ÖDZ2 KAATSHEUVEL MATSTE KOTEN Geslaagde wandeltochten te Waalwijk Katjebo-saloon Feest in „Wild-West-sfeer" DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 SEPT. 1962 7 Korte berichten Voetbalsport Wielrennen «lang; pinchertje; plastic regen- p en alpinomuts; zakagenda en ^spoort: Lipssleutel. Verloren portemonnee; jongensfiets; bruine en portemonnee met inh.; valk- kiet; portemonnee; zilveren ring, par ie foto's; herenpolshorloge; zak- "enda; 130 140 gld,; Souden da~ ag ring met zwarte steen; rode step; kindervestje; kapje van motor en re- ratietasje; zwemkaart; blauwe ïJenjas; heren polshorloge; dames horloge; 3 kleuren balpen; portefeuil- I met rijbewijs, belastingkaart en kentekenbewijs; koffiemolen; bril m. donker montuur en losse zonnegla zen' beige damesportemonnee m. inh. zeer GESLAAGDE skelterwedstrijden Begunstigd door fraai zomerweer zijn zaterdag en zondag j.l. in de St. kntoniusparochie skelterwedstrijden gouden, die de Pius XII-groep uit deze parochie perfect had georgani seerd. De deelname was groot en de belangstelling evenredig. Er is spor tief gestreden om de fraaie bekers en de overige waardevolle prijzen, niet alleen in groepsverband, doch ook in- I dividueel. Voor de aanvang van de laatste rit zondagavond sprak de voorzitter van het organiserend co mité de heer v. d. Meijs, dan ook zijn grote dank uit aan allen die aan dit skelterfestijn op enigerlei wijze heb ben medegewerkt, aan de deelnemers voor de betoonde sportiviteit en aan de vele belangstellenden die deze wedstrijden hebben gevolgd. Des avonds reikte de heer v. d. Meijs in café Jac Passier de prijzen uit, die waren behaald als volgt Ploegen heren: 1 v. Gulik Tilburg; 2 Mulders-Sars Waalwijk; 3 Gerolan- da N.V. Waalwijk. Ploegen dames: 1 Fa. Aarts en Smits Waalwijk; 2 Fa. Anita (Vesters) Waalwijk. Heren individueel A: 1 Bierens Tilburg; 2 Schoofd Tilburg; 3 P. v. Overschot Moergestel. B.: 1 H. Bak kers Waalwijk; 2 C. v. d. Biggélaar; 3 Van Doorn. Dames individueel; 1 R. Gulicks Tilburg; 2 H. van Oir- schot Moergestel. B.: 1 M. v. d. Leen Waalwijk; 2 G. Mandemakers. Junioren: 1 H. van Oirschot Moer gestel; 2 P. Jung Drunen; 3 P Bak kers Waalwijk. Baardwijk gaat zich momtenteel opmaken voor een nieuw groots feest. Een feest dat iets bijzonders gaat worden. Dat durven wij gerust schrijven, na het enorme succes van ie Katjebo. Om ditmaal niet in her haling te vallen, heeft het organise rend comité gemeend, er weer eens iets anders op te moeten verzinnen en rodoende is men gekomen tot „Katje- bo-Saloon". Het woord „Katjebo" is ie verzamelnaam van Kath. Jeugd Bork, terwijl het woord „Saloon" iets cowboy's-achtig inhoudt en dus ver taald kan worden door „cowboy-bar". Geen doodgewoon fancy-fair Katjebo Saloon zal dus geen dood gewone fancy fair worden, maar een soort eet en drink feest, waarbij men het vooral van hongerige (liefst erg hongerige) en dorstige mensen moet hebben. Om de bezoekers in een echt wild-west-sfeer te brengen is de blokhut bij de kerk omgetoverd tot een specifieke cowboy-bar, waar, naast het paardenhoofdstel aan de muur, ook de criminal tango te be wonderen zal zijn. Naast de blokhut wordt een enorme tent opgezet, waarin gezellige zitjes zullen worden ondergebracht. In deze tent wordt tij dens de Katjebo-Soloon-dagen een Stralend zomerweer begunstigde de wandeltochten van de Waalwijk- se Wandelsportvereniging „Hertog Jan" in het afgelopen weekend. Kuim 750 wandelaars hebben ge noten van de parcoursen en van de zon. Het overgrote deel van de deel nemers had alle lof voor de par- zoursen, die grotendeels waren uit eet in de Loonse Duinen. Voor de 5 en 10 km. was er rust 5 j café „De Galgen wiel", terwijl de 15 en de 25 km. hun rust hadden op een grasveld achter hotel „Berg en Dal" aan de Roestelberg. Een internationaal tintje kreeg de tocht door deelname van een groep Engelse RAF-militairen. die gele ed zijn in de buurt van München- Gladbach (West-Duitsland). De heer Heurter, die de prijzen uitreikte, kon aan het eind van de tochten de volgende uitslagen be kend maken: 10 km. wandelgroepen: 1 Er op uit (jongensgroep) pnt. Sprang-Capelle 653 2 Er op uit (meisjesgroep) SprangCapelle 642 De Bossche Vierdaagse 's-Bosch 640 Excelsior, Rijen 638 5- Hertig Jan, Waalwijk 625 2' De Kangoeroes, 's-Bosch 623 Prins Maurits, Kaatsheuvel 623 8- De Draken, 's-Bosch 623 Jan" onder leiding van mevr. Heur ter. Al met al weer een goede propa ganda voor de mooie en gezonde wandelsport. „Hertog Jan" hoopt dat in Waalwijk hierdoor voor deze tak van sport meer belangstelling zal ontstaan. Voor de komende weken staan er voor „Hertog Jan" nog een aantal tochten op het programma. Volgen de week zijn ze aan de start met 3 groepen in Breda op een tocht van „EmBeE", terwijl verder plannen bestaan om deel te nemen aan toch ten van „De Bossche Vierdaagse" en van „De Draken" op resp. 22 en 29 sept., beiden in 's-Bosch. soort markt gehouden. Naast de tra ditionele palingkraam, zal er tevens een smultent in onder worden ge bracht, waar men - tegen redelijke prijs - warme hapjes, zoals worste brood, croquetten etc. etc. kan krij gen. In deze smultent wordt de scep ter gezwaaid door de dames van het organiserend comité, zodat goede waar voor weinig geld een heersend begrip zal worden. Behalve de bar, die voor deze gelegenheid de sinistere naam „The old black cat" (de oude zwarte kat) meekreeg, de smultent en de gezellige zitjes, zal het fameuze rad van avontuur haar ratelend geluid weer laten horen en aan de vele ge lukkigen, eenden, kippen, hanen en ander soort van wild toekennen. Voor de jeugd draait er de zogenaamde jeugdbios, terwijl bij de meesten ook het ponyrijden bijzonder in de smaak zal vallen. Om aan deze Katjebo Saloon meer bekendheid te geven zal zaterdagmid dag om 2 uur een grootse optocht door Waalwijk trekken. Ook deze op tocht zal in het teken staan van het grote wilde westen. Paarden, cow boy's en een huifkar zullen er in mee rijden, terwijl harmonie St. Jan en de K.A.J. drumband voor de vrolijke noten zorgen. Zondagmiddag zullen de grote handboogwedstrijden op het terrein naast de blokhut plaats vin den. De opbrengst van deze Katjebo Saloon komt ten goede aan de jeugd van Baardwijk, die hard een nieuw en beter onderdak toekomt. De opbrengst van de eerste Katjebo was voldoende om de grondslag te leggen voor een nieuw jeugdhuis. Men hoopt met de opbrengst van deze Katjebo Saloon weer een stuk verder te kun nen bouwen. De opening van de Katjebo Saloon zal geschieden vrijdagavond 8 uur. Openingsuren zaterdag van 2 uur tot 1 uur 's nachts en zondag van 1 uur 's middags tot 1 uur 's nachts. 612 611 9. Tempo, 's-Bosch 10. Oda-groep, Tilburg 15 km. wandelgroepen: 1. De Draken II, 's-Bosch 629 2. Bosche Vierdaagse, 's-Bosch 628 3. Excelsior, Rijen 625 4. De Meeuwen, Doeveren 624 5. De Draken III, 's-Bosch 623 6. Hart van Brabant, Tilburg 622 7. De Kangoeroes, 's-Bosch 616 8. Tempo, 's-Bosch 610 9. Olympia, Boxmeer 609 10. De Draken I, 's-Bosch 608 11. U.W.V., Ulicoten 600 15 km. wandelgroepen: 1. St. Canisiusschool I, Tilburg 630 2. Dr. Ariënsschool, Tilburg 628 3. St. Canisiusschool II, Tilburg 623 4. St. Petrusschool, Vught 620 5. D.V.C. Pius X, Tilburg 614 25 km wandelgroepen: 1. EmBeE, Breda 649 2. Hart van Brabant, Tilburg 637 3. Bossche Vierdaagse, 's-Bosch 634 4. Steeds Voorwaarts, Breda 619 5. Paniekzaaiers, Hilvarenbeek 590 25 km. militairen: 1. R.A.F. Bruggen (W.-Dld.) 592 Buiten mededinging deed op de ,5 km. mee de groep van „Hertog Gemeenteraadsvergadering. Aanvullende agenda. 18. Voorstel tot herziening van het raadsbesluit van 5 april 1962 tot het verstrekken van een geldlening aan ;,Het Wit-Gele Kruis, R.K. Ver eniging voor de Volksgezondheid en Ziekenhuisverpleging", gevestigd te Loonopzand. 19. Verzoek van het bestuur van de R.K. Huishoud- en Industrie school „St. Angela" te Kaatsheuvel d.d. 22 augustus 1962, om toepassing van artikel 25, lid 6, van de Nijver heidsonderwijswet. 20. Rondvraag. Pre-advies. Het bestuur van de R.K. Huis- houd- en Industrieschool „St. An gela" te Kaatsheuvel heeft b. en w. bij brief van 22 aug. 1962 medede ling gedaan vaar haar voornemen om het onderwijsprogramma aan de huishoudschool uit te breiden met een opleiding voor assistenten. Deze eenjaarlijkse opleiding be oogt een speciale en verder gaande opleiding op huishoudleijk gebied en staat open voor meisjes die de primaire opleiding reeds hebben voltooid, dan wel gedurende enige jaren een instelling voor uitgebreid lager of middelbaar onderwijs heb ben gevolgd. Voor de nieuwe cursus hebben zich reeds voldoende gegadigden aangemeld. Ingevolge artikel 25 lid 6 van de Nijverheidsonderwijswet is hiervoor vereist de verklaring van de gemeente dat de oprichting en instandhouding van de uitbrei ding wordt nodig geoordeeld. B. en W. zijn van mening, dat al les moet worden gedaan om tot ver betering en uitbreiding van het on derwijs in onze gemeente te gera ken. De nieuw in te stellen cursus cursus is hiertoe zeker van belang. B. en W. stellen de raad mitsdien voor om overeenkomstig artikel 25 lid 6 van de Nijverheidsonderwijs wet te besluiten, dat de oprichting en instandhouding van een assis tentenopleiding aan de R.K. Huis houdschool „St. Angela" wordt no dig geoordeeld. BOTSING Doordat hij geen voorrang ver leende, botste bakker B. vrijdag avond omstreeks zes uur op de Eu- ropaweg, toen hij de Pr. Irenestraat wilde inrijden, met z'n bestelauto met een flinke klap op de personen wagen van de heer M. uit Lisse. Deze had, na een bezoek met vrouw en dochter aan de Efteling, juist 't parkeerterrein verlaten via de aan gewezen uitgang. De inzittenden van de personenauto liepen lichte kwetsuren op, maar beide voertui gen werden zo ernstig beschadigd, dat de familie M. genoodzaakt was per trein de thuisreis te aanvaar den. De rijkspolitie stelde het ge bruikelijke onderzoek in. AANRIJDING Zondagmorgen omstreeks half elf kwam de heer D. uit Waalwijk met z'n bestelauto in de bocht van de Roestenbergstraat tegen het trot toir, waardoor hij de macht over 't stuur verloor en aan de overzijde van de straat tegen de aldaar ge parkeerde auto van de heer M. op botste, om vervolgens op z'n zijkant tegen het wegdek te belanden. De echtgenote van de heer D. liep hier bij een armfractuur op, en werd na eerste hulp door dokter Raaymaa- kers naar het ziekenhuis te Waal wijk vervoerd. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd. ASSISTENTENOPLEIDING HUISHOUDSCHOOL Het bestuur van de R.K. Huis houd- en Industrieschool „St. Ange la", heeft het voornemen om het onderwijsprogramma aan deze school uit te breiden met een oplei ding voor assistenten. Deze eenjaar- 1 ij kse opleiding beoogt een speciale en verdergaande opleiding op huis houdelijk gebied en staat open voor meisjes die de primaire opleiding reeds hebben voltooid, dan wel ge durende enige jaren een instelling voor uitgebreid lager of middelbaar onderwijs hebben gevolgd. Voor de nieuwe cursus hebben zich reeds voldoende gegadigden aangemeld, zodat het bestuur zich ingevolge de Nijverheidswet tot de gemeenteraad heeft gewend ter verkrijging ener verklaring, dat de oprichting en instandhouding van een assistentenopleiding aan deze school nodig wordt geoordeeld. ORIËNT ATIERIT A.C. KAATSHEUVEL De door de heren H. van Nieuw- stadt en P. Borsten uitgezette oriën- tatierit, welke zondag verreden werd in de competitie om het club kampioenschap van de A.C. Kaats heuvel, bleek uiteindelijk toch niet het eenvoudige karweitje, waarvoor deze was aangekondigd. Het over een afstand van 60 km. uitgezette parcours was voor de meeste routi niers aanvankelijk een peuleschille tje, maar ook deze tippelden mis schien juist daardoor in de prachtig opgesteldevalletjes, welke de uit zetters aan het eind van de rit als surprise hadden bewaard. De uit slag was tenslotte; 1. W. Musters, Kaatsheuvel 96 strafpunten; 2. L. Ververs, Kaats heuvel 104 p.; 3. Verboord, Vlijmen 123 p.; 4. P. Schoenmakers, Kaats heuvel 124 p.; 5. C. van der Ven, Loon op Zand 134 p.; 6. J. Moonen, Loon op Zand 141 p.; 7. J. de Kort, Kaatsheuvel 145 p.; 8. mej. Oerle- mans, Sprang-Capelle 158 p.; 9. J. Masseurs, Kaatsheuvel 181 p.; 10. J. Vloemans, Kaatsheuvel 229 p.; 11. Ad Haans, Tilburg 248 p.; 12. Noord- hoorn, Waalwijk 263 p. DES-HOCKEYTOURNOOI UITSTEKEND GESLAAGD Het jaarlijkse hockeytournooi, dat de Mixed Hockeyclub DES zondag in de Efteling organiseerde, is, on danks de voor deze sport te warme temperatuur, uitstekend geslaagd. Er werden door de dertien deelne mende verenigingen ruim zestig wedstrijden gespeeld, waarmee des morgens om elf uur werd begon nen en die volgens het opgestelde schema keurig op tijd werden afge werkt. Hetgeen een compliment be tekende voor de organiserende ver eniging. Naar gelang van het aantal deel nemende elftallen in de diverse pou les, waren in deze categorieën twee of drie prijzen beschikbaar gesteld. De wisselbeker voor het winnende damesteam kwam ditmaal terecht bij Oranje-Zwart uit Eindhoven, ter wijl de heren van Oranje-Zwart het succes van deze vereniging volledig maakten door in hun categorie eveneens op de wisselbeker beslag te leggen. De Efteling-cup werd ten slotte in de wacht gesleept door het damesteam van Geel-Zwart uit Veg- hel. Tijdens 't hockeybal, dat 's avonds tot besluit in de zaal van hotel Smit werd gegeven, reikte de voorzitter van DES, de heer J. Reijnen, met een toepasselijk woord de prijzen uit. De uitslagen waren: Poule dames A 1. en wisselbeker: Oranje-Zwart, Eindhoven; 2. DES, Kaatsheuvel; 3. Waalwijk. Poule heren A 1. en wisselbeker: Oranje-Zwart, Eindhoven; 2. Gele-Zwart, Veghel; 3. Were Di, Tilburg. Poule dames B 1. Oirschot; 2. Geel-Zwart, Veghel. Poule heren B 1. Oirschot; 2. Hod, Valkens- waard. BILJARTCOMPETITIE De eindstand van de zomercompe titie om de Vriendschapsbeker tus sen de biljartverenigingen De Dreef, De Efteling en Euphonia is als volgt Klasse A 1. en bekerhouder: N.A.S., 28 pt.; 2. De Dreef 27 pt.; 3. De Efteling 24 pt.; 4. Euphonia 17 pt. Klasse B 1. en bekerhouder: De Efteling 2, 32 pt.; 2. Euphonia 2, 28 pt.; 3. De Dreef 2, 19 pt.; 4. N.A.S. 2, 17 pt. Utrecht gaat 1/3 van zijn grach ten dempen. De Nieuw-Guinea-raad heeft 't accoord in behandeling en toont zich zeer teleurgesteld. Er werden felle woorden gesproken ook tegen Nederland, dat zijn belofte niet hield en de Papoea's inlichtte toen alles in kannen en kruiken was. Met 12 tegen 2 stemmen werd 't accoord aangenomen, nadat 11 leden de zitting hadden verlaten. Perzië is door een hevige aard beving getroffen. Men telt nu al meer dan 6000 slachtoffers en 75 dorpen zijn gewoon weggevaagd. Hongkong is door een wervel storm getroffen. Er zijn tot dusver 44 doden geteld. In Hoel heeft 'n 23-jarige jonge man 2 personen en daarna zichzelf doodgeschoten. De eerste zomerse zondag heeft vele mensen naar buiten gelokt. Vooral de strandplaatsen hadden 't enorm druk en ook zijn er tal van ongelukken aan te tekenen. Op de weg RotterdamGouda werden 2 mensen gedood en twee ernstig ge wond. Het bloemencorso te Zundert heeft gisteren 150.000 bezoekers ge trokken. Het was een schitterend geheel. De Fransman Stablinsky heeft het kampioenschap op de weg voor amateurs in Salo (Italië) gewon nen. Hub Silverberg uit Goirle was zesde. NEDERLAAGTOURNOOI W.S.C. Gouda van WSC verricht de hattrick Zondagmiddag vond op het WSC- terrein de tweede ontmoeting plaats in het nederlaagtournooi van WSC. Als tegenstander fungeerde ditmaal Veerse Boys. Hoewel de gastheren mogelijk technisch beter waren, was WSC toch in het geheel niet de mindere en wist zelfs het meest in de aanval te blijven. De in prima conditie ver kerende keeper van Veerse Boys stond echter een overwinning van WSC in de weg. Reeds 5 min. na de aanvang hadden Veerse Boys succes met een prima schot dat voor de WSC-keeper te machtig bleek. Ongeveer een kwartier na aanvang van de wedstrijd probeerde Gouda van WSC het eens en met 'n prach tige richter bracht hij de stand ge lijk. Nog voor rust wist Veerse Boys de stand weer in hun voordeel te doen veranderen. 21. Tien minuten na rust was het weer Gouda die zijn club op uit stekende wijze te hulp schoot door de stand op 22 te brengen. Alsof dit niet genoeg was scoorde dezelf de speler opnieuw een doelpunt waarmee WSC in het voordeel kwam te staan. 32. Vlak voor het einde bleek dat WSC de overwin ning niet gegund was toen Veerse Boys de stand weer op 33 wist te brengen, een uitslag waarmee ze ker Veerse Boys uitermate tevre den mogen zijn. STABLINSKY EN BONGIONI WERELD-WEGKAMPIOEN Derde plaats voor Den Hartog Na de schitterende overwinning, die Henk Nijdam in de achtervol ging bij de profs heeft behaald, is Nederland er op de weg niet in ge slaagd nog een wereldkampioen schap te veroveren. Hoewel de Ne derlandse wegrenners in beide ca tegorieën beslist niet onder de maat zijn gebleven en o.a. Arie de Har tog bij de amateurs zelfs de derde plaats wist te veroveren, was 't juist deze zelfde Den Hartog die meer had kunnen bereiken. Voor hem lag zaterdag een wereldtitel te wach ten, waar hij door zijn sterke rijden recht op had. De samenstelling van onze ploeg, benevens het teamwerk was echter niet dusdanig, dat Den Hartog deze verdiende beloning voor zijn prestatie kon krijgen. Des ondanks was zijn derde plaats een succes, waarvoor hem alle lof toe komt. Ook de overige Nederlandse ama teurs hebben zich naar behoren ge weerd, al konden de anderen dan niet in de prijzen vallen.. Het was de Italiaan Bongioni, die tot uitbun dige vreugde van het zeer talrijke publiek de vierde wereldtitel voor Italië bemachtigde. De Deen Ritter eindigde als tweede en na hem kwam Den Hartog over de eind streep. De vreugde der Italianen was zon dag heel wat minder groot, omdat Italië er bij de profs niet in slaagde een rol van betekenis te spelen. De grote favorieten Anquetil en Rik v. Looy deden da't echter evenmin, omdat zij, bevreesd voor elkaar, het initiatief niet durfden te nemen en zodoende de beslissende ontsnap ping misten. Anquetil smaakte daarbij nog het genoegen, dat een landgenoot zich nu de sterkste kon tonen: het was de Franse kampioen Stablinsky, die na een dappere race waarin hij met de Ier Elliott, de Belg Hoevenaars en de Duitser Wolfshohl was weggelopen, ook z'n metgezellen achter zich liet om in een solovlucht op de finish af te gaan. Stablinsky dus wex-eldkampi- oen met Elliott op de tweede en Hoevenaars op de derde plaats. Achter deze renners kwam als bes te Nederlander Huub Zilverberg als zesde binnen, een prestatie waar deze renner alleszins tevreden mee kan zijn. De Nederlandse ploeg, op papier misschien verzwakt door het bekende incident met de KNWU. heeft het er in haar geheel beslist niet slecht afgebracht. WACHTLIJST VAN GROTERE BOUWWERKEN MET 20 TOEGENOMEN De aanvragen om rijksgoedkeu ring voor grotere bouwwerken, die door het ministerie van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid zijn aan gehouden, zijn in de eerste helft van het lopende jaar, wat de waar de betreft, met circa 20% toegeno men. De op goedkeuring wachtende aanvragen van het bedrijfsleven stegen met f 287 miljoen. Het aan tal aangehouden aanvragen uit deze sectoren steeg van 1.429 tot 1.801. Er werden in deze sectoren in de eerste helft van dit jaar goedkeu ringen verleend voor bouwwerken met een totale waarde van 362 miljoen. De aangehouden aanvragen voor bouwwerken in de andere sectoren (scholen, overige bijzondere gebou wen overheidsgebouwen en gezond heidszorg en hygiëne) stegen in hetzelfde tijdvak naar waarde met 35 miljoen tot f 831 miljoen. In deze sectoren werd rijksgoedkeu ring verleend voor bouwwerken met een totale waarde van 316 miljoen. Een en ander blijkt uit een over zicht van de verstrekte rijksgoed keuringen en de aangehouden aan vragen, door de minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid ver strekt aan de Tweede Kamer. AARDSCHOKKEN IN PERZIë: MEER DAN 5000 DODEN Tienduizenden weeklagende en schreiende overlevenden lieten zon dagavond in het Perzische rampge bied, 160 kilometer ten westen van de hoofdstad, de resten van hun schamele hutten door de handen gaan, op zoek naar hun bedolven bezittingen. Anderen liepen door de straten van de tientallen geteisterde dorpen en zochten hun doden in de rijen van stoffelijke resten. De dag van Perzië's zwaarste aardbeving was ten einde. Het dodencijfer be rustte nog op een ruwe schatting, voorlopig tussen de vijf- en zesdui zend slachtoffers. De materiële schade was op nog geen stukken na te ramen. In het gebied waar de aardbeving het zwaarst toesloeg de ongeveer 40 duizend vierkante kilometer tus sen de plaatsen Ghazvin, Saveh en Hamadan is het stof nog niet op getrokken. De eerste helpers uit de reddingskaravaan weten niet goed waar te beginnen. Op hun tocht naar het geteisterde gebied kwa men zij de bijna eindeloze stoet van vrachtwagens en bussen tegen, vol geladen met doden en gewonden, op weg naar de ziekenhuizen en lij kenhuizen van de hoofdstad. Twee dorpen sloegen een triest record. Onder 't puin van hun hui zen werden 4500 doden gevonden. In Daresfahan bij Ghazvin vielen 3000 slachtoffers. In Avaj, tussen Ghazvin en Hamadan, werden 1500 lichamen geborgen. Ghazivn is het middelpunt van de ramp. Daarheen richten zich de reddingsploegen, militaire eenheden, burgervrijwilli- gers en leden van de Rode Leeuw en van het Perzische Rode Kruis. NIEUW-GUINEA-RAAD GEEFT DEN HAAG GUNSTIG ADVIES De Nieuw-Guinea-Raad heeft za terdagochtend met 12 stemmen vóór en twee tegen besloten, de Neder landse regering een gunstig advies uit te brengen over het ontwerp- rijkswet tot goedkeuring van de overeenkomst tussen Nederland en Indonesië over Nieuw-Guinea. Dit resultaat werd bereikt na zeer ver warde urenlange debatten, die in de grootste beroering eindigden. Elf raadsleden, onder wie alle Neder landers, hadden voor de hoofde lijke stemming de zaal verlaten. Na de behandeling van het advies in tweede termijn stelde de heer Jouwe voor tot hoofdelijke stem ming over te gaan. Nadat alle Ne derlandse raadsleden, onder wie voorzitter Sollewijn Gelpke, ver dwenen waren tien Papoea's, on der wie Jouwe, volgden hennam Kaisiepo de voorzittershamer over. Hij kreeg echter geen kans deze te hanteren. Onder groot rumoer ver klaarden Bonay, Mezeth en Tang- gagma, dat een stemming over het advies nu geen zin meer had. „La ten de weglopers maandag hun pas poorten halen en zo spoedig moge lijk verdwijnen", riepen zij. Het Nederlandse lid Van Zeeland kwam daarop terug in de zaal en stelde voor, de stemming pas maan dag te houden. De vergadering werd een kwartier geschorst, waarna alle leden, uiterlijk kalm, hun stoelen weer opzochten. Jouwe trok onmid dellijk zijn voorstel tot hoofdelijke stemming in, zodat de stemming bij handopsteken kon worden gehou den. Voor de leden, die zich van stemming wilden onthouden, was er nu geen reden meer, de zaal te verlaten. Onder doodse stilte staken negen leden de hand op. GEWESTELIJK ARBEIDS BUREAU WAALWIJK. Worden gevraagd BOUWNIJVERHEID Timmerlieden en 1.1. Metselaars en 1.1. GRAFISCHE NIJVERHEID Zetters en drukkers HOUTINDUSTRIE Mach. houtbewerkers Af werkers (meubel) Meubelstoffeerder (jeugd.) CARTONNAGE Mnl en vr. personeel. KLED1NG-REINIGING Stiksters/afwerksters Naaisters Vrl. arbeidsters wasserij Mnl. arbeider wasserij SCHOEN- EN LEDERINDUSTRIE: Handschoenstiksters Overleersnijders/bijtuigers Schalmer Schoenstikkers/stiksters Afmakers/kantenschrooier Schaver/viezer Lederbewerkers Looierij arbeiders voor droog- en nathuis. METAALINDUSTRIE: Vrl. personeel event, gehuwd IJksters Montagearbeidsters Doorsmeerders Electriciëns Draaiers - fraisers - kotteraars Scheepsschroevenslijpers Electro-monteur Schoen m achinemon teur Automonteur Autogeen lassers

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 7