iSpOJit 149,75 w. s. c. DIAGONAAL IN ZWART/WIT 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 26 OKTOBER 1962 14 de mantel waar uvéle seizoenen plezier van. lrelot! UTRECHT EINDHOVEN ARNHEM DEN BOSCH t I Voetbalsport Het geheimzinnige geval Blythe R. K. C. R. W. B. Baardwijk N. E. O. De mantel die volgend jaar (en daarna) nóg niet uit de mode is. Waar U altijd en overal chic mee bent. De bontcol kan af, en toont dan een geestige „col mandarin". Hetzelfde zwartglanzende bont om Uw polsen maakt zelfs Uw gebaren eleganter. Mt. 36/44. Een gevarieerde keus in bonthoedep (reeds van f 29,75sjaals en handschoenen. de Nieuwevaart. Een dezer dagen zal men, middels een huis aan huis-circulaire, de be volking opwekken, iets voor deze bazar te schenken, hetzij geldelijk of in natura. Aan deze bazar is tevens een grote verloting ver bonden en als hoofdprijs heeft men hiervoor reeds de beschikking verkregen over een volautomatische bromfiets. Als blijk van waardering van is deze bromfiets door een inwoner van Capelle (wiens naam wij in een volgend artikel zullen vermelden) tegen een zeer gereduceerde prijs aan het comité ter beschikking gesteld. Zulk een medele ven stemt het comité en ook het bestuur van Kunst na Arbeid tot grote vreugde. Daarom betwijfelt het comité het ook niet of zeer velen zullen iets ten geschenke keven voor deze bazar. En Kunst na Arbeid ver dient het ook. Nimmer heeft men tevergeefs een beroep op dit korps gedaan. Steeds 6taat men klaar. Wij mogen hierbij denken aan de jaarlijks door de wandelsportvereni ging te houden wandeltochten aan de mede werking te verlenen bij de viering van de verjaardag van H. M. de Koningin; het op luisteren van de jaarlijkse Oranjedag geor ganiseerd door de O.V. Wilhelmina; de me dewerking bij de jaarlijkse collecte voor 't Prov. Anjerfonds. Ook uit andere hoofde verdient de vereniging het. Het bestuur van Kunst na Arbeid heeft het initiatief geno men voor de oprichting van een jeugdkorps en van een tamboerkorps. Men ziet, ook voor de vrijetijdsbesteding van de jeugd zorgt Kunst na Arbeid. De oprichting van beide korpsen is zeer juist gezien. Men houdt hierdoor de jeugd van de straat. Voor beide korpsen heeft men zorggedra gen voor goede en bekwame leiders. Doch om dit alles in stand te houden is geld no dig. Door middel van het houden ener ba zar hoopt men de muziekvereniging weer 'n financiële injectie te geven. Laat het daar om ook een goede injectie zijn. Werkt allen mede om deze bazar te doen slagen. Gaven of giften kan men bij het comité of be stuur thans reeds afdragen. MUZIEKUITVOERING Het fanfarekorps Kunst na Arbeid hoopt op 6 en 7 november a.s. in de zaal van mevr. Cové-v. d. Haart aan de Nieuwe vaart, de jaarlijkse uitvoering te houden. Het programma voor de pauze wordt ver zorgd door Kunst na Arbeid en de bezoe kers zullen hun hart kunnen ophalen aan een 6-tal zeer mooie muzieknummers. Het tweede gedeelte van deze avonden zal ver zorgd worden door de bekende Bossche toneelvereniging De Spieghel. Dit gezel schap zal opvoeren de klucht in drie be drijven van Anne Marie Kok en Johan Blaa- ser, getiteld: „De onbekende wereld". Als U een avondje uit wilt en echt wilt genieten van goede muziek en van een goed toneel stuk, dan moet U niet verzuimen een van deze avonden bij te wonen. U bent van har te welkom bij Kunst na Arbeid. Reserveer daarom een van beide genoemde data om een bezoek te brengen aan de muziekuit voering van de plaatselijke muziekvereni ging Kunst na Arbeid. MARIJKE-RIT 1962. Op 1 november a.s. (Allerheiligen) or ganiseert de motorclub Marijke alhier, weer zijn jaarlijks terugkerende Marijkerit. Deze rit staat in verre omgeving bekend als een van de best uitgezette ritten. Deze oriënte- ringsrit, welke volgens het KNWV-regl. '62 door de heren A. van Oversteeg en W. Musters is uitgezet, belooft weer een mooie rit te worden en geeft elke rijder gelijke kansen. Behalve de zeer fraaie Marijko» wisselbeker zijn er zoals vanouds zeer waar devolle prijzen te winnen. Dit jaar is er ook een bromfietsklasse ingelast, waarvoor een aparte prijzentafel beschikbaar is, zulks in verband met de lager te rijden gemiddelde snelheid. Dit initiatief is zeer te prijzen. De bromfietsrijders worden verzocht zo vroeg mogelijk te starten, teneinde niet het risico te lopen, dat de controleurs hun pos ten hebben verlaten. De start is zoals steeds bij café De Witte Brug aan de Nieuwevaart en wel om 13.30 uur. We mogen elke lief hebber van de motorsport en ook elke bromfietsliefhebber wel aanraden aan deze Marijke-rit deel te nemen. Voor elke groep zijn er, zoals vermeld, waardevolle prijzen te winnen. Doktersdienst Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur zal de praktijk van dokter Gerlach voor spoedge vallen worden waargenomen door dokter Wijffels te Waspik. Tel. 04168—250. WSCTAC Door een gelijk spel tegen het sterk spelende RKVVU en de ne derlaag van WVO is WSC ernstig kanshebber gebleven voor de bo venste plaats van de ranglijst, het verschil met de leidende ploegen FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Een oorspronkelijke speurders roman door J F VAN NUGTEREN „Dat is niet best", mompelde hij, „dat betekent, dat ik nog tien da gen, de dag van vertrek meegere kend, heb, om met mijn bewijs te komen.,, „Tien dagenmompel de hij weer, verslagen. En dan dacht hij bitter: bewijzen wat voor bewijzen?.... Moest hij die helemaal uit Amerika halen? Hij legde de kopij van het docu ment terzijde en nam de afdruk van de foto voor zich. Nu, die im migratiedienst wist wel wat hij deed. Die leverde geen half werk. Men zou waarachtig de indruk krijgen, dat het Britse Rijk al bij voorbaat rekening hield met de mogelijkheid, dat elke willekeuri ge bezoeker voor een betrekkelijk lang verblijf in Engeland, een mis dadiger zou kunnen zijn. Daar stond signor Scarati, tweemaal ge fotografeerd eenmaal en profi- lie en dan nog eens en f*ce. Jefferson bleef lange tijd naar de f ace-foto kijken en Scarati keek al die tijd Jefferson aan. „Hm, vriend," sprak Jefferson tot de man op de foto, „mijn smaak ben je niet bepaald, maar ik kan me toch indenken, dat de vrouw tjes hun hoofd door je op hol kun- nij laten brengen: vooral blondjes" Afgaande op zijn eerste ontle ding luidde Jeffersons conclusie: een mengeling van hartstocht, wreedheid en vastberadenheid. Bij het onderdeel „charme" zou hij dit liever vervangen door sadisme. „Ja, Don Juan," sprak Jefferson tot het beeld voor hem, „dat er heel wat vrouwtjes zijn, die zonder veel aarzelen op je knappe facie verliefd worden, behoeft geen na der onderzoek. Maar dat jij, als je zekerheid hebt, dat een of andere schone nog iets bezit, waarmee je samen het leven op een prettige en kostbare wijze kunt genieten, niet kieskeurig bent in het kiezen van je middelen, staat voor mij vast. Jefferson stond op en tikte met zijn lange wijsvinger de foto om ver. Daar lag signor Rinaldo achterover. Jefferson grijnsde en had, toen hij de mooie man daar zo hulpeloos op zijn rug zag liggen, het dwaze gevoel, of hij hem in werkelijkheid een opstopper had gegevenknock-out „Ik durf op jou te wedden, Ri naldo. mompelde hij grimmig. „Ik heb zo'n idee, dat ik je wer kelijk nog eens knock out sla. Maar zover was Jefferson nog niet. Het mocht wat! Hij zou zijn onderzoek moeten uitstrekken tot over de oceaan. Amerika! Hij was zich maar al te goed bewust van de zee van moeilijkheden, welke hij zou ondervinden en ook zat de tijdnood, waarin hij verkeerde, hem danig dwars. Nu was Amerika voor hem volstrekt geen terra in cognita; meermalen was hij reeds naar de States over gestoken voor een onderzoek in een of andere criminele affaire. En ook had hij daar wel zijn relaties, waarop hij, zonder mankeren, kon rekenen. In New York was daar bijvoor beeld David Hack. Hacky zoals Jefferson zijn vriend en collega intiem noemde. Evenals Jefferson was Hack criminaloog en vervulde bovendien de functie van hoofd van de detective-afdeling Pinker- ton in New York, de nevenknie van Scotland Yard in Londen. Als er één was, die hem de meest uit gebreide inlichtingen kon geven over de weduwe Champion en Sca rati, dan was dat ongetwijfeld Da vid Hack van Pinkerton in New York. Nog diezelfde avond schreef Jefferson een uitgebreide brief aan zijn collega en sloot de foto's van het weetal bij. De brief zou dezelf de nacht nog meegaan met het vliegtuig. Het telegrafische ant woord, dat hij gevraagd had in code te sturen, zou hij gerekend dat alles vlot verliep met een dag of drie kunnen ontvangen. Drie van de tien kostbare dagen, die hem nog resten, de dag van ver trek van het echtpaar meegere kend In die drie dagen van spanning had commissaris Bloombury ook niet stil gezeten. De prettige ver houding tussen hem en de nieuw benoemde procureur-generaal Hi lary Brunton, had hem de moed geschonken, de procureur een be zoek te brengen. Met veel aan dacht had deze de commissaris aangehoord. Daarna had de pro cureur 't dossier „Zelfmoord Law rence Blythe" bestudeerd. „Verdraaid zonderlinge zaak, commissaris", had hij daarna opge merkt. „Wat vindt u van de behandeling door de coroner, meneer Brunton?" „Hmehhoud me ten goe de, commissaris, het betreft hier een ex-collega van me." is er slechts een van enkele punten. Komende zondag spelen de oran- ie-zwarten wederom thuis en ook uitmaal ontmoet WSC een haar volkomen onbekende tegenstander in het Tilburgse TAC. Deze ploeg is in de middenmoot gehuisvest, doch de afstand in punten met de leidende ploegen en met WSC is dermate gering, dat ook deze te genstander nog volledige aanspra ken op een hogere klassering kan doen gelden. Van de capaciteiten en de speeltrant van TAC is WSC weinig bekend, hetgeen een waar schuwing temeer dient te zijn om op de hoede te zijn. Het is te ho pen dat de voorhoede kans zal zien tot meer productieve daden te ko men dan afgelopen zondag en be ter van de voorkomende kansen gebruik zal weten te maken. Gezien de goede klassering van de oranje-zwarten is het de moeite waard met enthousiasme en over leg te werk te gaan en te trachten de positie zodanig te verbeteren dat WSC een leidende rol kan blij ven spelen. De vooruitzichten voor een wedstrijd met goed spel en de nodige spanning zijn zonder twijfel aanwezig, en het is te hopen dat bij het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Peters een gedegen overwinning zal zijn behaald. Deze wedstrijd vangt om half drie aan. Het 2e elftal doet het bijzonder goed en verbaasd vriend en vijand met de behaalde schitterende re sultaten. Zondag a.s. dienen de re serves danig op te passen bij de uitwedstrijd tegen de bijzonder las tige tegenstander Helmond 2. Het 3e, dat nog ongeslagen is, gaat te gast bij Madese Boys 2 en heeft hiermede eveneens een zeer lastige klip te omzeilen. Het 4e elftal tenslotte speelt thuis tegen Berkdijk 3 en is favo riet voor de zege. Het 5e kan een weekje op de lauweren rusten met de zondag jl. behaalde 105 over winning. RKCRKSVA Na de fraaie derbyzege afgelo pen zondag treedt RKC zondag a.s. in het Olympia-sportpark om half drie in het strijdperk tegen RKSVA uit Schijndel. Avanti staat bekend als een ploeg met 11 doorzetters, die zich nooit voor het eindsignaal gewon nen geven. Mede-koploper Blauw Geel uit Veghel kon in Schijndel maar op het nippertje de volle winst behalen. Bovendien kan RKSVA bij eventuele puntenwinst de staartgroep verlaten. RKC-ers, een gewaarschuwd man telt voor twee. Afgelopen zon dag is door jullie getoond, dat er met snelle open aanvallen iets te bereiken is. Mannen, pak van de eerste minuut af de zaken weer goed aan, dan is de mogelijkheid zeker aanwezig dat RKC de volle buit weer binnen haalt. Wij hopen, dat heel de RKC-aanhang weer present zal zijn om het eerste spor tief aan te moedigen. RKC-ers succes! De voetballiefhebbers uit Waal wijk en omgeving weten dus waar ze zondagmiddag terecht kunnen. Van een bezoek aan het RKC- sportpark aan de Akkerlaan zult u beslist geen spijt hebben. Het verdere programma is: Dussense Boys 2RKC 3 14.30 uur Raamsdonk 3RKC 4 12 uur Berghem SportRWB Zondag a.s. gaat het eerste elftal van RWB op visite bij Berghem Sport. Deze pas gepromoveerde 3e klasser speelt haar wedstrijden met wisselend succes, maar op eigen terrein blijken zij moeilijk te ver slaan. RWB wacht dus ook zondag weer een zware opgave en zal dan ook van het begin tot het einde alle reserves moeten aanspreken, om de thuisreis mogelijk met één of twee winstpunten te aanvaarden. De po sitie van Besoijen op de ranglijst, begint er niet mooier op te worden en dus wordt het echt zaak, dat er in de naaste toekomst wat succes sen worden behaald. Jongens, werk, dus zondag van de eerste tot de laatste minuut, speel de bal zo snel mogelijk af, en wanneer dan de voorhoede nog wat op schot is dan is in Berghem vast door jullie te winnen. Op dit laatste houden wij het dus. Het zo succesvol spelende 2e elf tal speelt zondag eindelijk eens thuis en krijgt visite f Desk 3. Denk erom RWB-er Van wordt oppassen tegen de ,illil uit Kaatsheuvel. Wanneer P m de tegenstander niet onderS.^ wordt en jullie zelf met die m 1 taliteit voor de dag komen zondag bij Noad, dan du*J wij ook voor deze wedstriiri n overwinning te voorspellen fi€n Aanvang half drie. RWB 4 gaat op visite bij se Boys 3 en hier geloven Jfi; in een succes voor Besoiien «i*4 or 4n r»i,ooof, ~„i. JV"> ai zal iedere wedstrijd hard voor PPul moeten worden. Maar teeeï laatste zien de spelers van hPt, helemaal niet op. Aanvam? 19 4e Tenslotte sluit het zesde elftïn programma van a.s. zondag Sm van jl. zondag, menen wij gen veronderstellen, dat Rwr hun ViqI taa* «iam -j eerste thuiswedstrijd tegen H dan 3. Na da mooie 0vcTwl^ -at'Rj tC mo hun het zoet van "dë^verwinls? ook heeft gesmaakt, ook van H 8 den gewonnen kan worden Aanvang 12 uur. Het 3e en 5e elftal zijn 7Mut vrij. RWB-ers, allen veel suc^8 Dongen—Baardwijk Dongen zal zondag a.s. de ea« heer zijn van 't bezoekende Baart wijk. De vorige wedstrijden uk deze twee hebben zich altijd kenmerkt door spanning en sen? tie. De huidige positie van DonS,' is nu niet bepaald rooskleurig noemen. Met de zeer schamele du tenwinst van eén mogen zij drager noemen van de rode Sn taarn. Het is nog niet dikwijls voor' gekomen dat deze club zo slÏÏ voor de dag komt. Dongen h«5 altijd de beschikking gehad over - wilskrachtige en ook goed spelen de ploeg. Het is voor ons dan ooi- een raadsel waarom de Dongen, ren na 5 wedstrijden pas één puSi hebben weten te veroveren Het - als vanzelfsprekend dat door i, elftalcommissie van Dongen ieder zondag opnieuw naar de ideale formatie voor een winnend elftal wordt gezocht. Mogelijk zijn zij er deze keer in geslaagd. Hoe het ook zij: Baardwijk kan rekenen op gro te tegenstand. Dongen zal kost wat kost trachten door een overwinning van de onderste plaats te gerake': Baardwijkers, jullie hebben twee weken rust gehad. Toon de vele supporters, die ongetwijfeld as zondag in Dongen aanwezig zullen zijn, dat deze rust je goed gedaan heeft en dat de honger naar de bal en doelpunten zo groot is dat een overwinning alleen hiervan maar een afspiegeling kan zijn. Baard wijkers succes. Programma overige elftallen: Baardwijk 2Riel 2 14.30 uur Baardwijk 4—Right 'Oh 4 12 uur Baardwijk 3Raamsdonk 2 12 uur KrabbendijkeNEO Zaterdag gaan de NEO-mannen voor het eerst in dit seizoen de verre reis maken naar Zeeland en zal in Krabbendijke de strijd aan binden tegen de club van die naam. Krabbendijke bezet de tweede plaats met een punt voorsprong op NEO. Deze Zeeuwse ploeg beschikt over een goed elftal met een goede achterhoede met aan het hoofd de bekende doelman Kriegaard. Maai wanneer de voorhoede van NEO in vorm is zullen de gastheren het heel moeilijk krijgen. Mannen, we vertrouwen er op dat jullie zater dag in deze belangrijke wedstrijd je eigen geheel zult geven, dan zien we deze wedstrijd met ver trouwen tegemoet. Vertrek vanaf de viersprong om half twee. Het 2e elftal speelt een thus- wedstrijd ook tegen een Zeeuwse ploeg nl. WHS uit St. Annaland. De cadans is er een beetje uit bij de reserves. Maar wanneer er voor gewerkt wordt dan is succes mo gelijk. Aanvang half vier. Het 3e elftal reist naar Ooster hout om tegen SCO te spelen. Door de goede resultaten van de laatste weken is succes zaterdag niet uit gesloten. Op woensdag 31 okt. a.s. hoopt NEO haar jaarlijkse vergadering te houden in haar clublokaal caie Trompen. Daar er enkele belang rijke punten op de agenda staan worden alle leden verzocht deze avond aanwezig te zijn. Aanvang 7.30 uur. De procureur had de commissaris betekenend aangezien. „Natuurlijk, meneer Brunton, ik begrijp volkomen. De commissa ris had wat verlegen met de pijn lijke situatie, gekucht en met zijn hand over zijn kale schedel ge wreven. „Maar ziet u, nu., wat die Jefferson heeft ontdekt die extra vrije dag van dat dienst meisje, die Rosa. En dan die medi cijnen. Hilary Brunton had niets geant woord en was opnieuw het dossier gaan doorbladeren. „Vraag, of me neer Jefferson me eens komt be zoeken," had hij enkel gezegd. Bij dit onderhoud, waarbij ook de commissaris aanwezig was, ging de procureur overhellen naar de con clusies van Jefferson. Hij was nog al opgewonden en liet zich het woord „ongelooflijk" ontvallen, waarna hij de rest: „zulk een uit spraak" nog net inslikte. Hij wens te Jefferson geluk met zijn vondst, maar ook was hij maar al te over tuigd van de ontzettend moeilijke situatie waarin de ganse zaak ver keerde. Maar die vondst van Jef ferson deed de nieuwe procureur geenszins overstag gaan. Indien hij niet wist, dat hij een man met gro te gaven op crimineel gebied met 'n lange staat van dienst voor zich had, had hij niettemin kunnen den ken meteen dwaas of een fantast te doen te hebben. „Hoort u eens, meneer Jefferson begon hij, „uw hypothese is vol komen in strijd met wat u zelf het. vastgesteld. En ook nogal eh fan- tastisch. Blythe was ziek, verklaart u zelf en hij kwam op 22 novem ber werkelijk ziek thuis en kroop in zijn bed. Verschillende betrouw bare getuigen hebben zulks beves tigd." „Ik weet 't, meneer Brunton, gaf Jefferson toe. „Dat punt is voo. mij ook zo donker als de nacht. Maar de zelfmoord van Blythe. daar gaat 't om." „Nee, meneer Jefferson, daar gaat 't niet om." Brunton schu e hardnekkig het hoofd. „U weet we beter, meneer Jefferson. Daar g22, het niet alleen of speciaal om dat andere hoort er onafscheidelijk bij. Zonder het een is het an niet logisch verklaarbaar. Zie het juist, meneer Jefferson? „Glashelder, meneer Brunts maar op dat andere wacht ik juist. En als dat andere de jm- heid van mijn stelling bewijst is de rest enkel maar gevolg. De procureur-generaal keek ferson lang en zwijgend aan. (Wordt vervolgd

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 14