezig. Bovendien ontbreken een parkeer gelegenheid, rijwielstanddaards, een behoorlijke afrastering rond 't ter rein, toegangspoorten, enz. B. en w. menen, dat in het belang van de jeugd van Capelle, maar niet minder uit een oogpunt van goed financieel beleid, niet langer met 'n min of meer geïmproviseerde op lossing kan worden volstaan. B. en w. hebben de Ned. Heide Mij daar om verzocht een rapport uit te brengen omtrent de te nemen maat regelen onder overlegging van een kosten-begroting. Daarbij gingen hun gedachten uit naar aanleg van een derde speel veld, dat om de andere week door de eerste elftallen van beide ver enigingen voor de competitie-wed- strijden zou worden gebruikt, ter wijl de tweede en verdere elftallen van beide verenigingen en voor oe feningen zouden worden gebruikt. B. en w. hebben thans dit advies van de Ned. Heide Mij ontvangen. In dit advies zijn op verzoek van b. en w. 3 punten behandeld: a. de verbetering van de bestaande sportvelden 22.800, b. de aanleg van een derde voetbal veld 18.200,— c. overige te treffen voorzieningen 15.900,— cons., het perceel Capelle, sectie L nr. 142, groot 4250 ma. De onderhandelingen over deze aankoop zijn evenwel nog niet af gesloten. Ornaat deze aangelegenheid zeer urgent is, stenen t>. en w. voor voorsnanas aneen een besluit te ne men omtrent ae veroetering van ae bestaanae sportveiaen en van ae overige te treilen voorzieningen tnans alleen ait te doen realiseren, weiKe ae bestaanae sportveiaen be- treiien. Dit laatste omvat aan; 500 m- parkeergelegenheid en toe gangsweg naar ae kleedkamers 2760,- 230 st. rijwielstandaards lbuö,- 7UU m' airastering rondom het ge hele veld, incl. aankoop materiaal 2520,- 1 toegangspoort 800,- 2 vlaggenmasten 110,- StruiKbeplanting incl. aankoop ma. teriaal en plantklaar maken plant- stroken 1514,- 6300 m2 verpleging publiek- en oe fenstroken ter weerszijden van de bestaande velden 1515,- Onvoorzien 476,- Totaal 56.900.— De grond voor uitbreiding van 't complex is evenwel geen eigendom van de gemeente. Daartoe zouden moeten worden aangekocht van: 1. het Waterschap het Zuiderafwa teringskanaal, het perceel Capel le, sectie L nr. 141, groot 8640 vierkante meter; 2. Mevr. L. Ph. M. Middelkoop en Totaal 11200,- Mitsdien stellen b. en w. voor 'n krediet van ƒ22.800,- en 11.200,- 34.000,- op de kapitaaldienst te voteren. Later hopen b. en w. op de aanleg van een derde sportveld te rug te komen. Tevens maken b. en w. van deze gelegenheid gebruik een voorstel te doen t.a.v. 't sportveld aan de Bern hardstraat, in gebruik bij de voet balvereniging „S.S.C. '55". Hier ont breken een parkeergelegenheid, rij wielstandaards en veldafscheidingen rondom het veld, terwijl voor de doelen zoden zullen moeten worden bij gele,gd. De kosten hiervan worden als volgt geraamd; 330 m' veldafscheiding a ƒ3,12 1029,60 700 m2 maken inkassingen, zoden leggen enz. a 3,38 2366, 100 m2 aanbrengen parkeergelegen heid ƒ5,52 552,— 200 st. rijwilstandaards a 6,56 1312,— Onvoorzien 40,40 Totaal 5300,— Voor dit doel stellen b. en w. voor 5300,op de kapitaaldienst uit te trekken. Openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen, te houden op vrijdag 27 juli 1962 om half 8 ten gemeentehuize. Agenda 1. Vaststelling notulen raadsverga dering van 29 juni 1962. 2. Ingekomen stukken. 3. Onderzoek geloofsbrieven en toelating nieuwbenoemde raads leden. 4. Voorstel van b. en w. om mede werking te verlenen, aan een verzoek van het bestuur der r.k. kleuterschool te Drunen tot aan_ koop van materiaal voor licha melijke ontwikkeling. 5. Voorstel om medewerking te verlenen aan een verzoek van het bestuur der Prot. Christelijke kleuterschool tot stichting van een kleuterschool. 6. Voorstel om medewerking te verlenen aan een verzoek van 't bestuur der St. Paulusschool te Drunen tot stichting van een bijzondere lagere school. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een verhoogd krediet voor verbouw gemeentehuis. 8. Voorstel tot het aangaan van 'n overeenkomst met de N.V. Wa terleiding Mij. Oost Brabant in zake aansluiting van een zgn. onrendabel pand. 9. Voorstel om deel te nemen aan de opstelling van een ruimtelijk structuurplan voor Midden-Bra bant. 10. Voorstel tot het verstrekken van een eenmalige subsidie aan de Stichting „Maatschappelijk Cul tureel Centrum Drunen" (M.C. C.D.). 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aankoop van een kolkenzuiger. 12. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage aan het r.k. kerk bestuur te Drunen in de kosten van het aanbregen van een in gangspartij en gedeeltelijke af scheiding zuidzijde kerkhof. 13. Voorstel tot wijziging begroting 1962. van de RAADSVERGADERING Openbare vergadering van de raad der gemeente Heusden op 26 juli 1962, des avonds 8 uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Onderzoek geloofsbrieven van de op 4 juni j.l. benoemd ver klaarde leden van de Raad. 5. Voorstel van b. en w. tot wijzi ging van de salarisverordening. 6. Voorstel van b. en w. tot wijzi ging van het ambtenarenregle ment en de wachtgeldregeling. 7. Voorstel van b. en w. tot wijzi ging van de kindertoelageveror dening. 8. Voorstel van b. en w. tot wijzi ging van de uitkeringsverorde ning. 9. Voorstel van b. en w. tot voor lopige vaststelling van de uitga ven voor het openbaar lager on derwijs en tot vaststelling van de vergoedingen en de voor ver goeding in aanmerking komende uitgaven voor het bijzonder la ger onderwijs over 1961. 10. Verzoek van het r.k. kerkbe stuur Herpt, strekkende tot het verkrijgen van subsidie in de restauratie en het jaarlijks on derhoud van de begraafplaats. 11. Voorstel van b. en w. tot ver koop van grond op het industrie terrein, in het uitbreidingsplan Oudheusden en aan de Hertogin Johanna van Brabantstraat. 12. Voorstel van b. en w. tot vast stelling van enkele straatnamen voor het uitbreidingsplan Oud heusden. 13. Rondvraag. 14. Sluiting. GESLAAGD Op het te 's-Hertogenbosch gehouden R.K. Mulo-examen slaagde onze stadgenoot Hans Bergmans en tevens behaalde hij het Middenstandsdiploma. ERE WIEN ERE TOEKOMT In onze rubriek „Op de voet gevolgd" van vrijdag 20 juli j.l. hebben we bij de uitreiking van de diploma's cursus industrie- vorming te Tilburg één naam van een geslaagde over het hoofd gezien, 11.1. van de heer P. C. W. Ketelaars, Grotestraat 79a te Waalwijk. Ook aan hem werd het diploma uitgereikt. Het spijt ons dat ons dit was ontgaan, vooral daar het in dit geval een stadgenoot betrof. BRANDWEERSUCCES Op de 1.1. zaterdag gehouden in ternationale brandweervvedstrij- den te Westwuezel (B.) behaalde onze brandweer de eerste prijs met lof. Als ploegcommandant fungeerde N. v. Well. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN O.W.S. De Waalwijkse Gymnastiek vereniging OWS gaat deze week haar cursusjaar besluiten met 'n onderlinge wedstrijd, waarbij naast diploma's, medailles en be kers te winnen zullen zijn. Op donderdagavond vanaf kwart over zes worden de jon gens beoordeeld, terwijl op zater dag de meisjes van 5-f3 jaar ge jureerd zullen worden. Aanvang 4 uur. Op zondag moeten de gro tere meisjes en dames vanal 10 uur hun beste beentje voorzet ten. Het bestuur hoopt om half 1 de eindstand te hebben opge maakt, zodat dan de prijzen uit gereikt kunnen worden. Ouders zijn bij de wedstrijden en prijs uitreiking welkom. Onnodig te zeggen dat het zeker de moeite waard is de gymnastiekzaal in de Mr. v. Coothstraat die dagen eens binnen te gaan. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN „KUNST EN KRACHT" J.l. vrijdagavond werden de on derlinge wedstrijden van de Gym- nastiekveren. „Kunst en Kracht" voortgezet. De prijswinnaars van de wedstrij den van dinsdagavond gaven wij reeds in ons vorig nummer. Thans volgen de uitslagen van j.l. vrijdagavond: Meisjes 1012 jaar HOGERE TECHNISCHE SCHOOL „ST. VIRGILIUS" BREDA EINDEXAMEN-CANDIDATEN 1962 Werktuigbouwkunde H. J. de Bruyn, Dinteloord; H. C. Coertjens, Prinsenbeek; G. C. Die lissen, Breda; H. A. Franken, Moer dijk; H. J. Heynen, Roosendaal; M. A. G. M. v. Hoek, Ulvenhout; A. R. Krahe, Breda; W. C. M. de Leeuw, Tilburg; J. A. M. v. Loenhout, Bre da; J. A. J. G. v. d. Made, Ooster hout; C." A. M. Nijeholt, Breda; A. Steijaert, Terhole; A. F. E. Tjin Kam Yet, San Nicolas (Aruba); A. F. Verheyen, Rijsbergen; C. F. Ver meulen, Breda; A. O. Yarza.garay, Aruba. Electrotechniek J. P. A. Aarts (met lof) Oud- en Nieuw-Gastel; S. W. Bastianen (met lof) Zundert; P. A. H. M. van Beek, Prinsenbeek; J. C. J. M. Bekker, Bergen op Zoom; C. H. M. Broeders (met lof) Langeweg; J. B. C. Broos, Breda; M. P. A. Buys, Breda; C. W. A. M. Derks, Breda; M. H. H. van Dijk, Breda; W. C. van Eetten (met lof) Zevenbergen; A. J. Frijters, Breda; J. de Graaf (met lof) Breda; J. L. Grootens, Breda; C. J. A. Jan sen, Gilze; G. W. Koster, Breda; C. A. v. Leest, Zevenbergse Hoek; A. H. J. Merkx, Hoge Zwaluwe; P. C. Mulders (met lof) Leur; J. A. H. M. v. Nes (met lof) Bergen op Zoom; J. C. A. Oom ens, Tilburg; J. M. Pie- ters, Goes; L. R. van 't Westeinde, Groede. Chemische Techniek M. A. Avontuur, Made; C. C. Bloem, Mundo-Noba (Curasao); J- P. Diependaal (met lof) M ade; H. A. C. v. Engelen, Bavel; H. A. J. de Krom, Breda; I. Lindhout, Breda; C. A. L. Mol, Roosendaal; F. G. M. Wolters, Budel; W. M. W. Zom, Ze venbergen. Ie prijs Corry Pullens 2e prijs Netty de Brouwer 3e prijs Willy Sulsters 4e prijs Corry van Tuyl 5e prijs Carla Verheijden Jongens 1214 jaar le prijs T. Verkooyen 2e prijs J. Boom 3e prijs Joh. van Tuyl Jongens 1417 jaar gem. 7,88 7,83 7,58 7,45 7.43 gem. 7,68 7,52 7,30 le prijs P. van Helvoirt 2e prijs Ger. Velthuizen 3e prijs M. Klerx gem. 8,10 7,60 7,18 Bij de jongens legde P. van Hel voirt met zijn eerste prijs tevens voor het eerste jaar beslag op de wisselbeker. Er was tevens een fraaie beker door de leider van „Kunst en Kracht", de heer Jos. v. d. Wiel uit Drunen, beschikbaar gesteld voor diegene die over alle wedstrijden gerekend het hoogste gemiddelde had gehaald, met uitzondering van de hoogst geplaatsten, die reeds een beker verdiend hadden. Het bleek dat de 10-jarige Corry Pullens met een gemiddelde van 7,88 niet alleen de eerste prijs in haar groep, maar tevens deze fraaie beker had gewonnen. Onder deze groep meisjes van 1012 jaar ble ken trouwens verschillende goede krachten te schuilen die elkaar wei. nig toegaven en die een goede be lofte voor de toekomst inhouden. „Kunst en Kracht" kan met vol doening op deze geslaagde en span nende wedstrijdavonden terugzien. BEDRIJFS- EN ZOMERAVONDVOETBAL Woensdag 25 juli te 7 uur zal op het errein van RWB de laat ste wedstrijd worden gespeeld van de competitie van het be-, drijfsvoctbal. - Deze wedstrijd, waarbij de elf tallen van de Fa. Verhulst en Ovito tegen elkaar in het veld kofen, is in grote inate beslissend voor 't afdelingskampioenschap in de A-klasse. Indien het elftal van de Fa. Verhulst een overwinning of zelfs maar een gelijk spel kan behalen, is het de derde ploeg die lacht, want dan is de Fa. Schu wer kampioen. Als Ovito kans ziet de over winning te behalen, en wij moe ten hen daartoe toch alleszins in staat achten, dan zal een beslis singswedstrijd tussen Ovito en Schuwer moeten uitmaken wie zich afdelingskampioen noemen mag. Spanning zal er dus bij deze laatste wedstrijd genoeg aanwe zig zijn, zodat het de voetballers heus niet aan belangstelling zal ontbreken.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 3