wAAlwrjkse en lanqstRMtse couRAnt f/0m WASPIK Uit tic Langstraat Sprang-Capelle pr-'\ BRILLEN afwezig iimen MAANDAG 5 NOVEMBER 1962 84e JAARGANG No. 87 ui ^kse Stoomdrukkerij An toon Tielen .acteUr: JAN TIELEN 'Zaer 1069687 verschijnt 2 x per week men Dr p. J. V. d. wouw 8 t.m. 13 november ihout LEDEK WAREN IIEIS vandaag morgen overmorgen Lederwaren- show Haarsteeg Heusden Sprang Capelle Capelle Voor dit blad wordt in CAPELLE (route Heistraat - Hoogevaart) een ijverig en betrouwbaar COLPORTEUR gevraagd Zo spoedig mogelijk. Aanbiedingen aan ons bureau te Waalwijk. Raamsdonksveer VAN MAA.R^N Dat is de Zaak voor Korte berichten )e tcho vAn het Zuióen Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.8* f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" CARNAVAL 1963 ag j.l. is er een vergade- Jiouden van de Raad van Elf Uavakverenigingen en kas ban Drunen. Na vijf jaar '-1 in Drunen was men eens- "Jvan mening dat het streven p n de Carnaval steeds groot- v Verhaak neemt waar. Tel. 223. Drunen. maken. Op deze vergadering "een commissie benoemd die 'ui belasten met de voorbe- ,-en Deze commissie bestaat -ee' leden van de Raad van Je leden van de carnavals dagen en twee van de kas- ':"Besloten werd at a.s. zon- 11-11 avond gevierd zal Deze avond wordt dit jaar ;en in de zaal van café Els- Hier zullen de verenigingen -iineerd aanwezig zijn alsook met zijn gevolg en Hofka- jrwyl ook enige atracties ge- zijn. Op deze avond heeft ien vrij toegang (liefst ge- -eerd). Aanvang half acht. Egt in de bedoeling van de -tie Carnaval Drunen tus- 11-11 avond en Carnaval '-eer dergelijke contactavon- houden. TAFELTENNIS .::schillende teams van „Smashers" ion gunstig weekend. Het eerste da- j kreeg „Ruiterslag" uit Berlicum «ken won daarvan met 10-0. Het stones ging naar TTVD in Drunen tü'ieeen 6-4 overwinning. Het eer- iBteom wist van Goirke uit Tilburg on met 10-0, terwijl het 2e heren Never Despair 's-Bosch tot een gelijk te brengen. Het 2e junioren ging Bock bij PJC te Vught en won met Het le juniorenteam kreeg NVR op 1 Het kwam tot een gelijk spel. OPLEIDING MUZIKANTEN. :;!fiding van muzikanten, die vroeger slere leden van een gezelschap was OTUwd, maar sinds jaren al meer aan e*n was toevertrouwd, heeft een vorm gekregen, nu definitief een ij tot stand is gekomen. Het doel van editing, genaamd „gewestelijke op- roor blaasmuziek" zal de plaatse- :aiek en drumbandcorpsen ontlas- c de zorg voor opleiding van jonge mten. Het ligt in de verwachting ae stichting de basis zal zijn voor 3 te vestigen muziekschool voor Dru- omstreken. In het bestuur hebben ade heren Joh. van Delft, voorzitter; Ms, secretaris-penningmeester; J. an,H. Muskens, W. Klerks, J. Merks Vissen. Tot hoofdinstructeur is aange- heer A. Molenschot te Tilburg, s!jie instructeurs zijn de heren Jacq. 0 H. Klerks Azn., H. Muskens, W. oen N. Smits. De opleiding staat on- üentieve erkenning der R.K. Fede- 5 zal voor gevorderden ook de mo- c-1 opstellen de diploma's der fede- 2 behalen. Aanmeldingen kunnen Ken via de plaatselijke verenigingen ie secretaris de heer Jacq. Merks. COMITÉ JEUGDBELANGEN le stafkamer van de Vijf hoeven te ezijn afgevaardigden van alle jeugd- r(z uit Vlijmen in vergadering bijeen tHet doel van deze bijeenkomst was 'na te gaan welke mogelijkheden er om te komen tot een samenwerking ie verschillende groepen onderling welke onderwerpen er zijn die -'.erparochieel aangepakt kunnen dan door iedere vereniging afzon- 1 Gebleken dat de financiële toe- Cnn het gebouw en de inventaris heel :,ensen overlaten. Ook voor wat het zelf betreft zijn er vele manke- Besloten werd daarom eerst hierin f zaken te stellen, voordat hulp van zal worden ingreoepen. --Vijfhoeven zullen verder in de toe- tjainingsavonden onder leiding van :''?e mensen worden belegd voor «n leiders. Ook zal men trachten ^erse jeugdgroepen die al dan niet fmcerd zijn, tot gezamenlijke activi- I[ komen. Tenslotte werd een voor ste jeugdbelangen opgericht, waar- -^•5 hebben de dames G. van Oyen en -Wrd en de heren Rabou en de Poor- ""■'jl daaraan nog een nader aan te 'aalmoezenier zal worden toegevoegd. Bit moment nog niet bekend is of verenigingen belangstelling heb- samenwerking, wil 't voorlopig co- niet opwerpen als het comité van In dit verband werd o.a.' gedacht j0* en culturele verenigingen, die een mensen tot lid hebben. De eerste werkzaamheden zullen bestaan uit het maken van een deugdelijke inventarisa tie van het totale jeugdwerk in Vlijmen en een onderzoek in te stellen naar de behoef ten en wensen, om daarna met goed gemo tiveerde voorstellen voor de dag te komen en verdere activiteiten te kunnen ontplooien. H.v. d. DUNGEN GEHULDIGD Afscheid na 35-jarige loopbaan bij P.T. T. Daar verleden week melding kon worden gemaakt van een broer van H. v. d. Dungen die 50 jaar in dienst was bij bierbrouwerij Het Hert alhier, is het nu H. v. d. Dungen, die 35 jaar in dienst was bij de PTT alhier. Dezer dagen werd hij te zijnen huize aan de Molenhoek gehuldigd. De directeur van het postdistrict Den Bosch de heer Arts en de adj. directeur de heer van Diessen spraken de scheidende besteller toe. De heer Arts overhandigde hem een oorkonde voor 35- jarige trouwe dienst, 's Avonds kwam het personeel van het postkantoor bij de jubi laris bijeen voor een tweede huldiging. De directeur de heer Broeren sprak hem toe en de heer Koks bood hem namens het per soneel een rookstel aan. De heer v. d. Dungen is op 1 dec. 1927 als besteller bij de PTT in Vlijmen in dienst gekomen. Zijn collega's hebben hem leren kennen als een opgeruimde en behulpzame postbode, die morgen om half 6 en nooit later, present was. Ook in het dorpsleven is de jubilerende en scheidende beambte 'n geziene en hulpvaardige figuur. De heer v. d. Dungen heeft er officieel bijna 40 dienst jaren opzitten, omdat zijn jaren in militaire dienst dubbel tellen. De heer v. d. Dungen heeft de dienst ge lijktijdig verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. 25-JARIG DIENSTVERBAND PTT Zaterdag 10 nov. zal de heer P. Broeren directeur van het postkantoor te Vlijmen de dag herdenken dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de PTT. De jaren hiervan in Vlijmen doorgebracht, viel hij op door zijn vriendelijkheid en behulpzaamheid. Maar ook buiten zijn beroep heeft hij voor het verenigingsleven in Vlijmen veel gedaan. Niets was hem teveel. De jeugd carnaval en de St. Nicolaas-actie voor de in Hotel Verwiel jeugd, gaf hij steeds zijn volle medewer king. Zang- en muziekverenigingen was hij ten dienste door 't organiseren van motor cross en wielerwedstrijden, om de kas te versterken en zo kan men doorgaan. Verder deed hij veel voor de belangen van de ge meente; Zijn lijst voor de raadsverkiezing van 4 jaar geleden was een groot succes, maar dit jaar overtrof zijn lijst alle ver wachtingen, 6 zetels eiste hij op, een bewijs dat hij het algemeen belang diende. Daar om zal het zaterdag 10 nov. aan belang stelling niet ontbreken in Hotel Prinsen, waar van 3 tot 5 uur gelegenheid is om te feliciteren. Vergeet dit niet en zorg dat deze dag voor de heer Broeren een onvergetelijke wordt. PIET v. OYEN TER AARDE BESTELD In verband met Allerheiligen en Aller zielen werd Piet van Oyen woensdag ter aarde besteld. Volgens wens heeft de Raad van Elf en gevolg van Carnaval hem naar zijn laatste rustplaats gebracht, diep in het zwart gestoken. Na de ter aardebestelling was zijn wens geweest dat de raad van elf in witte feesthoed met zwarte rouwband naar het sterfhuis ging. Uit het testament kwam verder naar voren dat de kinderen van de lagere scholen allen voor f 1,11 aan snoep zouden ontvangen. De raad van elf zal enkele jaren op de dag van zijn over lijden in het stamcafé 5 sigaren kunnen ha len. Verder werd een dienstmeisje dat en kele jaren geleden in dienst was bedeeld met f 25. - volgens testament en f 10 uit zijn portemonnee en elk jaar met carnaval 2 borrels in het stamcafé. Zo kan men ver der gaan, altijd had hij iets aparts, als het maar leut was. Op zijn sterfbed zei hij nog: ik zou alles zelf eens willen zien, maar dit komt nooit meer, maar toch zal zijn naam nog vele malen worden genoemd. Zijn car navalsklomp van bijna een meter lang heeft hij vermaakt aan ook een rasechte carnaval- vierder Sjef v. d. Wiel, ook een vrijgezel als Piet, maar nog geen 80 jaar. GEMEENTEHUIS IN VLIJMEN KREEG ONGEWENST BEZOEK Behalve enkele sigaren wordt er niets vermist In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft het gemeentehuis in Vlijmen bezoek gehad van een of enkele onverlaten. Een ambtenaar van de burgerlijke stand bemerkte zaterdag toen hij op het gemeen tehuis kwam sporen van inbraak. De rijkspolitie, die onmiddellijk gewaar schuwd werd, had niet veel moeite de in braak te reconstrueren. Vanuit de hal heeft de inbreker zich via een loket toegang ver schaft tot de afdeling bevolking. Een spoor van lucifers leidde naar de kamer van de secretaris, waar een kastje werd gefor ceerd, de inhoud evenwel bleef onaange roerd. Ook de burgemeesterskamer is door zocht; voor het bureau van de burgemees ter lagen enkele afgebrande lucifers. Het is nog niet bekend wat het doel van deze in braak is geweest, maar algemeen wordt aan genomen dat de onbekende naar papieren heeft gezocht. Het enige wat tot op heden wordt vermist zijn enkele sigaren van de bode. De Rijkspolitie heeft de zaak in on derzoek. BILJARTEN 9 Voor de competitie van de KNBB speel de het kranige eerste 4-tal van de biljartver. DES een wedstrijd tegen DVS A in hotel Suisse 's-Bosch. De uitslag luidt DVS A-DES I: H Emans 250 c-K v d Loo 350 c 135 - 350 J v d Sluis 105 I - A Treuren 180 1 35 - 180 A Amiat 90 - P v d Loo 165 55-165 H Smits 70 - F v Liempde sr. 75 62 - 75 Uitslag 8-0 voor DES. Hedenavond speetl DES II thuis tegen OBK 3 uit Vlijmen. Dinsdagavond speelt DES I thuis tegen DVS B uit 's-Bosch. DES II speelde tegen Altijd Cadre 2 in 's-Bosch en won met 8-0. Altijd Cadres 2 - DES 2 J Baltius 55 - B v Bijnen 55 53 - 55 F Leenders 60 - F v Liempde 55 58 - 55 L v Hooff 65 L v d Wiel 60 44 60 J Appelven 65 - J v Oyen 70 55 - 70 DRIJFJACHT Traditiegetrouw hielden de Haagsteegse jagers op Allerheiligen weer hun jaarlijkse drijfjacht op de uitgestrekte jachtterreinen. In gezelschap van een groot aantal drijvers werd om 10 uur begonnen en in de voor middag werden de landerijen in de polder doorzocht met als resultaat vijf hazen. Na de middag kwamen de overige ter reinen aan de beurt en er werden nog 10 hazen en een aantal fazanten en patrijzen geschoten. Een gezellig samenzijn in de avonduren met als slot een maaltijd met hazepeper vormde het slot van dit jagers- festijn. HAARSTEEG - JAN VAN ARKEL 2-0. Het heeft Haarsteeg in de 2e helft nog heel wat moeite gekost om het bezoekende Jan van Arkel, dat middels een fel offen sief trachtte in te lopen, van het lijf te hou-, den. Alhoewel de in de eerste drie kwar tier vijerkregen 2-0 voorsprong een be hoorlijke basis vormde om de einduitslag met vertrouwen tegemoet te zien, kon er nog heel wat gebeuren, want de bezoekers dron gen zo gevaarlijk op en maakten het doel man van Gestel zo lastig, dat een doorbraak niet denkbeeldig zou zijn geweest. Dat het zover niet is gekomen dankt de thuisclub dan ook hoofdzakelijk aan doel man van Gestel, want hij verdedigde z'n heiligdom zo resoluut, dat zelfs de meest verstokte Jan van Arkel-supporter zijn op treden met een applaus beloonde. Toch heeft Haarsteeg deze ontmoeting verdiend gewon nen, want qua spel was ze de gasten verre de baas. Dit werd in de eerste helft duide lijk gedemonstreerd; overwegend waren de gastheren in het bezit van de bal en met zeer goede combinaties ging het meestal op de Jan van Arkel-veste af. Wel kwamen de gasten meermalen tot een tegenstoot, maar die hield telkens maar weinig gevaar in zich, zodat een doelpunt niet tot de mogelijkheden behoorde. De thuisclub bleef domineren en nadat de Jan van Arkel-doelman verschil lende schoten resoluut had onderschept, moest hij na 20 min. spelen zwichten voor een harde schuiver die door linksbuiten Huub Kivits werd afgevuurd, 1-0. Het was van Haarsteeg 'n verstandig besluit om door te gaan, de Jan van Arkel-achterhoede kreeg het zwaar te verduren en het liet zich aanzien dat verdere doelpunten niet uit konden blijven. Het kwam dan ook prompt, want uit een zoveelste Haarsteeg-aanval schoot linksbinnen Peulen zuiver in, 2-0. Tot aan de rust bleef Haarsteeg domine ren, maar gedoelpunt werd er niet meer, zodat met deze stand de eerste helft werd afgesloten. Zoals verwacht mocht worden trokken de gasten in de tweede helft fel van leer, zij kwamen zo fel opzetten, dat de strijd zich meestal op de Haarsteeg-helft afspeelde. De thuisclub kwam bij een tegen aanval haast tot een treffer, toen Peulen hard op doel vuurde, maar de paal voorkam een doelpunt. Even later werd het 3-0, maar de goed leidende arbiter had een over treding geconstateerd en keurde dit af. Er kwam geen verandering meer in de stand, zodat Haarsteeg de volle buit thuis wist te houden. GEMEENTERAAD De raad der gemeente Heusden zal don derdag 8 november 's avonds om 8 uur in openbare vergadering bijeen komen. Agenda 1. Opening. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Ingekomen stukken. 4. Verzoek Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk te Herpt om subsidie in restauratiekos ten en onderhoud begraafplaats. 5. Voorstel van burgemeester en wet houders tot het aangaan van een rekening courant overeenkomst met de N.V. Bank Ned. Gemeenten voor 1963. 6. Voorstel van burgemeester en wet houders tot verhoging van het bedrag ver- waarborgingsregeling F.O.G. 7. Verzoek Hoofdleidster R.K. Kleuter school om medewerking terzake verstrekken schoolmelk. 8. Verzoek Bijz. schoolbesturen om ver hoging bedrag per leerling ex art. 101 L.O. wet 1920. 9. Verzoek ULO schoolcommissie om beschikbaarstelling gelden ex art. 72 L.O. wet 1920 ten behoeve van aanvulling leer- en hulpmiddelen. 10. Verzoek R.K. Schoolbestuur om be schikbaarstelling gelden ex ar. 72 L.O. wet 1920 voor de uitbreiding van de Meisjes school met één lokaal. 11. Voorstel van burgemeester en wet houders tot beschikbaarstelling krediet voor het maken van een rapport inzake water sportcentrum annex jachthaven. 12. Voorstel van burgemeester en wet houders tot vaststelling van de gasprijs voor industriële doeleinden. 13. Benoeming leden commissie art. 3 verordening op het Cultuurfonds. 14. Benoeming leden en plv. leden com missie i.g. de woonruimtewet. 15. Wijziging salarisverordening. 16. Aanbieding gemeente- en bedrijfs- begrotingen 1963. 17. Voorstel van burgemeester en wet houders tot verkoop van grond aan de wo ningstichting „Heusden". 18. Voorstel van burgemeester en wet houders om over te dragen en tevens in be heer over te dragen aan de woningstichting Heusden" de woningcomplexen X en XI. 19. Voorstel van burgemeester en wet houders tot het garanderen van een geld lening t.b.v. de bouw van 15 premie-wo ningen door de woningstichting „Heusden". 20. Wijziging gemeente-begroting. 21. Rondvraag. 22. Sluiting. uit Sprang. En mogen we nu eens een vraag op de 'man af stellen. Verleent gij lezers uit onze gemeente ook uw medewerking? Komt U, komen ook jullie jongens en meisjes eens naar deze dienst? Kom nu eens gerust naar deze welkomstdienst, ook al ziet U maar zelden de kerk van binnen. Kom, probeer 't eens een keer. Het zou aldus kunnen uit- vijallen, dat gij zegt, het is me heus wel meegevallen en een volgende maal ga ik weer. Laten we dus eens afspreken: tot ziens op zondagavond 11 november. GEM. ZANGVER. 'T ROZEKNOPJE De gem. zangver. 't Rozeknopje alhier, zal op donderdagavond 8 november a.s. te 8.30 uur, in de zaal van de heer P. Pruijs- sers de 52e jaarvergadering houden. Op de agenda komen o.m. voor: financieel over zicht van de penningmeester; verkiezing van 3 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de dames mej. M. Molegraaf en J. Mo- legraaf endhr. L. M. Heurter. De aftreden den hebben zich herkiesbaar gesteld. Voorts kunnen nog enkele bestuursmededelingen worden verwacht. DANKUUR In de Ned. Herv. Kerk zal woensdag avond half 8 dankstond voor gewas en ar beid gehouden worden, waarin hoopt voor te gaan Ds. P. J. Bos. In de Geref. Kerk zal woensdagavond 8 uur Ds. W. B. van der Meulen voorgaan in een dankuur voor gewas en arbeid. VERKOOPDAGEN. Ten bate van het Orgelfonds van de Ned. Herv. Kerk werden vrijdag en zaterdag in het gebouw van de Chr. Volksbond ver koopdagen georganiseerd. Burgemeester v. Prooijen opende vrijdagmiddag in tegen woordigheid van de wethouders deze „ba zar", die zich beide dagen in een grote be langstelling mocht verheugen. Van de ver schillende attracties werd druk gebruik ge maakt, zodat zeker een flink bedrag voor 't Orgelfonds zal zijn bijeengebracht. FILMAVOND Zaterdag 17 november des avonds half 8 zal in de zaal van de Chr. Volksbond alhier een filmavond worden georganiseerd door de afdeling Sprang-Capelle van de C.F.A. Vertoond zal worden de film: „De onvol tooide opdracht", een film waarin op ont roerende wijze het leven wordt weergege ven van een vader die zijn zoon offert aan de zending en eerst dèn recht de zendings roeping gaat begrijpen. De afdeling Sprang-Capelle van de Chr. Film-Actie ontvangt in haar pogen in onze gemeente iets goeds op filmgebied te bren gen, veel steun; zo zullen bij deze filmver toning reeds een 15-tal reclame-teksten van zakenlieden uit plaats en omgeving op de film verschijnen. WELKOMSTDIENST Op zondagavond 11 november a.s. des nam. 7.30 uur wordt in de Geref. Kerk aan het Bruggetje een korte welkomstdienst ge houden. Het is een welkomstdienst voor al len en in het bijzonder ook voor de jeugd. Voorganger is Ds. J. Wilschut uit Dordrecht die zal spreken over het thema „Zonder eten naar bed". Medewerking verleent de Chr. Gem. Zangvereniging Looft den Heer de heren A. K. v. Oversteeg en W. Mus ters, er ditmaal voor het eerst een verplicht rustpunt van 15 min. ingelegd. Op dit rust punt was tevens de finish van de deelnemers per bromfiets. Bij deze rust kregen de deel nemers van auto of motor een nieuwe con- trolekaart en routebeschrijving, zodat de re kenkamer direct op volle toeren kon gaan werken, hetgeen ook weer een groot voor deel was van het inlassen van het verplicht rustpunt. Ook de deelnemers was dit rust punt zeer welkom. Wat de rit betreft, hier over waren alle deelnemers vol lof, door dat er ditmaal zuiver op het reglement werd gereden, dus zonder bordjes. Alle straten, wegen en steegjes in de gemeente moesten meermalen bereden worden, zodat de deel nemers elkaar diverse malen moesten krui sen op alle mogelijke overzichtelijke en on overzichtelijke kruispunten. Dat er dan ook geen enkel ongelukje gebeurd is, bewijst al weer, dat door de rally-rijders juist op dat soort punten extra wordt uitgekeken cn, dat de regelmatige oriëntatierijders dan ook werkelijk chauffeur worden. De controles die de meeste moeilijkheden opleverden stonden resp. achter het gemeentehuis, waar DE VOGELVRIEND De vogelvereniging De Vogelvriend, ge vestigd in café Havenzicht van de heer Ph. van Tilborgh hield op 1, 2 en 3 nov. j.l. een zeer geslaagde vogeltentoonstelling. Op woensdagavond voor deze unieke tentoon stelling, waar 85 van de beste vogels wer den geshowd, werd door de heer Willink uit Winterswijk de keuring verricht. Na een nek aan nek-race met de heer J. Snijders uit 's-Gravenmoer wist de heer J. Paans voor een jaar beslag te leggen op de grote wisselbeker. Wat ons bij deze tentoonstel ling vooral opviel, was de keurig verzoirgde opstelling van de vele vogelkooitjes. Het bestuur van deze vereniging kan met zeer veel genoegen op deze dagen terugzien. De uitslag van de gehele tentoonstelling was als volgt: Klasse A, 4 vogels eigen kweek 1962: 1 Joh Snijders 359 pt.; kl. B 2 vogels eigen kw. '62: 1 J. Paans 180; 2 Joh. Snijders 180; 3 D. Metzke 179 pt.; kl. C 1 vogel eigen kw. '62 Pigment: 1 J. Paans 90, 2 J. Timmermans 88 pt.; Kl. D 1 vogel eigen kw. '62 Vetstof: 1 J. Paans, kampioen 90; 2 J. Snijders 90; 3 id. 89; 4 D. Metzke 89; Kl. E Derby '62: 1 W. Ockers 88; 2 D Metzke 88; 3 J. Snijders 88; Kl. F Geel '62: 1 W. Ockers 89; 2 C. Braspenning 87; 3 A. Sprangers 87; Kl. G overjarige eigen kw.: 1 J. Timmermans 90; 2 J. Snijders 990; Kl. H open klas: 1 H. Snijders 90; 2 W. Ockers 87; Kl. I Bastaarden: 1 J. Timmer mans 89; Kl. J Beste bonte: 1 J. Paans 87 p. MARIJKE-RIT 1962 'N GROOT SUCCES Begunstigd door het mooie weer ging op donderdagmiddag 1 nov. j.l. te 1.31 uur de eerste van de ruim 80 deelnemers van start voor de pl.m. 70 km lange tocht. Als nieu wigheid hadden de uitzetters van deze rit, de rijders 3 maal de letter L moesten halen. Daar echter dan het woord Sprang-Capelle met 3 x L op hun controlelekaart kwam te staan dachten de meesten dat dit wel fout zou zijn. Ook het kleine stenen brugje aan de Wendelnesseweg-Oost werd door de meeste deelnemers over het hoofd gezien, evenals de afkorting nr. 49 te Sprang, als mede de aanhalingstekens aan het einde van de Poolsestraat en het vogelhuisje na de overweg op de Hogevaart. Zoals men ziet zaten er diverse vallen over de gehele rit. Men kan daarom ook met een gerust hart zeggen, dat indien de Marijkerit 1963 weer op dezelfde manier verreden zal worden de deelnemerslijst de 100 zal overschrijden, 't geen bewijst, dat de motorclub Marijke weer een heel goede naam in de verre omtrek heeft verkregen. Winnaar bij de bromfietsen is geworden de heer J. van Beek Thzn., wat bewijst, dat de appel ook ditmaal niet ver van de boom is gevallen. Bij de auto's, mo toren en scooters ging de le prijs naar dhr. Nicolaas uit Zwijndrecht, die slechts één controle fout had gemaakt. Hieronder volgt de uitslag van de 15 prijswinnaars bij de auto's enz. en de 5 winnaars bij de brom fietsers: 1 Ch. Nicolaas 86 strafp.; 2 Th. v. Beek Capelle 102; 3 P. Zoontjes Tilburg 119; 4 G. Hendrikx Den Bosch 124; 5 P. Schoen makers Kaatsheuvel 145; 6 G. de Wijs Dru nen 163; 7 G. Bom Venray 167; 8 J. Mas seur Kaatsh. 201; 9 W. v. Bakel Heesch 207; 10 A. Peeters Etten 225; 11 H. West- land Tilburg 247; 12 H Zeeland Oss 261; 13 H. Trommelen Dongen 262; 14 T. Otte- vanger Klundert 296; 15 P. Sweep Engelen 299 strafp. Uitslag brommers: 1 J. v. Beek Capelle 70 strafp.; 2 K. v. Raalte Chaam 116; 3 K. de Bruigom Baarle-Nassau 195; 4 F Oerlemans Waspik 278; 5 G. Prins Sliedrecht 280 strafp. 1 VOORSTEL TOT ONTSLAG VAN WETHOUDER OP DE WEEGH Naar alle waarschijnlijkheid zal de raad van Waspik, maandagmiddag het voorstel van de heer A. v. d. Broek, lid van de ge meenteraad van Waspik, waarin hij aan dringt op ontslag van wethouder Op de Weegh, ondersteunen, dit gezien de houding van de raad op 17 oktober j.l. De heer v. d. Broek heeft tijdens die ver gadering met nog zes andere leden tijdens die raadsvergadering het vertrouwen in be trokken wethouder opgezegd. Toen kon men echter niet overgaan tot ontslag van wet houder Op de Weegh. Nu evenwel heeft de heer v. d. Broek een voorstel tot ontslag in gediend waarin hij het volgende naar voren brengt. „Gehoord de vergadering van 17 oktober, voel ik mij tegenover U als gemeenteraad en ten opzichte van onze gemeente ver plicht G. J. op de Weegh te ontslaan om de navolgende redenen, le. Daar hij, G. J. op de Weegh, bij de wethoudersverkiezing de stemming ten zeerste beïnvloed zou heb ben, door tegenover meerdere raadsleden bedrog te plegen en woordbreuk. 2e. dat voornoemde G. J. op de Weegh zelfs een van de raadsleden, n.L de heer A. Kamp, met een motie van wantrouwen gedreigd heeft, om zo op ondemocratische wijze zijn gestelde doel, wethouder te worden te ver wezenlijken. 3e. daar hij toch een van de vertrouwensmannen van de gemeenteraad behoort te zijn en bij de stemming, (zoals een van zijn fractiegenoten heeft bekend), met de stemmen gegoocheld heeft, wat m.i. een onverantwoordelijke daad is en dat, na dat hij eerst zelf gekozen was. Voor al deze onwaardige feiten, moge ik U, heren leden van de raad, uit diep overwogen redenen, ten opzichte van het algemeen belang (er is voor mij geen andere keus) verzoeken de heer G. J. op de Weegh ontslag te verlenen volgens art. 87a van de gemeentewet. Maandag 5 november zal dus worden be paald of wethouder op de Weegh in zijn functie als zodanig aan het woord zal blij ven, of dat hij na het woord van de ge meenteraad, afscheid zal moeten nemen van deze functie. DIPLOMA ZIEKENVERPLEGING Aan het St. Theresia-ziekenhuis alhier slaagden voor het einddiploma verpleegster de volgende kandidaten Zr. N. van de Poel Made, cum laude; Eerw. Zr. Thadea, Eerw. Zr. M.a. Jeanne, beide alhier; Zr. J. Bogaerts G'berg; Zr. R. Langerwerf R'dk; Zr. T. van Engelen Rijen; Zr. C. van Op stal Wassenaar; Zr. B. Verheven Ulecoten; Zr. A. Jannink Bornebroek (O.); Zr. W. Wiggerts Borne en Zr. N. Smits Made. DEN BOSCH VUGHTERSTRAAT 25 TILBURG MARKT 32 BREDA Nwe GINNEKENSTR. 23 Omtrent Cuba is nog weinig nieuws, alleen dat Amerika de blok kade en verkenningen heeft hervat; de Rus Nikojan heeft weinig succes gehad. Croetsjef heeft intussen par tij gekozen voor China en Nehroe onder druk gezet. Ook in Amstelveen zijn twee honden en een geit door hondsdol heid gestorven. Er is een muilkorf- gebod afgekondigd.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5