WAALWIJK KAATSHEUVEL De P.V. De Luchtbode te Capelle bestaat 40 jaar DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 AUG. 1962 f i:-'«es Een vereniging waarin steeds een prettige geest heerst. Duivensport WIELRENNEN Raamsdonksveer AFWEZIG: P. Wijtenburg Landbouw en Tuinbouw i fci-ift'nti r «*rff EURC plaats komt op de ranglijst van in to taal 28llahden. Het hoofdelijk verbruik van bier bedroeg het vórig jaar in Nederland ruim 26 liter en dit verbruik bracht ons land op de 21ste plaats in een totaal van 49 landen. De consumptie van wijn per hoofd van de bevolking was ruim 2 liter, waarmee ons land op de 34ste plaats kwam op een to taal van 44 landen. Het boekje van het produktschap vermeldt voorts, dat de consumptie van alcoholhoudende dranken in ons land sinds 1945 is ge stegen met name voor zover het bier en wijn betreft. Het verbruik van bier nam toe van ruim 13 liter per hoofd der bevolking (in 1954) tot ruim 26 liter (in 1961). De stijging van de wijrtconsumptie steeg in deze jaren van 0,9.2 liter tot 2,34 liter per hoofd van de bevolking. PROCURATIEHOUDER BANK VERDUISTERT 38.000 GULDEN Een 55-jarige procuratiehouder van een bankfiliaal, G. Azn. te Sleeuwijk, heeft een bedrag van 38.000 gulden verduisterd. Hij werd door de gemeentepolitie gearres teerd, nadat zijn frauduleuze han delingen door oplettendheid van de jongste bediende, een. meisje, aan 't licht waren gekomen. Het .meisje had een chèque in handen gekregen, waarop geen fir mastempel stond, terwijl zij boven dien niet iemand van de betrokken firma aan het loket had gezien. Ac countants hebben geconstateerd dat de procuratiehouder over een tijd vak van ongeveer zes jaar het be drag heeft verduisterd. Als zestien jarige. jongen is hij bij de bank in diqpst gekomen. INBRAAK IN TILBURG In de villa van de familie H. Wes tendorp aan de Ringbaan Oost te Tilburg, hebben dieven vorige week een flinke slag geslagen. Tijdens af wezigheid van de familie, die op va kantie was in België, hebben inbre kers zich meester gemaakt van een geldkistje met f 6000, 14.000 Bel gische franken, 500 Duitse marken, 500 Zwitserse francs, vier spaarbank boekjes en nog tal van sieraden voor een gezamenlijke waarde van circa f 5.000. De diefstal werd ontdekt door het dienstmeisje van de buren, dat don derdagmiddag het huis van de fami lie Westendorp betrad om de bloe men en planten te verzorgen. Het he le huis was overhoop gehaald. On middellijk werden de politie en de familie gewaarschuwd. De laatste kwam ijlings terug van haar vakan tie-adres. GEVLUCHTE KNAPEN STALEN AUTO'S De rijkspolitie in Maasbracht heeft vrijdag een 15-jarige jongen J. H. uit Roermond aangehouden die op maandag 6 augustus uit een ont- i vangstcentrum voor jongens in Gro ningen was gevlucht. Samen met een andere jeugdige delinquent, de 16- jarige P. S. uit Hengelo, had hij maandagavond de benen genomen. Liftend heeft dit tweetal Hengelo bereikt. In deze stad stalen zij een auto en reden er mee naar Almelo. In Borne raakte het tweetal be trokken bij een aanrijding. Zich om niets bekommerend reden ze vol gas door tot Zenderen, waar achtervol gers de jongens klem wisten te rijden. De knapen wisten echter te ont vluchten en lieten de gestolen auto achter. Liftend hebben zij in de loop van de week Roermond bereikt. Daar hebben zij zich enige tijd opgehou den. GASTANK ONTPLOFT Aan het moedig optreden van de machinist G. Laman is het te danken, dat de enorme ontploffing, die zon dagmiddag op het terrein van het Zeister gasbedrijf het leven kostte aan zijn collega S. Butselaar (52) en grote schade aanrichtte in de directe omgeving, niet tot een grote ramp is geworden. Machinist Laman was juist op weg naar het gasbedrijf aan de Steinlaan om zijn collega af te los sen, die tot twee uur dienst had. Toen hij dicht bij 't emplacement gekomen was, daverde de lucht van een krachtige explosie, die een van de vijf gastanks de lucht inwierp en de andere vier van hun plaats drukte. Machinist Laman rende het ter rein op, overzag onmiddellijk wat er gebeurd was en het gevaar van nieuwe ontploffingen negerend, sloot hij de centrale gastoevoer naar de tanks af. Hij was niet de enige, die koelbloe dig optrad. Terwijl duizenden Zeis- tenaren en vakantiegangers naar het terrein van de ramp stroomden, hield de brandweer, met gevaar voor eigen leven een niet-ontplofte gastank uren lang nat om een tweede ontploffing te voorkomen, terwijl de drie overige - die door de geweldadige ver plaatsing lekgeslagen waren - in de onmiddellijke nabijheid fluitend gas afbliezen. Intussen moest ook de brand geblust worden in het voorma lige badhuis, waar de weggeslingerde tank op terecht gekomen was. Ook de brandweren van De Bilt en Drie bergen, van vliegbasis Soesterberg, militairen met verlof, BB-ers, leden van het Rode Kruis en politie, waren intussen in de weer om nieuwsgieri gen op een afstand te houden, te helpen blussen en gewonden te ver binden. Het duurde tot half zes voor dat alle gevaar geweken was en men het gas uit de enige tank, die de ramp overleefd had, kon laten leeglopen. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" gevestigd in café Cové-v. d. Haart, aan de Nieuwevaart, alhier, hoopt op dinsdag 14 augustus a.s. zijn 40-jarig bestaan te her denken. De Luchtvaart is één der bekendste duiververenigingen uit de verre omtrek. In deze vereniging heerst steeds een opgewek te en prettige geest. Nimmer heeft men bij hen van enige wanklank of oppositie ge hoord. Het huidige bestuur, onder leiding van de heer A. Klootwijk, weet steeds de juiste toon en de ware geest onder de leden te bewaren. In het jaar 1922, zo omstreeks 14 aug., kwamen enkele personen bijeen bij de heer Th. Ligtvoet te Kaatsheuvel, om de plannen te bespreken tot de oprichting van een post duivenvereniging. Nadat men destijds en kele malen bijeen was geweest, namen de plannen tot de oprichting ener duivenclub steeds vastere vormen aan en op 14 aug. 1922 werd de vereniging opgericht. Tot de oprichters behoorden o.m. A. van Moer gestel, die ook als eerste voorzitter optrad, de heren A. Zwart, A. H. Kerst, L. de Rooij en v. d. Schans. Toen men begen met de deelname aan de concoursvluchten had ieder lid van de vereniging nog geen klok. Dus men moest bij hem, die eer. klok bezat, de ringen draaien. Hiervoor kreeg men een looptijd tegen het horloge. Vooraf moest men ook steeds de juiste tijd aan vragen en dit diende men te doen bij de heer de Leeuw te Breda. De duiven werden destijds ingekorfd bij dhr. Kerst nabij de- Dreef. Waren dan te ongeveer 8 uur alle duiven ingekorfd, dan toog de heer Kerst Kerst met de hondenkar naar het station Capelle-Nieuwevaart, alwaar de manden met duiven werden ingeladen op de trein. Men vloog toen met ongeveer 149 duiven en deze werden vervoerd naar België, o.m. Lier, Halle, Mons. Men kan zich indenken, dat het vliegen tegen het horloge vele moei lijkheden gaf en in 1923 kon men de eer6te klok aanschaffen en in 1924 was men zo ver, dat een tweede klok kon worden aan geschaft. Aangezien slechts 2 klokken aan wezig waren, verkreeg men dan ook een fiets- of looptijd van 2 tot 3 minuten. Al lengs ging alles beter en langzamerhand was bijna elk lid in het bezit van een klok. In 1923 verhuisde de vereniging naar het café van de heer Treffers aan het Bruggetje, waar men zijn domicilie hield tot 1927 en vanaf 1927 tot heden, dus 35 jaar, is de vereniging gehuisvest in het bekende café De Witte Brug, destijds beheerd door „Toon de smid" en thans door mevr. Cové- van der Haart. De vereniging is thans der halve 35 jaren gevestigd in deze /.aak en men kan ervan verzekerd zijn, dat men het aldaar goed naar de zin heeft. Veertig jaar is een hele tijd. En zoals iedere vereniging heeft ook deze vereniging zijn op- en neergang gekend. Goede jaren wisselden zich af met minder goede jaren. Doch thans zijn circa 40 leden in de ver eniging opgenomen. Zoals gemeld bestond het eerste bestuur uit bovengenoemde he ren. Thans is het bestuur als volgt samen gesteld: A. Klootwijk, voorzitter vanaf '52: M. van Peer, secretaris vanaf 1937. De heer van Peer viert dus zijn 25-jarig jubileum als secretaris. H. Verduijn, penningmeester, huizen en H. van Campen, deze beide per- benoemd in 1962 als opvolger van de heer B. Pols, en dan nog de heren P. Nieuwen- sonen zijn lid vanaf de oprichting en vieren derhalve het 40-jarige lidmaatschap van De Luchtvaart. De heer D. J. van Helden is momenteel de 2e voorzitter. Voordien heb ben echter ook andere personen zich zeer verdienstelijk gemaakt voor de vereniging. Wij noemen hierbij de naam van de heer A. Versteeg. Deze persoon heeft jaren de functie van penningmeester gehad en door overlijden is hij aan de vereniging ontval len. Een man aan wie De Luchtvaart veel te danken heeft gehad en die dan ook een grote leegte heeft achtergelaten. Voorts mo gen wij vermelden het lid dhr. E. Haver- hals, die 10 jaar het secretariaat heeft be heerd. Ook de heer Jan van Doornik heeft tal van jaren het voorzitterschap bekleedt. Dit zijn zo enkele namen van hen aan wie De Luchtvaart veel heeft te danken en het zijn ook zij, die de Luchtvaart hebben ge maakt tot wat zij nu is. Hun werk is thans overgenomen door het eerder vermelde be stuur en ook zij doen alles wat in hun ver mogen ligt om de goede naam van de Luchtvaart te bewaren en te trachten de vereniging tot een nog hoger peil te bren gen. Over de opofferingen gedurende de jaren van oorlog zou men veel kunnen ver tellen en schrijven. Zoals iedere duivenlief- hebber in de lande ging het ook de leden van de Luchtvaart aan het hart, dat destijds moest worden overgegaan tot afslachting van de duiven. Doch niet elk lid van de Luchtvaart heeft dit bevel van de bezetter opgevolgd. Zo kreeg het lid dhr. P. Nieu- wenhuizen bezoek van de bezetter, want men had er lucht van gekregen dat hij zijn dui- ven niet had opgeruimd. Alles was echter tevergeefs. Ook de heren H. Verduijn Sr. en Mart. Verduijn hebben hun tol betaald voor het niet voldoen aan het bevel van de bezetter. Doch voor hen had het echter slechtere gevolgen. Bracht de heer Nieu- wenhuizen het er goed af, beide andere he ren werden voor 3 maanden weggevoerd naar Duitsland. Gelukkig zijn zij destijds weer teruggekeerd. Na de oorlog stelde het bestuur alles in het werk om de vereniging weer op het oude peil te brengen. Men ging op zoek naar duiven en ook werden eieren gekocht om deze te doen uitbroeden en het duurde dan ook niet al te lang of elk lid had weer een aantal goede duiven, waar mede men kon meedoen aan wedvluchten. En dan de jaarlijkse uitstapjes. Deze ver liepen ook steeds in de beste stemming. Er zullen leden bij zijn, die thans nog met veel genoegen zullen terugdenken aan de uitstapjes die men maakte naar Antwer pen. Het kon dan wel eens gebeuren, dat iemand achterbleef en deze moest dan op eigen gelegenheid naar Capelle terugkeren. De Luchtvaart heeft zich niet steeds bezig gehouden met wedvluchten voor de eigen j leden. Neen men maakte zich ook verdien stelijk voor plaatselijke verenigingen. Er is één vereniging in de gemeente, voor wie men telkenjare een wedvlucht organiseert. En deze vereniging is 't Groene Kruis voor Sprang-Capelle en Omstreken. De laatste jaren wordt dit gedaan in samenwerking met de duivenclub Nooit Gedacht. Voor de ze vlucht heeft men dan ook steeds de hulp van enkele symphatiserenden van de clubs en wij mogen vooral ook niet vergeten de vele zakenlieden in de gemeente, die tel- 1 kenjare maar weer een prijs in de een of Andere vorm schenken voor deze vlucht. Zo ziet men, dat de Luchtvaart ook werk- zaam is op het gebied voor de zieke mede mens. En het bedrag, dat telkenjare wordt afgedragen aan het Groene Kruis mag er dan ook zijn. Veel, nog zeer veel, zou men kunnen schrijven over de vele herinnerin gen aan deze 40 jaren. En zo maakt de Luchtvaart zich thans op om dit jubileum op waardige wijze te vieren. Allereerst doet men dit op dinsdagavond, wanneer bestuur en leden in een gezellige feestavond bijeen zullen komen in het clubhuis bij mevr. Co- vé-van der Haart. Op woensdagmiddag zal het bestuur recipiëren van 3 tot 5 uur, even eens in het clublokaal. En zo maakt de Luchtvaart zich thans op naar het gouden jubileum. De vereniging is kerngezond, dit bewijst wel het ledental van ruim 40, zodat men ervan verzekerd kan zijn, dat de toe komst met vertrouwen tegemoet gegaan kan worden. VLIJMEN Wedvlucht De Zwaluw De P.V. De Zwaluw hield 'n wed vlucht vanuit Noyon (Fr.). Los 7 uur, eerste duif 10.29.31, laatste prijswinnende duif 10.40.21. Uitslag als volgt: C. v. Heivoort 1 3 5 9 12 27 29 36 51 53 61 72; A. L. v. Heivoort 2 67; H. de Laat-Parijs 4 24 70; K. Kivit 6 60 81; L. Klerkx 7 18 22 31 47 48 76; F. v. Uden 8; P. Wijkmans 10 34; J. Kuijs 11 45 50 59 77; Chr. van Esch 13 20 49 55; R. van Esdonk 14; Th. Stupers 15 23; Pater Victor Sa- ris 16 64 73; H. Oosterwaal 17 74; H. Pelders 19 21 25 30; J. Kiviets 26 40 52 80; L. Meesters 28 39; Th. v Bokhoven 31; J. v. d. Dungen 32 42- J. Oosterwaal 33 38; M. Libregts 35 54 56 57 63; L. v. d. Wiel 37 81; J. v. d. Wiel 41 77 78; Gebr. v. Bla- del 43 68 71; J. v. d. Hout 44; M. La- ros 46; A. v. d. Heuvel 58 65; P. van Gestel 61; M. v. Heeswijk 62; P. Stupers 66; J. v. Engelen 69 75. Wedvlucht De Reisduif. De P.V. De Reisduif hield 'n wed vlucht vanuit Noyon (Fr.). Los 6.15 u. Eerste duif 9.49.24, laatste prijs winnende duif 10.4.36. Uitslag als volgt: P. Vermeulen 1 4 7 8 9 11 15 16 20 21 26 27; P. v. Dal 2 19; W. v. Vugt 3 23 24; P. Diepstraten 5 14; Jo v. d. Heuvel 6; Jos Kuijs 10 17 22; G. v. d. Wiel 12 13 18; Th. v. Overdijk 25. Dit was een derbyvlucht en vele derby prijzen werden door De Reis duif behaald. P. Vermeulen werd winnaar van serie 2: een wasma chine. Wedvlucht Dax van De Reis duif. Uitslag als volgt: Jos Kuijs 1; Jo v. d. Heuvel 2 4; Th. v. Overdijk 3; B. v. Esdonk 5. HOGEVAART P.V. Nooit Gedacht. Uitslag concours jonge duiven vaanuit Noyon. Los 11 uur, eerste duif 1.54.36 uur, deelname 320 dui ven. A. Tactor 1 12 25 70 78; A. v. d. Schans 2391518 20 ;H. van Zeist 4 47 68 72; Gebr. v. Os 5 16 30; M. Nettten 6 24 39 52 59; A. Brouwers 7 45; Florijn 10 23 44 54 58 63; Pul lens 11; P. v. Dongen 8; A. Vos 13 43 57 74; L. Kemmeren 14 21; N. Treffers 17 31 34 64 77 80; P. de Me ter 19 27 29 53; C. Broeks 22 56 69 79; A. Spierings 26; C. v. Tilburg 28;;; Jac. Ophorst 32 61; A. M. de Jong 33 48; J. v. Zeist 35 36 38 40 46; G. Rozenbrand 37; Snaphaan 41 55 67 76; Joh. Sterrenburg 42 62 75; M. Treffers 49;; W. Nieuwenhuizen 50; D. v. d. Schans 51; M. Mesch 60 73; A. v. Zeist 65; J. Pols 66. A.s. donderdag inmanden voor Creil en vrijdagavond inmanden voor oefenvlucht late jonge duiven vanuit Breda. WIELERPLOEG VOOR SALO De K.N.W.U. heeft vrijdagavond om half 12 de volgende wielerploeg voor Salo bekend gemaakt: Van den Borgh, Damen, Janssen, Niesten, Hugens, Maliepaard, Zilverberg en Rentmeester. Reserves zijn Kersten, Van Amsterdam, Knops en Van der Putten. KLOOSTERJUBILEUM 16 Augustus a.s. herdenkt Zr. Me- lanie (mej. J. van Liempt) in het Franciscanessenklooster, Maastrich terstraat te Valkenswaard, haar 50- jarig kloosterjubileum. BOND VAN BEJAARDEN Op vrijdag 17 augustus a.s. om 3 uur houdt de R.K. Bond van Be jaarden zijn algemene vergadering in het Parkpaviljoen. OPENBARE LEESZAAL Woensdag a.s.: Voorlezen voor jeugd (ook voor niet-leden). Er zal worden gelezen „Pocomoto, een ge vaarlijke opdracht". B.V.O. ORGANISEERT GROOT BILJARTTOURNOOI Op vrijdag 17, zaterdag 18 en zon dag 19 augustus en de daaropvol gende vrijdag, zaterdag en zondag 24, 25 en 26 augustus a.s. organi seert de Biljartvereniging Olympia, gevestigd bij de heer v. d. Heuvel aan de Olympiaweg te Waalwijk, een groot biljarttournooi om de Olympia wisselbeker. Voor dit tour- nooi heeft het bestuur alleen derde klassers uitgenodigd, w.o. als eer ste Jan Hoevenaar van de B.V. OOG, vorig seizoen kampioen 3e klas van het district Waalwijk en van het Gewest BrabantZeeland. Vervolgens de drievoudige kampi oen bandstoten klasse B van 't dis trict W. Swinkels van Nooit Vol leerd en de kampioen van het vorig seizoen M. Knuist van de B.V. Keesje. Verder nog de sterke derde klassers A. Verhoeven van B.V. 't Zwaantje, G. v. Velthoven en H. Pelders van B.V. BVO, H. Kleijn van KOT (Elshout), J. Kerkhof van KOT (Waalwijk), G. de Wit van Ons Genoegen en H. Rombouts van KNA. Een 10-tal biljarters, die een spannende strijd waarborgen om in het bezit te komen van de fraaie Olympia wisselbeker en de overige beschikbaar gestelde prijzen. De heer v. d. Heuvel heeft bovendien een prachtig nieuw biljart geplaatst hetgeen het spel zeer zeker ten goe de zal komen. Er zal worden ge speeld volgens het A.V.E. systeem. De lengte der partijen is gesteld op 100 caramboles. Vrijdag a.s. om 7.30 uur zal het tournooi door de voor zitter van B.V.O., de heer G. van Velthoven, worden geopend, terwijl de districtsvoorzitter, de heer Tom Burmanje, zich bereid heeft ver klaard de fraaie wisselbeker en de overige prijzen op zondag 26 augus tus uit te reiken. Het programma voor vrijdag 17 aug. is als volgt samengesteld: 7.45 u.:J. Hoevenaars-H. Rombouts 8.30 u.:M. Knulst-H. Kleijn 9.15 u.: G. de Wit-A. Verhoeven 10.00 u.:H. Pelders- G. v. Velthoven 10.45 u.: H. Kleijn-J. Kerkhof 11.30 u.:M. Knuist-verliezer 1ste partij De organiserende vereniging BVO zal alles in het werk stellen om dit tournooi tot een succes te maken, iets waaraan wij echter geen ogen blik twijfelen. ZEER GESLAAGDE BILJART DEMONSTRATIE C. v. Oosterhout wint van R. Ceule- mans (350 cadre) R. Ceulemans wint van Henny de Ruijter (60 car. driebanden) Ter gelegenheid van de plaatsing yan een nieuw Gabriëls-biljart, werden vrijdagavond in het clublo kaal van de B.V. Ons Genoegen (Jac. Passier) biljartdemonstraties gehouden, waaraan werd deelgeno men door de Europese kampioen driebanden, de heer R. Ceulemans uit België, de kampioen van Neder land driebanden de heer Henny de Ruijter uit Waalwijk en de heer C. v. Oosterhout uit Breda, een der prominente biljarters van Neder land. Uiteraard was de belangstel ling voor deze ontmoeting uiterma te groot. De deelnemers werden hartelijk welkom geheten door de voorzitter van Ons Genoegen, de heer Theo Verdonk. De eerste partij (350 car. 38/2) ging tussen de heer Ceulemans en de heer C. v. Oosterhout en werd 'n eclatante overwinning voor laatst genoemde, die deze partij in drie beurten met een prachtige slotserie van 212 caramboles op zijn naam bracht. Tijdens de pauze had een verlo ting plaats van een queu, die ge wonnen werd door mevr. Herman. Hierna volgde een partij drieban den tussen de Europese kampioen in deze spelsoort, de heer Ceule mans en de kampioen van Neder land, Henny de Ruijter. Vooral in deze partij toonde de heer Ceule mans zijn uitzonderlijke capacitei ten. In 31 beurten maakte hij de 60 caramboles vol met een hoogste se rie van 9. Henny de Ruijter wistz'n normale spel niet te ontplooien en bleef op 19 caramboles staan. Een hartelijk applaus beloonde de heer Ceulemans voor zijn uitzonderlijke prestatie. De biljartliefhebbers heb ben kunnen genieten van hoog staand biljartspel. VAKANTIEVREUGD VOOR WAALWIJKS JEUGD 1962 Agenda 14 augustus: St. Antonius, Volks- kermis. 15 augustus: Geheel Waalwijk Vlie gerwedstrijden. 16 augustus: Geheel Waalwijk, Vis wedstrijden. 17 augustus: Geheel Waalwijk, Vei lig Verkeersrit. Centrum, Tekenwedstrijd op straat 18 augustus: Baardwijk, Teken wedstrijd op straat. Besoijen, Tekenwedstrijd op straat. 20 augustus: Baardwijk, Jeugdspe- len. Besoijen, Atletiekwedstrijden. 21 augustus: Geheel Waalwijk, Jeugdbioscoop in Musis Sacrum. 22 augustus: Geheel Waalwijk, Roei- en zwemwedstrijden in de Roei vijver. 23 augustus: Geheel Waalwijk, Vis wedstrijden. 24 augustus: Geheel Waalwijk, Rol schaats wedstr ij den. 25 augustus: Geheel Waalwijk, Grote oriëntatierit. 27 augustus: Centrum, Buitendag. Antonius: Sportwedstrijden. 28 augustus: Geheel Waalwijk, Jeugdbioscoop in Musis Sacrum. 29 augustus: Baardwijk, De hele dag uit. St. Antonius: Bosdag. Centrum: Buitendag. 30 augustus: Geheel Waalwijk, Sluitingsfeest met prijsuitreiking in Musis Sacrum. 31 augustus: St. Antonius, India- nenstad. 1 september: St. Antonius, Balon- nen wedstrijd. 2 september: Baardwijk, Bloemen tentoonstelling. AANRIJDING Hedenmorgen vond er een aanrij ding plaats tussen de bromfietser G. S. uit Kaatsheuvel en de autobe stuurder C. H. woonachtig in Waal wijk. Doordat S. op de kruising Groene Woudstraat-Sbeelelaan geen voorrang verleende aan de auto, kwa men zij met elkaar in botsing. Beide voertuigen werden licht beschadigd. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden Portefeuille met inh. - grijze vilt- pet - duif - regencape - paar schoenen - huissleutel - bril - jonge hond - 5 hengeltoppen - in klapbare wandelwagen - rozenkrans blauw-groen damesbadpak autopapieren. Verloren Diverse portemonnee's - 2 biljet, ten van f 2.50 - dubbele fietstas trouwboekje - wit kinderschoen^ - damespolshorloge - groene jon*, gensjas - bedelarmbandje. Jonge Dierendag „Helpt Elkander- De konijnenvereniging „Hel» Elkander" hield in zaal Kunstig haar jaarlijkse jonge dierendag. Algemeen kampioen werd de hee C. de Bodt met voedster Wener wit De verdere uitslag luidt: A klas rammen: 1. Fr. van der Pluym uit Hank met Pool roodoot z.z.g. 2. C. de Bodt met Wener wit z.g Raamsdonksveer. 3. P. van Seters met Wener wit z,g Raamsdonksveer. A klas voedsters: 1. C. de Bod; Raamsdonksveer met Wener wii z.z.g., kampioen. 2. C. van Gils Geertruidenberg me; Vlaamse reus z.z.g. 3. C. van Gils, Geetruidenberg me; Vlaamse reus wit z.g. B klas rammen: 1. mevr. Braat mei Wener wit z.g. 2. J. Dirven met Wener wit z.g. 3. Toon Kieboom met Vlaamse iec wit g.g. 4. mevr. Braat met Wener wit g.j allen Raamsdonksveer. B klas voedsters: 1 J. Dirven, me: Wener wit z.g. .Raamsdonksveer 2. Toon Kieboom met Vlaamse reis z.g., Raamsdonksveer. 3. Fr. van der Pluym met Pool roodoog z g., Hank. 4. mevr van der Pluym met Went: wit z.g., Raamsdonksveer. 5. L. Rullens, met Wener blauw gj Made. Nesten: D. Lievens met Tan zzzg. Oosterhout. 2. Fr. van der Pluym met Poe; roodoog zg;., Hank. 3. mevr. Braat met Wener wit zg. Raamsdonksveer. 4. mevr. Treffers met Tan zg., Was pik. Oude rammen: 1. mevr. Braat qr Wener wit zzg., Raamsdonksvee 2. A. Diepstraten met Vlaamse ret k. grijs zzg., Made. 3. C. de Bodt met Wener wit zzg Raamsdonksveer. In de A klas werd de derby gewot- nen door C. van Gils uit Raams donksveer. De beste vrouwelijks inzendster was mevr. Braat i Raamsdonksveer. De tweede pr,: ging naar mevr. Treffers uit Was pik. Keurmeester was de heer va Gent uit Leerdam. Botsing. Zaterdag omstreeks zes uur bot ste een jongeman uit Tilburg, die met z'n bromfiets uit de Prinses Irenestraat kwam en daarbij geen voorrang verleende, op een brom fietser, die over het fietspad in de Van Hees wijkstraat naderde. Geluk kig voor deze laatste werd daarbij alleen de brommer van de Tilbur- ger ernstig beschadigd, terwijl de berijders zelf geen verwondingen opliepen. De rijkspolitie stelde een onderzoek in. Marius Ververs „plunderde" met zijn duivin de hele kas. Nadat de officiële uitslag van de veelbesproken wedvlucht vanuit Dax was opgemaakt is gebleken dat fondkampioen Marius Ververs uit Kaatsheuvel met een duivin als de grote overwinnaar uit het strijdperk is getreden. Het is niet dezelfde duif, maar wel familie van de fa meuze klepper, waar de heer Ver vers enige weken geleden de twee de prijs nationaal Engoulème mee won. Gezien de frisse staat, waarin zijn duiven altijd thuis kwamen, be sloot hij ditmaal hoge ogen te gooi en, met het gevolg dat hij met zijn fondvlieger de hele kas voor zich kon opeisen. Onze gelukwensen! Arts Kaatsheuvel Praktijk wordt waargenomen door R. Raaijmaakers, arts, die voor de patiënten van P. Wijtenburg spreekuur houdt van 12 uur. Boodschappen vóór 9 uur en herhaalrecepten tijdig laten bijvullen. Doktersdienst. A.s. woensdag (Maria Tenhemel opneming) zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaats heuvel en A. de Vries te Loonop- zand worden waargenomen door dokter R. Raaijmaakers, Hoofdstr. 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. De praktijk van dokter K. v. Tuyn te Kaatsheuvel zal op deze dag wor den waargenomen door zijn collega, dikter H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167-2350. Agenda. Apollo theater: Woensdag 15 augustus 6 uur: Ji heb gezondigd", 14 jaar. 8.30 uur: „Messalina, keizerin de zonde", geestelijk volwassenen. OVERBEMESTING BIJ RUWVOEDER-TEKORT Veel boeren bezien met steeds m«: zorg hun schaarse hooivoorraad.ee van het kuilvoer in de silo nog ma' niet te spreken. Misschien ligt de schuld een beet. bij henzelfzouden er niet een p* beesten teveel lopen? Maar, zult - zeggen, het ligt niet aan mij, het Kf aan het weinig groeizame weer c. jaar! Ik heb alles gedaa nwat mojt lijk was. Zuinig beweid. Als het erf. kon, gemaaid. En natuurlijk stikstc gestrooid, ruimer nog dan andere i> mers. Dat hielp ook wel, maar lit voldoende. Wat moet ik meer doer Eerst even dit. Wij zagen heel rü percelen, die er niet florissant b stonden een doffe kleur, met var wat bruine of witte bladpunten. Dt deed ons aan kaligebrek denken. Als dat waar is, dan is meteen o; gelost waarom dat stikstof-strooie onvoldoende hielp. En dan is erz< ker ook iets aan te doen. Een f van 200 kg kalizout 40 pijeI zal hier direct resultaat hebben. W wil zeggendan komt Uw silo strak wellicht nog vol ook! VERS BROOD OM HALF TIE* In het staatsblad is opgenon* de wet tot wijziging van de ■- beidswet 1919. Deze wijziging treft de zg. broodbakkerij paragg en heeft ten gevolge, dat metj- gang van 30 augustus het verkop uur van brood wordt vervroeg van tien uur tot half tien op- eerste vijf werkdagen van de en tot negen uur op de zaterdai Tevens is het met ingang va» augustus mogelijk om na vertak. Vergunning in broodbakkerijen - ploegen te werken. Een derge4 vergunning dient bij het distn® hoofd van de arbeidsinspectie worden aangevraagd. -a3 pap ;ooj3 uaa jooa ufW1 VADER OP Drie S. Wilk pen Ma' hebben jes rond gchoude de lift r gegaan centrale voettoch avond 1 storm lc in neve der sn In de een var Grijze centrale werd it door er zen van afstand kwam t Zaten klimme: was ee: en moe liaanse hefschn geefs d< omstanc ernstige In de dag ve: verwac! waren, suren. tel in i de teru verdwa vonden opspori hadden El Sterk traties comma strijdki Staten in stat gen. D duitse verster genomi zijn oi waarop de mui De zijn gi Zjj zij; denc 2 gens, 1 veldke het ou Desont Westdi voerde ongere Het zi< Westbi doorbr de bos grens. Zow land p Ameri tegen bij de sident miiitai bescha ruimte repuhl telijke diging noemd Voor eerder der va des Ac Téléco Europ waarvi 1962 uit 25 de L Weyei Het vorm i

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 2