wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Wim Michielsen DRUNEN bijeenkomst Middenstand imd slechts matige belangstelling ugmo Overdracht clubhuis R.W.B. DANSSCHOOL Geen werktijdverkorting meer in augustus André van Dongen opende unieke kunsthandel Stassar - Waalwijk Luns en Spaak zijn het eens over de Europese Unie 12 °ersonderneming n'Trrp »- Gero Zilduro de nieuwe moderne dansschool van Waalwijk Naast bloemist ook schilder en tekenaar Filmjournaal Vlijmen VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1962 84e JAARGANG No. 72 e rcho vAn het Zuióers ^aSi Tielen JAN tielen wur: 1069687 Jtfscbünt 2 x per week r nas dinsdagavond slechts matige belangstelling voor de Kringbij- nkomst van de Middenstand, die door de kring Waalwijk was ge ïoniseerd in zaal „Thalia" te Waalwijk. De voorzitter van de afd. Waalwijk' de heer A. Meys, drukte dan ook, nadat hij een kort wel- [amstwoord had gesproken over dit matige bezoek zijn teleurstelling gens bepleitte dr. van den Heuvel met grote nadruk de totstandkoming van een zelfstandig departement van de middenstand, waarbij gelukkig kan worden geconstateerd dat deze gedachte in organisatorisch verband meer en meer veld wint. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 -2002 s immers zo, aldus de heer fat kringvergaderingen uiterst lijn voor het leggen van een noodzakelijk contact tussen Villende middenstandsafde- a de Kring. koffie met gebak en een ro- [(- geoffreerd, was de eerste je beer L. Kroes, chef bui- m het assurantiebedrijf ^Allans en Zonen te Waal leen zeer interessante inlei- id over invaliditeit en invali- cekering. Hij behandelde tijdelijke of blijvende onge- 1 van de ondernemer,, tenge- urvan hij zijn beroepswerk- a,niet kan verrichten. Het •ervan is weer, dat financiële in zijn bedrijf uitblijven. SIGAREN Geniet er van PARADISO 22 ct "AlVATORE 27 ct CAPRINO 31 ct leider betoog belichtte de heer lidi door een verzekering de deid te verschaffen, om ge ien! het inkomen op peil te hetgeen voor iedere midden- van grote betekenis moet geacht. ci was het woord aan mr. dr. den Heuvel, directeur van de •ieDiocesane Middenstands- >n Bosch, die een inleiding m actuele middenstandspro- Dr. van den Heuvel begon overzicht te geven van de in de economische wereld en in het vlak van de techniek, Knie en het consumptiepa- e veel middenstanders lijden veel aan bedrijfsblindheid, al- nn den Heuvel en schuiven Kotuele minder goede gang en op factoren van velerlei tier echter dikwijls de fouten elf te zoeken. De evolutie middenstandsbond voor ern- mpassingsvraagstukken. Met technisch-economisch en op edvan het consumptiepatroon de geheel veranderde wereld middenstandsbedrijf ernstige aj. Met nadruk wees dr. van wl op de dringende noodza- :d van ondernemingsvorming reiding van de kredietmoge- en pleitte met name voor tolening op de persoon van seiner. Verder moet de mid- er zich ernstig gaan bezin- hogere kwaliteitseisen, die ogesteld. Hij bracht verder aandacht de mogelijkheden werking, doch hierdoor mag ^digheid van de midden- at worden aangetast, waar- janciele onafhankelijkheid grote rol speelt. Vervol- D. HERVORMDE KERK DE RAMP IN PERZIË Internationale Hulpver- de algemene diaconale e Nederlandse Hervormde 1 aan alle diaconieën ver- zondag 16 september een eete te houden of de op- 113 de diaconie-collecte ter te stellen als bijdrage tot tJn de nood van de slacht- de aardbevingsramp in BUS VOOR PERZIË busonderneming in Aals- :3r|e en Kroon) heeft het '°?a'e Hoode Kruis een com- us geschonken om in te fle hulpverlening in Perzië. s :e donderdag 27 septem- ,.smeer vertrekt zal door eurs van dit vervoersbe- 10 het zwaar getroffen land 5;reden. Per vliegtuig zullen Murders naar Aalsmeer te- BIJDRAGE Op de overheid deed spreker een beroep voor bijdrage aan bouwende middenstanders en voor spaarmoge- lijkheden voor jonge ondernemers. Deze samenwerking kunnen wij, zo besloot dr. van den Heuvel z'n gloed vol betoog, voldoende economische ontplooiingsmogelijkheden scheppen naast de groothandel en spoorde in dit verband de middenstanders aan tot daadwerkelijk meeleven met de organisatie. De heer Meys was de tolk van al len, toen hij beide sprekers dankte voor hun duidelijke heldere uiteen zettingen, waarmede de middenstan ders zeer zeker hun voordeel zullen kunnen doen, en vroeg tenslotte nog de aandacht voor de door het dioce saan bestuur gelanceerde nieuwe cur sus ondernemingsvorming. Voor de ze cursus zullen er echter minimaal 20 deelnemers moeten zijn. Een heel programma zal in 20 lesavonden moeten worden doorgenomen. Er zal met het bestuur van de Kring nader overleg worden gepleegd om zo mo gelijk de cursus in Kringverband te doen geven. Hierna volgde een gezellige bij eenkomst met muzikale omlijsting door mevr. Bakkers. Zaterdag 15 september te 11 uur zal Burgemeester Theijssen het nieu we clubhuis in het sportpark Elzen hoven" officieel aan de voetbalver eniging R.W.B. overdragen. Door omstandigheden zal deze overdracht een zeer bescheiden om lijsting krijgen, maar de onzekerheid omtrent de definitieve gereedkoming van het gebouw en de onmogelijkheid om na de aanvang van de competitie een passende wedstrijd te organise ren, speelt hierin een rol. Thans zal onmiddellijk na de overdracht te pl.m. half 12 de drum band van de Chr. Gymnastiekver eniging „Kracht en Vlugheid" een demonstratie geven op het speelter rein. Na de middag te 14 uur zal een gecombineerd jeugdelftal van de drie overige Waalwijkse voetbalclubs een wedstrijd spelen tegen een jeugd elftal van R.W.B., terwijl te 16.00 uur de pupillen van R.W.B. tegen elkaar in het veld zullen komen. Maandagavond 17 september te 20.00 uur zal er vervolgens een ope ningsvergadering worden gehouden voor de leden van R.W.B., zodat de officiële overdracht toch door enige prettige en zeker nuttige evenemen ten zal worden opgevolgd. De voetbalvereniging R.W.B. is vanzelfsprekend bijzonder in haar schik met de uiteindelijke totstand koming van het bijzonder fraaie clubgebouw, want dit betekent voor de bijna 55-jarige vereniging een enorme vooruitgang en een niet te onderschatten stimulans. Het nieuwe clubgebouw bezit een ruime vergaderzaal, vier kleedka mers met douche, wasgelegenheid en toiletten, twee kleedkamers voor de scheidsrechters en een bergplaats. Zuidelijk van het gebouw liggen twee prima velden en een oefen- hoek met athletiekaccomodatie die in augustus 1963 ter beschikking ko men. Op het ogenblik zit R.W.B., dat met zes senior- en zeven junior-elf tallen in de competitie moet uitko men, met haar ene terrein nog wel erg aan de krappe kant, maar hope lijk komt nog een tweede terrein be schikbaar, zodat de competitie voor R.W.B. ook een normaal verloop zal kunnen hebben. Daar R.W.B. lange jaren in arren moede heeft moeten wachten op de thans gereedgekomen accomodatie is er zaterdag a.s. des te meer vreugde en dankbaarheid. Dankbaarheid vanwege het feit dat de gemeentelijke overheid erin ge slaagd is na veel wikken en wegen en na veel gedwongen omzwervingen R.W.B. een sportaccomodatie te schenken die gerust uniek in den lan de mag worden genoemd. Enorm veel heeft de gemeente Waalwijk voor de sport gedaan, gro te plannen staan op stapel, terwijl het onderhoud zware offers vraagt, maar het doel is de offers ruimschoots waard. Duizenden jonge mensen dartelen over de sportvelden rond, kunnen op hygiënische en volkomen verantwoor de wijze hun sport beoefenen en na afloop in onderling samenzijn ont spanning zoeken, waardoor de kame raadschap bloeit, het onderlinge be- I'.. Si grip beter wordt, terwijl de estetische omgeving onherroepelijk zijn invloed ten goede doet gelden en alzo een grote opvoedkundige waarde heeft. Het gemeentebestuur heeft terecht begrepen dat de grote offers niet voor niets gebracht worden, doch dat men er grote menselijke waarden voor te rug ontvangt. AVANTI FESTI ROMANTI De directeur gemeentewerken met zijn staf is volkomen geslaagd in haar opzet en heeft een practisch inge richt clubhuis met een fraai aanzien tot stand gebracht dat voorziet in een grote behoefte en vele sportbeoefe naars tot grote dankbaarheid stemt. Met dit begrip diep in het hart ge grift zal een dankbaar R.W.B. haar clubhuis in ontvangst nemen en de bescheiden omlijsting van de over dracht zal geen afbreuk doen aan het feit dat deze dag met gouden letters in de analen van R.W.B. zal worden geboekstaaft. waar U ook Uw vrienden en kennissen zal treffen. Wij vormen clubs voor Beginners Gevorderden Gehuwden en Zuid-Amerikaanse dansen Voor inlichtingen en inschrijving zijn wij aanwezig iedere dinsdatr en vrijdag van deze maand september van 20 tot 22 uur in tw fefefocEnC04°i?0NDE3179EERSSE he" J' d* Waalw^ De cursus begint de eerste week van oktober in de GECROONFif LEERSSE. Op de andere dagen kunt U ook inschovenbde lei J. de Nijs aan de zaal. J bouwnijverheid is in Dongen te be speuren waar de vraag terug liep van 46 in augustus naar 28 in juli. De totale vraag in het gehele ge west daalde in augustus van 1161 naar 1080. Over het gehele gewest bedroeg de werkloosheid in aug. 6 p.m. In het rayon Waalwijk 8 (8), Almkerk 6 (7), Dongen 6 (4). Augustus heeft voor de industrie in het gewest Waalwijk en met na me de schoenindustrie, de gelukkige omstandigheid meegebracht, dat nergens in het gewest meer wordt gewerkt met werktijdverkorting. Het aanbod van arbeidskrachten in het gehele gewest onderging een kleine stijging en kwam van 161 op 166. Deze stijging vindt zijn oor zaak door het groter aanbod van jeugdig personeel dat zojuist de scholen heeft verlaten. Een merk waardigheid hierbij is, dat dezcj stijging zich slechts alleen deed voelen in het rayon Dongen waar het aanbod van 23 opliep naar 40. In 't rayon Waalwijk viel een ver mindering van het aanbod te con stateren (van 89 op 8£) evenals in het rayon Almkerk (van 49 op 43). Hierbij mag worden opgemerkt dat de toename van het aanbod voor namelijk voortkomt uit de sector van de metaalnijverheid. Zowel in de bouwnijverheid, de schoen- en lederindustire als in de metaalnijverheid valt een daling van de vraag te constateren. De vraag in de bouv/nijverheid voor het gehele gewest bedroeg in augustus 136 tegen 153 in juli, de schoen en lederindustrie 487 tegen 499 in juli en in de metaalindustrie 255, terwijl dit in juli 259 bedroeg. De vraag naar arbeidskrachten in de schoen- en lederindustrie is voornamelijk sterk terug gelopen in het rayon Waalwijk en wel van 256 in juli naar 248 in augustus. Ondanks het feit dat de vraag naar arbeidskrachten in de bouwnijver heid in het gehele gewest Waalwijk een daling te zien geeft, is de vraag in 't rayon Waalwijk naar arbeids krachten in deze sector gestegen met twee (van 60 op 62), de groot ste daling van de vraag in de Abonnement: 3.10 franco p.p. Contract-advertenties: speciaal tarief 22 cent per week per kwartaal 2.85 Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Het gezamenlijke standpunt van Nederland en België over de voor stellen van president De Gaulle voor een Europese Politieke Unie, blijft ongewijzigd gehandhaafd. Dit blijkt uit verklaringen die minister Luns en zijn Belgische college Spaak in Brussel hebben afgelegd na een „routine-vergadering", die ander half uur duurde. „Wij hebben nog maals vastgesteld, dat wat betreft de opbouw van Europa en de wijze van onderhandelingen met Engeland onze inzichten gelijk zijn", onder streepte minister Spaak in antwoord op vragen van journalisten. Hij voegde hier aan toe, dat er op dit ogenblik geen sprake is van een hervatting van het overleg over de voorgestelde Politieke Unie tussen de zes landen van de Europese Eco nomische Gemeenschap op hoog ni veau. „Er is geen enkele vooruit gang geboekt. Langs de normale diplomatieke kanalen wordt nage gaan welke mogelijkheden er zijn", zei hij. Door de Engelse regering zijn Spaak, Luns en de Luxemburgse minister van buitenlandse zaken ieder afzonderlijk naar Londen uit genodigd voor een bespreking te genodigd om een bespreking te gelse afgezant. Ieder woord is eigenlijk teveel. Maar met een stortvloed van woorden tracht André van Dongen ons te overtuigen van zijn liefde voor alles wat mooi is, voor alles wat met recht antiek mag heten, voor alles wat in nauw verband staat met de natuur zoals die is. Het was eigenlijk allemaal overbodig. Een enkele blik in zijn nieuwe unieke zaak, wij mogen het met een eerlijk hart zeggen, spreekt boekdelen. André van Dongen in de Grote straat is 61 jaar oud, maar jong van hart en zinnen. Hij heeft open oog voor kunst, speciaal voor oude kunst. Deze gave heeft hij altijd bij zich gedragen en hij is er trots op. Het is echt niet iets wat hem op la tere leeftijd is gaan interesseren. Nauwelijks 13 jaar oud bezoch hij jarenlang onafgebroken de teken- school in Waalwijk. Daarna ging hij naar Tilburg, waar hij onder leiding van de toenmalige directeur, Jan van Delft, op de r.k .Leergangen aan de Bosscheweg met succes de schilder- en tekenkunst ging be oefenen. En omdat naast de teken en schilderkunst, hem ook de tuin architectuur ambieerde, wendde hij al zijn talent aan om ook dit onder de knie te krijgen. Niet minder dan vijf jaar speciali seerde hij zich in de tuinarchitec tuur en werkte als tuintekenaar op een groot bedrijf in Rijswijk bij Den Haag. Zijn aanleg voor dit vak en zijn studies bezorgde hem vier diploma's tuinarchitectuur. Een evengroot aantal diploma's ver kreeg hij in bloemschikken en -bin den. Drie diploma's kunstschilde ren en drie diploma's binnenhuis architectuur werden er in een re- kordtijd van zes jaar aan toege voegd. Tussen zijn studiejaren door, be steedde André van Dongen zijn vrije uren om mee te werken in de bloemenzaak van zijn vader, wat voor hem het grote voordeel mee bracht dat hij veel van wat hem tijdens theorielessen werd bijge bracht, direct in praktijk kon om zetten. Het zijn geen vergeefse studie jaren geweest. Het beste en mooiste bewijs daarvoor is zijn kunsthandel die hij vorige week in de Grote straat 175 heeft geopend. Al wat er aan 't pand werd verbouwd is door de heer v. Dongen zetë op tekening gezet, tot zelfs de kleuren van de deuren zijn door hem aangegeven. Het bijzondere van deze speciaal zaak van de heer van Dongen is, dat de koper, die iets in de etalage heeft zien staan wat hem wel aan staat, rustig naar binnen kan stap pen. Mevrouw van Dongen ont vangt de klanten in de woonkamer waar hij of zij zonder zich te haas ten zijn keus kan bepalen. Hij kan het door hem bedoelde voorwerp geplaatst zien in een omgeving waar het op zijn best tot zijn recht komt. Want de heer van Dongen heeft zijn gehele woonkamer an tiek ingericht. Men vindt er de grootste curiositeiten. Naast een collectie vuurwapenen waaronder er zich bevinden van meer dan 350 jaar oud, hangt er tegen de muur een bijzondere verzameling van zwaarden, waarvan er enkele bij zijn met gouden heft. Zwaarden uit de tijd van de Oost-Indische Com pagnie maar ook uit de tweede oor log. Al wat antiek is en in de woon kamer hangt wordt niet verkocht. Het behoort tot het familiebezit van de familie van Dongen en het blijft daarom ook eigen. Wat er wel verkocht wordt is ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. Verhaak. INSTUIF A.s. zondag 16 september zal in Drunen de Instuif weer van start gaan. Er is een geheel nieuw be stuur gevormd, dat vast van plan is van dit vijfde jaar een topjaar te maken. Voor deze eerste avond is een prima orkest gehuurd. Alle le den van voorgaande jaren worden verwacht, terwijl ook nieuwe leden zich kunnen aanmelden. Zij moe ten wel de leeftijd van 17 jaar be reikt hebben. Wanneer de animo van de leden groot genoeg blijkt te zijn is het nieuwe bestuur voorne mens een groots programma voor dit vijfde jaar vast te stellen. Deze avond wordt om 8 uur gehouden in de zaal van de Hoge Braken. BUURTVERENIGING „DE DIJK" In verband met de thuiskomst van de buurtbewoner Piet van Huiten uit Nieuw Guinea zal de buurt hem een grootse ontvangst bereiden. De voorbereiding is' in volle gang. De eerste vergadering hiervoor vindt plaats op donderdag 14 sept, in café J. Aerts 's avonds om 8.30 uur. AGENDA Zaterdag 15 sept. 8 uur: „Met een voet in de hel", 18 jaar, Hoge Braken. Zondag 16 sept., 4 uur, „Met een voet in de hel", 18 jaar, Hoge Braken. 6.15 uur: „De zondares van Assyrië" 14 jaar. 8 uur: idem Woensdag 19 sept., 8 uur, „Demitrius en de gladiatoren", 18 jaar, Hoge Braken. 8.30 uur: Hobbyclub Jeugdtoneel. Donderdag 20 sept., 7.30 uur, Hobbyclub Handenarbeid. HOGE BRAKEN „MET EEN VOET IN DE HEL" Met felle zweepslagen drijft Mitch Barrett zijn uitgeputte muildieren het dorp Blue Springs in Arizona binnen. Zijn vrouw Ellie ligt in de wagen tussen hun armoedige be zittingen. Zij maakt de laatste pe riode van een zwangerschap door en haar toestand is kritiek. De plaatselijke bevolking weigert hen echter te helpen. Ook de dro- het tin, koper, Alt Meisser porce- lein, litho's, etsen, etc. Volgende week worden er schilderstukken verwacht van A. v. d. Burgt, Bos schenaar van geboorte. Schilder stukken die geëxposeerd zijn op grote tentoonstellingen, zoals in Orleans, New York en Parijs. Het ligt trouwens in de bedoeling om in de toekomst, wanneer dat precies zal zijn weet André van Dongen zelf nog niet, schilders en beeldhouwers te laten expose ren in die unieke ruimte die hij heeft weten te scheppen. Tijdens zijn werk vindt André 'n enorme steun bij zijn vrouw, die net zo veel liefde voor de schilder en beeldhouwkunst heeft als haar man. Zij is trots op datgene wat haar man presteert en heeft be reikt. En wanneer zij zijn schilder stuk „Kerkgangers in de sneeuw" laat zien, dat ook een reeks van weken geëxposeerd heeft gestaan in verschillende steden, dan doet zij dat met een gebaar waaruit vol doende spreekt en waarbij een goed verstaander nog geen half woord nodig heeft. gist weigert de nodige medicijnen te geven, omdat Mitch de prijs van 1 dollar 87, niet meteen kan beta len. Zijn vrouw sterft Ondanks dit blijft Mitch in het stadje, en werkt zich op tot sheriff. Dit doet hij echter alleen om zijn vrouw te wreken, hij wil namelijk de Bank gaan beroven. Dit lukt hem ook met behulp van een aan lager wal geraakte burger, en een meisje, Julie Reynolds. Later raakt Dan, zijn helper ver liefd op Julie. Ze bemerken nu dat Mitch hen wil vermoorden, om de buit geheel voor hem alleen te be houden. Tijdens een gevecht wordt Mitch neergeschoten. De rol van de sheriff wordt ge speeld door Alan Ladd, die van Ju lie door Dolores Michaels De regie wordt gevoerd door James B. Clark. Zaterdag 8 uur. Zondag 4 uur. Toegang 18 jaar. „DE ZONDARES VAN ASSYRIE" Zondag 16 september om 6.15 en 8.30 uur draait deze spannende en sensationele kleurenfilm. Het is 'n vei-haal van liefde, verraad en avontuur in het oude oosten. Kortom een film naar het hart van de Langstraat. Deze film is toege laten voor personen van 14 jaar en ouder „DIMITRIUS EN DE GLADIATOREN" In de laatste scènes van „De Man tel", gaan Marcellus en Diana, de beide Christen-martelaren, hand in hand de dood in na een schijnpi'oces onder leiding van een schier-krank- zinnige Caligula. „Dimitrius en de gladiatoren", concentreert zich we derom op de voormalige slaaf Di mitrius, die uit de handen van Pe trus, Michael Rennie, de mantel ontvangt en verbergt. Caligula is bezeten van het idee-fixe, dat de mantel van Christus een bijzondere toverkracht bezit, en de drager er van het eeuwige schenkt. De pre- torianen krijgen de opdracht de mantel op te sporen, en doorzoeken de huizen. Het toeval wil, dat Di mitrius' verloofde Lucia het slacht offer wordt van een ruwe bejege ning. Dimitrius snelt haar te hulp, met het gevolg, dat hij gevangen wordt genomen, en tot gladiator woi-dt opgeleid. Het strenge onder wijs concentreert zich op het hand- werk-doden. Het vlug en grondig afmaken van de tegenstander met behulp van drietand, vangnet of zwaard. De rol van Dimitrius wordt ver tolkt door Victor Mature, de rol van Lucia door Debra Paget, ter wijl de regie in handen is van Del- mer Davles. Woensdag 8 uur. Toegang 18 jaar. DAHLIA-TENTOONSTELLING In café Den Braai (Ant. Klerks-Boom) werd een Dahlia-tentoonstelling gehouden door de bloemenvereniging uit Vlijmen. Prachtige dahlia's waren te bezichtigen, waar zeer grote belangstelling voor was, zelfs van velen buiten Vlijmen. In het Brabants Dagblad maakte de schrijver van Notities uit de Langstraat, zich ongerust waar de entreegelden bleven. Die zijn voor de vereniging, voor de ge maakte onkosten en om de tentoonstelling mettertijd nog grootser op te zetten. Een tafelkeuring is hier vooraf gegaan en de prijzen zijn behaald als volgt: Mom- mersteeg Zaadhandel, wisselbeker, voor H. van Kessel. WIELRENNEN. De Vlijmcnse renner B. v. d. Ven nam deel aan een wedstrijd voor profs en onaf- hankelijken te Helmond; v. d. Ven was steeds in de kopgroep en werd in de sprint 15e.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 13