WASPIK KAATSHEUVEL Pastoor E. Rietra 12'/2 jaar in de parochie Berndijk WAALWIJK JEUGD ST. JOZEFPAROCHIE UITTE HAAR WENSEN IN ENQUÊTE >en Grote belangstelling op de receptie 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 DEC. 1962 6 Fiat.500 D 3.450,- Fiat 600 D 4.150,- Flat 1100 Export 5.700,- Fiat 1300 7.600,- Fiat 1800 9.850,- Flat 2300 11.850,- Loon op Zand Verjaardagsactie Verandering kerkdienst Baardwijk Duivensport RAADSVERGADERING De raad der gemeente Waspik zal op donderdag 13 december a.s. in openbare vergadering bijeen komen, om 8 uur. De agenda vermeldt o.m. een voorstel van B. en W. om aan de Kon. Harmonie Volks vlijt en Volksvermaak een lening te verstrek ken van f 15.000. Een desbetreffend verzoek van het bestuur is uitgegaan om het korps een nieuw instrumentarium te verschaffen. Voorts stellen b. en w. de raad voor de jaarlijkse subsidie aan de harmonie te ver hogen van f 1000 tot f 1500. In deze ver gadering zal de gemeentebegroting 1963 worden aangeboren. Een ander agendapunt betreft de aankoop van grond in het uit breidingsplan Noord. Met de heer Kleijn uit Waalwijk, die in dit uitbreidingsplan een perceel van ongeveer 1 vierk. hectometer in eigendom heeft is 't gemeentebestuur nog niet tot overeenstemming kunnen komen. De overige eigenaars zijn accoord gegaan met de voorstellen van B. cn W. TENTOONSTELLING KLEURKANARIES. De Waspikse kanarie-vereniging Vogel- lust houdt op zaterdag 15 cn zondag 16 de cember a.s. een onderlinge tentoonstelling van klcurkanaries. Nadat de ingezonden vo gels door de heer Popeyus uit Zwijndrecht op hun kleur zullen zijn beoordeeld, word- den de vogels in de zaal vhn de heer C. Montens op 't Vaartje tentoongesteld. Deze tentoonstelling zal ongeveer 80 kleurkana- ries omvatten. In café Het Middenhuis van mevr. v. d. Wassenbcrg zal de Waspikse postduivenver. op zaterdag 15 en zondag 16 dec. a.s. een duivenshow ten beste geven van de boven ste plank. Voor de onderlinge wedstrijd zullen de leden hun vogels laten taxeren en beoordelen door keurmeester Spannings uit Tilburg. Vervolgens worden de duiven, waaronder vele kampioenen, twee dagen ten toon gesteld. Voor de duivenliefhebbers belooft dit gebeuren een aantrekkelijk eve nement te worden. BARAKCONCOURS Dc carnavalsvereniging De Schuimzuigers houdt op 15, 16, 22, 23 en 26 december a.s. een groot barakconcours in café De An jer van dhr. Th. v. d. Broek in de Beneden kerkstraat. Vele waardevolle prijzen zijn voor de sportgebeuren beschikbaar. EHBO-WEDSTRIJD De Waspikse EHBO-vcr. St. Jan zal op dinsdag 18 dec. a.s. een tegenbezoek bren gen aan de EHBO-ver. te Raamsdonksveer. In de zaal van café Hoovmaaiers zullen de twee ploegen ieder een demonstratie geven, waarbij meerdere vakonderdelen zullen wor den behandeld. De Waspikse vertegenwoor diging zal bestaan uit drie ploegen van vier personen. NACHTOPERATIE In de zaal van hotel J. v. d. Schoot zal de Waspikse toneelvereniging Entre Nous op zaterdag 15 en zondag 16 dec. a.s. haar eerste winteruitvoering van dit seizoen ge ven. In overleg met bestuur cn leden van de vereniging heeft regisseur P. de Hond een toneelspel genomen van Jan de Beer van Belver: Nachtoperatie, in drie bedrijven. Dit toneelspel dat hij het publiek zeker in de smaak zal vallen krijgt bij Entre Nous een sterke rolbezetting. Het bestuur beeft zich verzekerd van de medewerking van mevr. v. Dongen-Vermeren, die bij vroe gere uitvoeringen, een belangrijk aandeel in 't succes had, oud-lid van Entre Nous mej. T. Smits, een der gerenommeerde krachten van het Wahpikse OBK en van mej. A. de Groot, die al vaker een belangrijke bij drage leverde. De herenrollen zullen wor den vertolkt door de roetiniers P. de Hond, A. Kemmeren en C. Kamp, terwijl voorts een beroep is gedaan op de heer Kees Mon tens Azn. Men verzekert ons dat Nachtope ratie een zeer gelukkige keuze zal blijken te zijn. In de toneelliteratuur staat dit werk hoog aangeschreven. Het draagt de moge lijkheden in zich te boeien van begin tot het einde en het is aan Entre Nous wel toe te vertrouwen dit ook werkelijk waar te ma-, ken. AUTO VAN DE WEG. Op 't Vaartje is een personenauto, be stuurd door een dame uit Waalwijk van de weg geraakt en daarbij aanzienlijk bescha digd. Toen de chauffeuse op de scheiding van klinkers en zg. kinderkopjes de gaspe daal losliet, draaide dc wagen plotseling 180 graden, ramde een lantarnpaal en een verkeersbord en kwam achterstevoren naast de weg tot stilstand. BOTSING Toen de bestuurder van een personen auto een lekke band van zijn wagen voor een ander wiel had verwisseld en zijn wagen een beetje vooruit reed om wat gereedschap dat onder de auto lag, op te kunnen rapen, is een achterop komende volksbestelwagen tegen eerdgr genoemde personenauto gere den. Het ongeluk gebeurde op 't Vaartje in de avonduren. De volksbestelwagen werd zwaar beschadigd. De bestuurder moest zich onder behandeling stellen van dokter Wijf fels voor een overigens onbetekenende ver wonding aan zijn neus. VOLKSUNIVERSITEIT „Schept de televisie in uw gezin ook problemen?" Aldus had de heer J. C. B. Annegarn het onder werp aangekondigd, dat hij vrij dagavond in de serie „televisie en film" voor een jammer genoeg te klein auditorium van de Volksuni versiteit behandelde. Hier is im mers sprake van een hedendaags probleem, dat in verband met de toeneming van het aantal televisie- bezitters steeds groter wordt en wel speciaal in gezinnen met op groeiende kinderen. De heer Annegarn begon zijn be toog met eerst de positieve kant van de televisie te belichten met een opsomming van de enorme mo gelijkheden op elk willekeurig ter rein hetwelk dit medium biedt, zo als cultuur, sport, politiek, onder wijs, godsdienst, andere landen en volken zien, enz., om daarna te belanden bij de nadelen, zoals te laat naar bed gaan, nadelige in vloed op de huiselijke gezelligheid, minder studeren en huiswerk ma ken, minder actieve sportbeoefenig, destructieve ideeën onder de men sen brengen, enz. Hoewel ook de radio dit biedt, noemde spr. als kern van de moei lijkheid de enorme aantrekkings kracht van het bewegende beeld, omdat de mens die visueel is in gesteld, liever ziet dan hoort. Het logisch gevolg is, dat het de mens ook helemaal in beslag neemt. Men kan moeilijk iets anders doen, zulks in tegenstelling met de ra dio. Deze aantrekkingskracht en de inbeslagname van de persoon waren naar zijn mening de oorza ken van alle moeilijkheden, die de t.v. in het gezin kan brengen. En dikwijls gaan de ouders hierin voorop. De kinderen, tenminste de jongere, groeien met de t.v. opv voor de ouders is het totaal iets nieuws. Een onderzoek zou heb ben aangetoond, dat de belangstel ling van 18-25-jarigen te verwaar lozen is in verhouding tot die van de ouderen. De ouders zullen dus het voor beeld moeten geven bij het aan kweken van weerstand om zich aan de greep van de t.v. te onttrek ken. Eerst werk af, dan kijken; op tijd naar bed; volledige aandacht voor de kinderen als deze iets wil len vertellen en niet met een half oog naar de t.v. blijven kijken. Verder zal men rekening moeten houden met elkaar bij de keuze van een programma en ieder zijn zin eens moeten doen. Aan het slot van zijn interessant betoog wees de heer Annegarn nog op de ongeschikte programma's (dus doen wat voor het kind het beste is, ook als dat offers van ons zelf vraagt), het selectief leren kijken en het kritisch kijken, waar bij we de kritieken in de kranten niet mogen vergeten te lezen. Na de pauze werd eerst kritisch geluisterd naar een bandopname van een fragment uit de Wim Son- neveld-show van 5 december j.l., waarna nog een prettige gedach- tenwissejing volgde. PLUIMVEE-SUCCES Op de pluimvee-tentoonselling te Heerlen behaalde onze plaats genoot, de heer P. J. Elshout met zijn Minorca-krielen met vijf in zendingen viermaal 'n eerste en een tweede prijs, alle met het pre- dicaat „zeer goed". Vorig seizoen pehaalde hij met hetzelfde ras de beste van alle Minorca-krielinzen- dingen op Aviculta te Den Haag. sunroof Geheel compleet, Incl. verwarming, defrosters, ruitensproeiers e.d. toe aangezet om middels een groots muziekfestijn hierin wat verlich ting te brengen. Ongetwijfeld een lofwaardig streven, waarvan wij hopen, dat het een daverend suc ces zal worden. En dat kan ook verwacht worden. Vooreerst is het weer enige tijd geleden, dat Kaats heuvel een songfestival had. Maar bovendien zal het gehouden wor den in de grote zaal van de Gil denbond, en dat zegt genoeg. De initiatiefnemers rekenen op een massale inschrijving voor dit mu ziekfeest, dat zij voornemens zijn op 26 en 27 januari 1963 te hou den. KAARTCLUB TOT ONDERLINGE VRIENDSCHAP Zaterdagavond hield bovengenoemde kaartclub een druk bezochte ledenvergade ring in de zaal van de heer W. Vermeulen. De secretaris bracht een verslag uit over de gehouden statiedag. De kas sloot met een batig saldo. Verder werd er bij de leden op aangedrongen om de kaartconcoursen van de vereniging beter te bezoeken. Van de rondvraag werd een matig gebruik ge maakt. Drie nieuwe leden traden tot de ver eniging toe. importrice: J. Leonard Lang's Automobielbedrijven N.V..Amsterdam HANDBALVER. DESK Uitslagen van de zaalhandbalwed strijden van de handbalvereniging Desk. Meisjes-adspiranten I: VoltDesk 83. Jongens-adsp. I: Uno AnimoDesk 53. DeskRapid 192 Meisjes-adsp. I DeskVolt 19 Dames-jun. 2: DeskEmbe 2 113 KSB—Desk 6—3. Heren-jun. I: DeskJuliana 43 DongenDesk 58. Heren-sen. I DeskJuliana 36; EBHV 2—Desk 4—6. Heren-sen. 2: Desk 2Velocitas 2 4—8. SONGFESTIVAL VOOR DE MISSIE Er heeft zich een comité gefor meerd, dat de bedoeling heeft een groots opgezet songfestival te or ganiseren, waarvan de baten ten goede komen aan onze oud-plaats genoot, pater Sjef van de Louw, die momenteel als missionaris in Brazilië werkzaam is. De grote ma teriële behoeften in dit missiege bied hebben de organisatoren er Dat Kaatsheuvel zijn priesters weet te eren, is zondag jl. nog eens duidelijk aangetoond in de paro chie Berndijk, waar pastoor E. Riecra het feit herdacht, dat hij 12% jaar geleden als zodanig in deze parochie werd benoemd, en vrijwel de gehele parochiegemeen schap ter receptie toog om hun sympathieke herder daarmee te fe liciteren. Om 11 uur celebreerde de jubi lerende pastoor met assistentie van pater Regalatus O.F.M. en pater Vr.n Es M.S.F. de solemnele Hoog mis. Het betrekkelijk kleine (ook in de parochie Berndijk kan men de jeugd moeilijk warm krijgen voor de kerkzang), maar uitste kend stemmenmateriaal bevatten de zangkoor presenteerde onder lei ding van de heer G. van Dijk op loffelijke wijze de missa „In hono- rem Sactae Mathildis" van Huber Cuijpers, en na afloop de canate „Priesterglorie" van L. A. Dobbel steen, waarbij we vooral verrast werden door een tenorsolist met een zeer fraai timbre. Om 1 uur recipieerde pastoor Rietra met zijn familie in het pa tronaat. De stormachtige najaars buien hadden inmiddels gelukkig plaats gemaakt voor een verkwik kend zonnetje, met het gevolg dat een stroom parochianen zich aan diende om hun herder te felicite ren. We merkten verder o.a. op burgemeester mr. R. van der Heij den en de geestelijke overheid ter plaatse. Tijdens deze receptie werd het cadeau van de parochie aangebo den door de heer W. de Jong, die pastoor Rietra daarbij dankte voor alles wat deze in het belang van de parochie had gedaan. De gees telijke en stoffelijke hulp aan de parochianen kon hij uiteraard moeilijk onder woorden brengen maar wel kon hij met voldoening en dankbaarheid wijzen op enkele algemeenheden. Toen pastoor Riet ra na zijn benoeming in Berndijk kwam, waren de sporen van de oorlog nog maar nauwelijks uitge wist. Thans is er sprake van een mooie en bloeiende parochie, die zich steeds meer uitbreidt met nieuwe v/oningen, waardoor het huisvestingsprobleem steeds min der nijpend wordt, verder kon hij wijzen op een kleuterschool en 'n fraaie nieuwe jongensschool, welke als voorbeeld kan dienen voor de hele omtrek. De algemene H. Com munie van de parochianen deze morgen moest pastoor Rietra be schouwen als een geestelijk ge schenk om Gods zegen af te sme ken over de bijdrage welke hij in de totstandkoming van dit alles heeft gehad. Het stoffelijk blijk van waardering bestond dan uit de aankleding en meubilering van de pas gerestaureerde pastoorskamer ter waarde van f 1300.De heer de Jong hoopte dat de pastoor hierin lekker zou kunnen uitrusten en nieuwe krachten zou verzame len om de parochie nog vele jaren te leiden tot voldoening van hem zelf en tot zegen van de parochia nen. Wat zou een feest in Berndijk zijn zonder de harmonie St. Jan, die hier haar ontstaan vond? Na tuurlijk was dit korps present en speciaal nu het een persoonlijk feest van haar geestelijk adviseur betrof. Na enkele pittige marsen kreeg voorzitter J. Bisseling gele genheid de vele goede eigenschap pen van pastoor Rietra voor zijn parochie te memoreren en in het bijzonder diens kwaliteiten van geestelijk adviseur, waarin hij hem tijdens zijn ruim vier-jarig voor zitterschap had leren kennen. Met een grote kist sigaren, als voor schot op het jaarlijkse presentje bij de traditionele nieuwjaarssere nade, onderstreepte hij zijn geluk wensen, waarvoor de jubilaris met een kort, doch hartelijk woord dankte, en waarbij hij de hoop uit sprak dat St. Jan over 12% jaar hier weer aanwezig zou zijn. Tijdens het 's middags gehouden plechtig Lof dankte pastoor Rietra zijn parochianen in uitgebreider zin voor deze onvergetelijke dag, waarmee het officiële gedeelte van dit feest werd besloten. Bijzonder veel belangstelling voor gymnastiek Rechtuit en eerlijk heeft de jeugd van de St. Jozefparochie geant woord op de enquête die haar door het bestuur van de stichting Jeugdbelangen, sinds kort opgericht en sedert die tijd een en al en thousiasme voor zaken die de jeugd aaogaan, werd voorgcled. Intussen heeft ook het bestuur van de stichting niet stil gezeten. In middels werd contact opgenomen met de plaatselijke gymnastiekver eniging, terwijl men reeds in janua ri hoopt te kunnen starten met de teken- en schilderclub, die onder leiding zal staan van een deskundig leraar M.O. Een leeszaaltje met bi bliotheek, waar dan tevens gelegen heid zal zijn voor denksport en an dere gezelschapspelen, zal binnen afzienbare tijd voor de jeugd be schikbaar komen. Meer zorg en aandacht vraagt het nieuwe clubhuis, waarvan het be stuur zich ten doel heeft gesteld dit rond Pasen 1963 te openen. Inmid dels is de vergunning hiertoe reeds binnen, zodat de firma v. Heesch, aan wie de bouw is gegund, binnen j afzienbare tijd met de aanvang van de bouw zal kunnen beginnen. Het bestuur van de stichting Jeugdbelangen heeft bij het uitge ven van deze enquête onderscheid gemaakt en de parochiële jeugd ver deeld in twee groepen, namelijk de jeugd van 12 tot en met 18 jaar en de jeugd van de lagere school en wel van de klassen 2, 3, 4 en 5. In totaal werden onder de jonge ren van 12 tot en met 18 jaar 402 enquête-formulieren uitgegeven, waarvan niet minder dan 82% be antwoord weer bij het bestuur zijn teruggekomen. Het meest in trek bleek de gym nastiek; 71 jongens en meisjes spra ken zich hiervoor uit, gevolgd door watersport (62) en judo (56). Voor wat de hobbyclubs betreft, bleek handenarbeid het meest in trek (57), gevolgd door muziekbeoefe ning (49) en tekenen-schilderen (43); 48 jongens en meisjes spraken hun voorkeur uit voor denksport, 8 voor dammen en 4 voor schaken. Bij de overige spelen trok biljarten de meeste aandacht (32), gevolgd door dansen (22), skelteren en to neel (ieder 9), Ook bij de enquête, gehouden on der de jeugd van de lagere school, waarbij 214 formulieren door de stichting Jeugdbelangen waren uit gegeven, die ook alle 214 beant woord weer bij de stichting terug kwamen, bleek de voorkeur uit te gaan naar gymnastiek: 116 liefheb bers; 74 lagere scholieren spraken zich uit voor handenarbeid en 67 voor tekenen. Merkwaardig is de minimale belangstelling die er be stond voor de gidsen, in totaal één meisje gaf hier de voorkeur aan. Zowel voor welpen als voor kabou ters spraken zich 23 jongens en 23 meisjes uit. De uitslag van deze enquête heeft, dunkt ons, toch wel bewezen dat er onder de jeugd van de St. Jozef parochie begrip heerst voor hetgeen er staat te gebeuren. De verjaardagsactie, waarvan de opbrengst is bedoeld voor de jeugd van de parochie St. Jozef, bracht in de maand oktober 67,06 en in no vember 72,91 op. Afgelopen zondag, 9 december, zijn de aanvangstijden van de zon dagsmissen in de St. Jozefparochie gewijzigd. Kwart voor acht en ne gen uur gelezen heilige missen, kw. over tien de hoogmis en om kwart voor twaalf gelezen heilige mis. BEZOEK NIEUWE KERK. Voor afscheid van prinses Wilhel- mina en défilé langs de koninklijke grafkelder in de Nieuwe Kerk te Delft zal van vandaag af tot en met zaterdag aanstaande gelegenheid zijn van 9 tot 21 uur. PASTOOR A. v. d. BREKEL 40 JAAR PRIESTER In Baardwijk worden de eerste voorbreidingen getroffen om te komen tot een waardige viering van het 40-jarig priesterjubileum van pastoor A. v. d. Brekel, sedert 1943 pastoor van de Clemensparo- chie in Baardwijk. Het kerkbestuur en de kapelaans van deze parochie zijn onlangs gestart met de eerste besprekingen, om dit feest, dat 26 mei van het volgend jaar in de parochie zal worden gevierd, voor pastoor v. d. Brekel onvergetelijk te doen zijn. Pastoor v. d. Brekel, 63 jaar oud, is geboren in Tilburg. Hij werd na zijn priesterwijding in 1923 be noemd tot kapelaan in Woensel (Eindhoven). Vervolgens heeft pas toor v. d. Brekel als vice-prefect en econoom van het Klein seminarie „Beekvliet" in St. Michielsgestel gefungeerd om daarna aangesteld te worden tot rector van het blin- den-instituut in Grave. NIEUWE FABRIEK Naar wij uit goede bron verne men zijn er onderhandelingen gaande tussen het gemeentebestuur van Waalwijk en de Amsterdamse Ledermaatschappij, welke laatste het plan heeft tot de vestiging van een fabriek voor ledervezelstof ter grootte van 4400 m2 op een terrein aan de Elzen weg (industrie-ter rein). De onderhandelingen zijn in een vergevorderd stadium en het is de bedoeling dat de fabriek in mei 1963 gereed moet zijn. Voorstellen hieromtrent zullen dus de raad wel spoedig bereiken. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU WORDT OVERGEPLAATST Het Gewestelijk Arbeidsbureau aan de Grotestraat 339. zal na 14 december niet meer op dit adres te bereiken zijn. Het ligt in de bedoe ling dat de nieuwbouw, eveneens gelegen aan de Grotestraat, schuin tegenover garage v. Mossel, 15 de cember wordt opgeleverd; 17 dec. zal dan worden begonnen met het overhuizen van Grotestr. 339 naar de nieuwbouw. Alleen het gedeelte waarin 't Ar beidsbureau wordt ondergebracht is gereed voor gebruik. Zoals men weet, zitten èn het belastingkantoor èn het gewestelijk arbeidsbureau over enkele maanden in één en de zelfde bouw. De belastingen kunnen evenwel nog niet hun intrek in deze nieuwbouw nemen, orndat voor hen het benodigde meubilair nog niet is aangekomen. Wat er straks met 't pand aan de Grotestraat 339 gaat gebeuren, is tot op heden niet be kend. TWEE GOUDEN EN TWEE 40- JARIGE JUBILARISSEN BIJ OEFENING EN VERMAAK. Zaterdag 15 december a.s. zal de Liedertafel Oefening en Vermaak een viertal jubilarissen huldigen, n.l. de heren Ad. van Iersel en H. van Oud- heusden, die beiden 50 jaar lid zijn, waarvan eerstgenoemde tevens 40 jaar secretaris en de heren J. W. v. d. Griendt en J. Sars, die hun 40-jarig lidmaatschap van de Lie dertafel herdenken. Er is een feest comité gevormd, die de 4 jubilaris sen a.s. zaterdag eens danig in de bloemetjes zal zetten. Op dit zeld zaam jubileum komen we in ons blad van vrijdag a.s. nog nader terug. „OUDEJAARSTOCHT" VAN W.S.V. „HERTOG JAN" t.b.v. ACTIE „OPEN HET DORP" De „Oudejaarstocht op zaterdag 29 december van de Wandelsport- Vereniging „Hertog Jan", de tweede in de winterserie, zal worden gelo pen ten bate van de actie "Open het Dorp". Het bestuur van „Hertog Jan" heeft gemeend er goed aan te doen in te haken op de „Open het Dorp-actie", om zodoende de deel nemers in de gelegenheid te stellen het jaar met een goede daad te be sluiten. Het inschrijfgeld voor deze tocht staat vrij, terwijl aan deze Oudejaarstocht geen normale her innering zal worden verbonden. Er zal ook geen startkaart worden ver strekt, natuurlijk wel 't parcours. De afstand bedraagt ook nu weer 15 kilometer. De start vindt plaats tus sen twee uur en half drie vanuit de Gecroonde Leersse. Het bestuur heeft de bedoeling om, wanneer mo gelijk, een speciale herinnering te verstrekken, die in het wandelboek je kan worden geplakt. NED. BOND V. OUD-STRIJDERS en Dragers v.h. Mob. Kruis Afd. Waalwijk Donderdag 13 december zal de laatste contactavond worden ge- (Advertentie) STASSAR-PRIJSVRAAG Bekendmaking Notaris M. F. M. van Gurp te Waalwijk deelt mede, dat door hem op 10 december 1962 is geopend de bij hem op 15 november gedepo neerde verzegelde enveloppe inza ke de Stassar St. Nicolaas-prijs- vraag. In deze enveloppe bevondt zich de navolgende oplossing van bovenvermelde prijsvraag. Deze luidt als volgt: Vraag 1: B (DAF 600); Vraag 2: A (Rembrandt, „Het meisje met de bezem)" Vraag 3: B (Koningin Astrid van België) Vraag 4: C (Westminster Abbey te Londen) Vraag 5: C (Cornelius Ryan) Vraag 6: A (Albert Einstein) Vraag 7: B (Feijenoord, R'dam) Vraag 8: B (Brigitte Bardot) Vraag 9: B (My fair lady) Vraag 10: 3479 (deze vraag is ver vallen) houden in de serie van 5 weken voor kaarters en schutters, die mee tellen voor het eindklassement. Aanvang 8 uur in de bovenzaal van de Gecroonde Leersse. Op zaterdag 15 december zal deelgenomen worden aan de kring schietwedstrijden in Raamsdonks veer. Op donderdag 20 december zal er een grote wilddrive worden gehou den in de zaal van de Gecroonde Leersse. EERSTE WAALWIJKSE KANA RIEVERENIGING BEHAALDE GROOT SUCCES Enige leden van de Eerste Waal- wijkse Kanarievereniging namen deel aan de federatiewedstrijd van kanariekwekersverenigingen voor Tilburg en omstreken, welke ge houden werd van 4 t.m. 9 decem ber. Zij zijn hierbij met prachtige resultaten uit de bus gekomen. In klas I 4 vogels E.T. 1962: le prijs A. Brok 344 punten; 4e prijs J. Verhuist, 319 punten; 5e prijs L. Blom, 312 punten. In klas II 2 vogels E.T. 1962: le prijs J. Verhulst, 165 punten; 3e prijs A. Brok, 147 punten. In klas III 1 vogel E.T. 1962: le prijs A. Brok, 78 punten; 3e prijs J. Klerx, 75 punten; 4e prijs A. Pijnenburg, 75 punten; 6e prijs J. Klerx, 75 punten. In klas IV overjarig 1 vogel: 2e prijs L. Blom, 81 punten. Deze uitslagen houden in dat tot le Meesterzanger voor de gehele wedstrijd werd uitgeroepen A. Brok met 90 punten en tot 2e Meesterzanger J. Verhulst met 87 punten. CLUBKAMPIOENSCHAP D.V.B. De Waal wij kse auto-, motor- en bromfietsclub D.V.B. heeft zondag haar laatste cluboriëntatierit ver reden die meetelde voor het club kampioenschap 1962. De rit was uitgezet door H. v. Bladel en Jun- geburt, die er een moeilijke en heel goed in elkaar gezette rit van hebben gemaakt zodat de rijders na afloop dan ook allen zeer tevre den waren. Winnaar werd G. Janssen, de 2e plaats was voor H. Blom terwijl H. Mulders en A. Antonissen de 3e en 4e plaats veroverden. Bij de bromfietsen was A. Colet de best geklasseerde. Door als 2e in deze rit te eindigen, kon H. Blom zich, door de voorzitter, de lauwerkrans voor de clubkampioen, om de schouders laten hangen. De verdere eindrangschikking bij de auto's, motoren en scooters was: 2. H. Remie, 3. A. Antonissen, 4. H. Braat 5. G. Janssen. 6. W. Jansen, 7. H. v. Bladel, 8. A. le Sage, 9. Jungeburt, 10. N. Pols, 11. H. Mulders, 12. W. v. Oostrum, 13. L. Korthout, 14. P. Gouda, 15. H. v. d. Meijdenberg, 16. v. Oers. Bij de bromfietsen was de kam pioen reeds de vorige rit bekend n.l. J. v. Esch, terwijl A. Colet 2e werd, 3 W. v. Oostrum, 4. A. van Zundert, 5. F. v. Hoofd, 6. L. Kort hout; 7. J. v. d. Heuvel. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Bedelarmbandje; kinderschoentje; fietspomp; handschoenen; enkele honden; boekentas; sierrand van koplamp; zeil. Verloren: Armband; hond; dameshorloge; handschoenen; ring met sleutels; portemonnee m. inh.; damesring; kinderjurk. AGENDA dinsdag 11 dec.: om kwart over zeven repetitie voor dames en heren voor de „Missa Brevis" van Da Palestrina en het nog in te studeren kerstlied in de kerk van St. Jan te Waalwijk, donderdag 13 dec.: om 20.00 uur bijeenkomst van de postzegelverzamelaars „De Lang straat e.o." in Hotel Moonen, Burg. v. d. Klokkenlaan 55. JEUGD-TOTO Door omstandigheden kan de uitslag van de Jeugdtoto over de 10e week heden niet bekend ge maakt worden. Deze uitslag zal nu donderdag a.s. verschijnen. Op zaterdag en zondag 15 en 16 december zal de P.V. „De Post-

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 6