BINNEN- EN BUITENLAND Luxor BELEVENISSEN VAN SMIDJE VERHOLEN NEDERLAND - BELGIË 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 27 JULI 1962 6 stelt geen vervolging tegen haar in, omdat hij opeens beseft dat hö van Simone houdt. En als hij haar ten huwelijk vraagt, geeft zij hem haar ja woord. Frangois, de advocaat, wil haar echter niet opgeven en belegt een plan om de verloving ongedaan te maken. Na nog di verse verwikkelingen heeft de film toch nog een goed einde, en Frangois trouwt Simone. Maandag en woensdag 8 uur. Toegang 18 jaar. DE STILLE GETUIGE L. B. Jeffries, fotograaf van een tijdschrift, zit met een gebroken been in een rolstoel voor het raam van zijn flat en slaat de dagelijkse ge woonten van zijn overburen gade. Op een dag komt Lisa, een knappe mannequin, die op Jeffries verliefd is, binnen voor een praatje. Onder het gesprek merkt de foto graaf, dat Thorwald weer eens ruzie heeft met zijn vrouw. Later op de dag ziet hij, dat het gordijn van Mrs Thorwald's kamer naar beneden is en 's nachts ziet hij hoe zijn over buurman verschillende malen zijn huis verlaat met zijn aluminium kof fertje. Jeff wordt achterdochtig en vertelt zijn geschiedenis aan ver schillende bekenden, doch niemand wil hem geloven. De aanwijzingen worden echter steeds sterker, en Jeff vraagt Lisa een kijkje te gaan nemen. Onverwacht keert Thorwald echter terug, en beschuldigd Lisa van dief stal, en hij is in staat haar te ver moorden, maar de politie komt tus senbeide. Thorwald heeft gemerkt, dat Lisa en Jeff samenspannen, en op een avond wil hij hem gaan ver moorden. Jeffrie's vriend, Doyle komt nog net op tijd om dit te ver hinderen, en Thorwald wordt gear resteerd. Lisa heeft nu door haar daden be wezen, dat ze een goede levenspart ner voor Jeff zou kunnen zijn en Jeff beseft dit nu ook. Vrijdag en zaterdag 8 uur, zondag 6 en 8.30 uur. Toegang 18 jaar. FURIE IN ROSE TRICOT Twee mannen hadden het recht haar te bezitten, toch kon zij maar aan een van hen toebehoren 1 Een geheel andere kant van het wilde westen en een geheel andere Sophia Loren die voor de wildheid zorgde. Men noemde haar de furie en overal waar zij kwam veroorzaak te zij moeilijkheden. Maandag en woensdag 8 uur, toe gang 14 jaar. CHARMANTE BANKFRAUDEURS BEZATEN GOEDE PAPIEREN De politie in vier Europese landen heeft de jacht geopend op een bende fraudeurs, welke een kapitaaltje van nog onbekende grootte heeft weten te vergaren door oplichting van een Pa- rijse bankinstelling. De fraudeurs hebben hun spelletje zo handig in el kaar gezet, dat de gedupeerde bank aanvankelijk nauwelijks wilde gelo ven, dat zij voor tienduizenden gul dens was opgelicht. De bende, waarvan thans ieder spoor ontbreekt, beschikt over blanco betalingsopdrachten, waarmee de Pa- rijse bank andere bankinstellingen in het buitenland machtigt om uitbeta lingen aan haar clientèle te doen. De blanco opdrachten werden voorzien van knap vervalste handtekeningen en het bedrag waarover de bandieten wilden beschikken, werd op de daar voor bestemde plaats ingevuld. Zonder ook maar enige argwaan te wekken boden de bendeleden de be talingsopdrachten aan bij banken in Engeland, Duitsland, Nederland en Frankrijk. il. tflISOB DRAMA AAN HET STRAND Agenten van de Haagse strandbri- gade hebben dinsdagmiddag met veel moeite een groep toeristen, die bij een golfbreker voor het Scheveningse strand in moeilijkheden kwamen, uit zee gered. Voor een van de baders, de 33-jarige R. Koch uit Steenbergen (N.-Br.), kwam de hulp echter te laat. Hij verdronk, terwijl de agenten nog koortsachtig in het verraderlijke wa ter naar hem zochten. Met een vriend had de heer Koch op 't strand kennis gemaakt met twee jongens uit Utrecht, een Haagse me vrouw en een jonge toeriste uit Oos tenrijk. Het groepje besloot om on geveer vijf uur, te proberen rond een golfbreker te zwemmen. Bij de kop van de golfbreker, waar de stroming van het zeewater het sterkst is en waar bovendien verraderlijke brok ken steen het zwemmen uiterst ge vaarlijk maken, kwam het zestal in moeilijkheden. Agenten van de Haagse strand- brigade en leden van de vrijwillige reddingsbrigade kwamen de drenke lingen te hulp vanaf de golfbreker. Zij slaagden erin, vijf zwemmers uit zee te halen. Terwijl men nog zocht naar de heer Koch, spoelde diens stoffelijk overschot op 't strand aan. Eerder op de dag was de reddings brigade al drie keer in actie gekomen om in totaal vijf mensen hulp te ver lenen. ÉÉN DODE EN 5 GEWONDEN BIJ AUTOBOTSING Dinsdagmiddag had te Oosterhout een ernstig verkeersongeval plaats, dat een éénjarig kind het leven kostte en waardoor 5 anderen met ernstige verwondingen in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Het ongeval had plaats op de ten noorden van Oosterhout gelegen krui sing van rijksweg 27 (richting Gor- kum)) en de provinciale weg Oost- eind (richting Dongen). Een Renault Daphin met 8 inzit tenden kwam uit Oosterhout en wil de de rijksweg oversteken. De be stuurder, de 30-jarige J. G. uit Gor- kum, verleende hierbij geen voorrang aan een transportwagen, die acht per sonenwagens vervoerde en van Bre da (dus ook nog van rechts) kwam. Krachtig remmen van de vrachtwa gen kon niet meer helpen. De Re nault reed met volle snelheid tegen de vrachtwagen op en kwam onderstebo ven op het wegdek te liggen. Hierbij werden de bestuurder, zijn echtgenote en twee kinderen van 1 en 5 jaar uit de wagen geslingerd. Het jongste kind kwam terecht onder een wiel van de transportwagen en werd op slag gedood; De echtgenote van de be stuurder en het vijfjarig zoontje wer den ernstig gewond. De vrouw was ernstig gekwetst aan rug en hoofd. De jongen ver toonde zware hoofdwonden. Zij wer den in het St. Jozefziekenhuis te FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Het geheimzinnige geval Blythe Een oorspronkelijke speurders roman door J. F. VAN NUGTKREN 27) „Nu ja", bromde de notaris bruusk, terwijl hij opstond, „ik zal ook u het testament laten lezen, terwille van uw naam en ook omdat het een volkomen eerlijke zaak is." Waarom geeft de oude die toe lichting? vroeg Jefferson zich af, ik hoop voor hemzelf, dat het een vol- De notaris haalde het document uit de safe en overhandigde het aan Jef ferson, die het ijverig begon te lezen, komen eerlijke zaak is - vreemd, vreemd... Toen hij klaar was met lezen zei hij: „Tja, dat bevestigt enkel maar wat Launders mij vertelde. Alles wat er in staat is nogal duidelijk, he?" „Zoals ik u al vertelde", meende de notaris laconiek, waarbij Jeffer son de indruk kreeg, dat de oude zich opeens opgelucht voelde. En weer dacht hij: „vreemd..." „Alleen één ding, meneer Forbes." „En dat is?" „Die bepaling, dat het lijk moest worden gecremeerd." „Wat vindt u daar voor vreemd aan? Er wordt zo vaak in een wils beschikking die clausule opgenomen. En u weet misschien dat de wet..." „U hebt gelijk", onderbrak Jeffer son hem, „crematie geschiedt op ver zoek van de overledene. Natuurlijk tijdens diens leven." Voor het eerst was Jefferson nu getuige van het hikkerig lachen van de oude. „Héhé..." klonk het, „heel geestig opgemerkt, meneer Jeffer son." „Eigenaardig", dacht Jefferson opnieuw, „is dat gemekker nu een zenuwuiting van de oude? Waarom vindt hij mij zo bar geestig. Mis schien omdat mijn instemming met die speciale clausule in dat rare testa ment hem te pas komt? Wéérom wil de Blythe eigenlijk per sé gecremeerd worden? Déérom...? Vreemd." Hij legde het testament voor de no taris neer, die het onmiddellijk weer in zijn safe borg. „Dus", zei Jefferson opeens, „zou die huishoudster absoluut niets heb ben geweten van het feit, dat haar een groot fortuin in de schoot werd geworpen als haar meester kwam te overlijden". Met opzet sprak hij die woorden, terwijl de notaris met zijn rug naar hem toegekeerd stond. De tamelijk heftige reactie van de oude ZOMERFEESTEN WAALWIJKS BELANG ZONDAG 29 JULI - aanvang 2.30 uur Interland Motorvoetbal Om 8 uur CONCERT IN HET WANDELPARK Oosterhout opgenomen en daar ver- der verpleegd. A Achter in de wagen zat nog een* echtpaar met twee kinderen. Zij wer den niet uit de wagen geslingerd, doch de kinderen van 4 en 13 jaar liepen verwondingen op. De 39-jarige bestuurder W. R. van de transportwagen bleef ongedeerd, evenals zijn wagen. De personenwa gen daarentegen werd geheel ver woest en moest worden weggesleept. Wielrennen Sterke Cees Snepvangers win- naar van zware Ronde van Midden-Zeeland. Ook Coen Visser en Wim van Hejjst aan de finish. Door Ad Vingerhoets. GOES, zaterdag. Zelden hebben wij een zo sterk winnaar gezien als hedenavond in Goes na afloop van de vierde Ronde van Midden-Zeeland. Or ganisator Ad Verhulst had de zaakjes weer prima voor elkaar. De beste renners die Nederland op dit moment telt, stonden aan de start, naast coureurs uit Aus tralië, Frankrijk, Luxemburg, België, Engeland en Zwitserland. De strijd ontbrandde meteen na de start. Brabants kampioen Dré van Aert passeerde Baarsdorp licht afgescheiden met vooraan in het peloton o.m. Wim van Heust uit Haarsteeg en Fried Liehregts uit Vlijmen. In Nisse (26 Ion.) vierde Wim Dieperink met Theo Rutten het peloton aan en daar noteerden wij reeds heel wat renners met achterstanden van 3 tot 5 minuten. Na 65 km., in 's Heerenhoek, viel de beslis sing: 22 coureurs rukten zich los van de rest en hoe er ook in het peloton aan getrokken werd, de vluchters waren weg en bleven weg. In de tweede groep huisden naast favorieten als Wesseling, Schuuring en Den Hartog ook de mannen uit de Langstraat. Een drachtig samenwerkend voerden de kopmannen de voorsprong op en in Domburg hadden ze reeds 3 minuten op een groepje van 8 man, waartoe ook Wim v. Heijst en Coen Visser behoorden. Met een achterstand van 6 minuten en meer kwamen daarna de een lingen door. Fried Liehregts uit Vlijmen was toen reeds in de brokkenwagen gestapt. In Co- lijnsplaat, na vier en een half uur coursen, bestond de kopgroep nog uit f8 man. Gerrit de Wit, Roel Hendriks, Wim Schilling en Tom Brekelmans waren afgeval len. Hier was het ook dat de man uit Rijsbergen, Cees Haest, met nog 40 km. voor de boeg, voor de groep uitijlde. Was de slag ge vallen? De dijk van Kats naar Wilhelminadoro met de zijde lingse zeewind deed Haest het nutteloze van zijn poging inzien en hij liet zich inlopen. Vijftien k.m. voor Goes plaat ste Snepvangers een „droge" de marrage en deze knaap, die toen reeds o uur de natuurelementen had getrotseerd, zag kans om op deze betrekkelijk korte afstand nog anderhalve minuut voor sprong te nemen. De klasse van Snepvangers bleek uit deze solo actie tegen de samengebundelde krachten van de rest eens temeer en dr. P. van Dijk, voorzitter van de KNWU, deed dit in zijn hul digingstoespraak duidelijk uit komen. Met een achterstand van 14 minuten arriveerde 'n groepje van tien man, waarvan Coen Visser uit 's Gravenmoer de spurt won en dus als 19e eindigde. Haarsteegse Wim van Heijst, die ook in deze groep zat, werd 22ste! Zo op het oog geen pres taties van formaat, maar wan neer men bedenkt, dat slechts 32 van de 114 vertrekkers Goes haalden, krijgt men toch respect voor het rijden van Visser en v. Heijst. ZONDAG 29 JULI TE BEEK NAT. WEGKAMPIOENSCHAP voor professionals en onafhankelijken door Ad. Vingerhoets Huub Zilverberg opvolger van Bas Maliepaard? De maaud juli is rijk aan wieier- evenementen. Zo juist is de Tour de France achter de rug en nu staan de beroepsrenners gereed om hun natio naal wegkampioenschap te betwisten. Van de 120 professionals en onaf hankelijken, die Nederland op dit moment telt, hebben er 60 ingeschre ven voor het titelgevecht dat in Beek zal worden verreden. De afstand, maar liefst 280 km, met 33 keer over de Adsteeg, schrok de rest af. Het veld, dat om precies half elf op weg gestuurd wordt, bevat echter op Jo de Haan na, alle Nederlandse ren ners van naam. Uit zo'n veld één kanshebber voor de titel naar voren brengen is niet gemakkelijk, maar als U een favoriet van ons wilt hebben, dan is hij er Huub Zilverberg uit Goirle, winnaar van etappes in de Giro d'Italia en Tour de France zien wij als de grootste kanshebber. Hoe wel wij de kansen van de huidige titelhouder Bas Maliepaard niet on derschatten en wij ook ernstig reke ning houden met een Piet Damen, op merkelijk oed op dreef de laatste weken, Jaap Kersten, die tegenwoor. dig ook in de sprint een woordje mee spreekt, Piet van Est en Ab Gelder, mans, gerodeerd uit de Tour de France teruggekomen, zien wij toch boven alles uit de „Goliath" uit Goir- le. Zilverberg is atletisch en bezit enorm veel zuivere klas en de af. stand zal hem niet te zwaar wegen. Jan Hugens, Martin van den Borgh en Leo Knops rijden voor eigen pu. bliek en kennen het parcours op hun duimpje. Vooral Knops is een ge. ducht klimmer en hij is met de Ad- steeg vertrouwd als een kind met haar pop. Jan Janssen kan, wanneer het op een eindsprint uit zou draaien wat wij echter gezien de afstand niet verwachten, hoge ogen gooien. Hij dient echter te bedenken, dat de temporijders de spurters niet in een zetel naar de meet zullen brenen. Men weet natuurlijk nooit hoe een belangrijke koers als deze van zon dag zal verlopen, maar toch denken wij dat een verrassing uitgesloten ij, zoals b.v. enkele jaren terug, toen Jef Lahaije onverwacht zegevierde, om nadien nog zelden in de aktuali- teit te komen. De naam van Huub Zilverberg kan zondag in de late namiddag te Beek schallen als een bazuinstoot. Als hij wil winnen, zal hij nochthans de beste moeten zijn, want iedereen is er op gebrand de vurige wens van de be schermeling van Rik van Looy te ver ijdelen. OOSTBURGSE AUTO IN EEN RAVIJN GESTORT. De families Barendregt en Sturm uit Oostburg, die zondagmiddag op doorreis waren naar Locarno, zijn in Zwitserland door het slippen van de auto in een vijftig meter diep ravijn gestort. De wagen werd zeer waar schijnlijk bestuurd door de heer Ba rendregt. Bij het ongeluk is de 42-jarige mevrouw H. Sturm om het leven ge komen; de overige inzittenden be kwamen lichte verwondingen. De wa gen is zeer zwaar beschadigd. Het echtpaar Sturm heeft twee kinderen, van 9 en 11 jaar. 59). Ja, we hebben nu gezien, dat die Verholen het maar wat druk had met het weer op gang brengen van zijn zaken. Hij had nu een zware ochtend achter de rug, waarin een boel gedaan was. Hij had een fiets gemaakt en opge- lakt, een jeep gerepareerd, zaken gedaan met de firma Staalstra en van Yzeren en bovendien nog een kadeschuimer op de kop gege ven. Het was dus niet vreemd dat hij honger begon te krijgen en hij was dan ook blij, toen de bus in zijn dorp stopte. Nu kon hij eens zien of er wat te eten te krijgen was. „Wat zal ik doen?" dacht hij. „Zal ik brood, boter, worst en kaas gaan halen of zal ik even naar De Vergulde Zon gaan? Ja, laat ik dat maar doen. Dan kan ik daar gauw een spiegeleitje eten en dan heb ik thuis ook geen gehannes. Ik heb namelijk niet veel tijd, want vanmiddag komen de spullen van Staalstra en van Yzeren." Zo gezegd, zo ge daan. Smidje Verholen wandelde naar de hem bekende herberg en trad er binnen. „Ah, die Verho len", riep de buffetknecht joviaal uit. „Wat een vei .assing. Ook weer eens hier? Een borreltje ze ker hè?" Verholen schudde ont kennend zijn hoofd en zei krach tig: „Niks hoor! Breng me maar tauw een dubbele uitsmijter met am en een glas melk. In borrel tjes heb ik niet veel zin meer. En kan ik dan meteen even telefone ren?" De buffetknecht antwoord de: „Natuurlijk. Je weet de tele foon wel te hangen, hè? Hier om het hoekje bij de kapstokken." Verholen ging naar de telefoon en draaide het nummer van Sjaa- kie Yzermeier. Ja, werkelijk, hij belde Sjaakie op, want hij had 'n nieuw plannetje bedacht. Als het beter was, dat hij het materiaal van de duivel niet gebruikte, dan kon hij er misschien nog wel een zaakje mee doen. Die rommel moest toch de smidse uit, want anders was er geen plaats voor de dingen, die vanmiddag gebracht zouden worden. Toen Sjaakie hoorde, dat er wat te koop was, zei hij onmiddellijk te zullen ko men. „Over een half uurtje ben ik bij je, Verholen", beloofde Sjaakie. Onderwijl waren Verho- len's eitjes gebakken en de smid kon dus onmiddellijk aanvallen. De buffetknecht bracht de eitjes, een bord, een mes, wat brood en boter en natuurlijk 't glas melk. „Eet smakelijk, meneer", zei hij. notaris verbaasde hem niet. Integen deel, zulks had hij om de een of an der ereden verwacht. „Zou niets hebben geweten?" klonk de driftige wedervraag. „U hebt toch zo juist in het testa ment gelezen, dat het eerst aan haar mocht worden verteld nó Blythe's overlijden?" „Inderdaad." „Welnu, wat betekent uw vraag dan? Ik mag toch niet aannemen, dat u veronderstelt, dat ik het haar ver telde vóór Blythe's dood?" „Nee, nee, meneer Forbes!" haast te Jefferson zich pathetisch uit te roepen. „Grote genade, waar wilt u heen? Ik twijfel geen moment aan uw integriteit en het handhaven van uw erecode. Ik dacht enkel aan de mo gelijkheid dat mevrouw Champion er op een of andere wijze tóch achter ge komen was. Uw beide klerken..." „Nonsens", viel Forbes weer drif tig in. „Mijn klerken zijn minstens zo integer als ik - ook zij zijn on derworpen aan de notariële erecode en zijn deswege beëdigd." „Ik vraag u excuus", zei Jeffer son, kwasi deemoedig, „maar u be grijpt wel, dat ik geen mogelijkheid mag verwaarlozen, die mij ophelde ring zou kunnen verschaffen." „Hm", bromde de notaris, hetgeen Jefferson niets verduidelijkte. „Wel, meneer Forbes, dan geloof ik, dat ik alle nodige inlichtingen die u mij kon geven, heb ontvangen." Jefferson stond op en lette scherp op de oude notaris. En weer viel het hem op, dat deze buitengewoon opge lucht leek. Was hij verheugd, dat hem nu geen lastige vragen meer werden gesteld? Afwachten, hoe hij zou rea geren op wat hij nu toch nog ging vragen. „Apropos", sprak hij luchtig, „dat is waar ook, zoudt u er iets op tegen hebben mij nog even in 't kort te ver tellen, wat ik al van Launders ver nam?" „En dat is?" was de kregelige we dervraag. „Wel, hoe u werd ontvangen in het huis van Blythe." „Ik begrijp u niet goed. Het gaat eigenlijk bedenkelijk veel lijken op een justitieel verhoor." „Wat het beslist niet is, meneer Forbes. U weet wie en wat ik ben. Het gaat er enkel om eh... licht te brengen in een, naar mijn mening, vreemde zaak." Bij deze woorden keek Jefferson de oude heer scherp aan. „Ik zou zeggen, meneer Forbes, dat het beter is wanneer we die heet hoofd van Launders niet zijn toe vlucht laten zoeken tot een of ander detectivebureau, waarbij uiteindelijk Scotland Yard misschien toch nog in geschakeld zou kunnen worden. Wat u mij vertelt blijft volkomen geheim en tussen ons beiden. Tenslotte kunt u als gevestigd notaris, er toch enkel maar bij gebaat zijn als Launders er van zou kunnen worden overtuigd dat het testament rechtens en moreel onaantastbaar "is?" Tot Jeffersons voldoening vloog de oude heer er in. En opnieuw de zicht bare opluchting, moest hij tot zijn verbazing vaststellen. „Goed dan", klonk het schijnbaar zorgeloos - zó zorgeloos, dat Jef ferson op zijn hoede was. „Ik zal het u zo goed mogelijk vertellen - uiteraard ga ik op mijn geheugen af." „Natuurlijk", haastte Jefferson zich te beamen. „Gaat u dan nog even zitten." Terwijl Jefferson weer plaats nam met extra gescherpte zintuigen, be gon Forbes zijn relaas. „Welnu, we werden binnengelaten door de huishoudster, mevrouw Champion, die ons verzocht mee te gaan naar de slaapkamer van haar meester op de eerste etage. Blythe beduidde haar toen, dat ze weer kon gaan; hij zei haar, dat hij wel zou bellen als hij haar weer nodig had, waarop zij de kamer verliet. Ik vroeg Blythe zich te identificeren, waarop hij zijn paspoort toonde met foto. Hij sprak geen woord onnodig, sprak erg zacht en met een hese stem, steeds onderbroken door gehoest, toen hij zijn wilsbeschikking dicteerde. Een van mijn klerken, een kandi daat, schreef alles op. Het was niet veel. Ik hield Blythe 't stuk voor en hij plaatste zijn handtekening met de toelichtende verklaring er onder. „Gaf Blythe nog een toelichting? Ik bedoel: mondeling?" „Neen, dat is te zeggen, hij zei enkel: ik vertrouw op uw volstrekte geheimhouding vooral mevrouw Champion mag hiervan absoluut niets weten." „En toen was alles gebeurd en ver liet u het huis weer?" „Ja, Blythe drukte op een schel knop, waarna de dienstbode binnen kwam." „U bedoelt de huishoudster." „Neen", was de droge repliek, „u bedoel wat ik zeg: het dienstmeisje - de huishoudster zagen wij ntf1 meer. Roosje noemde Blythe het meisje. Hij was oververmoeid, maar vroeg ons toch nog of wij thee wilden hebben, doch ik bedankte. Daarna zei hij het dienstmeisje, ons uit te laten, sloot de ogen en groette ons met een slap handgebaar bij wijze van afscheid." Er viel een moment stilte. „En dat is alles, wat ik mij kan herinneren besloot de oude heer. „Waarschijn lijk vindt u het niet bijster interessant voor uw onderzoek?" (Wordt vervolgd) medewerking ven Harmonie ,,St, Crlspijn" en K.A.J.-drumband op het W.S.C.-terrein entree 25 cent door Harmonio „St. Cecilia" Haarsteeg copyright avan B0BSEÊ

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 6