wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Commissie van vijf zal college van B. en W. bijstaan in voor gemeente belangrijke bouwzaken, KMampo enieenteraad Vlijmen Gemeenteraad Heusden Nieuwe ULO-school - sportcentrum - Krediet E.T.I.-rapport voor plannen voor water sportvelden. Voorwedstrijden persoonlijk kampioenschap 3e klas district Waalwijk K.N.B.B. VOORSPOEDIG Moeder worden GEDACHTEN VAN EEN BOUWPASTOOR GERO cassettes VRIJDAG 16 NOVEMBER 1962 84e JAARGANG No. 90 «ven 'itfilkse Stoomdrukkerij An toon Tielen Redacteur: JAN TIELEN nummer 1069687 uad verschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal ƒ2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Jericbt 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Telegram-adres „Echo" rscfi///enc/e raadsleden ernstig bezorgd over isolering van ,,Het Hoog" mdoorgang. Supeh.de&ixe BABYSET KLEDING-VERHUUR BRUIDSJAPONNEN, BRUIDSMEISJESJAPONNEN, enz. en een ruime sortering gelegenheidskleding voor heren, naar de laatste mode. Bossche kleding-service Vughterstraat 205 Tel. 34580 (na 19 uur 37491) 's-BERTOGENBOSCH XXXVII De Kerk, en dus ook de parochie als een lokale gestalte van de Kerk, is een gemeenschap in wording, in opbouw; zij is nog groei ende naar de volheid. Deze groei, deze opbouw geschiedt niet van buiten-af, maar van binnen-uit. Het is zelf-opbouw. De Kerk groeit door de kracht van de Heilige Geest die met en in de Kerk is. Deze aanwezigheid van de Geest Gods is het levensbeginsel waaruit de Kerk leeft en groeit. In en door deze Geest bouwt de Kerk aan haar gemeenschap-zijn vooral bij de viering van de Eucharistie en de andere sacramenten. Dan wordt zij telkens grotere realiteit. Het is dus een opbouw, een groei van binnen-uit. Het is daarom onjuist te denken dat een parochie eerst sociolo gisch een reële gemeenschap, een hechte buurt- of werkgemeen schap zou moeten zijn, wil in een parochie een werkelijke gemeen schapviering van de Eucharistie mogelijk worden. Wie zo redeneert, keert de waarden om; deze gedachte gaat uit van een opbouw van buiten-af. Waar een aantal katholieken die sociologisch op geen enkele wijze een gemeenschap vormen, teza men zijn om de eredienst te vieren, dan is daar een gemeenschap bijeen, die juist door de Eucharistieviering méér gemeenschap wordt of althans kan worden. Het is hier daarom zaak om het theologische en het sociologische gemeenschapsbegrip goed uit elkaar te houden. P. STEVENS, Bouwpastoor St. Thomasparochie Amatastraat 2 Eindhoven Giro 110.33.79 STASSAR Waalwijk De kleine dagelijkse dosis Kruschen ha ook mr V e rcho van het Zuióen Maandagavond heeft de ïaad van Vlijmen zich uitgesproken voor het voorstel van het college van B. en W., waarin de noodzakelijkheid wordt uitgesproken tot het in het leven roepen van een zogenaamde „Bouw commissie", die het college kan bijstaan in het belang van de struc turele ontwikkeling van de gemeente. De commissie, die bestaat uit vijf leden van de raad, wordt voorgezeten door een lid van het college van B. en W. -ügstukken die in het bijzonder de aan ban de commissie zullen krijgen zijn 'li van de ruimtelijke ordening, als- •"die, betreffende de verbetering van 't en leefklimaat. De heer Pulles, die inleiding van dit voorstel het woord i aeende, dat ook de bestemming van -rieentegronden onder de competentie commissie zou moeten vallen. De stier toonde hiertegen geen enkel be- ie hebben, zodat in de toekomst de aiaie van vijf ook hier haar gedachten .kullaten gaan. .commissie die tijdens deze raad verga- werd samengesteld, bestaaa uit de cende leden. De heren Pulles (15 stem- van Son (11 stemmen), Leermakers stemmen), van Meerendonk (10 stern en Berkelmans (14 stemmen). Op de Broeren werden 5, op de heer de nol,de heer Wijkmans 4, mevr. Mar- 4 en de heer Wilgers 1 stem uit at. Deze laatste vijf krijgen dus geen in de bouwcommissie. EI HOOG". ie ingekomen stukken was een schrij- anhet college van Gedeputeerde Sta mde Provincie Noord-Brabant, i.z. het «lkn van een nieuwe „regeling auto- pding plaatselijk vervoer". Het college 'l en W. verklaarde tijdens de raad, rich niet accoord kon verklaren met .«uwe regeling. gebreid werd gediscussieerd naar aan- van een schrijven van de heer J. C. =n, waarin deze zijn ernstige bezorgd- jtsprak over de dreigende isolering Jk Hoog". In antwoord hierop, deel- :;t college van B. en W. mee, dat zo ic Provinciale Waterstaat als de Rijks- Etaat, bij haar standpunt blijft, dat het a oogpunt van veiligheid niet is toe- in de aan te leggen provinciale weg bedoelde plaats een gelijkvloerse krui- maken, zodat er een directe verbin- entstaat van de Kerkstraat met het ie Verder acht zij het niet verantwoord me bedragen te investeren om op be- e plaats een tunnel of viaduct te bou- Ter ontsluiting van „Het Hoog" zal reg, parallel aan de snelweg, worden eicgd, waardoor een rechtstreekse ver- Og wordt verkregen met de spoorweg- -[•ng bij de Vliedberg. Tijdens de raad ie heer Wilgers het gevaar van een ge- :c:se kruising niet te onderschatten; hij mnwel van oordeel dat met bevoegde noes besprekingen gevoerd dienden te in voor de bouw van een viaduct ter Hij meende, dat het niet duldbaar een 12-tal gezinnen werden afge- ra van de dorpskern, terwijl ook de ixiwers enorm veel last zouden gaan -inden van een soortgelijke situatie, voorzitter bracht in deze naar voren, mor een dergelijk bescheiden aantal tageen enkele instantie het goed zou Ra, wanneer hiervoor rond de 6 ton orden uitgetrokken voor de bouw van -duet. Hij was van oordeel dat nioge- in de toekomst, de situatie zodanig undeen, dat de bouw van een viaduct utse noodzakelijk zou zijn. MSORISCHE t de heer van Son sprak zich voor een ■verbinding met „Het Hoog" uit. Hij dat de gemeente de medewerking - totstandkoming van de provinciale Mt had toe moeten zeggen, alvorens zekering zou zijn gekregen, dat de een voldoende oplossing had gekre- Jiij drukte er zijn spijt over uit, dat 'trkdorp Nieuwkuijk geen enkele ver kreeg met de Langstraatweg, noch «viaduct, noch via een gelijkvloerse Hij meende, dat een totstanako- <tn een betere verbinding, waar bij, k? zei, al jarenlang voor had gepleit, noodzakelijk was. keer de Kroon opperde het voorstel -Het Hoog" een gelijkvloerse krui- te leggen, die d.m.v. lichten be- tou worden. Deze oplossing zou, zo- opmerkte, aanmerkelijk minder geld «sten. voorzitter zei dat dit inderdaad mo- :ou zijn, wanneer zowel de Provin- !'s de Rijkswaterstaat dergelijk be- aSen niet tegen zouden houden. De waterstaat staat alleen dergeiijk «veilingen toe, wanneer inderdaad 0 dat het verkeer dit eist. Dit om het van een snelweg niet verloren te 'aan. 'd de heer van Son als de heer Wil- •Prak zich hierna uit voor een provi- f onderdoorgang, die naar hun me- J*n zes ton hoefde te kosten. Een en 141 met de technische dienst van de worden bekeken. JJKTIJDIG wt wantrouw'g toonde de heer Wil- cjh, toen hij n.a.v. de toezegging van dat de Kerkstraat, na de aan- 880 riolering in de Nieuwkuijksestr. en de Onsenoortsestraat, waarvoor de gun ning reeds is geschied, van een nieuwe rio lering zou worden voorzien, het college voorstelde, om een gedeelte van de Kerk straat, tot aan de Landbouwschool, gelijktij dig met de riolering van de Nieuwkuijkse- straat en de Onsenoortsestraat een nieuwe riolering te geven. De heer Samuëls kop pelde hier meteen de vraag aan vast om ook de Kloosterstraat, waar 16 woningen van de gemeente nog steeds geen riolering hebben, van riolering te voorzien. Dank bracht de heer Wilgers voor de aandacht, die het college in het preadvies had getoond voor de groenstrook en het voetpad in de Nieuwkuijkse- en de Onsen oortsestraat. VERGOEDING AFSTAND PACHTRECHT Ingetrokken werd het raadsbesluit van 29 december 1961, waarin de vergadering had besloten aan H. L. J. M. Rutten, Hadc- wychstraat 91 te 's-Hertogcnbosch, een per ceel bouwgrond te verkopen, gelegen aan de Torenstraat. De heer Rutten had in middels een van de door de N.V. Vlissingse Aanncmingsmij. „VI. A. M." te Papen- drecht aan de Rembrandtstraat in het uit- breidigsplan „Vliedberg" gebouwde wonin gen gekocht. Van A. W. van Son, St. Annastraat 3, werd voor de realisering van het uitbrei- Dekennis hiertoe en juisfe Baby- Verzorging in een dingsplan in onderdelen voor de kom Nieuwkuijk, 85 m2 grond aangekocht f 1 per m2. Aan de gebr. van Engelen, Zaadteelt en Zaadhandel N.V. te 's-Hertogenbosch werd een oppervlakte van ongeveer 20 m2 voor de symbolische prijs van 1 gulden in totaal verkocht. Aan de heer A. Th. van Kuijk, wonende te Vlijmen, Oranjelaan 1, werd wegens het vrijwillig afstand doen van pachtrecht f 1140 vergoeding toegekend. De heer Broeren en mevr. Martens spra ken zich uit, dat ook andere belanghebben den, die reeds eerder ter sprake waren ge weest, nog eens gehoord zouden worden, zo dat ook zij hun belangen konden verdedi gen. De heer Pullens en de heer Dekkers meenden, dat reeds lang overduidelijk was gebleken, dat de niet in aanmerking voor vergoeding komende personen, hun bezit tingen hadden onderverhuurd, waardoor het recht op vergoeding was komen te verval len. De raad stemde in met het ter beschik king stellen van een krediet voor de tot standkoming van een bejaardensociëteit in Vlijmen, die zal worden ondergebracht in de oude V.G.L.O.-lokaliteiten aan de Julia- nastraat. Voor het treffen van de nodige voorzieningen, stelde de raad een totaal krediet van f 14.094 ter beschikking. POVERTJES De heer Pulles meende, i.v.m. het voor stel van B. en W. het garanderen van 34 aansluitingen in het waterleidingnet binnen 5 jaar in het uitbreidingsplan kom Haar steeg, waarbij door het college bovendien de mening nog geopperd werd, dat ook de ze 34 aansluitingen binnen 5 jaar waar schijnlijk niet verwezenlijkt zouden kunnen worden, de toestand bijzonder somber te moeten inzien. Hij benadrukte dat de Haarsteeg wat be treft de woningbouw er povertjes afkwam. Hij sprak de hoop uit dat het college alles in het werk zou stellen, om meer woningen te bouwen dan in het pre-advies werd aan gegeven. De voorzitter stelde de heer Pulles ge rust, door mee te delen dat er nog andere plannen in voorbereiding zijn voor de bouw van woningen. Dit aantal was juist zo laag en op zo'n lange termijn gekozen, om zo doende een zekere voorzichtigheid te be trachten t.a.v. de Waterleidingmaatschappij. HAMERSTUKKEN. De overige agendastukken werden met 'n hamerslag afgedaan. Het betrof hier de vaststelling van de exploitatievergoeding bij zondere kleuterscholen over I960, voor het bijzonder gewoon lager onderwijs over 1961, voor het bijzonder voortgezet gewoon lager onderwijs en voor het bijzonder uitgebreid lager onderwijs over 1961. Vergoeding werd toegekend aan het vakonderwijs over 1961, terwijl de raad tevens de eigendoms- en huurvergoeding kleuteronderwijs 1962. goedkeurde, alsmede de eigendoms- en huurvijergoeding kleuteronderwijs 1962. Tijdens deze raadsvergadering kwam ook nog ter sprake een voorstel van de voorzit ter om t.z.t. te komen tot het in het leven roepen van een bouwstichting, omdat geble ken is, dat in de gemeente Vlijmen de bouw van de goedkopere premiewoningen achter blijft. De Raad der gemeente Heusden kwam donderdag 8 november j.l. in openbare ver gadering bijeen. Met kennisgeving was af wezig de heer Jonker. Na opening door de voorzitter de E.A. heer A. van Delft, legde de heer Schipper, die in de vorige vergadering afwezig was, in handen van de voorzitter de vereiste eden af. Nadat de notulen van de vorige vergade ring waren vastgesteld, kwamen de ingezon den stukken aan de orde; hierbij was o.m. een schrijven van 't Dept. tot Nut van 't Al gemeen, waarmede zij te kennen geven dat het huidige schoolgebouw waarin de Ulo school thans is gevestigd in een zeer slechte toestand verkeert en in 't geheel niet aan de gestelde eisen voldoet. Met dit schrijven wordt tevens te kennen gegeven dat men plannen heeft tot oprichting van een nieuw schoolgebouw, welk gebouw geplaatst zou kunnen worden naast de O.L. school op het terrein waar thans de gemeenteschuur staat en het pand van het Roode Kruis. Verzocht werd deze grond beschikbaar te willen stel len en de opstallen te verwijderen. Op voorstel van B. en W. werd in prin cipe besloten deze grond te bestemmen voor de bouw van een nieuwe Ulo-school. Punt 4. Op het verzoek van de Kerkvoog- dij der Ned. HervT Kerk te Herpt, om sub sidie in de restauratie en 't onderhoud van de begraafplaats, werd op voorstel van B. en W. besloten een subsidie te verlenen voor de restauratie van de begraafplaats van 75 pet. van f 5910.65 of f 4432.99, en voorts in het jaarlijkse onderhoud een subsidie te verlenen van 50 pet. van een maximaal be drag van f 1000. - Punt 5. Op voorstel van B. en W. werd besloten voor het jaar 1963 een rekening courant overeenkomst aan te gaan met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten tot een bedrag van f 30.000. - Punt 6. Besloten werd op voorstel van B. en W. tot verhoging van het bedrag ver- waarborgingsregeling F.O.G. Dit bedrag wordt verhoogd van f 10.000 tot f 11.000. Punt 7. Besloten werd medewerking te verlenen inzake het verzoek van de hoofd leidster der R.K., Kleuterschool terzake het verstrekken van schoolmelk. Punt 8. Inzake het verzoek van de Bij zondere schoolbesturen om verhoging van 't bedrag per leerling ex art. 101 der LO-wet 1920 werd op voorstel van B. en W. be sloten deze bedragen als volgt vast te stel len: voor het G.L.O. f 57.50 per leerling; voor het V.G.L.O. f 82.50 per leerling en voor het ULO f 82.50 per leerling. Punt 9. Verzoek Ulo-schoolcommissie om beschikbaarstelling gelden ex art. 72 der LO-wet 1920, ten behoeve van aanvulling van leer- en hulpmiddelen. Op advies van de Inspecteur van het lager onderwijs stel den B. en W. voor een bedrag van f 861.80 beschikbaar te stellen. De heer Schipper zag graag de vracht en montagekosten hierbij opgenomen, zodat een bedrag van f 938.10 beschikbaar ge steld zou moeten worden. Door de raad werd hiertoe besloten, mits gunstig advies van de inspecteur van het l.o. hierover wordt verkregen. Punt 10. Op voorstel van B. en W. werd aan het verzoek van het R.K. schoolbestuur voldaan om gelden beschikbaar te stellen ex art. 72 der l.o.-wet 1920 voor de uitbreiding van de R.K. Meisjesschool met één lokaal. - Punt 11. Voorstel van B. en W. tot beschikbaarstelling van een krediet voor het maken van een rapport inzake een water sportcentrum annex jachthaven. De voorzitter zei dat dit rapport, dat door de E.T.I. zou moeten worden opgesteld, zou moeten dienen om een bijdrage te krijgen in de kosten van dit project van het rijk. De kosten van dit rapport zouden tussen de f 6000 en f 7500 bedragen. B. en W. stel den voor het benodigde krediet hiervoor be schikbaar te stellen. De heer Verschuur was bang dat dit rapport veel tijd zou vergen en dat het weer ver in het volgend jaar zou zijn, voor er verder gewerkt zou kunnen worden. Spr. stelde voor op spoed aan te dringen. De heer Verhaak merkte op, dat wanneer dit ETI-rapport, waaruit zou moeten blijken dat Heusden DE plaats is voor het oprich ten van een watersportcentrum voor Mid den-Brabant, negatief zou zijn, alle plannen hieromtrent van de baan zouden zijn. Spr. stelde daarom voor contact op te nemen met Staatsbosbeheer om tot samenwerking te komen met het ETI. De heer Verschuur zou graag zien dat de Heusdense Midden stand in deze kwestie gehoord zou worden, deze hebben er veel belang bij. De voorzitter zei dat dit zeker het geval zal zijn. Hierna ging de raad accoord met het beschikbaarstellen van het gevraagde krediet. Punt 12. B. én W. stelden voor tot vaststelling van de gasprijs voor indu striële doeleinden. Deze gasprijzen zouden als volgt worden berekend: bij afname t.m. 10.000 m3 per jaar 18 ct. per m3; t.m. 25.000 m3 p. j. 17 ct. per n\3; t.m. 50.000 m3 p. j. 16 ct. per m3. Op een desbetreffende vraag van de heer Verhaak zei de voorzitter dat deze aanvraag werd gedaan door de heer J. de Kok alhier. De heer de Kort merkte op dat de over gang van 10.000 naar 25.000 m3 niet erg groot is. Deze loopt, zei de voorzitter, pa rallel met de reduktie welke de Staatsmij nen verlenen. De gasprijzen, zoals voorge steld, werden door de heer Wiechmann be rekend. De raad ging accoord met het voor stel van B. en W. Punt 13. Benoeming leden commissie art. 3 verordening op het Cultuurfonds. De voorzitter stelde voor hiervoor te be noemen de heren Schipper, van Herpt, Jonker en Verschuur. De heer Verhaak verzocht om toelichting wat het Cultuur fonds behelst en wat de commissie in de afgelopen zittingsperiode gepresteerd heeft. Verenigingen, zei de voorzitter, die iets willen presteren, kunnen een beroep doen op het Cultuurfonds, om een bijdrage in de kosten. De commissie moet uitmaken of hierop gunstig of afwijzend moet worden beschikt. In de afgelopen zittingsperiode zijn 2 dergelijke aanvragen ingekomen. De heer Verhaak was van mening dat hieraan meer publiciteit gegeven moet wor den, zodat men hiervan kan profiteren. Punt 14. Benoeming leden en plaatsver vangende leden commissie ingevolge de woonruimtewet. Tot leden werden gekozen de heren: Chr. van Herpt, J. de Vroome, Chr. van Balkom, J. van Wijk en M. Smits; tot plaatsvervan gende leden de heren: S. J. Deurloo, L. C. Verschuur, J. v. d. Zalm, Th. van Horen en G. v. d. Eijnde. Punt 15. De raad ging accoord met wij ziging van de salarisverordening. Punt 16. De gemeente- en bedrijfsbe- grotingen 1963 werden aangeboden, waarbij tot leden van de commissie van onderzoek door de voorzitter werden aangewezen de heren: de Vroome, Jonker, Verhaak, Ver schuur en de Kort. Punt 17. Voorstel van B. en W. tot ver koop van grond aan de Woningstichting Heusden. De voorzitter acht het wenselijk dat dit agendapunt eerst in besloten vergadering wordt behandeld en schorste de openbare vergadering. Nadat de vroede vaderen drie kwartier over dit punt hadden gediscuseerd, werd de openbare vergadering weer geopend en be sloot de raad 2913 m2 bouwgrond aan de stichting te verkopen f 15.20 per m2. De woningbouwstichting is voornemens hierop 15 premiewoningen te bouwen. Punt 18. Besloten werd de woningcom plexen X en XI aan de woningstichting Heusden over te dragen. Punt 19. B. en W. stelden voor het garanderen van een geldlening groot f 250.450. - ten behoeve van de bouw van 15 premie-woningen door de woningstich ting Heusden. De raad ging ermee accoord. Punt 20. Wijziging gemeente-begroting. Het betrof hier een wijziging in de kapi- taaldienst, waaraan de raad zijn fiat gaf. Punt 20a. Op voorstel van B. en W. werd besloten een krediet beschikbaar te stellen groot f 500 voor het maken van een plan voor de aanleg van sportvelden. Punt 20b. Op voorstel van B. en W. werd besloten aan de Verolme Scheepswerf Heusden N.V. een perceel grond te verhu ren voor de oprichting van een kantoorge- bouw. Punt 21. Rondvraag. De heer Schipper merkte op dat de nieu we weg van Oudheusden naar Herpt thans voor het verkeer is opengesteld. Spr. vroeg of er al stappen zijn ondernomen om de bus dienst van de ALAD zo om te leggen, dat 't traject Heusden - 's-Bosch voortaan via Oudheusden en Herpt over deze nieuwe weg gereden wordt. De voorzitter zei dat hierover binnenkort een conferentie belegd zal worden. De heer van Herpt merkte hierbij op, dat de verbinding Achterweg - Hoogstraat nog niet tot stand is gekomen. De heer Schipper bracht verder nog eens onder de aandacht het verbod voor brom fietsers op de wallen en tevens het uitzicht op de Molenstoep. De heer Vroome kwam nog eens terug op de vaststelling van een vaste avond voor het houden van raadsvergaderingen Gezien de wensen van de diverse fracties werd besloten de 3e vrijdag van de maand hiervoor vast te stellen. Verder zou de heer De Vroome graag zien dat de raadsverga deringen in de toekomst prompt om 8 uur zouden beginnen. De heer Verhaak zou graag zien dat in de volgende vergaderingen bij de rondvraag eerst de punten van de vorige vergadering besproken werden, wat er gebeurd is i.v.m. de opmerkingen van de leden van de raad. Spr. vroeg of het niet mogelijk gemaakt kon worden, dat de schoolkinderen uit Heusden, onder bekwame leiding, elders, b.v. Waalwijk, zwemlessen zouden kunnen krijgen. Verder zag spr. in de volgende vergadering een overzicht van de plannen van B. en W. voor de komende jaren, tege moet. Ook zou spr. tijdens de raadsverga dering graag een kopje koffie willen drin ken. Verder merkte hij op dat de banken op de wal er nog steeds staan, deze kun nen nu wel opgeruimd worden en opge knapt voor het volgende jaar. De heer van Oyen maakte een opmerking over de slechte toestand van de dijk te He- dikhuizen. De heer van Herpt bracht nog eens ter sprake de veilige pacht en drong er op aan alsnog een gunstige regeling hiervoor te treffen. Dezelfde spreker merkte op dat de ruil verkavelingscommissie nog gelegenheid heeft gegeven voor bijzondere wensen. In dit verband bracht spr. de noodzaak naar voren van een goede verbindingsweg van Herpt naar de Hoeve en Elshout via de Water- steeg. De heer Verschuur bracht dank aan B. en W. dat zij bewerkstelligd hebben dat de winkelstraten in Heusden voor de St. Ni- colaasactie weer dicht zijn (i.v.m. de riole ringswerken). Dat er tijdens de raadsver gadering koffie gepresenteerd zou wor den, zei spr., zou hij ook toejuichen. De heer Suymers bracht de wateroverlaat te Oudheusden nog eens aan de orde. Ook had spr. klachten over leraren aan een be paalde school te Heusden, welke wel eens te Iaat op school kwamen en onder school tijd naar de tandarts gaan. Verder vroeg spr. naar een hogere vergoeding van reis kosten voor schoolgaande kinderen. De heer de Kort merkte op dat er langs de weg Elshout - Haarsteeg, in het buurt schap Hoeve, welke onder de gemeente Heusden behoort, geen 50 km-bord staat. De huisnummering in de Hoeve is slecht, ook in Herpt en Hedikhuizen is dezer ver warrend, vooral voor vreemdelingen. Verder merkte de heer de Kort op dat de klinkerwegen in Herpt en Hedikhuizen vol gaten en sleuven zitten. Nadat de verlichting aan het Bernse Veer nog ter sprake was geweest, sloot de voor zitter de vergadering. Vanaf vrijdag 16 t.m. zondag 18 nov. a.s. zullen de voorwedstrijden worden gespeeld voor het persoonlijk kampioenschap 3e kl. van het distr. Waalwijk van de KNBB. Aantal car. 100. Niet minder dan 20 biljar ters zullen aan deze voorwedstrijden deel nemen, die in drie clublokalen zullen wor den gespeeld. In het clublokaal van de B.V. Nooit Vol leerd bij de heer L. van Cromvoirt zullen spelen: M. Teurlings van B.V. 't Zwaantje; M. Duquesnoy van B.V. DGL; Fr. Slaats van B.V. BSV; G. de Wit van B.V. Ons Genoegen; Fr. v. d. Steen van B.V. BVO; Fr. van Liempde van B.V. OOG en H. Kleijn van B.V. KOT Elshout. Het pro gramma luidt als volgt Vrijdag 16 november: 7 uur M. Teur lings - M. Duquesnoy; 8 uur Fr. Slaats - H. Kleijn; 9 uur Fr. van Liempde-G. de Wit; 10 uur Fr. v. d. Steen - M. Duques noy; 10.45 uur M. Teurlings - H. Kleijn; 11.30 uur Fr. Slaats-G. de Wit. Zaterdag 17 november 2 uur H. Kleijn - Fr. van Liempde; 3 uur Fr. Slaats - Fr. v. d. Steen; 4 uur M. Duquesnoy-H. Kleijn; 5 uur G. de Wit - M. Teurlings; 6 uur Fr. v. d. Steen - H. Kleijn; 7 uur Fr. Slaats - Fr. van Liempde; 8 uur M. Duquesnoy - G. de Wit; 9 uur M. Teurlings - Fr. v. d. Steen; 10 uur Fr. Slaats - M. Duquesnoy; 10.45 uur G. de Wit - Fr. v. d. Steen; 11.30 uur M. Teurlings - Fr. van Liemple. Zondag 18 november: 3 uur M. Teur lings - Fr. Slaats; 4 uur Fr. v. d. Steen - Fr. van Liempde; 5 uur G. de Fit - H. Kleijn; 6 uur Fr. v. Liempde-M. Duques noy. In het clublokaal van de B.V. Ons Ge noegen bij de heer J. Passier spelen A. Verhoeven van B.V. 't Zwaantje; K. de Nijs van DGL; H. Pelders van BVO; M. Knuist van Keesje; L. Tabbers van KOT Elshout; W. Herman van Ons Genoegen; H. Muller van OOG. Hier luidt 't programma als volgt: Vrijdag 16 november: 7 uur A. Ver hoeven - K. de Nijs; 8 uur H. Pelders - M. Knuist; 9 uur L. Tabbers - W. Herman; 10 uur K. de Nijs-H. Muller; 10.45 uur M. Knuist-A. Verhoeven; 1130 uur W. Her man - H. Pelders. Zaterdag 17 november: 2 uur H. Muller - L. Tabbers; 3 uur H. Pelders - A. Ver hoeven; 4 uur W. Herman - K. de Nijs; 5 uur M. Knuist - H. Muller; 6 uur H. Pel- De beproefde bloedzuiverende kuur van Kruschen brengt Uw bloedzuiverende orga nen weer goed op gang en zo worden de onzuiverheden in Uw bloed, die U nu die snerpende pijn verwekken, vanzelf afgedre ven. Duizenden lijders aan Rheumatische Pijnen raakten met Kruschen verlost van die rampspoed, die hun het leven vergalde en zelfs hun dagelijkse dagtaak in 't honderd stuurde. Weifel niet. Kruschen zal ook U goed doen als U zich aan de kleine dage lijkse dosis houdt niet meer dan er op een cent gaat ders - L. Tabbers; 7 uur A. Verhoeven - W. Herman; 8 uur M. Knuist - K. de Nijs; 9 uur H. Muller -H. Pelders; 10 uur L. Tab bers-A. Verhoeven; 10.45 uur W. Herman - M. Knuist; 11.30 uur K. de Nijs-L. Tabbers. Zondag 18 november 2 uur H. Muller - A. Verhoeven; 3 uur M. Knuist - L. Tab bers; 4 uur H. Pelders - K. de Nijs; 5 uur H. Muller-W. Herman. In het clublokaal van de B.V. BSV bij

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5