wAAlwijkse en UnqstRAAtse cour Ant KRACHTELOZE vraag afgeschaft ondanks bezwaren BINNEN- EN BUITENLAND Proces tegen onwillige winkeliers Gemeenteraad Vlijmen Gemeenteraad Raamsdonk SCHOEN EN STASSAR Waalwijk MAANDAG 13 AUGUSTUS 1962 84e JAARGANG No. 63 De tcho v^n het Zuióen Uitgever: ffafllwijkse Stoomdrukkerij ffaa'wy Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit biad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal ƒ2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Telegram-adres „Echo' Verenigde Naties Het voorlopig accoord, gesloten tt!SSen de vertegenwoordigers van Nederland en Indonesië, waarbij 'n vervroegde overdracht van Nieuw- Guinea werd overeengekomen, in afwijking van het reeds wederzijds Mnvaardde plan Bunker, is zoge naamd tot stand gebracht onder su pervisie van de Verenigde Naties, jp werkelijkheid echter is het de Amerikaanse regering geweest, die partijen naar dit compromis heeft eedrongen. Een compromis, dat on getwijfeld de indruk maakt dat er gebogen wordt voor de Indonesi sche dreiging met geweld en waar door wij onze beloften aan de Pa poea's, hen tot zelfbeschikking te :ullen leiden, niet kunnen inlossen. Het is niet zozeer een lafheid on zerzijds als wel van de door Ameri ka aangevoerde westelijke politiek, waar wij aan moesten toegeven. Dat duet niets af aan de schrikbarend heid van het feit, dat de westelijke democratie buigt voor dictatoriale dreiging met geweld en daaraan 't recht van eon nog onmondige be volking opoffert. Amerika's politiek is er sinds ja ren op gericht om Indonesië met fi nanciële en andere steun nog zoveel mogelijk buiten de invloed van het communistisch blok te houden. Dat heeft al heel wat kronkelingen en uiterste beleefdheden tegenover Soekarno gevergd. Inzake Nieuw Guinea is daarom de uiterste soe- pelneid ,ten toon gespreid, eerst met net plan Bunker en toen ook dat nog niet voldoende was, met 'n aanmerkelijke verzwakking er van. De toekomst zal leren of de bedoe ling ook slaagt. Afgezien daarvan kan men zich wel afvragen of het doel de middelen heiligt. Het zelf beschikkingsrecht der volken, een der doelstellingen van de Verenigde Naties, wordt er aan opgeofferd, met hoogstens nog een vage belofte voor de toekomst. Op die belofte zal het secretariaat der Verenigde Naties dan moeten toezien. Doch wat is dat instituut der V.N. intussen geworden? Niet veel meer dan een voor propagan da misbruikt spreekgestoelte en een administratief orgaan, lamgeslagen door de tweespalt tussen het ooste lijk en het westelijk blok. De UNO voldoet!al lang niet meer aan de verwachtingen, die men er in 1945 van koesterde. Het veto-recht der vier grote naties, benevens het voor ieder lid gelijke stemrecht in de Al gemene Vergadering heeft de orga nisatie van haar kracht beroofd en daarmede de doelstellingen onver vulbaar gemaakt. Het zelfbeschikkingsrecht der vol ken is grotendeels weer afhankelijk van de machtsverhoudingen in de wereld en heeft dus niets meer met recht, noch zelfbeschikking te ma ken. We zagen dat reeds ten aan zien van Hongarije, van Oost-Duits- land, van Vietnam, om van de Bal- tische landen maar niet eens meer te spreken. Zelfs de hulpverlenin gen door de UNO, nog het enige nut van de organisatie, zijn afhan kelijk van de medewerking der gro ten, die nauwlettend toezien of hun politieke oogmerken er mee gebaat zijn of niet. Zo dit niet het geval is, willen zij er geen geld voor afstaan, zoals Rusland b.v. weigert ten aan zien van Kongo. De UNO is door de tweespalt dan ook niet meer in staat het recht in de wereld te doen ze gevieren, noch een eventuele oor log te voorkomen. Wat nu zou dit instituut willen bereiken ten aanzien van het zelf beschikkingsrecht der Papoea's? Wanneer Indonesië er straks niets voor voelt om de Papoea's vrijelijk gelegenheid te geven zich hierover uit te spreken, dan zal de UNO niet in staat zijn om dit af te dwingen. Het is dan immers een binnenland se aangelegenheid geworden van Indonesië, waarachter het zich kan verschuilen om aan de aandrang vanuit New York te ontkomen. De UNO is niet veel meer geworden dan een kapstok, waaraan wat las tige kwesties worden opgehangen, zonder de kans ooit tot een juiste oplossing te worden gebracht. Over de gehele wereld zou men de kracht, de macht van de Vere- EXCLUSIEF Grotestraat 153 Waalwijk TeL 2505 nigde Naties zeker groter en meer afdoende willen zien. Maar dat zou dan neerkomen op een erkenning van de huidige status quo, gepaard aan een onderling vertrouwen en onderwerping aan een zich telkens democratisch vormende meerder heid. Daaraan is de wereld niet toe. De vraag is of ze er ooit aan toe zal komen, al is het goed dit als ideaal te blijven zien. Aan een soort we- reldfederalisme zijn we met deze UNO in ieder geval niet toe. H. v. W. In verband met de verbouwing van het gemeentehuis vergaderde de gemeenteraad j.l. donderdag avond in het fraaie Wit Gele Kruis- gebouw. dat zich hiervoor bijzonder B°ed bleek te lenen. Het zal echter wel de eerste en laatste keer zijn geweest dat de vroede vaderen hier in openbare zitting bijeen kwamen, want blij- wns mededeling van de voorzitter, burgemeester Schweitzer, zal de vernieuwde raadzaal begin septem ber gereed zijn. De commissie .bestaande uit me vrouw Martens en de heren v. d. ileerendonk en v. Son, die de ge loofsbrieven van de nieuw benoem de raadsleden onderzocht, bleek •jaar taak zeer zorgvuldig te heb reu uitgevoerd, hetgeen dan ook Keer tijd in beslag nam dan ge woonlijk. Namens de commissie !;PPorteerde de heer v. d. Meeren- drnk dat de controle van de extra bleken in verband met de benoe- ®>ng yan de heer Wijkmans en een yvestie die verband hield met de ^noeming van de heer Broeren, onderzoek tijdrovender dan ge woonlijk hadden gemaakt. De heer «oeren is n.l. hoofd van de B.B. en ™-gens art. 25 der Gemeentewet een ambtenaar die door 't ge meentebestuur is aangesteld, geen 7. t!nfi hebben in de raad. Indien p' S°val echter zodanig ligt dat de y^eentewet deze benoeming tot •raslid niet belet, dan heeft ook commissie verder geen enkele yyerking op de onderzochte ge- ••ofsbrieven. De voorzitter zegt dat hem bij in- •jnatie op het ministerie gebleken >-i„ functie van Hoofd Zelfbe paling in dit geval wel verengi- is met het raadslidmaatschap, omdat de benoeming niet door het gemeentebestuur, doch door de bur gemeester is geschied. De meeste agendapunten, zoals die in ons vorig nummer zijn afge drukt, gingen zonder opmerkingen onder de hamer door. Bij het voorstel betreffende aan schaffing van leermiddelen voor 'n 3-tal scholen verzocht de heer v. d. Meerendonk om bij deze aanschaf fingen zo mogelijk ook de Vlijmen- se middenstand in te schakelen, hetgeen de voorzitter gaarne nader zou onderzoeken. Het voorstel om een crediet te verlenen voor de oprichting van 'n Mater Amabilisschool voor Vlij - mense meisjes werd teruggenomen. De subsidieaanvraag was n.l. geba seerd op 20 deelneemsters en er bleken zich nu al meer dan 't dub bele aantal meisjes te hebben aan gemeld, zodat 't crediet naar even redigheid verhoogd dient te wor den. In de volgende vergadering komen b. en w. met een nieuw voorstel. Het laatste agendapunt was een voorstel tot beschikbaarstelling van oen crediet van 55700.ten laste van het Grondbedrijf voor de uit voering van het tweede gedeelte van de verbindingsweg Vliedberg St. Catharinastraat. Daarmee zal, volgens mededeling van de voorzit ter, de ontsluiting van het plan Vliedberg voltooid zijn. De heer Broeren merkt aan de hand van de situatietekening op dat na uitvoering van dit werk de aan sluiting nog niet voltooid is, daar de Provincie het aansluitend ge deelte tot het viaduct nog niet ge reed heeft. Hij informeert voorts of de gemeente reeds de beschikking heeft over het land van de heer Kuijs, waarover dit weggedeelte loopt. De voorzitter merkt op dat de ge meente niet meer kan doen dan zor gen voor de straataanleg op haar eigen gebied. Mogelijk zal dit voor de Provincie een stimulans zijn om ook dat gedeelte tot het viaduct met spoed aan te leggen. De heer v. d. Meerendonk vindt 55700.een hoog bedrag voor zulk een klein stuk en vraagt of 't geen aanbeveling verdient dit gee- deelte tegelijk aan te besteden met 't gedeelte van de Provincie, waar door wellicht de kosten voor beide partijen lager worden. De voorzitter moet, gezien de prijsontwikkeling, verder uitstel ontraden. Wat het land van de heer Kuijs betreft, deze onteigenings kwestie is in een zodanig stadium dat de gemeente reeds het gebruik van dit land gekregen heeft. De ei gendomsoverdracht moet nog vol gen. De raad keurt hierna het ge vraagde crediet van 55700.- goed. Rondvraag afgeschaft. Nadat met het vorige punt de agenda was afgehandeld, stelde de voorzitter voor om de gebruikelijke rondvraag in het vervolg niet meer aan de orde te stellen. Dit gebruik bestaat alleen nog in de allerklein ste gemeenten. Nu Vlijmen de 10.000 al gepasseerd is, dient men zich aan de moderne opvattingen aan te passen. Vragen die men an ders in de rondvraag stelt, kunnen beter tevoren schriftelijk ter kennis van b. en w. worden gebracht. De ze kunnen dan vóór de raadsverga dering de kwestie bekeken hebben en met een goed gemotiveerd ant woord komen. Ook de raad heeft zich dan tevoren over dit punt kun nen beraden. Zoals het nu ging, kwamen b. en w. plotseling voor bepaalde kwesties te staan, waar omtrent zij de vragensteller niet of niet volledig konden inlichten, met het gevolg dat de zaak naar een volgende vergadering werd ver schoven of een nader onderzoek werd toegezegd. Nu kunnen derge lijke zaken direct worden afgedaan omdat b. en w. en de raad tevoren op de hoogte zijn en er zich over hebben kunnen beraden. Op die manier kan de bespreking er van in ordelijke banen worden geleid. On belangrijke vragen kan men altijd nog na afloop der vergadering in een informele bespreking naar vo ren brengen. De heer v. Helvoirt kan zich niet zonder meer met afschaffing van de rondvraag verenigen. Er is al eens eerder tot afschaffing besloten maar later heeft men de rondvraag weer op de agenda geplaatst en ér is in het verleden door die rond vraag vaak iets tot stand gekomen. De heer Pulles kan zich wel met j het voorstel verenigen, doch zou in i deze vergadering toch graag nog i een punt naar voren willen bren- I gen, dat reeds enkele malen is uit- j gesteld. De voorzitter zal hem daartoe gaarne nog de gelegenheid geven. De heer Dekkers vindt dat de rondvraag altijd stimulerend op de raadsleden heeft gewerkt. Afschaf fing zou naar zijn mening de open baarheid van de raadsvergaderin gen afbreuk doen. Het kan wense lijk zijn dat men bepaalde kwesties naar voren kan brengen en het pu bliek kan horen of lezen dat de raad geen college van „ja-knikkers" is. Spr. had bijvoorbeeld in deze vergadering een vraag willen stel len die vandaag pas bij hem op kwam en die over een maand geen nut meer zou hebben omdat het dan te laat was om in te grijpen. Hij meende dat er een verordening be stond betreffende distelbestrijding. Hij vond dat de overheid hier een slecht voorbeeld gaf. Langs de pa rallelweg aan „ae Einden" zijn bo men geplant en daaromheen groei en veel distels. Als straks het zaad rijp is, wordt het door de wind over de omliggende landerijen verspreid die er het volgende jaar groot na deel van zullen ondervinden. Hier moet direct worden ingegrepen, want over een maand is het te laat. De voorzitter vindt het aange haalde geval juist een motief voor schriftelijke indiening van vragen. Dan zou direct een onderzoek wor den ingesteld en maatregelen kun nen worden genomen vóór het te laat is. Pat de bewuste distelkwes tie betreft, zal de voorzitter zien dat hiertegen gedaan kan worden. Wat de openbaarheid van de raadsvergaderingen betreft, hierin verandert z.i. niets. Schriftelijke in diening van vragen komt 'n betere openbare behandeling ten goede en is voor de betrokkene een kleine moeite. Hij kan zijn vraag in de raad nog mondeling toelichten en b. en w., alsook de overige raads leden zijn er beter op voorbereid. Dit kan een vruchtbare gedachten- wisseling en dus het belang van de gemeente alleen maar bevorderen. Schriftelijk gestelde vragen komen ook in de krant en de onbelangrij ke vragen kan men a'tijd na afloop van elke raadsvergadering stellen. De raad gaat hierna met 9 tegen 3 stemmen met afschaffing accoord. Tegen stemde de heren v. Helvoirt, Broeren en Dekkers. IS» SUNIL NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL De heer Pulles krijgt hierna ge legenheid te wijzen op de noodza kelijkheid van een trottoir in de Meester Prinsenstraat. Aan beide zijden van deze smalle straat zijn winkels en hele schoolcomplexen. In september wordt daar ook de kleuterschool geopend. Er passeren daar dan meer dan 400 kinderen. De hooi- en bieten- en andere wa gens met tractoren vormen een groot gevaar voor de jeugd. Vele ouders vertrouwen er op dat daar zo gauw mogelijk een trottoir komt. Maar spr. heeft al enkele raadsver gaderingen tevergeefs naar 'n voor stel hieromtrent uitgezien. Hij hoopt dat b. en w. in de volgende vergadering een credietaanvrage hiervoor gereed hebben en dat er tevoren nog geen slachtoffers zul len vallen. Laat men niet wachten met het dempen van de put tot het kalf verdronken is. De voorzitter zegt dat de trottoir- aanleg nog niet gerealiseerd kon worden omdat de gemeente nog niet alle hiervoor benodigde perce len in eigendom had gekregen. Zo dra dit gebeurd is komen de plan nen die de Technische Dienst hier voor heeft gemaakt, in de raad. De heer v. Helvoirt brengt nog een kwestie naar voren over grond- compensatie, waarvoor nog 'n paar betrokkenen in aanmerking zouden komen. De voorzitter is met deze kwestie niet voldoende op de hoogte. Deze moet nog door het gemeentebestuur en de Landerij en-commissie bespro ken worden. In de volgende verga dering zal spr. hierop nader terug komen. Hierna sluiting. De gemeenteraad begon donder dagavond met het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuwbe noemde raadsleden. De commissie, bestaande uit drie leden, verliet de raadzaal en deelde bij terugkomst mede, dat alles in orde was bevonden, zodat de heren Kamp, Van der Pluijm en Kops in de nieuwe raad zitting kunnen ne men. Burgemeester Prinssen dankte de scheidende raadsleden, de heren Van Stnen en Rodenberg, voor de prettige samenwerking en richtte zich in zijn dankwoord in het bij zonder tot de scheidende wethou der de heer G. Nollen, die zeer veel voor de gemeente heeft gedaan. Het verplaatsingskostenbesluit '62 dat aanzienlijke verbeteringen be vat, werd goedgekeurd, evenals het voorstel tot vaststelling van een nieuwe studietoelageverordening. Aan de hervormde school voor gewoon lager onderwijs te Raams- donkdorp werd een krediet be schikbaar gesteld voor het herstel len van diverse gebreken aan het schoolgebouw. De gemeente werd aangezocht om medewerking te verlenen aan de totstandkoming van een ruimte lijk structuurplan voor Midden- Brabant en een bedrag van 1250.- werd hiervoor beschikbaar gesteld. E1NDHOVENS BURGEMEESTER NAAR DE VER. STATEN Gemeenteambtenaar zal geschenk van Eindhoven aan bevrijders aanbieden De burgemeester van Eindhoven ir. H. B. J. Witte, vertrekt zon der ambtsketen maandag 20 au gustus om 14.20 uur van Schiphol met een KLM-toestel naar de V.S. van Amerika, om als ambteloos burger de „convention" van de 101e Amerikaanse luchtlandingsdivisie in Philadelphia bij te wonen. De heer Witte had aanvankelijk het voornemen met drie wethou ders op kosten van de gemeente Eindhoven een studiereis naar de V S. te ondernemen, in het kader waarvan ook een bezoek zou wor den gebracht aan genoemde „con vention". Zoals bekend keurde het college van Ged. Staten van Noord-Bra- Namens de Officier van Justitie te Breda is woensdagmiddag aan 'n kruidenier in de Voltastraat te Roosendaal een bevel tot sluiting van zijn zaak overhandigd. De krui denier, wiens zaak aan de Voltastr. (hij heeft er ook nog een op de Gastelseweg vlakbij) deze week ge sloten moest zijn volgens de vakan tieregeling. had zich niet gehouden aan de indeling van de Kamer van Koophandel. De kruidenier, die geen protest had laten horen bij deze indeling, vierde als reden van het geopend zijn aan, dat de zaak nog maar en kele maanden bestaat. Er werd dinsdag toch procesverbaal opge maakt en de kwestie werd, gezien het nog maar kort geopend zijn van de winkel, meteen voorgelegd aan de Officier van Justiite. Deze liet nu woensdag een sluitingsbevel overhandigen. De kwestie had in de kringen van de kruideniers nogal wat deining veroorzaakt. Enkele kruideniers in de buurt, die krachtens de vakan tieregeling gesloten waren, hadden al gedreigd dat zij hun zaak zouden heropenen, indien de onwillige kruidenier zich niet aan de regeling zou houden of uitgezonderd zou worden. Van de kant van het bestuur van de Westbrabantse Kruideniersbond werd kortweg gezegd: „Wij nemen zijn houding niet. Dit is zeer oncol- legiaal, want zo gaat de hele vakan- tieregeling in de war. De kruide niers zijn er destijds schoorvoetend aan begonnen en de overgrote meerderheid is nu zeer blij met de regeling." Intussen is in Wageningen een ander geval voorgekomen, dat tot een kort geding heeft geleid. Vier Wageningse kruideniers hebben 't aanhangig gemaakt tegen twee fi lialen van twee grootwinkelbedrij ven, die open waren, terwijl over eengekomen was, dat er 12 dagen vakantie genoten zou worden. De raadsman der kruideniers eiste bo vendien een dwangsom. De Officier achtte het een vaststaand feit, dat hier sprake is van een delict. Br. Nbl. bant de uitgave van 40.000.- voor die reis niet goed. Ir. Witte, die nu privé naar Amerika gaat, zal één dag in New York blijven. De 23ste augustus vliegt hij naar Philadel phia waar hij de gast is van de ruim 600 Amerikanen van de 101e lucht landingsdivisie. De „convention" in Philadelphia staat dit jaar in het teken van Ne derland. Niet de burgemeester van Eindhoven, doch de perschef van de gemeente Eindhoven, de heer Frans Kortie, die a.s. zondag naar de V.S. vertrekt en op 15 september naar Nederland terugkeert, zal in Phila delphia namens het bestuur ge schenken aan de bevrijders van Eindhoven aanbieden. De kosten van diens reis vergen geen buiten gewone uitgaven, waarvoor goed keuring zou moeten worden ge vraagd aan de Ged. Staten. De kans bestaat dat de heren Witte en Kortie, vergezeld van het bestuur van de convention, op het Witte Huis door de Amerikaanse president zullen worden ontvangen. De heer Kortie zal in Amerika met dia's en films lezingen houden over Nederland. Door een toeval zijn functionarissen van het bureau voorlichting in Eindhoven in het bezit gekomen van een filmpje, dat door een Eindhovense cineast op 18 september 1944 werd gemaakt van de intocht van de Amerikanen. De ze film, die niet eerder in het open baar is vertoond, krijgt in Phila delphia haar première. FEIJENOORD EN DE EUROPA CUP De data waarop de eredivisieclub Feijenoord in het komende seizoen zijn wedstrijden in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen zal spelen, zijn thans bekend. De Rot terdammers die zoals bekend het Zwitserse Servette als eerste tegen standers hebben, zullen woensdag 12 september in Genève tegen de Zwitsers aantreden. De thuiswed strijd is op woensdag 19 september vastgesteld. K.L.M. VERLOOR 56.6 MILJOEN De KLM heeft over 1961, blijkens haar jaarverslag, een verlies gele den van rond 76.7 miljoen gulden. (Winst over 1960: 10.329.000.—). Een eveneens gepubliceerd tussen tijds overzicht toont aan, dat het verlies over de eerste helft van 1962 al weer 56.6 miljoen gulden heeft bedragen, hoewel er in het tweede kwartaal van dit jaar een kentering ten goede schijnt te zijn opgetre den. De KLM-directie is dan ook niet somber gestemd, al schrijft zij aan het einde van haar beschou wing in het jaarverslag: „De om vang en de oorzaken van ons ver lies in 1961 zijn van zodanige aard, dat een herstel van de rentabiliteit op korte termijn niet is te verwach ten". Het verlies over 1961 is afgeboekt ten laste van voorzieningen en re serves, waardoor de reserves, welke volgens de balans per einde 1960 nog bijna 94 miljoen gulden bedroe gen, in de balans per einde 1961 zijn verminderd tot 12.2 miljoen gulden n.l. 2.1 miljoen als agioreserve en 10.1 miljoen als restant algemene reserve. De bedrijfsinkomsten daal den van ruim 612 miljoen gulden in 1960 tot ruim 593 miljoen in 1961, terwijl de bedrijfskosten stegen van 540 tot 590 miljoen gulden, zodat 't bedrijf so verschot 2.967.000.be droeg tegen 72.188.000.in 1960. Na afschrijvingen enz. bedraagt het verlies vóór belastingen 87.312.000 (vorig jaar winst 829.000) en re kening houdend met het vrijgeko men bedrag uit de voorziening voor winstbelasting ad 10.655.000 (v. j. 9.500.000) bedraagt het verlies 76.657.000 (v. j. winst 10.329.000) De slechte bedrijfsuitkomsten worden in het jaarverslag geweten aan: het achterblijven van de ver voersvraag bij de verwachtingen; een verdere verschuiving van het vervoer naar de categorieën met de laagste tarieven; de opgevoerde productie; de aanvankelijke perso neelsuitbreiding wegens te ver wachten vervoersgroei; voortgaan de stijging van lonen en prijzen. De zwaarste klap kwam in de zo mer, waarbij nog als extra tegen slag de devaluatie kwam, die de KLM netto tien miljoen gulden kostte. Wegens VAKANTIE is onze zaak gesloten van 16 t/m 25 augustus OPWAARTSE BEWEGING SOCIALE UITKERINGEN Er wordt in de komende maan den heel wat gewijzigd in de uitke ringen krachtens de Algemene Ou- derdoms Wet en de Algemene We duwen- en Wezenwet. Die wijzigin gen zijn voor een groot deel het ge volg van de huurverhoging, die per 1 september ingaat en waarvan een compensatie moet worden gegeven, voor een ander deel van de stijging van het algemene loon- en prijspeil in de afgelopen maanden. De AOW-uitkeringen zullen op grond van de indexcijfers van lonen en prijzen per 1 september omhoog gaan met ca. 4 pet. (het precieze percentage is nog niet vastgesteld, omdat nog niet alle gegevens be kend zijn). Bovendien wordt per 1 september op de AOW-uitkeringen een toeslag van 84 per jaar voor gehuwden en 78 per jaar voor on- gehuwden gegeven in verband met de huurverhoging. De AOW-uitke ringen bedragen thans 1362 voor ongehuwden en 2154 voor gehuw den. De AWW-uitkering voor wedu wen met kinderen zal per 1 sept. als gevolg van de huurcompensatie stijgen tot 2376 per jaar. Dit is een verhoging met 84 per jaar. Voor weduwen zonder kinderen komt er een verhoging met 78 per jaar, waardoor het jaarbedrag stijgt tot 1656. Ook voor de AWW-uitkerin- gon geldt verder dat per 1 sept. in verband met de stijging van lonen en prijzen een verhoging met ca. 4 pet. te verwachten is. De loongrenzen voor de sociale verzekering zullen eveneens om hoog gaan. Minister Veldkamp heeft al aan de SER advies gevraagd over een verhoging van de loon grens voor ziekte- en werkloos heidswet van 8000 tot 8600. De ze verhoging is gebaseerd op de stij ging van het loonpeil, waarbij reeds is inbegrepen de komende loon- compensatie van 1% pet. voor de huurverhoging van september. De sociale verzekering kent nog een andere loongrens, namelijk die voor de premiebetaling van AOW en AWW. Het CSWV heeft onlangs de verwachting uitgesproken dat deze grens per 1 januari zal stijgen van 8250 per jaar tot 8850 per jaar. Een verdere stijging dan met ae door het CSWV verwachte 800 lijkt echter niet uitgesloten. FREDDY SCHOTTE OP WEG NAAR NEDERLAND Het 9-jarige emigrantenzoontje Freddy Schotte is zaterdag per vlieg tuig naar Amsterdam vertrokken. Mevrouw Schotte vliegt met haar zoontje van Australië naar Europa in de hoop dat de jongen genezing zal kunnen vinden van zijn ernstige ziekte.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5