De Echo van het Zuiden Gemeenteraad Sprang-Capelle Dankbetuiging Gezin Trimbach onder grote belangstelling ter aarde besteld WAALWIJK N.V. W.A.M.I. Sprang-Capelle Lederwaren 2222 Plan tot partiële herziening van het uitbreidingsplan n onderdelen „Sprang" vastgesteld; bezwaarschrif- ten van een 12-tal^belanghebbenden, waaraan zo veel mogelijk zal worden tegemoetgekomen. Het gezamenlijk personeel der te Waalwijk Het gezamenlijk personeel Orunen BIJZONDERE TONEELAVOND VAN O.N.A. Vlijmen Elshout allerbeste A.MEYS Qrotestrj42 Waalwijk Ouders en kinderen rusten in één graf ST. JANSPAROCHIE KAATSHEUVEL Nieuwjaarsreceptie Burgemeester De burgemeester van Waalwijk en Mevrouw Teijssep-van der Putten zullen op Nieuw jaarsdag gaarne ontvangen ten gemeentehuize van 12.30 14.00 uur. GIFTEN ST. THOMASKERK EINDHOVEN (Kerk Pastoor Stevens) 34e verantwoording. Met Kerstmis - het liefdefeest bij uitstek - denken wij gaarne aan on ze armen en behoeftigen; wij hebben dan zelfs een meer dan gewone gift voor hen over. Mogelijk is het om bij het kerst feest ook eens bijzonder te denken aan de bouwpastoor ook hij moet arm genoemd worden; want met niets moet hij een kerkgebouw gaan op richten. Daarom is Pastoor Stevens allen dankbaar die met het Kerstfeest aan hem hebben gedacht met een gift. Vorig bedrag f 14.625,34 Van 16 t.m. 22 dec. f 15. - f 14.640,34 noodgevallen PARAMECIUM Waalwijk Secr.: D. van Gijsel Orteliuslaan 19, Waalwijk wenst alle aquariumliefhebbers in Waalwijk en omstreken een voorspoedig 1963 FILMJOURNAAL LUXOR THEATER SAFARI. Het zoontje van de gids Ken Duf- field wordt bij een Mau-Mau-overval vermoord door een bediende, Jeroge genaamd, en vervult Duffield van wraakplannen. Van iedere gelegen heid maakt hij gebruik om Jeroge te zoeken. Als Sir Vincent zijn hulp no dig heeft, gaat hij met hem mee. Dit is een pracht gelegenheid voor Duf field om de bediende op te sporen. Er bestaat echter een wrijving tussen Duffield en Sir Vincent, en die ont staat natuurlijk weer door een vrouw. De hoofdrollen in deze film wor den gespeeld door Victor Mature, Roland Culver en Janet Leigh. Dinsdag 1 januari, 6 en 8.30 uur. Toegang 14 jaar. MAANDAG 31 DECEMBER 1962 84e JAARGANG No. 102 De gemeenteraad van Sprang-Capelle kwam j.l. vrijdagavond onder voorzitter schap van burgemeester M. van Prooijen in openbare vergadering bijeen. Afwezig waren de heren A. Ros, wegens ziekte, en H. Winkelman. De notulen van de vorige openbare ver gadering werden goedgekeurd en de inge komen stukken, waaronder een aantal goed keuringen door Ged. Staten van vroegere raadsbesluiten, voor kennisgeving aangeno men. Het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een kapverordening en wijziging van de Alg. Politieverordening betreffende hetzelf de punt werd zonder op of aanmerkingen goedgekeurd. Bij de behandeling van het voorstel van B. en W. tot vaststelling van verkeersmaat regelen, inhoudende o.m. dat het verkeer in de Heistraat, Raadhuisstraat, v. d. Duinstr. en Kerkstraat voorrang heeft op het verkeer uit de zijstraten werd aangenomen, nadat de voorzitter op een vraag van de heer de Raat bevestigend had geantwoord, dat de zij straten van witte strepen en stopborden zul len worden voorzien, en op een vraag van de heer Dekkers heeft bevestigd dat wat betreft het gesloten verklaren van de west zijde van de Nieuwevaart, vanaf de Schre- velstraat tot de Poolsestraat, voor alle mo torrijtuigen en bespannen wagens, niet geldt voor de aldaar woonachtigen, die automa tisch ontheffing zullen verkrijgen. Naar aanleiding van een opmerking van de heer Rijken, dat de beplanting op de driehoek aan de Jan de Rooijstraat, het uit zicht geheel belemmerd, deelt de voorzitter mede, dat B. en W. reeds aan Ged. Staten hebben aangeboden, dat de gemeente op bedoeld punt 'n plantsoentje wil aanleggen; hierop werd echter nog geen antwoord ont vangen. Het voorstel van B. en W. plan tot partiële herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen „Sprang", behelsende de uit breiding in zuidelijke richting vanaf de Ned. Herv. Kerk tot de Molenstraat, ontlokte eni ge discussie. De heer Minnaard merkte op, dat het betreffende preadvies z.i. te Iaat was ontvangen, waardoor bet niet mogelijk was deze zaak behoorlijk te bekijken. De voorzitter deelde in zijn antwoord hierop mede, dat met de bezwaarden per soonlijk is gesproken, waarna alle bezwaar den aanvankelijk met de door B. en W. gedachte oplossing accoord gingen alleen de heren Craaijo deelden de volgende dag mee, toch niet geheel tevreden te zijn. Door een en ander, alsmede door de feestdagen, was het preadvies laat verzonden en B. en W. wilden dit punt toch graag in deze ver gadering behandelen. Het bezwaar van de heren Craaijo geldt een strook van 25 m, die zij niet in het plan opgenomen zouden willen zien, maar de voorzitter wilde deze strook wèl in het plan opnemen, maar was bereid de raad voor te stellen de heren Craaijo een contract aan te bieden dat bedoelde strook de eerste 25 jaar niet door de gemeente zou worden ge bruikt. De heer de Bie (die persoonlijk meedeel de met de heren Craaijo over deze zaak contact te hebben opgenomen vroeg of de gehele grond met panden niet beter door de gemeente konden worden gekocht en meende voor de belangen van de heren Craaijo te moeten opkomen omdat zij deze grond niet kunnen missen. De voorzitter antwoordde de heer de Bie terecht dat aankoop of onteigening hier niet aan de orde waren en meende dat het voor stel om de grond in 25 jaar niet te nemen, veel beter is voor belanghebbenden, want het uitbreidingsplan kan heel gemakkelijk worden gewijzigd. Het uitbreidingsplan werd de raadsleden aan de hand van de tekening toegelicht. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad dan ook met het voorstel van B. en W. accoord, waarbij aan de bezwaren van de belanghebbenden die bezwaren indien den, n.l. de heren J., H. C. en A. C. Craaijo, D. Vos, C. Vos, J. van Zwietering, M. Bax, A. J. Verhagen, H. M. de Bie, W. de Bie, C. A. Kuijsten en H. de Bie, zoveel mogelijk is tegemoetgekomen. Met ingang van 1963 werd vervolgens aan de Stichting Nazorg b.o. Oosterhout-Waal wijk, een jaarlijkse subsidie per leerling uit de gemeente, van 40 van de voor het rijk subsidiabele exploitatiekosten toegekend. De Kath. Levensschool te Waalwijk werd een subsidie van 20 van de subsidiabele kosten per leerling uit de gemeente toege kend, tot een max. van f 100. - met in gang van het cursusjaar 1960- 1961. Het voorstel tot verpachting van landerij en werd conform het voorstel goedgekeurd. In de vacature wegens periodieke aftre ding van de heer P. Sterrenburg als lid van het bestuur van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg, werd de af tredende herkozen met 10 stemmen, tegen 1 stem op de heer J. A. van Beek. Het voorstel tot machtiging inzake het verstrekken van een voorschot op de per 1 jan. 1963 te treffen salarismaatregelen voor het gemeentepersoneel werd eveneens goed*- gekeurd. De 31e wijziging van de gemeentebegro ting 1962 betreffende rente-omslag over het dienstjaar 1962, werd goedgekeurd, even als het voorstel van B. en W., Ie begrotings wijziging 1963, dat op voorstel van de voor zitter nog aan de agenda werd toegevoegd, behelsende het aantrekken van een werk loze hoofdarbeider, voor het in orde bren gen van het oude archief der gemeente, onder toezicht van de Rijksarchivaris te Den Bosch. Het Rijk verleent hiervoor een sub sidie van 90 de gemeente zal dit per jaar een bedrag van f 583. - kosten. Bij het punt mededelingen bracht de voorzitter ter kennis van de raad, dat B. en W. op arbeidscontract, met een proeftijd van een jaar, als gemeentearbeider voor de plantsoenendienst hebben aangesteld J. A Verduijn; zulks zal geen extra lasten voor de gemeente meebrengen, daar B. en W. menen dat voorlopig wel met één technisch ambtenaar inplaats van twee kan worden volstaan, nu voor de woningbouw enz. een particulier architect werd ingeschakeld. Hierna sluiting. danken bij deze de Directie en de Raad van Commissarissen voor het schitterende kerstpakket en wensen tevens allen een voorspoedig 1963. ..-iirw ar' PAARDENVERZEKERING „ONS BELANG". De Paardenverzekering „Ons Belang" heeft vorige week in het Bondsgebouw te Sprang haar 50-jarig bestaan herdacht. Het was een prettig feest, dat begon met een koffietafel voor de ruim 200 aanwezi gen. Daarna zorgden de Sprangse Optimis ten, de gebrs. Ramstein, geassisteerd door de accordeonist M. Maas uit Waalwijk, voor de feestelijke stemming. De voorzitter der vereniging de heer Jo ris Kuijsten, sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen en in 't bijzonder tot de ge nodigden, burgemeester M. van Prooijen, de heren wethouders W. Timmermans en Jac. Vos en de gemeente-secretaris de heer H. J. Smith. Tevens richte hij een bijzon der woord van welkom tot de twee oudste leden der vereniging de heer W. Kuijsten en H. van der Schans. De secretaris-penningmeester de heer F. Minnaart, gaf een kort resumé van de ge schiedenis van Ons Belang. De vereniging werd opgericht op 22 december 1912 met 9 leden. De heer L. A. Rijken was voorzit ter en de heer J. v. d. Hoeven Bzn. secre taris-penningmeester. Het bleek dat in een behoefte was voorzien, want de paarden verzekering groeide tot een vereniging met een ledental van 117, met 157 verzekerde paarden. Het woord werd ook gevoerd door Bur gemeester M. van Prooijen, die de aandacht vestigde op de betekenis die de vereniging al die jaren voor velen heeft gehad en nog heeft. Hij zag in de oprichting van „Ons 'ÖVp Belang" een daad van solidariteit, een daad van het één willen zijn met de ander die door ramp of tegenslag werd getroffen. Het is een stuk volkskracht, aldus spreker. De burgemeester sprak de hoop uit dat het paard nog lang als trekdier kan worden gebruikt en dat de vereniging nog vele ja ren zal kunnen voortzetten wat zij een halve eeuw geleden tot heil van de boerenstand in Sprang-Capelle en omgeving is begon nen. Te ruim 1 uur sprak de heer Minnaart een dankwoord tot de gebrs. Ramstein, tot het gemeentebestuur en tot de vele mede werkers die deze avond zo goed deden sla gen, waarna allen voldaan huiswaarts keer den. POSTDUIVENVERENIGING „NOOIT GEDACHT". A.s. zaterdag 5 januari, 's avonds half 8, hoopt de Postduivenvereniging „Nooit Ge dacht", gevestigd bij dhr. van Tilborgh aan de Julianalaan, haar jaarlijkse vergadering te houden, waarbij alle leden worden ver zocht aanwezig te zijn. Na de opening door de voorzitter, zal de secretaris gelegenheid krijgen tot het uitbrengen van het jaarver slag. Daarna zal de penningmeester het fi nancieel verslag over het afgelopen jaar uit brengen. Verder zullen nog bonnen worden verkocht van dhr. van Huiten. Leden die nog geen nieuwe ringen heb ben, worden dringend verzocht deze spoedig te bestellen. Na afloop der vergadering zal er nog een tractatie plaats hebben. GEMEENTERAAD Investeringen voor 1963. Op de kapitaaldienst zijn ook dit jaar geen kapitaalsuitgaven geraamd. Reeds dit jaar werden door de raad cre- dieten beschikbaar gesteld, welke in 1963 zullen moeten worden verwerkt, n.l. voor een bedrag van f 730440, -Nog zullen credieten worden gevraagd tot een bedrag van f 601000,-. Beide genoemde bedra- -gen liggen in de onrendabele sector. In de rendabele sector, voornamelijk woningbouw en bouwrijp maken van gronden, zal moe ten worden gevraagd een bedrag van f 1.400.000,-. Totale investering voor 1963 minstens f 2.731.440,-. Werken die in 1963 zullen moeten wor den voorbereid en eventueel in uitvoering genomen zijn: Sanering centrum, Sanering Schoolstraat, Riolering Eindstraat en Klei nestraat, Verlegging Badhuisstraat, Zuid- verbinding met Waalwijk, Bouw van de Ulo-school en Bouw van een sporthal. In de nota van aanbieding wordt over de ze investeringen en plannen nog gezegd: Gelet op de nodige geldmiddelen zullen in 1963-niet alle genoemde noodzakelijke in vesteringen kunnen geschieden. Er zal een keuze moeten worden gemaakt. De normale ontwikkeling van de gemeente zal hierdoor worden geremd. Gehoopt mag dan ook wor den dat de stappen welke B. en W. willen 1 ondernemen om ook in de komende jaren naar behoefte te kunnen investeren, tot de j beoogde resultaten zullen leiden. De inves- j teringen zijn voor Drunen als verzorgings- gemeente van uitermate belang voor een j gezonde verdere ontwikkeling. De toneelgroep ONA gaf vrijdag avond in de grote zaal van de Ho ge Braken haar traditioneel gewor den toneelavond met tot slot de Bruiloft van Kloris en Roosje met zegewens van Thomasvaer en Pie- lernel. De zaal was tot de laatste plaats bezet en ONA oogstte* deze avond met het gebodene een zeer goed succes. Voor de pauze werd opgevoerd 't toneelspel van de Spaanse schrij ver Casona „De vrouw in de och tend". Een toneelspel dat zowel aan spelers als voor het publiek zware eisen stelt. Voor de spelers om dit bijzonder spel gaaf en goed te brengen en van het publiek om de fijne taal en rake opmerkingen weike de schrijver zijn figuren in de mond legt goed te verwerken. Tegen de achtergrond van geloof en bijgeloof en folklore in de ruige bergstreek van Noord-Spanje speelt dit onwerkelijk maar fantasierijk verhaal. Duidelijk wordt in dit verhaal getekend de waarde en verhoudingen van het leven en de dood. Met dit boeiend en onder houdend spel heeft ONA twee en een half uur het talrijke publiek in de ban gehouden. De regie van Ton Noijens liet ver schillende scenes prachtig tot hun recht komen. De hoofdrollen gaven sterk spel te zien en ook de bij rollen genoten de nodige aandacht. Het stuk werd gespeeld in de ori ginele Spaanse costuums. Het decor was sober maar stemmig verzorgd. Na de pauze met „De Bruiloft van Kloris en Roosje" ging het er vrolijker naar toe. Bij deze klucht met zang en dans moet gezegd dat zowel zang, dans als spel beter ver zorgd waren dan vorig jaar. De balletten werden verzorgd door leden van de Drunense Ballet school onder leiding van mevr. Vasseurs. De Drunense Nieuwjaars wens van Thomasvaer en Pieter nel naar tekst van Ton Noijens was puntig, geestig en verant woord. Men heeft om deze opvoe ring eens echt hartelijk kunnen lachen. Een bijzondere Drunense avond en aan het slot bood burgemeester mr. Stieger bloemen aan daarbij zijn waardering uitsprekend voor het gebodene en de hoop uitspre kend dat ONA deze traditie om jaarlijks de klucht van Kloris en Roosje op te voeren zou voortzet ten. „Met uw bijzondere nieuw jaarswens houdt u", aldus de bur gemeester, „een spiegel voor en wij kunnen allen nog eens lachen om dat het nog weer eens duidelijk en goed is gezegd." CLUBKAMPIOENSCHAPPEN S.H.J. Deze week werden door SHJ de jaarlijkse wedstrijden gehouden voor de clubkampioenschappen. De uislag hiervan was als volgt: Dames: 1. N. Verdijk 69,7; 2. L. v. Drunen 67,6; 3. G. v. Oers 64,6; 4. S. de Munnik 61,9; 5. B. v. d. Krab ben 61,2; 6. D. v. Spijk 59,3; 7. D. de Hart 58,4; 8. R. v. Oers 57,4; 9. A. de Gouw 54; 10. T. v. Leest 52,4; 11. A. Klerks 52,3. Heren: 1. R. de Wit 86,3; 2. K. v. d. Wiel 85,1; 3. M. de Hart 82,9; 4. H. Kuypers 77,7; 5. B. v. Dal 75,1; 6. B. v. Spijk 68,8; 7. B. de Gouw. AGENDA Ontsp. Centrum Jong Drunen Op 1 januari organiseert Ontsp. Centrum Jong Drunen in hotel Royal, alleen voor de leden weer haar jaarlijks Nieuwjaarsbal om 8 uur 's avonds. GROOT RIKCONCOURS De Commissie Carnaval Drunen zal met ingang van zaterdag 5 januari a.s. zeven rik- avonden houden. Deze concoursen zullen al len op zaterdagavond in de diverse café's van Drunen gehouden worden. Voor iedere avond zijn er aparte prijzen beschikbaar. Voor het totaalklassement zijn nog diverse fraaie prijzen beschikbaar met een hoofd prijs ter waarde van f 100. Om voor de prijzen van het totaalklassement in aanmer king te komen, moet men aan minstens vier van de zeven avonden deelnemen. Van iede re deelnemer worden n.l. de 4 hoogste pun- tenaantallen per avond bij elkaar geteld. De avonden worden in onderstaande volgorde gehouden: zaterdag 5 jan. De Oude Stam F. van Delft 12 jan. café v. d. Meijden Giersbergen; 19 jan. café J. Aarts; 26 jan. café H. van Delft; 2 febr. café M. van der Gelrt; 9 febr. Café P. Klerkx; 16 febr. ho tel Royal. Aanvang iedere avond 8 uur. UITVOERING HARM. CONCORDIA Op zondag 13 januari zal de Harmonie Concordia een winteruitvoering geven in café Het Centrum, met medewerking van Muziekschool De Witte, onder leiding van Walther van Hirtum, Trio The Jolly Boys; verder Radiozangeres Ans Weijmans. De Harmonie zal enkele nummers uitvoeren. Een programma, een bezoek ten volle waard. Aanvang 8 uur. SONGFESTIVAL TE VLIJMEN In café De Witte wordt een Songfestival gehouden, georganiseerd door de Harmonie Concordia en de Carnavalsvereniging. De belangstelling is overweldigend. De eerste 8 die In de finale uitkomen op Nieuwjaarsdag, van de eerete zondag zijn: 1 Jos van Kesscl Eindhoven IQVz pt.; 2 The Singing Strings Den Bosch-Drunen 72; 3 The Singiny Girls Vlijmen 70; 4 The Maginc Rockers 's-Bosch 70; 5 The King op Swing Eindhoven 69; 6 E. A. Rademakers Veghel 68; 7 Ansje Kuijs (10 jaar) Vlijmen 67Yi\ 8 A. Raaymakers 's-Bosch 67 Yi pt. TENTOONSTELLING DE REISDUIF Zaterdag 5 en zondag 6 januari organi seert de Postduivenvereniging De Reisduif een tentoonstelling in café H. Boom-van de Wiel. Een flink aantal duiven wordt inge zonden. Als keurmeester zal optreden de heer H. van Iersel uit Tilburg. FEESTAVOND JONGENS UIT NIEUW-GUINEA. Donderdag 27 dec. werd in Hotel Prins- sen een feestavond georganiseerd door de jongens die thuis zijn gekomen uit Nieuw- Guinea van Groot-Vlijmen. Eerst was er een bijeenkomst op het raadhuis, waarna werd gegaan naar Hotel Prinssen, waar met zang en muziek, en onder een heerlijk glaasje, een gezellige avond werd doorge bracht. GESLAAGD Voor het diploma doktersassistente slaag de mej. Jo Pulles. OTO. De inleg voor de toto voor de kerkelijke fanfare bedroeg voor de 6e keer f 221.83. De le prijs was voor H. v. d. Besselaar mei het geschatte bedrag van f 221,78. De 2e prijs kreeg P. v. Huiten Azn., geschal f221,90 de 3e prijs W. v. Wijk, geschal f 222.08. Zondag 6 jan. zal de toto voor de laatste keer gehouden worden. Het comité „Vrienden der Fanfare" tekent de laatste keer nog op een massale deelname. TAFELTENNIS Op het te Dongen door de tafeltennisver. B.S.M. gehouden toernooi wisten de leden van Smashers weer enkele prijzen in de wacht te slepen. M. Stevens behaalde de lc prijs in het H.E. 1/2 klas. W. Janssen 2e prijs H.E. 3 klas. M. Stevens en H. Logten le prijs H.D. 1/2 klas. Jo van Son 2e prijs in het dames-enkel 3/4 klas. Als de successen op de Brab. Kampioen schappen, die op zondag 6 jan. verspeeld worden, in verhouding ook zo zijn, mogen de leden van Smashers zeker niet mopperen. De uitslagen van de laatste gespeelde competitiewedstrijden voor de NTBB waren: Dames: Smashers 1 - Ruiterslag 1 Ber- licum 7-3; Ruitslag 2 - Smashers 2 0-10. Heren: Smashers 1 - Atoom 3 Tilburg 3-7 RKC 1 Waalwijk - Smashers 2 5-5. IE PEK VA AKfcN Ook in 1963 een pracht keuze van de Z. N. koopt U bij T.l. 2967 j fi Alleen de klokken verstoorden de stilte zaterdagmorgen. Een droef gebeier dat opklonk vanuit de toren van de Sint Clemenskerk riep honderden naar de kerk om daar getuige te zijn, hoe voor het laatst afscheid werd genomen van de in de nacht van eerste op tweede Kerstdag zo noodlottig omgekomen familie Trimbach. Niet alleen in de kerk, die nagenoeg geheel gevuld was, maar ook buiten langs de route van het gemeenschapshuis naar de kerk stonden belangstel lenden, vaak diep ontroerd, soms drie rijen dik, ondanks de ijzige kou de droeve stoet gade te slaan. Het priesterkoor van de St. Cle menskerk was in diepe rouw ge huld en contrasteerde fel met de feestelijke kleuren van de kerst stal. Schoolkameraadjes droegen de kist van hun overleden vriend en vriendinnetje, terwijl andere klas genootjes de kransen en bloemen de kerk binnendroegen. In de stoet liepen o.a. ook mee het voltallige college van B. en W., werkgevers en collega's van de heer Trimbach die voor het tragische ongeval werkzaam was bij Lederfabriek van Loon Gzn. en een deputatie van Waal wij ks Belang. De solemnele uitvaartmis werd opgedragen door pastoor v. d. Bre- kel, geassisteerd door kapelaan Kooien en kapelaan Meeuwisse. Het voor deze gelegenheid ver sterkt parochieel koor voerde de vierstemmige mis van Perosi uit. Voor het priesterkoor stonden de vijf kisten opgebaard, de drie kis ten van de- kinderen bedekt met het witte kleed, geflankeerd door de twee grote kisten van hun ouders. Op het r.k. kerkhof vond na de uitvaartdienst de ter aarde bestelling plaats. De absoute werd verricht door kapelaan Kooien. Zowel de kisten van de ouders als van de kinderen werden in één graf bijgezet. Eerder op de dag had in Kaats heuvel in de parochie St. Jan de plechtige ter aarde bestelling plaats van het 7 jaar oude nichtje van de familie Trimbach, Henny van Daa- len. Kinderen van de ULO-school zongen de vaste gezangen van de Engelenmis, terwijl het parochieel koor de wisselende gezangen uit voerde. De absoute op het r.k. kerk hof werd verricht door kapelaan Michelberger, die tevens de H. Mis had opgedragen. De kist werd ge dragen door welpen van de pa rochie en geflankeerd door kabou ters en klasgenoten van Henny van Daalen. Op het bidprentje van de over leden familie Trimbach-Timmers lezen wij nog: „Grote verslagenheid heerste in heel onze gemeenschap bij het ver nemen van dit droevige gebeuren. En jong, vroom en arbeidzaam ge zin voor welk dit leven, menselij kerwijs gesproken, nog maar nau welijks begonnen was, is plotseling uit ons midden weggerukt. Samen hadden zij nog de feestdag van 's-IIeren geboorte gevierd. Op de morgen van de Tweede Kerstdag heeft God hen tot Zich genomen, om zich te voegen bij de engelen schaar, die op deze dag de hele mensheid verblijdde met de ver kondiging, dat ons Zijn Zoon ge schonken was. Wij allen waren graag nog vele jaren getuige geweest van het ge luk van dit jonge, opbloeiende ge zin. Gij echter, die de Heer zijt van het leven hebt anders gewild. Wij staan nu voor Uw ondoorgrondelijk raadsbesluit en wij kunnen enkel vragen: Heer, schenk aan onze dierbaren de eeuwige rust en geef ons de kracht dit kruis te dragen, hoe zwaar het ons ook valt." GEMEENTE WAALWIJK „NO LOVE FOR JOHNNIE" IN HET KADER VAN DE KUNST KRING Dinsdag 8 jan. zal in Musis Sa crum voor leden van dé Kunst kring en verdere belangstellenden de verfilming van de autobiogra fische roman van Wilfred Fien- burg onder de titel „No love for Johnnie" worden vertoond. Het manuscript, dat men na de dood door een auto-ongeval van de schrijver vond en dat overal he vige beroering wekte, is door Ni colas Phills en Mordecai Richler op voortreffelijke manier omge werkt. De hoofdrolspeler Peter Finch verwierf voor zijn spel in deze film te Berlijn de „Gouden Beer" voor de beste acteur. Deze film is door de rijkskeuring goedgekeurd voor 18 jaar, terwijl de katholieke film de rolprent C 3 keurde, dat wil zeggen voor per sonen met levenservaring. Het is dus in geen geval een film voor „grotere kinderen". INBOEDEL GEHEEL VERLOREN BIJ HUISBRAND Het spelen met een skelter bin nenshuis is er de oorzaak van ge weest, dat perceel 43 aan het Laag einde alhier, bewoond door A. J. G., geheel en al is uitgebrand. De kinderen stootten met hun skel ter tegen een plaat hardboard aan, die tegen een petroleumkachel viel. De kachel viel om, met als gevolg, dat de omgeving direct in lichter laaie stond. De brandweer die on middellijk met groot materieel uit rukte kon het vuur echter niet bedwingen. G. was verzekerd. JEUGDTOTO De inzet van de jeugdtoto d.d. 29-12-1962 bedroeg 355,30. De le prijs werd gewonnen door de heren B. Hornes, Putstraat 57 en W. A. Klijn, Stationsstraat 38. Deze hadden de inzet precies ge raden. Zij delen dus 15 pet. van deze inzet zijnde 53,30. Door de heer W. van Oers, Burg. Smeelelaan 124 werd geraden 355,35. Deze won daarmee de 2e prijs zijnde 35,53. De heer Th. Burmanje, v. Voorst straat 8 vermeldde 355,21 op zijn formulier en won de 3e prijs zijnde 17,76. Dit is dan het resultaat van de 2e jeugdtotot. De netto-opbrengst van deze jeugdtoto-actie komt in zijn geheel ten goede aan 't jeugd werk van RKC. Aan deze jeugtoto kan iedereen meedoen. Wij hopen ook tijdens de komen de toto-weken op uw medewerking te mogen rekenen, en wij wensen u allemaal veel succes! Jeugdcommissie RKC Inwoners van Waalwijk Kies uitsluitend in Brand Ongevallen I Ziekenvervoer Politie- assistentie tel. nr. AQUARIUMVERENIGING GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden Herenportemonnee; rood steekwagentje; grijze kunstlederen heren- handschoen; bruine koffer m. inhh.; paar

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 13