woens prijzen Wa 1.- Gemeenteraad Drunen. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 JULI 1962 i DEN BOSCH TILBURG HELMOND alleen GELDIG WOENSDAG 1 AUG. G£EN^SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN. Vendex babywol, in de zo bekende prima voordelige uitbreiende kwaliteit. Kleuren rose, wit, bleu en geel, opmaak A 75 100 gram HM Unl linnen en no- iron poplin, was- en kleurecht, groot assor timent kleuren. Bijzon der geschikt voor ja ponnen en blouses. 90 cm. breed, 50 per meter Jm Enorme partij baddoe ken, van een fantasti sche kwaliteit. Diverse mooie dessins en vro lijke kleuren. Morgen tegen de speciale op- ruimingsprijs ^60 van Am Nu iets voor de handi ge doe-het-zelf lief hebbers. Zelfplakken- de linoleum-tegels, verbluffend eenvoudig te leggen. In 10 kleuren 22±x22±cm. Af\c Per stuk TTV/ Onmisbaar op reis en vakantie zijn metalen opvouwbare reis- kleerhangers, met zijde overtrokken. Per 3 stuks in han- A 10 dig plastic zakje 1 Schitterende partij da mespantoffels, in rood, zwart en cognac kleur. Irregulair. Maten 36/42 60 Thans slechts Stevige, praktische en stijlvolle hardplaat koffer, cord dessin, met extra versterkte randen en hoeken, sier- handvat en pakriemen. Maten 50 t/m 75 cm. 75 cm. 11.25 F 90 50 cm. 9 Partij prima keperfla nellen herenpyjama's Jasje met twee opge stikte zakken en con trasterende kraag en manchetten. Pantalon met 2 naald - elastiek. Zeer speciale a 90 prijs O Cowboy costuum, Zo'n stoere cowboy uitrusting is de droom van iedere echte Jongen. Voor de leef tijden van 4 tot 9 jaar. maat 2 11.50 maat 1 10.50 q50 maat 0 V Losse crème koppen, prettig model en ste vige kwaliteit. 4 st.voor slechts Brusselse kermis. Een lekker vers theebiskwietje met kokossmaak en met suiker bestrooid. «jr 500 gram f \J Witte ceintuur, van stevig plastic. Ook In extra lengte 115 cm. QPc 3|cm. 98 c 2 cm. Gehakt in blik. Zeer geschikt voor koude en warme maaltijd. Ideaal voor onderweg! Neem nu enkele ppc blikjes in huis. Per blik 200 gram Interlock damesslips, van prima pas vorm, in de maten small, medium A 35 en large. Per 2 stuks verpakt Nu reeds zorgen voor het komende schooljaar. 6 dictaatcahiers, van 40 bladzijden uitstekend papier voor slechts (U Een bijzonder voorde lige aanbieding in naadloze dameskou sen. Met versterkte zool en hiel, 1e keus. In moderne zomen- kleuren. a 10 Nu doen voor de sport en om de jeugd van de straat te houden. Even goed als de gemeente voor andere spor ten en voor muziek en zang iets doet, dient zij het ook voor voetbal te doen. Het voorstel heeft zijn vol le instemming. De heer Genuït vindt het bedrag ook wel hoog, maar kan er zich wel mee verenigen. Hij vraagt of er geen goedkopere oplossing op een andere plaats te vinden was. De heer de Raat is ook voor het voorstel. Hij vindt het alleen jam mer dat de jeugd niet op zondag van deze sportvelden gebruik kan maken. Dan laat men die jeugd wel liever op straat lanterfanten. De voorzitter beantwoordt de ver schillende sprekers en wijst er op dat andere gemeenten, o.a. Waal wijk, heel wat hogere bedragen voor sportaccomodatie besteden. We leven in een tijd dat aan de sport en de recreatie in het alge meen veel meer aandacht wordt be steed dan vroeger. Spr. is het niet eens met de heer Dekkers, dat de gemeente met het eerste voetbalveld destijds zo misgetast heeft. Toen heeft Gemeentewerken een en an der verzorgd en het is nu wel ge bleken dat dit eerste veld goed is, alleen kan de conditie thans iets verbeterd worden. De grootste kos ten vloeien thans voort uit de aan- van het 2e terrein naast het eer ste en daarvoor heeft men het ad vies van de Heidemaatschappij ge- Maagd, die toch als het meest des kundig voor dit object kan worden beschouwd. Wat de opmerking van de heer Genuït betreft zegt de voorzitter dat andere terreinen in deze gemeente hiervoor niet te vinden zouden zijn. Bovendien is het betrokken terrein volgens de Heidemaatschappij zeer geschikt en vlak bij het oude gele gen, zodat één complex wordt ver kregen. De kwestie van voetbal op ~.ag, die de heer de Raat op werpt, is z.i. thans niet aan de orde. De heer de Bie betwijfelt of het onderhavige terrein wel voor voet balveld geschikt is, daar de grond te schraal is. Hij vraagt zich of dit met drainage wel te verhelpen is. De voorzitter kan op gezag van (ie Heidemaatschappij verzekeren juist die droge grond veel beter voor een voetbalgrasmat geschikt is dan de grond onder Sprang, die de keer de Bie veel beter acht. Na enige verdere discussie wordt ket voorstel van B. en W. in om rag gebracht en goedgekeurd met alleen de stemmen van de heren is en Rijkers tegen. subsidie Gereformeerde Kerk Sprang voor restauratie kerkgebouw. De kerkeraad had, blijkens prae- idvies van B. en W., om een subsi- Ie van 13.000.verzocht, in de restauratiekosten van in- en exteri eur van haar kerkgebouw, dat in deplorabele toestand verkeert. De totale kosten worden geraamd op 165.000.—. De kerkelijke gemeente bestaat uit 68 gezinnen met totaal 230 zie- Er is een eigen fonds aanwezig ran 2.000.— ïen laste van de kerk op to nemen 10.000.— Ir is een bijdrage van de Stichting Steun Kerkge- «uw toegezegd van 20.000. een bijdrage van de iassis 's-Bosch en de Par- jculiere Synode van N.- jrabant en Limburg van 20.000. Waagd wordt een ge meentelijke subsidie van 13.000. Totaal 65.000.— Subsidie van kerkrestauratie is ulgens B. en W. in deze gemeente een nieuw element. In de restaura- bosten van de Ned. Herv. Kerk Sprang, die totaal 390.803.65 be- epen, werd een gemeentelijke sub mie van 16% of 62.528.58 toege- end. Voorts werd dit jaar bij de Ned. erv. Kerk te Capelle van gemeen- *ege een parkeerplaats ten behoe- 1 van de kerkgangers aangelegd, e12.500.zal kosten en bij de oef. Kerk te Sprang een kleinere «eerplaats, waarvan de kosten "I.zullen belopen. door vele andere gemeenten Wt reeds lang subsidie verleend de bouw en restauratie van ben. khalve deze argumenten sommen W, nog andere overwegingen w hen er toe geleid hebben de '•I voor te stellen 30% bij te dra- ain de restauratiekosten van het ^gebouw en dus niet in die van ^interieur. Dit percentage sluit •aan op het wetsontwerp Pre- kerkenbouw, dat nog in behan- ^g is. 30% van de restauratiekos ten ad 34020.vormen de subsi die van 10200.die door B. en W. wordt voorgesteld. De heer Kuijsten zegt dat hij zich geheel met de eindconclusie van het advies verenigen. Hij verheugt er zich over dat B. en W. blijkbaar zo'n diepgaande studie van deze materie hebben gemaakt en hoopt dat de Geref. Kerk door deze restauratie weer in goede staat zal komen. De heer Vos uit eveneens zijn respect voor het gedegen prae-ad- vies, waarmee hij zich geheel kan verenigen. De heer de Waard zou graag ge zien hebben dat aan het verzoek van de kerkeraad om 13.000. subsidie, geheel was tegemoetgeko men in plaats van 10.200.te ge ven, zoals wordt voorgesteld. De heer Ros kan zich wel met het prae-advies verenigen, doch meent er voor te moeten waarschuwen dat men de lasten van het lidmaatschap van een bepaalde kerk niet zo ge makkelijk van zich af moet schui ven. Men moet iets voor zijn over tuiging over hebben. Een te royale subsidieverlening zou het medele ven van de lidmaten doen verflau wen. Hij haalt een voorbeeld aan hoe een kerkgemeente met 165 lid maten een kerk van 72.000.kon bouwen en er rust momenteel wei nig schuld meer op die kerk. De ge meenteleden moeten op de eerste plaats zelf hun verantwoordelijkheid dragen en zich gedrongen voelen 'n offer te brengen voor hun overtui ging. Buiten de Hervormde kerk, die een staatskerk is, zijn de andere kerken steeds door eigen gemeente leden onderhouden Hij zal zijn steun aan het voorstel geven, maar raadt aan in deze richting niet te ver te gaan, er zouden meer van derge lijke gevallen kunnen komen. De heer Dekkers kan het gespro kene van de heer Ros ten volle on derschrijven. Hij vindt het een ere zaak de lasten van zijn eigen kerk te dragen en hij zou voor zijn ge loof niet graag een ander laten be talen. We zien in het buitenland tot welk een kerkelijk verval het leidt als de gemeenteleden niet meer ge wend zijn voor hun kerk financiële offers te brengen. Dat de Hervorm de Kerk een staatskerk is, moet spr. betwijfelen. Het gaat z.i. ook niet op een parallel te trekken met de res tauratie van de Ned. Herv. Kerk te Sprang. Daar betrof het monumen tenzorg, waarbij Rijk en Provincie een groot deel zouden betalen als ook de gemeente tot subsidiëring bereid was. Subsidie voor nieuwe kerken b.v. bij stadsuitbreidingen acht hij volkomen op zijn plaats om. dat de bewoners van die nieuwe wijken niet in staat zijn een nieuwe kerk zelf geheel te bekostigen, maar restauratie acht hij een geheel an der geval. Er zouden wel eens meer van dergelijke aanvragen voor re paratie kunnen komen. De heer Genuit zegt het college yan B. en W. zeer dankbaar te zijn voor het subsidievoorstel. In het al gemeen is hij dezelfde mening toe gedaan als de heren Ros en Dekkers waar het betreft het dragen van de financiële verantwoordelijkheid door gemeenteleden. Daarvan is in dit geval ook zeker sprake, maar het kleine groepje is niet in staat de kosten van de noodzakelijke restau ratie zelf te dragen. Er is overwo gen de kerk af te breken en een nieuwe te bouwen, doch restauratie is de goedkoopste oplossing geble ken. De voorzitter dient hierna de di verse sprekers van antwoord. B. en W. hebben gemeend deze kwestie zakelijk te moeten bezien en uitvoe rig te moeten toelichten. Persoon lijk is spr. het met de heren Ros en Dekkers eens dat op de eerste plaats de gelovigen zijn aangewezen de lasten voor hun kerk te dragen en de kerken niet tegen de overheid mogen aanleunen. Men constateert echter algemeen dat de gelovigen wel tot offeren bereid zijn, gezien de grote bedragen die bijeen wor den gebracht voor de kerkbouw-ac- ties van de verschillende gezindten. Ook in het onderhavige geval wordt er door het kleine aantal gemeente leden veel geofferd, daar voor de benodigde 65.000 slechts 13.000 gemeentesubsidie wordt gevraagd. De bewering dat de Ned. Herv. Kerk een staatskerk is, kan spr. niet on derschrijven. Het voorstel van de heer de Raat om 2800.meer subsidie te geven, wil de voorzitter ontraden. Het voorstel van B. en W. is bedoeld om aan te sluiten op het wetsontwerp Premie kerken bouw, waarin sprake is van 30% subsidie voor het kerkgebouw zelf, dus buiten het interieur. De heer de Raat is er van over tuigd dat de gemeenteleden in Sprang veel voor hun kerk over hebben. Hij blijft bij zijn voorstel om de gevraagde 13.000.te ge ven in plaats van 10.200. Het voorstel van de heer de Raat I wordt door geen der leden gesteund waarna het .voorstel van B. en W. zonder stemming wordt aangeno men. Bespreking uitbreidingsplannen. 1 Aan de hand van overzichtelijke tekeningen Jn de raadzaal opgesteld licht de voorzitter de ontworpen uitbreidingsplannen nader toe. Het uitbreidingsplan Sprang is geprojecteerd ten westen van de weg naar Tilburg tussen de kom van Sprang en Kaatsheuvel. Aan vankelijk sloot de bebouwing aan bij de Tilburgse weg. Hiertegen re zen echter bezwaren, omdat het fraaie gezicht op de gerestaureerde N. H. Kerk van Sprang vanaf de Tilburgse weg daardoor belemmerd zou worden. De huizen voor parti culiere bouw zijn daarom iets ver der westwaarts van deze weg ge projecteerd. Aan de zuidkant, met front naar Kaatsheuvel, zijn een groot aantal bungalows geprojec teerd en in het midden en het wes ten een 80-tal woningwetwoningen. Ter plaatse van het plan bevindt zich de kwalitatief slechtste grond en worden de belangen van de boe ren het minst geschaad. Ook de be woners van Sprang zullen met hun tuinen geen last ondervinden, daar het plan ten noorden begrensd I wordt door het pad dat achter deze tuinen loopt. Voor de toegangswegen naar de nieuwe wijk zullen alleen de oudste krotwoningen gesloopt behoeven te worden. Het uitbreidingsplan voor Vrij hoeve is geprojecteerd tussen de Loonsestraat en het Trampadje en wordt in het midden doorsneden door een nieuwe weg tussen Raad huisstraat en Zuidhollandsedijk. De heer de Graaf vraagt of er ook aan kinderspeeltuinen gedacht is. De voorzitter zegt dat die ook in de uitbreidingsplannen waar moge lijk geprojecteerd zullen worden. Spr. had gedacht dat nog dit jaar 3 speeltuinen gereed zouden zijn ge komen, maar door de ziekte van de heer Toen is deze opzet niet tijdig verwezenlijkt kunnen worden. Na diverse vragen en toelichtin gen gaat de raad met de ontwerpen accoord. Deze zullen nader worden uitgewerkt en t.z.t. ter inzage wor den gelegd, waarna nog een lange procedure volgt eer er van uitvoe ring sprake kan zijn. Als toegevoegd agendapunt stelt de voorzitter namens B. en W. voor 500.bedrijfsschade te vergoeden aan de heer v. Veen voor afbraak van zijn weegbrug, waardoor 't mo gelijk zal zijn de verfraaiing van de Julianalaan verder door te trekken. Wordt goedgekeurd. Van de E.T.I. is een rapport ont vangen dat in opdracht van de ge meente werd gemaakt over de eco nomische en sociologische aspecten van Sprang-Capelle. Het wachten is thans nog op een tweede rapport, n.l. over de agrarische aspecten. De raadsleden krijgen het eerste rap port alvast ter bestudering en eerst na de volgende raadszitting zal tot publicatie worden overge gaan. Afscheid wethouder Waverijn en raadslid de Graaf. Aan het slot van deze raadsver gadering, die vermoedelijk wel de laatste zal zijn geweest in deze zit tingsperiode, richt de voorzitter zich met een hartelijk en van veel waar. dering getuigende toespraak tot de scheidende leden. Wij ontlenen aan deze toespraak het volgende: De afgelopen zittingsperiode, mij ne heren, was zeker geen onvrucht bare periode; 42 maal kwam de raad in die zittingsperiode bijeen. U mijnheer de Graaf, hebt slechts 4 jaren deel uitgemaakt van de ge meenteraad, doch van de 42 raads vergaderingen, die in die periode zijn gehouden, hebt u er maar 1 ver zuimd, en steeds hebt u blijk gege ven van uw onverminderde belang stelling voor het wel en wee onzer gemeente. In die 4 jaren hebt u de hoogach ting en het respect van al uw mede leden en van het college van Burge meester en Wethouders weten te verwerven, zodanig dat ik durf te zeggen, dat het ons allen spijt, dat u in de nieuwe raad geen zitting zult hebben. U was niet iemand, die er naar streefde steeds het hoogste woord te hebben, integendeel, maar als u sprak, dan waren uw opmer kingen steeds zakelijk en correct, nimmer persoonlijk, altijd fair en sportief en steeds gericht op het ge meentebelang en op zijn plaats. Al sprak u niet veel, nimmer hebt u uw mening onder stoelen of ban ken gestoken en zo zijt gij 'n waar dig representant geweest van de groep die u hebt vertegenwoordigd. Gaarne zeg ik u hartelijk dank voor hetgeen u in deze afgelopen zittingsperiode door uw woord en door het uitbrengen van uw stem tot het belang der gemeente hebt (bijgedragen en voor de vriendschap die wij allen in deze heengesnelde jaren van u mochten ondervinden. En wat u betreft, wethouder Wa verijn, u zult mij niet kwalijk ne men dat ik mij tot u 't laatst richt; dit is zeker niet wegens gemis aan respect. Integendeel, maar juist om dat ik gaarne het volle accent op uw afscheid wilde leggen. Op dinsdag 1 september 1953 deed u uw intrede in deze raad en u bent er steeds een sieraad geweest. Gedu rende twee zittingsperioden, eerst de 5-jarige van september 1952 tot september 1958 en daarna de 4-ja- rige van september 1958 tot septem ber 1962 hebt u uw beste krachten ten dienste van deze gemeente ge steld. In die afgelopen negen jaren kwam de raad 96 maal bijeen. Daar van hebt u slechts 6 vergaderingen gemist. Al direct werd u tot wethouder benoemd. Vanaf 1 september 1952 tot heden heeft het college van B. en W. 379 vergaderingen gehouden. Wat dat betekende voor u en wat dit vergde van u, om naast uw veel omvattend notariaat, naast uw ambt van voorziitter van het Waterschap „Het Zuiderafwateringskanaal, en naast allerlei bestuursfuncties in 't verenigingsleven, zoals „Het Groene Kruis", het schoolbestuur e.d., zich ten volle in te zetten als wethouder der gemeente en dit ambt te vervul len op een wijze zoals u gedaan hebt, kan niemand dan u zelf ten volle beseffen. Het gemeentebestuur heeft 9 ja ren lang zeer veel profijt gehad van uw grote juridische kennis, in het bijzonder op het gebied van het pri vaatrecht, van uw goed inzicht in bestuurlijke verhoudingen, van uw mensenkennis en van uw bekend heid met de plaatselijke omstandig heden. Ook de personele unie van wethouder en voorzitter van 't Wa terschap maakte de beraadslaging over vraagstukken op waterstaat kundig terrein gemakkelijk en droeg in vele gevallen er toe bij, dat snel overeenstemming met het Water schap werd verkregen. En wat ik bijzonder gewaardeerd heb, is, dat in de vergaderingen van het college van B. en W. steeds zo'n bijzonder prettige sfeer heeft ge heerst, waarbij wederzijds respect en vriendschap de toon aangaven en ook de humor niet ontbrak, waar. door de vergaderingen ook waar zich verschil van inzicht openbaarde steeds een genoegen waren. Daarnaast hebt u van 1 augustus 1959 tot 16 mei 1960 het ambt van burgemeester dezer gemeente waar genomen en u hebt dit op voortref felijke wijze gedaan, met inzicht en met verantwoordelijkheidsgevoel. U was steeds te vinden voor ver beteringen, verfraaiingen en voor stellen in het belang van het maat schappelijke en culturele leven. En nu gaat u geheel naar eigen verkiezing dit werk neerleggen. U hebt geen nieuwe candidatuur meer willen aanvaarden, omdat al die beslommeringen naast uw eigen werk als notaris een te grote belas ting van uw persoon gingen vor men. Ik beschouw dit als een ver lies voor onze gemeente, maar na tuurlijk moeten wij uw wensen in deze respecteren. Maar daarom is het mij een be hoefte u namens de gemeente har telijk dank te zeggen voor de vele en uitnemende diensten, die u aan de gemeente hebt bewezen, zowel als raadslid als in uw ambt van wethouder, en voor de tijd en de energie, die u voor het gemeente bestuur beschikbaar hebt willen stellen. Ook persoonlijk dank ik u zeer voor de steun, die ik van u bij mijn arbeid mocht ondervinden en voor de vriendschap, welke u mij hebt geschonken. Nog één maónd zullen wij in het college samenwerken, maar ook daarna zult u ongetwijfeld zij het dan van verre belang blijven stel len in de gang der publieke zaken ter plaatse. Ik moge u beiden, mijnheer de Graaf en mijnheer Waverijn, Gods zegen toewensen voor de komende jaren. De heer de Graaf zegt de voor zitter hartelijk dank voor diens sympathieke woorden. Hij heeft het lidmaatschap van de raad deze vier jaren graag vervuld, omdat de sa menwerking steeds zo prettig was en ook hem spijt het uit dit college te moeten heengaan. Wethouder Timmermans richt ook woorden van dank tot de heer de Graaf en speciaal tot zijn mede wethouder de heer Waverijn, voor de prettige samenwerking en wenst beiden 't beste in hun verder leven. Wethouder Waverijn spreekt hier na een gevoelvol afscheids- en dank woord. De afgelopen 9 jaar schon ken hem veel vreugde, omdat hij werkzaam mocht zijn voor Sprang- Capelle, hetgeen hij zich steeds als een eer heeft aangerekend. Zijn te rugtrekken mag zeker niet worden opgevat alsof hij thans voor die eer bedankt. Hij heeft dit besluit na rijp beraad om persoonlijke reden genomen, omdat hij het niet juist vond dat het bestuur steeds in han den van dezelfde personen bleef. „Een nieuwe lente, een nieuw ge luid" dient ook hier te worden toe gepast. Spr. is dankbaar gestemd jegens de voorzitter en diens voorganger en hoopt dat de huidige burgemees ter nog lang de belangen van Spr.- Capelle zal mogen blijven beharti gen en in het college van B. en W. dezelfde zakelijke en prettige geest zal blijven heersen als in zijn zit tingsperiode. Hij dankt ook wethouder Timmer mans voor de prettige samenwer king en de gehele raad voor het ge schonken vertrouwen en hoopt dat er in dit college, ondanks verschil van opvatting, steeds de wil tot sa menwerking in het belang der ge meente aanwezig zal zijn. Hij wens te allen Gods zegen toe bij deze ge meenschappelijke arbeid. De heer Ros meent, als oudste raadslid, de gevoelens te vertolken van de gehele raad, als hij de schei dende wethouder Waverijn en de heer de Graaf dank zegt voor de prettige samenwerking en zijn spijt uitdrukt over het heengaan van de ze heren uit dit college. Hij wenst hen, met hun gezinnen, Gods zegen toe en spreekt de verwachting uit dat zij ook buiten de raad met het wel en wee van de gemeente zullen blijven meeleven. Na een dankwoord van de voor zitter op de verschillende toespra ken wordt de vergadering op de ge bruikelijke wijze gesloten. De raad der gemeente Drunen kwam vrijdagavond voor de laatste maal in zijn huidige vorm bijeen. Naast het onderzoek van de geloofs brieven van de nieuwe leden welke in september a.s. zitting zullen ne men, werden nog enkele belangrijke agendapunten behandeld. Voor het onderwijs werden weer enkele behoorlijke kredieten be schikbaar gesteld en de M.C.C.D. kreeg een eenmalige subsidie toege wezen voor het laten samenstellen van een deskundig rapport en uit brengen van advies inzake de vrije tijdsbesteding van de jeugd en de culturele en maatschappelijke werk zaamheden der bevolking. Verder besloot de raad medewerking te ver lenen bij het tot stand brengen van de opstelling van een ruimtelijk structuurplan voor Midden-Brabant. Tot slot werd op hartelijke wijze afscheid genomen van wethouder van de Wiel, die sinds 1945 lid is van de raad, waarvan vele jaren als wethouder. ONDERWIJS Aan de orde was het voorstel van b. en w. om medewerking te ver lenen aan een verzoek van het be stuur der r.k. kleuterschool te Dru nen, tot aankoop van materiaal voor lichamelijke ontwikkeling. Hieroverz egt het prae-advies Het bestuur van de r.k. kleuter school aan de Pr. Bernhardstr. heeft verzocht medewerking te verlenen voor de aanschaffing van speelwerk- tuigen, een bergruimte voor dit ma teriaal, een kast en een kleuterkeu ken. De totale kosten worden ge raamd op 2.198. De inspectrice van het kleuter onderwijs verleende een goedkeu rend advies tot een bedrag van 2.111.50. Aan de orde was verder het voor stel om medewerking te verlenen aan een verzoek van het bestuur der Prot. Christelijke kleuterschool tot stichting van een kleuterschool. Tot nog toe was de Prot. Christe lijke kleuterschool een dependance van de katholieke kleuterschool in de Schoolstraat. Het bestuur van de Ned. Herv. Gemeente te Drunen heeft besloten tot zelfstandige stich ting van een protestants-christelijke kleuterschool over te gaan. Terzake werd door het bestuur een verzoek ingediend ex artikel 50 der Kleuter onderwijswet om de nodige voorzie ningen tot stand te brengen c.q. de benodigde gelden te verstrekken voor de oprichting van een twee- klassige kleuterschool. Het thans in gebruik zijnde noodlokaal in de Gro testraat zal t.z.t. moeten worden ont ruimd. Het geldt hier een principe-besluit waarvoor de raad haar goedkeuring gaf. Dan was aan de orde het voorstel om medewerking te verlenen aan een verzoek van het bestuur der St. Paulusschool te Drunen tot stich ting van een bijzondere lagere school. Ook hieraan gaf de raad haar goedkeuring. Verder verleende de raad ook nog een krediet van 16.500.voor aanschaf van meubilair voor de Pro- testans Christelijke school. STRUCTUURPLAN Vervolgens was aan de orde het voorstel om deel te nemen aan de opstelling van een ruimtelijk struc tuurplan voor Midden-Brabant. Hierover zegt het prae-advies; In zijn jongste nieuwjaarsrede heeft de voorzitter reeds melding 1 gemaakt van plannen om te komen tot groter intergemeentelijke samen- Werking. In Tilburg bestaat reeds langer een z.g. streekraad, waarbij de rond om Tilburg gelegen gemeenten zijn aangesloten. De samenwerking in deze streekraad heeft zich aanvan kelijk gericht op de studie en be spreking van gezamenlijke proble men en streekbelangen. Genoemde streekraad heeft door het Economisch Sociologisch Insti tuut een onderzoek laten instellen naar de mogelijkheden, welke Mid den-Brabant in de toekomst heeft in samenhang met de ontwikkeling van de aangrenzende gewesten. Uit het uitgebrachte rapport blijkt, dat het aantal samenwerkende gemeen ten niet beperkt moet blijven tot de thans bij de streekraad Tilburg aan gesloten gemeenten, doch moet wor den uitgebreid tot alle gemeenten in Midden-Brabant, gelegen tussen de Belgische grens en de Bergse Maas. De taakstelling van de streekraad is als volgt te omschrijven: in ge meenschappelijk overleg ontwikke len van een visie op de toekomstige* ruimtelijke structuur van dit gewest en als resultaat daarvan het ver vaardigen van een schets-ontwerp voor een ruimtelijk structuurplan. Bij de totstandkoming van dit plan zullen diverse deskundigen van advies dienen. Er zullen werkgroe pen worden gevormd, die ieder voor zich bepaalde aspecten van het ont wikkelingsplan zullen bestuderen, o.m.; a. ontwikkeling der industriële werkgelegenheid; b. ontwikkeling der agrarische werkgelegenheid c. leefbaarheid van het platteland; d. landschapszorg-recreatie; e. verkeer en vervoer, wegen e.d.; f. bebouwingsadviezen. Teneinde te voorkomen dat door anderen wordt beslist over aange legenheden welke ook onze gemeen te aangaan, zonder dat wij hierin medezeggenschap hebben gehad, zijn wij van mening, dat ook onze gemeente aan de opstelling van be doeld structuurplan moet deelne men. De totale kosten hiervan worden geraamd op f 32.500.Dit komt neer op 12 cent per inwoner voor alle aangesloten gemeenten. Dit be drag zal iets hoger liggen, doch maximaal 14 cent per inwoner be dragen, indien enkele gemeenten af zijdig zouden blijven. Gezien het vorenstaande, stellen b. en w. de raad voor een krediet van maximaal 14 cent per inwoner beschikbaar te stellen voor het op stellen van een ruimtelijk struc tuurplan voor Midden-Brabant. Dit punt werd door de voorzitter nog eens extra toegelicht, waarbij deze wees op de noodzakelijkheid van dergelijke plannen, waarvan Gedeputeerde Staten de noodzake lijkheid zodanig zag dat, indien de betrokken gemeentebesturen niet in deze richting zouden werken, Ged. Staten zich genoodzaakt zouden zien zelf handelend op te treden. De heer Ploegmakers vond het ei-

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 3