Gemeenteraad Loon op Zand College van G.S. keurde gedeelte van uitbreidingsplannen niet goed Kermisdata in Loon op Zand definitief vastgesteld Neem M'aft meer wafiü DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 16 NOV. 1962 riW.Fi.fW liihd Uf 'l UW KINDEREN VERDIENEN HET VOLLE LICHT uitbreidingsplannen woningvraagstuk parochfefeest verkoop van aandeel behandeling van de begroting- ,Hoq-t Tensjotte vond de heer Bossers, wel! hij er van overtuigd was.-dqt! jna een ingesteld onderdek, het de massa wat zij hierover vandaag ja,rpmer dat de bomen in de iJjah in de kranten leest, over drié we- de Roojjstfaat gerooid zouden moe ken weer glad vergeten is, wilde ten worden. Het hout. was nog ge- hij toch wel met de wensen van zond en van maar enkele bomen de heer Annegarn rekening houden. waren de wortels aangetast. Uw kinderen staan in 't volle licht van Uw belangstelling Maar hebben ze ook het volle licht bij hun spel? j Zitten zij zichzelf niet in het licht? Zorg voor góed licht. Zorg voor meer licht. Niet alleen in de kinderkamer, maar overal in huis. Voor weinig geld heeft U al héél extra lichtLicht is een voorwaarde voor comfortabel wonen, dat weet U toch? drag van 80% van Üe totale kos- I ten medewerking worden verleend. De overige 20% dient het school bestuur zelf te bekostigen uit art. 101 der L.O.-wet. De rekening-courant overeen-' komsten met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gra- venhage en de Amsterdamse Bank N.V. te Kaatsheuvel werden voor het jaar 1963 verlengd tot de resp. maxima van f 500.000. en f 300.000. B. en W. werden gemachtigd tot het aangaan van rekening-courant overeenkomsten kasgeldleningen en kortgeldleningen voor het jaar 1963. Tot leden van de Instelling voor Maatschappelijke Zorg werden her benoemd de heren J. van Noije en J. Vloemans. Vastgesteld werden enkele wij zigingen op de begroting 1962 t.w. o.a. voor het bouwplan 1962 en de reconstructie van de Marktstraat, zodat het na veel jaren eindelijk gelukt is deze straat zijn hoogno dige verbetering, te geven. Ook enkele wijzigingen op de begroting van de Instelling voor Maatschap pelijke Zorg werden goedgekeurd. De gemeentebegroting 1963 met de daarbij behorende bedrijfsbe- grptingen werden aangeboden, en 'vóór hét ondérzoek daarvan werd" der aad op de gebruikelijke wijze in twee commissies verdeeld. Ten slotte werden de gemeente- en be- drijfsrekeningen over 1959 voor lopig vastgesteld en die van de In stelling voor Maatschappelijke Zorg goedgekeurd. Voor dat met de rondvraag werd begonnen, deed de voorzitter me dedeling van een ingekomen schrij ven van Gedeputeerde Staten, waaruit blijkt dat deze een gedeel te van dp uitbreidingsplannen niet hebben goedgekeurd. B. en W. zijn over deze beslissing niet tevreden, immers diverse onteigeningsplan- nen>- welke gebaseerd zijn op het uitbreidingsplan, zouden hierdoor moeten worden herzien. In een vol- ;gei}de vergadering hoopte de voor zitter deze k>vestie nader aan de orde t'e 'stellen. '.Bij, de rondvraag weès de heer Soèferboek op de gevaarlijke ver keerssituatie bij het kruispunt Vos sen bqCEselaan-Crispijnstraali, waar de laatste tijd 'diverse ongelukken hebben plaats gebad en gelukkig nog geen slachtoffers te betreuren zijn. Hij vroeg of hiertegen maat regelen getroffen konden worden pin erger te voorkomen. De voor zitter was het volkomen met de vragensteller eens. Het meeste ge vaar dreigde echter voor het ver keer in westelijke richting, in te genstelling met het verkeer in de richting Kaatsheuvel, waarbij de ongelukken zich hebben voorge daan, maar waar het uitzicht voor, de bestuurder ruimschoots vol doende is. Deze zóu op de eerste plaats zelf moeten opletten. De heer Annegarn vroeg of het. JXiet mogelijk was een uitvoerig overzicht betreffende het gehele woningvraagstuk te publiceren, zo-, dat niet alleen degenen die hierbij betrokken zijn, maar ook de gehele massa hierover een voor hen dui delijk leesbaar beeld krijgt. Deze heeft immers altijd de meeste kri tiek over het woningbeleid. De voorzitter wees hierover naai de nieuwjaarsrede, waarin altijd 'n beeld over de woningsituatie wordt gegeven, en de toelichting bij de Na de formele bijeenkomst begin september, kwam de gemeenteraad in zijn nieuwe samenstelling dinsdagavond in het gebouw gemeente werken voor het eerst bijeen. Aangezien de agenda over 't algemeen uit hamerstukkenbestond, kon deze in een vlot tempo worden afge werkt. mits door de PNEM een hoofdka bel wordt gelegd. Genoemde maat schappij is bereid deze voorziening te treffen, doch stelt daarbij als voorwaarde, dat een bedrag van f 1285.- wordt betaald in de kosten welke met het leggen van deze ka bel gemoeid zijn. Deze kosten wor den verhaald middels genoemde belasting. grondtransacties Zoals gewoonlijk waren er ook de nodige grondtransacties. Zo werd grond aangekocht van de N.V. Lederwarenfabriek Chr. van Beurden te Loon op Zand, en van mevr. H. Dessauvages-Smolders te Pourcoin, Frankrijk, ter realisering van het uitbreidingsplan Loon op Zand. Aan de N.V. Vlissingse Aan- nemings-maatschappij te Papen- .dr.echt,' die uitvoering gaat geven aan het plan tot het bouwen van woningen aan de Schubertstraat te ]£aatshéuvej, .wprden jijervoor nog énkele'danyuUénde strookjes grond verkocht. Van A. J. M. van der Vel den te Kaatsheuvel werden twee percelen grond met een woning aangekocht ter realisering van het uitbreidingsplan te Kaatsheuvel in verband met de bouw van een nieuw gemeentehuis. In plaats hier van werd aan deze een perceel bouwgrond verkocht, gelegen op de hoek BerndijksestraatFrede- rik Hendrikpark, ojp daarop r ^en winkelpand anne$ woonhuis te bouwen. In verband met de voorgenomen verlaging van de lccrlingschaal per 1 september 1963 zal het aaritkl verplichte onderwijzers voor de Emiliusschool te Loon op Zand vanaf die datum acht bedragen. Deschool heeft thans de beschik king -over zeven lokalen. Uitbrei ding van de school, vóqrlopig op te lossën door de bouw van een hou ten noodlokaal, is derhalve nootb- zakelijk. De globale kosten van liet houten noodgebouw bedragen f 1Q.000.De rgad had .tegen het 2 voorstel jfót de bouw thiervail geeii: enkel beiwaar. Öok het voorstel tot hef verle nen van medewerking aan het be stuur der R.K. meisjesschool, tg Loon op Zand voor de aanschaf fing van schoolmeubelen' en leer middelen, ondervond geen tegen werping. De nieuwe schóolbehóef- ten zijn nodig in verband met het feit, dat het eerste leerj aai- wegens de toename van hef aantal leerlin gen (56 in totaal) gesplitst dient te worden in twee klassen. Verder zijn de godsdienstboeken voor het 3e en 4e leerjaar in de naaste toe komst hiet meer toereikend. Ten slotte 'dient er een vez'schuiving plaats te hebben van meerdere klassen als gevolg van het feit dat voor de kleuterklas, welke tijdelijk in de lagere school is gehuisvest, 'n ander lokaal van de lagere school in gebruik moest borden genomen. De Inspectrice van het Kleuteron derwijs kon voor het thans in ge bruik zijnde lokaal geen onthef fing van het Bouwbesluit verlenen. Wel strekt een deel. van de aan schaffing der leer- en hulpmidde len tol vervanging van middelen, die tengevolge van langdurig ge bruik niet meer gebruikt kunnen worden. Daardoor zal voor een be- Op grond van het uitgebrachte rapport door de districtsinspecteur van het brandweerwezen, stelde de raad een bedrag van f 66.082,50 be schikbaar voor het aanschaffen van een nieuwe tankautospuit en een aanhang-poederblusagregaat ten behoeve van de brandweer te Kaatsheuvel. Loon op Zand zal daardoor de beschikking krijgen over de brandweerauto van Kaats heuvel, terwijl het kerkdorp De Móer, wier bluseenheid vervangen diende te worden, die van Loon op Zand krijgt. De heer van Noije had tegen het voorstel als zodanig ge,én bezwaar, maar merkte op dat de brandweer te Loon op Zand minder tevreden was over het feit, dat zij altijd met de gebruikte spul len van Kaatsheuvel werden opge scheept en tevreden moesten zijn. Voorzitter mr. van der Heijden merkte op, dat deze mutatie is ont-.'< staan, omdat het materiaal in De Moer versleten was. Bovendien was cfë bfcmdweeraufö van 1 Kaats1 heuvel "pas négen 'Jaar oud en ver-' keerde deze nog in een zeer goede staat. ff Het vaststellen van de kermisda- tum voor Loon op Zand liep ook nu weer niet vlot van stapel. Des tijds was het voorstel om deze de eerste zondag van augustus en de drie daaraan voorafgaande dagen te houden teruggenomen, omdat dat laatste dag dan samenviel met de eerste kermisdag te Tilburg. Het voorstel van thans, zulks na ingenomen advies van Loon op Zand's Belang, om de kermis te houden op Hemelvaartsdag tot en met de zondag daaropvolgende, vond bij de heer van Noije ernstig bezwaar. Deze wees er namelijk-,op,, dat sinds lange jaren Hemelvaarts-i dag in Loon op Zand een pactefhre*; feest is, omdat op deze dag dé kin deren van 7 jaar hun eerstej'Com munie doen, waar uiteraard I-veel ouders en familieleden bij bljtïdkr' ken zijn. Hij meende dat diC feè5t; thans door de kermis zou worden doorkruist. De voorzitter meende, dat aan het bezwaar zou wordep tegemoet gekomen, wanneer men b.v. de kermis 's middags om drie uur zou laten beginnen, maar ook daarmee was de heer van Noije niet te vermurwen. De voorzitter ging daarop nog verder, om vier uur als aanvangstijd te nemen, om dat dan de kerkelijke diensten ach ter de rug waren, en het aldus als proef voor een jaar te proberen. Overigens vond hij de bezwaren van de heer van Noije niet steek houdend. Toen deze 'daarop van de heer Bossers steun kreeg, die om principiële redenen tegen kermis in het algemeen, maar zeker op Hemelvaartsdag was, lanceerde de heer Elshout een gelukkig idee om de donderdag te laten vervallen, en de kermis dus op vrijdag te laten beginnen. Aangezien deze aangek legenheid nu toch langzamerhand positief diende te worden geregeld, haakte de voorzitter onmiddellijk op deze gedachte in en stelde dit aldus voor. Nu de kinderen'in Loon op Zand daardoor op éen onge stoord communiefeest kónden re kenen, had de heer van Noije hier op dan ook geen bezwaar. Loon op Zand gaat dus in het vervolg van vrijdag na Hemel vaartsdag tot en met zondag ker mis vieren, en hoopt dan wat mere bezoekers te krijgen. Aan de meest zuidelijke, verbin dingsweg tussen het Pr. Bernhard- plein en de Leo XIILstraat werd de naam „Mgr. Zwijsenstraat" ge geven. Nu de gemeente zelf geen steen- kolengas produceert, waarbij het vrijgekomen ammoniak water werd afgezet bij een ammoniakfabriek, werd besloten het aandeel in het kapitaal van dit bedrijf te verko pen. In verband met-de verlaging van de toegekende premie op te bou wen woningen, waardoor de netto- stichtingskosten hoger werden en adspirant-bouwers of -kopers ver hoogde geldleningen hebben aan gegaan, werd besloten opnieuw ze kerheid te stellen als bedoeld in art. 7 van het Besluit bevordering eigen Woningbezit, en wel tot de bedragen waarvoor nu een hypo thecaire geldlening is aangegaan, doch met een maximum van 90% van de netto-stichtingskosten. De woningen Kloosterstraat 10 en Weteringstraat 24 te Loon op Zand werden onbewoonbaar ver klaard. De verordening op de heffing en invordering van een electrificatie- baatbelasting werd gewijzigd, om dat het gebied waarvoor deze be lasting thans geldt, dient te wor den uitgebreid. Op een perceel,-dat hieraan grenst, is thans een woning in aanbouw, welke kan wórden aangesloten op het bestaande net, Met zo n bescheiden nachtlampje in de kinderkamer hoeft U Uw tenen niet meer te stoten als U 's nachts, geroepen wordt. l.-M'lfe'l „Verlicht" zijn stydie en plaats een heldere bureaulamp, die geen nare schaduwen geeft. Volop licht in.hun eigen kamer; voor teenagers die bouwen aan geslaagde studies èn feestjes! Een bescheiden lampje boven de kindercommpde maakt, dat U 's avonds vlotter Uw baby kunt helpen. Een ideaal St.- Nico laasgeschenk: herenkamerjas in wollen ruit- of streep- dessins rn Zuiver wollen dames- vesten in verschillen de zeer modieuze mo dellen. Fijn of grof gebreid. U kunt kiezen uit vele modekleuren. Nu extra - aqa voordelig 1 IJÏIÜ Sterke damespanta lon met verstelbare anti-slip tailleband en voetbandje. Met rits sluiting op de zak en de sluiting. In de modekleur van dit seizoen: zwart; maten ^^75 34 t/m 42 M DEN BOSCH - EINDHOVEN TILBURG - HELMOND

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 12