wAAlwijkse en UnqstRAAtse couraiu Tweetal jubilea bij lederfabriek Amstel N.V. FILMJOURNAAL ZWITSAL C. Leytens vijfentwintig jaar bij schoenfabriek H. J. van Bladel Musis Sacrum Luxor Fa. J. A. Ligtenberg te Dongen huldigt twee jubilarissen MOEDER WORDEN... Veertig jarige jubilarissen werden met koninklijk brons onderscheiden Vakmanschap en ambitie BABYSET DE LUXE Houdt Bogaerts voor ogen Optica BOGAERTS VRIJDAG 5 OKTOBER 1962 84e JAARGANG No. 78 oic 1\U. <8 De rcho van het Zuióen ^Iffkse Stoomdrukkerij ^uk Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN r^nummer 1069687 - hlad verschijnt 2 x per week Abonnement: 3.10 franco p.p. Contract-advertenties: speciaal tarief 22 cent per week per kwartaal 2.85 Advertentieprijs: 10 cent per m.m. 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo' op dè voet Vrijdagmorgen zijn bij de lederfabriek „De Amstel" N.V." in tegenwoordigheid van familie en medewerkers van het bedrijf, de heren Willem van Weert en Antoon Verhoofstad uitvoerig door de directie gehuldigd vanwege hun veertigjarig jubileum bij dit bedrijf. Het hoogtepunt van de huldiging werd gevormd door het opspelden van de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau door de burgemeester van Waalwijk. Beide jubilarissen - gedecoreerd met de koninklijke onderscheiding - gelukwensen van de directie. ontvangen De directeur van het bedrijf, noem de het een intiem feest, waarbij fa milie en vrienden door banden van tijd en traditie, getuigen konden zijn ran een dubbele viering. De heer Gompen zei, dat men er, bij een der gelijke gelegenheid, waarbij meer dan een persoon wordt gehuldigd, zich steeds voor diende te hoeden, dat het persoonlijk karakter van het gespro kene niet verloren gaat, zodat het uit- 'joptop iets massaals. De viering week, doordat een van de twee jubilarissen niet over zo'n gezondheidstoestand beschikte, dat hij nog actief in het bedrijf mee kon •erken, iets van een normale huldi ging af. De heer Gompen noemde dit wkde oorzaak, waardoor er iets van iet persoonlijk contact verloren was gegaan. Terugblikkend in de geschiedenis, memoreerde hij, hoe in 1947 de eer- ete jubilea onder geheel andere om- •jandigheden waren gevierd. De pe riode 1947 wordt gekenmerkt door *n periode van snel herstel en we- -ropbouw, terwijl het jaar 1962 •h meer in het teken staat van rust, orde en welvaart. De heer Gompen noemde de laatste iren vo°r hem de belangrijkste, maar ze> ervan overtuigd te zijn, dat •ur de beide jubilarissen de eerste Mn van beslissende invloed zijn ge- l^st. Hij wees erop hoe, zowel de :c|van Weert als de heer Verhoof- ■••d zich al die jaren door, één met et bedrijf hadden gevoeld, waardoor juist een lichtend voorbeeld wa rn geworden voor de andere mede- ,erkers in het bedrijf. 2ich speciaal richtend tot de heer «hoofstad, benadrukte de heer ."jraPen, dat de jubilaris, vooral tij- Ds de bezettingsjaren, toch wel op- t bewezen had, het hart op de Jte P'aats te hebben zitten, door auks het gevaar dat dat met zich bt, zijn dochters namen te en als Beatrix, Irene en Margriet. heervan Weert heeft weer op an- re wijze gemerkt, hoe zwaar deze Ien zijn geweest, aldus de direc- „In mij leeft een gevoel van grote dankbaarheid", aldus de heer Gom pen, „dat wordt veroorzaakt, door het feit dat wij nu op dit moment zo tegenover elkaar staan. Wanneer ik iedere keer weer in herhaling val, dan spruit dit voort uit mijn oprecht gemeende gevoelens." „Deze veertig jaar", zo vervolgde hij, „vormen de ruggegraat van 't bedrijf, waarbij ik voorop moet stellen dat de noodzakelijke continuïteit slechts dan gewaarborgd is, wanneer er een rug gegraat aanwezig is. Het zwaarte punt van dit alles ligt bij de band die ontstaat met het bedrijf, doordat lief en leed samen wordt gedeeld. Deze intense band groeit en krijgt op de duur het karakter van onverbrekelijk te zijn. Deze band kan onmogelijk gemist worden bij het voortbestaan van een bedrijf". Tot slot sprak de heer Gompen de wens uit dat de ge zondheid van beide jubilarissen zich in doe goede richting zou voortzetten. Hij overhandigde hen als bewijs van dank een cadeau onder couvert, ter wijl de beide dames een kleurige hul de werd toebedacht in de vorm van bloemen. „Vandaag waait de feestvlag weer bij de Amstel", zo begon de burge meester zijn toespraak tot de beide jubilarissen, „omdat twee leden van het bedrijf zich mogen verheugen over het feit dat zij veertig jaar lang onafgebroken in dienst zijn geweest bij één en 't zelfde bedrijf". De bur gemeester zei getroffen te zijn, door de woorden van de heer Gompen, waaruit duidelijk bleek, dat er spra ke is van een bedrijfsgemeenschap. „Dat de betiteling „vrienden" en „medewerkers" wordt gebezigd, zegt mij veel. Het is een bewijs dat de be drijfsgemeenschap aanwezig is en leeft." De burgemeester noemde het feit dat iemand veertig jaar lang bij het zelfde bedrijf werkzaam is geweest iets bijzonders. Het draagt in zich de waarde van de persoon, die dit dienstverband heeft volbracht. Het is onbetwistbaar het teken dat er sa menwerking en begrip is geweest. „Gij zijt met uw plaats en taak zodanig werkzaam geweest, dat de Amstel op U kon bouwen en u als voorbeeld kon stellen aan vele ande ren. Gij hebt daardoor uw verdiensten in het bedrijf die erkend dienen te worden. Vandaar dat ik U mee kan delen, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd U beiden te onder scheiden met de bronzen medaille verbonden aan de orde van Oranje i Nassau. Ik hoop dat gij beiden deze onderscheiding nog lang moogt dra- 1 gen." De heer Stassen meende, dat als ooit een onderscheiding op zijn plaats was geweest, het deze toch wel was. Hij noemde de beide jubilarissen hardwerkende werknemers, voor wie nooit iets teveel was geweest en die altijd klaar stonden. „De liefde voor het werk, die gij beiden bezat, heeft op mij diepe indruk gemaakt." De heer P. van Vught die namens de ondernemingsraad en het gehele personeel sprak overhandigde de ju bilarissen eveneens een gesloten en veloppe. De heer van Weert dankte mede namens de heer Verhoofstad voor de onderscheiding, de directie, staf en het bedrijfspersoneel voor 't cadeau. Tot slot was het woord aan de heer Fijan, oud-bedrijfsleider, onder wie beide jubilarissen lang hebben ge werkt, die eveneens aanroerde dat de band van samenwerking die er be staat inderdaad het belangrijkste is waar een bedrijf op kan bogen. Het was 28 september 1937, toen de heer Leytens zijn eerste stappen zette bij van Bladel Schoenfabrieken aan de Wilhelmina- straat. Daarom was op die zelfde dag, maar nu vijfentwintig jaar later, een gezellige en intieme bijeenkomst belegd, die ten doel had de heer Leytens en zijn vrouw een hartelijk te huldigen. De heer J. van Bladel, directeur van de schoenfabriek, sprak zijn waardering en dankbaarheid uit voor de manier waarop de jubilaris steeds met de ups en downs in het bedrijf had meegeleefd. Hij feliciteerde hem hartelijk met zijn zilveren jubileum. „Wij hebben steeds grote waardering gehad voor uw vakmanschap en waardevolle adviezen, waarmee U steeds de directie ter zijde hebt ge staan." Terwijl de jubilaris een ge schenk onder couvert mocht ontvan gen, bood de heer van Bladel de echtgenote van de heer Leytens een boeket anjers aan. De president com missaris van het bedrijf, de heer J. van Bladel sr., prees in de jubilaris zijn opgewektheid en enthousiasme. „Juist door deze gaven staat gij zo hoog aangeschreven in dit bedrijf", zo benadrukte hij. „Daarom ook durf ik U gerust tot voorbeeld te strek ken aan de jongeren in dit bedrijf." De heer J. van Wiel bood namens de afdeling snijderij naast hartelijke woorden van geluk, de jubilaris een prachtige rookstandaard aan. Hij dankte de jubilaris voor de prettige verstandhouding die er steeds in de afdeling heerste. Namens alle chefs voerde de heer Schilders het woord. „Het was in de dertiger jaren alleen dan mogelijk om als werknemer te slagen, als men beschikte over goed vakmanschap en ambitie. Deze voorwaarden waren be slist noodzakelijk wanneer men zijn intrede in een bedrijf moest doen. Het zijn juist die eigenschappen, die hem vooruit hebben geholpen", aldus de heer Schilders. De jubilaris mocht uit zijn handen een prachtige sierkan ontvangen. Namens de onderne mingsraad bood de heer van Her waarden de jubilaris een schermlamp aan, hem feliciterende met de bereik te mijlpaal.. Zaterdagmorgen heerste er een feestelijke stemming op het privé- kantoor bij de N.V. Schoenfabriek J. Ligtenberg te Dongen. In dit be drijf, in 1881 opgericht, vier den reeds zeer velen hun 25-, 40- of 50-jarig jubileum. Deze maal waren het de heren Piet Weeterings uit Dongen, magazijnmeester voor het overleder-magazijn en Balther Ver huist uit Oosterhout, medewerker in de zwikkerij-afdeling, die hun 25- jarig jubileum herdachten. Om 11 uur werden zij op het pri- vè-kantoor door de directie ontvan gen. Uit het openingswoord van de heer G. Ligtenberg citeren wij o.a. het volgende „Toewijding, vakmanschap en ge voel voor verantwoordelijkheid, dat zijn enige van de gewaardeerde eigenschappen, waarmee gij uw werk verrichtte. Ook nu wordt er veel ge vraagd van de ondernemingen in de schoenindustrie. Aanpassing naar buiten, tengevolge daarvan verande ringen binnen het bedrijf, waarbij het gehele personeel betrokken is. Dit vraagt samenwerking. Hiervan hebt gij steeds blijk gegeven, elk in uw functie, in een prettige omgang met allen, waarmee u in contact kwam. In deze zin wens ik u dan ook van harte proficiat, in de hoop, dat u nog vele jaren uw beste krachten zult kunnen geven in een goede gezond heid." Behalve de gebruikelijke week ex tra vakantie, die hij hierbij toezegde, bood hij de jubilarissen een cadeau aan onder couvert. Na dit officiële gedeelte volgde er een prettig samenzijn, waarbij men zich het gebodene goed liet smaken en waarbij diverse anekdotes uit de loopbaan van de jubilarissen niet ont braken. Na de huldiging op het bedrijf, maakten vele vrienden en kennissen van de gelegenheid gebruik om de ju bilarissen geluk te wensen in hun wo ning. Tevens werd de jubilarissen een cadeau aangeboden door de naaste medewerkers uit het bedrijf. De Frans Halstentoonstelling in Haarlem is gesloten. Tijdens de laatste twee dagen is zij door 15.000 personen bezocht, waardoor het to taal aantal gestegen is tot 265.000. De oplagen van de catalogus in het Nederlands en het Frans zijn uitverkocht. Van die in de Engelse en Duitse taal is nog een klein aan tal beschikbaar. INSPECTEUR CALLAGHAN SLAAT WEER TOE. Slim Callaghan en Lemmy Caution zijn twee legendarische figuren, ont sproten uit het vruchtbare brein van Peter Cheney. Callaghan bezit alle kwaliteiten, die hem tot een figuur maakten, voor wie geen een opdracht te gevaarlijk is. Hij is elegant, sterk, drinkt als een ketter zonder ooit dronken te worden, èn zijn onver schillige charme mist nooit haar uit werking op de vrouwen. Kortom, een ideale rol voor Tony Right. Men herinnert zich „Callaghan en de geheime code" - en ook deze keer is Willy Rosier erin geslaagd een film te maken, waarin sensatie en dolle situaties de hoofdschotel vor men. Vrijdag t.m. zondag. Toegang 14 jaar. „DE KONING DER COWBOYS" Roy Rogers, wiens rol weer ver tolkt wordt door Smiley Burnette, krijgt weer eens de opdracht een ben de te ontmaskeren. Daarom sluit hij zich aan bij een toneelgroep die altijd daar optreed, waar de, ditmaal bom aanslagen, plaats vinden. Het is hem spoedig duidelijk, dat hij op het goede spoor is, en er is veel moed en durf voor nodig om achter de geheime code van de bende te komen. Door deze code komt Roy dan te weten, wanneer en waar de schurken hun nieuwe terreurdaden zullen houden. Daardoor kan hij tij dig waarschuwen, doch de „toneel spelers" ruiken lont, en komen ein delijk te weten wie hij in werkelijk heid is. Geholpen door zijn vriend Kikker ontsnapt Roy gelukkig aan hun wraak, en kan hij de bende over leveren aan de sherrif. Zondagmiddag 3 uur. Toegang alle leeftijden. Rinaldo, de helper van de hofmaar schalk Concini. Francois de Capestang, gespeeld door Jean Marais, die zijn vrienden te hulp gesneld kwam, is zwaar ge wond, en ontsnapt aan de dood, door dat zijn aanvaller gedood wordt door een onbekend meisje, dat op even ge heimzinnige wijze verdwijnt als ze ge- 1 Dit Is de titel v»n het nieuwe boek van Dr.W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's In fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een komen is. Als Francoirs herstelt is van zijn verwondingen, gaat hij op reis naar Parijs, om bij de hofmaar schalk aan te dringen op ordemaat regelen in de provincie. Hij ziet hQe een koets overvallen wordt door Ri- naldo's mannen, en ontdekt het meis je dat hem gered heeft. Ondanks zijn dapperheid kan Francois niet voorkomen, dat het meisje gevanke lijk weggevoerd wordt. In Parijs ontdekt hij wie het meis je is. Het is Gisèle, de dochter van de Hertog van Angoulême, de leider van het verzet tegen de doortrapte Cocini. Vrijdag t.m. zondag. Toegang 14 jaar. NEW ORLEANS BIJ NACHT. De Rechercheurs Conroy en Beau- jac krijgen opdracht, de moordenaar op te sporen van een nachtclubdanse res, die in haar hotelkamer om het leven is gebracht. Voordat ze de moordenaar echter kunnen opsporen, vermoordt deze echter nog 'n vrouw. De moordenaar weet dat er een ge tuige was bij de moord, n.l. „Papa" Die nieuwe BRILLEZAAK in de GROTESTRAAT 220 daar ga ik mijn BRIL kopen Doet zoals velen BRILLENSPECIALIST GROTESTRAAT 220 - tel. 3560 - WAALWIJK Leverancier voor ALLE Ziekenfondsen MAIGRET EN HET RAADSEL VAN SAINT-FIACRE. Dit Simeon mysterie voert Mai- gret naar zijn geboorteplaats, Saint- Fiacre. De gravin van het kasteel al daar, gespeeld door Valentine Tes- sier, heeft een brief ontvangen, waar in staat, dat zij de mis van Aswoens dag niet zal overleven. Maigret gaat er incognito naar toe, om de vrouw te beschermen. De ietwat aanstellerige secretaris van de gravin vertelt hem, dat de zoon van de gravin, Michel Auclair, een nogal roekeloos levend personage, voortdurend schilderijen uit het kasteel verkoopt om aan geld te komen. Maigret doet zich nu voor als kunstkoper. Op aswoensdag heeft Maigret zich echter verslapen, en komt iets te laat in de kerk. Tot zijn opluchting bemerkt hij spoedig dat de gravin in goede gezondheid aanwe zig is. Toch... nog geen vijf minuten later blijkt ze zittend te zijn overle den. De zoon van de gravin heeft een paar uur later een krant bij zich, waarin staat dat hij zelfmoord ge pleegd heeft. Daarom geeft de dok ter als reden op hartverlamming. Stap voor stap maakt de toeschouwer dan het onderzoek mee van de be roemde politiecommissaris. De regie van deze ongetwijfeld zeer goede film is in handen van Jean Delannoy. De rol van Maigret wordt natuurlijk weer vertolkt door Jean Gabin. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. DE VRIJBUITER. In 1616 wordt het kasteel van de markies de Teynac platgebrand door Batiaan, die meespeelt in het orkest je van de nachtclub. Deze begrijpt natuurlijk dat de moordenaar zal trachten hem te doden, daarom vlucht hij naar een van de achterbuurten, doch de moordenaar vindt zijn spoor, en als deze op het punt staat Bastiaan neer te steken, wordt hij overvallen door de beide rechercheurs, die de plannen van de moordenaar hebben doorzien. De arrestatie van de man brengt Conroy en Beaujac op het spoor van een bende narcotiahande- laren, die in de stad opereert. In hun jacht naar de bandieten ontmoeten de politiemannen echter vele gevaren, maar hun vastberadenheid redt hen telkens uit de macht van de narcotia- handelaren. De rollen van Conroy en Beaujac worden vertolkt door Stacy Haris en Louis Sigro. De film wordt geregi- seerd door John Sledge. Maandag en woensdag. Toegang 18 jaar. AGENDA rsrsi Musis Sacrum Vrijdag t.m. zondag „Inspecteur Callaghan slaat weer toe". Toegang 14 jaar. Zondag 3 uur „De koning der cowboys". Toegang 14 jaar. Maandag en woensdag „Maigret en het raadsel van Saint Fiacre". Toegang 14 jaar. Raadhuisplein Zaterdagmiddag 2.30 uur Hondenshow. Luxor Vrijdag t.m. zondag „De Vrijbuiter". Toegang 14 jaar. Maandag en woensdag „New Orleans bij nacht". Toegang 18 jaar. I i:«rpT-rr'

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5