BINNEN- EN BUITENLAND Op de Altenaweg verrijst een pracht van een schoolgebouw voor moeilijk-lerenden en echt gehandicapten Spoxt DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 OKTOBER 1962 SOVJET-TANKER MOCHT DOORVAREN Premier Kroetsjef was de eerste die het voorstel van Oe Thant aan vaardde. Hij liet de secretaris-gene raal in een vriendelijk telegram we ten, dat hij zijn initiatief toejuicht en dat „de Sovjet-regering evenals u zich ernstig zorgen maakt over de si tuatie in het Caraïbische gebied en de tussenkomst van de V.N. noodzake lijk acht". De Russische afgevaar digde bij de V.N., Zorrin, benadrukte dat de Russische wapenzendingen naar Cuba voor twee of drie weken stopgezet zullen worden. Eerst basis weg. President Kennedy is alleen met 't door Oe Thant voorgestelde gesprek akkoord gegaan. Hij heeft zijn verte genwoordiger bij de V.N., Stevenson, opdracht gegeven met de secretaris generaal „inleidende besprekingen" te beginnen. Een woordvoerder van 't Witte Huis heeft uitdrukkelijk ge zegd dat de blokkade niet zal worden opgeheven. „De bouw van Russische bases op Cuba gaat onverminderd door. Russische schepen stomen nog steeds op naar het eiland. De enige manier voor ons om uit te vissen wat die schepen vervoeren is een blokka de". In Washington is men er van overtuigd dat Kennedy slechts dan met een zelfs maar tijdelijke ophef fing van de blokkade akkoord zal gaan, als de Russische bases Cu ba worden afgebroken en de raketten op het land worden verwijderd. VLIEGTUIG DAALT OP ZEE Alle 102 inzittenden in veiligheid Een passagiersvliegtuig van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Northwest airlines is met 95 passa giers en 7 bemanningsleden aan boord, nabij Sitka, op het eiland Ba- ranov, op zee gedaald, wegens een propeller-storing. Alle 102 inzitten den zijn gered. Het gemeentebestuur van Straatsburg heeft in het raam van de ontduivingbesloten om de be roemde kathedraal in deze stad met gelatine in te laten smeren. Men hoopt dat de duiven hierdoor zo ont moedigd zullen worden, dat zij deze „glibberige" plaats voor een andere verruilen. - Het Parijse kantoor van de Amerikaanse filmmaatschappij Twen tieth Century Fox heeft bekend ge maakt, dat president-directeur Dar- ryl Zanuck, de regisseur van de ge ruchtmakende rolprent „Cleopatra", Joseph Mankiewicz, heeft ontslagen. De regisseur werkte in de Franse hoofdstad aan de synchronisatie van de scènes met Liz Taylor en Richard Burton. Hem zou ook zijn gezegd, dat hij niet de regie krijgt van de film „Justine" naar de roman van Laurence Durrel, als de maatschappij tot verfilming van dit werk zou be sluiten. VIRUS VAN RODE HOND ONTDEKT Het instituut voor volksgezondheid van de Harvard universiteit heeft me degedeeld het virus, dat rode hond veroorzaakt, te hebben ontdekt. Ook het Walter Reer-instituut voor we tenschappelijk onderzoek, een insti tuut van het Amerikaanse leger in Washington, heeft dezelfde ontdek king gedaan. Hiermede is de weg ge baand voor de verkrijging van een vaccin om de ziekte onder controle te krijgen, aldus de Harvard univer siteit. Rode hond, ook bekend onder de naam Rubella, kan leiden tot blind heid, doofheid en hartkwalen bij on geboren kinderen. Voorts treedt de ziekte, in epidemische vorm, vaak op onder militairen, vooral onder dienst plichtigen. Voorts heeft de Harvard univer siteit een vaccin tegen mazelen ont wikkeld. Hiermede zijn thans proe ven gaande. OP 1 AUGUSTUS 1961 EEN AUTO PER 5 GEZINNEN Het aantal personenauto's in Ne derland, dat op 1 augustus 1961 602.500 bedroeg, was toen ten op zichte van 1960 met 18. procent ge stegen. De autodichtheid bedroeg één auto per vijf gezinnen tegen 1 TV- toestel per drie gezinnen. Het totale aantal motorvoertuigen was bijna een miljoen. Naast de 602.500 per sonenauto's waren er 176.400 vracht auto's, 102 motorrijwielen en 68.000 scooters, zo blijkt uit cijfers, verza- I mijeld in de door het Centraal Bu reau voor de Statistiek uitgegeven „statistiek der motorrijtuigen, 1 aug. 1961". Het aantal motorrijwielen daalde verder, ten opzichte van 1960 met 8,5 procent. Het aantal scooters nam, evenwel in het voorafgaande jaar, toe met 10 procent. 95 MILJOEN MINDER VOOR EIEREN De producten hebben dit jaar tot nu toe per ei gemiddeld 2,12 cent minder ontvangen dan in '61. De productie wordt voor de eerste negen maanden van dit jaar geschat op 4,5 miljard stuks. De verlaging van de gemiddelde opbrengst bete kent dus een totaal verlies van 95 miljoen gulden. Deze berekening werd woensdag gemaakt door de heer H. H. Garrels, voorzitter van 't produktschap voor pluimvee en eieren, op de openbare Met het oog op de feestdag van Allerheiligen (1 november) zal ons VOLGEND NUMMER VRIJ DAGMIDDAG verschijnen. Advertenties en berichten worden ingewacht tot woensdagmiddag. Twee aparte scholen onder één kap Dit jaar nog glasdicht Twee aparte scholen Stichting nazorg TRAINING VAN NED. ELFTAL Voor de interlandwedstrijd Neder land - Zwitserland, die op zondag 11 november in Amsterdam wordt ge speeld, is woensdagmiddag op het sportcentrum van de KNVB te Zeist de eerste centrale training van de uit achttien spelers bestaande selectie- ploeg gehouden. Piet van der Kuil (PSV) ontbrak wegens griep op het appèl, terwijl Tonny van der Linden (DOS) aan de kant de verrichtingen van de overigen op het speelveld ga desloeg. Een lichte blessure noopte hem hiertoe. Ook de ADO-spelers Clavan en Villerius waren niet geheel fit, zodat beiden de veldtrainW slechts ten dele meemaakten. Na een voorbespreking werd op 't veld het normale trainingsprogram. ma afgewerkt, bestaande uit een con ditietraining, baloefeningen en een op tactische voorbereiding afgestemd oefenpartijtje. Competitiewedstrijden district Waalwijk K.N.B.B. Wederom prachtige prestatie van LEO VAN CROMVOIRT Het geheimzinnige geval Blythe Een oorspronkelijke speurders roman door J. F. VAN NUGTEREN 55) „U wacht op het bewijs?" „Nu ja..." gaf Jefferson aarze lend toe, „wachten... en op het be wijs... ik zou het zo willen zeggen ik wacht op iets, dat me in staat zal stellen mijn fantastische hypothese tot werkelijkheid te maken. Meer kan ik, helaas, zonder bij u de indruk te vestigen van een dwaze fantast te lijken, nog niet vertellen. Ik kan u enkel zeggen, dat mij wachten of met succes bekroond zal worden, of..." Hij maakte een leeg gebaar met zijn lange armen „Fiasco..." Brunton keek opnieuw Jefferson zwijgend aan. Hij had tot dusver en kel maar gehoord van de befaamde criminoloog Jefferson en ook van diens speciale manier van werken, maar dat was dan ook alles. Hij aarzelde werkelijk. Scotland Yard in deze affaire, waarbij geen spoor van werkelijk bewijs werd geleverd, vol macht tot handelen te geven. Hij was pas benoemd en paste er toch voor, misschien met een daverende blunder zijn pas begonnen carrière aan de rechtbank in te zetten. En toch had hij veel vertrouwen in deze vreemde man, die daar zo'n fantastische theo rie ontwikkelde. Hij begon op en neer te lopen, stond opeens stil voor Jef ferson en zei dan tot diens verras sing „Hoe fantastisch uw theorie ook is, meneer Jefferson, zegt mijn ge voel, dat u misschien op de goede weg bent. Met eh... alle voorbehoud en voorzichtigheid door mijn ambt opgelegd, wil ik u mijn medewerking verlenen." „Ik dank u voor uw medewerking, meneer Brunton", zei Jefferson op gelucht, „maar waar het op aankomt is, dat u de commissaris in staat stelt, als het nodig is, onmiddellijk in te grijpen." „U bedoelt?" „Een bevel tot huiszoeking bijvoor beeld en eh... een bevel tot arresta tie." De procureur lachte fijntjes om de ze slimmigheid, maar zo liet hij zich toch niet beet nemen. Hij knikte en „Alles wat ik kan en mag doen is dat ik een bevel tot huiszoeking en ook tot arrestatie zal uitschrijven. Maar..." hij lachte weer veelbeteke- nend, „beide bevelen berg ik netjes op totdat ik zelf de overtuiging heb, dat ze gebruikt mogen worden." Hij richtte zich tot de commissaris: „En dan, commissaris, zal ik ze u geven. Wel, mijne heren?" Bloombury was zichtbaar ver heugd, doch Jefferson slechts matig. „Ik dank u, meneer Brunton", sprak de commissaris. Innig hoopte hij, dat hij nog eens in de gelegen heid zou worden gesteld, het arres tatiebevel ook inderdaad te kunnen gebruiken. Ja, de arrestatie van het echtpaar Scarati! Daarom ging het nu eigen lijk - de arrestatie van beiden? Of van Scarati alleen? Of enkel van de vrouw? Jefferson bewonderde inner lijk de slimme zit van de procureur - die wilde hem niet voor het hoofd stoten, schonk hem de indruk, dat ie, ondanks zijn bezwaren, toch wel vdor zijn theorie kon voelen, maar... eiste het overtuigend bewijs. Het bewijs, daar ging het immers om! Wettig en overtuigend! Het met zoveel ongeduld door Jef ferson verwachte telegram uit New York bleef uit. De grote kalender in Jeffersons kamer toonde 't getal 10. Zijn zenuwen waren tot het uiterste gespannen, zijn humeur was in die dagen van een dusdanig gehalte, dat Cleopatra maar stil in haar mand lag te treuren in haar eigen verblijf. Als James niet voor het goede dier had gezorgd, zou het volkomen verkwij nen van verdriet. Ook wilde het bij na niet eten. En James, op wie on willekeurig de geprikkelde stemming van zijn meester haar invloed deed gelden, was ook zo stil en terugge trokken. Maar dan - het was in de middag van de elfde mei - kwam James met een aangetekende brief uit New- York. „Toch is dat eigenlijk heel vlug, James", sprak Jefferson verheugd en opgewonden. „Binnen vijf dagen schriftelijk antwoord op een brief uit Amerika". „Ja, meneer", meende James, op gelucht door de blijdschap van zijn meester, nu die eindelijk het begeer de had, „met de snelheid van de wind gaat dat tegenwoordig." Maar nadat Jefferson ruw de en veloppe had open gescheurd en ner veus de brief ten einde had gelezen, bekroop hem een bittere ontgooche ling. De brief luidde als volgt Beste Jef, In recordtijd - gezien het wel erg korte tijdsbestek, waarin je je bewij zen moet leveren - heb ik alle ge gevens van het echtpaar Scarati (dus de twee geliefden hebben elkaar toch gevonden) verzameld. Hoewel er onmiskenbaar een pi kant geurtje rond het dartele echtpaar hangt, kan ik je toch van mijn kant, zelfs met behulp van de big boss, Pinkterton himself, helaas geen gram van bij de wet strafbaar gestelde zon den van een van beiden leveren. Nee, Jeffie, het spijt me geweldig voor jou, ouwe jongen, maar als je een van die twee, of misschien wel allebei, aan de galg wilt helpen, zal dat door je eigen bekende vernuft moeten gebeuren. Hier volgen dan de inlichtingen Eveline Luckhorst. Was als meisje van achttien jaar in 1938 verbonden aan een groot revuegezelschap. Zij trad maanden lang op als „De Blonde Engel", in het Metropolitan theater in New- York, waar zij uitbundig succes oogstte als revuester. Scarati, Italiaan van geboorte, zo als je zelf reeds weet, was inderdaad tijdens de wereldoorlog majoor bij het Amerikaanse leger. Voor de oorlog was hij artiest en kwam, nadat de revue al enkele maanden had ge draaid, eveneens in het revuegezel schap te werken waar „De Blonde Engel" optrad. Uit betrouwbare bron kwam ik te weten, dat hij smoorlijk verliefd was op de blonde revuester. Maar een zekere meneer Champion, Engelsman en vertegenwoordigend directeur van een tricotagefabriek in Manchester, die niet onbemiddeld leek, bleek ondertussen reeds met succes het broze hart van de blonde schoonheid te hebben bewerkt. Hoe dan ook, op zekere avond ver dween plotseling de aankondiging en ook de afbeelding van De Blonde En gel van de aanplakbiljetten en Eveli ne zelf van de planken in Metropoli tan. Gehuwd en wel stak het echtpaar Champion-Luckhorst naar Engeland over, waar Eveline inmiddels - zo als je me schreef - weduwe werd. Van Champion werd overigens be weerd, dat hij in financiële moeilijk heden kwam te verkeren, hetgeen misschien het feit verklaarde, dat zijn weduwe zondergeel middelen achter bleef. Dat is alles, Jef, wat ik je aan bij zonderheden over het jonge paar weet te vertellen. Tot mijn spijt gwn zwart vlekje.Ik hoop nochtans, dat je er iets mee zult kunnen uitrichten. Ben erg benieuwd, of je toch nog kans ziet, met je lange handen de strop om één van beiden of om hen gezamenlijk dicht te halen... Want daar schijn je het toch, als ik het goed begrijp, op toe te leggen. Hoewel ik moet toegeven, dat je daar met mijn gegevens zeker niet in zult slagen. (Wordt vervolgd) Administratie vergadering van het produktschap in Utrecht. 5000 GULDEN VERBRAND Tengevolge van goedbedoelde voortvarendheid van een dochter, zal het bejaarde echtpaar van der L. in Dordrecht zijn spaargeld van 5000 gulden moeten missen. Het gebeurde toen tijdens een schoon maak een stapel papieren die on der de vloerbedekking lagen in de vuilnisemmer verdwenen. Later bleak dat tussen deze papieren 5 biljetten van 1000 gulden lagen. Navraag bij de gemeentereinigings dienst leverde een ontnuchterend resultaat op, het geld was met het huisvuil reeds verbrand. Het be jaarde paar zal het geld moeten missen, omdat elke vorm van be wijs ontbreekt, er was niets meer van te achterhalen. Er heerst momenteel aan de Altenaweg nog een grote bedrijvigheid. Vrachtwagens van het zwaarste kaliber overbeladen met grint, zand of andere bouwmaterialen, zoeken zich omzichtig een weg over een omgewoeld pad, tussen verwarmingsbuizen en stalen balken door. Nog drukker in hun werkzaamheden, zijn de bouwvakkers, metse laars en stucadoors, timmerlieden en kraanmachinisten, die zich gezamenlijk inspannen om het gebouw voor zover dat nodig is „potdicht" te krijgen. Zij die zich de moeite nemen om er eens een kijkje te wagen, zullen met ons tot de conclusie moeten komen, dat er aan de Altenaweg in nauwelijks 11 maanden een berg werk ver zet is. Donderdag precies elf maanden geleden namelijk dirigeerden de heer van Roy, hoofd van de Don Boseoschool, in gezamenlijk in spanning met deken v. d. Hurk en met medewerking van enkele des kundigen, de eerste putring voor de bouw van de nieuwe school naar zijn bestemming. zullen ook ieder een aparte naam gaan voeren, St. Janschool voor de moeilijk-lerenden en waarschijn lijk (zeker is dit echter nog niet) Don Bosco-scliool voor de echt ge handicapten. Deze twee scholen zullen ook helemaal van elkaar ge scheiden blijven. Slechts twee dingen hebben zij ge meen, namelijk het hoofd der school, omdat de heer van Roy over beide scholen de scepter blijft zwaaien en de gymnastiekzaal. Het gebouw zal ook twee aparte hoofd ingangen krijgen. Een van die in gangen leidt naar een twee-klas- sige school, het is de school voor de echt-gehandicapten, waar mo menteel 19 kinderen verzorging, opvoeding en onderwijs genieten. De andere school voor de moeilijk- lerenden is onderverdeeld in 7 klassen, waarvan één lokaal be stemd is voor handenarbeid voor de jongens, een lokaal is ingericht als huiskamer, waar de kinderen dan onderricht krijgen in het ta fel dekken, stoffen, boenen etc. Deze „kamer" is door een glazen wand gescheiden van de „keuken". Hier staan ook een aantal gasfor nuizen opgesteld, waar de kinde ren mee leren omgaan. Ook de keuken is weer door een glazen wand gescheiden van een waslo kaal, voorzien van de modernste wasmachines en centrifuges. Onder toezicht van de leerkrachten wor den ze hier wegwijs gemaakt met de meest elementaire dingen ver band houdende met de huishoud- was. Het overblijflokaal, dat tevens in deze school is ondergebracht, kan eveneens dienen voor ouder avonden, vergaderingen en andere buitenschoolse activiteiten. Dat is dus nog geen jaar geleden. Er is veel werk verzet aan de Al tenaweg en de heer van Roy die, naar hij hoopt, binnen niet al te lange tijd, deze school in gebruik wil gaan nemen, is dan ook best te spreken over de gang van zaken. Nog voor het jaar 1963 zich zal ko men aanmelden, zal het gebouw „glasdicht" zijn, hetgeen wil zeg gen, dat de kachels geplaatst kun nen worden, zodat men aan Lel stoken kan, om de boel droog te krijgen. In juni zal het zover ge reed moeten zijn, dat de 92 kinde ren van de Don Boseoschool met 'n zucht van verlichting de deur van de „school" aan de Grotestraat voor de laatste maal achter zich dicht kunnen trekken om voorgoed te verhuizen naar een waardiger domein aan de Altenaweg. Men streeft er naar om begin sep tember de school voor moeilijk- lerenden en echt gehandicapten officieel in gebruik te kunnen ne men. Wie de officiële inzegening of opening zal komen verrichten is nog niet bekend. Naar het izch laat aanzien zullen mgr. Bekkers en mgr. Bluyssen rond die tijd in verband met het tweede Vaticaan se Concilie weer in Rome zitten. Het zijn eigenlijk twee scholen die zich verschuilen onder één kap en achter één enorme gevel van 130 meter lang. Het ene gedeelte zal worden bestemd voor de moei lijk-lerenden en het andere voor de echt gehandicapten. De scholen De school, die gebouwd wordt onder architectuur van de gemeen te-architect de heer Kobben, door aannemingsbedrijf Couwenberg uit Waalwijk, is bedoeld voor de gehele Langstraat, Loon op Zand, Kaatsheuvel en Heusden en voert naar aanleiding daarvan het pre- dicaat „streekschool". Vijf leer krachten, plus het hoofd van de school, de heer van Roy, die op het ogenblik met vang- en vlieg werk in de Grotestraat alles in het werk stellen om hun plicht zo goed mogelijk te vervullen, zich daarbij behelpend met de riemen die zij hebben, zullen er geen moment om treuren, wanneer zij het vol gend jaar helemaal in het nieuw worden gestoken. Eerst dan zullen zij ook over kunnen gaan tot de aankoop van nieuw spel-materiaal, nieuwe stoelen en tafels, (de tafels bureau-modellen zijn door de heer yan Roy zelf ontworpen. Het bo venblad is draaibaar en bestaat aan de ene kant uit een zinken plaat, terwijl de andere zijde wordt gevormd door een normaal schrijf blad. Dit draai- of tuimelblad, maakt deze tafels buitengewoon ideeaal om mee te werken). Nieuw ook zal de stichting Na zorg zijn die men van plan is in 't leven te roepen. Momenteel valt Waalwijk wat betreft de nazorg nog onder Oosterhout, maar met een eigen stichting staat Waalwijk ook wat dit betreft op eigen benen, hetgeen het efficient werken wat betreft de nazorg uitermate zal bevorderen. In onze editie van vrij dag a.s. hopen wij iets meer te ver tellen over het werk en het doel van deze school. MOOIE RESULTATEN OOK VAN DIVERSE ANDERE SPELERS In de afgelopen week zijn de competitie wedstrijden in het district Waalwijk voort gezet, en als grote triomfator kwam ook nu weer Leo van Cromvoirt van Nooit Vol leerd 2 uit de bus. Deze constant uitstekend spelende jonge biljarter was ook ditmaal weer bijzonder goed op dreef en met een serie van 167 car. en een gem. van 53.33 gaf hij J. Passier van Ons Genoegen, die toch ook een zeer verdienstelijke partij öpeelde (h.s. 35, gem. 13.50) geen schijn van kans. Trouwens het succes van Nooit Volleerd 2 was ditmaal volledig, want met niet minder dan 8-0 werd Ons Genoegen 1 ditmaal het kind van de rekening. Hoewel iets minder dan we van hem gewoon zijn. speelde ook Berry van Cromvoirt van BSV 2, toch nog altijd een prima partij met een gem. van 20 en een h.s. van 102 car. Dit deed ook J. van Helvoirt van HBS I, die een gem. van 28.50 en een h.s. van 58 car. liet aantekenen. De overige vermeldens waardige prestaties in klasse C waren die van G. Roomer van OOG I (gem. 20.71, h.s. 67 car.), van Ad van Cromvoirt van BSV I, gem. 15.64, h.s. 70, en van P. van Huiten van 't Zwaantje I, gem. 15.62, h.s. 76. Een prima prestatie leverde eveneens C. v. d. Sanden van OOG I, die een fraaie serie van 56 car. scoorde en zijn partij met een gem. van 8.57 beëindigde. Ook in kl. C waren er enkele spelers die een uitste kend resultaat bereikten, n.l. J. van Beers van KOT I Waalwijk, met een gem. van 5.80 en een h.s. van 27 car., en L. Kuijs van DGL met een gem. van 5.71 en een h.s. van 18 car. Verder waren er in klasse D de prachtige 8-0 overwinningen van DGL I op OOG 2 en van Ons Genoegen 2 op KOT 1 Elshout. In klasse E was het Th Verdonk van Ons Genoegen 3, die prachtig op dreef was en een gem. van 3.40 liet noteren. In deze klasse leverde OOG 4 een uitstekende prestatie door KNA 2 met 8-0 te verslaan. Gewoontegetrouw geven we we derom een beknopt overzicht van de ge speelde ontmoetingen Klasse C. In klasse C ontving HBS I ditmaal Nooit Volleerd I. Over de presta ties van J. v. Helvoirt schreven we hierbo ven reeds en hoewel zijn tegenstander J. Vissers van Nooit Volleerd kranig partij gaf (gem. 13.60, h.s. 66 car.), moest hij toch het loodje leggen. Jo van Delft van HBS toonde zich de meerdere van L. van Crom voirt sr. van Nooit Volleerd I, terwijl Fr. v. Delft, Ad Slaats van Nooit Volleerd ver sloeg. Alleen Tony v. d. Wiel kon het dit maal niet klaren tegen de uitstekend spe lende voorzitter van Nooit Volleerd, Frans Slaats, zodat deze ontmoeting eindigde in een 6-2 overwinning voor HBS I. BVO I kreeg 't Vosje I op bezoek en wist de helft van de winstpunten in eigen huis te houden. W. Lamers van BVO bleef ditmaal de baas over H. Maas van 't Vosje, terwijl ook J. v. d. Wiel van BVO een overwinning wist te behalen op M. Lommers van 't Vosje, doch G. v. Velthoven van BVO moest zijn meer dere erkennen in A. Pullens van 't Vosje, welke laatste een mooie serie van 47 scoor de, terwijl H. Pelders van BVO verloor van A. van Oers, zodat de uitslag 4-4 werd. OOG I, dat BSV I ontving, kon het ook ditmaal niet verder brengen dan een gelijk spel. G. Roomer van OOG 1 wist royaal te winnen van Ad v. Cromvoirt van BSV I, hoewel deze partij van beide kanten op een zeer behoorlijk peil stond. Cor v. d. Sanden van OOG I, een zeer constante speler mo menteel, versloeg ook ditmaal gedecideerd R. Maas van BSV, doch G. Brok van OOG verloor van Peter van Cromvoirt, terwijl J. Phillippart en M. Slaats van BSV zijn meer dere moest erkennen. Uitslag dus 4-4. BSV ,2 was ditmaal de gastheer van de koploper in klasse C, 't Zwaantje I en ook nu moest BSV 2 de meeste winstpunten aan de gasten afstaan, hoewel Berry van Crom voirt met ruim verschil zijn partij van M. van Bracht van 't Zwaantje won Doch dit waren de enige 2 winstpunten die BSV ditmaal wist te vergaren, want A. v. d Ven van BSV kon tegen de sterk spelende P v. Huiten van 't Zwaantje niet op, terwiii F. van Hoof van BSV de overwinning moest afstaan aan Tiny Teurlings van 't Zwaantje en P. v. d. Mee verloor van André Hamers De uitslag werd dus 2 - 6 in 't voordeel van 't Zwaantje 1. De laatste ontmoeting in kl C was die van Nooit Volleerd 2 - Ons Ge noegen I. De partij Leo v. Cromvoirt - Jan Passier vermeldden we reeds en schijnbaar trokken de overige spelers van het viertal van Nooit Volleerd 2 zich aan hun kopman op, want C. Teurlings won met een gem. van 9.25 en een h.s. van 48 gedecideerd van L. Pullens van O.G. J. Verheijden met groot machtsvertoon van M. Kuijs en ten slotte H. de Jong van J. Swinkels, zodat het succes van de gastheren compleet werd met een 8-0 overwinning op het viertal van Jan Passier. Klasse D. In klase D ontving DGL I- OOG I en stuurde de gasten met lege han den huiswaarts. L. Kuijs van DGL had dit maal geen moeite om G. Panders van OOG 2 te verslaan. Cor Rombouts won van J. Hoevenaars van OOG 2. A. v. Velthoven van H. Muller en tenslotte Ko de Nijs van N. van Os. 8-0 voor DGL I was dus het resultaat van deze ontmoeting. Centraal I was de gastheer van KOT I Waalwijk, doch moest zich ditmaal met de halve winst te vreden stellen. A. Teurlings van Centraal moest ditmaal uitgesproken zijn meerdere erkennen in de uitstekend spelende J. van Beers van KOT W. Ook A. van Gelder van Centraal verloor van A. v. d. Pennen van KOT W, doch V. Smid won van J. v. d. Velden cn Th. Timmermans van Centraal bracht door een overwinning op A. Kerk hof van KOT de belans weer in evenwicht, 4-4. Ook Nooit Volleerd 3 deelde me; H BS 2 de punten broederlijk samen. W. Swin kels en Ad Verkooyen van Nooit Volleerd 3 wonnen resp. van Chr. van Delft en H. Pul lens van HBS 2, doch Ant. Verkooyen en L. Slaats van NV 3 moesten de punten af staan aan resp. A. Rombouts en A. v. Mook van HBS, zodat de uitslag 4-4 werd. 't Zwaantje 2 ontving ditmaal Keesje 1 en wist zowaar laatstgenoemd viertal een 6-2 nederlaag toe te brengen. Alleen C. van Meulekom van 't Zwaantje verloor van J. Knuist van Keesje, doch A. Verhoeven versloeg J. Blom en C. Berkelmans van 't Zwaantje, die twee partijen voor zijn re kening moest nemen, versloeg M. Knulsten H. Klerks van Keesje, vandaar bovenge noemde uitslag. Ons Genoegen 2 dat KOT I Elshout ontving, schoot ditmaal geweldig uit hun slof, waarvan KOT E met 8-0 de dupe werd; P. IJpelaar, W. Herman, L. v. Hilst en H. Heuveling versloegen resp. Jn- zen, J. van Dongen, H. Kleijn en A. Kol- mans van KOT, zodat de Elshoutse spelen met lege handen huiswaarts keerden. De laatste ontmoeting in kl. D. was die tussen KNA I en BVO 2, die eveneens in een 4-4 gelijk spel eindigde. Joh. van den Heuvel en De Rouw van BVO 2 wisten hun partijen te winnen van resp. W. v. Heesch en M. Heesbeen van KNA I, doch G. Ou- werkerk en H. Rombouts van KNA brach ten door overwinningen op resp. A. van Muilekom en F. v. d. Steen van BVO, de partijen weer op gelijke voet. Klasse E. In klasse E kreeg KNA 3 be zoek van BSV 3, doch alleen van Rijswijk van KNA wist door een overwinning op P. Schellekens van BSV 2 winstpunten te verzamelen. Hamers, C. de Jong en Eekels van KNA verloren van resp. A Verkooyen, Jo van Bladel en Jan v. Bladel van BSV. Uitslag werd dus 2-6 voor BSV 3. OOG I ontving KNA 2 en haalde de volle buit bin nen doordat Jac. Didden, G. Molegraaf. Th v Huiten en Jac. Molegraaf van OOG 4 wonnen van resp. W. Schoelitz, H. Sleen- hoff en J. Swinkels (2 partijen) van KNA2. Uitslag dus 8-0 voor OOG 4. HBS 3 was de gastheer van KOT 3 Elshout eti het waren hier de gastheren die de meeste FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" zei

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 2