De Echo van het Zuid en DRUNEN WAALWIJK BRILLEN Uit tic Langstraat VACANTIETIJD PEERLESSTIJD a4ks vm>dejjiete Rond de Raad Nieuwkuijk ZOMERFEESTEN WAALWIJKS BELANG Vlijmen Sprang Capelle BINNENLAND LEDEN KERKESTUUR BENOEMD VAN MAAREN Dat is de Zaak voor Provinciaal nieuws MAANDAG 30 JULI 1962 84e JAARGANG No. 59 In de raad van vrijdagavond werd een voor Drunen blijkbaar wel tere kwestie aangeroerd toen de raad moest beslissen over het al of niet geven - - - - - - voor het laten opstellen van een vervolgrapport over de vrije-tijds- besteding en culturele werkzaam heid der gemeentenaren jong en oud. Dit rapport zal moeten worden gemaakt in opdracht van de MCCD door de heer v. Eyndhoven uit Til burg, die in opdracht van deze stichting reeds eerder een algemeen rapport maakte over wat er in Dru- nen momenteel op dat gebied leeft. Dit tweede rapport, dat binnen 3 maanden gereed moet zijn, is meer bedoeld als een advies van wat er nu verder moet gebeuren. De stich ting M.C.C.D., indertijd door Deken Rooyackers opgericht en die voor de maatschappelijke en culturele ontwikkeling reeds zeer veel gedaan heeft, heeft hiermee vrijetijdsbeste ding, maatschappelijk en cultureel werk tot onderwerp van studie ge maakt. B. en w. van Drunen waren zeer sterk voor het uitbrengen van dit rapport, dat zij zagen als de ba sis waarop kon worden voortge bouwd. Wethouder v. Drunen, zelf steeds een actief en ijverig voor vechter voor het verenigingsleven op elk terrein, voelde zich met deze rapporten uitermate gelukkig. Hij gaf toe, dat in het verleden moge lijk wel eens fouten zijn gemaakt, maar dit is in een sterk groeiende gemeente als Drunen, op dit punt van het gemeenschapsleven, bijna onmogelijk. Enige wetenschappelij ke studie is nodig en noodzakelijk om ook het gemeentebestuur in deze hun beleid te kunnen laten bepalen. Wethouder v. d. Wiel, voor de laatste maal in de raad, deed wer kelijk een klemmend beroep op de raadsleden om medewerking te ver lenen, op de eerste plaats omdat 'n unieke kans werd geboden en ten tweede om te trachten langs deze weg wat klaarheid te kunnen bren gen in de vertroebelde verhoudin gen. Burgemeester Stieger heeft dit voorstel met vuur en kracht van argumenten moeten verdedigen te gen de nogal sceptisch gestemde raad. Uitdrukkingen als: men gaat nu doen, wat wij vier jaar geleden al gedaan hebben (de Veer), wij hebben werkers nodig en geen slip jassen (Fortuyn), wij hebben dé medewerking van de nieuwkomers nodig (Brok), ik betwijfel of de sa menwerking met dit rapport ge diend is (v. Lammeren), dit alle wa ren uitdrukkingen die de twijfel verraden van de raad of een en an der wel nut zou hebben. Na het betoog van de voorzitter, die alle waardering had voor het werk van de M.C.C.D. en dit rap port ook zag als een noodzakelijk heid voor de gemeente om in deze soms moeilijke materie een beleid te bepalen, ging de raad zonder stem ming accoord. Hoezeer de M.C.C.D. zich doordrongen weet van het feit dat dit rapport er moest komen, bleek wel uit het feit dat dit niet afhankelijk werd gesteld van raads- loedkeuring. Men wilde in raads- [oedkeuring speciaal de medewer ing van het gemeentebestuur ge demonstreerd zien, en burgemeester Stieger was er zich wel van bewust dat dit voor de gemeente straks ook grotere financiële gevolgen zou hebben. vergadering weer het onderwerp vergaderingw eer het onderwerp van discussie. Er moesten weer gro te en diverse kredieten beschikbaar «orden gesteld, in dit geval voor de Prot. Christelijke kleuterschool, die zelfstandig gaat worden, voor de hot. Christelijke lagere school die 'n september gaat starten en voor de r.k. gemengde school L.O., die eveneens in september start. De vovg van de raadsleden voor-het on- Tt'a in de toekomst> in dit geval je, L.O.-onderwijs, nam burgemees ter btieger weg door te wijzen op je onderwijsnota die begin dit jaar uitgekomen en waar prognoses gemaakt zijn voor de komende tijd. wk de huishoudschool kwam weer jen ter sprake en burgemeester 'eger verklaarde nogmaals goede joop te hebben dat dit jaar met de douw kan worden begonnen. Voor vele gevallen werd in deze oa ??»roS8ring krediet gevraagd, 1 oo.zöO.voor aankoop van ■«geysers (aankoop op afroep). Dit ont was voor de heer de Veer aan- wg om te wijzen op de naar zijn «tolte hoge gespten. Dit bleek te zijn; verder bleek «ma l Punt wel degelijk de ÏÏh, heeft van het gemeente- wmur, die er voor zal waken dat gasbedrijf geen al te grote win- maakt. Momenteel kan over FdJft0g niet Word£n gesproken. tónK* werd gevraagd voor het orengen van diverse verkeers- S» V? de gemeente. Zo zal o.a. -ws, dit werd in het prae-advies 2 geZegd' in de Pr- Bernhard- -Parkeerd e^n Z^de mogen worden k zuidzijde van het r.k. kerkhof haiü Christelijk kerkhof zal ver- a worden met een muur en 2 2e toegangspoorten Zodra de huishoudschool daar verdwe- L3 2£d een parkje worden aan- L® 2odet het geheel een aesthe te, afsiuiting van het kerkhof en BlWiaaiing van de omgeving tekenen. Hiervoor is een be- vj nodig van ƒ32.411.—. 3,r.aad onderzocht ook de ge iden ifVen van de nieuwe raads- n, keurde deze goed en nam op j^hjke wijze afscheid van de vier V'?..uie niet meer terugkeren, in DlJZOnd^ T*Tn4l^/\n/4/\»« «r» /4 van een krediet van 1.670.- ier van wethouder v. d. Diploma-uitreiking- aan de Ge meentelijke Vakschool voor Schoenmakers te Drunen. Aan de technische school voor de Schoenindustrie te Drunen reikte burgemeester Mr. Stieger Donderdagavond aan 12 jongens, die de 3-jarige dagcursus met goed gevolg hadden doorlopen, 't eindgetuigschrift uit. Hierbij wa ren aanwezig de leraren, de com missie van toezicht, het school bestuur en de ouders der leerlin gen. De heer Rechters, directeur van deze school, wees de jongens er op dat het behalen van dit ge tuigschrift het begin diende te zijn van een verdere opleiding en wees op de mogelijkheden die er in deze richting waren. Burge meester Mr. Stieger wees op het belang van goed vakonderwijs voor de schoenindustrie, zeker in deze tijd, nu weinig jongelui een opleiding in de schoenenbranche kiezen. De geslaagden waren: C. Gre- ve en A. Kampman, zeer goed, beiden uit Waalwijk; Joh. van Heeswijk, Drunen; Jan Evers uit Schijndel; Jan Schapendonk uit Drunen, Nico Bron, Culemborg en Ton de Graaf' uit Beverwijk, allen goed, en verder Jan Nieu- wenluiizen, 's-Bosch, Ben de Rui ter, Vlijmen, Toon v. d. Linden, Vlijmen en Frans Veld, 's-Bosch, allen voldoende. Namens de leerlingen dankte Kees Greve de leraren op harte lijke wijze. Bij gelegenheid van deze diploma-uitreiking was er ook 'n tentoonstelling van werk stukken door de leerlingen ver vaardigd. Naast de hoofdvakken, voor schoenmaken, waarin in de ruimste zin wordt onderwezen met de modernste machines, wordt aan de genoemde school ook veel aandacht besteed aan 't algemeen vormend onderwijs. Terugblik en plannen Toneelgroep „ONA". Met een gezellig uitstapje naar Amsterdam werd het seizoen 1961-1962 besloten. Het lijkt ons goed de activitei ten van deze toneelgroep in het afgelopen seizoen eens nader on der de loupe te nemen. Op 29 december 1902 werd on der auspiciën van de Culturele Kring Drunen een opvoering ge geven van Charles Dickens' „Christmas Carrol" met als toe gift „De Bruiloft van Kloris en Roosje" met een speciaal voor Drunen gedichte Nieuwjaars wens. Vervolgens werd op 23 maart 19(52 onder grote belangstelling hel toneelspel „Bonaventura" op gevoerd, dat een goed succes ge noemd mag worden. De Provin ciale Toneeladvies Commissie adviseerde voor de opvoering een subsidie van 150. Op 30 april 19(52 werd in het kader van de viering van het zil veren huwelijksfeest van Konin- gi Juliana en Prins Bernhard in nauwe samenwerking inct het Oranje-Comité en de Dijvereni- ging „De Echo der Duinen" het wagenspel „Leidens Ontzet" op zes plaatsen in de gemeente op gevoerd. Gezien de grote aan dacht waarmee dit spel door hon derden waaronder ook veel kinderen werd gevolgd, kun nen wij ook dit spel een succes noemen. Het is niet de bedoeling dat ONA op de lauweren van het af gelopen seizoen gaat rusten, inte gendeel. Reeds zijn voorbereidingen ge troffen en de repetities begonnen van de stukken die in het seizoen 1962-1963 gebracht zullen wor den. Op 29 december 1962 zal het toneelspel „De vrouw in de och tend" van de Spaanse schrijver Aleandro Casona gespeeld wor den, gevolgd door „De Bruiloft van Kloris en Roosje" en Nieuw jaarswens van Thomas vaer en Pieternel. De balletten hiervoor worden ingestudeerd onder deskundige leiding van Dorothy Vasseur, waarmede de vereniging ook in de toekomst nauwer hoopt sa men te werken. In maart 1963 staat het pittige Amerikaanse blijspel „Niet van gisteren" (Born Yesterday) van Garson Kanin op 't programma. Tevens zal een KAV-avond door ONA worden verzorgd met een 1-acter van Alfred Pleter. Het ligt in de bedoeling voor zover mogelijk deze 1-acter ook op te voeren in het bejaardente huis „Jacobushof". De mogelijkheden zijn reeds in het bestuur overwogen om voor de hoogste klassen der lagere scholen met een speciaal reper toire te komen. Wij wensen ONA met al zijn activiteiten in het komende sei zoen veel succes toe. GESLAAGD Voor het eindexamen aan de gemeente lijke Uitgebreid Technische School te Den Bosch slaagden voor werktuigbouwkundige de heren A. de Hart en J. Meerburg alhier. INTERNATIONALE AMERIKAANSE AUTOCROSS Op zondag 5 aug. a.s. zal in Vlijmen een grote Internationale Amerikaanse auto cross worden gehouden, een wedstrijd die in Drunen een succes werd. Er is voor vijf duizend gulden aan geldprijzen te verdienen. Om enkele namen te noemen die aan de strijd deelnemen op de eerste plaats de Drunense crossers Dries Thaus en v. d. Aa. Deze nieuwelingen brachten de nodige sen satie te Drunen en hebben toen zoveel er varing opgedaan, dat zij nu tot de kans hebbers gerekend kunnen worden. Verder de gebroeders Kleingeld uit Nijmegen, die zeker ook wat klein geld van de f 5000 mee naar Nijmegen willen nemen. Deze wed strijd is ten bate van de Kindercarnaval te Vlijmen. Uw entree heeft nu dubbele waar de, u ziet een prachtwedstrijd en u steunt tevens de Kindercarnaval, die u allen nog eens gratis kunt bewonderen. VOETBAL Vlijmense Boys - Wilhclmina-comb. 4-1. Dat het de Boys niet slecht gaat met hun nederlaagtournooi bewezen zij zaterdag avond weer tegen de Wilhelmina-combina- tie, waarin zelfs aangekochte spelers van Wilhelmina stonden opgesteld. De Boys ga ven nu en dan goed spel te zien. Bij Wil helmina werd het spel te ver doorge voerd, wat de Boys spoedig door hadden en voor het doel weinig kans gaven; dit zijn twee overwinningen van de Boys, want za terdag 21 juli was DES Kaatsheuvel te gast en verloor met 2-1, die hiermede nog de kleinste nederlaag boekte. Boys volhouden. DE ZWALUW Enkele leden van de Postduivenvereniging De Zwaluw namen deel aan Nationaal Dax; de duiven waren vrijdagmiddag gelost en zaterdag was er in Vlijmen geen enkele duif door; zondagmorgen was het Th. van Bok hoven die zijn fondduif pakte en wat zeker vermeldenswaardig is, dat deze duif nu de 5e fondvlucht met succes volbracht, met 4 maal de le prijs en eenmaal de 2e. IETS OVER DE GESCHIEDENIS VAN NIEUWKUIJK Uit de geschiedenis blijkt, dat Nieuw kuijk in 1381, gesticht door de Heer van Kuijk, een zelfstandige heerlijkheid werd. Na 1648 viel Nieuwkuijk onder de Gene raliteitslanden. Nog heden ten dage is het z.g. Drunense kasteel in Nieuwkuijk geves tigd. Dit kasteel heeft toebehoord aan de geslachten van de Heren van Drunen: van Haestrecht, van Wassenaar, van Beieren, van Warfure en tenslotte aan het huis van d'OuItremont uit Brussel, dat nu nog eige naar van het kasteel is. Het vroegere kasteel van Onsenoort, destijds toebehorende aan de jonkheren de La Court, is sinds 1904 in handen gekomen van de Cisterciënser Or de van de Abdij Pont Colbert te Versailles en omgebouwd tot klooster. Voor een aantal jaren bestond er hier een nogal belangrijke industrie, n.l. het man denmaken. In 1930 waren er nog 75 pro cent van het totaal van beroepspersonen in deze tak van nijverheid werkzaam. Thans is deze industrie hier zo goed als verdwe nen. Thans is landbouw, veeteelt en tuin bouw de voornaamste bestaansbron van Nieuwkuijk. De boerenbedrijven zijn meest kleine gemengde bedrijven. De verkavelings toestand is niet erg gunstig, doch de a.s. ruilverkaveling zal hier veel verbeteren. GESLAAGD Geslaagd voor het Middenstandsexamen: mej. G. M. van Heijst en de heren A. Ros, J. L. Vos, T. A. Splinters, D. J. Oerlemans, W. Pulles, C. v. d. Herik en P. van Beek. De heer D. J. Oerlemans slaagde met 5 tienen en 1 negen en zal waarschijnlijk in aanmerking komen voor een medaille van de Minister van Economische Zaken, tenzij er in het land een examinandus is met 6 tienen. Alle cursisten werden opgeleid door de Chr. Middenstandscursus te Sprang, welke cursus onder leiding staat van de heren R. G. van der Helm en H. J. Overweel. Van deze cursus slaagde 80 der candidaten. ONGEVAL Toen de 32-jarige B. uit Sprang-Capelle in de nacht van zaterdag op zondag met zijn auto naar huis reed, heeft hij in de flauwe bocht bij het voormalige gemeente huis alhier, de macht over het stuur verlo ren en is, na de trottoirband te hebben ge raakt over de kop geslagen en tegen de woning van v. O. gesmakt. Door spoedig toegeschoten hulp moest de heer B., die alleen in de personenauto zat en die door de buiteling met zijn hoofd op het pedaal terecht gekomen was, met veel moeite uit de wagen worden bevrijd. Dokter van Tuijn was spoedig ter plaatse en achtte overbren ging van het slachtoffer, dat in bewusteloze toestand verkeerde, naar het ziekenhuis noodzakelijk; per ziekenauto werd dhr. B. naar het ziekenhuis te Waalwijk vervoerd. Wij vernemen dat dhr. B. o.m. een schedel- basjsfractuur heeft opgelopen. De auto werd zwaar beschadigd en moest door een kraanwagen worden weggesleept. GESLAAGD. De heer A. van Campen slaagde te Den Bosch aan de Hogere Technische School voor het eindexamen afd. Bouwkunde. DEN HAAG VREEST AANVAL OP NIEUW-GUINEA Koningin blijft voorlopig thuis Beroep overwogen op Veiligheidsraad De zware politieke druk van pre sident Kennedy en secretaris Oe Thant heeft er toe geleid, dat de In donesische onderhandelaars nog en kele dagen in Washington zullen blij ven, hoewel president Soekamo za terdag nog openlijk had laten weten, dat zijn minister van buitenlandse za ken, mr. Soebandrio, maandag - vandaag - in Djakarta terug moest zijn om verslag uit te brengen. Dit feit en de Nederlands-Indonesische besprekingen, die zondag weer zijn gevoerd, waen niet voldoende om in Den Haag het pessimisme over de gang van zaken te matigen. BAKKERS BESPREKEN VANDAAG DE BROODPRIJS Maandag komt de Nederlandse Bakkerij-Stichting in spoedvergade ring bijeen ter bespreking van de broodprijs. In de afgelopen week hebben de georganiseerde bakkers patroons al contact gehad met de mi nister van Economische Zaken. Vol gens hen zal de broodprijs moeten worden verhoogd in verhouding tot de stijging van de meelprijzen, welke hun te wachten staat. Hoe hoog de broodprijs zal moeten worden, weten de bakkers nog niet. Ze hebben namelijk nog geen defini tieve meelprijzen vernomen. De Ver eniging van Meelfabrikanten moet deze nog bekend maken. Zij zou zich hierover hedenmorgen vroeg beraden. REMBRANDT EN 3 ANDERE SCHILDERIJEN GESTOLEN Voor Vi miljoen verzekerd Personeel van villa sliep door Uit een villa aan de Vogelezangse- weg in Aerdenhout zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag vier kostbare schilderijen, waaronder een zelfpor tret van Rembrandt, gestolen. De doe ken zijn eigendom van jhr mr J. H. Loudon, president-directeur van de Koninklijke/Shell. Ze zijn voor een bedrag van bijna een half miljoen gulden tegen diefstal verzekerd. Een uitgebreid onderzoek van de Bloemendaalse politie die ook Inter pol heeft ingeschakeld, leverde tot nu toe nog geen enkel spoor op. De fa milie Loudon is met vakantie aan de Franse Rivièra. De inbrekers moeten geruisloos zijn binnengekomen: de drie vrouwelijke bedienden, die op de tweede etage van de villa sliepen, een zoon des huizes en een neef, die op de eerste verdieping te bed lagen, hebben niets van de inbraak gemerkt. De butler van de familie Loudon, de heer N. Hoekstra, die een van de bediendenwoningen op het landgoed „Koekoeksduin" bewoont, ontdekte de diefstal zaterdagochtend omstreeks half negen. Hij constateerde, dat aan de achterzijde van het huis van een tweetal glazen deuren de ruiten wa ren ingeslagen. Het was spoedig dui delijk dat er inbrekers aan het werk waren geweest. Verdwenen bleek het zelfportret van Rembrandt, een van jhr Loudons lievelingsschilderijen uit zijn uitgebreide collectie, dat gewoon lijk boven een bureau in de biblio theek hing. 't Was met lijst en al van de muur gelicht. Bovendien waren uit de bibliotheek 'n schilderij van de Ita liaan Francesco Guardi (18e eeuw), - ,en gezicht op Venetië - en een 16e-eeuws portret van een oude man van een onbekende meester weggeno men. Beide schilderstukken warén eveneens met lijst en al weggehaald. Uit de salon namen de inbrekers een landschapje van de 18e-eeuwse Fran se schilder Hubert Robert uit de lijst. GESLAAGD Onze stadgenoot Jan Schilders slaagde in Amsterdam voor akte Middelbaar Onderwijs Lichame lijke opvoeding. J.l. vrijdag slaagde in Nij megen onze stadsgenoot Ad Pij nenborg voor Mulo A-B en Mid denstand. Hij genoot zijn opleiding aan de R.K. Ulo te Reek hij Nijmegen. Voor het in juni j.l. gehou den Praktijkexamen |Moderne Bedrijfsadministratie slaagde on ze stadgenoot S. W. Peerik. Voor het rijksdiploma Al gemene Ontwikkeling, onderdeel van de opleiding tot leraar bij het Nijverheidsonderwijs slaag den o.m. de heren A. v. Lier en J. F. M. Richters alhier en J. Verboven te Kaatsheuvel. Voor het te 's-Hertogen- hosch gehouden Middenstands examen zijn geslaagd: Mej. J. Nijssen, alsmede de he ren A. Couwenberg, M. v. Enge len, W. de Louw, J. van Soelen, Th. Verdonk te Waalwijk; A. Poelstra te Drunen en P. v. d. Wouw te Kaatsheuvel. Zij genoten hun opleiding bij de heer G. Maas, Julianastraat 21 alhier. Aanvang nieuwe cursus begin september- zie adverentie in dit blad. R.K. MEISJES-ULO „MARIA KONINGIN" Afgelopen vrijdag moesten nog vijf leerlingen van de R.K. Meisjes-ulo „Maria Koningin" in 's-Hertogenbosch examen af leggen. Zij slaagden allen. Het zijn: Bettie Krooy, Claran Poste- ma, Clementien Verhulst en An nie van Well uit Waalwijk en Jo Verreijt uit Drunen. BENOEMD Ter voorziening in de vacatu res, ontstaan door het overlijden van de heren G. M. A. M. Verwiel te Waalwijk en J. J. M. Verschu ren te Loonopzand zijn door de Kamer van Koophandel en Fa brieken tot lid benoemd resp. de heren N. A. C. Pessers te Waal- wijk en L. A. J. van Loosdrecht te Loonopzand. 1 Tot nieuwe leden van het kerk bestuur van de parochie St. Jan te Waalwijk zijn door de bis schop van Den Bosch, mgr. W. Bekkers, benoemd de heren J. Peters en P. van Heesbeen. Her benoemd werden de heren drs. G. de Vries en H. Schilders. GEZONDHEIDSTOESTAND DEKEN Dr. v. d- HURK Met spanning wacht men op de pastorie van St. Jan en in de gehele parochie op nadere bijzo- derheden omtrent de gezond heidstoestand van de HoogEerw. heer Deken Dr. B. v. d. Hurk. Er is echter sinds de brief uit Mwanza (Afrika) en het telef- foongesprek met de overste van het J.M.J.-klooster aldaar in het begin van vorige week, geen nieuws meer binnengekomen, zo dat er aan ons bericht van j.l. vrijdag weinig valt toe te voe gen. Voorlopig weet men dus niet meer dan dat de deken, vermoe delijk als gevolg van overver moeidheid en de plotselinge over gang van klimaat een hartaanval kreeg, dat zijn toestand nadien zeer bevredigend was en dat de dokter het niet uitgesloten acht te dat hij na een rustkuur zijn reis althans gedeeltelijk zou kun nen vervolgen. OPBRENGST COLLECTE De zondagmorgen in de Sint Janskerk gehouden collecte ten bate van het ziekentriduum bracht 625.op. KYNOLOGEN VERENIGING Tijdens de zondagmiddag in café „De Galgenwiel" gehouden ledenvergadering van de Kynolo- genvereniging „Waalwijk en Om streken" werd in de vacature van de heer van der Poll tot secreta ris van de vereniging gekozen de heer B. de Koning uit Waalwijk. TURN WEDSTRIJDEN BIJ OWS In het gemeentelijk gymnas tieklokaal aan de Mr. v. Cooth- straat werd het afgelopen week end een onderlinge wedstrijd ge houden door de leden van OWS. Zondagmiddag had de prijsuit reiking plaats, waarbij naast de leden ook vele ouders van hun 'belangstelling blijk gaven. Alvorens de prijzen uit te rei ken, sprak voorzitter B. v. Hees- been tot de leden een vermanend woord, vooral tot de grotere le den, om trouw de lessen te ko men volgen, waardoor de indivi duele prestaties en die van de vereniging hoger kunnen worden opgevoerd. Daardoor ontstaat ook een grotere clubliefde en krijgen het bestuur en de leiders ook meer voldoening in hun werk. Dhr. v. Heesbeen riep de hulp van de ouders hiervoor in. Daar de jury voor de jongens veel strenger bleek te zijn dan voor de meisjes, lagen de beoor delingen voor de eersten lager dan voor de tweeden. Dit moet 'n troost zijn voor de vele prijswin naars bij de jongens. Hieronder volgen de medaille winnaars: Jongens le groep: 1 Twan van Gorkuni; 2 Tiny Leijtens; 3 Ton- ny Duquesnoij. Jongens 2e groep: 1 Frans van der Gouw; 2 Willy Maaijwee; 3 Renée van Noyen. Jongens 3e groep: 1 Henk van der Gouw; 2 Henk van Noyen; 3 Tiny Klerks. Meisjes van 5-8 jaar: 1 Marian van Balkom; 2 Jeannet van der Loo; 2 Maria Verharen; 3 Joko Broeders. Meisjes van 9-10 jaar: 1 Fran- cine Gloudemans; 2 Joan van Heesbeen; 3 Ineke van Oss. Meisjes van 11-13 jaar: 1 Ma ria de Wit; 2 José Laribi; 3 An nie Klerks. Meisjes van 11-13 jaar a: 1 Hen- nie Blom- 2 Jet v. Buul; 3 Ton- ny v. d. Hoven. Meisjes van 14-17 jaar: 1 Th. v. d. Griendt; 2 M. wan Helvoirt; 3 M. v. d. Boowaert. Bij de jongens kwam de beker toe aan Frans van der Gouw, die met 33.2 het hoogste puntenaan- t was Henny Blom de gelukkig! met 35.1 punten. De voorzitter bracht dank aan de leidster mej. J. Pulles en de leider, de heer B. Hurkmans, die door hun kundig lesgeven vaak met enorm veel geduld bo venstaande prestaties mogelijk maakten. Op 3 september a.s. vangen de nieuwe cursussen aan en het be stuur van OWS hoopt in het ko mend verenigingsjaar weer vele activiteiten naar buiten te kun nen ontwikkelen. DEN BOSCH VUGHTERSTRAAT 25 TILBURG MARKT 32 BREDA Nwe GINNEKENSTR. 23 Spectaculaire motor-voetbalwedstaijd Nederland - België. rrfil Schitterend avondconcert van Kon. Harmonie St. Cecilia uit Haarsteeg. Het Zomerfeest 1962 van Waal- wijks Belang mag ongetwijfeld als buitengewoon eslaagd genoemd wor den, waaraan het fraaie zomerse weer van zondag 29 juli j.l. in niet gerin ge mate heeft medegewerkt. Het be stuur van W.B. was er ditmaal in ge slaagd een motorvoetbalwedstrijd te organiseren tussen een Nederlands en een Belgisch team, die zondagmiddag op het WSC-terrein plaats vond en waarvoor overweldigende belangstel ling bestond. Het was een spectacu laire wedstrijd, die het aanzien meer dan waard was. Het publiek geraakte nu en dan in laaiend enthousiasme over de behendigheid en de durf van deze motorduivels, die met hun brul lende machines over het terrein joe gen, om de bal in het net te depone ren. Reeds vrij spoedig had het Ne derlandse team een 3-0 voorsprong. Hierna scoorde België een tegenpunt, doch vlak hierop was de stand reeds 4-1 voor Nederland. Razendsnelle aanvallen volgden hierna elkander op, doch de Nederlanders waren over het algemeen sterker, zodat de wedstrijd eindigde in een 7-1 overwinning voor de Nederlandse ploeg, waarvan vooral de linksbuiten en de keeper excelleerden. De harmonie St. Cris- pijn en de drumband van de KAJ met zijn jachthoornkorps luisterden de wedstrijd op, hetgeen nog meer fleur aan dit zeer geslaagde onderdeel van het zomerfeest gaf, waarvan honder den hebben genoten. Het avondprogramma werd ver zorgd door de bekende Kon. Harmo nie St. Cecilia uit Haarsteeg in het Wandelpark, na eerst een muzikale rondwandeling door het centrum van Waalwijk te hebben gemaakt. Dit con cert stond in ieder opzicht op een uit zonderlijk hoog muzikaal peil, het geen van St. Cecilia mocht worden verwacht. Het zou ons daarom te ver voeren, om ieder nummer afzonder lijk onder de loupe te nemen. We me nen te mogen volstaan met te vermel den, dat St. Cecilia onder de emi nente leiding van directeur Sjef Pij pers, hoornist van het Brabants Or kest, de toehoorders (en dat waren er velen) een muzikaal genot heeft verschaft, waarvoor zij Waalwijks Be lang wel zeer dankbaar mogen zijn. Het prachtige zomerweer en de uit zonderlijk mooie omgeving maakten dit concert mede tot een waar feest. Directeur en executanten hadden dan ook na elk nummer een hartelijk ap plaus in ontvangst te nemen, dat aan NIEUWE PRESIDENT GROOT SEMINARIE Mgr. W. M. Bekkers, bisschop van Den Bosch, heeft met ingang van 1 september prof. drs. W. J. Somers benoemd tot president net 33.2 het hoogste puntenaan- al behaalde en bij de meisjes van het bisschoppelijk groot-se minarie Haaren. Prof. Somers, die reeds als leraar in de exegese aan het seminarie is verbonden, volgt mgr. A. van de Meyden op de presidentszetel op. Woensdag middag om half vier is drs. So mers van zijn benoeming op de hoogte gesteld. Daarna is hij voor een familie-aangelegenheid naar het buitenland vertrokken, waarvan hij pas vrijdagavond te rugkeerde, zo werd ons medelge- deeld. De studenten hadden dus voor die tijd nog geen gelegen heid gehad om hun nieuwe prae- ses, die op „Haaren" zeer gezien is, te feliciteren. FA. A. A. FARO Grotestraat 15, Waalwijk MULDERS' RIJWIELHANDEL St. Crispijnstraat 71, Waalwijk FA. C. A. VAN DER SCHANS Heistraat 190, Capelle

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5