De Echo van het Zuiden 50 jaar DRUNEN Uit tic Langstraat Sprang-Capelle BRILLEN Gemeente-gasbedrijf te Kaatsheuvel NEDERLAND-BELGIË Loon op Zand LIEDERTAFEL „ECHO DER DUINEN" Nieuwkuük Vlijmen Haarsteeg: ZOMERFEESTEN WAALWIJKS BELANG ZONDAG 29 JULI - aanvang 2.30 uur Interland Motorvoetbal Om 8 uur CONCERT IN HET WANDELPARK Twee jubilarissen bij „Calorita". Dezer dagen waren de heren H. Cové en A. Wagemakers 40 jaar in dienst van de voederfa- briek „Calorita" voorheen firma A. L. Sneep te Capelle. Zij wer den bij die gelegenheid in de wo ning van de directeur, de heer Buizer, door burgemeester M. v. Prooijen gedecoreerd met de me daille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De burgemeester noemde het 'n bij zonder feit dat twee personen te gelijkertijd zoveel jaar in dienst waren van een bedrijf. „Zij zijn met het bedrijf meegegroeid, ze hebben de voor- en tegenspoed meegemaakt, het is een stuk van hun leven geworden." Burge meester v. Prooijen uitte zijn waardering voor de toegewijde arbeid van de heren Cové en Wa gemakers. De heer Cové dankte, mede na mens zijn collega, voor de be toonde hulde. Boerenjeugd hield wedstrijden. De jongerenorganisatie van de Noordbrabantse Maatschappij v. Landbouw hield zaterdag wed strijden op het bedrijf van de heer W. N. Kuijsten jr., Sprang. Evenals vorig jaar bestond voor deze wedstrijden veel belangstel ling. De uitslag was als volgt: Trekkerbehendigheidswedstrij- den: 1. S. v. Dongen (305 straf- punten); 2. N. v. Pelt (453 straf- punten); 3. J. Zwart (504 straf- punten)4. M. van Riel (530 strafpunten)5. W. de Bie (532 strafpunten). Ringsteken met trekker: 1. W. de Bie en mevr. de Bie-Timmer- mans; 2. S. v. Dongen en mej. N. Rozenbrand; 3. R. v. Cainpen en mej. A. v. Pas. Paren kruien: 1. M. Rijken en mej. N. Rozenbrand (10 secon den); 2. J. v. Baardwijk en mej. R. de Bie (18 sec.); 3. P. Pruis- sen en mej. C. Kuijsten (18 sec.). Fietsen met hindernissen (jon gens) 1. M. Rijken; 2. G. de Bie; 3. H. van der Schans. Fietsen m. hindernissen (meis jes) 1. Mej. R. de Bie; 2. mej. N. Rozenbrand; 3. mej. A. Kuijsten. Klcdingwedstrijd: 1. Mej. Nel ly Rozenbrand; 2. mei. Ans van Loon- 3. mej. Rina v. Beek. ÜLi Sprang Capelle A.s. zondag wordt 'n wedvlucht gehouden vanuit St. Ghislain, af stand 170 km. Jeugdorkest K-N.A. op festival. Het jeugdorkest van Kunst Na Arbeid nam j.l. zaterdag deel aan het festival, uitgeschreven door de fanfare Jubilate Deo te Groes- beek. Nadat men de officiële ope ning van dit festival had mede gemaakt waarbij zeer waarderen de woorden tot het jeugdorkest waren gesproken, hetgeen beant woord werd door de voorzitter VANMAAREN Dèt is de Zaak voor MAANDAG 23 JULI 1962 84e JAARGANG No. 57 Dit jaar is het vijftig jaar gele den dat in Kaatsheuvel door het ge meente-gasbedrijf het eerste gas ge leverd werd, dat geproduceerd was in de eigen steenKolengasfabriek. Voordien, ongeveer vanax het begin dezer eeuw, werd er te Kaatsheuvel ook. reeds van gas gebruik gemaakt, maar dit werd betrokken, en dan nog alleen door de beter-gesitueer- den, van een Acetyleen-centraie, die geëxploiteerd werd door een Belgi sche maatschappij „La Vauqueline SoOieté Anonyme", dat daartoe een gebouw had, dat gelegen was aan ae voormalige Brandsesteeg. Toen omstreeks 19lü i_.oon op Zand's gemeentebestuur plannen op perde tot oprichting en exploitatie ener steenkolengasfabriek, waren er te kaatsheuvel 135 aangeslotenen die het voor verlichting dienende carbidgas van deze Acetyleen-cen traie betrokken. In een lijvig rap port nam de directie hiervan stel ling tegen de plannen van het ge meentebestuur tot invoering van steenkoiengas, zich opwerpend als verdedigers van de belangen der Kaatsheuvelse burgerij, maar in werkelijkheid natuurlijk fel oppo sant in verband met haar eigen be langen welke hier op het spel ston den. De heer Th. v. Mierlo, destijds directeur der gemeente gas- en elec- tnciteitsfabrieken te Tilburg, was üe technische adviseur, die op ver zoek van het gemeentebestuur van Loon op Zand in uitgebreide rap porten de stichting en levensvat baarheid ener gemeentelijke steen kolengasfabriek toelichtte en de op_ richting daarvan alleszins gemoti veerd achtte. Van veel belang was daarbij, dat ook de naburige ge meenten Sprang en Vrijh.-Capelle van de gaslevering gebruik zouden maken, waardoor gunstiger uitkom sten zouden worden verkregen. Dit gold ook, zij het in mindere mate in verband met de te overbruggen afstand van circa zes km., voor het dorp Loon op Zand. In dit verband was ook het terrein, waar de fabriek diende te worden gebouwd, belang rijk. Indien Loon op Zand in de aansluiting van de gemeenten diende een terrein aan de provincia le weg aanbeveling, terwijl men bij aansluiting va nde gemeenten Sprang en Vrijhoeve-Capelle met 'n terrein aan de Kattensteeg (thans Jan de Rooystraat) meer gebaat was. „Evenmin als zulks in de grote steden hier te lande het geval is, waar miljoenen worden beschikbaar gesteld voor oprichting en moderni sering van steenkolengasfabrieken, behoeft bij uw gemeentebestuur de vrees te bestaan, dat de stichting ener steenkolengasfabriek te Kaats heuvel zal voeren naar anti-moder nisme. Integendeel houd ik mij overtuigd, dat de uitvoering der voorlopige plannen zullen strekken tot voordeel van de ingezetenen en tot bevordering van de bloei en welvaart van Kaatsheuvel". Dit was de slotconclusie van de heer v. Mier lo. Deze werd tot adviseur benoemd, toen reeds spoedig een begin werd gemaakt met de verschillende werk zaamheden tot oprichting ener steenkolengasfabriek, nadat de ge meenteraad op 7 april 1911 hiertoe in een openbare vergadering had besloten en het terrein aan de Kat tensteeg als bouwplaats had aange wezen. Doordat enkele firma's hun werk niet op de bepaalde tijd kon den opleveren, werd eerst op 27 april 1912 het eerste gas geleverd. De eerste directeur van 't nieuwe bedrijf was de heer H. Monchen, terwijl het gemeentebestuur in het beheer werd bijgestaan door een commissie, bestaande uit burgemees ter J. L. van Besouw als voorzitter en de heren M. v. Beurden, H. de Bresser en I. Lombarts, leden. Per 1 september van dat jaar nam wet houder H. Verster de plaats van de heer v. Besouw in als voorzitter. Op het eind van dat eerste jaar bedroeg het aantal gewone aanslui tingen 202, muntmeters 265 en gas motoren 7, terwijl het geproduceer de gas 139090 kubieke meter be droeg. De totale lengte van de hoofd leiding bedroeg 6739 m., het aantal lantaarns voor de openbare verlich ting 76. Gedurende de wintermaan den bleven hiervan zeven lantaarns de gehele nacht doorbranden. De gasprijs bedroeg in 1912 zes, zeven en acht cent per kubieke meter. Op vallend is de netto-winst over dat eerste jaar, n.l. ƒ4911,98. In 1913 waren de gemeenten Sprang en Vrijhoeve-Capelle op het buizennet aangesloten, waardoor de hoofdleiding met 3475 meter werd uitgebreid, terwijl 231 aansluitingen in deze gemeente tot stand kwamen. De wereldoorlog 19141918 had op het bedrijf aanvankelijk niet zo veel invloed. Alleen werd in plaats van Duitsland, Engeland leverancier van de kolen, welke steeds duurder en slechter werden, hetgeen tot be zuiniging van het gasverbruik en tot verhoging van de kostprijs leidde, terwijl uiteindelijk een gasrantsoe- nering werd vastgesteld. Van de veranderingen, welke zich 'n de loop der jaren in het bedrijf en de voornaamste personeelsbezet- tuig voltrokken, willen wij volstaan ■net de volgende bijzonderheden. In 1919 werd als boekhouder aan gesteld de heer W. P. J. v. d. Wee, me deze functie tot z'n pensionering ■n 1950 met grote accuraatheid ver vulde. In 1921 werd na rijp beraad be sloten een tweede gashouder van 1000 kubieke meter bij te plaatsen. Gedurende de zomermaanden wer den in dat jaar geen lantaarns ont stoken, terwijl de openbare verlich. ting gedeeltelijk werd vervangen door electrische verlichting. De al gemeen heersende malaise in 1922 had een sterk verminderde gasver- hoging tot gevolg. Op 1 januari 1925 werd als op volger van de heer Monchen tot di recteur van het bedrijf benoemd, de heer I. J. M. Teunissen. In dat jaar genoten de stokers één dag en het overige personeel drie dagen verlof. Behalve voor de stokers, meter - opnemer en incasseerder, werd voor het personeel de vrije zaterdagmid dag ingevoerd. In 1926 werd een vier-ploegen- dienst ingevoerd, waardoor de 12- urige overgangsdiensten kwamen te vervallen en de diensten acht-urig werden. In de raadsvergadering van 17 maart 1928 werd het belangrijke be sluit genomen 't centrum van Loon op Zand vanuit de fabriek van gas te voorzien, waar dat jaar echter slechts 89 ingezetenen besloten tot aansluiting over te gaan. Eveneens belangrijk was de verharding in 1932 van de inmiddels tot Stations straat omgedoopte Kattensteeg, zulks in verband met het onderlinge verkeer en wegens de ligging van het bedrijf aan deze weg. Met voorbijgaan van de algemene gebeurtenissen tijdens de tweede wereldoorlog, maken we nu een sprong naar het jaar 1949, dat een keerpunt betekende in de geschie denis van het gasbedrijf. In dat jaar werd namelijk de aansluiting aan de Staatsmijnen tot stand gebracht. Op 8 maart geschiedde door de commis saris der Koningin, Prof. J. de Quay, de officiële indienststelling van de mijngas-ontvanginstallatie. Hoewel reeds met ingang van 8 februari mijngas van de Staatsmijnen werd betrokken als suppletie, werd in verband met de nog aanwezige ko- lenvoorraad gas geproduceerd tot 25 maart, op welke datum te 8.15 uur de productie werd stopgezet. Nog één jaar heeft directeur Teu nissen deze voor hem rigoureuze verandering meegemaakt, want op 1 maart 1950 verliet hij de gemeen tedienst met pensioen, nadat hem op 27 februari, mede naar aanlei ding van z'n 25-jarig dienstjubileum, door het gemeentebestuur een wel verdiende hulde en dank was ge bracht voor het belangrijke werk door hem aan de gemeente bewezen. Tot zijn opvolger benoemde de ge meenteraad in zijn vergadering van 27 december 1949 de heer N. H. A. Steffen, die op 1 maart 1950 zijn functie aanvaardde. Nadat admini strateur v. d. Wee datzelfde jaar met pensioen was gegaan, werd hij opgevolgd door de tegenwoordige functionaris, de heer W. C. M. Pe ters. In 1955 werd begonnen met het verhuren en in huurkoop verstrek ken van gasgeysers. Op 31 decem ber van dat jaar waren verhuurd 149 installaties en 12 in huurkoop verstrekt. Thans bedraagt het aan tal verhuurde geysers ca. 1500. De laatste belangrijke gebeurte nissen in het 50-jarig bedrijf, dat thans 3600 aansluitingen telt en een omzet heeft van 3 miljoen ku bieke meter gas, zijn de op 1 janua ri 1960 in gebruik genomen propaan- luchtpiek-gasinstallatie, dat 't vorig jaar werd betrokken. Hoewel de viering van dit jubi leum een sober en intiem karakter zal dragen, wil het gemeentebestuur toch gelegenheid geven tot felicite ren tijdens de receptie, die woens dag 25 juli van 11.00 tot 13.00 uur in de zaal van hotel Euphonia zal worden gehouden. CLUBWERK OUD-DEELNEMERS LEVENSSCHOOL In juli 1961 verlieten 47 jongens met een getuigschrift de Levens school te Kaatsheuvel. Voor deze jongens oud-deelnemers wer den vanaf september 1961 regelma tig contactavonden georganiseerd tot en met juli 1962. In totaal 11 avon den per groep. De 47 jongens waren in twee groepen gesplitst, zodat per maand twee avonden werden gehou den, waarbij de.jongens altijd de keuzemogelijkheid hadden. Iedere jongen ontving maandelijks een schriftelijke uitnodiging, waardoor het contact met de levensschool in ieder geval gehandhaafd werd. In totaal werden 513 uitnodigingen verzonden, welke resulteerden in een opkomst van 311 jongens, een percentage van 60.4 dus. Geen slecht resultaat derhalve, als daarbij in aanmerking wordt genomen dat het hier gaat om een activiteit, die zich geheel in de vrije tijd van de jon gens afspeelt, veel hunner in de win ter avondscholen bezoeken, anderen moeten overwerken of thuis mee werken. Programma A. Lichamelijke vorming. Iedere contactavond begint met een uur sport, waarbij gezocht wordt naar vormen, welke voor de jon gens attractief zijn; eerst een korte ichaamstraining, daarna meestal zit- voetbal en basketball, terwijl in ju ni zwemwedstrijden werden georga niseerd. B. Culturele vorming. Door een van de filmavonden werd een prachtige gelegenheid ge vonden om alles wat men op de Le vensschool over film geleerd had, nog eens onder de aandacht te bren gen. De waarde van goede lectuur werd nog eens benadrukt door van twee avonden een gedeelte te ge bruiken voor 't voorlezen van frag menten uit een goed boek van een Nederlandse auteur. Ook de televi sie kwam aan bod bij de vertoning van een filmpje. C. Algemene vorming. Rond de bevrijdingsdag werd aan de jongens uitvoerig verteld over de betekenis en de waarde van 't ver zet tijdens de laatste wereldoorlog. Vooral in de tijd waarin we nu le ven, waarin de opgroeiende jeugd haast geen ander „heldendom" meer kent dan dat van sporthelden en teenager-idolen, was 't nuttig eens de schijnwerper te richten op de helden van het Nederlandse verzet. Dokter Bredero uit Oisterwijk verzorgde voor de jongens 'n avond over sexuele voorlichting. Voortge bouwd werd op de kennis en 't in zicht, dat de jongens reeds op de Levensschool was bijgebracht. D. Sociale vorming. De sociale vorming kreeg een prachtige kans met de vertoning van de Duitse discussiefilm „Warum sind Sie gegen uns?" Een film, waarin o.a. het probleem van de standen wordt gesteld en de nood van vele jonge arbeiders naar vo ren komt. De discussie na deze film was zeer vruchtbaar. Zoals gebruikelijk kregen de jon gens dit jaar nog gratis het Levens schoolblad thuisgestuurd. Met frisse moed zal in september weer worden gestart met de jon gens, die dezer dagen de Levens school met een getuigschrift gaan verlaten. ACTIE „WIJ EN ZIJ" De inzameling, welke ingevolge de actie „Wij en Zij" door de K.A.B. afd. Kaatsheuvel is gehouden, heeft het bedrag van 575,opgeleverd. „Echo der Duinen" gaf, in samen werking met de R.K. Zangvereni ging Oisterwijk, een goed geslaagd concert op de kiosk op de Lind te Oisterwijk. Gezien de slechte weers omstandigheden, was de belangstel ling redelijk goed. BENOEMING Zijne Hoogwaardige Excellentie mgr. W. M. Bekkers, bisschop van 's-Hertogenbosch, heeft goedgekeurd deTbenoeming van de heer Johan de Kort tot lid van het r.k. Armbestuur te Loon op Zand. LEVENSSCHOOL DRUNEN BESLOOT CURSUSJAAR Bij het besluit, en een zelfs enigs zins feestelijk besluit, van het cur susjaar, kon burgemeester Mr. Stie- ger vrijdagavond 25 getuigschriften uitreiken, terwijl nog 4 jongens een verklaring ontvingen dat zij de le vensschool voor het derde jaar zul len bezoeken. In zijn openingswoord gaf Ir. van Lammeren een overzicht van de ontwikkeling van deze school en was bijzonder goed gestemd over de groei en de belangstelling van deze school in de laatste jaren. De groei is zodanig, dat ernstig wordt ge dacht aan nieuwbouw, waardoor 'n verdere groei niet door gebrek aan gebouwen behoeft te worden ge remd. Burgemeester Stieger, die hierna de getuigschriften kon uitreiken, toonde zich verheugd over het feit dat er ook in deze streek een levens school is voor jongens en dat er binnen korte tijd ook zal kunnen worden gestart met een Mater Ama- bilisschool. Aalmoezenier Kamp wees na deze uitreiking, nadat hij de geslaagden had gelukgewenst, op het doel en 't nut van de levensschool, waar de lessen voor de jongeren uit het be drijfsleven meer gericht zijn op het practische leven. Ook hij noemde de stichting van een levensschool voor meisjes voor het gehele dekenaat 'n goede stap vooruit. Na het officiële gedeelte kregen de ouders gelegenheid de handvaar digheid van de jongens in de ten toongestelde werkstukken te bezich tigen. De verdere avond werd door de jongens zelf gevuld met het ver zorgen van een klankbeeld, terwijl onder leiding van de heer v. Osch werd gedemonstreerd, waarom op de levensschool aan sport word ge daan. Tot slot dankte de heer v. d. Heij den, leider van de Levensschool Drunen en omstreken, allen voor de belangstelling en vooral ook voor de prettige samenwerking met di verse instanties in dit voorbije jaar. Ook wees hij er nog op dat het, in landelijk verband gezien, niet mo gelijk is tegemoet te komen aan de wens van velen om er ook 'n avond cursus op na te houden. Wel wil men de jongens voor de derde-jaars tegemoetkomen. Voor hen zullen de cursussen zoveel mogelijk in de avonduren plaats vinden. Het pro gramma sluit evenwel aan op de 2 voorgaande jaren, al zal het ener zijds een geheel eigen karakter heb ben. UITREIKING EINDGETUIGSCHRIFTEN Technische school voor de Schoen industrie te Drunen Donderdagavond a.s. zal burgem. Stieger aan de Technische school voor Schoenmakers te Drunen de eindgetuigschriften uitreiken aan de geslaagden van de 3-jarige dagcur sus aan deze school. De werkstuk ken, welke door deze leerlingen ver vaardigd zijn, zullen dan tevens kunnen worden bezichtigd. Verder zullen ook op vrijdagavond tot Si uur deze werkstukken te bezichtigen zijn. Tevens kunnen op deze dagen leerlingen voor het eerste jaar zich aanmelden. DE REISCLUB HULTEN GING OP REIS De buurtvereniging Huiten maak te zondag weer haar jaarlijks uit stapje. Oirschot, Reuzel en Moerges tel waren in deze reis plezierige pleisterplaatsen; 's avonds bij de thuiskomst bleef men in het club lokaal Café Klerks nog geruime tijd gezellig bijeen. UITREIKING GETUIGSCHRIFTEN In het patronaat alhier had de uitreiking plaats van getuigschriften van de Levens school Drunen en omstreken. Vijf en twintig jongens kregen een getuigschrift, terwijl nog vier jongens een verklaring ontvingen, om dat zij de Levensschool ook nog een derde jaar zullen bezoeken. De voorzitter van het schoolbestuur, ir. Th. van Lammeren, gaf in zijn openings woord te kennen, dat de groei der Levens school tot tevredenheid stemt. We groeien dusdanig, aldus de voorzitter, dat er erns tige plannen worden gemaakt om tot nieuw bouw te geraken. Ook vond de voorzitter in zijn openingswoord aanleiding om zijn vreugde uit te spreken over de aanwezig heid van een vertegenwoordiger der ge meentebesturen uit de omgeving en over de belangstelling der geestelijheid. Bijzon der was hij verheugd over het feit dat bur gemeester Stieger uit Drunen bereid bleek de getuigschriften uit te reiken. Vervolgens nam burgemeester Stieger 't woord. Hij sprak er zijn vreugde over uit dat ook deze streek een Levensschool heeft en dat bovendien gestart is kunnen worden met een Mater Amabilisschool voor meisjes. Hij achtte het vormingswerk voor de jeugd van uitermate belang. Hierna reikte de burgemeester de getuig schriften uit. Het deed de jongens zicht baar genoegen dat zij zo uitdrukkelijk offi ciële belangstelling kregen. Na de uitreiking van de getuigschriften kreeg de aalmoezenier het woord. Hij wees er op dat de Levensschool geen kwestie van uitdrukkelijk les geven is, maar veel meer een bepaalde wijze van voorleven. Het is dan ook niet zo dat er echte godsdienstles gegeven wordt; veel meer wordt getracht het practische leven op christelijke wijze te doorlichten. Al of niet bewust hebben de jongens daar behoefte aan. Dit facet van het levensschoolwerk is veel belangrijker dan iemand kan vermoeden, aldus aalmoe zenier Kamp. Vervolgens memoreerde hij dat de Stichting Mater Amabilisschool voor meisjes voor het gehele dekenaat Heusden in het leven is geroepen. Na dit officiële deel kregen de ouders en alle aanwezigen de gelegenheid om een ten toonstelling van werkstukken der jongens te bezichtigen. De Levensschool heeft op dit terrein een uitgebreid arsenaal van moge lijkheden.. De handvaardigheidsleraar pater Stanislaus van Mariënkroon alhier gaf bij de tentoonstelling een toelichting. Na een kop koffie werd het verdere deel van de avond gevuld door de jongens, be houdens een korte toespraak door de direc teur van de school, de heer v. d. Heijden. De jongens lieten een klankbeeld horen en kleurendia's zien, beide door hen zelf ge maakt. Zij hebben getracht zelf uit te beel den hoe een jonge van hun leeftijd is. Zij zijn daar aardig in geslaagd. Onder leiding van de heer van Osch ga ven de jongens een demonstratie van de wijze waarop en waarom in de school aan sport wordt gedaan. De directeur dankte de werkgevers en alle andere belangstellenden voor de pret tige samenwerking in het voorbije jaar. Hij wees er op dat het, gezien de essentie der Levensschool, gezien ook het landelijk stre ven en tenslotte uit practische overwegingen, niet mogelijk is om tegemoet te komen aan de wens van velen om ook een avondschool er op na te houden. Wel wil men de jongens tegemoet komen, die twee jaar Levensschool gehad hebben. Voor hen wordt voor zover mogelijk en gewenst een derde jaars cursus belegd, die in de avonduren zal plaats heb ben. Het programma zal dan echter ener zijds aansluiten aan de voorbije twee jaren, anderzijds echter een geheel eigen karakter dragen. PRIJSUITREIKING WEDVLUCHT HERWONNEN LEVENSKRACHT Zaterdag 21 juli had in café Den Braai de prijsuitreiking plaats van de wedvlucht Vilvoorde ten bate van Herwonnen Levens kracht. Om plm. 8 uur opende de voorzitter van Herwonnen Levenskracht deze bijeen komst, heette allen welkom, in het bijzonder wethouder J. Vorstenbosch, die de prijsuit- king zou verrichten, en bracht dank aan De Zwaluw voor het organiseren van deze vlucht, Hierna sprak wethouder Vorsten bosch een speciaal woord tot het comité, van Herwonnen Levenskracht, dat alles in het werk stelt om de zieke medemens te helpen en dankte tevens De Zwaluw voor het organiseren van een wedvlucht voor het goede doel, die volgens de penningmeester een netto bedrag van f 273,25 heeft opge leverd. Hierna volgde de prijsuitreiking voor het publiek en voor de leden van De Zwaluw. Een extra prijs werd overhandigd aan het jongste lid van de Zwaluw Jef v. d. Wiel, wat hem volkomen verraste. Voor het publiek zijn nog prijzen af te halen bij bet bestuur van Herwonnen Levenskracht. UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN Als men niet beter wist zou men niet ge neigd zijn aan te nemen dat het hier een compleet gezelschap ouden van dagen was dat woensdagavond jl. om 8.30 uur bij café van der Lee de auto's verliet, na weer hun jaarlijks uitstapje te hebben gemaakt. Afgaande op hun vitaliteit en hun uitge latenheid zou men eerder aannemen dat de ze personen nog maar amper de middelbare leeftijd hadden bereikt. Uit opgevangen ge sprekken kon toch meteen de conclusie ge trokken worden dat die jaarlijks uitstapje niet graag zouden missen. Wat de oudste met medewerking van Harmonie „St, Crlspijn" en K.A.J,-drumband op het W.S.C.-terrein entree 25 cent door Harmonlo „St. Cecilia" Haarsteeg inwoners ongetwijfeld wel de meeste vol doening schenkt is zeker het gevoel, dat zij vooral door de jongere generatie worden gewaardeerd. Op de eerste plaats komt dan alle lof toe aan het comité dat het ieder jaar mogelijk maakt om deze mensen een aangename mid dag te bezorgen. Maar daarnaast weet het comité zich gesteund door de sympathie en het medeleven van de ganse bevolking; ge zamenlijk weet men het ieder jaar klaar te spelen om de benodigde financiële midde len bijeen te krijgen om de tocht doorgang te doen vinden. Ditmaal werd de reis gemaakt met een grote touringcar en enkele luxe auto's, die gratis ter beschikking waren gesteld. Des middags om 12 uur werd met het ophalen begonnen en te ca. 12.30 uur vertrok het gezelschap in westelijke richting. Allereerst stond een bezoek aan de grote industriestad Tilburg op het programma en na aldaar te zijn aangekomen werd een rondrit door de stad gemaakt, met als vanzelfsprekend in het voorbijrijden bezichtiging van de voor naamste gebouwen. Van Tilburg ging het later naar Hilvarenbeek, waar in hotel „De Drie Zwaantjes" enige tijd werd gerust Vervolgens ging het door het meest zuide- delijk gedeelte van onze provincie naar Eindhoven en ook hier werd een rondrit door de stad gemaakt. Na ter plaatse ook nog een wandeling te hebben gemaakt was zo zoetjesaan de tijd weer aangebroken om in te stappen en de terugreis' te aanvaarden. Via Best, Boxtel, Vught en 's-Bosch keerde het gezelschap om 8 uur terug, de Kon. Harmonie St. Cecilia was present en met muziek voorop ging het naar café van der Lee waar de avond verder gezellig werd doorgebracht. „ER OP UIT"-LEDEN NAAR VIERDAAGSE Maandagmorgen zijn de leden van „Er op uit" die deze week zullen deelnemen aan de Vierdaagse te Nijmegen per bus ver trokken naar de Keizer Karelstad. Op de eerste dag is het nog installeren, aan gaan melden, de stad in om kaarten te versturen, en 's-avonds natuurlijk naar de vlaggenpa- rade in het Goffertstadion, terwijl dan dins dagmorgen gestart wordt voor de eerste marsdag. „Er op uit" is op drie van de vier af standen in Nijmegen vertegenwoordigd, nl. op de 30, 40 en 55 km. Op de 30 km. ne men 8 meisjes deel, op de 40 km. een groep van 22 personen, bestaande uit 19 meisjes, 2 jongens en de leider de heer J. P. de Vos. Op de 55 km. nemen 5 jongens deel nl. M. v. Beek, A. v. d. Schans, K. v. d. Schans, J. Vos en P. Vos. Voor de verzorging zijn meegegaan de echtparen v. Tilborg en van Zeist, alsmede mevr. de Vos, terwijl voor de verzorging van de jongens op de 55 km. meegegaan is Hannie Rozenbrand. Wij wensen de leden van „Er op uit" in Nijmegen succes toe. Vrijdag a.s. zullen een aantal bussen met leden van „Er op uit" alsook met overige belangstellenden naar Nijmegen gaan naar de sluitingsdag van de Vierdaagse. De bussen vertrekken des morgens om 8 uur. Tot en met dinsdagavond bestaat er nog gelegenheid, zowel voor leden als be langstellenden om zich op te geven op één der onderstaande adressen: Mevr. A. Rosenbrand-Wagemakers, Wen- delnesseweg 134 en mej. G. Versteeg, v. d. Duinstraat 5. HARMONIE MARIJKE In verband met het succes dat de harmo nie „Marijke" met de drumband op het federatief concours te Katwijk op zaterdag 14 juli jl. heeft behaald, zal deze op dins dag 24 juli een receptie houden in het ge bouw van de Chr. Volksbond van 8-9 uur De Luchtvaart. De P.V. De Luchtvaart alhier hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Neufvilles, afstand 143 kin. Aantal duiven 255. De uit slag was als volgt: A. v. Oosterhout 1 2 19 22 41 42 65 66 68 71; A. Tactor 3 31 44 64; C. Blok 4 7 4G 62; C. de Cloe 5 6 14 16; A. Bakkeren 8 49 55 69 77; I3. Nieuwenhuizen 9 11 28 43 78; D. J. v .Helden 10 17J. IJpe- laar 12 15 21 73; A. Klootwijk 13 24 36 81P. v. Raamsdonk 18 23 53; A. v. Beek 20 80: B. Pols 25 30 51 60; C. Boer 26 27 45 56 79; W. Pulles 29 40 52; H. Dalmaijer 32 34 82; M. v. Peer 33 37 50 59 72; J. Meter 35 38 48 63; J. Ver- duijn 39; J. Rozenbrand 47 70; A. Versteeg 54; H. v. Camp* 57; M. v. d. Galiën 58 84; C. Tref fers 61; M. Werther 67 74 75; H. de Jong 76: H. v. Campen jr. 83; E. Haverhals 85. DEN BOSCH VUGHTERSTRAAT 25 TILBURG MARKT 32 BREDA Nwe GINNEKENSTR. 23 van K.N.A., de heer Kerst, werd geloot voor het optreden van de diverse korpsen. Het jeugdorkest kwam hierbij als eerste uit de bus. Het jeugdorkest onder lei ding van zijn dirigent, de heer P. J. Stolk, begon met de mars „Jeugd", waarna vervolgens ten gehore werden gebracht de ou verture „Op de Bornhof" van Bisselink en „Deux a voux", een wals van Kessels. Besloten werd met de mars „De Idmburgse Ja gers". Het jeugdorkest heeft in Groesbeek een zeer uitstekende indruk achter gelaten en de voor zitter van Jubilate Deo verklaar de zich bereid met zijn korps, in dien K.N.A. eveneens een festival of iets dergelijks organiseert, aan deze muzikale festiviteiten deel te nemen. Mannen vereniging. De Mannenvereniging „Filolo- gus" alhier zal op woensdag 25 juli a.s. in vergadering bijeenko men des n.m. 7.30 uur in het ge bouw Elthato, op welke vergade ring de heer J. Smits een inlei ding zal houden over de Kerkge schiedenis. P.V. NOOIT GEDACHT Uitslag concours vanuit Vilvoorde, afstand 94 km., deelname 485 duiven. Eerste duif 1.41.54 uur. laatste 1.52.30 uur. Gelost om 12.45 uur. A. Spierings 1 5 8 14 103; A. Tactor 2 57 105; C. Broeks 3 26 59 92; Florijn 4 9 22 28 29 40 97 107; A. Heiblom 6 27 63 65 82; J. v. Zeist 7 25 44 50 86 102; Joh. Sterrenburg 10 47; D. v. d. Schans 11 83 99 109; M. Blok 12 36 85; H. v. Zeist 13 30 34 62; P. Blom 15 24 39; M. Tref fers 16 18 20 21 75 77 81 87; A. v. d. Schans 17 84; L. Kemmeren 19 51 90 108 G. Genen 23; P. v. Dongen 31 37; A. v. Tiggelen 32; M. Netten 33 98; C. Verha gen 35 41; Snaphaan 38; Jac. Ophorst 42

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5