De Echo van het Zuiden KAATSHEUVEL Hiêf VWJêfat SUNIL HALEN! Uit do Langstraat Nederlands team gooide hoge ogen in Leipzig Zevental bezwaarschriften inge bracht tegen ,.City-plan Waalwijk Merendeel der reclamanten Icon worden tevreden gesteld. Het Drunen Filmjournaal Haarsteeg Vlijmen Sprang-Capelle Sprang Capelle Waspik personeel voor de onderwerk- afdeling en een overleer-schalmer Loon op Zand NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL Zwemtriomffen brachten zilver en brons VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1962 84e JAARGANG No. 66 f» Het City-plan van Waalwijk, dat beoogt een sanering van een ge deelte van het Centrum en de bevordering van de verstedelijking daarvan en dat wordt begrensd door ten noorden van de Grote straat, vanaf de Mr. van Coothstraat tot aan de Wilhelminastraat, ten oosten van de Wilhelminastraat, en westen van de Mr. van Coothstraat en ten zuiden een gebroken lijn lopende vanaf de Wil helminastraat naar de Mr. van Coothstraat, heeft bij verschillen de belanghebbenden enkele bezwaren opgeleverd. Ofschoon niet alle bezwaarschriften, zoals voorgeschreven staat in artikel 37, 2e lid van de woningwet, zijn ingediend bij de RAAD, maar bij bur gemeester en wethouders, zodat zij, wanneer precies volgens de regels der wet was geleefd, niet-ontvankelijk verklaard zouden moeten worden, heeft namens burgemeester en wethouders een be spreking plaats gehad, waarbij betrokkenen is gewezen op de mo gelijkheden, welke binnen het uitbreidingsplan „Het Centrum" nog liggen, tot gehele of gedeeltelijke oplossing van gestelde be zwaren. Het eerste bezwaarschrift was af komstig van de heer L. van Bladel, Grotestraat 235 a, die in verband met het uitbreidingsplan meedeelt, wel be reid te zijn medewerking te verle nen, indien een voor hem bevredigen de oplossing gevonden kan worden voor de door hem in eigendom beze ten bloemisterij, die wordt uitge oefend op de door hem gehuurde grond, gelegen in dit plan. In een antwoord op dit bezwaar schrift wordt de heer van Bladel er op gewezen, dat zijn bezwaar geen betrekking heeft op het uitbreidings plan als zodanig, maar op de be scherming van zijn particuliere be langen. In het antwoord wordt toe gegeven, dat de heer van Bladel in derdaad wordt belemmerd in de uit oefening van zijn bedrijf, maar dat het algemeen belang meebrengt, dat betreffende grond met opstallen wordt benut, voor de door 't uitbrei dingsplan „Centrum" daaraan ge geven bestemming. Tevens wordt er op gewezen, dat de heer v. Bladel als huurder, c.q. pachter van betref fende grond in aanmerking komt voor financiële schadeloosstelling. De gebroeders L. L. en Ch. F. Ita- liaander maken bezwaar tegen elke wijziging, waarbij het door hen ge huurde hotel „Verwiel", Grotestraat 208 zal zijn betrokken. In antwoord hierop wordt gesteld, dat ingevolge de overgangsbepaling behorende bij het uitbreidingsplan „Centrum" het gehuurde pand mits de bestaande afwijking niet wordt vergroot a. gedeeltelijk mag worden ver anderd, vernieuwd of uitgebreid; b. geheel mag worden ver nieuwd, met inachtneming van de voorgevelrooi 1 ijn en dit, indien het pand is verwoest door een calamiteit. Er wordt evenwel op gewezen, dat de gemeente de beschikking dient te verkrijgen over de grond waarop thans de tennisbanen van het hotel tijn gelegen. G. Th. A. van Mierlo maakt be waar tegen het feit, dat het bij hem in huur zijnde winkelwoonhuis Gro testraat 133 zal moeten verdwijnen. De heer van Mierlo wordt in ant woordt op dit schrijven verzekerd, dat hem alle mogelijke medewerking tal worden verleend bij het zoeken naar een ander winkelpand dat qua ligging en stand zoveel mogelijk overeenstemd met zijn huidig pand. Dr. H. G. Langemeijer en Dr. H. E H. Langemeijer maken eveneens hezwaar tegen het plan. Zij zijn van mening dat de beschikking over het woonhuis wordt beperkt, omdat bij eventuele vernieling geen nieuwe praktijkwoning op diezelfde plaats tal mogen worden gebouwd, zodat dos naar een andere plaats in de ge munte zal moeten worden uitge ven. hetgeen door hen in strijd wordt geacht met de artsen praktijk. Daarnaast wordt gesteld, dat door «t uitoefenen van een artsen prak- de bewegingsvrijheid van het ge- Vn vaak wordt beperkt, waardoor bijzondere behoefte bestaat aan Kn flinke tuin.. In antwoord hierop gelden dan ^hier de punten a. en b., zoals le u'j de heren Italiaander zijn ge- '?ld. Wat betreft de tuin wordt gezegd, 31 bet voor de ontsluiting van de deinen tussen de Mr. van Cooth- 11331 en de Grotestraat gewenst is, tfoindingswegen tot stand te bren- zodat de gemeente de beschik- JE zal moeten krijgen over het zui- ik gedeelte van de tuin. N-A. J. van Mill en zijn zoon G. J' van Mill maken bezwaar tegen jn het plan op hun eigendom ge- f.e bestemming, omdat hierdoor oanketbakkerij annex winkel uit Antrum zal moeten verdwijnen. antwoord hierop is gelijklui- als dat op het bezwaar van de Krvan Mierlo. Eveneens ten ondergang is ge doemd het pand van de heer A. O. H. van Roesel, waartegen door hem bezwaar wordt ingebracht. Ook hier luidt het antwoord gelijk als dat aan de heer van Mierlo en de heren van Mill. Van de zijde van Ivo van Ha- ren's Schoenfabrieken N.V. wordt bezwaar gemaakt, omdat bij verwe zenlijking van bedoeld plan, het pand van de N.V. Albert Heijn in gelijke lijn aan de Grotestraat komt te liggen met hotel „Verwiel", waar door dit hotel een stuk van zijn allure zal missen en tevens het uitzicht vanaf het terras. Het vervallen van de bestaande uitrit wordt een onoverko melijke moeilijkheid genoemd. Verder wordt er op gewezen, dat, indien de achtergevel voor de achter gevelrooilijn wordt geplaatst, het res terende gedeelte van de bebouwings- strook slechts in één laag mag wor den gebouwd, hetgeen, zo wordt ge steld, voor een hotel te weinig is, dit terwijl op het „achtererf A" uitslui tend bijgebouwen mogen komen en op „achtererf B" slechts één bijgebouw. Ook wordt door hen bezwaar inge bracht tegen het verdwijnen van de tennisbanen. Uit stedebouwkundig oogpunt, zo luidt het antwoord, bestaat geen be zwaar, dat de bedoelde hoek van het hotel gehandhaafd blijft. Ook de uit rit van het hotel zal niet verloren hoeven te gaan. Daarnaast wordt gesteld dat het hotel, met inachtneming van bepaalde voorschriften, in de toekomst geheel of gedeeltelijk mag worden ver nieuwd of uitgebreid. De bestemming „achtererf B", zal worden veranderd in „achtererf A". Ter uitvoering van het bedoelde plan zal het evenwel noodzakelijk blijken dat de gronden waarop momenteel de tennisbanen zijn gelegen aan de ge meente worden afgestaan. Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. v. d. Wouw. Agenda. Zaterdag 25 augustus. 8 uur: „Hercules verovert Atlan tis", 14 jaar. Zondag 26 augustus. 4 uur: „G. I. Blues", alle leeft. 6.15 uur: „Een huis vol gekken", alle leeftijden. 8.30 uur: „Hercules verovert At lantis", 14 jaar. Woensdag 29 augustus. 8 uur: „Hercules verovert Atlan tis", 14 jaar. 8 uur: Hobbyclub toneel. Donderdag 30 augustus. 7.30 u.: Hobbyclub handenarbeid. HERCULES VEROVERT ATLANTIS. De geschiedenis van de oude Grie ken en Romeinen bergt in zich ver schillende bijzonder beklemmende verhalen, die door velen graag gele zen en herlezen worden. De film Her cules verovert Atlantis, zou men ook zo'n verhaal kunnen noemen. De strijd tegen een volk dat over een door de goden geschonken onfeilba re kracht beschikt levert stof genoeg om een aantrekkelijke en spannende film te vervaardigen. De film is toegankelijk voor 14- jarigen en ouderen. „G.I. BLUES" Elvis Presly behoort nog altijd tot de meest verkochte zangers in het lichte genre en daarom zal ook deze „G.I. Blues" wel de nodige fans naar de bioscoop trekken. Het is een pret tige en pittige showfilm, waarin El- vis een tiental songs brengt, waarvan er diverse reeds top-hits geworden zijn (o.a. Wooden Heart). Als char mante tegenspeelster heeft Elvis de temperamentvolle danseres Juliet Prowse en samen met de andere me dewerkers maken zij van deze film een fonkelende show vol vaart en vlotte muziek. EEN HUIS VOL GEKKEN Een huis vol gekken is weer eens zo'n duitse film, die je smakelijk kan laten lachen. Rudolf Vogel treedt in deze klucht op als de temmer van wij zen en dwazen. Toegang a.l. Bokhoven 18; H v Beijnen 20; K Kivit 21, I 27; M Nicols 23; J Kuijs 24; Pater Victor 25; L Meesters 28; A v Heivoort 29; P j Wijkmans 33, 34; P Stupers 35; A v d Heuvel 36; J v Engelen 37. Zondag wedvlucht vanuit Duffel België. Inkorven zaterdagnamiddag van 3 tot 4 uur. HONDENWEDSTRIJD De hondenwedstrijd die zondag 26 aug. te Vlijmen zou worden gehouden, gaat in verband met de Vlijmense kermis niet door. Deze wedstrijd zal nu worden gehouden te Helvoirt, door de Hondenvereniging De Spoorzoekers. KERMIS TE VLIJMEN Op zaterdag 25, zondag 26, maandag 27 en dinsdag 28 augustus zal in Vlijmen de kermis worden gehouden. Op het Plein is reeds grote activiteit om de kermis-attrac- ties op te bouwen. In de café's is er gele genheid tot dansen. Prima orkesten zullen zondag in de café's matinee's geven en maandag- en dinsdagmorgen is er in de café's prijsdansen. WEDVLUCHT DE REISDUIF Zondag hield de Postduivenvereniging De Reisduif een wedvlucht vanuit Chrislain B., afstand 170 km. Los 8 uur, eerste prijsduif 10-8-12, laatste prijswinnende duif 10-21- 58; uitslag als volgt J v d Heuvel 1, 2, 7, 11, 16; Gvd Wiel 3; P Diepstraten 4, 5; P v Dal 6, 18; C v Vugt 8; Jos Kuijs 9, 10, 17; P Vermeulen 13, 14, 22; W v Vugt 15, 20; Th v Over- dijk 19, 21. Extra prijs gewonnen door P Vermeulen. Zondag wedvlucht van de Reisduif van uit Duffel België. Inkorven zaterdagmiddag. De Reisduif houdt met de navluchten, 5 stuks, een 5-daagse; per aangewezen se rie twee; iedere liefhebber mag zoveel series maken als hij verkiest. Hieraan zijn prach tige prijzen verbonden. VISWEDSTRIJD om het Kampioenschap van Groot-Vlijmen. Zondag werd in de wielen van de Vis club de Hut de derde en laatste wedstrijd gehouden om het kampioenschap van Groot Vlijmen. De strijd ging in hoofdzaak tussen Nieuwkuijk en Haarsteeg. Het verschil was wel klein, maar Nieuwkuijk behaalde het hoogste gewicht en kwam daardoor in het bezit van de prachtige beker. Haarsteeg werd 2e en Vlijmen 3e. WEDVLUCHT DE ZWALUW De Postduivenvereniging De Zwaluw hield een wedvlucht vanuit Creil, afstand 333 km. Uitslag als volgt Fr v Uden 1; Th Stupers 2; de Laat- Parijs 3, 22, 39; M Laros 4; Sj v d Wiel 5; J Kiviets 6; Gebr. v. Bladel 7; H Pelders 8, 13, 26; v Heivoort 9. 31, 32; P Klerkx 10, 19; Chr v Esch 11, 38; J Oosterwaal 12; M Liebregts 14; H v Overdijk 15; P v Gestel 16; Gebr de Vaan 17, 30; Fr van THUISKOMST Dezer dagen ontving de familie van Beur- den-v. Veluw alhier het verblijdende be richt dat hun zoon Piet, die op 27 mrt. 1.1. als dienstplichtig soldaat naar N.-Guinea vertrok, a.s. zaterdag weer in zijn geboorte plaats zal terugkeren. Onvoorziene omstan digheden voorbehouden hoopt hij zaterdag morgen om 9 uur per vliegtuig op Schip hol aan te komen. De vreugde over dit wel zeer spoedig weerzien is vanzelfsprekend al gemeen. STREEKHUISHOUDSCHOOL BEGINT MET NIEUWE OPLEIDING Op maandg 3 september zal men op de Chr. streekhuishoudschool te Sprang-Capel le met een nieuwe cursus beginnen, de z.g. assistentenopleiding, waar 't accent gelegd wordt op de naaldvakken. Alleen meisjes die in het bezit zijn van het diploma 2-jarige dagopleiding kunnen deze cursus volgen. Van de 34 lesuren algemene en huis houdelijke vorming die de cursus wekelijks omvat zullen 17 uren worden besteed aan naaien en een uur aan stofversieren. Zij die slagen voor deze opleiding venverven daar. mee de toelating tot de opleiding van an dere verzorgende beroepen. De directrice van de school, mej. P. 1. Rijken, verzoekt ons nog mede te delen dat de lessen voor alle dagleerlingen beginnen op maandag 3 september, n.m. om 2 uur. De avondcursus naaien begint op donder dag 6 sept. om 7 uur. Zij die zich nog willen opgeven voor de naai- en kookcursus dienen dit zo spoedig mogelijk te doen per briefkaart aan mej. P. Ja Rijken. Ook be staat de mogelijkheid dit te doen op dinsdag 4 sept. van 3 tot 4 uur en van 7 tot 8 uur op de huishoudschool (tel. 04168-268). BENOEMD. Met ingang van september is mej. Klem uit Arnhem benoemd tot lerares in de huis houdelijke vakken aan de Chr. streekhuis houdschool te Sprang-Capelle. GESLAAGD De heer J. A. Braat slaagde te Eindhoven voor het examen „Vamor" van de stichting Vakexamens auto- en motorrijschoolbedrij ven. De heer Braat heeft hiermee de be voegdheid verworven in 't vervolg ook de rijexamens bij te wonen. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter H. Winkelman alhier wor den waargenomen door dokter K. van Tuijn, Vossenbergselaan 21, Kaatsheuvel, telefoon 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 26 AUGUSTUS 1962 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. A. Vroeginde- weij van Veenendaal. Geref. Kerk 9.30 uur en 4.30 uur Ds. J. W. Genuit van Drachten. ORANJEFEESTEN. Georganiseerd door de Oranjeverenigin gen van Vrijhoeve en Sprang, zullen op za terdag 1 september a.s. de jaarlijkse oran jefeesten alhier plaats vinden. Hiertoe zal het weiland achter de woning van de heer Korput aan de Raadhuisstraat, feestelijk worden ingericht en van verlichting en ge luidsinstallatie worden voorzien. 's Middags zal meer speciaal voor de jeugd een aantrekkelijk programma worden geboden, terwijl 's avonds een show-pro gramma zal worden gebracht van ca. 20 nummers. Een en ander zal worden ver zorgd door het bekende gezelschap onder leiding van de heer Coos van de Velde uit Amersfoort. Dit gezelschap, bestaande uit een vijf-tal beroepsartisten, zal een uniek show-programma verzorgen, vol afwisseling, terwijl tévens medewerking wordt verleend door de muziekgezelschappen Sirena en Ma rijke met drumband. Wanneer het weer wat mag meewerken zal het zeker weer een gezellige drukte wor den. Doktersdienst. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur zal de praktijk van dokter Gerlach voor spoedge vallen worden waargenomen door dokter Wijffels te Waspik, telefoon 04168-250. Doktersdienst. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur zal de praktijk van dokter Gerlach voor spoedge vallen worden waargenomen door dokter Wijffels te Waspik, telefoon 04168-250. GRANAAT GEVONDEN De heer E. Wijffels heeft langs het Oude Maasje op de grens van Waspik en Raams- donk een vreemdsoortige projectiel gevon den dat kennelijk nog een overblijfsel van de laatste wereldoorlog is. Bij de politie is aangifte gedaan van deze vondst. Deze heeft op haar beurt de mijnopruimingsdienst in de arm genomen om de granaat te doen verwijderen. TWEE SERENADES. In de Raadhuisstraat was woensdagavond de marsmuziek niet van de lucht. Twee har monieën zetten hier hun beste beentje voor om het jonge echtpaar P. van Dongen-Kuij- pers een muzikale felicitatie te brengen. Voor de bruidegom was het Waspikse Volksvlijt en Volksvermaak uitgetrokken, dat op deze wijze haar klarinettist wilde ver rassen op diens trouwdag. De bruid kreeg bezoek van een muziekgezelschap uit haar geboorteplaats Zevenbergsenhoek, waarbij mej. R. Kuijpers al menig jaar de sopr.-sax. bespeelt. KERKDIENSTEN. De kerkdiensten in de Ned. Herv. Kerk zijn zondag 26 augustus als volgt: 9.30 en 14.30 uur Ds. Verploeg alhier. BEDRIJFSONGEVAL Tijdens werkzaamheden aan een boeren schuur te Dongevaart is de Waspikse aan nemer de heer A. Savelkouls door het dak gevallen. Bij dit ongeluk beliep de heer Sa velkouls ernstig letsel aan de ruggewervel. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Raamsdonksveer overgebracht. RALLY MET BAL. Thans zijn alle benodigde vergunningen binnen welke noodzakelijk zijn om zaterdag 25 augustus a.s. een grootse fietsen- en bromfietsenrally van start te doen gaan. Ook staat nu vast dat de prijsuitreiking 's-avonds tijdens een bal in de zaal van café De Statie zal plaats vinden. De rally gaat van start om 2 uur. Vanaf half 2 kan men voor dit evenement inschrijven bij café De Statie. De rit is in totaal 20 km lang en wordt geheel in Waspik gereden. WASPIKSE KERMIS. Zondag 26, maandag 27 en dinsdag 28 augustus zal Waspik in het teken staan van de jaarlijkse kermis. Dit volksfeest wordt weer op plezierige wijze geopend op zon dagmorgen 12 uur in café De Statie, waar de zangvereniging Polymnia dan een mati nee geeft, 's Maandags biedt de harmonie een matinee aan in de zaal van hotel v. d. Schoot. Om 10 uur treedt daar op een ca baretgezelschap met het programma Artis- tencafe. In alle café's is er gezellige muziek en op vele plaatsen biedt de ruimte gelegen heid een dansje te maken. De jeugd zal zich vermaken op het marktterrein, waar o.m. een lunapark, een kinderdraaimolen, lucht- schommel, balcorotor, brievensport, schiet- salon, gebakkraam, vis- en palingkraam, nougat- en suikerkraam, suikerspin en een frites- en ijskraam in opbouw zijn. HUIZEN OPGELEVERD Dezer dagen zijn de laatste huizen opge leverd van de serie van 6 middenstandswo ningen welke door de bouwmij. Drecht6tad uit Dordrecht in de Schoolstraat zijn ge bouwd. Het werk werd uitgevoerd door aannemersbedrijf F. van Loon uit Zeven bergen, met als onderaannemers de Gebr. de Graauw alhier, Rijken uit Capelle (cshil- derwerk) en Simonis uit Raamsdonksveer (sanitair en electriciteït). LUXE HANDWERK SCHOENBEDRIJF ANTON VAN BLADEL WAALWIJK vraagt voor direct Aanmelden: Wilhelminastraat 28/Hoek Irenestr. Waalwijk GOUDEN KLOOSTERFEEST Zaterdag 25 augustus viert de eerw. Zr. Desideria, in de wereld mej. Anna Beerens, in het klooster der eerw. Zusters Franciscanessen te Vught haar gouden kloosterfeest. Op zeer jeugdige leeftijd trad Zr. Desideria toe tot de orde der Zusters Franciscanessen in Oirschot. Bijna 50 jaar is zij werkzaam geweest bij het onderwijs, o.a. te Oisterwijk, Leeu wen-Beneden, Kruisland en als hoofd der school te Mill en Bakel. Na 't bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd verblijft Zr. Deside ria in 't klooster te Vught, waar zij op verschillende terreinen nog zeer ac tief is. GESLAAGD Te 's-LIertogenbosch slaagden voor het Middenstandsdiploma 1962 de heren J. Brok, S. Dingemans, H. v. Gulik, H. Lukas, J. Smit, allen uit Kaatsheuvel en de heren J. de Jong en P. Schellekens beiden uit De Moer. De geslaagden ontvingen hun op leiding aan de R.K. Handelsavond school alhier. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loon- op Zand, tel. 04166-250. Zaterdag na twaalf uur en zondag zal de praktijk van dokter H. Win kelman te Sprang worden waargeno men door collega K. van Tuijn, Vos senbergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2006. Duivensport. Wedvlucht Orleans. In concours 583 duiven. Los zaterdag om 7 uur. C. de Bondt 1; Jan v. Riel 2; A. v. d. Hoven 3 13 36 50; W. van Heijst 4 65 69: M. de Benis 5; L. van Geel 6 34 61; J. v. Heeswijk 7; Th. van Wanrooij 8 25; Jan Evers 9 12; H. Hesselmans 10; Jo Hamers 11; W. Emmers 19; C. Nieuwenhuizen 14; B. Vesters 15; P. Ligtvoet 16 30; L. Mosselveld 17 47; Jan Vesters 18 41 44; A. Couwenberg 19; C. v. Wezel 20; A. Pijnenburg 21; Jac. Duques- noij 22; Fr. v. Woensel 24 26; Jan v. Beers 27; Fr. v. d. Assem 28; Jan Voogd 29; W. Mosselveld 31; A. de Bie 32: H. v. Heivoort 33 43 64; M. Voogd 35 67; A. v. Gorp 37; W. Jan sen 38: J. v. Bavel 39; J. Kemmeren 40; L. Hamers 42; Cees Snoeren 45; M. Kleijn 46 58; Leo de Bondt 48; Frits v. d. Linden 49 52: Jos Derk- sen 51; Jan Snoeren 53; Jan Ligt voet 54; H. v. d. Linden 55; H. Rob ben 56; Fr. Damen 57; G. Schrau- wers 59 62; C. v. Ree 60; W. de Cock 63; G. Ligtvoet 66; M. Grootswagers 68; Jè. Cornelissen 70. Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÊ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel P.V. DE LUCHTBODE Wedvlucht vanuit Orleans d.d. 18 aug.; gelost om 7 uur. Uitslag: C v Dongen 1, 10, 19, 43; P Verschuren 2, 3, 23; A v d Vel den 4; H v d Linden 5, 8, 14. 16, 20. 26, 37, 39, 41; J Vera 6, 28; J v Dongen 7, 18, 42; H Leermakers 9. 15, 44; A Krol 11; G Schoenmakers 12, 31; P v d Velden 13, 25, 45; A v Gompel 17, 33; A Aarts 21, 29; M Goudziers 22, 35; C v d Velden 24; G Vriens 27; A Beerendonk 30; C v d Ven 32; K v Esch 34; K Rosseau 36; M v d Ven 38; M Vera 40. Eerste duif 12-55-33, laatste duif 13-28-39. SCHUTTERSGILDE ST HUBERTUS Bovengenoemd gilde nam deel aan het Int. schietconcours bij St. Agatha te Bergen (L.)). Dat deze verre reis niet tevergeefs is geweest, blijkt uit de volgende resultaten: !e prijs personeel opgelegd H. Akker- mans; 2e J. Bink; 3e Jos Bink. Personeel vrije hand: le prijs H. Akker mans; 3e Jos Bink; 5e Jac. Schonus. Extra aanbieding: 2e prijs J. Bink. Ook werd nog een 8e prijs corps behaald. Het kleine Nederlandse zwemwe- reldje, waarin zich zo stilaan eliten van naam hebben verzameld, kan dank zij de prachtige resultaten die geboekt zijn tijdens de Europese toernooidag in Leipzig, weer enkele heldendaden aantekenen in 't boek der overwinningen. Daar is op de allereerste plaats de tweede plaats die Jan Jiskoot wist te behalen. Deze sterke Dordtse wisselslagcrack mocht zijn prachti ge en sublieme prestatie tevens be loond zien met weer een nieuw Ne derlands record. Iets minder, maar daarom niet minder verrassend, deed het Ronnie Kroon uit Amster dam, die zijn prestaties van zondag ver overtrof, terwijl hij toen reeds met 55,6 een ongekende hoogte be reikte. Ineke Tiggelaar, waarvan de verwachtingen hoog gespannen wa ren, heeft allerminset teleurgesteld. In een korte maar felle strijd heeft zij geen moment geweken van Hei di Pechstein en Diana Wilkinson. Deze hoogtepunten voor de Ne derlandse zwemsport waren in de morgenuren al voorafgegaan door andere triomfen, die het duidelijke bewijs leverden, dat deze ploeg niet vóór of later, maar precies op tijd de topconditie gehaald heeft: Klenie Bimolt in haar serie winnares vóór de Olympische gouddraagster Anita Lonsbrough verbeterde het Nederlandse schoolslagrecord, dat Ada den Haan reeds vijf jaar in haar bezit had, met een tiende se conde; Jan Weeteling verpulverde tijdens de wisselslag estafette het rugslagrecord van Jan Jiskoot met bijna een volle seconde. En om de overwinningssfeer voort te zetten, zwommen Weeteling (rug), Menso- nides (school), Jiskoot (vlinder) en Kroon (vrije slag) met 4.35.2 de snelste tijd die ooit door een Neder landse wisselslagploeg op de chro nometers is gebracht. OPNIEUW TRIOMFEN IN LEIPZIG De tweede gouden medaille voor Nederland is binnengehaald, toen Adrie Lasterie woensdag tijdens de 400 meter vrije slag met een tijd van 4 minuten en 52.4 sec, beslag legde op de eerste plaats. Ineke Tig gelaar deed het „iets kalmer aan" en legde in hetzelfde nummer be slag op e enbijzonder eervolle twee de plaats waardoor de zilveren plak óan haar kon worden toegekend. De Nederlandse meisjes hebben door deze bijzonder prachtige pres taties beslag gelegd op de eerste plaats met 61 punten tegen 49 pun ten van Oost-Duitsland. Jan Weeteling verbeterde zijn ei gen Nederlandse record rugslag met 1,4 sec., waardoor de 200 meter rug slag is komen te staan op 2 min. 19.5 sec.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 9