waaLwijkse en UnqstRMtse coup^nt Timtur huldigde jubilarissen 15 jaar R.K. in Gezinszorg de Langstraat 2222 WAALWIJK Wealwijker bij verkeers ongeval dodelijk verongelukt Jubilea vieringen in hei concern voortaan op elkaar afgesteld noodgevallen Verse jonge haantjes Verse konijnen Verse kalkoenen Wed. A, KUIJSTEN MAANDAG 17 DECEMBER 1962 84e JAARGANG No. 99 De tcho vAn het Zuióen Uitgever ^aalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer^, 1069687 pit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" Acht jubilarissen in totaal, waarvan twee zilveren en zes 35-jari gen, zijn zaterdagmorgen in de cantine van Timtur, zowel door de directie als door het personeel, gehuldigd. Het waren de heren A. Adriaanse en C. van Dongen, 25 jaar, en de heren M. A. Brouwers, J. Kuyten, J. v. d. Griendt, M. Hurk- mans, J. van Riel en G. v. d. Wiel, allen 35 jaar. De heer G. v. d. Wiel, kon jammer genoegniet bij de huldiging tegenwoordig zijn wegens ziekte. De heer M. H. Knoek, directeur van het bedrijf, memoreerde in zijn toespraak, dat het in deze tijd van vervlakking, bijzonder goed kon zijn, dat 't volle licht eens komt te staan op die mensen, die vele jaren aan het wel en wee van het bedrijf hebben meegewerkt en die, sedert al die ja ren, hun beste krachten hebben ge wijd tot groter nut van de N.V. De heer Knoek, die zei, bij deze gelegenheid geen gemeenplaatsen te willen gebruiken door het aan elkaar rijgen van prachtig en mooi klinken de woorden, meende, dat uit deze ju bilea voor iedereen een leer te trek ken was. Hij wilde in deze huldiging 't gehele Timtur-concern betrekken, waarvan hij meende, dat het over en kele jaren een geheel zou gaan vor men. Het was dan ook voor de eerste keer bij een huldiging op dit bedrijf, dat naast de jubilarissen en directe familie ook een gedeelte van de me dewerkers van het bedrijf was be trokken. De heer Knoek bracht in zijn toe spraak naar voren, dat in de toekomst dit soort gelegenheden en jubileavie- ringen op de verschillende bedrijven van het concern, op elkaar afgestemd zouden worden, zodat na verloop van enige tijd alle voorwaarden voor iedereen, waar ook, hetzelfde zouden zijn. Hij meende, dat dit in sommige gevallen een kwestie van geven van bepaalde gevoelens zou zijn, terwijl anderzijds de mogelijkheid werd ge creëerd te verkrijgen, van wat nog nooit verkregen was. „De meesten van U zijn afkom stig uit generaties van schoenma kers", aldus de heer Knoek. Wij heb ben de tradities, die er onder u leef den goed aangevoeld, ondanks het feit, dat wij op deze tradities vaak in breuk hebben moeten maken." Dhr. Knoek meende, dat een reële beleids voering het meest urgente van het be drijf was, waardoor bepaalde inbreu ken niet achterwege konden blijven. Hij sprak de hoop uit dat het perso- neel de noodzaak hiervan zou inzien en dat het in de komende jaren mee zou werken aan een goede gang van zaken. TROUW EN TOEWIJDING In zijn toespraak memoreerde hij tevens de vorige directies, die in de loop der jaren op het bedrijf een eigen stempel hadden weten te druk ken. „Dit", aldus dhr. Knoek, „zou niet mogelijk zijn geweest, zonder de trouw en toewijding van dé jubilaris sen, die een voorname kern van het bedrijf vormen. Het zijn die mensen geweest, die zich niet hebben laten weglokken door tijdelijk voordeel el ders. Zonder hen zou een goede be leidsvoering onmogelijk zijn ge weest." De heer Knoek bracht tevens dank aan de echtgenoten van de verschil lende jubilarissen voor de steun en de hulp die zij steeds voor hun echt genoten waren geweest. Vervolgens kwamen al de jubilaris sen voor een persoonlijk woord van de heer Knoek aan de beurt. De heer M. A. Brouwer de heer J. Kuyten en de heer J. v. d. Griendt, allen 35 jaar in dienst bij Timtur N.V., mochten uit handen van de heer Knoek een gouden horloge en een cadeau onder couvert ontvangen, evenals de heren M. Hurkmans, J. van Riel, eveneens 25 jaar in dienst. De heer A. Adri aanse, 25 jaar in dienst, kreeg door de heer Knoek de zilveren Timtur- raedaille opgespeld en een cadeau onder couvert overhandigd. De heer C. van Dongen, 25 jaar in dienst bij Arino Dongen en sedert kort werk zaam bij Timtur N.V., mocht een gou den horloge in ontvangst nemen. De heer G. v. d. Wiel, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, werd thuis door de heer Knoek en mej. v. Mierlo opgezocht, waar hij een gou den horloge en een cadeau onder couvert kreeg aangeboden. ACCLIMATISEREN De heer van Kemmeren, bedrijfs leider, memoreerde voornamelijk de laatste twee jaar, gedurende welke gewerkt was onder de nieuwe direc tie. Dhr. Treffers, die namens de snij- derij het woord voerde, wees erop dat de directie op werknemers als de jubilarissen terecht trots mocht zijn. Namens het personeel bood hij aan de jubilarissen een cadeau onder cou vert aan. De heer van Broekhoven richtte speciaal het woord tot de heer van Dongen. Hij feliciteerde hem uit naam van het Arino-personeel. Hij benadrukte dat het voor het Arino- personeel de eerste dagen wel nodig was geweest te acclimatiseren, maar nu het eenmaal gewend was, kon het de sfeer niet anders dan prima beti telen. Hij bood aan de heer van Dongen een cadeau onder couvert aan, even als de heer v. d. Grindt, die het woord namens de onderwerk-afde- ling had gevoerd, en die aan de ju bilarissen een cadeau onder couvert aanbood. Tot slot was het woord aan de heer Hoevenaars, die vooral de nadruk legde op het belang van de samen werking, zonder welke een goede be drijfsvoering ondenkbaar is. Namens de chefs bood hij aan de daarvoor in aanmerking komenden een cadeau onder couvert aan. Het was de heer van Riel die na mens alle jubilarissen hartelijk dank zei voor de huldiging en de ontvan gen cadeau's. Met een intiem feest is zaterdag j.l. het derde lustrum herdacht van de r.k. Gezinszorg in de Langstraat. De dag werd begonnen met een plechtige H. Mis opgedragen door de adviseur van de afdeling dr. B. v. d. Hurk, deken van Waalwijk in de kapel van de eerw. zusters van het St. Theresiagesticht. Na de H. Mis hield pater Norbertus, van de abdij Mariënkroon uit Nieuwkuyk een predikatie over de „Ge zinszorg in verband met de verlossing" die op allen een diepe indruk maakte. Na de H. Mis werd in de grote zaal van de Gecroonde Leersse, 'n korte feestvergadering gehouden, voorafgegaan door een welvoorzie ne koffietafel. Op deze vergade ring waren behalve het dagelijks bestuur van de afdeling aanwezig de diocesaan voorzitter mr. v. d. Ven, de diocesaan inspectrice mej. Schellekens uit Den Bosch, de maatschappelijk werkster van de afdeling mej. Adriaanse uit Waal wijk, afgevaardigden van de plaat selijke afdelingen van het district de Langstraat en zeer vele gezins verzorgsters. Deze vergadering werd tevens bijgewoond door pater Norbertus en gedeeltelijk door de ken dr. B. v. d. Hurk. Berichten van verhindering wa ren binnengekomen o.a. van de he ren de Leeuw en van der Struyk, van het departement van Maat schappelijk werk voor de provin cie Noord-Brabant en van enkele burgemeesters uit het district. Nadat de uitstekende koffietafel alle eer was aangedaan, gaf de voorzitter van de afdeling, de heer Fr. Smolders uit Waalwijk, na al len te hebben verwelkomd, een uitstekend gedocumenteerd over zicht van 't gezinszorgwerk, waar aan wij het volgende ontlenen. De heer Smolders haalde in zijn overzicht naar voren, hoe de initia tiefnemer dr. van Loon in het be gin van 1947 de eerste contacten had gelegd, waaruit al spoedig een plaatselijk bestuur geformeerd kon worden, dat met medewerking van de diocesane inspectrice mej. Schel lekens en met medewerking van de directrice van de huishoud school mej. van Slobbe al direct met een opleiding kon starten. Tevens kon het bestuur reeds on middellijk een maatschappelijk werkster ambiëren, in de persoon van mej. Lambermont, die ruim drie jaren de organisatie met al haar moeilijkheden heeft geleid. Voor dat het practische gezinszorg werk op 1 december 1947 zou star ten waren er niet minder dan 12 afdelingen geformeerd over een rayon van Vlijmen tot Zevenber gen. De heer Smolders bracht hulde aan dokter van Loon, op wiens ini tiatieven het werk werd aangepakt, aan mej. van Slobbe en haar me dewerksters, die de eerste cursus sen hebben gegeven, aan pastoor Ras die optrad als eerste geestelijk adviseur, mej. Schellekens, die als diocesaan inspectrice handen vol werk verzet heeft en die daar bij werd bijgestaan door mej. Lamber mont. Bijzondere dank bracht de spreker aan de verschillende gemeentebe sturen, die steeds bereid waren fi nanciële steun te geven waar dat nodig was. De heer Smolders richtte hierna nog even bijzonder de schijnwerper op pater Adam die bijna elf jaar van de vijftien op uitzonderlijke wijze de geestelijke belangen van de meisjes heeft gediend. „De in spanningen die pater Adam zich in al die jaren getroost heeft kunnen niet hoog genoeg worden aange slagen", aldus de heer Smolders. Pater Adam werd opgevolgd door pater Norbertus van de abdij Ma riënkroon in Nieuwkuyk. Hierna schetste de heer Smolders de voor- en tegenslagen waarmee het ge- zinswerk in deze 15 jaren te maken heeft gehad tot in de finesses. Na deze rede kreeg de diocesaan voorzitter mr. v. d. Ven het woord, die begon met de afdeling dank te brengen voor de uitnodiging en om tevens de afdeling geluk te wen sen met de viering van dit derde lustrum. Er heerst hier, aldus mr. v. d. Ven, een unieke samenwer king, ook met het diocesaan be stuur hetgeen een hartelijk com pliment waard is. Uw afdeling is niet alleen een goede doch ook een der grootste in het bisdom, waarin 'n uitstekende geest heerst. Het werk van gezinsverzorgster is niet zozeer een beroep, maar een roeping, aldus de diocesaan voor zitter. „Ik ben mij zeer goed be wust van uw moeilijke taak, doch u leert in de praktijk wat een ge zin is, en u zult daardoor later zelf een voorbeeldig gezin kunnen stichten". Ook de maatschappelijk werkster heeft een zware taak, doch mr. v. d. Ven hoopt dat ook in de toekomst de leiding mag blij ven zoals ze nu is. Tenslotte dankt hij het bestuur voor de prettige samenwerking met het diocesaan bestuur en hoopt tenslotte dat al len hun mooie werk zullen blij ven voortzetten en dat dit werk tot zegen mag zijn van alle gezin nen die onder de afdeling de Lang straat ressorteren. Nadat de heer Smolders de dio cesaan voorzitter dank had ge bracht, sprak mej. v. d. Lee uit Elshout een dankwoord namens alle gezinsverzorgsters. Na de opening door de voorzit ster, mevr. M. Hamers-Leijsten, sprak deze een welkomstwoord tot de eerw. adviseur kapelaan Lem- pens, en aalmoezenier Oomens uit Tilburg die een lezing kwam hou- den over het concilie. Ook het show- en orkestgezelschap de Wa- vo's kregen een welkomstwoord en zij zouden aan deze avond een fees telijke noot geven. Na enkele herdenkingswoorden n.a.v. het overlijden van H.K.H. Prinses Wilhelmina volgden en kele mededelingen over de a.s. Kerstviering die gehouden wordt op donderdag 20 december in de gymzaal van de r.k. Huishoud school en verzorgd zal worden door de leerlingen onder leiding van verschillende leerkrachten van de school. Ook werd nog herinnerd aan de viering van het zilveren jubileum van de KAV in januari 1963. Hierna was het woord aan aal moezenier Oomens, die in gloed volle bewoordingen de betekenis en het doel schetste van het te houden concilie te Rome. Getuige- de stilte in de zaal waren de in grote getale opgekomen leden ten zeerste in het boeiend betoog ge ïnteresseerd. De eerw. adviseur dankte aalm. Oomens voor zijn vlotte en leerzame uiteenzetting, waarna kap. Lemenpens als ver volg op de lezing even inhaakte en verder nog sprak over de opvoe ding, voorlichting en degelijke ge zinsbeleving. Vol verwachting kwam nu het ontspanningsgedeelte aan de beurt. Het was een lust voor het oog de Wavo's in kleurige costuums ach ter hun instrumenten te zien. Door hun opgewekte muziek en zang hadden ze gauw de feeststemming er in. Onder de pauze werd een verloting gehouden met diverse mooie prijzen. Plet is niet alleen een leerzame, maar ook een gezellige en genot volle avond geworden. Aan het einde van deze avond werd door mevr. v. Veldhoven- Bergmans dank gebracht aan de Wavo's en werd weer een fijne KAV-avond afgesloten, die de band zeker weer versterkt heeft. BOND ZONDER NAAM De Bond zonder Naam, afdeling Waalwijk heeft in verband met zijn actie „Mensen in nood" nog 'n aantal kerstkaarsen te koop in de prijzen van 10, 25 cent en één gul den. De Bond zonder Naam zal u zeer erkentelijk zijn voor elke be stelling hoe klein deze ook moge zijn. De kaarsen zijn rechtstreeks verkrijgbaar bij de hoofdpromotor: Hoekeinde 2 (tel. 2075) of op be stelling bij de wijkhoofden: mej. Langemeijer, Grotestraat 206, mej. Claassen, Stationsstraat 90 b, mej. Krol, Overschiestraat 5, hr. de Brouwer, v. Wielesteinstr.44, hr. v. d. Meijdenberg, Engelsestr. 24 hr. Verschuren, G. Gezellestr. 24 hr. Didden, Past. Kujjpersstr. 9, hr. Kuis, Kasteellaan 19. Inwoners van Waalwijk i j Kies uitsluitend in Brand .Ongevallen ÏZiekenvervoer Poli tie- Üassistentie tel. nr. i GESLAAGD Op het zaterdag en zondag te Tilburg gehouden examen door de Nederlandse Katholieke Gymnas tiek Bond behaalde onze stadgeno te mej. Carla Bataille het diploma voor sportleidster turnen. Bij de uitreiking van het diplo ma werd als bijzonderheid mede gedeeld, dat mej. Bataille thans de jongste sportleidster van de NKGB in Nederland is. TH AS N.V. VERBETERT SOCIALE VOORZIENINGEN PERSONEEL Dat de tegenwoordige werkge ver steeds meer oog heeft voor de belangen van zijn personeel is een dezer dagen bij Thas N.V. alhier weer bewezen. De direktie van deze onderne ming achtte het namelijk noodza kelijk een stichting in het leven te roepen, welke bij notariële akte is vastgelegd. Deze stichting heeft ten doel om aan werknemers en hun gezinsle den, die door ongeval, ziekte of andere bijzondere lasten daaraan behoefte hebben, financiële en ma teriële steun te verlenen naast de bestaande wettelijke uitkeringen. Dat deze ruime doelstelling in veel gevallen uitkomst zal geven be hoeft geen betoog; wij denken slechts aan het bijdragen in de kos ten van geneesmiddelen of me dische hulp, verplegingskosten, kosten van tijdelijke hulp in het gezin, fruit of levensmiddelen in gevallen van ziekte, enz. Het bestuur, waarvap uitsluitend werknemers deel uitmaken, wordt gevormd door zeven personen, welke door de werknemers geko zen zijn. De taak van dit bestuur bestaat, naast het beheren van de door de N.V. Thas aan haar ter be schikking gestelde middelen, voor namelijk uit het bepalen van de soort en grootte van de voorzie ningen, welke in bepaalde geval len getroffen dienen te worden. De direktie van Thas N.V. heeft geen zeggenschap in het bestuur, zodat hier het personeel als het ware zorgt vóór het personeel; dit - zal o.i. leiden tot een ongekende saamhorigheid. TTT-,TT~ Wij kunnen de stichting HEVO dan ook niet anders zien dan een uitnemend besluit van de direktie Thas N.V. Winstdeling personeel N.V. THAS Waalwijk N.V. Thas te Waalwijk is met toestemming van het College van Rijksbemiddelaars overgegaan tot winstdeling aan het personeel. GEMEENTE-AVOND IIERV. GEMEENTE, BESOIJEN Donderdag j.l. werd in het ge bouw Chr. Belangen een gemeen te-avond gehouden, waar verkie zingen plaats vonden, o.a. de zes- jaarlijkse stemming, waardoor be slist werd, dat de komende zes jaar de kerkeraad gedeeltelijk gemach tigd werd bij het verkiezen van ambtsdragers. Tevens vond op de ze avond de verkiezing plaats van een notabel, in de vacature M. Nieuwenhuizen. Met grote meer derheid werd gekozen M. v. Esch. De leiding van deze gemeente avond was in handen van ds. J. Vink. DISTRICT WAALWIJK KNBB Pers. kampioenschap le klasse en hoofdklasse Vanaf heden staüt de inschrij ving open voor het persoonlijk kampioenschap le klasse en hoofd klasse van het district Waalwijk van de KNBB. le klasse gem. 4.50 t.m. 6.99. Hoofdklasse gem. 7.00 t.m. 10.99. Het inschrijfgeld, dat bij de in schrijving moet worden voldaan, bedraagt f 1.-. Voor beide klassen sliut de inschrijving op 30 dec. a.s. Na deze datum kunnen geen in schrijvingen meer worden aange nomen. M. SLAATS KAMPIOEN De heer M. Slaats van B.S.V. heeft het kampioenschap behaald in de 2e klas libre, waarvoor de wedstrijden zijn gespeeld van don derdag t.m. zondag in café L. van Cromvoirt. In de editie van don derdag a.s. komen wij nog uitge breid op deze wedstrijden terug. AGENDA dinsdag 18 dec.: om kwart over zeven repetitie voor dames en heren voor de „Missa Brevis" van Da Palestrina en het nog in te studeren kerstlied in de kerk van St. Jan te Waalwijk, woensdag 8 uur repetitie dameskoor „Oefe ning en Vermaak" in de Twee Ko lommen, zondag: 12 uur repetitie mannenkoor I „Oefening en Vermaak" in de i Twee Kolommen. BRAND In de nacht van donderdag op vrijdag werd om 2 uur brand ge meld in een opslagplaats van leder- afval aan het Laageinde. De brand weer, die onmiddellijk met groot materieel uitruikte, had de handen vol aan de rokende, stinkende mas sa leder- en crêpe-afval. Ook be stond er nog gevaar dat de omlig gende percelen vlam zouden vatten, maar de brandweer wist dit gevaar gelukkig de kop in te drukken, 's Morgens werd een dragline inge schakeld om de afval uit elkaar te trekken. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. De schade wordt geraamd op 75.000 gulden. M. was verzekerd. le Zeine 27 TIJDENS DE FEESTDAGEN zijn wij ruim gesorteerd in Dus met de feestdagen naar het bekende en vertrouwde adres POELIERSBEDRIJF WAALWIJK Telefoon 3264 Dit is voor het personeel dezer vennootschap een verheugend be richt, en voor de N.V. Thas een mooie inleiding tot haar jubileum jaar 1963, in welk jaar de vennoot schap haar 25-jarig bestaan zal herdenken. ST. NICOLAASVIERING K.A.V. Afd. Waalwijk De KAV hield haar St. Nicolaas- avond op woensdag 12 december om half acht in de zaal van de heer van Helvoirt. ONGEVAL Gistermiddag om half twee ont stond in de Grotestraat een aanrij ding tussen twee personenauto s, be stuurd door M. v. V. en P. P., bei den uit Waalwijk. P. reed uit een inrit, doch ver leende geen voorrang aan de juist passerende auto van V. Hierdoor kwamen de wagens met elkaar in botsing. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: wit kinderschoentje; schoolétui; pechlamp; rode step; portemonnee met inhoud; grijswol- len handschoen; zilveren gulden; schoolétui; paar glacé motorhand schoenen; wit kinderschoentje Jim my Joy; fietspompje; boekentas; di- plomatentas; sierrand van koplamp; wiel van auto. Verloren: bruine herenportemon nee, inhoud ƒ50.-- kralensnoer met doublé slotje; 2 benzinesleuteltjes; rode portemonnee, inh. 15.-; bos sleutels; diplomatentas, inh. studie boeken; lamp rood/wit; hockeystick; paar lederen dameshandschoenen; Marrokkaans lederen port., inh. 120 gulden; witte gymschoen; kinder fietsje; gouden trouwring; witte portemonnee; reservewiel auto. Vrijdagavond is de 33-jarige C. Wijkmans, gewoond hebbende in de Noordstraat bij een verkeers ongeluk op de weg Tilburg-Breda onder de gemeente Dorst bij een verkeersongeluk om het leven ge komen. De heer Wijkmans was ge huwd en vader van twee kinderen. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de Breevelden onder de ge meente Dorst. De heer Wijkmans wilde nadat hij een personenauto gepasseerd was vanaf de derde rijbaan yeer op de meest rechtse rijbaan gaan rijden, toen hij bij deze manoeuvre een eveneens in de richting Tilburg rijdende bull dozer even raakte. De wagen vloog de weg over en kwam uiteindelijk tegen een boom totstilstand. De heer Wijkmans werd levenloos uit de totaal vernielde autoe gehaald. De bestuurder van de bulldozer, die na deze aanraking kantelde, liep lichte verwondingen op. Beide 5:

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5