Frits van deR Ven showde met uitgelezen najaarscollectie SPORTSPIEGEL BRILLEN $7 w. s. c. BONT INTERMEZZO ka® DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 SEPT. 1962 Unieke Franse mantel-modelletjes voerden de boventoon Het geheimzinnige geval Blythe Overwegende meerderheid voor overdrachtsakkoord Waalwijk Dat is de Zaak voor R. K. C. -^7 amati Eers .Nïwb 3^rkc De vrouw op haar best, haar schoonst, maar soms ook op haar duurst, was donderdagmidda g en donderdagavond te bewonderen tijdens de unieke najaars-modeshow van Modehuis Frits van deR Ven in 's-Hertogenbosch. Het Casino, gelegen in de schaduw van de machtige St. Jan, was deze dag dan ook een trekpleister voor ontelbare dames, die zich op de hoogte kwamen stellen wat de modehuizen uit Frankrijk, Zwitserland, Engeland, Oostenrijk en Italië weer hebben voorgeschreven op het gebied van mode. Schokkende dingen zijn het niet geweest. Het publiek heeft het vooral moeten zoeken in de details, fijnheid van afwerking en fijn heid van kleur. De lengte van de rok is iets lange gen orden en valt in plaats van net boven de knie nu een tikkeltje eronder. Graag gebruikte kleuren zijn op de allereerste plaats zwart, daar naast bruin in alle variaties cognac-sherry-kleuren bijzondei ge liefd), uitdagend groen en rood en tenslotte paars. Wanneer wij zeggen dat de mees terhanden der modekoningen noch in de lijn, noch in de lengte, danig het mes hebben gezet, dan is daarmee niet beweerd dat er geen nieuwe trekjes zijn te bespeuren voor de na jaarsmode 1962. De fantasie van de modehuizen schijnt onuitputtelijk en telkens weer weten zij een nieuwe creatie, een ander trekje naar voren te brengen. Modehuis Frits van deR Ven heeft aan het publiek kenbaar willen ma ken wat voor nieuws er eigenlijk te verkondigen valt en wat voor schoons er wordt geboden. Nieuw is in ieder geval de kazui- vellijn en de, op zijn Nederlands ge zegd „lucifersdozenlijn". De kazuivellijn spreekt voor zich- box-lijn, wordt de kopplaats voor mo delijnen nog steeds mee ingenomen door de redingote. Als bijzonderheid was er tijdens de show van Frits van derR Ven een redingote modelletje te bewonderen, waarin een ruit was verwerkt. De ruit leent zich uiter mate moeilijk voor dit soort model len, maar wanneer een meesterhand de stof zodanig heeft weten te snij den, dat de figuren weer in elkaar passen, dan heeft men werkelijk iets unieks. Naast de geklede mantelpakjes met Frans esprit, waardoor het strenge klassieke wat verzacht wordt, Franse ensembles deux en trois pièces, show de Frits van deR Ven ook de spor tievere kleding en ditmaal hoe kan zelf, de mantel of jurkt wekt inder daad reminiscenties aan het kazui- vel. De lucifersdozenlijn, geeft even eens een getrouwe nabootsing van het overbekende luciferdoosje, waarbij de voor en achterpanden worden be grensd door een tweemaal twee lan ge plooien, zodat de zijkanten van rok of mantel voor de smalle kanten van het luciferdoosje door zouden kunnen gaan. Uitzonderlijk mooi waren ook de verschillende hoedjes, allemaal naar Frans model en uit eigen collectie. Zij waren er te bewonderen in fel rood of lokkend groen, maar ook in de meest grappige combinaties, waar bij zwart/wit dit najaar favoriet schijnt te gaan worden. Mantels wa ren er ook te kust en de keur. Ook hier weer de Franse toon die het hoofdmotief vormde, hetgeen even eens het geval was bij de japonnen. De meest geijkte stoffen voor het ko mende seizoen voor japonnen en mantels zijn wel pied de poule en pied de coq. De neutrale kleur grijs in de Franse wol is bijzonder geliefd, hetgeen misschien verklaard kan wor den uit het feit dat deze mooie kleur grijs zich bijzonder leent voor tref fende combinaties. Naast de nieuwe bovengenoemde lijnen, zoals kazuivellijn en match- het anders - vooral kleding inge steld op de wintersport. Naast de combinaties truien en pantalons ook mantelpakjes die bijzonder goed zou den voldoen als après ski-kleding, waarbij dan speciaal zou worden vol daan aan de wens van diegenen die niet van pantalon en trui houden. Dat kleding ook in de wintersport centra een belangrijke zaak is, viel tijdens deze najaarsshow uitzonder lijk goed te concluderen. Een van de hoofdschotels werd toch wel gevormd door de mantels. Man tels in prachtige kleuren, royal en ruim vallend en daarbij vooral voor de rijzende figuren iets aparts. Man tels met glorieuze kragen en origi nele sluitingen, waarbij geen gebruik werd gemaakt van knopen, maar van lussen van dezelfde stof vervaardigd als de mantel. Daar waren alledaagse modelletjes, die door hun bijzondere couture toch weer niet alledaags wa ren. Mantels die bijzonder jeugdig kleedden, hetgeen bereikt werd door prachtig uitgebeelde deelnaden, waardoor men slanker gaat lijken dan men in werkelijkheid is. En het mag toch geschreven worden, dat vele vrouwen, de een meer, de ander min der, hopen op een verwezenlijking van het droombeeld, slank te zijn, te worden, of te blijven. De bontmantels in allerlei soorten, FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Een oorspronkelijke speurders roman door J. F. VAN NUGTEREN 41). „We moesten samen haar doen en laten kunnen nagaan, Bloom." „Stel 't voor aan Jenkins, ik ben je man. Hij stak z'n hand uit. „Nou, ik hoor 't zeker wel als je haar hebt gevonden. Kijk maar uit Jef, op jouw leeftijd Nadat Jefferson zijn vriend had uitgelaten, begon hij de kamer op en neer te lopen. Hij besefte drom mels goed, dat de commissaris het geval helemaal niet zo grappig vond als hij 't deed voorkomen; hij was er van overtuigd, dat Bloombury het zonderling geval minstens zo in teressant vond als hij zelf. Per saldo had Bloombury, door Harold Launders naar hem toe te sturen, te kennen gegeven waarde er aan te hechten. Slechts onmacht, zichzelf er mee te bemoeien, weer hield hem openlijk van zijn mening en belangstelling te doen blijken. maten, modellen en ook in prijzen, bleken er deze middag niet over te schieten. Integendeel. Nerts, Blue Back, Bizam, Lamsbont, in allerlei kleuren, vormden vaak koninklijke verschijningen. Van de Blue Bace mag gezegd worden, dat het een bont soort is die licht is in gewicht, maar toch verrukkelijk warm en bijzonder elegant kledend. Dit soort bont is ook verwonderlijk soepel. Bont van het Indisch lam, dat vroeger alleen be kend was in de kleur grijs, is nu ver krijgbaar in velerlei kleuren, doordat de bontexperts erin geslaagd zijn, deze vellen te verven. Ook met Bi- zambont zijn prachtige resultaten te behalen. Deze bontsoort heeft het prettige voordeel dat het lager is in prijs dan nerts, maar de resultaten zijn er niet minder om. Naast bont mantels ook de bontstola's en bont mutsen. Een uitspringertje op het gebied van bontjassen was de mantel vervaardigd van naturelle springbok. Deze jas deed bijzonder exclusief aan. De kraag en revèrs waren ge maakt van pracht suède. Al met al mag gezegd worden dat Frits van deR Ven er weer uitzonder lijk in is geslaagd het publiek te boeien met een droom van japonnen, mantels en hoedjes, waarbij niet mag worden vergeten te vermelden dat de bruidstoiletten, waarmee het eerste gedeelte voor de pauze en de de show werd besloten, iets bijzonders mani festeerden. Vervolg van pag. 1) Vandaar zijn wrange grappen, die uit nijd geboren waren nijd te gen de hoofdcommissaris. Werkelijk jammer, dat ze samen dit karwei niet onder handen konden nemen. Beroerd voor die oude Bloom. Hij ging aan zijn bureau zitten en nam een blocnote voor zich. Daarop maakte hij de volgende aantekenin gen: 1. Lag Blythe werkelijk zwaar ziek te bed op woensdag 22 novem ber? 2. Waar was Blythe, vóór hij ziek thuis kwam? 3. Medicijnen. 4. De vrije dag van Rose Clare. 5. Wat gebeurde er op woensdag 22 november? Toen Jefferson deze deels vreem de aantekeningen had gemaakt, bleef hij lang met de handen voor zijn ogen en de ellebogen op het bureaublad zitten. Als hij zijn ogen dan weer opsloeg, keek hij recht in het zonnige gelaat van de blonde vrouw. „Als ik ook maar een zweem van aanwijzing op moord kon vinden mompelde hij. Hij begon weer een van zijn al leenspraken waarbij hij zelf de vra gen en antwoorden moest formule ren. Deze keer was het de foto van mevrouw Champion, die als partner Het was geen blij moment, toen de Tweede Kamer het Nieuw-Guinea- akkoord met Indonesië goedkeurde - met de overweldigende meerder heid van 127 tegen 9 stemmen. Er was teleurstelling, omdat zoveel on- bereikt is gebleven. Er was zorg voor de toekomst, vooral nadat premier De Quay had gezegd, dat het beroep van de Nederlandse regering op de amb tenaren in Nieuw-Guinea te blijven weinig effect had. Het onderwijs en de gezondheids zorg geven het minst aanleiding tot ongerustheid, omdat de dokters en de mensen van zending en missie over het algemeen wel blijven. Des te meer ongerustheid echter over de PTT, het politie-apparaat en de bediening van de luchthaven. De moeilijkheid is, legde minister Luns uit, dat Neder land wel allerlei toezeggingen kan doen. maar de persoonlijke veiligheid van de ambtenaren na het vertrek van de Nederlandse troepen, moet door de Verenigde Naties worden gega randeerd. ,,Een bataljon Pakistaanse troepen is niet veel voor een land, dat zo groot is als Frankrijk en heel wat wilder", zei minister Luns. Hij heeft de zaak bij de Verenigde Naties aan de orde gesteld. Premier De Quay vertolkte wat ve len voelden toen hij protesteerde te gen de uitdrukking van mr Burger, dat Nederland „een molensteen" kwijt was. Nederland had de last graag nog wat langer gedragen. Hij zeide dat de politiek van Luns, de politiek van Nederland was. Kritiek op V.S. De Verenigde Staten bleven ook vrijdag is het debat een belangrijke rol spelen. Premier De Quay zei, dat Nederland, ook al is Amerika veel groter en ook al heeft Amerika veel voor Nederland gedaan, het recht, zelfs de plicht heeft, kritiek uit te oefenen als Amerika onjuist handelt. Het lijkt wel, zèi minister Luns, alsof mr Burger blij is, dat de Ver enigde Staten en de Verenigde Naties werkeloos bleven toezien toen Indo nesië agressie pleegde. Was de Ame rikaanse houding duidelijker geweest dan zou Indonesië van agressie zijn afgehouden. Waarom wil mr Burger meer Amerikaans zijn dan de Ame rikaanse bladen, die de houding van Washington wel hebben bekritiseerd? Minister Luns vertelde over de dui delijke toezeggingen, die hij in 1958 voor de denkbeeldige dialoog moest fungeren. „Toe nou, mevrouwtje", vroeg hij poeslief, „je ziet er zo charmant en lief uit en iedereen beweert dat je het ook werkelijk bent. Wees nu ook eens lief voor Lex Jefferson en geef hem een kleine tip Zeg nu eens eerlijk. Is 't nu heus waar, dat je meester Lawrence Blythe zo erg ziek thuis kwam op die woensdag middag? En waarom liet je nooit meer iets van je horen, ook niet te genover ie lieve vriendinnetje Rose Clare? En waarom gaf je Roosje die donderdag de hele dag vrij En dan nog iets: waar kwam Lawrence Blythe die woensdagmiddag van daan? Toe nou, mevrouwtje, help me eens een handje, ik kom er niet uit Hij smeet nijdig zijn potlood neer en begon de kamer op en neer te lopen, z'n handen diep in z'n broek zakken gestoken. En op het ritme van zijn stappen mompelde hij als maar: twee en twintig november, twee en twintig november Opeens bleef hij echter vlak voor het portret van de blonde staan; hij sloeg met de vuist in de holte van zijn linkerhand, zijn gelaat verhel derde, alsof hij plotseling een of an dere luminieuze ingeving kreeg. „Kalm nou, Jef", sprak hij half- van de Amerikaanse minister Foster Dulles had gekregen. De heer Dulles beloofde allerlei hulp en vergeleek een Indonesische aanval op Nieuw- Guinea met een communistische aan val op Formosa. Amerika heeft zich nooit verzet wanneer Nederlandse ministers zeiden op steun te kunnen rekenen. De regering-Kennedy ver zekerde, dat de Amerikaanse politiek ten opzichte van Nieuw-Guinea niet was gewijzigd, maar de verklaring van Dulles werd niet herhaald en de twijfels over het nieuwe Amerikaan se bewind bleken gerechtvaardigd toen Amerika berustte in Indonesi sche agressie en zelfs de wapenleve ranties aan Indonesië niet tegenhield. Maar om dit alles ging het de heer Luns nog niet zozeer. Al waren er nooit Amerikaanse toezeggingen ge weest, dan toch had Nederland het recht gehad teleurgesteld te zijn. De Nederlandse politiek was geheel in overeenstemming met de beginselen van de Verenigde Naties, zoals ook de Amerikaanse politiek geweest was toen in Korea moest worden ingegre pen en de vrije wereld, Nederland in cluis, te hulp kwam. De Nederlandse regering, zo ver klaarde minister Luns plechtig, is er van overtuigd, dat de Amerikaanse houding schadelijk is voor de prin cipes, waarvoor het Westen behoort op te komen. Zij kan leiden tot ver lies aan gezag en invloed van het Westen. De neutrale wereld kan gaan geloven, dat agressie is toegestaan, mits gepleegd tegen een Westers land. De onaangename gevolgen daarvan kunnen zich in de komende jaren doen gevoelen. Premier De Quay vertelde, dat de situatie was veranderd door de grote Russische hulp aan Indonesië: straal- bominenwerpers, amfibische lan dingsvaartuigen, onderzeeboten, mo tortorpedoboten, genoeg voor een grote aanval. Moest Nederland Nw.- Guinea zonder meer verlaten? Dan zouden de Papoea's onder Indonesi sche bezetting zeker aan eigen lot worden overgelaten en zouden de Verenigde Naties niets voor de Pa poea's kunnen doen. Negen man tegen Het waren krachtige argumenten. Negen afgevaardigden allen man nen - werden niet overtuigd. Minis ter Luns waardeerde hun edele mo tieven. Hij kon ze slechts eerbiedi gen. Tegen waren de drie staatkun dig-gereformeerden Van Dis, Miras en Kodde, twee anti-revolutionairen, Meulink en Roosjen, drie KVP-ers, Moorman, Welter en Van Rijckevor- sel en niet te vergeten de socialist Scheps. Dat de eerste klap een daalder waard is, hebben geen van beiden partijen in praktijk gebracht, en het op een puntenverdeling aan la ten komen, ofschoon WSC in dit seizoen weinig wedstrijden zal spe len, waar een dergelijke veldmeer- derheid aan de dag werd gelegd als deze middag, want een cornerver houding van 18 voor en 2 tegen spreekt boekdelen, doch een hoofd stuk uit dit denkbeeldige boek is zeker, dat slechts daaruit een ge lijkspel kwam, iets waar de WSC- voorhoede door te kort en te indi vidueel spel debet aan was. Als aanvoerder Brok (de beste WSC-er van hedenmiddag) de toss heeft gewonnen trapt de groenwitte midvoor af. Het spel is slechts 2 min. oud als er voor het Waalwijkse doel een scrimmage voor doet waar uit een VES-speler de bal tergend langzaam over de lijn laat rollen die op slechts enkele decimeters over de lijn in het net ligt even bui ten bereik van Lou Pullens 10. Het antwoord van WSC is overdui delijk, een gloeiend hard schot van Henk Pullens tegen de paal, daar na enige corners en als intermezzo een loeier van Pullens tegen de lat, een pracht safe van de VES-doel- man om een kopbal van A. Gouda te bemachtigen en uiteindelijk om WSC weer naast VES te plaatsen in de 17e minuut, 11. Een op en neer golvend spel volgt nu zonder enig veldoverwicht van een der partijen, helaas voor WSC lost de linksbuiten 20 seconden voor rust een mislukt schot, dat toch bij hun rechtsbuiten terecht komt en Pul lens heeft geen kans 21. Direct hierop is het rusten. Na de thee begint WSC agressief aan te vallen en gedurende de eer ste 15 min. delen zij de lakens uit maar geen doelpunten. Typerend is het dat de Waalwijkers juist in een evenwichtige periode doelpunten, en niet tijdens hun veldmeerder- heid, want als alle linie's weer zijn recht getrokken gaat de bal via Mandemakers, Gouda, Eibers naai de toesnellende H. Pullens die een schot lost precies onder de lat en de stand is weer gelijk 2—2 in de 19e minuut Eventjes slaat VES te rug en eerst moet doelman Pullens een safe verrichten om de stand ge lijk te houden en direct daarop redt Ad Couwenberg op de doellijn, maar dat is ook alles wat van VES nog gememoreerd kan worden, de laatste 15 min. van deze wedstrijd zien wij een vermoeid VES dat machteloos optornt tegen een hech te WSC-defensie, waarin P. Brok uitblinkt, goed bijgestaan door A. Schilders en Ad Couwenberg, met als stuwer linkshalf van Os. Met de moed der wanhoop vecht men voor een gelijk spel, want aan winnen denkt men niet meer. WSC valt steeds aan, de voorhoede wringt zich door de verdediging heen, maar op onbegrijpelijke wijze gaat hun schot langs de doellijn, juist over, of wordt gekeerd, maar verder dan diverse corners brengen zij het niet en 't eindsignaal klinkt bij VES als muziek in de oren, want met een gelijkspel zijn deze spor tieve tegenstanders wel iets te hoog gehonoreerd. Jongens, iets meer fantasie in uw DEN BOSCH VUGHTERSTRAAT 25 TILBURG MARKT 32 BREDA Nwe GINNEKENSTR 23 spel en WSC zal van zich in d» competitie laten zien en horen. Vermeldt zij nog dat onder de rust Hub. v. Oudheusden is uitgevallen en vervangen werd door de dige speler van Riel. leug- WSC 2Veerse Boys 2 2—1 De reserves van WSC hebben de competitie ingezet met een zwaar bevochten zege op de reserves van Veerse Boys. Voor de rust hadden de Boys een lichte meerderheid toch was het de midvoor van Ws'c' Ed. Noyens, die na een half spelen op beheerste wijze van een fout in de Boys achterhoede profi- 'teerde en de stand op 10 bracht Nog voor de rust werd de stand ge^ lijk door een onhoudbaar doelpunt van de rechtsbinnen van de Boys Na de rust begon WSC met een fel offensief en enkele malen kwamen de Boys gelukkig weg bij doelwor- telingen in het doelgebied van de Veerse Boys. Een overtreding bin nen het beruchte gebied leverde WSC een penalty op welke door Ed. Noyens in een doelpunt werd omgezet. De laatste minuten waren voor de Boys, maar de achterhoede van WSC en vooral doelman van Hilst zorgde er voor dat de eerste twee winstpunten bij WSC bleven. Waspik 2WSC 3 0—0 Het 3e elftal zag kans om in een spannende wedstrijd, een verdien stelijk gelijk spel te behalen tegen de reserves van Waspik. De ver dediging van beide elftallen bleven meester van het terrein, het was eigenlijk jammer dat het derde elf tal in deze eerste wedstrijd nog niet volledig kon verschijnen, anders V0EIBA Er i-,t—F c ^Vole 'Zoos fliiiem J i>pSV fortuna Heracles Een ^rtuna KO U-llWS Tweei ^Heei •-A -1 had er mischien nog wel volledige fella—Reui winst in gezeten. Waspik 3—WSC 4 1—4 Onze 4e elftal wil het blijkbaar beter doen dan vorig jaar. De eer ste uitwedstrijd bracht direct al de volle winst. Goed gedaan jongens en probeer het zo vol te houden. Veerse Boys 4WSC 5 10—2 Het vijfde is nog niet op tempe ratuur gezien deze grote nederlaag. Waarschijnlijk zitten de zomerge- noegens te veel in de benen. Toch rekenen we op een spoedig herstel. R.K.C.—R.K.D.V.C. 4—3 itemeer- (,iraen- OFC stormvc ^Oldenza. Iweei ma—b .Baron •Xer: (.em—- ■yMiilvei -?EC iga-kch tibantiat i-je-Seh Te-Box' l 17Vlis uHelmom Twee cen-lJDI J3ss '20 Vooruit— ..-Taxan< lich. Gest Twee lielburg—1 is Boys— Sport- tcidaal—S K-Intern 24—Roo luid, „bezorg je geen obsessie over die twee en twintigste november. Lawrence Blythe is toch niet uit de lucht komen vallen? Volgens Les ser had hij geen auto, hij reisde al tijd per trein. Als Blythe die woens dag thuis kwam, was hij ook ergens geweest. Stel in Londen. Ook mag je veronderstellen, dat de station chef in Horsham, die natuurlijk alle mensen in dat gat kent, evengoed Lawrence Blythe kende. Als die chef nu eens Hij grinnikte opgeruimd en begon dan een vrolijk deuntje te neuriën. Op dat moment hoorde hij aan de kamerdeur krabben, het was 't uur dat Cleopatra met de baas buiten 'n rondje mocht maken, weer of geen weer. Jefferson opende de deur en terstond kwam het fraaie dier kwis pelstaartend naar hem toe. „Ja ja, Cleo." Hij streelde de slan ke hals van de hond. „De baas zou je bijna vergeten door zijn proble men. „Zeg, weet jij misschien wat er op twee en twintig november vo rig jaar voor vreemds gebeurde?" Cleopatra blafte blij, maar Jeffer son schudde droefgeestig z'n hoofd. „Ook jij weet 't niet, Cleo, maar er komt morgen weer 'n dag. We gaan samen uit." En vrolijk blaffende, huppelde Cleopatra met luchtige pas mee voor de avondwandeling, de problemen aan haar meester overlatend. XI Jefferson's stelling blijkt ondeugdelijk. Weinig kon Jefferson vermoeden van het feit, dat het informatieve babbeltje met de stationchef van 't dorp Horsham, met als gevolg een nieuwe en niet onbelangrijke scha kel in zijn „opsporingsketen", zijn ganse voorlopig opgestelde progno se omtrent het „ziektegeval" Blythe waardeloos zou maken. Welgemoed, een diepe nachtrust genoten hebbende na de „Bourgog ne-avond" met zijn arme, tot on macht gedoemde vriend commissa ris Bloombury, was hij in de och tend welke een stralende voorjaars dag beloofde, met het lokaaltreintje naar Horsham getogen. Deze keer had hij evenwel niet het plan zijn onderzoekingstocht in het dorp zelf voort te zetten. Hoewel hij aanvan kelijk nog in dubio had gestaan ook eens een visite af te leggen bij juf frouw Aberdeen, die thans het huis van wijlen Lawrence Blythe be woonde, kv/am hij na rijp beraad toch van dit voornemen terug. Naar wat hij over die zonderlinge dame van Harold Launders had gehoord, De eerste wedstrijd van de nieu we competitie heeft voor RKC een verdiende overwinning opgeleverd over zijn streekgenoot RKDVC uit Drunen. De eerste 20 minuten waren dui delijk voor RKC. Na een mooie aanval schoot midvoor H. Leijtens de geel-blauwen na een drietal mi nuten op 10. Met twee werkelijk l)SC-Bure schitterende kogels voerde Henk fïen-Lini Passier de score op tot 30. In deze periode werd er dikwijls bijzonder knap gecombineerd. De DVC-ers slaagden er echter in het spel te verplaatsen. Hun eerste tegenpunt kwam voor RKC sneu tot stand: hun centervoor schoot op doel, doel man Eekels zou het schot zeker hebben gekeerd als één van de RKC- achterspelers de bal niet van rich ting had veranderd. Nu vloog de bal hard in het doel. Even later kwamen de Drunenaren zelfs terug tot 32. Met deze stand ging tevens de rust in. Na de thee begon DVC met een fel offensief, waarbij een schot van v. d. Velde de paal trof. RKC nam daarna direct het heft in handen Opnieuw werden er goede aanval len opgebouwd. Na 7 minuten werd het betere veldspel van RKC be loond: B. de Peffer omspeelde drie ft DVC-ers en schoot de bal in de voor 7rd' de de Drunen-keeper onbereikbare |7 misten nu tegenaam werd bini DVC-er ni acht. De keurig t k laatste fkKC en 1 hadden fier J. Ti overv JS-WSC O-Gloria -Hilvaria IW-RK\ TAC AB—Baard Vier rJan van dr—Haars jommel—11 Vier Vios-Gu io-Berki irwijkRi •Zunder raymus— Oh—Gf Zate Vier sndia-Aa: cflwijk'Rc eldinge— 55—Kral k-Smerdh had hij niet veel vertrouwen in mo gelijk nieuws van die zijde. „En" dacht hij grinnikend, „mocht ik onverhoopt in alle opzichten fa len met mijn onderzoek, dan kan ik altijd nog mijn toevlucht nemen tot een spiritistische seance ten huize van juffrouw Aberdeen, die treedt dan wel in contact met Lawrence Blythe, om alles haarfijn te vertel- ten." jj Hij lachte geamuseerd als hij zich herinnerde wat 't „medium" Aber deen tegenover Launders beweerde te hebben gezien in een spontane trance: de geest van Lawrence Bly the! Jefferson was zelf verbonden aan de vereniging Psychical Rese arch en had zo zijn persoonlijke me ning over dames met paranormale gaven, waarvan hij overigens het bestaan niet ontkende. Wat de ver dachte en bedekte opmerkingen an 't „medium" over mevrouw Cham pion betrof, Jefferson was voorlopig zo vrij, zulks te rangschikken onder de roddelrubriek van het consena tieve vrouwelijke deel van 't dorp. waarover dokter Lesser hem ree een boekje had ontsloten. Neen, voor het raadplegen van orakel van Horsham, alias juffrouw Aberdeen, achtte Jefferson het tij stip nog niet aangebroken. WelllC later. (Wordt vervolgt" Den I-RKDVC C-Berghen Boys—1 Geel '3. '-RKJVV ffA-RWI Den e het ve tan RKC K-ers, ji strijd latei wile wins a zo! T.O.P. 2 ÏC2 heef' k verkee «den. Hel t Th. v. •■doelpunt werd tier goe< itzige t h zijn teling, fcaen, ju beste %eken zal. R Proficiat; «nJere uit ■^uijk 2- IK.C..JU lens de •■•*0 in de ?-toumo jarig be Qioren-C

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 2