waaLwijkse en LangstRAAtse couRant Televisie wordt volwassen KAATSHEUVEL openbaar experiment via Eurovisie naar Wereldvisie Zonder «lijnenvertalers» geen behoorlijke Eurovisie-uitzending Uit de Langstraat ijken steeds aantrekkelijker steeds meer mogelijkheden ontvangapparaten belangrijk verbeterd niet alleen ontspanning van Eurovisie naar Wereldvisie Elshout Nieuwkuijk Sprang Capelle Waspik Loon op Zand VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1962 84e JAARGANG No. 72 Oic dnmvuAi^u r*U. iü De tcho vAn het Zuióen ^Scse Stoomdrukkerij 11 y Antoon Tielen ,fdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Jlt blad verschijnt 2 x per week Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal ƒ2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Telegram-adres „Echo" Er zijn in Nederland bijna één en een kwart miljoen televisie ontvangtoestellen in gebruik. Dat is een enorm aantal, maar wij leven in een periode van grote getallen en zijn er dan ook min of meer aan gewend. Er zijn wel meer artikelen in Nederland, die met veel cijfers geschreven worden. Om er enkele, waarmee nogal langs de weg getimmerd wordt, te noemen, personenauto's: daar zijn er ruim 600.000 van - en radiotoestellen: ruim 3.000.000. Er is echter een verschil met deze Kide producten. Auto's begonnen opgang in 1900 of daaromtrent, «Ho omstreeks 1924, toen de om- mep als zodanig actief begon te ïorden. Televisie is in Nederland pas goed jonnen toen in 1951 de officiële -zendingen aanvingen via een javankelijke experimentele perio- ii op kleinere schaal. Dat is nu dus rum tien jaar geleden. En dat geeft aa die één en een kwart miljoen de betekenis van een record. Het is aderdaad verbazingwekkend, dat In in een zo korte periode naar een zo grote kijkersdichtheid zijn .ge- gegroeid. Eén toestel betekent toch algauw drie kijkers. Dat houdt dus •:na vier miljoen kijkers in, terwijl re daarbij in aanmerking moeten cemen dat circa vijf en zestig pro cent van de bevolking is aangewe- 2en op één programma. Het aantal zenduren van dit Ne derlandse programma, aanvankelijk drie uren per week, is intussen tot ss en twintig uren uitgegroeid. De mensen die in het oosten en het enden van het land wonen, zijn in tjkopzicht wel zeer bevoordeeld. Speciaal zuid-oost Brabant en de redelijke helft van Limburg liggen btengewoon gunstig. De kijkers dar kunnen genieten van het Ne derlandse, van twee Duitse en van nee Belgische programma's. Uiteraard is ook voor de Lopik- tikers het wekelijkse televisiepro gramma tijdens de groei naar het auidige aantal steeds aantrekkelij ker geworden. Zeer veel is in dit opzicht te danken aan de uitbouw ran de Eurovisie-organisatie. Dank sj deze Eurovisie ziet de Lopikkij- iter niet meer alleen de gebeurte- aissen uit Nederland, maar is hij via bet scherm ook tegenwoordig bij evenementen in Rome of Wenen of vaar zij ook maar plaatsvinden. In de elf jaren die sinds 1951 ver epen, werden camera's en overige rendinstrumenten steeds verbeterd, zodat ook de kwaliteit van de uit zendingen beter werd. Maar dit is geleidelijk gegaan, dat het kij- [ende publiek hier weinig van ge- "erkt heeft. Wat wél opviel, was de wisseling van programma's en ook deze was alleen mogelijk, dank zij enorm veel laboratoriumonder zoek. De Eurovisie-uitzendingen, waar bij onder hoogspanning wordt ge- «rkt om alles „kloppend" te ma- fn, steunen bijvoorbeeld op zoge nde lijnenvertalers. Zonder de lf ingewikkelde apparaten zou uit deling met Frankrijk en Enge- ->ad onmogelijk zijn, want deze bei- landen hebben 'n ander systeem Nederland en landen als Duits- ad of Denemarken. Wanneer in ageland uitgezonden wordt, ge- uuedt dat in 405 lijnen, Frankrijk 819 lijnen, Nederland 625 lij- J®, Alleen dank zij de perfect mkende lijnenvertalers is het mo- W dat een songfestival in Can- eook werkelijk als festival en als een soort bewegende leg ate op het beeldscherm komt. h 1951 bracht Philips een televi- •;aPparaat op de markt, dat qua -u:jk nog maar weinig spectacu- "konheten. Televisie moest haar ,®geving nog zoeken, maar werd 'd belemmerd door de voorwaar- ®,dle de techniek in dit opzicht ■de. De 70 beeldbuis was zeer Js en bepaalde daarmee voor een •^gnjk deel vorm en afmetingen het toestel. Dit eerste in de han- \erkrijgbare toestel werd in 2 siHpi gemaakt. Het ene had ^dsthern met een doorsnede centimeter. Tevens was er type met een 31 cm. beeldbuis, fo rs van 1951 moesten bij kj!sPreken „machinistenkwa- hebben om alle knoppen te kunr^pn bedienen. Dit is intussen zo sterk veranderd, dat we nu kunnen spreken van volautomatische appa ratuur. Een belangrijk onderdeel in ieder televisie-apparaat is de kana- lenkiezer. De verst gevorderde on der de kanalenkiezers is de coaxi- aal-memcrmatic kiezer, die als een automatisch geheugen kan worden beschouwd. Na eenmalige fijn-af stemming is volgende keren geen afstemming meer nodig. Ook dat, wat met een technische term syn chronisatie wordt genoemd, is geau tomatiseerd. Het beeld loopt niet meer weg naar boven, naar beneden of opzij. Deze automatische synchro nisatie garandeert onder alle om standigheden een rustig en stabiel beeld. Draaien aan knoppen is niet meer nodig. Het beeld, dat de man of de vrouw in de huiskamer te zien krijgt, is voorts groter, vlakker en briljanter. Meer en meer wordt het medium televisie ook gebruikt voor profes sionele doeleinden. Allerlei indus triële processen, die 't oog niet kan volgen, zoals het onder hoge tempe raturen verwerken van metalen, zijn voor televisie-camera's wel be reikbaar. Via de camera kan de controle uitgeoefend worden, die an ders niet mogelijk zou zijn. Ook voor medische toepassing wordt televisie meer en meer inge schakeld. Het is onuitvoerbaar een operatietafel te laten omringen door tientallen studenten; zij zouden het goede verloop van de operatie in de weg staan. De camera biedt ook hier uitkomst en de studenten kun nen de medische ingreep via het beeldscherm haarfijn volgen in een ander vertrek. Verkeersregeling door middel van televisie heeft in verschillende ste den bewezen grote mogelijkheden in zich te bergen. Door opstelling van camera's op strategische plaat sen, kan vanuit één punt het ver keer op een aantal knooppunten op zodanige wijze geregeld worden, dat 'n goede doorstroming gewaarborgd is. Televisie is een jong medium, ge bracht door jonge mensen, met jeugdig elan. Er is hier een inter nationale samenwerking bereikt, die op andere gebieden zijn weerga niet heeft. Eurovisie functioneert alsof er geen geografische en andere grenzen bestaan. De Telstar-experi menten hebben aangetoond dat we staan aan de vooravond van een wereldwijde televisie - programma - uitwisseling. We groeien toe naar „Wereldvisie" als opvolgster van Eurovisie. Zo zullen de televisieprogramma's steeds interessanter en veelzijdiger worden. Tot groot genoegen van al len die erbij betrokken zijn. Tot voldoening van hen, die er zo on verstelbaar veel aan werkkracht, denkvermogen en kennis in hebben gestoken. Tot vreugde van de tien tallen en straks honderden miljoe nen kijkers over de gehele wereld. Via het scherm zal het Nederlandse gezin zien, hoe de mensen in Equa- dor leven en de Nigeriaan zal be kend raken met de gewoonten van de Tibetaan. Televisie kan er zo toe bijdragen de scheuren in deze ge spleten wereld te helpen dichten. STATIEDAG A.s. zaterdag zal voor de leden van de O.L.Vr. Schuts weer de statiedag gehouden worden. De dag begint met een H. Mis aan het Maria-altaar en opgedragen door de Gildeheer pastoor Versteeg. Tijdens de koffietafel in het gildehuis een korte verga dering en verpachten van de gildetrom. Ook zullen de leden elkaar bekampen bij de schietwedstrijden, waarvoor behalve de wis seltrofee nog verschillende fraaie prijzen beschikbaar zijn. Al vroeg in de avond wor den de gildezusters verwacht voor een ge zellige avond. ELSHOUT VOORUIT Elshout Vooruit begint weer met een nieuw seizoen. De ruim 800 leden tellende vereniging heeft dank zij een actief bestuur en talrijke medewerkers weer een heel pro gramma voor elkaar gekregen. Tot april '63 staan niet minder dan 15 dansavonden ge noteerd. Om ook de oudere leden een aan trekkelijk program te bieden heeft men nog gearrangeerd cabaret Zonneschijn, de ko misch jongleur-goochelaar Sir Taned met 't muzikale gezin Slagers, Humoresque uit Geldrop en waarschijnlijk nog de toneelver enigingen uit Valkenswaard en Vlijmen. De onder Elshout Vooruit staande gymnastiek club heeft weer een nieuwe leider, n.l. de heer A. v. d. Wiel uit Drunen. Binnenkort zal men de gymclub zien uittrekken met een drumband, waarvoor dezer dagen de beno digdheden zijn aangeschaft. Onder auspiciën van Elshout Vooruit zal ook weer de ko mende maanden door het instituut Grijsbach een danscursus worden gegeven. NAAR CONCOURS Door de kerkelijke fanfare zal zondag 7 oktober worden deelgenomen aan het fede ratief concours te Neerkant. Vorig jaar be haalde de fanfare op het federatief concours een eerste prijs in de 2e afdeling. Men spant nu alle krachten in om te promoveren naar de eerste afdeling. TENNISCLUB A.s. zaterdag algemene ledenvergadering van de tennisclub Smashers in café G. van Oyen. OUD-PASTOOR BECX OVERLEDEN Op 78-jarige leeftijd is maandagmorgen in het St. Jozef-ziekenhuis te Eindhoven vrij onverwacht overleden emeritus-pastoor H. G. Becx. Pastoor Becx heeft 31 jaar lang het hoofd gestaan onzer parochie. De over ledene zal donderdagavond in de kerk alhier worden opgebaard. Vrijdag om 10 uur DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel, worden waargenomen door dokter H. Win kelman alhier. KERKDIENSTEN ZONDAG 16 SEPTEMBER 1962 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 en 4.30 uur Ds. Booy van Utrecht. EXCURSIE GEMEENTERAAD De leden van de gemeenteraad van Sprang-Capelle maakten j.l. woensdag, on der leiding van de burgemeester, de edel achtbare heer M. van Prooijen, een excursie naar in ruilverkaveling gereedgekomen tuin bouwbedrijven in de Bommelerwaard enz. Per toeringcar van de fa. Mulders-Sars vertrok het gezelschap, waarbij oud-wethou der Waverijn en oud-raadslid de Graaf als gasten waren uitgenodigd, omstreeks 8 uur in de richting Zaltbommel. Hier voegde zich bij het gezelschap de heer Gerrits, Rijks-tuinbouwconsulent voor de Bommeler- wordt de plechtige uitvaartdienst alhier ge houden, waarna het stoffelijk overschot op de begraafplaats te Nieuwkuijk zal worden bijgezet. Tijdens zijn afscheid-predicatie op 29 ja nuari 1961 sprak pastoor Becx tot zijn pa rochianen: „Ik kom terug in Nieuwkuijk, het kan een jaar duren, misschien twee, maar ik kom terug... tussen vier planken." Het zijn welhaast legendarische woorden geweest, kenmerkend voor de thans over ledene. Pastoor Becx was bijzonder bemind en gezien bij zijn parochianen in Nieuw kuijk. Bij gelegenheid van de ingebruikna me van zijn pastorie, zei hij „Ik heb een schone pastorie, maar de ratten gaan er dood van de honger". Bij zijn afscheid van Nieuwkuijk boden de parochianen hem een televisietoestel aan. Pastoor Becx werd op 13 juni 1889 te Tilburg geboren. Na zijn priesterwijding in 1911 was hij achtereenvolgens kapelaan te Cuyk, Best, Leeuwen en Zevenbergen. In 1930 werd hij pastoor in Nieuwkuijk. In de oorlogsjaren werden de kerk eq pastorie to taal vernield. Op 20 juni 1955 werd de nieuwe kerk geconsacreerd en betrok de pastoor zijn nieuwe pastorie. De laatste jaren van zijn pastoraat werd 1 de pastoor door ernstige ziekte geplaagd. In Meerveldhoven, alwaar hij vanaf Nieuw kuijk naar toe trok, heeft hij zich nog zeer verdienstelijk kunnen maken. Hij werd daar geplaatst als rector van het klooster Ma- ria-oord, waarin bejaarden worden ver pleegd. waard uit Geldermalsen, onder wiens lei ding zowel de in de omgeving van Zaltbom mel in wording zijnde tuinbouwgronden werden bezocht, als de in ruilverkaveling gereedgekomen moderne tuinbouwbedrijven in Kerkdriel enz. De Rijkstuinbouwconsulent gaf daarbij een uitvoerige uiteenzetting van de toestand in deze streken voor en na de ruilverkave ling en kon met voldoening constateren dat door deze ruilverkaveling de welstand zeer gestegen was. Tijdens de lunch die in hotel Bogaart te Zaltbommel werd gebruikt, dankte burge meester van Prooijen de heer Gerrits voor wat hij de raadsleden liet zien en vertelde. In de namiddag voegde zich te Zaltbom mel bij het gezelschap de heer Meertens, hoofd van het bureau te Tilburg van de Ned. Heide-Maatschappij, die bereid werd gevonden de heren het door de Heide Mij. uitgevoerde recreatie-oord Beekhuizen te laten zien, in het bijzonder het zwembad, en de in uitvoering zijnde werken voor een zeer modern zwembad te Rhenen. Van het hoofdkantoor te Arnhem van de Ned. Heide-Mij. werd voor dit doel even eens opgehaald hoofdingenieur Boer, die de raad uitvoerig inlichtte omtrent ge noemde zwembaden. Des avonds verenigde het gezelschap zich in hotel Royal te Arnhem aan een uitste- SIGAREN Geniet er van! paradiso22ct. kend diner, waarbij de burgemeester de deskundigen van de Ned. Heide Mij. dankte voor de geslaagde excursie, terwijl tevens het woord werd gevoerd door de heer Meertens, oud-wethouder Waverijn en de beide wethouders. Hier werd alzo het aangename aan het nuttige verbonden en werden nog enige uren gezellig doorgebracht. Doktersdienst Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur zal de praktijk van dokter Gerlach voor spoedge vallen worden waargenomen door te Waspik, tel. dokter Wijffels 04160-250. RIJKSGOEDKEURING VOOR VIJF BUNGALOWS Binnen zeer korte tijd kan worden be gonnen met de bouw van vijf nieuwe wo ningen in Waspik. Er is n.l. rijksgoedkeu ring binnengekomen voor 5 woningen in de zgn. vrije sector. De woningen worden voor de verkoop gebouwd door de N.V. Drecht- stad te Dordrecht onder architectuur van het architectenbureau van Huiten te Waal wijk. De vijf woningen zullen worden op getrokken aan de Margrietlaan. Ze zijn zon der boven-verdieping, bungalows dus, en zullen met de bestaande bungalow ter plaatse een fraai complex vormen. BLOEDAFNAME Het Ned. Rode Kruis zal op 8 oktober a.s. in Waspik weer een grootscheepse bloedafname doen plaatsvinden. Men kan zich als donor opgeven bij de medewerk sters van het Rode Kruis die door een huis- aan-huisaktie zullen trachten zoveel mogelijk mensen als daadwerkelijke hulpverleners in te schakelen. Men kan zich ook als donor opgeven door een briefje te deponeren bij de secretaresse, mej. N. Brokx, Julianastr. 3, onder vermelding van naam en adres. We hoeven er wellicht niemand meer van te overtuigen van hoe groot belang het is dat het Rode Kruis over voldoende bloed- plasma beschikt. Het Ned. Rode Kruis re kent er dan ook op dat weer vele Waspikse ingezetenen bloed zullen afstaan om zo het leven van de evenmens te redden. GESLAAGD. Op een te Tilburg gehouden examen slaagde onze dorpsgenoot de heer A. J. Kemmeren voor het examen hovenier 2e kl. VOETBAL. Zondag 16 september a.s. zijn voor de Waspikse voetbalclubs de volgende wed strijden vastgesteld: Terheijden - Waspik; White Boys-Beek Vooruit; Be Ready - Wahpik 2; White Boys 2 - Berkdijk 2. KERKDIENSTEN De kerkdiensten in de Ned. Herv. Kerk alhier zijn zondag 16 sept. a.s. als volgt 9.30 uur en 14.30 uur Ds. Verploeg. E.H.B.O.-CURSUS Het ligt in de bedoeling, dat de E.H.B.O.-vereniging „Damiaan" een nieuwe cursus voor Eerste Hulp bij Ongelukken gaat organiseren, en daarmee te beginnen op dinsdag 25 september a.s. De cursus, welke zal worden gegeven in het nieuwe Wit- Gele Kruis-gebouw aan de Vossen- bergselaan staat onder leiding van de doktoren R. Raaymaakers en P. Wij- tenburg, die als docenten zullen op treden. De cursus-avonden zijn elke dinsdag van 19.30 tot 21.30 uur, ter wijl de duur van de cursus is bepaald op 26 weken. De enige eis welke aan de cursisten wordt gesteld is, dat zij 17 jaar of ouder moeten zijn. De kos ten behoeven geen beletsel voor deel name te zijn, want deze bedragen slechts het te verwaarlozen bedrag van 10 cent per week. Hiervoor wor den de deelnemers(sters) een schat van wetenswaardigheden bijgebracht op het gebied van de EHBO en ma ken zij kennis met interessante bij zonderheden over het menselijk orga nisme. Gezien de grote noodzaak van de aanwezigheid van EHBO-ers bij alle mogelijke gevallen, zowel op straat als in de fabriek, op kantoor, sport- Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel terrein, huiselijke kring of door en onder welke omstandigheden dan ook, doet het bestuur een beroep op hen, die zich tot dit werk aangetrok ken voelen. Ter overtuiging van deze noodzaak geven wij enkele cijfers van verkeersongevallen, welke in deze ge meente in 1961 plaats vonden Ongevallen met dodelijke afloop 5; ongevallen met min of meer ernstige gewonden 28; overige ongevallen 58. Van januari tot en met augustus van dit jaar bedroegen deze cijfers resp.: geen - 21 en 48. Wat de huis- en bedrijfsongevallen betreft, menen we te kunnen volstaan met de opmerking dat ook deze cijfers de honderd te bo ven gaan. Deze cijfers spreken een duidelijke taal en het is niet de plicht van de enkeling om deze slachtoffers een juiste en deskundige hulp te verle nen, maar feitelijk van iedereen. Tot 23 sept. a.s. heeft men nog gelegenheid zich op te geven, waar voor men o.a. terecht kan bij voorzit ter A. Pooters, Hoofdstraat 70, en secretaris L. Beerens, Willem de Zwijgerlaan 52. OPLEIDING SCHOENSTIKSTER Deze maand zal een aanvang wor den gemaakt met de tewerkstelling van 14-jarige meisjes in een aantal plaatselijke bedrijven in het kader van de instelling van een opleiding tot schoenstikster aan de R.K. Huis houd- en Industrieschool St. Angela te Kaatsheuvel. Hoewel met 't sluiten met 'n leer lingencontract voor de vakopleiding schoenindustrie moet worden gewacht tot dat een Koninklijk Besluit zal zijn verschenen, hetwelk naar verwachting in de loop van januari 1963 zal ge schieden, mag niettemin in het onder havige geval bij wijze van uitzonde ring toch reeds met de opleiding en de tewerkstelling worden begonnen. Als werktijden zijn voor de meis jes vastgesteld voormiddags van half negen tot twaalf uur en 's na middags van kwart over één tot kwart voor vijf. Het onderricht op de huis houdschool vindt plaats elke dinsdag en donderdagmiddag van kwart voor twee tot kwart over vijf. De officiële opening van de cur sus vindt plaats op dinsdag 18 sep tember 's namiddags 3 uur in de huis houdschool. TAAKVERDELING B. EN W. Het college van burgemeester en wethouders van Loon op Zand is overeengekomen, dat wethouder drs. A. J. M. van Rooij de burgemeester bij diens afwezigheid als zodanig zal vervangen. Verder zal wethouder van Rooij zich als zodanig belasten met de werkzaamheden van de vijf ge meentebedrijven welke Loon op Zand kent, n.l. het gasbedrijf, bedrijf ge meentewerken, woningbedrijf, grond bedrijf en drainagebedrijf. Wethou der J. Beerens heeft de zorg voor So ciale Zaken. Hij is aangewezen als voorzitter van de gemeentelijke instel ling voor maatschappelijke zorg. ONZE OUDJES KRIJGEN WEER EEN MOOIE DAG Zoals iedereen weet is het de be doeling, dat de ouden van dagen a.s. donderdag 20 september hun 13e autotocht maken, maar even als de twee laatste jaren ook dit jaar weer met autobussen. Om de dag volgens plan te doen slagen, rekent het comtié op de sympa thieke steun, die het jaarlijks van de burgerij ondervindt, woensdag 12 sept. hebben een paar comitéle den de bedoelde reis voorgereden en we kunnen er verzekerd van zijn, dat het weer een gezellige trip wordt. Over Breda wordt naar de Bel gische grens gereden, die bij Strij- beek gepasseerd wordt, om dan via Meerle, Hoogstraten, Rijckevorsel en Oostmalle op de weg naar Lier te pauseren in Zandhoven waar 'n drietal ontspanningsgelegenheden staan, zoals in Nederland niet te vinden zijn. Prachtorgels scheppen er een sfeer, die tot gevolg zal heb ben, dat zelfs de „oudjes" niet rus tig op hun stoel zullen kunnen blij ven zitten. Het comité is er zeker van, dat de tijd, die daar gepland is veel te kort zal zijn, doch het einddoel moet bereikt worden en dat is de lichtstad Eindhoven, die via Turnhout en de Acht Zalighe den bereikt wordt. Tegen de avond hoopt het comité daar te arriveren. In de prachtige Bijenkorf, een grote moderne restauratie op de Markt, wacht de reizigers een heerlijke koffietafel, om na afloop daarvan een rondrit te maken, door de schitterend verlichte straten en pleinen van de stad. Met de medewerking van het weer en de burgerij wordt het weer een unieke dag voor de Kaatsheu- velse Ouden van Dagen. PRIJSUITREIKING VRIENDSCHAPSCOMPETITIE De leden van de biljartverenigin gen NAS, De Dreef, De Efteling en Euphonia, hebben hun vriendschaps competitie op waardige wijze besloten met een keurig verzorgde slotavond in het café van de heer A. Vugts. Na het hartelijk welkomstwoord van Jac. Kemmeren, was het de voor zitter van De Dreef, F. Laros, die als all-round" spreker de bekers over handigde aan de topmannen van de verenigingen NAS I en De Efteling II, die in een uiterst spannende strijd als winnaars uit de bus waren geko men. Een kleine loterij, welke gehouden werd om de door iedere vereniging beschikbaar gestelde prijzen te ver loten, viel zo in de smaak, dat er tot laat in de avond te genieten viel van echte vriendschap en niet te vergeten van het „haarloze" liedje van Peerke. Resumerend, een competitie die al le lof heeft verdiend en volgend jaar zeker aller aandacht zal krijgen. AGENDA Apollotheater Zaterdag 15 september, 8 uur en Zondag 16 sept. 6 uur: „De rode kaperkapitein". 14 jaar. Zondag 16 sept., 8,30 uur: „Het laatste salvo". 18 jaar. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loon- opzand, tel. 04166 - 250. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerk straat 99, Sprang, tel. 04167 - 2350. KON. ERK. HARMONIE CONCORDIA In het kader van de Noord-Brabant-week welke gehouden wordt te Antwerpen, zal door Concordia op zaterdag 15 sept. een avondconcert met taptoe verzorgd worden op de Grote Markt te Antwerpen. Aan vang 8 uur. BALAVOND Zondag 16 sept. zal er een ba'avond ge houden worden in de zaal van de heer W. Vermeulen. Aanvang 7 uur. De muziek zal verzorgd worden door het dans- en amuse mentsorkest The All Stars. LIEDERTAFEL ECHO DER DUINEN Echo der Duinen is voornemens om op zondag 30 sept. e.k. deel te nemen aan het groot zangconcours te Nijmegen in de con certzaal De Vereniging. Men is ijverig aan het repeteren om een zo goed mogelijk suc ces te behalen.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 17