OPTICA BOGAERTS DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1962 Het geheimzinnige geval Blythe Door het inbedrijfstellen van het nieuwe beluchtingsgebouwtje van waterbedrijf is de oorzaak van deze ijzervorming thans geheel weggeno men. Hiermede is dus een halt toegeroe pen aan een verder voortgaande ver ontreiniging van het water. In de loop der jaren is echter door de aan wezigheid van ijzer in het water in de buizen een laagje slib gevormd, waardoor de capaciteit van het bui zennet aanzienlijk verminderd is, met het gevolg, dat grote drukverliezen optreden. Omdat het niet mogelijk is, deze verontreinigde buizen door middel van spuiïng te reinigen, werd uitge zien naar de toepassing van een an dere methode, welke is gevonden in het z.g. Descaling-systeem, waarme de een afdoende reiniging van het buizennet bewerkstelligd wordt. Na het toepassen van de voorge stelde behandeling zal, mede met be hulp van de onlangs in gebruik ge nomen beluchtingsinstallatie en de nog toe te passen nieuwe filtering, de levering van helder drinkwater van uitstekende kwaliteit verzekerd zijn. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor, ten behoeve van de voorgenomen reiniging van 10.000 m' van het buizennet van het water leidingbedrijf, een krediet van f 37.500, - te voteren. Uitbreidingsplan in onderdelen Laageinde I". Op 28 juni 1962 werden door de raad in ontwerp vastgesteld het plan tot herziening van het uitbreidings plan in onderdelen „Laageinde I" en een verordening, houdende de bebou wingsvoorschriften, als bedoeld in ar tikel 39 der Woningwet. Deze ontwerpen hebben gedurende de door de wet voorgeschreven ter mijn van vier weken voor een ieder ter inzage gelegen. Gedurende deze termijn werden geen bezwaren ingediend. B. en W. stellen daarom voor het onderhavige plan en de verordening thans definitief vast te stellen. Straatnaam. Bij raadsbesluit van 30 juni 1949 werd vastgesteld de straatnaam „Margrietstraat" (verbinding tussen de Marijkestraat en het Vredesplein). Aangezien de aanleg van deze straat indertijd achterwege is geble ven en ter plaatse ook niet meer kan worden verwezenlijkt stellen B. en W. de raad voor, het besluit van 30 juni 1949 tot vaststelling van de straat naam „Margrietstraat" in te trekken. Nu het in de bedoeling ligt een aanvang te maken met de aanleg van een verbindingsstraat tussen de Mr. van Coothstraat en de Stationsstraat, achten B. en W. de gelegenheid gun stig, opnieuw de naam van H.K.H. Prinses Margriet aan een straat te verbinden en zij stellen de raad mits dien voor, aan de vorenbedoelde ver bindingsstraat de naam te geven van „Margrietstraat". Aanleg straataanzet. Ten behoeve van de doorbraak van de Mr. van Coothstraat naar de Sta tionsstraat, een en ander ter uitvoe ring van het uitbreidingsplan in on derdelen, vastgesteld bij raadsbesluit van 27 febr. 1951, zal op korte ter mijn een aanvang kunnen worden ge maakt met het slopen van het - mid dels ruiling met de Amsterdamse Bank N.V. bij raadsbesluit van 29 maart 1961 in eigendom verkregen - pand Mr van Coothstraat 447. Daarna zal de straataanzet, zoals deze is aangegeven op de tekening, kunnen worden gerealiseerd. De totale uitvoeringskosten zullen f 442.000, - bedragen. Deze kosten zullen volledig worden verdisconteerd in de grondprijzen van de langs de aan te leggen straat gelegen en nog uit te geven bouwterreinen, opgeno men in complex 5 van het grondbe drijf. Aankoop grond van W. M. Pullens en consorten. Voor de uitvoering van het partiële uitbreidingsplan Laageinde I, vastge steld bij raadsbesluit van 26 jan. '61, dient o.m. de beschikking te worden verkregen over het perceel weiland, kadastraal bekend gemeente Waal wijk sectie F nr. 95, groot 1.58.20 ha en eigendom van W. M. Pullens en consorten alhier. Op basis van het rapport van de gemeentelijke schattingscommissie is met de eigenaars overeenstemming bereikt over de aankoop. B. en W. stellen de raad voor te besluiten tot aankoop van het ge noemde perceel. Aankoop van onroerend goed van de erven Corn. Joh. Verhoeven. Met de erven Cornelis Johannes Verhoeven, alhier, hebben B. en W. onderhandeld over de aankoop van de hun in eigendom toebehorende ka dastrale percelen Waalwijk sectie F nr. 92, groot 1.56.30 ha, en nr. 241, groot 1.14.60 ha, beide percelen door de gemeente benodigd voor de uit voering van de partiële uitbreidings plannen Laageinde I en Laageinde II, vastgesteld bij raadsbesluiten van resp. 26 jan. 1961 en 26 okt. 1961. Het aan te kopen goed omvat de woning en bedrijfsgebouwen, plaatse lijk bekend Laageinde 56, erf en wei land. De onderhandelingen zijn gevoerd op basis van het rapport, uitgebracht door de gemeentelijke taxatiecom missie, en hebben tot het resultaat ge leid, dat over de aankoop overeen stemming werd bereikt. Door de verkopers werd als voor waarde gesteld, dat ter verkrijging van andere huisvesting aan de be te besluiten en bieden de raad een daartoe strekkend ontwerpbesluit ter vaststelling aan. Aankoop onroerend goed aan de Stationsstraat van de N.V. Van Gend en Loos. Na ampele besprekingen hebben B. en W. met de N.V. Van Gend en Loos te Utrecht overeenstemming be reikt over de aankoop door de ge meente Waalwijk van de eigendom men van genoemde N.V., gelegen aan de Stationsstraat, zijnde de panden Stationsstraat 53 (magazijn en boven woning), Stationsstraat 53 a en 53b (beneden- en bovenwoning) en ach terliggend terrein. Zoals de raad bekend heeft de N.V. Van Gend en Loos haar bedrijf in Waalwijk reeds geruime tijd gele den overgeplaatst naar een terrein, gelegen nabij het station, en is de be drijfsruimte in de Stationsstraat mo menteel tijdelijk verhuurd aan de P.T.T. Omstreeks oktober 1962 zal deze bedrijfsruimte echter door de P.T.T. worden ontruimd. ELASTIEKEN KOUSEN STEUNZOLEN Grot* it 220j l WAALWIJK woonster van het aan te kopen pand, mevrouw J. M. Verhoeven- van Hui ten, 'n in de omgeving liggend bouw terrein zou worden verkocht voor de bouw van een nieuwe woning. Aan deze voorwaarde kon worden voldaan door verkoop van een bouwterrein, gelegen ten noorden van de Burg. de Goeylaan. B. en W. stellen de raad voor tot deze omvangrijke grondaankoop, welke van groot belang is in het ka der van de realisering van de ge noemde plannen Laageinde I en II, Een gedeelte van het terrein, het welk in deze verkoop zal zijn begre pen, is thans reeds in gebruik bij het gemeentelijk elektriciteitsbedrijf. Gelet op de toename van het elek triciteitsverbruik, mede gezien tegen de achtergrond van de ontwikkeling van de gemeente, zullen B. en W. binnenkort worden geconfronteerd met de omstandigheid, dat het be staande schakelstation in de Stations straat te gering van capaciteit wordt om op verantwoorde en bedrijfsvei- lige wijze meerdere kabels aan te sluiten op de hoogspanningsinstalla tie. Een nieuw schakelstation zal in verband met de ligging van de ka bels in de nabijheid van het. bestaan de schakelstation moeten worden ge bouwd en tevens in de gemeente zo centraal mogelijk moeten zijn gele gen. Aankoop van het achter het vroegere bedrijf van de N.V. Van Gend en Loos gelegen terrein is hier voor ongetwijfeld de meest geschikte en meest voor de hand liggende op lossing. Zoals wel te billijken is, bleek de N.V. echter niet bereid om alleen het achterliggende terrein aan de ge meente te verkopen; zij wilde per se het gehele terrein met opstallen in één keer van de hand doen. Omdat intussen reeds diverse an dere gegadigden met de N.V. con tact hadden opgenomen voor de aan koop van het geheel, waren B. en W. dus genoodzaakt om ook op deze ba sis de onderhandelingen voort te zet ten, tot overeenstemming werd be reikt over de aankoopprijs. Het aan te kopen goed heeft een totale oppervlakte van 1791 m2. B. en W. stellen de raad voor tot deze aankoop over te gaan. Verkoop van grond. Op de hoek van de Forestierlaan en de Burgemeester Verleghstraat is nog 'n bouwterrein beschikbaar voor de bouw van een woonhuis. De heer P. J. M. Vos, alhier, heeft verzocht hem dit bouwterrein, dat een oppervlakte heeft van ongeveer 1265 m2, te verkopen. B. en W. stellen voor aan het ver zoek van de heer Vos te voldoen. Verkoop bouwterrein aan mevr. J. M. Verhoeven-v. Huiten. Een van de voorwaarden, waaron der de erven C. J. Verhoeven hun eigendommen, begrepen in de plan nen Laageinde I en II, aan de ge meente zouden verkopen, was, dat aan de bewoonster van het betreffen de pand Laageinde 56 ,en bouwter rein in de omgeving zou worden ver kocht. Met de betrokken bewoonster, me vrouw J. M. Verhoeven-van Huiten, is in dit opzicht overeenstemming be reikt over de verkoop aan haar van een bouwterrein, groot ongeveer 420 m-' en gelegen ten noorden van de Burgemeester de Goeylaan. B. en W. stellen voor tot deze ver koop te besluiten. Inruil volkswagen t.b.v. de politie. In de vergadering van 2 juli 1959 heeft de raad 'n krediet van f 11.800 gevoteerd voor de aankoop van een speciaal uitgeruste Volkswagen voor iet gemeentelijk politiekorps. Met deze auto is inmiddels reeds circa 92.000 kilometer gereden. Het betreffende voertuig is thans niet meer geheel betrouwbaar en dient in verband hiermede dan ook op korte termijn te worden vervangen. De nieuwprijs van een Volkswagen (met schuifdak) bedraagt momenteel f 5.485,-, terwijl de inruilwaarde van de oude Volkswagen (cabriolet) kan worden gesteld op f 3.000,-. Voorts zij vermeld, dat de in de oude Volks wagen aanwezige mobilofooninstal latie in de nieuwe kan worden over gebracht. De daaraan verbonden kos ten worden geraamd op f 250.- a f 300.-. Gelet op het bovenstaande stellen B. en W. voor tot aankoop van een nieuwe Volkswagen ten behoeve van de gemeentepolitie te besluiten en het daarvoor benodigd krediet tot een be drag van f 2.785. beschikbaar te stellen. een aantal gemeenten, waar dit type wagen in gebruik is (o.m. Tilburg, Volgens verkregen inlichtingen uit Breda, 's-Hertogenbosch), blijkt het in de praktijk zodanig te voldoen, dat aldaar geleidelijk geheel op het nieu we type wordt overgeschakeld. De kosten van de hier bedoelde perswagen-opbouw bedragen met in begrip van de prijs voor het uniforme beladingssysteem en inclusief chassis f 46.500, - Dit bedrag is nog te verhogen met de gebruikelijke opslag van de dienst gemeentewerken en met het renteverlies tijdens de levering, in totaal f 4.175.— totale aanschaf- fingskosten f 50.675. - B. en W. stellen voor om thans 'n krediet beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een pers-huisvuil- auto van het bovenomschreven type ten bedrag van f 50.675. Aankoop carriers. De in een constant tempo voort gaande snelle uitbouw van onze stad brengt een omvangtijke toeneming van de onderhoudswerkzaamheden door de onderscheidene diensten met zich mede. Niet anders dan met in spanning van alle krachten, is het tot op heden mogelijk gebleken, om de goede gang van zaken te handhaven. In verband met de bestaande onder bezetting bij alle diensten laat 't zich echter aanzien, dat in de toekomst geen tijdige afdoening der werkzaam heden kan worden gewaarborgd. Uit een onderzoek is gebleken, dat middels uitbreiding van het wagen park een aanzienlijke toename van be doeld aantal arbeidsuren kan worden bereikt. Aanschaffing van een zg. pers-huisvuilauto. De momenteel bij de gemeentelijke reinigingsdienst in gebruik zijnde rol- trommelauto - aangeschaft in 1957 - zal, naar verwachting, na 7 jaren dienst te hebben gedaan, in 1964 voor vervanging in aanmerking ko men. Onlangs is door de raad een krediet beschikbaar gesteld voor de vernieuwing van het totaal versleten beladingssysteem van deze dagen. Hierdoor zal deze roltrommelauto nog een tweetal jaren gebruikt kun nen worden en in 1964 geheel afge schreven zijn. Aangezien de leveringstijden voor deze soort wagens bijzonder lang zijn - rekening moet worden gehouden met een termijn van 18 maanden - dient tijdig de opdracht voor de le vering van een nieuwe huisvuilauto verstrekt te worden. Met het oog hierop hebben B. en W. nu reeds een offerte gevraagd aan Geesink N.V. te Weesp, die deze wagens in de han del brengt, voor de levering van het nieuwste systeem van huisvuilauto's t.w. de zg. pers-huisvuilauto. Bij deze wagens wordt zowel het grofvuil als het emmervuil tot kleine delen terug gebracht en d.m.v. een mechanisch gedreven transportinrichting naar een perstoestel gebracht. FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Een oorspronkelijke speurders roman door J. F. VAN NUGTEREN 36) „Grootmoe toch!" en: „Politie?" klonk gelijktijdig uit de monden van het meisje en van Jefferson. Ver schrikt om die felle reactie op haar woorden, verliet de vrouw sloffend de kamer en deed de deur, in strijd met haar aanvankelijke beschroomd heid, vrij onzacht dicht. Jefferson keek het meisje zwijgend aan, dat met neergeslagen ogen op het tafelkleed tuurde. Dan richtte ze haar bruine strak op de bezoeker?" „Daar had je 't al", dacht hij. Maar meteen wegredeneren en voorzichtig zijn. Hij lachte smakelijk. „Maar kind", deed hij lief, „hoe heb ik het nu, zie ik er zo geweldda dig uit? Moet ik bewijzen dat ik ad vocaat ben?" „Ik heb hoegenaamd niets met de politie te maken en ik begrijp niet..." „Ik ben verhoord door Scotland Yard", wierp Rose er uit. „Mevrouw Champion en ik." „Waarvoor? U behoeft het me niet te vertellen als u niet wilt." Rose schudde energiek haar ge krulde kopje. „U mag het gerust we ten, maar ik praat er liever niet meer over en grootmoe ook niet. Mevrouw en ik moesten getuigen over..." Ze ogen weifelde en vroeg dan plots: „Weet u hoe meneer Blythe stierf?" Jefferson knikte en hief afwerend zijn lange hand op. „U hoeft me niets daarvan te vertellen, Roosje. Voor mij is enkel van belang, hoe het testament van meneer Blythe tot stand kwam." Hij dronk van zijn koffie en zei glimlachend: „Drink je ook je koffie op Roosje". Hij bemerkte dat ze weer erg nerveus deed, ze morste koffie op haar schoteltje en kleurde hevig. „Daar wil ik liever niet over pra ten", zei ze gedecideerd. „Alles is gelukkig voorbij." Ze stond op, snoot haar neus en staarde door het raam naar buiten. Dit alles verwarde Jef ferson weer. „Roosje", zei hij, „ik heb nog een paar noodzakelijke vragen. Ga nu nog even rustig zitten. Ik mag toch op je hulp rekenen? Het gaat uitsluitend om het testament, de rest interesseert me niet." Met een innerlijk gevoel van weer zin dacht hij: „Lieve kind, het is best mogelijk, dat je toch nog eens op de geestelijke pijnbank van Scotland Yard gelegd zult worden." „Goed, meneer", antwoordde het meisje zacht en ging weer zitten. „Vraagt u dan maar." „Wel, jij liet de notaris en die twee andere heren binnen, nietwaar?" „Nee, dat deed mevrouw." „Maar jij bent toch later ook erbij geweest?" „Ja, maar dat was later, meneer Blythe had gebeld. Ik dacht dat me vrouw naar boven zou gaan." „Juist, en?" De straatmakers hebben voor het vervoer van hun materialen en ge reedschappen slechts de beschikking over een oude, versleten handkar. Het behoeft geen betoog, dat dit ouderwetse vervoermiddel dagelijks een niet te onderschatten aantal in- productieve arbeidsuren vergt, ter wijl deze ongunstige situatie juist be staat bij een afdeling, waarvoor slechts drie vakmensen beschikbaar zijn, t.w. twee straatmakers en één hulpstraatmaker. Ook bij de afdeling plantsoenen van de dienst gemeentewerken is het transport een aangelegenheid ge worden, die dringend om een oplos sing vraagt. Met het oog op de voort durend in omvang toenemende taak van deze afdeling, zal, ter verkrijging van een meer efficiënte werkmethode en -verdeling, de gemeente worden gesplitst in wijken. Deze decentrali satie vergt echter een grotere ver voerscapaciteit, welke uitsluitend kan worden verkregen door uitbreiding van het bestaande wagenpark. Op voorhand kunnen B. en W. de raad nu reeds verzekeren, dat de voordelen van deze meer economische werkuitvoering de kosten, welke met de onderhavige voorzieningen ge moeid zijn, ruimschoots zullen over treffen. Uit een oriënterende studie inzake vorengeschetste problemen is ons ge bleken, dat het bestaande, nijpende transportvraagstuk, op bevredigende wijze kan worden opgelost door de in dienst stelling van een elftal car riers. Dit zijn driewielige motorvoer tuigen met een maximumsnelheid van 20 km per uur, welke zonder rijbe wijs door de arbeider zelf mogoT* den bestuurd.. Van deze carriers zouden en vijf ter beschikking van de afd i plantsoenen moeten worden ges!? drie ten dienste van de afdef straatmaken en een ten dienste onderscheidenlijk de smederij en^ ooigemaal, de metselaars en deri/i werkers. De kosten van bedoelde can; bedragen f 2.300, - per stuk J' totaal f 25.300,-. Afschrijving geschieden in maximaal vijf jare® Verbouwing magazijn en bouw garage t.b.v. de gemeente gas- licht- en waterbedrijven. De capaviteit van het nog Ujt j dertiger jaren daterend magazijn J de Gemeentewerf aan de Stationsst/ is beslist onvoldoende om het Pro- assortiment materialen, hulpstuk^ lichtmasten, armaturen enz. te bej gen. Veel van deze materialen moet® daarom noodgedwongen in de ont lucht worden opgeslagen. B. en W. hebben daarom eenpl> tot verbouwing van de huidige m- gazijnruimte doen ontwerpen, he'. welk in grote lijnen op het volgend neerkomt 1. de huidige afsluitbare maga zijnruimte wordt inwendig door mij. del van een te leggen vloer in twee boven elkaar gelegen ruimten ver- dijeeld, waardoor globaal genomet een verdubbeling van de opbergmn gelijkheid ontstaat; 2. de open - overdekte - maga. zijnruimte wordt opgetrokken, tea dele benut voor uitbreiding van op" slagruimte en ten dele voor kantoor- ruimte ten behoeve van de magazijn- meester. Voorts is in dit gedeelte een lokaal geprojecteerd voor de uitgifte van materialen en goederen. Aangezien het rollend materiaal van de betreffende bedrijven is on dergebracht in de hierboven onder 2 bedoelde overdekte ruimte, welke door verbouwing bij het magazijn wordt betrokken, dient dus een nieu we ruimte geschapen te worden voor de stalling van deze wagens. De hiervoor vereiste bouwgrond is nog beschikbaar direct achter de tuin van de directeurswoning.. B. en W. stellen voor om een kre diet beschikbaar te stellen ten be hoeve van de verbouwing van het magazijn en de bouw van een garage ten dienste van de gemeente gas-, licht- en waterbedrijven. TWEE VLIEGERS VERONGELUKT IN LA COURTINE Bij het dorpje Claira, aan de rand van het militaire oefenterrein La Courtine, is dinsdag rond het mid daguur een Piper Cup verkennings vliegtuigje van het 298 squadron uit Ypenburg neergestort. De vlieger, de 26-jarige sergeant M. J. Huiberts uit Haarlem en de 35-jarige sergeant P. M. Keulen uit Harderwijk, kwamen in het brandende wrak om het leven. Volgens de eerste inlichtingen vloog 't eenmotorige toestel dat voor artil lerie-waarneming wordt gebruikt, laag over het schietterrein, toen het plotseling de grond raakte. Omtrent de oorzaak was dinsdagavond in Den Haag nog niets bekend. „Mevrouw zei dat ik maar even moest gaan." „En, waarvoor belde meneer Bly the?" „Mevrouw vroeg of de heren thee wilden, maar die oude heer met de bakkebaarden, de notaris dus, be dankte en toen stonden ze alle drie op." „En wat gebeurde er verder?" „Toen vroeg meneer Blythe of ik de heren wilde uitlaten - mevrouw was toen in de achterkamer bene den." „Was meneer Blythe al lang ziek?" Rose weifelde, ze haalde de schou ders op. „Dat weet ik niet, meneer hoestte wel heel erg de laatste dagen. Op die middag, toen ik vrij was, schijnt meneer erg ziek thuis te zijn gekomen. Mevrouw was erg zenuw achtig, want meneer had haar gezegd een notaris te bellen, of die direct kon komen, want meneer Blythe wil de zijn testament maken." „Juist", knikte Jefferson. „Dus je hebt meneer Blythe niet zien thuis komen." „Nee, meneer", het was woensdag- middag, dan had ik altijd vrij. Om vijf uur kwam ik dan altijd terug om mevrouw te helpen voor het diner. Na het eten mocht ik dan weer naar huis tot de andere ochtend." „En de volgende dag, de dag voor eh... het overlijden van meneer Bly the, hoe was het toen met meneer?" „Toen was ik er niet, ik had een vrije dag gekregen." Dit klopte niet volgens Jefferson. „Maar", merkte hij op, „je zei daar net dat je woensdagmiddag altijd vrij was en nu..." „Ja, maar toen ik die woensdag na het diner naar huis ging, zei me vrouw: je moet morgen maar niet ko men, meneer Blythe is heel erg ziek en wil volkomen rust. Kom vrijdag ochtend maar terug." „Eh," kwam Jefferson opeens, „waarom werd er geen dokter geroe pen. Het is toch altijd de gewoonte een dokter bij een zwaar zieke te la te komen?" Rose Clare haalde de schouders op. „Dat vroeg ik mevrouw ook, maar die zei dat ze dokter Lesser uit het dorp had willen laten roepen, maar meneer Blythe had het haar verbo den." „Hm", peinsde Jefferson, hardop, „heel merkwaardig." „O, maar," viel Rose Clare in, „u hebt meneer Blythe niet gekend, maar meneer was eh... ja, was soms wel eens een beetje raar..." „Je bedoelt toch niet, dat meneer Blythe eh..." „Nee, nee, dat bedoel ik niet, me neer was wel goed bij 't hoofd, maar hij scheen een hekel te hebben aan dokters. Meneer was ook een keer ziek, toen ik hem zelf vroeg of ik de dokter wilde bellen." „En toen?" „Wel, toen zei meneer dat ie'm de trap zou afsmijten als ie zijn kamer binnen durfde komen." „Zo", lachte Jefferson", „dat was dan nogal radicaal. „Ja, meneer Bly the kon wel eens een vreemde sinjeur zijn, naar wat ik gehoord heb." De mededeling van het meisje klopte vol komen met wat dokter Lesser hem had verteld. Maar dat was Jefferson helemaal niet naar de zin. „Zo", zei hij verbaasd, „meneer wilde dus niet met dokters te doen hebben. Maar liet je dan alles maar aan het lot over? Deed meneer hele maal niets tegen ziekten?" Rose Clare maakte een afwerend gebaar. „Er stonden altijd overal flesjes en doosjes met drankjes en poeders." Jefferson spitste zijn oren en boog iets voorover. „O, juist, en toen me neer zo ernstig ziek was, toen bij voorbeeld die notaris hem kwam op zoeken, gebruikte meneer Blythe toen ook medicijnen?" Rose knikte. „Ja, ik herinner me nog, dat op zijn nachtkastje een doos poeders stond en een fles met bruine drank." „Juist", zei Jefferson en begon met zijn lange vingers een mars op het tafelblad te trommelen, terwijl hij het meisje strak in de ogen zag. „Meneer Blythe slikte dus medicijnen." Rose Clare begreep hem niet en zij vond dat de „advocaat" opeens zo vreemd deed. Jefferson herstelde zich spoedig van zijn emotie en deed plots alsof hij geïnteresseerd iets waarnam op de dorpsweg. „Kijk eens", zei hij op eens, terwijl hij ging staan, „wat een leuke tweeling loopt daar." Rose Clare stond eveneens op en keek glimlachend toe. „Ja, die zijn van de kruidenier hiernaast". Ze klopte tegen het venster, waarop de twee kinderen Roosje lachend toe wuifden. „Zo", dacht Jefferson, „nu moet ik Roosje in deze milde en argeloze stemming houden. Nu geen opwin dende vragen meer." Weinig kon dat meisje vermoeden, dat ze met haar mededeling over die poeders en dat drankje een plotselin ge verandering in de hersens van de advocaat Hardon, alias de criminalist, had veroorzaakt. Want Jefferson had opeens iets voelen knappen in zijn hoofd, alsof er een pal wegschoot, die een raderwerkje, dat stijf was opge wonden, plots in beweging bracht. Het raderwerkje tikte eerst in Jef ferson's hoofd en daarna in zijn borst, zodat zijn hartslag opeens sneller werd. Teneinde geen argwaan te wekken bij Rose Clare, die, naar Jefferson aannam, iets van tevergeefs onder drukte emotie moest hebben bemerkt, was hij gaan staan met het gelaat naar het venster gekeerd, zodat Rose Clare zijn gelaat niet kon waarne men. „Een verbazend aardige tweeling vond hij. Als twee druppels water lij ken ze op elkaar." Ook hij wuifde lachend naar de twee meiskes. „Ja", vertelde Rose Clare, „me vrouw Champion was ook zo dol op ze; mevrouw nam ze wel eens mee door het dorp. We zijn nog eens met ons viertjes ijs gaan eten verderop." Jefferson was nu eindelijk waar hij wezen moest de blonde weduwe. Ze was lieftallig en vriendelijk, ze was altijd zo lief geweest voor Rose Clare en ze hield veel van kinderen. Mooi, prachtig en allemaal ongetwij feld waar. Maar waar was mevrouw Champion toch gebléven? (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 2