FILMJOURNAAL Luxor „Het Dorp" kan rekenen op zeker 13 miljoen II-M1 iusis Sacrum BELEVENISSEN VAN SMIDJE VERHOLEN Ss ■■■BH Ï4QËDËR WORDEN... DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 7 DEC. 1962 Burgemeester Schweitzer ""herdacht overleden prinses Wilhelmina AANGEHOUDEN Het geheimzinnige geval Blythe BABYSET DE LUXE Raamsdonk Uw maag sm&skt om Rennies, e-95l»M\^ Zoals U bekend is, is op 28 november 1962 op het paleis Het Loo in de leeftijd van 82 jaar overleden, Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Wilhelmina. In de 14 jaren die verlopen zijn sinds haar troonsafstand in 1948, heeft onze vroegere ko ningin een teruggetrokken leven geleid in het Apeldoomse palcis en trad zij maar zelden in het openbaar op. Zelfs de titel koningin wilde zn met meer voeren na een roemrijke regering van 50 jaren. Op dit moment echter, nu zij tot een beter leven is heengegaan, herleeft zij nog eenmaal in gedachten voor ons, zoals de mecstcn van ons haar gekend hebben, als Koningin \\ilhelimna. Reeds op de zeer jonge leeftijd van 18 jaar moest zij de volle last van de ko ninklijke waardigheid dragen en zij heeft die gedragen een halve eeuw lang, in grote plichtsbetrachting. Zichzelf niet sparend heeft zij liet Nederlandse volk ge diend met grote liefde. Zij «as een voorbeeldige vorstin die regeerde vanuit een waarachtige Christelijke overtuiging en de band die vanouds bestaat tussen ïNe- dcricr.d en Oranje is onder haar rege ring nog hechter geworden. Het leven van deze geliefde deze eerste regerende koningin uit het Huis van Oranje is een veelbewogen geweest, waarover de schaduwen van twee wereldoorlogen en daar tussen die van een grote economische crisis zijn getrokken. In voor- en tegen spoed leefde zij mee met haar volk en waakte zij voor de hoogste belangen van de natie. Haar grote gaven van geest en hart, haar fierheid ook, hielpen de naam van Nederland in de wereld hooghouden, maar meer nog misschien kwa men haar gaven van geest en hart ten goede van hen die door enige ramp spoed werden getroffen. Vooral in de tweede wereldoorlog hebben zeer velen haar in haar volle grootheid als leidster van haar volk leren kennen en waarderen, n die donkere dagen van de bezetting van ons land en de medogenlozc onderdruk king door nazi-Duitsland was zij in Londen niet alleen het formele nootd der regering in ballingschap, maar tevens de onvermoeibare en inspirérenlc leidster van het verzet. Tegenover de vijand was zij onbuigzaam, moedig en standvastig. Haar redevoeringen en boodschappen via radio-Oranje, die ondanks het vijande lijke verbod overal in Nederland doordrongen, waren een bron van bemoedi ging en troost voor het hele volk in het bezette gebied. Het uitgebreide en infor mele contact dat zij in Londen onderhield met alle Nederlanders die Enge land in die tijd wisten te bereiken en haar steeds weer opnieuw blijkende zorg voor het welzijn van het volk in nood brachten het vorstenhuis in die dagen meer dan ooit tevoren nader tot het hart van ons volk. Met grote vreugde en dankbaarheid in onze harten was het dan ook dat wij onze vorstin samen met Prinses Juliana, prins Bernhard en de nog zeer jeugdige 3 prinsesjes, weer in het bevrijde Nederland konden begroeten in 1945. Zelfs zij die voor 1J40 bepaald niet koningsgezind waren brachten Koningin Wilhelmina, de moeder van het verzet en het hele koninklijk huis hulde bij hun terugkeer op de vader landse bodem. Drie jaar na de bevrijding achtte koningin Wilhelmina de tijd gekomen om een welverdiende rust te gaan genieten. Zij droeg de troon over aan haar dochter, onze huidige koningin Juliana. Veertien jaar heeft zij nog, in afzondering levend op Het Loo, kunnen zien hoe haar dochter de goede tradities van het Oranjehuis overnam. In haar boek „Eenzaam maar niet alleen" liet koningin Wilhelmina een waardevol geestelijk testament achter. Thans heeft God haar tot Zich geroepen. Laten wij steeds met eerbied en dankbaarheid het zeer vele blijven gedenken dat zij deed voor ons volk. God geve haar de eeuwige rust Laten wij thans enige ogenblikken in stilte bidden voor haar ziclerust. geling getracht zou worden te verkrijgen. De heer Leermakers merkte hierbij op dat naast de heer van Huiten er nog een andere pachter in het geding was en wel een zekere heer v. d. Ven. De voorzitter verklaarde evenwel dat bij het college hiervan niets bekend was, omdat de heer van den Besselaar aan de taxateur van de gemeente hierover geen enkele me dedeling had gedaan. De voorzitter stelde dan ook voor dit punt aan te houden, om eerst de zaak nader te onderzoeken. Ook het daarop volgende punt van de agenda werd ter aanhouding opzij gescho ven. Het betrof hier de aankoop van een perceel bouwland van H. van de Wiel, ter realisering van het uitbreidingsplan De Vliedberg. De heer van Meerendonk bracht dit punt in discussie door op te merken, dat hij het onjuist vond dat op de specifi catie van de schadeloosstelling een waarde vermindering van het pand ten bedrage van f 227,36 stond aangegeven. De heer van Meerendonk was het met deze gang van zaken niet eens, omdat het pand gelegen aan de Wolput totaal niets had uit te staan met 't perceel grond gelegen op de Hoge Heide. Ook hier verklaarde de voorzitter dat een en ander nog eens precies bekeken diende te worden, voordat hierover een besluit kon vallen. Het derde punt dat voor aanhouding in aanmerking kwam was de verkoop van een gedeelte van het weiland Buitendijks aan de heer W. van Drunen voor 20 ct. per m2. De heer Pulles vond het bedrag van 20 ct. per m2 wel heel erg laag en dit terwijl door de gemeente in de Vliedberg grond moest worden gekocht voor 60 cent. Omdat de voorzitter meende dat op dit terrein door de heer van Drunen optie was verkregen, terwijl de raad meende dat dit niet zo was, werd dit punt eveneens aan gehouden. DE SHERRIF VAN WICHITA Wyatt Earp, een zakenman, komt in het stadje Wichita, gaat naar de Bank, en wenst een bankrekening te openen. Een drietal gangsters trach ten de bank te overvallen, doch wor den door het moedige optreden van Earp uitgeschakeld. Vooraanstaande figuren, zoals de bankdirecteur, de burgemeester en de uitgever Whitesi de, bieden hem dan de funktie van sherrif aan. Als hij deze baan einde lijk accepteerd, breekt voor Earp een moeilijke tijden aan. De hoofdrollen in deze film wor den gespeeld door Joel McCrea, Ve ra Miles, Peter Graves en Keith Lar- sen. Zondag 3 uur. Toegang 14 jaar. LEMMY CAUTION EN VERDO VENDE MIDDELEN In deze film speelt Eddie Con- stantine de rol van Esposito, een berucht handelaar in verdovende middelen. De Italiaanse politie verlangt zijn uitlevering als hij in Frankrijk verblijft. Op een dag wordt hij op Pigalle gearresteerd. Micaci (Renato Rascel) heeft tot taak hem naar Rome te brengen. Intussen krijgt Esposito gelegen heid zijn „oude moeder" te bellen, die in werkelijkheid echter de jon ge, mooie Gianna is. Gianna is de charmante vertegenwoordigster van de onderwereld. Zal het Micaci tóch lukken de gangster naar Ro me te brengen, en uit te leveren aan de Italiaanse politie? Vrijdag t.m. maandag. Zondagmiddag 3 uur matinee. Toegang 14 jaar. De WEG TOT ELKANDER Deze film vertelt het verhaal van een meisje, dat door twee mannen be- FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Een oorspronkelijke speurders roman door J. F. VAN NU G TER EN 66) -^1 „Je hebt gelijk, Harold. Er bestaat geen toeval, ook niet met dat lied van daarnet. Je wilt weten, hoe ik het tweetal ontmaskerde? Wel, mijn waar de, luister, dan zal ik je iets héél in teressants vertellen. Dan kun je ver nemen, hoe ik eigenlijk door louter - nee, geen toeval - geluk of wat het mag zijn, maar vooral door een schijnbaar onbetekenend verzuim, ontdekte dat je oom Lawrence onmo gelijk zelf dat testament kon hebben gemaakt en daaruit voortvloeiende ook geen zelfmoord kon hebben ge pleegd." „Geluk. En verzuim?" Jefferson knikte. „Ik durf je nu wel te bekennen, dat niet alleen no taris Forbes en Scotland Yard om de tuin werden geleid op een grandioze wijze, maar ook ik. De blonde en haar partner hadden zo goed als geen enkel detail vergeten. Daarbij kwam dan nog de serie prima getuigenissen over die lieve mevrouw Champion". „Een adder is ze", siste Launders nijdig. Doch Jefferson keek de jon geman aan en haalde de schouders op. „Oorzaak en gevolg mijn waar de." „Ja, vooral door de eensluidende beschrijving van die vrouw werd ik op een dwaalspoor gebracht. Totdat ik mijn eerste ontdekking deed, die mij een tip gaf. Zowel notaris Forbes als Rose Clare hadden pertinent een fles met medicijnen en een doos poeders op het nachtkastje van je oom zien staan. Dokter Lesser, die zoals ik je al ver telde, direct na het overlijden van je oom, in de sterfkamer was, heeft die medicijnen niet gezien. Hij was zelfs zo vrij, de hele kamer en alle kasten door te snuffelen, maar vond alleen een fles cognac - geen spoor even wel van enig medicijn. De fles en die doos poeders (of mogelijk ook poe derdoos) waren dus verwijderd. Je oom, die zijn bed niet uit kon, kon dat niet hebben gedaan en zou er ook geen reden voor gehad kunnen heb ben. Andere mensen waren er niet in huis, enkel zijn huishoudster. De vraag deed zich onmiddellijk gelden als de huishoudster die medicijnen had verwijderd (en dat wel op een mind wordt. Oliver Fleming doet zich voor als graaf, doch in werkelijkheid is hij boekhouder, een boekhouder die bovendien fraude gepleegd heeft, en waarvoor de politie hem arresteert. Het meisje gaat dan inwonen bij de herder Daniel Ubdy, die eveneens op haar verliefd is. Als Fleming weer vrij is, brengt dat natuurlijk een hoop herrie, en er wordt zelfs gemoord. De hoofdrollen worden gespeeld door Hans Jörg Felmy, Helmut Loh- ner en Yoka Beretti. Vrijdag t.m. zondag. Toegang 18 jaar. BLOED IN DE PRAIRIE „Bloed in de prairie" is weer eens een uitstekende Western in de tra ditie van „High Noon" en „Shane" met in de hoofdrollen Henry Fonda en Antony Perkins. Het is een kei harde western van groot formaat, die van het begin tot het einde qitermate spannend is. Naast Henry Fonda en Perkins verlenen hun medewerking nog Betsy Palmer, Michel Ray en Mary Webster. Regie: Antony Mann. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. In vier uur tijds hebben tweehon derd vrijwilligers op het hoofdkan toor van de, Spaarbank van de Stad Amsterdam de enorme hoeveelheid geld geteld, die dinsdag in het RAI- gebouw in kisten aan de voeten van Mies Bouwman is gedeponeerd 1 miljoen 100.000 gulden. Bij dit enorme bedrag, dat uit spaarvarkens en bussen is gepeuterd, moeten de volgende ronde bedragen nog worden geteld 5.700.000 gulden, een bedrag dat in de lucifersdoosjes is bijeenge bracht. 1.660.000 gulden dat aan persoon lijke giften per giro is binnengeko men. 900.000 gulden dat aan cheques is ontvangen. 800.000 gulden, dat zoals bekend, in de vorm van de bouwgrond is aan geboden. T oezeggingen Bij elkaar is dat een bedrag van tien miljoen 460.000 gulden, dat de organisatoren van de actie „Open het Dorp" nu dus in handen hebben. Daarbij komt nog een bedrag van naar schatting 2,5 miljoen aan nog niet ontvangen telefonisch en schrif telijk gedane toezeggingen, waaron der de 100.000 gulden die Wim Kan in de laatste minuten van de t.v.- marathon heeft „georganiseerd", de 100.000 gulden van de effectenhan del, 150.000 gulden van de Neder landse Spoorwegen en 100.000 gul den van de Lions Internationaal. Bij elkaar kan men voor „het dorp" dus nu rekenen op 13 miljoen gulden. Dit bedrag zal echter nog in be langrijke mate stijgen als de aangebo den goederen, waaronder bijvoorbeeld nu al twaalf auto's, Amerikaans zul len worden verkocht. De waarde van deze goederen kunnen de organisato ren met geen mogelijkheid schatten, want wat zal straks bijvoorbeeld een voetbal van Leo Hom opbrengen? Dit Is de titel van het nieuwe boek van Dr.W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's In fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een En in heel het land duren ondertus sen de acties en inzamelingen voort. Nadat al het baar geld in Amsterdam in recordtijd was geteld, werd er door het Amsterdamse publiek in de late avonduren nog geld aangebracht. Agenten, die ter bewaking rond het gebouw van de spaarbank stonden opgesteld, benutten hun tijd door au tomobilisten, die in de drukte ver- I keersfouten maakten aan te houden. Er behoefden echter geen bekeurin gen te worden betaald, maar de Am sterdamse politiemensen wezen ver- keersovertreders minzaam op de mo gelijkheid om bij de bank geld te stor ten voor „het dorp". Van die moge lijkheid werd door velen sportief ge bruik gemaakt. (Volkskr.) RAAD KOOPT GROND In de jongste raadsvergadering werd be noemd tot lid der schoolcommissie de heer A. Pigmans. M. A. Wuyten werd herkozen als lid voor maatschappelijk hulpbetoon. De derde benoeming was die van de heer Wentholt als ambtenaar van de burgerlijke stand. Aan het gemeentepersoneel werd een looncompensatie toegekend. Ook de uitke ring ineens over 1962 aan gemeenteperso neel vond genade in de ogen van de raad. Een bedrag van f 50 werd geschonken voor de oprichting van een nationaal monument van eerbied en dankbaarheid te Drachten aan de bond van mobilisatie-invaliden en hun nabestaanden en de stichting „de Ne derlandse soldaat". In de Nieuwe Polder werd grond ver kocht aan J. A. van Helvert en J. P. M. Leyten voor de bouw van een woning. Ten behoeve van de verbinding Raadhuisstraat- Kerkstraat werden grond en woningen aan gekocht. Daar het noodzakelijk is dat de gemeente tijdig beschikt over de in de in de goedgekeurde uitbreidingsplannen voor woningbouw en andere doeleinden aange wezen gronden, werd overgegaan tot voor lopige goedkeuring van het plan tot ont eigening van de grond nabij de Julianalaan, toebehorende aan de heer J. A. Broeders. De heer Kamp informeerde in de rond vraag naar de mogelijkheid tot het aanbren- ben van een zebrapad op de Keizersdijk. Hij wilde tevens weten of de situatie, ontstaan aan de Van Wijngaardenstraat - Emmastr. - Beatrixlaan wel juist is. Deze kruising is namelijk maar een halve voorrangskruising, wat veel moeilijkheden kan opleveren, voor al voor het langzaam verkeer. Burgemeester Prinsen beloofde de zaak te bekijken. De heer van der Pluijm wilde weten of de kade nabij de Boterpolder wel hoog ge noeg is en of bij stormweer niet een grote, kans op overstroming bestaat. De voorzitter deelde de heer van der Pluijm mede dat deskundige mensen deze zaak hebben ge regeld en er dan ook geen gevaar aanwe zig is. BAZAR GOOD LUCK De bazar die enige tijd geleden werd ge organiseerd ten bate van de voetbalvereni ging Good Luck, is een enorm succes ge. worden. Na aftrek van onkosten kon een bedrag van bijna f 1700 aan het bestuur worden overhandigd. BELANGRIJKE K.V.P.'-VERGADERING Op vrijdag 14 december a.s. om 8 uur zal de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de plaatselijke afdeling van de K.V P te Raamsdonk in café H. Kamp worden gehouden. Om verschillende redenen zal het dit jaar een belangrijke vergadering zijn. Allereerst vermeldt de agenda de verkie zing van een nieuw bestuur wegens het af lopen van de zittingsperiode van het hui- dige bestuur. Niet herkiesbaar zijn de voor zitter, de heer C. P. Langerwerf en de Ie- den F. de Bont en mej. J. de Bont. Her kiesbaar zijn de heren H. Waas, P. Van Strien, J. Henselmans, F. Nicssen, mej. C. van Onzenoort, A. Roodenburg, C. Schelle- kens en J. van Strien. Voor de nieuwe zittingsperiode worden door het bestuur kandidaat gesteld de her kiesbare leden en de heren P. de Bont en P. Verschure Jzn. Kandidaat voor het voor zitterschap is de heer F. Niessen. als overtollig maagzuur weer zo'n laaiende zuurkolom doet opslaan en U niet weet waar U te bergen van die snerpende pijn. U weet toch, over de hele wereld vinden méér mensen dagelijks baat bij Rennies dan bij enig ander maagtablet. Om 9 uur begint een lezing door de E.A. heer J. Prinsscn, burgemeester van Raams donk, over „De nieuwe Langstraatweg en het uitbreidingsplan van onze gemeente". Ook niet-leden van de KVP zijn bij deze lezing welkom. Het KVP-bestuur hoopt door het doen geven van voorlichting over een zaak die Raamsdonk reeds lang het ge sprek van de dag uitmaakt, veel misver standen hierover uit de wég te kunnen rui men. De lezing heeft uitsluitend een infor matief karakter. JUWELEN-DIEFSTAL Een bende van minstens acht zwa re jongens uit de Londense onderwe reld heeft zich in 't afgelopen week eind letterlijk een weg gegraven naar een schat van juwelen, ringen en gou den horloges, waarvan de totale waar de vijf ton bedraagt. De vakkundige inbraak werd pas maandagmorgen ontdekt, toen winkelbedienden van de bestolen juwelier in Knightsbridge aan het werk wilden gaan. Scotland Yard acht het mogelijk, dat de bende reeds vrijdagavond haar slag heeft geslagen. MW. te: 95. En ja hoor. Smidje Verholen hield zijn belofte precies. Nog die zelfde middag ging hij in z'n werk- pakje naar de pastoor toe. Mijn heer pastoor borg de kerststal en de beelden namelijk onder de ge welven van de kerk. Er stond en lag van allerlei oude rommel, zo als halfkapotte boeken en verbo gen kandelaars en mijnheer pas toor zei: „Kijk, Verholen. Daar ginds onder die linnen hoezen staan de beelden en de stal. Ik zou zeggen, bekijk de zaak maar eens op je gemak en kom me dan maar eens vertellen wat er aan moet ge beuren. Ik kan hier niet blijven, want ik moet mijn preek voor zon dag voorbereiden. Als je straks weggaat, breng mij dan even be scheid en geef gelijk de sleutel van de toren terug..Zul je goed afslui ten!" Mijnheer pastoor liep de trap weer af en smidje Verholen liep tussen de eeuwenoude balken door naar de met linnen overdekte stalen be elden. „Zo zo," mompelde smidje Verholen in zichzelf. „Ik vind het hier maar een stoffig boel. Eerst de stal maar eens bekijken. Hoepla, eerst de hoes er af. Ach hemeltje! De versterkte ijzeren hoekstukken zijn doorgeroest. Die moeten nodig door nieuwe vervan gen worden. En er mag ook wel wat nieuw riet op het dak. En hier en daar een lik verf zou ook geen kwaad kunnen. Jonge, jonge, wat zonde toch van zo'n mooie stal. Kijk eens aan! Zelfs een paar houten binten zijn bijna helemaal ver molmd. Dat wordt een grote repa ratie. Het zou mijnheer pastoor wel eens lelijk kunnen tegenval len hoeveel dat herstelwerk gaat kosten. Ja, ja, als iemand zijn spul len te lang onverzorgd laat staan, dan wordt het later altijd huilen.' Smidje Verholen wendde zich nu naar de door hoezen overdekte beelden. „Misschien moet daar ook wat aan gedaan worden," mompel de hij. „Ik zal in ieder geval maar eens kijken." Hij greep de hoes, die over een beeld zat, trok die er af ennee maar, wat zag hij daar!" Ons smidje schrok zich wer kelijk een hoedje. grondige wijze), waarom had ze dat dan gedaan?" „Dus..." „Luister verder. Hoewel ik een schok kreeg bij die ontdekking, be wees het overigens niets. Voor mij gold enkel maar het feit als zodanig, dat de huishoudster er een reden voor moest hebben gehad, het moest mij steunen in mijn schema dat ik wilde opbouwen. Ook lag ik nog steeds overhoop met het feit, dat je oom die ongelukzalige woensdagmiddag in derdaad ziek was thuis gekomen - daar waren maar even zes getuigen, waaronder de notaris en zijn twee klerken, die zulks verklaarden. Kun je je indenken, wat dat voor mij be tekende? Mijn stelling was: Lawrence Blythe mocht niet ziek in bed hebben gelegen die woensdagmiddag." „Maar oom lag toch in bed? Hoe kon u..." Jefferson beduidde Launders ge duld te hebben. Kwasi ernstig knikte hij beamend. „Maar dat was nu juist het probleem in de hele affaire Lawrence Blythe lag daar dus werke lijk in zijn bed - doodziek. Toch was dat slechts een onderdeel, zij het een zeer belangrijk, van mijn hypothese. En, zoals je weet zijn hypothesen eigenlijk veronderstellingen die wor den aangenomen, totdat de feiten 't tegendeel bewijzen. Maar ik had geen feiten, dus moest ik mij wel vast klampen aan mijn hypothese. Een ander punt waaraan ik mij vastklampte, was de vrije dag van Rose Clare. De dag tussen het maken van het testament van je oom en diens sterven kreeg Roosje, in strijd met de gewoonte, de gehele dag vrij. Hoewel dit, oppervlakkig beschouwd weer niet zo erg vreemd was, omdat je oom volkomen rust wilde hebben, zoals de huishoudster verklaarde, hield ik die vrije dag in petto naast de medicijnen. Het optreden van die Italiaan, Scarati, heb je zelf meegemaakt* dus hoef ik daarover niet verder uit te weiden. Nu ging het er voor mij en kel maar om, dat die knaap een zwart verleden en een klein, dan wel groot, strafregister zou kunnen hebben. De inlichtingen evenwel, die ik van mijn collega in New York ontving, waren dermate, dat ik ze veilig in de prulle- mand kon deponeren - Scarati en ook de weduwe Champion hadden een volmaakt blanco strafregister. Ik voelde mij als de generaal van een verslagen leger..." Jefferson had zijn pijp leeg ge rookt en - tot grote ergernis van Harold Launders, die nog steeds niet wist door welk feit of welke gebeur tenis de ander de moord tot klaar heid had gebracht en de daders had kunnen aanwijzen - begon zijn pijp op zijn gemak te stoppen. Onderwijl loensde hij met innerlijk vermaak naar de jonge man, die brandde van nieuwsgierigheid. Nadat hij een for midabele rookwolk had uitgeblazen trok hij zijn lange benen op, leunde naar voren en vroeg Launders, terwijl hij het roer van zijn pijp als de loop van een pistool op de jonge man richtte „En nu geef ik jou te raden, hoe ik, nadat ik van mijn collega in Ame rika het vernietigende vonnis van mijn opgebouwde stelling had ont vangen, plotseling wist dat je oom die woensdag 22 november niet zijn tes tament decreteerde aan notaris For bes. In feite deed ik mijn grote ont dekking door een vergissing en - hoe vreemd het ook moge lijken - eigenlijk komt de theorie van de be roemde professor Freud over denk fouten, vergissingen en verdrongen waarheden al de eer toe." Launders bedwong zich en vroeg Jefferson, omdat hij dit alles toch wel interessant vond, zich nader te ver klaren. Nochtans deed hij het nogal wrevelig vanwege zijn ongeduld „Freud? Wat kan de theorie van Freud daar nu mee' te maken heb ben?" Jefferson wees met zijn pijp naar de wand. „Zie je daar, boven mijn bureau, die grote kalender?" „Die bundel kaarten, met die ge weldige cijfers en letters?" „Ja" grinnikte Jefferson, „klein zijn ze niet... speciaal voor mij laten maken. Ze zijn vijfentwintig centime ter hoog... heb ik elke minuut bij wijze van spreken, nodig, om me nooit in de datum of de dag te ver gissen. Je begrijpt, in mijn beroep... Welnu, mijn allereerste werk als ik 's morgens opsta, is steevast de kaart met de aanduiding van de datum en de naam van de vorige dag achter de andere kaarten te plaatsen, zodat de juiste dag en datum te voorschijn komt. Maar op de ochtend van de dag dat het echtpaar Scarati met het vliegtuig de oceaan zou oversteken, verzuimde ik de kaarten te verwisse len. Ik had een ellendige nacht ge had, voelde me als een vod en vergat helemaal die kalender." „Maar wat heeft die kalender nu toch te maken met..." Jefferson vertelde Launders nu, wat de lezer reeds bekend is. vendien nog uitvoeren, het roofd. „En het dienstmeisje, die Roosje, die werd dus ook volkomen misleid? (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 2