wAALwijkse en Langste AAtse couRAnt Moeder des Vaderlands werd uitgeleide gedaan naar haar laatste rustplaats DRUNEN COLPORTEUR -Capelle Uil dc Langstraat een OVERHALER Sprang Politie en Marechaussee hadden handen vol werk Koningin Juliana tijdens kerstboodschap over haar moeder SCHOOLBESTUUR VOOR DE LAGERE SCHOLEN Wij vragen voor DRUNEN tegen 1 januari een ijverig en accuraat voor ons blad Vlijmen Anton van BladeS Méér volkstaal in de liturgie IWpilWBPIIiii I Elshout TOTO Sprang-Capelle Haarsteeg Sprang Capelle Zuióen MAANDAG 10 NOVEMBER 1962 84e JAARGANG No. 97 De tcho van het Uitgever jaalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen hoofdredacteur JAN TIELEN jjronummer 1069687 jij blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Nederlanders, met-Nederlanders van allerlei rang, stand, gezindte en leeftijd, hebben haar vergezeld op haar laatste tocht, naar de plaats waar zij zal blijven rusten, tot de Heer haar roept voor de wederopstanding. De weg waarlangs de droeve stoet trok werd afgebakend door tallozen, die getuigen wilden zijn van de laatste gang van een vor stin, die door Nederland zo hoog werd geacht en aan wie velen met ontzag en liefde zullen terugdenken. 28 DECEMBER IN DRUNEN DE i BRUILOFT VAN KLORIS EN ROOSJE 28 december zal de toneelgroep ONA in de grote zaal van de Hoge Braken haar jaarlijkse toneelavond geven met tot slot de Bruiloft van Kloris en Roosje met de Nieuw jaarswens van Thomasvaer en Pie ternel. Tevens zal ONA deze avond voor het voetlicht brengen het to neelspel „De Vrouw in de ochtend" van de Spaanse schrijver Casona. JUDOCLUB Op initiatief van de r.k. Jeugd- centrale is in Drunen opgericht 'n Jeugdjudoclub. Deze club staat onder leiding van de heer van Gent uit Den Bosch. Zaterdagavond werd in de Hoge Braken een demon stratie gegeven, waarvoor van de zijde van de jeugd zeer veel be langstelling bestond. De bedoeling van deze demonstratie was vooral de jeugd bekend te maken met deze sport en hoe deze beoefend dient te worden. Voor deze jeugd-judoclub kan men zich opgeven bij mevr. Mol, Julia- nastraat. Minimum leeftijd is ge steld op 8 jaar. JEUGDCENTRALE In de grote zomervakantie werd onder het motto „Jeugd-Vakantie- vreugd" voor de jeugd in Drunen verschillende sportmiddagen etc. georganiseerd. Naar wij vernemen bestaan er ook bij de genoemde centrale plannen om in de komen de Kerstvakantie voor de jeugd enkele ontspanningsmiddagen etc. te organiseren. De plannen moeten nog nader worden uitgewerkt. Tot 1 januari a.s. zal zoals tot op heden steeds gebruikelijk is ge weest het kerkbestuur nog funge ren als schoolbestuur voor de la gere scholen in Drunen. Vanaf 1 januari zal een nieuw schoolbe stuur deze taak overnemen. In dit schoolbestuur hebben zitting ge nomen: ir. Th. v. Lammeren, voorz. H. v. Stokkum secr. H. J. Cree- mers penningm. en leden mevr. v. d. Wouw-Holthuis, mevr. de Groot- Coenen en de heren A. Kamp en J. Kop Bisschoppelijk commissaris deken F. Werner. min- S en een beest met b-S; van J. Robben 2 stuks resp. met bc-plus S en R; van M. Muskens Gzn. een beest met bc-plus S en 2 stuks met b-min-S; van G. Pulles een beest met bc-plus-R en een met b-min-S; van M. Muskens Jzn. twee stuks met bc- plus-S en twee stuks met b-min-R en een beest met b-min-S; van G. van Oyen een beest met bc-plus-S; van W. Klijn Wzn. 2 stuks met b-min-S van A v d Griendt een beest met b- KS en een beest met bc-plus -S; van J. v. d. Staak 6 stuks met b-min-S en een met b-min-R en een met b-KS; van J. de Bont drie stuks met b-min-S en vier stuks met bc-plus-S; van A. Bink een beest met b-min. OUDEREN-WEEK. Degenen die zich nog op willen geven voor de Ouderen-week, worden in de ge legenheid gesteld dit te doen in Hotel Prin sen, waar de Ouierenweek wordt gehou den van maandag 10 tot zaterdag 15 dec. COLLECTE De huis-a u-huis-collecte voor Pater v. d. Berk, die lunnenkort naar de Missie ver trekt, heeft Vlijmen f598.- opgebracht. INZEGENING NIEUWE KERK De inzegening van de ni?rwe kerk op de ■Vliedberg zal vrijdag 21 dec. i.s. door Pas toor Kamp worden verricht. Delen Werner uit Drunen zal Pastoor Kamp bij dev* c- legenhcid officieel in zijn ambt bevestigen. Zoals wij reeds berichtten overkwam on ze dorpsgenoot Tini Zeeuwen, die enkele maanden gelden in het kader van een uit wisselingsprogramma van jonge boeren voor het opdoen van meer theoretische kennis en praktische ervaring op landbouwgebied naar Canada was vertrokken en aldaar op het bedrijf van onze oud-dorpsgenoot W. v. d. Berk te werk was gesteld, bij het duiken in een zwembad aldaar een zeer ernstig on geluk, met als gevolg dat hij gedeeltelijk werd verlamd. Op medisch advies werd hij overgebracht naar een ziekenhuis in Toron to en daar verpleegd. Later is een aanmer kelijke verbetering ingetreden en kon hij naar Nederland worden vervoerd hij ar riveerde vorige week per boot in Amster dam, waar een ambulancewagen gereed stond, die hem naar het Groot ziekengast- hijuis in 's-Bosch overbracht. Vanzelfspre kend was het weerzien met zijn ouders en familie zeer groot en was hij verheugd weer in eigen omgeving te zijn. Wij wensen hem spoedig algeheel herstel toe. BILJARTEN Voor de competitie van de KNBB speelde DES I een wedstrijd tegen Altijd Cadre uit 's-Bosch. De uitslag was DES I - Altijd Cadre I P v d Loo 165 - J v Geffen 165 165 - 100 A Treuren 180 N Kroon 195 73— 195 F v Liempde 75-W Pauwels 150 73-150 Hoogste serie N Kroon 165 car., hoog ste gem. idem 24,37. In café M. Reuser speelde DVK 2 een comp.-wedstrijd tegen DES 2. Uitslag DVK 2-DES 2 A Goesten 80 - J v Oyen 105 71 - 105 J v Asseldonk 70 - L v d Wiel 70 58 - 70 G de Vaan 70 - B v Bijnen 60 70 - 54 J v d Berk 60 - F v Liempde jr 55 60 - 40 JEUGDKAMPIOENSCHAP Op 28 en 29 dec. a.s. wordt in Amster dam een groot jeugdtournooi georganiseerd voor spelers beneden 18 jaar, om het per soonlijk jeugdkampioenschap v. Nederland. Om voor deelneming aan dit tournuooi in aanmerking te komen hebben de jeugdige leden van DES een onderlinge competitie gespeeld, waarvan dan de twee best ge- klasseerden zouden worden afgevaardigd. Na een spannende strijd legden Loec v. d. Wiel en Frans v. Liempde beslag op de eerste twee plaatsen en zij zullen dan op 28 en 29 dec. in A'dam aan dit tournooi deelnemen en trachten de eer van hun club cn van Haarsteeg hoog te houden. LUXE DAMESSCHOENFABRIEK vraagt Goede vakkennis wel vereist. Aanmelden Wilhelminastraat 18 hoek Irenestraat Waalwijk De gelukkigen die vanwege hun ambt of uitverkiezing plaats hadden mogen vinden in de prachtige histo rische Nieuwe Kerk in Delft, stonden als één man op toen uit het duistere voorportaal een man met goudbestikt uniform zich losmaakte. Zes opper- officieren volgen de ceremoniemees ter op de voet. Daarachter de groot meester van het huis der koningin en de chef van het militaire huis. En dan is daar, omgeven door vier slip- pedragers en getorst door acht in groengrijs gestoken jagersmannen van het Loo, de kist met de geliefde dode. De tot de grond afhangende zijden driekleur, ontrekt de kist nog aan het oog. In kostbaar wit, aan de arm van haar in generaalsuniform van de ma rine geklede man, volgt de koningin. Achter hen twee aan twee de vier prinsessen eveneens in het wit. De dragers plaatsen voorzichtig de kist op de witte katafalk en nadat de koninklijke familie zich gezet heeft vangt de uitvaartdienst aan. Hofpre diker dominee Berkel leest, zoals het ook de wens was van prinses Wilhel- mijina, uit het Johannes-evangelie en uit Mattheus het verhaal van Jezus verrijzenins. „Die ten dode hing aan het kruis, bracht ons in Gods vrijheid thuis Hallelujah!" als een feestlied zingen de aanwezi gen het Paasgezang, begeleid door 'n stroom van orgelspel en trompetklan ken. Dominee Berkel houdt zijn rede GEEN TREURMUZIEK Naast de speciale regeling die nodig was voor de aan- en afvoer van de ontelbare belangstellenden, waren er speciale regelingen ge troffen voor de mogelijkheid tot parkeren. Een dicht net van mobi lofoonverbindingen van rijks- en gemeentepolitie zorgde, samen met een speciaal vliegtuig voor de ver keersleiding, voor een goede gang van zaken. Van acht uur zaterdagmorgen was de hele te volgen route van de Haagse Lange Voorhout af tot in het hart van Delft hermetisch door hekken en militairen afgesloten. Alleen enkele kruispunten in Den Haag en Rijswijk waren zolang mogelijk voor het verkeer open gehouden. De beide militaire kapellen, die waren ingedeeld bij de begrafenis stoet van prinses Wilhelmina speel den tijdens de tocht vanaf het pa leis Lange Voorhout, naar de Nieu we Kerk in Delft liederen uit Va lerius Gedenckklanck en koralen. Het was een speciale wens van prinses Wilhelmina dat tijdens haar begrafenis geen treurmuziek zou worden gespeeld. De stoet hield gedurende de laatste tocht naar de geïnspireerd op een vers uit Math.: „Ziet Ik ben met ulieden, al de da gen tot de voleinding der wereld". Hij schildert prinses Wilhelmina, als de geloofsvaste standvastige vrouw, die na haar taak, het vader land te leiden op de weg zoals God die voor ons uitgestippeld heeft, zich tot taak gesteld ziet, na haar periode als Konigin der Nederlanden, mee te werken aan de verbreiding van het geloof in Christus. Pastoor Forget, Waals predikant aan het hof, gaat in 't Frans voor in gebed. „Ziet Heer, daar is eerst dit ge zin, het Koninklijk gezin der Neder landen. Een moeder is ingeslapen. In de dagen der jeugd, in de dagen der ouderdom, in de dagen der sterkte, gelijk in de dagen der droefenis is zij standvastig gebleven." Welsprekend Wilhelmina's liefde volle rechtvaardigheidsverlangen pre dikend, besluit de hofprediker. Wederom staande zingen de aan wezigen het Paaslied. Daarna wordt het ridderkruis weggenomen, cadet ten en adelborsten vouwen de vlag op. De jagers van het Loo treden aan en tillen de kist voorzichtig op hun schouders. Voorafgegaan door beide hofpre dikers en door de burgemeester van Delft als commissaris van de Ko ninklijke grafkelder, gaan zij dan de trap af, gevolgd door de koninklijke familie. Zij is voorgoed aan het oog onttrokken, een moeder is van ons heengegaan. rustplaats de normale militaire pas aan. Voor de plechtigheid in de kerk waren in totaal 2700 personen uit genodigd. Omdat het de wens van prinses Wilhelmina is geweest, dat haar begrafenis een nationale aan gelegenheid zou worden, zodat zo veel mogelijk Nederlanders de plechtigheid in de kerk konden bijwonen, waren zowel aan de pro vincies, als aan de steden Rotter dam, Den Haag, Amsterdam en Delft vijftig plaatsen toegewezen, terwijl tevens groeperingen uit het verzet de beschikking hebben ge kregen over een aantal plaatsen. De algemene vergadering van het concilie heeft donderdagochtend met 'n overweldigende meerderheid be sloten, dat in de H. Mis en bij de toediening der H.H. Sacramenten 'n groter gebruik van de volkstaal dient te worden toegestaan. De be slissing daarover komt bij de regio nale bisschoppenconferenties, welke haar beslissing ter goedkeuring aan de H. Stoel hebben voor te leggen. R.K. U.L.O. IN DRUNEN Enige tijd geleden werd alhier een commissie ingesteld dat tot doel had te onderzoeken of er mo gelijkheden aanwezig waren te komen tot oprichting van een r.k. ULO. Dezer dagen werd een stich tingsbestuur gevormd, waarin zit ting hebben de initiatiefnemer t.w. burgemeester mr. Stieger, dr. E. Lips en deken Werner. Het bestuur streeft er naar om per 1 septem ber 1963 met de lessen te kunnen beginnen. Met de betreffende on- derwijs-inspecteur zijn reeds be sprekingen gevoerd en vermoede lijk zal dit jaar aan de gemeente raad nog medewerking worden ge vraagd om tot stichting te kunnen overgaan. BURGERLIJKE STAND Geboorten: Caroline A M dv Kolmans-van Venrooij; Johanna M A H dv Mus- kens-Mostermans; Martinus P M zv van Delft-Smits; Rudolf J W zv Voogd-Rombouts; Johanna A M dv van Hulten-van Son; Johanna dv Werther-van der Schans; Nico- lina F dv de Jongh-van den Brink; Maria H E J dv van Iersel-Verdie- sen. Huwelijken: de Vaan, Johannes Th G, 23 jaar en van Delft, Piëta J A, 22 jaar. van Son, Arnoldus, 31 jaar en van Logten, Engelina M. 38 jaar. Overlijden: Veltman, Petronella Elisabeth, oud 87 jaar; van Delft, Marinus, oud 35 jaar. De door het comité Vrienden van de fan fare, georganiseerde toto had j.l. zondag een inleg van f 187.13. De le prijs moest met vieren gedeeld worden, n.l. de heren A. v. Delft, A. v. Sluisveld, P. Spronk en mej. C. Klerks, geschat bedrag f 187. De 2e prijs was voor C. Bouwmans 's-Bosch, ge schat f 186.95; de 3e prijs voor P. de Kruyf (geschat f 186.88 en f 187,38). INGESCHREVEN Op de gehouden inspectie van het N. R. S. werden door inspecteur Booynk een aantal koeien ingeschreven van het F. H.- veeslag. Van P. v. Huiten 5 stuks met b- A.R. KIESVERENIGING CAPELLE De Anti-Rev. Kiesvereniging Capelle 1 kwam in de vergaderzaal achter de Geref. Kerk in de Heistraat in vergadering bijeen o.l.v. voorzitter Jac. Vos. Na een openingswoord gaf de voorzitter een terugblik op de verkiezingen van de afgelopen zomer. De samenwerking met de C.H. voor de verkiezing van de Prov. Sta ten was uitnemend, jammer was het dat voor de vierde zetel helaas een tekort was van vijf stemmen. De gemeenteraadsverkiezingen gaven ook reden tot tevredenheid, de 3 zetels bleven behouden, terwijl wederom een wethouders zetel aan de A.R. werd toebedacht. Hierna volgde een bespreking over ac tuele partij-problemen, o.a. de Mammoet wet en de Nieuw-Guinea-kwestie. Voor de samenstelling van de candida- ten voor de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer werd besloten om de gros lijst van het Centraal comité af te wachten. Besloten werd adhaësie te betuigen aan een verzoekschrift van de C.H. en A.R. Kiesverenigingen te Velsen om te bewerk stelligen om beide grote protestantse par tijen samen te bundelen. VERGADERING ONS BELANG Dinsdagavond 11 december a.s. wordt om 8 uur in de zaal van de heer H. van Veen 'n ledenvergadering gehouden van de Coöp. Ons Belang. De agenda vermeldt o.a. een financieel overzicht en bestuursverkiezinf wegens periodieke aftreding van de heren K. Karsten en Jac. Vos, welke beiden her kiesbaar zijn. Voorts zijn een drietal com missarissen aftredend, welke eveneens her kiesbaar zijn, t.w. de heren Joh. Vos, A. Snijders en M. Hoefnagel. Tijdens de pauze is er gelegenheid om de De plechtigheden zullen worden omlijst met zang van het Jeugd-centrale koor uit Vught o.l.v. Broeder Lactantius. TERUG UIT CANADA. bakkerij te bezichtigen, waarin o.a. deze zo mer een nieuwe oven is geplaatst. NOOIT GEDACHT De P.V. Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. van Tilborgh aan de Hogevaart, houdt zaterdag 15 december haar duiven- tentoonstelling; inmanden donderdagavond 13 dec. tussen 7 en 9 uur. Iedere liefhebber mag 5 duiven inzenden. Als keurmeesters werden aangezocht de heren Aarts en van Iersel uit Tilburg. Liefhebbers, houdt allen 15 december vrij, daar zeker een pracht- collectie duiven te bezichtigen zal zijn, daar iedere liefhebber de beste zal inzenden. Te vens zullen verschillende kampioenen uit de omtrek aangeboden worden. HET HOUTEN PAARD A.s. donderdagavond half 8 wordt in de zaal van de Chr. Volksbond, vanweg de af deling Sprang-Capelle van de Chr. Film- Actie, de derde filmavond in dit seizoen ge organiseerd. Gebracht wordt de boeiende film: „Het houten paard". Deze film geeft de wederwaardigheden van een tweetal En; gelse krijgsgevangenen in Duitse gevangen schap, die pogingen voorbereiden tot ont vluchting. Zij moeten daarvoor een tunnel graven om buiten 't bereik van de wacht posten te komen. Bij dit werk hebben zij dekking nodig, waarvoor zij een houten springpaard maken, dat boven de ingang van de tunnel geplaatst werd, om iedere dag een stukje verder te graven en het opge graven zand in het binnenste van het spring paard weer naar de barak te vervoeren. Na 4 maanden is de tunnel gereed en wagen zij de poging tot ontsnapping; zij komen buiten het kamp en bereiken per trein Lübeck. Zij hopen daar een schip naar Zweden te vin-, den, wat hen na veel moeite gelukt. Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres: „ECHO" Het is een spannende film, die zeker veel belangstelling zal trekken. HARMONIE MARIJKE Deze week heeft de Harmonie Marijke af scheid genomen van de heer van Iersel, die na ruim 15 jaar het directeurschap van de harmonie te hebben uitgeoefend thans als zodanig heeft bedankt. Met welgekozen woorden bracht de voorzitter van Marijke, de heer G. Vos, dank aan de scheidende directeur, voor het vele dat hij voor Ma rijke heeft gedaan; niets was hem teveel, aldus de voorzitter, wanneer het 't welzijn van de harmonie betrof. Scheiden doet lij- I den, zegt de heer Vos, maar hij spreekt de hoop uit dat de heer van Iersel met het wel en wee van de vereniging zal blijven mede leven en bood hem tevens een prachtige foto van Marijke aan. De heer van Iersel dankte voor de waar derende woorden cn voor het prachtige cadeau, dat steeds een ereplaats in zijn huis zal innemen. Hij dankte voor de prettige samenwerking met bestuur en leden van Marijke en wenst de harmonie voor de toe komst het beste toe, waarbij hij opwekt tot trow repetitiebezoek en zelfstudie. De nieuw benoemde directeur, de heer v. d. Akker uit Tilburg, werd hierna ge ïnstalleerd, waarbij de voorzitter de wens uitsprak, dat hij de voetzolen van zijn voor ganger mag drukken en ook zoveel jaren tot eer en glorie van Marijke aan de ver eniging verbonden mag blijven. UITVOERING MARIJKE Op zaterdagen 15 en 22 december zal de Harmonie Marijke in de zaal van de Chr. Volksbond haar jaarlijkse uitvoering geven voor donateurs en verdere belang stellenden. Medewerking aan deze uitvoe ringen zal worden verleend door het gezel schap De Optimisten, gebrs. Ramsteijn. De naam van dit gezelschap staat er borg voor dat het af zal zijn. Zaterdag 15 december hebben donateurs met hun echtgenote wo nende ten westen van de Molenstraat toe gang cn zaterdag 22 december zij die ten oosten van de Molenstraat wonen. De drum band van Marijke zal eveneens aan deze uitvoeringen medewerken. ADVENTSDIENST. [TH.. 81' Van onbegrensde blijdschap Wanneer u dit leest „van onbegrensde blijdschap", horen wij u hardop denken en zeggen: Nou ja, dat is nogal hoog ge grepen om zo maar te spreken van een blijdschap zonder grenzen. Ja, wij zijn wel eens blij, maar dat duurt maar eventjes en dan worden we met onze neus weer ge drukt op de narigheden in ons leven of op de ellendige dingen in de wereld. Ja, dan is de blijdschap maar een opflikkering net als van een smeulend vuur, dat langzaam maar zeker dooft. En heus, toch is er een blijdschap, die ontvlamt en niet dooft. Een blijdschap die onbegrensd is naar haar aard. Het is geen mens, die deze blijdschap geeft, maar God schenkt ze en Hij is niet zuinig met zijn cadeau, want Hij geeft zijn grote gave: Hij geeft Zichzelf. Een blijdschap, die onbegrensd is naar haar bestemming. Die blijdschap is voor u en ons, maar ook voor onze buren, ook voor onze zwarte broeders over zee, ook voor de mannen en vrouwen, die wij misschien met de nek aankijken. Ja die blijdschap is wereldwijd. Zoudt u ze ook niet willen bezitten? En nu nog iets. Vertelt u ook zo graag goed nieuws? Natuurlijk doen we dat gaarne. Zoudt u dan ook niet, wanneer u wel weet hebt van die onbegrens de blijdschap, deze eens aan anderen door geven? Dit zijn zo enkele vragen, die in verband staan met de adventsdienst, welke onder het motto: „Van onbegrensde blijd schap" op zondagavond 16 dec. om 7.30 uur in de Geref. Kerk aan het Bruggetje wordt gehouden. De veelvuldige samenzang zal worden afgewisseld met schriftlezing en declamatie. De heer M. de Kruis, een goede bekende reeds van vroeger, thans woonach tig in Brielle, verzorgt de meditatie, welke is getiteld: „En de heerschappij is op zijn schouders". Mej. Westerveen uit Waalwijk verleent haar medewerking als solo-zange res. De heer C. A. J. Elsman zal enige lie deren met trompet begeleiden. Deze ad ventsdienst gaat uit van de Geref. Jeugdver eniging ter plaatse en deze zal het heel fijn vinden als eenieder naar deze wijdingssa menkomst zal komen. De dienst zal onge veer één uur duren. BEDANKT. Ds. van Tuyl uit Rijssen heeft bedankt voor het beroep op hem uitgebracht door de kerkeraad der Ned. Herv. kerk alhier. TENTOONSTELLING. Gewoontegetrouw zal de P.V. De Lucht vaart alhier op 2e Kerstdag wederom zijn jaarlijkse postduivententoonstelling houden. ücj: P.V. NOOIT-GEDACHT De postduivenvereniging „Nooit Gedacht", gevestigd bij café C. v. Tilburgh, is voornemens deze week haar jaarlijkse duivententoonstel- ling te houden. De liefhebbers worden verzocht hun duiven in te brengen a.s. donderdagavond van af half 8. Daarna zullen de vogels worden gekeurd op vrijdag 14 de cember door de heer Aarts uit Til burg. Vervolgens zaterdag daarop algemene kijkdag met zoals ge woonlijk een kleine verloting t.b.v. de kas. We verwachten voor deze tentoonstelling weer een zeer grote belangstelling, die deze sympathie ke vereniging zeer zeker waard is. Handen vol werk hebben de rijkspolitie, de politiekorpsen van Den Haag, Rijswijk, Voorburg, Delft en Rotterdam gehad, met de minu- tenregeling, die de begrafenisplechtigheden van H.K.H. prinses Wilhelmina met zich meebracht. Niets, maar dan ook niets mocht aan het toeval worden overgelaten. Aan dit gezamenlijk optreden van de verschillende politiekorpsen dat de naam werd toebedacht van Randstad operatie namen 1800 politiemannen en marechaussees deel. De afbakening van de route in de verschillende gemeenten noodzaakte 16000 meter stalen hekwerk, terwijl op die wegen waar over de droeve stoet trok zand was gestrooid.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5