Vakantievreugd voor de jeug INDONESISCHE DELEGATIE IN HOLLANDIA Uitlatingen van V.N. waar nemer in Nieuw Guinea Nationale trekpaardententoonstelling Het ontwerp-werk- program K.V .P. Drie ministers 10 jaar aan hun departement BRILLEN Mond en klauwzeer tot staan gebracht Verhoging prijzen aardolie produkten DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 SEPT. 1962 De toestand in Algiers Liefsi samenwerken mei Chr. Democraten Dat is de Zaak voor Raamsdonk De delegatie van drie hoge Indo nesische officieren en drie burger ambtenaren, die een radio-verbin ding met Djakarta tot stand zullen brengen, Ls in Hollandia gehuisvest in een woning aan de Van der Goes-laan. Donderdagochtend hebben de In donesiërs een bezoek gebracht aan de missie der V.N. te Hollandia. Generaal Wirranata Koesoema en Het Franse persbureau A.F.P. had een onderhoud met „een hoogge plaatst lid van de VN-waarnemers- ploeg" in Nieuw-Guinea over de re patriëring van de Nederlandse mi litairen, waarin deze verklaarde: „U kunt er zeker van zijn, dat de V.N. er alles op zullen zetten, dat de Nederlandse militairen Nieuw Guinea zo spoedig mogelijk defini tief zullen verlaten. Als de Neder landers niet voldoende transport middelen hebben, zal de V.N. daar eventueel voor zorgen. Vanaf 1 ok tober krijgen de Nederlandse mili tairen vakantie en kunnen ze gaan zwemmen. Eventueel zullen we ge bruik maken van de diensten van Indonesische parachutisten voor het geval de plaatselijke politie in ge breke, zou blijven, of als het Pa poea-vrijwilligerskorps niet zou voldoen, of wanneer de veiligheids troepen van de V.N. zouden falen. Maar dit laatste geval zal zich niet voordoen. Op 23 september komen hier 1000 Pakistaanse militairen aan en men moet niet uit het oog ver liezen dat, voordat de schermutse lingen met de Indonesiërs aanvin gen, de Nederlandse sterkte in dit gebied een 1200 man beliep. Overigens aldus de woordvoer der lopen de zaken hier naar wens. Voor elke moeilijkheid die zich mocht voordoen, zal een rede lijke oplossing worden gevonden. Beide partijen tonen goede wil en willen samenwerken met de V.N.- vertegenwoordiging. Onlangs al dus we woordvoerder had de In donesische delegatie van drie man een gesprek met schout-bij-nacht Reeser waarbij de stemming vriend schappelijk en zeer correct was. De heer Reeser verzekerde generaal Wiranata Koesoema: „als u me wilt zien of raadplegen, kom me dan ge woon opzoeken ,ik ben tot uw be schikking." tfe Djakarta aldus vertelde de ze zegsman verder hadden we met Soekarno een onderhoud van zes uren. Uiteraard was er eerst een zekere argwaan, maar ik ben er van overtuigd, dat we die hebben weg genomen en dat wij er in zijn ge slaagd er de Indonesische regering van de overtuigen, dat de Nederlan ders de overeenkomst loyaal zullen uitvoeren. Naar mijn mening zal de zaak in Nw.-Guinea rustig verlopen, zelfs de Papoea's gedragen zich uiterst correct vanwege de Nederlandse belangstelling in hun toekomst. In andere gebieden ging dat an ders. In Kongo b.v. zeiden de Bel gen: „als jullie de vrijheid willen, is het ons goed, jullie kunnen haar krijgen", en toen de zaken daar ver keerd liepen, kwam er in de Belgi sche houding geen wijziging, met als gevolg oproer en wanorde. Hier zijn Nederlanders en Papoe a's elkaar vriendschappelijk gezind en hebben een grote belangstelling voor de toekomst van het land. De correspondent van A.F.P. meldt nog, dat ongeveer tien pro cent van de ambtenaren in Nieuw- Guinea gevolg wil geven aan 't ver zoek van de Nederlandse overheid om na 1 oktober aan te blijven. Een dezer ambtenaren schreef in de „Nieuw Guinea-koerier": „Iedere V.N.-ambtenaar krijgt per maand minstens 750 dollar, maar ons wordt gevraagd door te werken voor een magere 500 dollar." Dank zij het gunstige verloop van de verscherpte actie tot bestrijding van het mond- en klauwzeer heeft de minister van Landbouw en Vis serij kunnen besluiten tot intrek king van de bestrijdingsmaatrege len, neergelegd in verbodsbepalin gen, met name voor het vervoer van varkens en 't houden van varkens- markten. Dit deelt hét ministerie van Landbouw en Visserij mee. Met ingang van 1 september 1962 werd derhalve de schorsing van varkensmarkten opgeheven en is 't vervoer van varkens behoudens enige bepalingen ten aanzien van de ontsmetting van vee-auto's niet meer aan beperkingen gebon den. Na de sprongsgewijze daling van het aantal gevallen van mond- en klauwzeer in de voorafgaande maand hebben zich sedert 2 aug. j.l. geen nieuwe gevallen van deze be smettelijke veeziekte, die de var kenshouderij in ons land teisterde en de Nederlandse exportbelangen ernstig bedreigde, voorgedaan. t.' Si de twee andere Indonesische offi cieren waren gekleed in de uniform der Indonesische strijdkrachten. Op weg van hun woning naar het kan toortje van de V.N., trokken de In donesiërs uiteraard grote belang stelling van de inwoners van Hol landia. Toen het gezelschap aan kwam bij het kantoor van de V.N., dat is gevestigd in een der gebou wen van het gouvernement, stroom den tientallen Papoea's naar de in gang. Evenals woensdag bij de aan komst der Indonesiërs te Hollandia verliep alles in het diepste stilzwij gen. De Papoea's staarden wat dro merig naar de Indonesiërs in hun keurige, van onderscheidingsteke nen welvoorziene uniform. Zij lie pen weer door nadat de Indiase ge neraal Rikhye de Indonesische dele gatie had binnen gelaten. Waar schijnlijk krijgt de Indonesische de legatie te Hollandia eveneens een kantoortje. 100 MILJOEN VOOR NIEUW-GUINEA Naar het ANP van gezaghebben de zijde verneemt, ligt het in de be doeling van de Nederlandse rege ring voor het ontwikkelingswerk in Nieuw-Guinea aan de Verenigde Naties gedurende maximaal drie ja ren per jaar een bedrag aan te bie den van 10 miljoen dollar, dus in totaal 30 miljoen dollar of ongeveer ruim 100 miljoen gulden. „VOLK EN VERDEDIGING" „De voornaamste activiteit van de stichting „Volk en Verdediging" zal hieruit bestaan, dat overal waar onverschilligheid en wanbegrip te genover de defensie heersen, dit on derzocht wordt om te zien wat er stuk voor stuk tegen te doen is." Dit verklaarde mr. F. H. A. de Graaff, de voorzitter van de stich ting, die donderdagmorgen officieel is opgericht. Regent van de nieuwe organisatie is prins Bernhard. De verkoopprijzen voor een aan tal aardolieprodukten zijn per 1 september verhoogd als gevolg van stijgingen van de wereldmarktprij zen, die reeds enige tijd geleden hebben plaats gehad, zo wordt van de zijde van de Koninklijke Shell medegedeeld. De gewone autobenzine wordt 0,5 cent per liter duurder, de superben- zine 0,6 cent per liter. Petroleum voor verlichting en verwarming gaat 0,25 cent per liter meer kosten en tractorpetroleum 25 ct. p. 100 ltr. Voor autogasolie uit pompen, gas- olie voor andere doeleinden, huis brandolie en dunne stookolie be draagt de prijsverhoging 20 cent p. 100 liter. In het Centraal Noordbrabants Museum in Den Bosch wordt van 5 september tot en met 14 oktober 'n tentoonstelling gehouden van etsen van Andreas Schotel. MINISTER KORTHALS WEER IN NEDERLAND Vrijdagmorgen is de vice-premier en minister van Verkeer en Water staat, Drs. H. A. Korthals, van Cu rasao naar Nederland vertrokken. In zijn gezelschap bevond zich 't hoofd van het kabinet van de vice- minister-president, Drs. A. Jonkers. Zoals bekend heeft de minister met de regering van de Ned. Antillen besprekingen gevoerd, onder meer over de benoeming van een gouver neur. Daarnaast hebben beide heren een bezoek gebracht aan Aruba en zijn zij de gast geweest van het be stuurscollege van Curagao, dat hun in aanbouw zijnde werken heeft ge toond. Voor sclioolschoenen Vijfhonderd elite-paarden in Den Bosch Rond 500 elite-dieren uit de Ne derlandse trekpaardfokkerij zullen op vrijdag 14 en zaterdag 15 sept. a.s. in Brabants hoofdstad geëxpo seerd worden. Daarmede wordt de ze tentoonstelling alléén al vanwe ge het aantal inzendingen de groot ste die ooit op paardengebied is ge houden. Vrijdag 14 september is de speci ale dag voor de fokkers en de echte kenners van het paard en de paar denfokkerij. Op deze dag vinden n.l. de keuringen plaats van 30 rubrie ken hengsten en merriën, alsmede van de „Fokgroepen" en de „Mer riën met afstammelingen". Boven dien wordt op deze dag, voor het éérst in ons land, een nationale keu ring gehouden van Haflingerpaar- den. Dertig Haflinger merriën en 3 hengsten zullen voor een Oosten rijkse jury verschijnen en uit deze collectie zal, na de individuele pri mering, de éérste Haflinger kampi- iene gekozen worden. De tweede dag der tentoonstel ling, zaterdag 15 september, vormt door zijn feestelijk en veelzijdig programma een bijzonder aantrek kelijk schouwspel voor iedereen! In de voormiddag van deze dag vindt o.m. het uitroepen van de na tionale kampioenen plaats. In de namiddag volgen demonstraties van de hoogst bekroonde collecties trek paarden en Haflingers, de kampioe nen en oud-kampioenen, de massa le show met acht-, zestien- en twee en dertigspannen, de bekendmaking van de uitslag der door de 3 Cen trale Landbouworganisaties uitge schreven prijsvraag „Wie wordt kampioen?" enz. Tal van bijzondere attracties zul len verder aan het geheel een fees telijk en luisterrijk karakter geven, als: het optreden van pl.m. 1000 jonge boeren en boerinnen met een spel van volksdans en gymnastiek, begeleid door de Kring-Fanfare van de Limburgse Jonge Boeren- en Tuindersbond en de welluidende Troepen van Ben Bella zijn uit verscheidene richtingen een op mars begonnen naar Algiers, waar de junta van wilaja 4 alle gehoor zaamheid aan Bella's Politieke Bu reau heeft opgezegd en heeft beslo ten haar machtsposiie „met alle middelen te verdedigen". Algiers, waar na de schietpartijen en de monstraties van woensdag de rust schijnbaar is teruggekeerd, kan nu elk ogenblik het toneel worden van een bloedige burgertwist. Behalve de militaire aanvoerders van wila ja 4 heeft ook wilaja 3 (Kabilië) gebroken met het Politieke Bureau van Ben Bella. De leden van dit bu reau hebben het veiliger gevonden Algiers te verlaten en de wijk te nemen naar veiliger oorden, zolang de gewapende macht, waarop zij 'n dringend beroep hebben gedaan, niet is gearriveerd. Alleen Ben Khedda, het hoofd van de voorlopige regering van de Algerijnse republiek, is eenzaam achtergebleven in het gebouw van het vroegere gouvernement-gene raal. Hij hoopt nog steeds de rol van bemiddelaar te kunnen spelen. Inmiddels rukken zware pantser eenheden van het Algerijns Natio naal Bevrijdingsleger uit het gebied van Oran op in de richting van Al giers. Kolonel Boumédienne, die het bevel daartoe heeft gegeven in ant woord op de kreet om hulp van het Politieke Bureau, heeft in totaal 40.000 goed gewapende manschap pen. Het grootste deel er van, onge veer 25.000 man, dat destijds in Tu nesië langs de grens met Algerije lag, staat nu in Oost-Algerije. Een medewerking van het 120 man tel lende korps der Koninklijke Har monie ,,'s-Hertogenbosch". Grootse manifestatie door de Fran se Staatsstoeterijen. Een glanrijk hoogtpunt tijdens de bekende middagdemonstraties zal dit jaar vormen een bijzonder spec taculaire show door de Franse Staatsstoeterijen. Onder leiding van 10 officieren en 2 dierenartsen en begeleid door 44 manschappenonderofficieren) worden 60 van de kostbaarste heng sten met wagens en tuigen in een speciale trein van 30 wagons uit Frankrijk naar 's-Bosch vervoerd. Daar zullen deze 60 hengsten, die 10 verschillende rassen vertegen woordigen, worden tentoongesteld en op zaterdagnamiddag tijdens de demonstraties in 5- en 6-tallen aan gespannen worden voorgereden. Deze unieke show, die nog nooit tevoren buiten Frankrijk werd ver toond en waarbij hoge staaltjes van dressuur en rijkunst met tien be roemde Franse paardenrassen wor den gedemonstreerd, zal ongetwij feld de grootste verwachtingen nog overtreffen. Grotestraat 153 Waalwijk TeL 2505 DE GAULLE WIL REFERENDUM Generaal De Gaulle heeft beslo ten enkele constitutionele hervor mingen aan een volksreferendum te onderwerpen, zo wordt uit welinge lichte bron vernomen. Het refèren- dum zou eind oktober of begin nov. plaats vinden. Het voornaamste on derdeel betreft de verkiezing van de president, die als de wijzigingen zouden worden aanvaard, voortaan volgens algemeen stemrecht geko zen zal worden. Uit officiële bron werd gemeld, dat de berichten over procedure en tijdstip van een eventuele wijziging geen enkele grond hebben. PRINSES WILHELMINA 82 JAAR Vrijdag vierde H.K.H. prinses Wilhelmina haar 82e verjaardag. Volgens wens van de prinses zou van deze dag geen bijzondere feest dag worden gemaakt, want H.K.H., die sinds 1948 in ruste is gegaan, acht het niet nodig dat er ophef van haar verjaardag wordt gemaakt. Dit neemt toch niet weg dat het Nederlandse volk de 31e augustus toch nog altijd ziet en voelt als „ko ninginnedag". Zelf leeft onze oudste prinses te ruggetrokken op haar paleis Het Loo bij Apeldoorn en men hoort weinig van haar. Dit betekent ech ter niet dat H.K.H. niet actief is. In kleine kring is zij nog altijd druk en haar belangstelling breidt zich uit over vele terreinen. Zo geniet H.K.H. prinses Wilhel mina van een welverdiende rust na dat zij vijftig jaar lang op de hoog ste post haar land heeft gediend in tijden van voor- en tegenspoed. Wij hopen, dat onze „moeder des vader lands" nog vele jaren rust geschon ken mogen worden temidden van 't volk waarvoor zij zoveel heeft ge daan. Het ontwerp-werkprogram van de K.V.P. „De wereld van morgen", geeft uit uitgebreide opsomming van verlangens. Wij ontlenen hieraan het volgende - Een snelle behandeling van een wet op de arbeidsongeschiktheid met waardevaste uitkeringen, - een verhoging van de uitkerin gen van de A.O.W., - kinderbijslag voor het eerste en tweede kind voor zelfstandigen, - overdracht van sommig staats bezit aan de „particuliere" sector, - een zodanige regeling van het ziekenfondswezen, dat bejaarden, weduwen en wezen en invaliden zeker zijn van een goede geneeskundige verzorging, - een volksverzekering voor ver- plegingskosten van zwakzinnigen, - invoering van een negenjarige leerplicht en dagelijks onderwijs in strijdgroep van 15.000 man, die bij de onafhankelijkheidsverklaring van Algerije vanuit Marokko kwam, dringt vanuit het Westen naar Al giers op. Boumédiennes troepen zijn de enige, die over zware wapens be schikken, zoals zware artillerie en tanks. De wilaja's 1, 2, 5 en 6 heb ben samen 30.000 man, zodat Ben Bella beschikt over een strijdmacht van in totaal 70.000 man. De junta van Algiers heeft slechts 10000 man onder de wapenen. Acht duizend van hen hebben een slechts gedeeltelijke militaire training ge had. De bondgenoot van de junta is walaja 4, ofwel Kabilië, waar Belka- cem Krim de sterke man is. Krim heeft 25.000 soldaten. De junta, zich bewust van haar militaire zwakheid door de verhouding van 1 tegen 2, wenst geen slag te leveren in het open veld en wacht de Ben-Bellis ten af in Algiers. Je lichamelijke opvoeding op de Iu gere scholen, - verlaging van de kiesgerech tigde leeftijd tot 21 jaar, - meer vrijheid om processies te houden, - invoering van maximum-snel heid op sommige wegen, - een verlaging van de belasting druk, waarbij in het bijzonder aan dacht moet worden besteed aan gro te gezinnen, ongehuwden en middel grote inkomens, - vrijdom van inkomstenbelas ting voor een bedrag van 300 gulden voor hen die geen vermogensbelasting betalen, - vermindering en op den duur afschaffing van het registratierecht bij de aankoop van een eigen huis, - een afzonderlijke minister voor middenstandszaken, die sterk moet worden betrokken bij het tot stand komen van regelingen voor midden- standsonderwijs, - afschaffing van de personele belasting en inning van bepaalde be lastingen in twaalf termijnen, - verscherpte bestrijding van openbare ontucht en pornografie, - een versnelde uitvoering van ruilverkavelingen. Statuut van het Koninkrijk Het program bevat de volgende punten over het statuut van het ko ninkrijk Loyale en nauwgezette uitvoering van het statuut van het koninkrijk. Indien een of meer der partijen voor zich, hetzij een lossere band in het koninkrijk, hetzij algehele onaf hankelijkheid begeert, bereidheid om te overleggen over een daartoe strek kende wijziging van het statuut. Daarbij moet de mogelijkheid bestaan de verhouding van Suriname dan wel die van de Nederlandse Antillen in of tot het koninkrijk op afzonderlijke wijze te regelen. Onderlinge verlening van hulp en bijstand, in het bijzonder van Neder land tegenover beide andere landen, ter opvoering van de economische en sociale welvaart, alsmede ter bevor dering van de culturele ontwikkeling. In de algemene inleiding van het ontwerp wordt onder meer de binnen landse politieke samenwerking be sproken. „Waar de grondslag der KVPi- verankerd in het christendom f. haar samenwerking zich uitstrek tot alle politieke partijen die ijL kader van die samenwerking facto laten leiden door de grote clC telijke levenswaarden. Uiteraard de geneigdheid tot samenwerk, zich allereerst richten op de poliiW partijen wier grondslagen aan dejJ de bron zijn ontleend of wier schappelijke opvattingen de aan», zigheid van christelijke levens*-'" den doen veronderstellen. Voorz^ samenwerking met anderen niet J gelijk is, streeft de KVP de ontmj ting na, indien deze zich kan Vr trekken binnen het kader van gee5.' lijke vrijheid van de mens". 1 Toevallig zijn de drie ministers, die zondag tien jaar departements hoofd waren, mede deze zomer ja rig geweest! Mr. Luns de oudste werd dinsdag 28 aug. 51 jaar, 13 juli haalde mr. Cals de 48 jaar en de jongste van de drie, prof. Zijl stra, ging precies één dag voor de heer Luns zijn 45ste jaar in. Is het tevens te veel gezegd te be weren dat het drietal behoort tot de meest bekende bewindslieden? Al thans wat hun regeringsdaden be treft. Want wat weet „men" ten slotte van het persoonlijke leven der bewindslieden af? Wist u b.v. dat mr. Luns als landsverdediger gewoon matroos geweest is? Dat hij, toen hij voor het ministerschap aan gezocht werd, geen lid van de KVP bleek te zijn, wat toen ijlings moest worden gecorrigeerd? Wat is de tijd sedert die 2e sep tember 1952, toen het derde minis- terie-Drees optrad, grondig veran derd! Toen deed het grapje opgeld van „minister Luns met z'n Beyen", weet u nog? Want Nederland ging opvallen in de wereld door optre den van eventjes twéé ministers van Buitenlandse Zaken! Pas in '56 kreeg de heer Luns het alleen voor 't zeggen en sedertdien is hij steeds meer in de publieke aandacht geko- j men. Mét prof. Zijlstra was Luns uit het „politieke niets" xrr\Arcr>Kiin rrol^Amnn nln voorschijn gekomen als zoon vu de beroemde schilder, graficus kunsthistoricus prof. Huib Luns - als diplomatiek ambtenaar. Prof. Zijlstra was het „wonde kind" uit Oostbierum, dat op 3Q." rige leeftijd het professoraat al. vaardde en als 34-jarige ministe van Economische Zaken werd. ffi introduceerde als zodanig de huii DEN BOSCH VUGHTERSTRAAT 25 TILBURG MARKT 32 BREDA Nwe GINNEKENSTR. 23 ge industrialisatiepolitiek, de pr.;. stabilisatie en gaf leiding aan maatregelen inzake de Europese in tegratie. Als bewindsman over i- staatsfinanciën zal hij vooral de mi- blij ven van de belastingverlaging Zoals minister Cals nooit meer Is kan komen van de „Mammoet". Nu de maand augustus weer ach ter ons ligt en voor de meesten de vakantie een mooie herinnering is geworden, kunnen we even terugzien hoe de jeugd van Waalwijk haar vrije dagen heeft besteed. Zoals dat eveneens 't vorig jaar is gebeurd, had men ook voor deze zo mervakantie in Waalwijk weer een groots jeugdprogramma op papier staan, waarvan het overgrote deel, ondanks het feit, dat het weer zich niet altijd van de beste zijde liet zien, normaal kon worden afgewerkt. Dank zij de spontane inzet van lei ders en leidsters, maar ook dank zij de grote medewerking van de talloze ouders, is de Waalwijkse jeugd deze vakantie weer op nuttige en aange name manier door kunnen komen. Er zijn buitendagen gehouden, sport- en vliegerwedstrijden, er is gestaard en getuurd naar poppenkast en film. Donderdagavond 30 augustus vond in Musis Sacrum de sluitingsavond plaats, waarbij door de heren de Waal en Brom aan de verschillende prijzenwinnaars van de diverse sport wedstrijden de prijzen werden uitge reikt. Van deze sportwedstrijden ge ven wij hieronder dë volledige uit slagen. Uitslagen Roei- en zwemwedstrijden op 22 augustus Roeien jongens 8 t.m. 11 jaar 1 Karei Duister; 1.52,9; 2 Nico Snoeren 1.54,6; 3 Joost Gragtmans 1.55,9; Rudie Mulders; Ad v. d. Donk; Tiny Klerks; Jan Sleenhof; José Brok; Tiny de Brouwer; Willy Waarts; Piet Kuijsten; Hans v. d. Anker. Roeien jongens 11 t.m. 14 jaar 1 Jan Boon 1.34,6; 2 Hans Leij- tens 1.40,-; 3 Jac. Brok 1.41,-; 4 An- toon Damen 1.42,3; 5 Albert Scaris 1.43,6; Hans v. Tuijl; Gerard Süoss; Kees Damen; Antoon v. d. Griendt; Herman Klijn; Albert Verhoofstad; Am. Leijtens; Ad Duquesnoy; Kees Klerx; Hans Verbeek; Peter Kuijs ten; Tonnie de Peffer; M. Brok; Ma rie de Brouwer; Sjaak Vermeer; Arie Versteeg; A Treffers. Roeien meisjes 8 t.m. 10 jaar 1 Liesbeth van Breugel 2.0.-; 2 Henny van Bokhoven 2.10,-; 3 Annie van Dongen 2.13,5. Roeien meisjes 11 t.m. 14 jaar 1 Fientje v. Breugel 1.33,2; 2 Ans van Son 1.36,5; 3 Ineke van Delft 1.41,2; 4 Marlies Dumoulin 1.41,8 Lenie van Dongen; Marian Kipping Ans Pullens; Lenie Brouwer; Sjam v. d. Ark; Beppie v. d. Graaf. Zwemmen Zwemmen jongens 1 Gerard Süoss 5.48,5; 2 Hanie de Werd 5.54,1; 3 van Delft 5.56,1 4 Tonnie de Peffer 7.31,5. Zwemmen meisjes 1 Ans Pullens 5.36,8; 2 Ans ra Son b.49,9; 3 Fienie van Breugt 5.54,5; 4 Niekie van Delft 5.54,8 Corrie Bruurmijn; Marlies Duinou- lin; Elly Leytens; Ineke van Osch. Veilig Verkeer 1 Bertie van Esch; 2 Bertie Spit- ters; 3 Bob Bevelander. Vliegerwedstrijd 1 Jan v. d. Velden; 2 Ara. Leij tens; 3 Eduard Claassen; Jac 'er- hulst; Harrie v. Buul; Michiel Brt- keimans; Hans Verbeek. Kunstvliegeren 1 Johny Schapendonk; 2 Henkie Groenendaal. Oriëntatierit 1 Donny Schuwer; 2 Herm. Klijn 3 Oda van Dongen; Jannie v. Hui- ten; Eef van Boven Kaasmakers; Ji' Verharen. Rolschaatsen 1 Gerard Süoss; 2 Jos van D;- hout; 3 Mieke van Delft; Ans va.' Erp; Frans de Gouw; Jos v. Nune: GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raa gemeente Raamsdonk te houden op die dag 4 september 1962, des namiddags - acht uur. Agenda 1. Beëdiging en installatie van de mtc benoemde leden van de gemeenteraad 2. Benoeming wethouders der gemec"- 3. Benoeming van de leden der re missie van advies inzake beheer der ge- den in de Dombos. (In de afgelopen periode hadden zM de heren G. A. Knaap, A. A. Schoen"- kers en J. van Woerden). 4. Benoeming van de leden der co- missie voor de openbare werken. (In de afgelopen periode hadden de heren G. A. Knaap, A. L. Roden-1 en A. M. Vermeer). In het gebouw van de Une# in Parijs zal van 12 tot en met i- september het eerste congres het Europese Atoomforum words gehouden, waarop vertegenwoov gers van tien landen, waaron» Nederland, zullen spreken over» opzetten en ontwikkelen van Europese kernindustrie.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 2